Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-30, 20:06   #4381
BrairRose
Raczkowanie
 
Avatar BrairRose
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 211
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Zainteresował mnie ten post - ponieważ mam problemy z zaskórnikami i jednocześnie nie bardzo chce mi się bawić w robienie toniku/serum, a radziłyście w tym temacie kwas migdałowy na ten problem, to zastanawiam się, czy nie mogłabym używać tego gotowego kremu? Jak myślicie, będzie równie dobry?
I czy do kwasu migdałowego konieczny jest filtr? Będę wdzięczna za rady

nie wiem jak to jest z wyzszym stezeniem, ale ten krem mi nie pomogl wcale z zaskornikami, pozniej ladnie mi rozjasnil jakies pozostalosci i utrzymywal skore gladka, ale nie ruszyl nawet zaskornikow. Wszystko usunal mi biopeel, po zabiegu dlugo go nie uzywalam, dopiero jakis 1,5 miesiaca po zaczelam, wiec tez nie podtrzymal tego efektu, bo nawet bez zaskorniki nie wrocily
BrairRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 18:04   #4382
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jeszcze raz ja. Od dłuższego czasu,powoli przerzucam się na naturalną pielęgnację, nie powiem, stan mojej skóry jest o wiele lepszy.
Tak w skrócie:
-rano hydrolat oczarowy, na to żel ha+olej (kilka na zmianę) +jeden z kremów które aktualnie wykańczam
-wieczorem ocm, na zmianę z mydłem aleppo, potem h.oczarowy, żel ha +olej najczęściej makadamia,
-dorywczo : maseczka ze spiruliny, peeling (kawa mielona plus woda) olej tamanu,

Odstawiłam kwasy a dokładnie avene triacneal,bo tylko mnie wysuszał, po obrażeniu się na filtry mam przebarwienia.
No ale jest lepiej, ale- no właśnie, ciągle brakuje mi czegoś co by ją mocno nawilżyło, dlatego mam pytanie do was o jakieś nawilżacze/półprodukty. Siedzę właśnie na ZSK i się zastanawiam, w koszyku mam już olej arganowy, skwalan, hydrolat migdałowy, a co jeszce możecie polecić?
na oku mam hydromanil, może jakieś masło?

Dodam że mam skórę hmmm tłustą-odwodnioną, czyli mam zaskóniki ale nigdy nie świeci mi się nosek
pomożecie? jestem podatna na wszelakie sugestie ale za nic w świecie nie wracam już do kosmetyków z apteki
ps.śnieg pada
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 19:22   #4383
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jeśli masz skóre tłusto-odwodnioną to nie musisz na nią pakowac maseł czy ciężkich olejów, wystarczą te lżejsze. Nie wiem jakim masz zel HA, ale jeśli wielkoczateczkowy to nie zapewni Ci on nawilżenai w-wy rogowej po po prostu jest za duzy żeby penetrować i "siedzi" na powierzchni, możesz go podrasowac np. gliceryną, glikolem, niacynamidem, pantenolem, alantoiną, HA o małej czasteczce itp. Zamiast dodatkowych olejow czy maseł lepiej kupić frakcje steroli czy lecytyne. Małocząsteczkowe humektanty + faza tłuszczowa składająca sie z oleju/masła + lecytyny + steroli powinna być optymalna dla nawilżania
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 23:14   #4384
kafeina
Raczkowanie
 
Avatar kafeina
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 61
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć, Dziewczyny!

Trafiłam na wątek dla mnie, ale przyznam, że przeraziła mnie ilość stron, które musiałabym przekopać w celu znalezienia potrzebnej informacji (poprzez wyszukiwarkę info nie znalazłam).

Dlatego proszę Was o pomoc.

