choroba skóry głowy - swędzące krostki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-08, 23:06   #1
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Question

choroba skóry głowy - swędzące krostki


Witam,

sprawa dotyczy mojego TŻta (ma 25 lat).

Ma baaardzo gęste, grube włosy, scinam go maszynką na krótko i od dawna widze na jego glowie takie krostki - pryszczyki czerwone, czasem z biala koncowka. Swędzi go to. Był juz dawno u dermatologa - dostal plyn robiony w aptece (sklad z etykietki, pisany recznie przez farmaceute, wiec mozliwe literówki i bledy: Ac. salinylici 2,0, hydrocortisoni 1,5, resorcini 2,0, spir.Vini 70%). Plyn pomaga doraznie - odkaza i wysusza istniejace krostki, ale i tak wyskakuja nastepne.

W styczniu pierwszy raz zauwazylam miejsce z pryszczem, z którego wypadly wlosy. "Dziura" w głowie byla mniej wiecej wielkosci monety 10groszowej. Po 2tygodniowym jęczeniu i namawianiu poszedl do dermatologa - lekarka zbagatelizowala sprawe mowiac, ze to zapalenie mieszka włosowego, poza tym ma geste wlosy i nie ma sie czym martwic.

Po ostatnim strzyzeniu zauwazylam juz 4 kolejne 'dziury'. Ta styczniowa juz prawie zarosla.

Dolegliwosci te nasilaja sie jak ma dluzsze wlosy i w czasie upałów (przy czym 'dluzsze' wlosy to takie o dlugosci 1,5 cm, scinam go maszynką na poziomie 2 - to jakies 3-4 mm).

Do niedawna uzywal zwyklych szamponow drogeryjnych (myje głowę codziennie), ale ostatnio kupilam mu Babydream i Fitomed - niestety zadnej roznicy nie ma.

Przeglądałam w necie najczęstsze choroby skóry głowy, ale nic mi nie pasuje. Na kolejną wizyte u dermatologa nie moge go namówić, wiec kombinuję po swojemu. Myślałam, zeby teraz spróować z szamponem Emolium, ale nie wiem czo cos to da.

Macie jakies pomysly? Co to moze być? Jak bede miala jakis typ, pokaze mu opis, moze to go zmobilizuje to wizyty u lekarza?
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 23:28   #2
darekm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: choroba skóry głowy - swędzące krostki

Odkaź ostrze maszynki i kup szampon Polytar Liquid .
darekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 23:55   #3
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: choroba skóry głowy - swędzące krostki

dzieki za odpowiedz.
maszynka jest oddkazana po kazdym uzyciu i problem zaczal sie jeszcze przed tym jak ja zaczelam go strzyc.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 11:32   #4
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: choroba skóry głowy - swędzące krostki

ale czy łojotokowe zapalenie nie wiaze sie wlasnie z lojotokiem? czytalam troche i to wykluczylam, bo zadnego lojotoku nie ma..
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 11:19   #5
pestek84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: choroba skóry głowy - swędzące krostki

zobacz mojego posta, mam tam załącznik z foto... Może mamy podobną dolegliwość, bo ja swojej też nie mogę określić, a parę leków używałem...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=447295
pestek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 21:13   #6
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: choroba skóry głowy - swędzące krostki

pestek - wydaje sie byc podobne, chociaz Twoje sa chyba wieksze.

jutro kupuje polecany szampon przez darekm - polytar liquid, szampon i emulsje nawilzajaca do skory glowy emolium - zobaczymy, moze pomoze, a tymczasem znowu zaczne wysylac tzta do dermatologa (moze w koncu pojdzie)
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.