Ajona - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-21, 20:49   #1
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82

Ajona


Czy jest tu ktoś, kto używa pasty do zębów o nazwie Ajona? Jeśli tak, to bardzo proszę o opinie na temat pasty oraz w czym wam pomogła. Dzięki
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 21:25   #2
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Ajona

Czy naprawdę nie ma tu nikogo, kto by znał tą pastę? Wasze opinie są mi bardzo potrzebne, więc zechciejcie się ze mną nimi podzielić, proszę.
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 21:49   #3
mloda_konkretna
Raczkowanie
 
Avatar mloda_konkretna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: tam gdzie nie dochodzi słońce. ^^
Wiadomości: 102
Dot.: Ajona

Cytat:
Napisane przez diwa82 Pokaż wiadomość
Czy naprawdę nie ma tu nikogo, kto by znał tą pastę? Wasze opinie są mi bardzo potrzebne, więc zechciejcie się ze mną nimi podzielić, proszę.
Niestety nie mam pojęcia o takiej paście. Przykro mi.
__________________
nienormalni...
mają w życiu łatwiej

Jakoś dziwnie () zakochana !
mloda_konkretna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 22:46   #4
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Ajona

Temat tej pasty poruszałaś już w wątku paradontozy i były tam osoby, które ją używają:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181916&page=2
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 21:32   #5
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Ajona

No zgadza się, poruszałam już w tamtym miejscu ten temat, ale jednak założyłam ten nowy wątek specjalnie po to, żeby poznać szerszą opinię na temat Ajony, nie tylko w kontekście paradontozy.
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 00:02   #6
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Ajona

Umieść ją na KWC.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 21:25   #7
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Ajona

Ale co to jest KWC?
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 14:43   #8
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Ajona

Kosmetyk Wszech Czasów. Zobacz czy producent jest zgłoszony a jak nie to sama zgłoś. To samo dotyczy produktu. Trwa to kilka dni zanim administrator zamieści na stronie ale moim zdaniem warto.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 07:39   #9
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Ajona

Dentysta powiedział mi, żebym kupiła sobie tą Ajone, o której tu pisaliście. Ma mi niby pomóc przy krwawieniu dziąseł. Czy to możliwe? Warto wydawać pieniądze na zwyczajną pastę?
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 15:27   #10
BRENDI30
Przyczajenie
 
Avatar BRENDI30
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: TARNÓW
Wiadomości: 15
GG do BRENDI30
Dot.: Ajona

Warto ją kupić. Zawiera calcium czyli wapń a to on odbudowywuje nasze szkliwo. Żadna inna zwykła pasta tj. Np. Colgate czy Blendamed czy Elmex tego nie mają tylko tona fluoru i sama chemia. Miałam wrażliwą szyjkę a po ajonie wogule jej nie czuję. Zęby poza tym są bielsze. Nadwrażliwość znika. A dziąsła o wiele mocniejsze. Jestem w ciąży i ta pasta idealnie się sprawdza na napuchnięte dziąsła. Bardzo wydajna! Polecam.
BRENDI30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 07:04   #11
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Ajona

Kiedy pytałam o tą pastę to ostatecznie ją kupiłam - jak najbardziej mogę potwierdzić to co napisała przedmówczyni. Krwawienie dziąseł ustąpiło. Nie znam takiego pojęcia jak "szyjka", kojarzy mi się z czymś zupełnie innym, ale wiem, że dziąsła stały się mocniejsze. W zasadzie od pory leczenia nie miałam już problemów z krwawieniem. Ajona jest ok i myję nią zęby dalej.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 14:03   #12
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Ajona

A którą dokładnie Ajonę polecasz? Stomaticum - tą w postaci koncentratu czy tą rumiankowo - fluorkową? Najlepiej jakbyś zdjęcia załączyła albo pełną nazwę?
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 17:07   #13
BRENDI30
Przyczajenie
 
Avatar BRENDI30
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: TARNÓW
Wiadomości: 15
GG do BRENDI30
Dot.: Ajona

Tak tą Ajona stomaticum koncentrat. 6 ml. Ok 3 zł w aptece, 24 ml za 10 zł. Czerwone opakowanie i tubka. One są bez fluoru ale z calcium. Naprawdę bardzo wydajne. Mąż też nią myje zęby i też bardzo mu wybielały. Skoro ona kosztuje 3 zł to nawet warto zakupić z czystej ciekawości. Efekt ja widziałam już po 3 myciach!
Teraz właśnie zakupiłam większe opakowanie. Mam też indyjskie pasty Dabur z neem i goździkową też mają calcium i są bez fluoru ale Ajona jednak czyści i wybiela lepiej.
BRENDI30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 17:17   #14
BRENDI30
Przyczajenie
 
