Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 11:12   #1
gwiazdeczka26
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka26
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 18 113

Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.


Czy Twoje mysli tez krążą tylko wokół nowego mieszkania? Czy znajomi maja juz dość Twoich monotematycznych roważan o podłogach, płytkach i meblach?
Jesli tak własnie jest- to miejsce jest stworzone dla Ciebie.
Porozmawiajmy o procesie zakupu nowego mieszkania, postępie budowy, nowych meblach...
Często mamy masę pytan i watpliwosci: zastanawiamy się, czy pomalować ściany? Jeśli tak to na jaki kolor i czy te kolory do siebie pasują... a może tapeta? No i co dalej, jak powinno wyglądać nasze nowe wnętrze, jaki styl wybrać, jakie wyposażenie, jakie dodatki etc...
Wstawiajmy zdjęcia swoich kuchni, łazienek, sypialni- może beda one dla kogos jakimś źródłem inspiracji.
Pomówmy o pomyłkach przy aranżacji i radach, jak ich uniknąc.
Zapraszam serdecznie do plotkowania o Naszych wymarzonych 4 kątach.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

To ja zaczne

Jestesmy z mezem w trakcie kupowania naszego pierwszego mieszkanka (w zasadzie drugiego, ale pierwsze bylo tylko biznesem, wiec sie nie liczy).
Mieszkanie bedzie 2pokojowe +kuchnia z salonem +2 lazienki- na 3pietrze w nowo-wybudowanym bloczku.
Bedzie gotowe do odbioru na lipiec/sierpien. Jeszcze 6 mcy czekania.

Juz teraz moje mysli kraza tylko i wylacznie wokol jego udekorowania i wyposazenia. Moj maz ma juz dosyc, wiec szukam wizazanek, ktore z mila checia porozmawiaja na wspolny temat
__________________
Never stop trying. Never stop believing. Never give up.
gwiazdeczka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 12:12   #2
famka89
Zadomowienie
 
Avatar famka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Wiadomości: 1 041
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Temat stworzyłaś chyba specjalnie dla mnie hehe

Tak więc jesteśmy na etapie kupowania materiałów i za tydzień będziemy już działać. Niestety nie mamy swojego mieszkania lecz przerabiamy dom moich rodziców , z racji tego ,że ma ,aż 150m2 a na ich dwójke to zdecydowanie za dużo postanowiliśmy podzielić mieszkanko na pół

Chwilowo urządzamy salon i sypialnie.

Do salonu kupiliśmy farbe Duluxa w kolorze szarości + tapeta na tylnej ścianie (zdj nr 1) + meblościanka venge(zdj nr 2) + biała sofa i dwa fotele z ekoskórki. Na ścianie bez mebli planuje dać dużo ramek z czarną oprawą oraz litery z naszymi inicjałami A&G (zdj3). Natomiast w miejscu między oknami umieszcze piękne czarne cytaty(4). Drzwi między salonem a sypialnią również w stylu wenge(5). Na samym końcu meble będą podświetlane LEDami - narzeczony ma fioła na punkcie tych ledów heh.

Sypiania w kolorze ciemnej maliny z Nobilesa + tapeta (ta sama co w salonie) + cały zestaw sypialniany COMO z Abry(6).

No i na chwile obecną jesteśmy spłukani z pieniędzy więc osobną łazienke oraz reszte detali zdrobimy i zaplanujemy za jakiś czas
Musze dobrać rolety i żyrandole.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 31-6367-5526-31-gro--.jpg (35,6 KB, 154 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sambamilano.jpg (26,8 KB, 203 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 197314027393932387_BTMAZC2H_c.jpg (38,2 KB, 157 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14444.jpg (77,3 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b2a.jpg (22,7 KB, 125 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sypialnia.jpg (69,6 KB, 222 załadowań)
famka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:27   #3
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

nie polecam nic z eko-skóry
mam w domu mega wielki narożnik z żółtej eko-skóry..
przez pierwsze miesiące robił wrażenie..
później ta eko-skóra zaczęła odpryskiwać i trzeba to teraz oddać chyba do jakiegoś tapicera czy coś.. bo jest taki niestandardowy ten narożnik że nawet się narzuty nie da do niego kupić
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:34   #4
famka89
Zadomowienie
 
Avatar famka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Wiadomości: 1 041
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;32186068]nie polecam nic z eko-skóry
mam w domu mega wielki narożnik z żółtej eko-skóry..
przez pierwsze miesiące robił wrażenie..
później ta eko-skóra zaczęła odpryskiwać i trzeba to teraz oddać chyba do jakiegoś tapicera czy coś.. bo jest taki niestandardowy ten narożnik że nawet się narzuty nie da do niego kupić [/QUOTE]
Niestety wiem ,że ona tylko ładnie wygląda i nic więcej ... ale jest to nowy nieudany zakup mojej mamy ,a z racji tego ,że szkoda tego sprzedać za bezcen to ja to zgarniam do salonu ,a jak tylko uzbieramy na coś fajnego to kupimy ładną sofe z materiału
famka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:38   #5
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

po kilku miesiącach meble z ekoskóry wyglądają mniej więcej TAK :
http://www.google.pl/imgres?q=zniszc...t:429,r:5,s:18


---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

i niestety ale nie polecam farb z nobilesa
miałam jakąś niebieską to po kilku dniach miałam takie jakby rysy i prześwitywała beżowa
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:14   #6
gwiazdeczka26
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka26
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 18 113
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez famka89 Pokaż wiadomość
Temat stworzyłaś chyba specjalnie dla mnie hehe

Tak więc jesteśmy na etapie kupowania materiałów i za tydzień będziemy już działać. Niestety nie mamy swojego mieszkania lecz przerabiamy dom moich rodziców , z racji tego ,że ma ,aż 150m2 a na ich dwójke to zdecydowanie za dużo postanowiliśmy podzielić mieszkanko na pół

Chwilowo urządzamy salon i sypialnie.