Mam zamiar zacząć przygodę z kwasami, a konkretnie - Avene Triacneal. Może lepiej byłoby to zrobić na jesień, ale nie chcę czekać kilku miesięcy na ropoczęcie kuracji. Mam zamiar stosować krem na noc, co drugi dzień. No i mam problem ze znalezieniem kremu z bardzo wysokim filtrem UV, na dzień. Mam cerę bardzo tłustą. Boję się, że pierwszy lepszy krem z filtrem sprawi, że twarz (makijaż) będzie spływać sebum. Czy macie jakieś sprawdzone kremy?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
__________________
The less routine, the more life
kafeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 07:39   #4385
Tindomerel
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 775
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny czy hydromanil łączony np z olejkiem z nasion malin będzie wystarczającym nawilżaczem ?
Tindomerel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 13:09   #4386
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny,
czy zamiast toniku PHA 6% z BU może być też tonik z Mazideł z glukonolaktonem 5%? Nic na jego temat nie znalazłam niestety na wizażu
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 15:27   #4387
cienanosdesoledad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 130
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny
W biochemię bawię się od baaardzo niedawna (zaczęło się od włosów i przyszedł czas na skórę )
Przez ostatnią godzinę czytałam różne Wasze posty na temat filtrów i mam kompletny mętlik w głowie. Chciałabym przerzucić się z zwykłego kremu na filtr, który nie koligowałby zbyt mocno z moją aktualną pielęgnacją
Co polecicie na początek do takiego zestawu?
Moja cera: dość specyficzna, potrzebuje silnego nawilżenia na policzkach, ale jednocześnie lubi się przetłuszczać w okolicy T, zdarzają się jakieś punktowe wpadki, nie za wiele.
Oczyszczanie: OCM -> mieszanka: 20% oleju rycynowego, 50% oleju kokosowego, 30% oliwy z oliwek
Tonik: hydrolat z kwiatu kocanki <3
Krem: (chce go zastąpić filtrem ) clinique ddml (moja kremowa miłość życia, mam zamiar go używać na noc po zastąpieniu filtrem )
Makijaż: Clinique almost powder makeup spf 15 https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24322,almost-powder-makeup-spf-15.html

Mam kilka pytań. Czy można spokojnie używać hydrolatu przed filtrem? Czy mój puder nie wejdzie w interakcję z filtrem? No i główne i najważniejsze pytanie -> co byście poleciły na początek zabawy z filtrami by się za bardzo nie zrazić?

Z góry wielkie dzięki za pomoc
cienanosdesoledad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 15:23   #4388
milena798
Rozeznanie
 
Avatar milena798
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 886
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Davercin to niezly szkodnik, robił mi czasem purpurowego rumienia, a tego antybiotyku [klindamycyny] bym nie wykupowała, serio, popróbuj kwasów na sobie, czy Acnedermu czy toniku jakiegoś (byle nie AHA bo nie wolno go naczynkowcom). Skoro jestes gruboskórna (tez kieds byłam ) to PHA może być za słaby (nie złuszczać) i nawet nawilżenia Ci nie będzie trzeba, bo tonik sam w sobie jest lekko nawilżający , ale mimo łagodności może poczyścić/podleczyć. Zastanów sie z jakiego kalibru chcesz startować, najlepiej łagodnie oczywiście, ale jak masz zanieczyszczona skóre to i BHA małoprocentowe jak najbardzej wsakazane
to fakt ja też miałam po davercinie takie rumieni a do tego susz na twarzy,że klękajcie narody zrobię tak jak mi radzisz z kwasami. Od jakiegoś czasu smaruję twarz tonikiem aspirynowym (juz jest trochę lepiej ) i skóra mi sie złuszcza ale to bardzo minimalnie i zamówiłam jeszcze ten z PHA
Cytat:
filtrów nalezy w ogóle niczym nie oprószać, ani nic na nie lepiej nie nakładać, ale jak filtr zostawia bardzo tłusta i świecąca powloke możesz lekko omieść twarz jakimś pudrem dla polepszenia wyglądu (albo chocby maką ziemniaczaną jak ja robiłam przez lata - tylko nie dodawaj do niej cynamonu, bo choc będzie mniej bieliło to zaszkodzi naczynkom. Ja o tym nie wiedziałam wtedy i był burak )
o to dobrze wiedzieć zamówiłam ten puder bambusowy