Avatar BRENDI30
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: TARNÓW
Wiadomości: 15
GG do BRENDI30
Dot.: Ajona

Tak tą Ajona stomaticum koncentrat. 6 ml. Ok 3 zł w aptece, 24 ml za 10 zł. Czerwone opakowanie i tubka. One są bez fluoru ale z calcium. Naprawdę bardzo wydajne. Mąż też nią myje zęby i też bardzo mu wybielały. Skoro ona kosztuje 3 zł to nawet warto zakupić z czystej ciekawości. Efekt ja widziałam już po 3 myciach!
Teraz właśnie zakupiłam większe opakowanie. Mam też indyjskie pasty Dabur z neem i goździkową też mają calcium i są bez fluoru ale Ajona jednak czyści i wybiela lepiej.
BRENDI30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 17:30   #15
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Ajona

Brendi, dzięki za odpowiedź. Szkoda, że bez fluoru, ale można być raz dziennie Ajoną, a pozostałe 2 razy jakąś z fluorem. Kupię małą tubkę na spróbowanie.
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 06:59   #16
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Ajona

Piszesz o braku fluoru jako o czymś złym, tymczasem czytałam już wiele publikacji sugerujących, że fluor ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ponoć z tego względu powstały pasty bez fluoru. Największa dla mnie sensacja jaką wyczytałam to wskazanie, że fluor może negatywnie wpływać na kościec płodu, u kobiet w ciąży. Z Ajony korzystam już dłuższy czas i nie widzę, by brak fluoru w paście w jakikolwiek sposób wpływam negatywnie na moje zęby.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 07:02   #17
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Ajona

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
Piszesz o braku fluoru jako o czymś złym, tymczasem czytałam już wiele publikacji sugerujących, że fluor ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ponoć z tego względu powstały pasty bez fluoru. Największa dla mnie sensacja jaką wyczytałam to wskazanie, że fluor może negatywnie wpływać na kościec płodu, u kobiet w ciąży. Z Ajony korzystam już dłuższy czas i nie widzę, by brak fluoru w paście w jakikolwiek sposób wpływam negatywnie na moje zęby.
tzn. ja specem nie jestem, ale fluor chyba przeciwdziała próchnicy. W końcu jak byłam w szkole to chodziliśmy na fluorowanie
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 08:32   #18
asia_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Ajona

Jestem bardzo zadowolona z tej pasty ! Używam jej już prawie 5 lat i się nie zawiodłam. Naprawdę polecam !!
asia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 11:02   #19
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Ajona

A ja dzisiaj zakupiłam tą małą tubkę - 6 ml, A Wy ile razy dziennie jej używacie? bo nie napisano na opakowaniu czy można stosować ją do każdego mycia zębów...
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 07:05   #20
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Ajona

Ja z Ajony korzystam na identycznych zasadach jak z mojej poprzedniej pasty - 3 razy dziennie. Wprawdzie po zmianie miałam wątpliwości co do tego, czy na pewno z Ajony można korzystać na identycznych zasadach, ale konsultowałam się z moim dentystą - twierdził, że nie ma żadnych przeciwwskazań.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 08:19   #21
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Ajona

A ja tej pasty nie polecę. Nie pomogła mi w żaden sposób, a nawet zaszkodziła. Miałam aparat na zęby i stosowanie pasty bez fluoru spowodowało u mnie próchnicę. Ortodontka i perdiotontolog powiedzieli mi, że pasta powinna mieć choć trochę fluoru, bo słabe zęby tego potrzebują. i u mnie to się sprawdziło. Gdy zmieniłam pastę, moje zęby od razu stały się mocniejsze.
Na krwawienie też niestety niewiele pomogła. Może nie na każdego działa tak jak powinna. Jednym pomaga, drugim nie.

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2011-08-02 o 08:20 Powód: literówka
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 07:20   #22
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Ajona

Hmmm... ale czemu zaczęłaś korzystać z Ajony? Mnie akurat nakazał to lekarz, jako metoda na krwawienie dziąseł. Powinnaś była wcześniej skonsultować to wszystko z lekarzem, może wtedy nie skończyło by się tak.

Na końcu piszesz o krwawieniu - kiedy zatem kupiłaś pastę?
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 12:37   #23
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Ajona

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
Hmmm... ale czemu zaczęłaś korzystać z Ajony? Mnie akurat nakazał to lekarz, jako metoda na krwawienie dziąseł. Powinnaś była wcześniej skonsultować to wszystko z lekarzem, może wtedy nie skończyło by się tak.

