Paradontoza - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-30, 20:07   #91
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 411
Dot.: Paradontoza

Wiecie co? Krwawią mi dziąsła przy myciu od jakichś 2 lat. Jakoś specjalnie się tym nie przejmowałam, bo stwierdzałam, że to wina szczoteczek do zębów, że niby mają za twarde włosie... Ale niedawno (no może z 6msc temu) doszły mnie słuchy, że krwawienie z dziąseł może być oznaką paradontozy. I tu mnie coś ruszyło, ale niestety dentysty się boję panicznie odkąd jakieś 2 lata temu zrobił mi kanałowe bez znieczulenia (wstyd się przyznać, ale tak bolało, że aż się zsunęłam z fotela i chciałam uciec ) . Czy takie krwawienie to jakaś początkowa faza? Można to samemu leczyć bez porady specjalisty? A i czy (jak już będę zmuszona iść) można się z tym udać do zwykłego stomatologa?
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 13:10   #92
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Paradontoza

[1=9dc9f077b88e2e6074b7e6b 2ea51cb621a80eea0_6418f3a 67e28c;28455655]Wiecie co? Krwawią mi dziąsła przy myciu od jakichś 2 lat. Jakoś specjalnie się tym nie przejmowałam, bo stwierdzałam, że to wina szczoteczek do zębów, że niby mają za twarde włosie... Ale niedawno (no może z 6msc temu) doszły mnie słuchy, że krwawienie z dziąseł może być oznaką paradontozy. I tu mnie coś ruszyło, ale niestety dentysty się boję panicznie odkąd jakieś 2 lata temu zrobił mi kanałowe bez znieczulenia (wstyd się przyznać, ale tak bolało, że aż się zsunęłam z fotela i chciałam uciec ) . Czy takie krwawienie to jakaś początkowa faza? Można to samemu leczyć bez porady specjalisty? A i czy (jak już będę zmuszona iść) można się z tym udać do zwykłego stomatologa?[/QUOTE]
tak, to może być początek paradontozy. Najpierw zmień szczoteczkę na bardziej miękką, polecam curaprox super soft (można kupić na allegro). Zmień również pastę - polecam parodontax. Ma nieprzyjemny smak, ale można przeżyć. Możliwe, że masz jakieś stany zapalne, ale to powinien stwierdzić lekarz. Radziłabym iść na konsultację do periodontologa. Lepiej iść i zaradzić zawczasu, niż mieć sztuczną szczękę w wieku 40 lat.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 07:11   #93
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

anka1892 - pisałam już ci w innym temacie. Ja korzystam z Ajony od kilku dobrych miesięcy i wszystko jest ok. Zęby jak najbardziej domywa, nie zawiera barwników i konserwantów. Smak? Ja nie widzę różnicy w smaku pomiędzy moją dotychczasową pastą, a Ajoną. Podejrzewam, że to nie będzie dla Ciebie problemem.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 11:59   #94
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
anka1892 - pisałam już ci w innym temacie. Ja korzystam z Ajony od kilku dobrych miesięcy i wszystko jest ok. Zęby jak najbardziej domywa, nie zawiera barwników i konserwantów. Smak? Ja nie widzę różnicy w smaku pomiędzy moją dotychczasową pastą, a Ajoną. Podejrzewam, że to nie będzie dla Ciebie problemem.
ok, dzięki, już jestem po pierwszym użyciu i smak faktycznie mi nie przeszkadza.
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 07:22   #95
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

A powiedz jeszcze - gdzie ją kupowałaś? W aptece? Ile za nią zapłaciłaś?
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 07:35   #96
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
A powiedz jeszcze - gdzie ją kupowałaś? W aptece? Ile za nią zapłaciłaś?
kupiłam w zwykłej "wiejskiej" aptece, kosztowała 3,30zł
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 07:10   #97
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

Czyli mała tubka tak. Powiedz mi jeszcze na jak długo taka tubka powinna ci wystarczyć? Czy wiesz, że tej pasty na szczoteczkę nakłada się bardzo mało? Zauważyłaś jak Ajona się pieni? ;-)
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 07:13   #98
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
Czyli mała tubka tak. Powiedz mi jeszcze na jak długo taka tubka powinna ci wystarczyć? Czy wiesz, że tej pasty na szczoteczkę nakłada się bardzo mało? Zauważyłaś jak Ajona się pieni? ;-)
nakładam tyle ile karzą, czyli malutko. faktycznie pieni się dobrze, nie wiem na ile mi starczy, bo nie używam jej 3 razy dziennie, raczej raz dziennie ją używam a w pozostałych przypadkach używam resztki lacalut Activ
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 07:18   #99
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

A czemu akurat taka strategia? Co kiedy skończy się Lacalut? Wtedy już tylko Ajona?
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 07:17   #100
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