dziękuję Ci jeszcze raz za pomoc
__________________
Zakręcona WŁOSOMANIACZKA
CG od 1 lipca 2011
Zapuszczam włosy - długość włosów w skręcie
62 cm
Nie prostuję od lipca 2010
Moje włosy
milena798 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 21:14   #4389
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pussynka Pokaż wiadomość
dziewczyny,
czy zamiast toniku PHA 6% z BU może być też tonik z Mazideł z glukonolaktonem 5%? Nic na jego temat nie znalazłam niestety na wizażu
to podobny, łagodny kwas.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 22:19   #4390
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Po małej modyfikacji i otrzymaniu paczki z BU (nareszcie! ) wygląda to u mnie teraz tak:

Rano:
- olejek myjący pomarańczowy
- hydrolat oczarowy
- serum flavoC
- filtr + puder bambusowy lub (jeśli nie wychodzę z domu) kwas hialuronowy z olejkiem z pestek malin.

Wieczorem:
- olejek myjący pomarańczowy
- hydrolat oczarowy
- tonik z kwasem BHA 2% (co drugi dzień)
- kwas hialuronowy z olejkiem z pestek malin

I co o tym myślicie? Ujdzie?
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 23:25   #4391
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
to podobny, łagodny kwas.
Dzięki
Zaczynam więc dzialać!
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 21:10   #4392
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny jesteście skarbnicą wiedzy wątek jest ogromnie długi ale niesamowicie ciekawy
dostałam od koleżanki mleczko Acnaid Cleanser oczyszczająco-kondycjonujące, do skóry trądzikowej firmy boderm. na kwc nie ma tego kosmetyku, nie wiem czy warto go stosować... oto jego skład:

aqua (water), camelia sinensis (white tea) extract, paraffinum liquidum, ethylhexyl stearate, cyclopentasiloxane, cetyl peg/ppg 10/1 dimethicone, polysorbate 20, sodium chloride, phenoxyethanol, caprylyl glocol, parfum (fragrance), glycerin, limonene, hexyl cinnamic aldehyde, linalool, lilial, citral, coumarin, benzyl benzoate, citronellol



czy któraś z Was mogłaby mi pomóc, tj. chociaż trochę powiedzieć co myśli o składzie, czy może zapychać albo podrażniać? i jak stosować taki kosmetyk (może być jako krem pod makijaż, czy ma jakaś inną rolę)? z góry przepraszam za pytania, które mogą wydawać się głupie, staram się od jakiegoś czasu jak najmniej szkodzić mojej cerze i wolę dmuchać na zimne.
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 12:33   #4393
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
dziewczyny jesteście skarbnicą wiedzy wątek jest ogromnie długi ale niesamowicie ciekawy
dostałam od koleżanki mleczko Acnaid Cleanser oczyszczająco-kondycjonujące, do skóry trądzikowej firmy boderm. na kwc nie ma tego kosmetyku, nie wiem czy warto go stosować... oto jego skład:

aqua (water), camelia sinensis (white tea) extract, paraffinum liquidum, ethylhexyl stearate, cyclopentasiloxane, cetyl peg/ppg 10/1 dimethicone, polysorbate 20, sodium chloride, phenoxyethanol, caprylyl glocol, parfum (fragrance), glycerin, limonene, hexyl cinnamic aldehyde, linalool, lilial, citral, coumarin, benzyl benzoate, citronellol