Do salonu kupiliśmy farbe Duluxa w kolorze szarości + tapeta na tylnej ścianie (zdj nr 1) + meblościanka venge(zdj nr 2) + biała sofa i dwa fotele z ekoskórki. Na ścianie bez mebli planuje dać dużo ramek z czarną oprawą oraz litery z naszymi inicjałami A&G (zdj3). Natomiast w miejscu między oknami umieszcze piękne czarne cytaty(4). Drzwi między salonem a sypialnią również w stylu wenge(5). Na samym końcu meble będą podświetlane LEDami - narzeczony ma fioła na punkcie tych ledów heh.

Sypiania w kolorze ciemnej maliny z Nobilesa + tapeta (ta sama co w salonie) + cały zestaw sypialniany COMO z Abry(6).

No i na chwile obecną jesteśmy spłukani z pieniędzy więc osobną łazienke oraz reszte detali zdrobimy i zaplanujemy za jakiś czas
Musze dobrać rolety i żyrandole.
ohh, ciesze sie, ze znalazl sie ktos zainteresowany

Bardzo mi sie podobaja Twoja pomysly
Meble super - i do salonu i do sypialni.

Sama narazie jestem na etapie myslenia jak wszystko zlozyc do kupy i rowniez mysle o szarosciach na sciane w salonie i obowiazkowo biale sofy

Ten malinowy kolor na Twoim zdjeciu z meblami chcialabym miec w korytarzu

LEDy tez uwielbiam A jaka macie podloge do tego wszystkiego?

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;32186068]nie polecam nic z eko-skóry
mam w domu mega wielki narożnik z żółtej eko-skóry..
przez pierwsze miesiące robił wrażenie..
później ta eko-skóra zaczęła odpryskiwać i trzeba to teraz oddać chyba do jakiegoś tapicera czy coś.. bo jest taki niestandardowy ten narożnik że nawet się narzuty nie da do niego kupić [/QUOTE]

Z doswiadczenia wiem, ze duzo zalezy od producenta i uzytych materialow. Nie wszystkie eko-skory sa wadliwe.
Dotychczas mialam 3 Pierwsza popekala-nieduzo, ale w ramach reklamacji moglismy wymienic. Dolozylismy i wzielismy przecudny, kremowy naroznik Po 3 latach zrobilo sie dokladnie cos takiego jak na Twojej fotce Kupilismy trzecia sofke i jak narazie, po 2 latach (odpukac) jest wszystko ok Ale widzialam juz przy kupowaniu jej, ze jest inaczej wykonana-jakby inna skora.

Jakby nie bylo - te skorzane i tak podobaja mi sie najbardziej


Co do farb, to narazie niewiele moge powiedziec-wszystko dopiero przed nami...ale raz malowalismy Duluxem (satin) i jest naprawde super. Jedna warstwa spokojnie wystarczyla i sciana ma taki fajny polysk.
__________________
Never stop trying. Never stop believing. Never give up.

Edytowane przez gwiazdeczka26
Czas edycji: 2012-02-09 o 14:15
gwiazdeczka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:35   #7
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez famka89 Pokaż wiadomość
Temat stworzyłaś chyba specjalnie dla mnie hehe

Tak więc jesteśmy na etapie kupowania materiałów i za tydzień będziemy już działać. Niestety nie mamy swojego mieszkania lecz przerabiamy dom moich rodziców , z racji tego ,że ma ,aż 150m2 a na ich dwójke to zdecydowanie za dużo postanowiliśmy podzielić mieszkanko na pół

Chwilowo urządzamy salon i sypialnie.

Do salonu kupiliśmy farbe Duluxa w kolorze szarości + tapeta na tylnej ścianie (zdj nr 1) + meblościanka venge(zdj nr 2) + biała sofa i dwa fotele z ekoskórki. Na ścianie bez mebli planuje dać dużo ramek z czarną oprawą oraz litery z naszymi inicjałami A&G (zdj3). Natomiast w miejscu między oknami umieszcze piękne czarne cytaty(4). Drzwi między salonem a sypialnią również w stylu wenge(5). Na samym końcu meble będą podświetlane LEDami - narzeczony ma fioła na punkcie tych ledów heh.

Sypiania w kolorze ciemnej maliny z Nobilesa + tapeta (ta sama co w salonie) + cały zestaw sypialniany COMO z Abry(6).

No i na chwile obecną jesteśmy spłukani z pieniędzy więc osobną łazienke oraz reszte detali zdrobimy i zaplanujemy za jakiś czas
Musze dobrać rolety i żyrandole.
Bardzo fajna jest ta tapeta, podoba mi się Możesz zdradzic skąd jest?