Hmmm.... raczej nie było to zalecenie lekarza. Pewnie anka1892 miała jeszcze trochę starej pasty, miała również Ajonę, więc by nie stracić poprzedniej pasty, zwyczajnie nią również myła. To taka moja teoria spiskowa ;-) Oczywiście czekamy na wypowiedź Ani ;-)
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 08:49   #101
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
Hmmm.... raczej nie było to zalecenie lekarza. Pewnie anka1892 miała jeszcze trochę starej pasty, miała również Ajonę, więc by nie stracić poprzedniej pasty, zwyczajnie nią również myła. To taka moja teoria spiskowa ;-) Oczywiście czekamy na wypowiedź Ani ;-)
tak też było, ale już zamówiłam sobie nową pastę Lacalut Activ i nadal będę praktykować takie mycie(czyli Ajona raz dziennie - wieczorem). Całe życie myję zęby pastami z fluorem i od kilku lat(odpukać) nie mam żadnej dziury w zębach, więc chcąc podtrzymać ten stan, będę używać LA.
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 07:25   #102
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

Czyli dwa razy dziennie LA. + raz dziennie Ajona.
Takiego połączenia jeszcze nie słyszałam od nikogo ;-)
Co do zębów to wiesz, tak naprawdę dziury w zębach zależą od szeregu czynników, a chyba kluczowe jest to, jakie zęby odziedziczyłaś w genach ;-)
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 20:16   #103
blueberry77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Paradontoza

Hej Wszystkim.
Słyszałam ze Szczecin słynie z wybitnych periodentologow zwłaszcza UM.
Tak wiec czy ktos moze dac mi jakies wskazowki jak sie tam dostac poniewaz jestem z okolic Poznania, a z problemami przyzebia borykam sie od jakiegos czasu.
Dzieki
blueberry77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 22:42   #104
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez blueberry77 Pokaż wiadomość
Hej Wszystkim.
Słyszałam ze Szczecin słynie z wybitnych periodentologow zwłaszcza UM.
Tak wiec czy ktos moze dac mi jakies wskazowki jak sie tam dostac poniewaz jestem z okolic Poznania, a z problemami przyzebia borykam sie od jakiegos czasu.
Dzieki
Jesteś z Poznania? A byłeś/aś w Instytucie Stomatologicznym UM w Poznaniu? Ja byłam na konsultacjach u takiego starszego profesora dr hab. który naprawdę wiedzę miał gigantyczną jeśli chodzi o przyzębie, zęby itd. Mogę go polecić z czystym sumieniem, ponieważ wcześniej skorzystałam z porad około 9 lekarzy (miałam nietypowy problem, poza tym najpierw szukałam pomocy w swoim województwie) i żaden nie udzielił mi tylu info co ten starszy profesor. Jeśli chodzi o Szczecin to dobrze jest iść do Katedry Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii PAM, tam jest wielu specjalistów. Szczególnie pani, która prowadzi zajęcia z periodontologii (dr Dembowska).

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2011-08-10 o 22:43 Powód: dopisek
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 07:23   #105
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

A czego koleżanka próbowała by sobie z tym poradzić? Być może znajdziemy odpowiednie rozwiązanie twojego problemu. Napisz nam o nim coś więcej. Jak długo, jakie objawy i co robisz by to zmienić?
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 01:45   #106
blueberry77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Paradontoza

A znasz nazwisko tego profesora i wiesz jak sie z nim umowic?
blueberry77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 07:30   #107
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

Ale ja nie pisałam o tym specjaliście tylko o Twoim problemie. Może zwyczajnie popełniasz proste błędy i z tego ono wynika. Przecież to nie jest jakaś potworna dolegliwość. Nie sądzisz?
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 08:40   #108
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez blueberry77 Pokaż wiadomość
A znasz nazwisko tego profesora i wiesz jak sie z nim umowic?
tak znam, wyślę Ci na priv jego nazwisko. Możesz udac się do instytutu podczas, gdy ma dyżur, wowczas nie zapłacisz prawie nic (albo nawet nic, nie wiem, jak to teraz w tym instytucie jest), a jeśli wolisz, możesz udać się na prywatną wizytę. jesli on Ci nie podpasuje, to wtedy mogłabyś skorzystać z porady któregoś lekarza ze Szczecina. Dobrze, że zawczasu o tym myślisz, bo gdy ja byłam na konsultacjach, czekała ze mną dziewczyna, której już ruszały się dwa przednie górne zęby. Miala 31 lat i mówiła, że totalnie zaniedbała swoją paradontozę i teraz ruszają jej się zęby. Miała mocno poodsłaniane szyjki, tak poodsłanianych to ja jeszcze nie widziałam, a w temat paradontozy zagłębiam się od 6 lat.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 07:13   #109
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

Koleżanko - my się średnio chyba rozumiemy. Ja nie mam problemów z krwawieniem dziąseł. Miałam go, ale wtedy pomogła zmiana pasty na Ajonę. Bardziej chodziło o to, by pomóc Tobie tutaj na forum. Ja nie potrzebuję pomocy specjalisty ;-)
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 09:35   #110
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
Koleżanko - my się średnio chyba rozumiemy. Ja nie mam problemów z krwawieniem dziąseł. Miałam go, ale wtedy pomogła zmiana pasty na Ajonę. Bardziej chodziło o to, by pomóc Tobie tutaj na forum. Ja nie potrzebuję pomocy specjalisty ;-)

ale do kogo to piszesz? jesli pisałaś do mnie, to moja odpowiedź nie była skierowana do Ciebie, lecz do Blueberry.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 07:08   #111
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