czy któraś z Was mogłaby mi pomóc, tj. chociaż trochę powiedzieć co myśli o składzie, czy może zapychać albo podrażniać? i jak stosować taki kosmetyk (może być jako krem pod makijaż, czy ma jakaś inną rolę)? z góry przepraszam za pytania, które mogą wydawać się głupie, staram się od jakiegoś czasu jak najmniej szkodzić mojej cerze i wolę dmuchać na zimne.
Może zapychać -ma w składzie chociażby parafinę. I to na 3 miejscu-jeśli masz sklonności do trudno gojących i dlugo rosnacych krostek ja bym tego nie używała. Tak samo jeśli latwo podrażnić Twoją skórę.
Zapycha także ethylhexyl stearate i silikony. Z wyjątkiem tej białej herbaty na początku to dość kiepski kosmetyk i aż mnie dziwi jego cena.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 14:36   #4394
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Może zapychać -ma w składzie chociażby parafinę. I to na 3 miejscu-jeśli masz sklonności do trudno gojących i dlugo rosnacych krostek ja bym tego nie używała. Tak samo jeśli latwo podrażnić Twoją skórę.
Zapycha także ethylhexyl stearate i silikony. Z wyjątkiem tej białej herbaty na początku to dość kiepski kosmetyk i aż mnie dziwi jego cena.
dziękuję za szybką odpowiedz mam dużą skłonność do zapychania, walczę z trądzikiem i "gulami" już długo też mnie skusiła biała herbata, ale jeśli ma tyle zapychaczy nie będę ryzykować
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 19:08   #4395
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
dziewczyny jesteście skarbnicą wiedzy wątek jest ogromnie długi ale niesamowicie ciekawy
dostałam od koleżanki mleczko Acnaid Cleanser oczyszczająco-kondycjonujące, do skóry trądzikowej firmy boderm. na kwc nie ma tego kosmetyku, nie wiem czy warto go stosować... oto jego skład:

aqua (water), camelia sinensis (white tea) extract, paraffinum liquidum, ethylhexyl stearate, cyclopentasiloxane, cetyl peg/ppg 10/1 dimethicone, polysorbate 20, sodium chloride, phenoxyethanol, caprylyl glocol, parfum (fragrance), glycerin, limonene, hexyl cinnamic aldehyde, linalool, lilial, citral, coumarin, benzyl benzoate, citronellol


czy któraś z Was mogłaby mi pomóc, tj. chociaż trochę powiedzieć co myśli o składzie, czy może zapychać albo podrażniać? i jak stosować taki kosmetyk (może być jako krem pod makijaż, czy ma jakaś inną rolę)? z góry przepraszam za pytania, które mogą wydawać się głupie, staram się od jakiegoś czasu jak najmniej szkodzić mojej cerze i wolę dmuchać na zimne.
Na stronie Cefarmu jest inny skład, herbata dalej w składzie

Ogólnie, mleczko jak mleczko - nadaje się do oczyszczania cery a nie pod makijaż.

W związku z tym, że mleczko nakładasz na chwilę, a potem tonizujesz tonikiem - raczej niskie ryzyko zapchania, podrażnienia. Możesz też przemyć twarz wodą przed tonizowaniem.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 20:48   #4396
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Na stronie Cefarmu jest inny skład, herbata dalej w składzie

Ogólnie, mleczko jak mleczko - nadaje się do oczyszczania cery a nie pod makijaż.

W związku z tym, że mleczko nakładasz na chwilę, a potem tonizujesz tonikiem - raczej niskie ryzyko zapchania, podrażnienia. Możesz też przemyć twarz wodą przed tonizowaniem.
skład przepisałam z tubki, nie wiem skąd różnice czyli produkt wygląda mi na całkowicie zbędny, nie będę go więc używać
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 16:16   #4397
Mista87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć!

Czytam już ten wątek drugi dzień z rzędu i muszę przyznać, że dużo już się dowiedziałam.

Bardzo prosiłabym o radę, bo nie wiem, czy moja pielęgnacja jest odpowiednia... Od marca korzystając z opinii zawartych na wizażu zakupiłam trochę nowych kosmetyków, głównie z BU, które wprowadzałam stopniowo, żeby sprawdzić czy coś mnie uczula lub zapycha.