Od siebie dodam, może Wam pomoże, że bardzo polecam farby Flugger; mieszkanie urządzaliśmy i malowaliśmy cztery lata temu - kolor cały czas jest tak samo intensywny (choć my akurat mamy raczej jasne) i przede wszystkim te farby naprawdę są zmywalne - w takim sensie, że schodzi brud , nie farba

Z perspektywy czasu nie polecam drzwi Porty , firma współpracuje z fatalnymi serwisami (przynajmniej w regionie Trójmiasta i okolic), a w rzeczywistosci jakość tych drzwi wcale nie przewyższa innych dobrych firm.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 14:49   #8
Djoeke
Raczkowanie
 
Avatar Djoeke
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 140
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Eko skóra się sprawdza,gdy w domu mamy zwierzęta. Nie jest droga więc po jakimś czasie nie szkoda wyrzucić mebel i zakupić kolejny. Nie jestem zwolenniczką skórzanych, czy skóro podobnych mebli, są bardzo ładne,ale
- widać na nich sierść
- wbijają w nią pazurki. Fotel mieliśmy cały odrapany przez kota, dobrze,że był tani z Ikei. Chociaż w sumie nie dobrze,bo teraz nie mamy wcale.
Nie każdy ma zwierzęta, jeśli ma polecam sprawdzonym sposobem kupowanie sof/foteli pod kolor psa/kota, bądź odwrotnie. Nasze oczy wtedy nie cierpią aż tak bardzo między kolejnymi odkurzaniami.


Meblościanka wklejona przez Famkę i jasna sofa z eko, chyba ostatnio jest bardzo w modzie, znam dwie osoby,które praktycznie identycznie urządziły sobie salony


Jako,że przechodzę etap walki z kuchnią, daruję sobie może opisywanie tej części mieszkania.
Za to poprawię sobie humor pokazując jak zaplanowałam przedpokój
Jest w kształcie odwróconego L. Długi i wąski,skręca w lewo. Na prawej ścianie zabudowane półki i szafa, plus pawlacze obudowane białą płytą na wysoki połysk.
Podłoga szara coś na wzór tej w załączniku. (tak,będę codziennie biegać z mopem ).
Prawa ściana i reszta za zakrętem w 'miękkiej' tapecie jak na zdjęciu.
Na dzień dobry po otwarciu drzwi wejściowych witać będzie mnie pikowane lustro,zawieszone na ścianie vis-a-vis drzwi.
Oświetlenie już mamy kupione,ale chyba zmienię koncepcję. Mają być pociągnięte dwa 'żyrandole' takie ja wkleiłam. Jeśli poniesie mnie fantazja, zainstaluję jednak mały żyrandol kryształowo czarny
_________________________ ____________________
zdjęcia oczywiście znalezione w googlach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SZAFA.jpg (8,4 KB, 149 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PRZEDPOKOJ TAPETA.jpg (36,4 KB, 129 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PODŁOGA.jpg (7,7 KB, 151 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg LUSTRO.jpg (36,3 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ZYRANDOL.jpg (7,2 KB, 61 załadowań)
Djoeke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 15:21   #9
gwiazdeczka26
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka26
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 18 113
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez Djoeke Pokaż wiadomość

Jako,że przechodzę etap walki z kuchnią, daruję sobie może opisywanie tej części mieszkania.
Za to poprawię sobie humor pokazując jak zaplanowałam przedpokój
Jest w kształcie odwróconego L. Długi i wąski,skręca w lewo. Na prawej ścianie zabudowane półki i szafa, plus pawlacze obudowane białą płytą na wysoki połysk.
Podłoga szara coś na wzór tej w załączniku. (tak,będę codziennie biegać z mopem ).
Prawa ściana i reszta za zakrętem w 'miękkiej' tapecie jak na zdjęciu.
Na dzień dobry po otwarciu drzwi wejściowych witać będzie mnie pikowane lustro,zawieszone na ścianie vis-a-vis drzwi.
Oświetlenie już mamy kupione,ale chyba zmienię koncepcję. Mają być pociągnięte dwa 'żyrandole' takie ja wkleiłam. Jeśli poniesie mnie fantazja, zainstaluję jednak mały żyrandol kryształowo czarny
_________________________ ____________________
zdjęcia oczywiście znalezione w googlach
Zapowiada sie ciekawie

Czemu mowisz, ze bedziesz biegac z mopem? Ja bym powiedziala, ze taka podloga nie jest bardzo brudzaca (swoja droga bardzo fajna).

A zyrandole-zastanawia mnie jak one wygladaja w praktyce? Sa dosyc dlugie...beda tak zwisac do polowy?
Na pierwszy rzut oka wydaje mi sie, ze do calosci bardziej bedzie pasowal ten czarny, krysztalowy.
__________________
Never stop trying. Never stop believing. Never give up.
gwiazdeczka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 15:33   #10
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

jak się ma psy to taka ekoskóra czy prawdziwa skóra jest świetnym pomysłem bo sierść można szybko strzepnąć z mebla..
za to jakbym miała koty to w życiu bym czegoś takiego chyba nie kupiła

i dodam że mój narożnik kosztował 2300 więc nie wiem czy należy to zaliczyć do tanich mebli
ale był taki duży i uroczy i ładnie pasuje na czerwonej ścianie w salonie (reszta ścian jest 2xszara i 1xgrafitowa) farb użyliśmy z dekorala tych inspirowanych przez ewę minge i na tej grafitowej mamy jeszcze brokat specjalnie dołączony do tej farby.. są też brokaty do czerwonej ale przecież nie będziemy mieć całego pokoju brokatowego