Faktycznie ;-) A może jednak napiszesz cokolwiek o swoim problemie i metodach leczenia. Przecież to nie jest problem, z którym nie można byłoby sobie poradzić normalnymi sposobami, bez wizyt u wybitnych specjalistów ;-)
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 07:28   #112
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
Faktycznie ;-) A może jednak napiszesz cokolwiek o swoim problemie i metodach leczenia. Przecież to nie jest problem, z którym nie można byłoby sobie poradzić normalnymi sposobami, bez wizyt u wybitnych specjalistów ;-)
zależy co jej dolega (mam na myśli blueberry). Jesli ma odsłonięte szyjki zębowe - musi się udać do lekarza, by stwierdził od czego jej się to robi. Przy paradontozie jest to niezwykle ważne, inaczej dziąsła będą się obsuwać coraz bardziej.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 07:13   #113
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

Czy możesz mi powiedzieć w jaki sposób poznać, że ma się "odsłonięte szyjki zębowe". To można zauważyć samodzielnie? Bez pomocy specjalistów?
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 07:42   #114
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
Czy możesz mi powiedzieć w jaki sposób poznać, że ma się "odsłonięte szyjki zębowe". To można zauważyć samodzielnie? Bez pomocy specjalistów?
z reguły można samemu rozpoznać. Wpisz sobie w wyszukiwarce w grafikę "recesje dziąseł", gdyż nie wiem, czy mogę tu wklejać cudze zdjęcia (choć w rzeczywistości nie wygląda to aż tak strasznie jak tam jest pokazane ). Ja np. widziałam na wlasne oczy, że mam dwie recesje, ale jak poszłam do lekarza, to się okazało, że mam ich więcej, tylko nie podejrzewałam, że przy innych zębach to też są recesje, były bardzo małe i na tylnich dziąslach więc nie widziałam dokładnie..Lekarz znalazł przyczynę, którą okazał się być nocny bruksizm spowodowany z kolei zgryzem krzyżowym. Na szczęście wszystko wyeliminowaliśmy i recesje od dawna nie pogłębiają się, co jest dla mnie ważne. Już bałam się, że w wieku 35 lat zostanę bez zębów
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 07:04   #115
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Paradontoza

Widzę, że doskonale znasz się na tym temacie. Część rzeczy które opisujesz jest dla mnie całkowicie niezrozumiała, ale luz ;-) Dzięki Bogu ja podobnych problemów nie miałam. Ajona sobie poradziła z moim krwawieniem. Kurde, takie chodzenie po specjalistach musi być irytujące. Szczególnie jeśli nikt nie wie, w czym tkwi problem ;/
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 16:54   #116
katarinkaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 45
Dot.: Paradontoza

;;;

Edytowane przez katarinkaa_
Czas edycji: 2016-05-24 o 20:36
katarinkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 20:50   #117
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Paradontoza

a Elmex????
mam zanik kosci u góry między szóstką a siódemka.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Przeczytałam ze zielona herbata łagodzi objawy
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 19:30   #118
katarinkaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 45
Dot.: Paradontoza

...

Edytowane przez katarinkaa_
Czas edycji: 2016-05-24 o 20:35
katarinkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 19:34   #119
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez katarinkaa_ Pokaż wiadomość
Niestety moja postac choroby już jest na tak zaawansowanym poziomie ,ze raczej pasty tutaj niewiele mogą zdziałać... Jednak jednym pozytywem jest to ,ze znalazłam wspaniałego periodontologa w Krakowie ,z którego jestem naprawdę zadowolona ,a właściwie z całej kliniki. Nakierował mnie na odpowiednie leczenie i sam przyznał ,że pozostali lekarze chcieli ze mnie zedrzeć kasę. Niestety zębów najprawdopodobniej nie da się uratować. W grę wchodzą ostatecznie implanty, a jedyne co mogę zrobić to utrzymywać idealną higienę jamu ustnej i tyle.
A co sie dokładnie dzieje????
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 19:13   #120
roose_velt
Przyczajenie
 
Avatar roose_velt
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: Paradontoza

Cześć, nie wiem czy w odpowiednim wątku umieszczam moje pytanie ale nie wiem co mi jest i liczę na pomoc i z góry dziękuje : )
Otóż od jakiś trzech dni cały czas boli mnie ząb, a w szczególności jak nacisnę na dziąsło pod samym nosem nad dwójką, czuję jak pulsuję mi ten ząb między jedynką a dwójką, lekko zaczerwieniło się dziąsło nad zębem, wydaje mi się że zaczyna się lekko chwiać i jakby lekko wysunął się w przód... Nie przypominam sobie abym miała duże problemy z dziąsłami i jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim bólem jaki teraz przeżywam ;c Czy ktoś z was też miał taki problem?
roose_velt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-13 14:26:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.