Najpierw kilka słów o mojej już prawie 25-letniej buzi:

cera mieszana ze skłonnością do wyprysków, naczynkowa! (głównie nos i policzki), zapchane pory na brodzie, nosie; zapchał mnie ostatnio puder/róż, którym się pomalowałam na wyjście z koleżanką i mam teraz czarne wągry na policzkach, które nie chcą zejść, a wydusić się nie dają;p
Posiadam też trochę prosaków na twarzy; kiedyś były tylko dwa, ale próbowałam się ich pozbyć i mi się rozniosły--> nie wiem jak z nimi walczyć. Po przekłuwaniu u kosmetyczki problem wraca

Ogólnie skóra po mojej terapii z BU zrobiła się dużo ładniejsza, ale dalej odnoszę wrażenie, ze jest za mało nawilżona bo jak ją naciągam to się brzydko marszczy. Duże wysuszenie to chyba też moja nieudana walka z zaskórnikami, bo przez ponad pół roku myłam buzię mydłem siarkowym i od roku , kiedy przestałam brakuje jej już napięcia. Nie ma to jak robic sobie krzywdę, kiedy chce się być 'piękniejszym'.

Teram moja pielęgnacja:

RANO:
olejek myjący - drzewko herbaciane z BU(na początku ściągał mi skóre, teraz jest ok-uwielbiam go)
potem jako nawilżenie olej z pestek malin z BU
czasami stosuję filtr Sopot SUN SPF30 Ziaja krem przeciw zmarszczkom

makijaż: puder bambusowy(jedwab+owies)/puder perłowy, skóra mi się nie świeci, ale matuję 'krem'/filtr; róż Bourjois-cudo, które mam od 2-tyg. dzięki opiniom wizażanek,
pod oczy, żeby moje duże poziome zmarchy sie wygładziły zaczęłam stosować maść ochronną z witaminą A na to odrobinę podkładu 123 Perfect z Bourjois

WIECZÓR:
Oczy--> Płyn micelarny, cera naczynkowa, Dax Perfecta
twarz--> olejek myjący - drzewko herbaciane
hydrolat oczarowy
serum Lemon EKO
na koniec oczy i zmarszczki mimiczne przy nosie i ustach traktuję maścią z witaminą A:p

Mam jeszcze z BU peeling enzymatyczny EKO, jednak chyba mi nie służy bo dwa razy po zastosowaniu musiałam pić wapno, bo tak mnie twarz piekła i taka była czerwona. Nie wiem czy nie mam alergii na któryś ze składników.
Sądzicie, że mogę go stosować dalej i liczyć, że skóra się przyzwyczai?

Chciałam zapytać głównie o to czy wystarczająco się nawilżam oraz czy, gdy zacznę stosować olej z pestek malin powinnam dodatkowo stosować też filtr(zwłaszcza, że przy cerze naczynkowej podobno powinnam stosować go codziennie)?
I co z tymi prosakami? próbowałam robić okłady ze skrzypu, ale nie widziałam efektów. Olejek je wysusza, jednak gdy je wyciągam to robią się nowe:/

Po zimie moje naczynka są widoczne gołym okiem, teraz problem się zmniejszył odrobinę, ale wcześniejsze zaniedbanie chyba zrobiło swojeWcześniej poza demakijażem i peelingiem enzymatycznym Lirene nie robiłam praktycznie nic... Od wielkiego święta jakiś krem Nivea mamie podkradałam i tyle.

Wybaczcie, że tak się rozpisałam

Bardzo WAS proszę o jakąś pomoc i opinie.

Edytowane przez Mista87
Czas edycji: 2012-04-18 o 09:34 Powód: pomyłka: puder perłowy a nie jedwabny:)
Mista87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:40   #4398
milena798
Rozeznanie
 
Avatar milena798
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 886
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

wiecie co moja siostra użyła acne-medu i zrobiły jej się czerwone place i bardzo ją twarz piecze a mi bardzo odpowiada ten krem...
__________________
Zakręcona WŁOSOMANIACZKA
CG od 1 lipca 2011
Zapuszczam włosy - długość włosów w skręcie
62 cm
Nie prostuję od lipca 2010
Moje włosy
milena798 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 22:09   #4399
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam dziewczyny! Cały czas próbuję dojść do ładu z moją cerą... W strefie T skóra z zaskórnikami, na brodzie i wokół ust pojawiają się od czasu do czasu jakieś pryszcze. Na brodzie przebarwienia i blizny po trądziku. Na policzkach rumień, lekko sucha skóra. Ogólnie należę do wrażliwców... Wiek: 24lat.