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

a w przedpokoju mam tynk japoński niebieski
ładnie wygląda wieczorem jak się światło zaświeci bo wtedy cały przedpokój błyszczy
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 15:52   #11
Djoeke
Raczkowanie
 
Avatar Djoeke
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 140
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Co do podłóg na połysk. Są ładne, ale myk polega na tym,że wyglądają ładnie tylko gdy są świeżo wymyte. Widać na tym każdy paproch, okruszek,czy sierść Ewentualnie można wpuszczać do pomieszczenia mniej światła,lub zakombinować tak,by promienie słońca nie padały na podłogę.
Żyrandol wiszący...właśnie nie wiem jak tż to sobie wyobraża,bo mierzy 190cm wzrostu i on sądzi,że nie będzie zahaczał o to głową. Ta. Takie oświetlenie znacznie lepiej nadaje się nad np. stół do jadalni i chyba ostatecznie tam wyląduje.
Kopnienta masz rację,że skórzane meble o wiele łatwiej wyczyścić z sierści, nie pomyślałam o tym.
Pisząc o cenie miałam na myśli stosunek ceny do...wielkości mebla. Za taką samą dużą sofę z prawdziwej skóry trzeba by pewnie z 6-7 tysi zapłacić
btw. czy ktoś użytkuje sofy materiałowe z mebli Agata? Wyszukałam,że są znacznie tańsze niż te z Ikei.

E: Wracając do podłóg, to w kuchni mamy brązowe płytki matowe i również widać na nich każdy brud. Albo to już moja obsesja.

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;32189426]

a w przedpokoju mam tynk japoński niebieski
ładnie wygląda wieczorem jak się światło zaświeci bo wtedy cały przedpokój błyszczy [/QUOTE]
To jest chropowate i niezbyt miłe w dotyku? W sensie, że jak wpadnę na ścianę bokiem ciała to będzie bolało?

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez famka89 Pokaż wiadomość
Musze dobrać rolety i żyrandole.
zapomniałam wcześniej dodać.
Rolety zamawiałam rzymskie pod wymiar na allegro. Jestem bardzo zadowolona. Uszyli i wysłali bodajże w niecały tydzień. Nie żadne tam wyszukane,zwykłe jasnokremowe ale fajne,fajne. Polecam.

Edytowane przez Djoeke
Czas edycji: 2012-02-09 o 15:44
Djoeke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 16:08   #12
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

no jest chropowate ale wiesz no.. nawet jak wpadniesz w zwykłą ścianę to będzie bolało

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

to jest takie coś jakby z papieru ale z takich małych kuleczek/płateczków grubego papieru i tam są jeszcze takie większe kawałki brokatu i nitek złotych i to tak jakby sklejone jest

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

i powiem od razu że przy małych dzieciach ten tynk jest niezastąpiony.. kiedy ściany były pomalowane zwykłą farbą to zaraz były ślady łapek naszych (moich i siostry) wprowadziłyśmy się do tego mieszkania jak miałam 7 lat..
później jeszcze doszły dwa psy które lubią czasem ścianę powąchać i też zostawiają ślady..
ale tynk był niezniszczalny wręcz i nic na nim nie widać teraz mam lat 20 i jakiś rok temu był dopiero pierwszy raz wymieniany.. bo już się trochę przybrudził
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:10   #13
gwiazdeczka26
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka26
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 18 113
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;32189426]ale był taki duży i uroczy i ładnie pasuje na czerwonej ścianie w salonie (reszta ścian jest 2xszara i 1xgrafitowa) farb użyliśmy z dekorala tych inspirowanych przez ewę minge i na tej grafitowej mamy jeszcze brokat specjalnie dołączony do tej farby.. są też brokaty do czerwonej ale przecież nie będziemy mieć całego pokoju brokatowego

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

a w przedpokoju mam tynk japoński niebieski
ładnie wygląda wieczorem jak się światło zaświeci bo wtedy cały przedpokój błyszczy [/QUOTE]

Brokatowe sciany Blyszczacy przedpokoj
Widze, ze znalazlam bratnia dusze

Na pierwszej pozycji naszej listy do nowego m, jest czarna-blyszczaca podloga

black.jpg

galaxy-black-star-galaxy-granite-tiles-400mm-by-400mm.jpg

galaxy-black-star-galaxy-granite-305mm-by-305mm-by-10mm-[2]-137-p.jpg

Planujemy polozyc ja w korytarzu z przejsciem do kuchni... i tu wlasnie mam problem Czy polozyc tylko czarne plytki (to wiaze sie z wydaniem na nie majatku, bo do tanich niestety nie naleza) czy wymieszac je z jakimis innymi??? Jesli tak, to z jakimi?
__________________
Never stop trying. Never stop believing. Never give up.
gwiazdeczka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:12   #14
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Wnętrzarsko, to ja się realizuję u konkurencji, czyli na gazetowym forum wnętrza mieszkań. Polecam tamtejsze wnętrza jako inspirację
Też jestem na etapie myślenia o urządzaniu, ale nie dojdzie do tego szybko, jeśli nie przeskoczę etapu granatu, czyli wyburzania, instalacji i takich tam brudnych prac.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:15   #15
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

a są takie białe błyszczące?
ja bym wzięła białe na obrzeżach kuchni a do środka czarne albo na odwrót.. na pewno bym ich nie mieszała raz biała raz czarna
chociaż gdybym miała forsy jak lodu to cała podłoga byłaby czarna..
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:17   #16
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;32186068]nie polecam nic z eko-skóry
mam w domu mega wielki narożnik z żółtej eko-skóry..
przez pierwsze miesiące robił wrażenie..
później ta eko-skóra zaczęła odpryskiwać i trzeba to teraz oddać chyba do jakiegoś tapicera czy coś.. bo jest taki niestandardowy ten narożnik że nawet się narzuty nie da do niego kupić [/QUOTE]