Na końcu piszesz o krwawieniu - kiedy zatem kupiłaś pastę?
kupiłam bo przeczytałam w internecie, że może pomóc na krwiawiące dziąseł. Nie konsultuję z lekarzem każdej pasty, jakiej używam, po prostu zaufałam opiniom internautów. Kiedy później mówiłam swojej ortodontce i periodontologowi, że ją stosowalam, to ortodontka powiedziała, że nie poleca past bez fluoru szczegolnie, gdy ma się aparat, a periodontolog tylko potwierdził opinię. Na szczęscie problemów z dziąsłami i zębami już nie mam, aparat też już ściągnięty.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 07:13   #24
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Ajona

To być może winowajcą całej tej sytuacji był po prosty ten aparat?
Sporo czytałam na temat Ajony kiedy zaczęłam z niej korzystać i w sumie jesteś pierwszą osobą, której krwawienie nie ustało. Z drugiej strony każdy organizm jest inny i inaczej może reagować ;-) A czy komuś jeszcze z tego forum, Ajona pomogła?
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 09:07   #25
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Ajona

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
To być może winowajcą całej tej sytuacji był po prosty ten aparat?
Sporo czytałam na temat Ajony kiedy zaczęłam z niej korzystać i w sumie jesteś pierwszą osobą, której krwawienie nie ustało. Z drugiej strony każdy organizm jest inny i inaczej może reagować ;-) A czy komuś jeszcze z tego forum, Ajona pomogła?
nie, winy nie ponosił aparat. Po prostu pasta musi zawierać choć trochę fluoru, żeby nie robiła się próchnica. Tak powiedzieli mi lekarze, u których się konsultowałam. Że fluor zamyka kaniliki zębiny, co jest niezbędne do zapobiegania próchnicy. Konsultowałam się z periodontologiem z Instytutu Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Mówił mi, iż można używać past bez fluoru, ale nie w zastępstwie za te z fluorem i tylko przez krótki czas. Moja ortodontka to potwierdziła. Nie można naduzywać fluoru, to na pewno, ale nie może go zabraknąć. Wierzę im, bo doświadczyłam zgubnych skutków uzywania past bez fluoru.

A co do krwawienia, to ono występowało przed założeniem, po założeniu też, także aparat nie ponosi za to odpowiedzialności. Ajona nie pomogła na krwawienie. Pomogły mi dopiero inne pasty.

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2011-08-04 o 09:15
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 12:28   #26
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Ajona

Muszę przyznać, że mogliby producenci Ajony dodać tam trochę fluoru, na pewno by nie zaszkodziło, a zapewne więcej ludzi by kupiło tą pastę.
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 07:17   #27
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Ajona

Hmmm... czy mogliby dodać? Skoro stworzyli taką, a nie inną pastę to nie widzę w tym większego sensu. W moim przypadku Ajona sprawdza się od dłuższego czasu. Nie miałam ani jednej dziurki w zębie jeszcze ;-) Zresztą naczytałam się sporo materiałów na temat szkodliwości samego fluoru, ale z drugiej strony skoro to rada specjalistów? Niech każdy sam to oceni ;-)
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 07:15   #28
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Ajona

Chyba raczej na ten fluor w Ajonie nie ma co liczyć, bo chyba jedną z idei było właśnie stworzenie pasty, która nie będzie go zawierała ;-) Ciekaw jestem wypowiedzi specjalistów w tym temacie. Czy na forum są dentyści? Bardzo ciekawi mnie to, czy faktycznie fluor jest szkodliwy i zbędny.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 22:33   #29
pazurki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Ajona

Cześć kobietki... Myję tą pastą(czerwone pudełko, czerwona tubka) od dwóch dni(tylko na wieczór), bo mąż mi ją kupił w sklepie u znajomych co sprzedają niemieckie produkty od niedawna(wiecie nic po polsku a jak mi zęby lub plomby wylecą), ale ten wątek mnie uspokoił.faktycznie zęby czuć czyściejsze tylko miętowego posmaku brak mi w ustach... Tutaj dowiedziałam się że to koncentrat (mąż mówił aby mało nakładać ale nie w wielkości gł. Od zapałki -kładę groszek) a tak to ok widzę poprawę pod względem koloru za tą większą tubkę płacę9,50zł pozdrawiam czytelniczki
pazurki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 09:28   #30
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Ajona

Mam ogromny problem z próchnicą. Zastanawiam się czy w tym wypadku pasta Ajona byłaby dobrym wyborem, skoro brak w niej fluoru ? To właśnie fluor jest potrzebny do walki z próchnicą o ile się nie mylę ? Czytam i czytam o tej paście to dowiedziałam się, że pomaga na krwawienia dziąseł i wybiela zęby, ale co z walką z próchnicą ?
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-17 10:37:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.