Moja pielęgnacja (niezmienna od 2-3miesięcy, oprócz triacnealu, który stosuję od 2tygodni):
Rano:
płyn micelarny (ostatni to vichy, teraz testuję ziaję ulga)
hydrolat oczarowy (poprzednio był aloesowy)
co 2-3dzień serum flavo-c z BU
czekam 10-15min
krem nawilżający (do niedawna cethapill, teraz testuję yves rocher hydro vegetal próbka)
filtr LRP 30+

Wieczorem:
dwufazowa Ziaja na oczy
płyn micelarny ten sam co rano
hydrolat oczarowy
raz w tygodniu żel vichy normaderm
czekam 15-30min
krem Triacneal na strefę T
na policzki krem nawilżający ten sam co rano


Co sądzicie o tej pielęgnacji? Może poszukam kremu nawilżającego z filtrem zamiast oddzielnie te kosmetyki używać? Czy wprowadzić coś na naczyńka/rumień do mojej pielęgnacji? Macie jakiś pomysł?

Pozdrawiam serdecznie Kochane
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-11, 06:33   #4400
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kropka_nad_i Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny! Cały czas próbuję dojść do ładu z moją cerą... W strefie T skóra z zaskórnikami, na brodzie i wokół ust pojawiają się od czasu do czasu jakieś pryszcze. Na brodzie przebarwienia i blizny po trądziku. Na policzkach rumień, lekko sucha skóra. Ogólnie należę do wrażliwców... Wiek: 24lat.

Moja pielęgnacja (niezmienna od 2-3miesięcy, oprócz triacnealu, który stosuję od 2tygodni):
Rano:
płyn micelarny (ostatni to vichy, teraz testuję ziaję ulga)
hydrolat oczarowy (poprzednio był aloesowy)
co 2-3dzień serum flavo-c z BU
czekam 10-15min
krem nawilżający (do niedawna cethapill, teraz testuję yves rocher hydro vegetal próbka)
filtr LRP 30+

Wieczorem:
dwufazowa Ziaja na oczy
płyn micelarny ten sam co rano
hydrolat oczarowy
raz w tygodniu żel vichy normaderm
czekam 15-30min
krem Triacneal na strefę T
na policzki krem nawilżający ten sam co rano


Co sądzicie o tej pielęgnacji? Może poszukam kremu nawilżającego z filtrem zamiast oddzielnie te kosmetyki używać? Czy wprowadzić coś na naczyńka/rumień do mojej pielęgnacji? Macie jakiś pomysł?

Pozdrawiam serdecznie Kochane
Wg mnie rano i serum, i krem i filtr to za dużo. Proponowałabym serum+filtr albo krem+filtr.
A wieczorem jednak częściej oczyszczałabym buzię żelem do twarzy. Wg mnie żaden micel nie domyje tak buzi jak żel.
Ale wybór należy do Ciebie
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 18:19   #4401
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Rzekomo nadgorliwość gorsza od faszyzmu a jak ktoś już bardzo chce prawidlowo i świadomie o siebie zadbać, to już calkiem

Napisalam post w innym wątku, przekierowano mnie tutaj, więc pozwolę sobie zacytować


Cytat:
Napisane przez trommelka Pokaż wiadomość
Dzień dobry Paniom!

Czytam, czytam od dawna, informacji sporo, pozwólcie, że do was dolączę (ach, jak ten wizaż wciąga! A obiecywalam sobie, że będę aktywna tylko na jedfym wątku! )

Pozwolę sobie napisać co i jak planuję i stosuję i jeżeli macie jakieś uwagi - bylabym niezmiernie wdzięczna za pomoc