Ja tez mam taki naroznik i nic mi nie pęka, nie odpryskuje itd a jest juz u mnie dobre 3 lata.
No jest brudny to fakt i sie umyc nie da tego ale jako takich mechanicznych uszkodzen brak
[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;32186319]po kilku miesiącach meble z ekoskóry wyglądają mniej więcej TAK :
http://www.google.pl/imgres?q=zniszc...t:429,r:5,s:18


---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

i niestety ale nie polecam farb z nobilesa
miałam jakąś niebieską to po kilku dniach miałam takie jakby rysy i prześwitywała beżowa [/QUOTE]

Jak juz pisalam moj naroznik tak nie wyglada Wiec zalezy na co sie trafi.

Aaa i nie jest on tylko na ozdobe bo siedzimy na nim czesto, lezymy, kiedys spaliśmy
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:23   #17
gwiazdeczka26
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka26
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 18 113
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Wnętrzarsko, to ja się realizuję u konkurencji, czyli na gazetowym forum wnętrza mieszkań. Polecam tamtejsze wnętrza jako inspirację
Też jestem na etapie myślenia o urządzaniu, ale nie dojdzie do tego szybko, jeśli nie przeskoczę etapu granatu, czyli wyburzania, instalacji i takich tam brudnych prac.
A czemu musisz wyburzac? Tak czy siak, bez tego ani rusz
[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;32190565]a są takie białe błyszczące?
ja bym wzięła białe na obrzeżach kuchni a do środka czarne albo na odwrót.. na pewno bym ich nie mieszała raz biała raz czarna
chociaż gdybym miała forsy jak lodu to cała podłoga byłaby czarna.. [/QUOTE]

Sa tez biale blyszczace - ale koszt ten sam
Srodek czarny, sprawdzi sie w kuchni Pewnie tak zrobimy. Ale korytarz jest raczej waski, wiec nie wiem czy bedzie to pasowalo...zrobi sie taki tunel, a nie bardzo mi sie to podoba.
Bialo-czarna szachownica zdecydowanie na NIE

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Ja tez mam taki naroznik i nic mi nie pęka, nie odpryskuje itd a jest juz u mnie dobre 3 lata.
No jest brudny to fakt i sie umyc nie da tego ale jako takich mechanicznych uszkodzen brak
No wlasnie-brud na bialej skorze
Jakies porady na czyszczenie tego? Chyba oprocz szczotki ryzowej nie ma na to sposobu
__________________
Never stop trying. Never stop believing. Never give up.
gwiazdeczka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:28   #18
Djoeke
Raczkowanie
 
Avatar Djoeke
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 140
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka26 Pokaż wiadomość

Planujemy polozyc ja w korytarzu z przejsciem do kuchni... i tu wlasnie mam problem Czy polozyc tylko czarne plytki (to wiaze sie z wydaniem na nie majatku, bo do tanich niestety nie naleza) czy wymieszac je z jakimis innymi??? Jesli tak, to z jakimi?
Wydaje mi się,że efekt tafli wody (a chyba o niego tutaj chodzi) uzyskamy tylko kładąc całość w jednym kolorze niestety. Pojedyncze płytki wsadzone gdzieniegdzie będą dawały wrażenie bałaganu. Widziałam takie wnętrze z co prawda wielkich płytek, ułożonych w caro, w białe wplecione były bodajże beżowe. Znacznie lepiej byłoby imho ułożyć jeden kolor.
Ale co kto lubi. Płytki na pewno są bardzo ładne i niestety cholernie drogie.
Djoeke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:33   #19
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

u mnie na tym narożniku siedzi się codziennie a do tego psy wskakują także się nie dziwię że jest w stanie opłakanym szczególnie jak ten większy wskoczy z impetem przynieść zabawkę żeby mu rzucić

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

co do tych płytek.. można też położyć na obrzeżach kuchni panele a na środku płytki.. we Włoszech tak widziałam jak byłam.. tyle że to był taki jakby salon.. wejście do domu było i płytki ale od razu jak się wchodziło do domu to się wchodziło do salonu (nie było przedpokoju) no i oddzielone ładnie listwą i takie miejsce na kanapę stoliczek był z paneli.. ładnie to wyglądało.. aczkolwiek nie wiem czy w kuchni się sprawdzi..
(we Włoszech ogólnie wszyscy mają podłogi tylko z płytek .. tylko w jednym mieszkaniu widziałam te panele właśnie)
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 19:10   #20
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Jestem na etapie poszukiwań mieszkania ale już mam wizję na salon i łazienke Nastawiam się na minimalizm ale pojawiają się u was fajne pomysły więc pewnie coś zgapie
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:24   #21
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka26 Pokaż wiadomość
A czemu musisz wyburzac? Tak czy siak, bez tego ani rusz
Teoretycznie mogłabym bez wyburzania, ale miałabym nieustawną kuchnię, dwa małe pokoje zamiast połączonego pokoju "sypialniano-garderobianego". To bez sensu, żeby się kisić w pięknych, ale ciasnych czterech ścianach.
Mam do przemyślenia kilka rozwiązań - jedne zakładają program minimum, czyli wyburzenie dwóch otworów i zamurowanie jednego zbędnego po przeniesieniu drzwi do kuchni. Inne zakładają totalną demolkę i zmianę układu pomieszczeń. Jeszcze nie wiem co wolę. Ciągle myślę, bo taki układ zostałby na lata.

Generalnie baza to podstawa. Bez poprawienia funkcjonalności, wymiany i dostosowania instalacji itp. nie ma sensu robić pięknych ścian czy podłóg, bo za parę lat i tak trzeba będzie coś wymieniać - chociażby instalację elektryczną, która nie daje rady współczesnym wymogom i ilości urządzeń elektrycznych.

Cytat:
Napisane przez Djoeke Pokaż wiadomość
Wydaje mi się,że efekt tafli wody (a chyba o niego tutaj chodzi) uzyskamy tylko kładąc całość w jednym kolorze niestety. Pojedyncze płytki wsadzone gdzieniegdzie będą dawały wrażenie bałaganu. Widziałam takie wnętrze z co prawda wielkich płytek, ułożonych w caro, w białe wplecione były bodajże beżowe. Znacznie lepiej byłoby imho ułożyć jeden kolor.
Ale co kto lubi. Płytki na pewno są bardzo ładne i niestety cholernie drogie.
Mi się podobają takie płytki ale białe. Czarne na większej powierzchni pochłaniają mnóstwo światła, a ja nie lubię przytłaczających, ciemnych wnętrz.
Do tego same płytki trzeba kłaść bezfugowo, tak, aby utworzyły jedną gładką taflę. Fugi psują efekt szatkując powierzchnię.

Generalnie z załączonych zdjęć wynika, że mam zupełnie inny gust od was. Nie kręcą mnie skóropodobne narożniki, ściany w wersji kosmiczny glamour, ani misz-masz płytek jasno-ciemnych, a do tego alergicznie działają na mnie wszelkie pseudo wenge okleiny meblościanek.
W swojej sypialni będę miała gładkie, białe szafy, które znikną optycznie i nie będą zagracać pokoju, drewniane podłogi, jasne płytki, pomalowany na biało stół i stare krzesła po renowacji, do tego fornirowaną szafkę/witrynkę z lat 60, która jest w idealnym stanie mimo, że stuknęło jej pół wieku. Sądzę, że przeżyje jeszcze setkę współczesnych masowo produkowanych witrynek z bodzia i innych brw
Czaję się jakąś desingerską lampę i fotel. Mam już kilka typów
Z pewnością do nowoczesnego wnętrza wkomponuję trochę starych mebli i nie mam na myśli antyków - te ma moja mama (odziedziczyła je po rodzicach), ale trochę designu lat 60. Tamte meble mają lekką formę, pasują do współczesnych wnętrz i nadają klimat Wystarczą proste renowacje np. wymiana tapicerki, czy pomalowanie lub polakierowanie ich, aby wyglądały świetnie.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2012-02-09 o 20:31
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 23:05   #22
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Witajcie.

Serdecznie Was zapraszam do mojego wątku- https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506188&page=8
Znajdziecie tu masę porad, zdjęć wyszukanych w sieci oraz zdjęcia użytkowniczek, które prosiły mnie o porady dot,. urządzenia ich wnętrz.
Prowadzę też bloga http://sweet-ddesign.blogspot.com/ - jest stosunkowo nowy, wiec nie ma tu jeszcze pokaźnej ilości zdjęć, ale tu także znajdziecie inspirujące fotki i troszkę porad. Zapraszam
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 06:09   #23
Lunitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 137
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

my jesteśmy na etapie zmieniania mieszkania tzn szukamy mieszkania

co do kanap/narożników polecam troszkę poczekać, więcej zaoszczędzić i kupić z prawdziwej skóry. my narożnik kupiliśmy jakieś 3 lata temu i dalej wygląda jak nowy, 0 zniszczeń, pomimo psa i kota.
__________________
''Moda przemija, styl pozostaje''
Coco Chanel

Wielkie oszczędzanie


książki przeczytane 25/2012
Lunitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 09:21   #24
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Witam i od razu chwalę wątek.
Mam nadzieję że zmobilizuje mnie to wreszcie to zrobienia i wrzucenia jakiś fotek.
Sofa skórzana jest marzeniem mojego męża ale niestety ze względów finansowych musieliśmy z niej zrezygnować ( a nie chcieliśmy eko skóry) i dlatgo mamy szary narożnik. Początkowo mąż krzywił sie na narożnik ale teraz go uwielbia, zawsze zajmuje sobie róg przy seansach filmowych
Praktycznie wszytskie pomieszczenia mamy pomalowane śnieżką - barwy natury, i to tez jest farba zmywalna, naprawdę. Podobnie u mojej mamy - tez śnieżka.
Postaram się przez weekend porobic zdjęcia i może coś wrzucę.
Mam takie pytanko: czego używacie do czyszczenia okapów aluminiowych??

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Generalnie baza to podstawa. Bez poprawienia funkcjonalności, wymiany i dostosowania instalacji itp. nie ma sensu robić pięknych ścian czy podłóg, bo za parę lat i tak trzeba będzie coś wymieniać - chociażby instalację elektryczną, która nie daje rady współczesnym wymogom i ilości urządzeń elektrycznych.
Dokładnie, my mieszkamy w domu Tż, (dom ~50 lat), "stare" budownictwo, ściany i ściany, zero otwartych przestrzeni. Coś przy remontach próbujemy zmienić, ale masakra. Kapitalny remont łazienki odkładamy do czasu gdy uda nam się zrobić druga na poddaszu, no bo jak bez łazienki, jeszcze my jakoś dalibyśmy radę , ale jest jeszcze teściowa i młoda, więc czekamy.

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;32190987]
co do tych płytek.. można też położyć na obrzeżach kuchni panele a na środku płytki.. we Włoszech tak widziałam jak byłam.. tyle że to był taki jakby salon..[/QUOTE]
Musze się nie zgodzić, szkoad paneli do kuchni, chyba że tylko na środku właśnie. PRzy wszelkich szafkach, blatach roboczych czy urządzeniach zalecałabym płytki, zawsze się coć chlapnie, ciapnie i trzeba ścierac czyścić, panele tego nie wytrzymają. Moja sąsiadka ma właśnie panele w kuchni, mają rok i generalnie nadają się do wymiany.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 18:22   #25
gwiazdeczka26
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka26
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 18 113
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Teoretycznie mogłabym bez wyburzania, ale miałabym nieustawną kuchnię, dwa małe pokoje zamiast połączonego pokoju "sypialniano-garderobianego". To bez sensu, żeby się kisić w pięknych, ale ciasnych czterech ścianach.
Mam do przemyślenia kilka rozwiązań - jedne zakładają program minimum, czyli wyburzenie dwóch otworów i zamurowanie jednego zbędnego po przeniesieniu drzwi do kuchni. Inne zakładają totalną demolkę i zmianę układu pomieszczeń. Jeszcze nie wiem co wolę. Ciągle myślę, bo taki układ zostałby na lata.

Generalnie baza to podstawa. Bez poprawienia funkcjonalności, wymiany i dostosowania instalacji itp. nie ma sensu robić pięknych ścian czy podłóg, bo za parę lat i tak trzeba będzie coś wymieniać - chociażby instalację elektryczną, która nie daje rady współczesnym wymogom i ilości urządzeń elektrycznych.


Mi się podobają takie płytki ale białe. Czarne na większej powierzchni pochłaniają mnóstwo światła, a ja nie lubię przytłaczających, ciemnych wnętrz.
Do tego same płytki trzeba kłaść bezfugowo, tak, aby utworzyły jedną gładką taflę. Fugi psują efekt szatkując powierzchnię.

Generalnie z załączonych zdjęć wynika, że mam zupełnie inny gust od was. Nie kręcą mnie skóropodobne narożniki, ściany w wersji kosmiczny glamour, ani misz-masz płytek jasno-ciemnych, a do tego alergicznie działają na mnie wszelkie pseudo wenge okleiny meblościanek.
W swojej sypialni będę miała gładkie, białe szafy, które znikną optycznie i nie będą zagracać pokoju, drewniane podłogi, jasne płytki, pomalowany na biało stół i stare krzesła po renowacji, do tego fornirowaną szafkę/witrynkę z lat 60, która jest w idealnym stanie mimo, że stuknęło jej pół wieku. Sądzę, że przeżyje jeszcze setkę współczesnych masowo produkowanych witrynek z bodzia i innych brw
Czaję się jakąś desingerską lampę i fotel. Mam już kilka typów
Z pewnością do nowoczesnego wnętrza wkomponuję trochę starych mebli i nie mam na myśli antyków - te ma moja mama (odziedziczyła je po rodzicach), ale trochę designu lat 60. Tamte meble mają lekką formę, pasują do współczesnych wnętrz i nadają klimat Wystarczą proste renowacje np. wymiana tapicerki, czy pomalowanie lub polakierowanie ich, aby wyglądały świetnie.
Masz absolutna racje, lepiej juz wyburzyc wszystko i zrobic dokladnie tak jakbys chciala-pamietajac, ze zostanie juz tak na lata

My wlasnie przemyslelismy szafki kuchenne, ktore w standarcie dawali najzwyklejsze, biale-i na nie sie zdecydowalismy, zeby nie doplacac. Po kilku dniach doszlismy do wniosku, ze lepiej wydac teraz i dolozyn na lepsze szafki, bo przeciez beda juz na lata

Co do fug w czarnych plytkach, to zawsze mozna zrobic ciemna fuge, albo takie bardzo cienkie paski, nawet na moim zdjeciu tak jest, i wcale nie psuje efektu (wg mnie).

Faktycznie gust mamy zupelnie inny...ale przeciez nie o to tutaj chodzi, zeby chwalic jedna druga Twoj dom z opisu kojarzy mi sie z przytulnoscia i domowym cieplem. Moj gust idzie bardziej w nowoczesnosc, a to czesto sa bardziej zimne pomieszczenia.

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Witajcie.

Serdecznie Was zapraszam do mojego wątku- https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506188&page=8
Znajdziecie tu masę porad, zdjęć wyszukanych w sieci oraz zdjęcia użytkowniczek, które prosiły mnie o porady dot,. urządzenia ich wnętrz.
Prowadzę też bloga http://sweet-ddesign.blogspot.com/ - jest stosunkowo nowy, wiec nie ma tu jeszcze pokaźnej ilości zdjęć, ale tu także znajdziecie inspirujące fotki i troszkę porad. Zapraszam
Twoj watek to dla mnie kopalnia pomyslow Gratuluje. I napewno zglosze sie niedlugo po porady

Cytat:
Napisane przez Lunitka Pokaż wiadomość
my jesteśmy na etapie zmieniania mieszkania tzn szukamy mieszkania

co do kanap/narożników polecam troszkę poczekać, więcej zaoszczędzić i kupić z prawdziwej skóry. my narożnik kupiliśmy jakieś 3 lata temu i dalej wygląda jak nowy, 0 zniszczeń, pomimo psa i kota.
Powodzenia w takim razie
I zgadzam sie, ze co skora to skora-bedzie na lata.

Cytat:
Napisane przez Ifwka Pokaż wiadomość
Witam i od razu chwalę wątek.
Mam nadzieję że zmobilizuje mnie to wreszcie to zrobienia i wrzucenia jakiś fotek.
Sofa skórzana jest marzeniem mojego męża ale niestety ze względów finansowych musieliśmy z niej zrezygnować ( a nie chcieliśmy eko skóry) i dlatgo mamy szary narożnik. Początkowo mąż krzywił sie na narożnik ale teraz go uwielbia, zawsze zajmuje sobie róg przy seansach filmowych

Mam takie pytanko: czego używacie do czyszczenia okapów aluminiowych??
Wiesz, nieskorzane sofy maja swoje plusy... np zawsze jest ciepla zima i nie klei sie do tylka latem
Co do czyszczenia okapow, to zwyczaja szorstka gabka i woda z plynem do naczyn

Przypomnialo mi sie wlasnie, ze mam w kuchni panele Wygladaja na najzwyklejsze i nie uwazam zeby to byl zly pomysl. Myja sie dobrze, trzymaja sie dobrze i raczej zadnych wad nie zauwazylam. Oprocz nijakiego wygladu
__________________
Never stop trying. Never stop believing. Never give up.
gwiazdeczka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 21:27   #26
Lunitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 137
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

marzy mi sie duza kuchnia biala z drewnianymi blatami i miejscem na doniczki z ziolami
__________________
''Moda przemija, styl pozostaje''
Coco Chanel

Wielkie oszczędzanie


książki przeczytane 25/2012
Lunitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 15:48   #27
Djoeke
Raczkowanie
 
Avatar Djoeke
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 140
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez Ifwka Pokaż wiadomość
Postaram się przez weekend porobic zdjęcia i może coś wrzucę.
Mam takie pytanko: czego używacie do czyszczenia okapów aluminiowych??

Ciepła woda z płynem do naczyń, wytrzeć do sucha i wypolerować czymkolwiek tłustym, jak nie masz pianki do stali, weź na suchą ściereczkę troszkę olejku do drewna, oleju, oliwy z oliwek albo WD-40
Tylko na blat kuchenki nie nakładaj oleju,zostają spalone plamy, sprawdziłam
E: I okap absolutnie nie szorstką gąbką. Porysuje się :/

Edytowane przez Djoeke
Czas edycji: 2012-02-11 o 15:56
Djoeke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 13:05   #28
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

ja okap kuchenkę i piekarnik myję płynem do szyb i ręczniczkiem kuchennym
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 18:47   #29
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka26 Pokaż wiadomość
Wiesz, nieskorzane sofy maja swoje plusy... np zawsze jest ciepla zima i nie klei sie do tylka latem
Dla mnie jeśli sofy, to tylko z materiału. Skóry nie lubię, a cerata skóropodobna to jak wyrób czekoladopodobny w najgorszym wydaniu - ani nie wygląda, ani nie smakuje jak trzeba
Tkania jest zawsze ciepła w dotyku, nie skrzypi, tak jak skóra, nie klei się do skóry, nie poci i daje duże pole do aranżacji, dzięki różnym fakturom i kolorom tkanin. Mam w pracy skórzany fotel, niby fajnie wygląda, ale jest zimny w dotyku, a przy długim siedzeniu czuje się, że skóra nie oddycha. Trzeba co jakiś czas wstać z fotela, bo inaczej skóra się poci.

Pozatym jeśli kanapa ma służyć przez lata, to warto wybierać proste, klasyczne modele, bez sezonowych udziwnień, które za 2-3 lata będą passe.
Sądzę, że dobrze zaimpregnowana tkanina nie będzie trudna do utrzymania w czystości.

Cytat:
Napisane przez Lunitka Pokaż wiadomość
marzy mi sie duza kuchnia biala z drewnianymi blatami i miejscem na doniczki z ziolami
Uwielbiam białe kuchnie, są przestronne i jasne. Nawet w maleńkiej kuchni ma się wrażenie większej przestrzeni przy białych meblach i janej podłodze. Drewniane blaty też są piękne, świetnie ocieplają kuchnię. Do tego zioła... podoba mi się taki pomysł na kuchnię

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2012-02-12 o 18:48
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 10:39   #30
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Dzięki dziewczyny za rady odnośnie okapu, dzisiaj wypróbuje
Co do skórzanych mebli... też zawsze myśłałam że zimne i wogóle, ale brat Tż ma taki piękny bordowy komplet i jak jesteśmy u nich mam swój ulubiony fotel i o dziwo wcale nie jest zimna ta skora, ani się nie lepi do ciała; zmieniło to moje podejście do skórzanych mebli. Co prawda ze względu na zwierzaka w domu na razie nie planuję takiego zakupu ale już nie jestem na nie.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-18 21:05:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.