Cera: trądzikowa od okresu dorastania. Chwilowa poprawa po tabletkach anty, ale po odstawieniu - dramat! Leczenie Epiduo, Aknemycinem Plus, Brevoksylem i toną innych mazidel, których nazw już nawet nie pamiętam. Obecnie planuję z dermatolożką Acne-derm na noc, bo ropniaków już nie mam, ale przebarwienia i male blizny są. Plus zaskórniki
Mycie: codziennie wieczorem OCM (orzech wloski+rycyna), rano tylko przepłukanie wodą
Noc: Teraz będzie Acne-derm, wcześniej maść z wit A bądź Aknemycin Plus
Krem na dzień: Alantan Plus (żólty), czasami krem do cery trądzikowej BEST
Makeup: Podklad Rimmel Oxygen Stay Mate (rzekomo spf18, ale wiem, że to żadna ochrona )
Filtr: Pierwszy w życiu! Po przeglądnięciu KWC i forum zdecydowalam się na Soraya spf45. Chcialam emulsję Iwostin, bo bardzo lubię tą markę, ale soraya ma jednak lepsze recencje i rzekomo lepszą konsystencję..

Czy taki plan pielęgnacji móglby być?

I czy pod filtr mogę stosować jakieś mazidlo na trądzik? Pod podklad i krem pakowalam czasami Epiduo lub Aknemycin, nie wiem, czy mogę przy tym zostać? Czy nie będzie się gryzlo z tymi lekami?

Ogólnie to strasznie się boję, że mnie pozapycha, bo powoli wychodzę na prostą po wyspie w trakcie wdrażania OCM i bratka do picia.. Jak to wróci to chyba zainwestuję w kominiarkę

Pozdrawiam was i z góry dziękuję za odpowiedzi!
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 23:24   #4402
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam ponownie!
Od ok. 3 tygodni stosuję pielęgnację minimalną.
A mianowicie:
wieczorem
- ocm (10% rycyny plus oliwa z oliwek)
- tonik pha 5%
- masło shea rafinowane
rano:
- mycie wodą
- hydrolat migdałowy
- masło shea
Niestety po ok. tygodniu zaczęły pojawiac się konkretne podrażnienia na policzkach ale też chyba zapychanie (nie do końca mam pewność ponieważ moja przesuszona skóra nie miała zwyczaju czegoś takiego wykazywać do tej pory). Zapychaczem okazało się prawdopodobnie masło shea, które poczatkowo fantastycznie działało na moją skórę: jak po niczym była nawilżona i nie występowało ściągnięcie i wysuszenie. Obawiam się, że nie powinnam go stosować zarówno na noc, jak i na dzień ale niestety to był jedyny naturalney produkt, jaki posiadałam.
Odstawiłam masło shea gdy po 3 nocach z rzędu smaruąc się nim na noc odczuwałam, jakby był w nim drobny piasek. jednocześnie pogarszał się wygląd polików. O podrażnienie podejrzewam tonik pha ale jego nie odstawiłam ze względu na przebarwienia na twarzy, z którymi chcę walczyć. Tylko pytanie czym, skoro nawet ten tonik mnie podraznia?? Czy może po czasie przejdzie? Czy może macie pomysł czego uzywac na noc? A może robię cos nie tak?
Tonik stosuję nadal - po kilku nocach z kremem tłustym na naczyńka Flos Lek policzki lekko się uspokoiły. Od dwóch dni uzywam Alterry. Niestety nie jest to spektakularny nawilżacz - musze smarować się kilka razy dziennie, po nocy też skóra nie szaleje z zachwytu (ale to dopiero 2 dni).
Mam jeszcze dwa kremy BD: 1 oraz 2 a także półprodukty. BD szału nie czynią, sa jakies tępe i krótkotrwale nawilżają (przy tym nie mają składników odżywczych).
Możecie wspomóc jakoś? Co mogę poprawić/zmienić?
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 07:39   #4403
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pussynka Pokaż wiadomość
Witam ponownie!
Od ok. 3 tygodni stosuję pielęgnację minimalną.
A mianowicie:
wieczorem
- ocm (10% rycyny plus oliwa z oliwek)
- tonik pha 5%
- masło shea rafinowane
rano:
- mycie wodą
- hydrolat migdałowy
- masło shea
Niestety po ok. tygodniu zaczęły pojawiac się konkretne podrażnienia na policzkach ale też chyba zapychanie (nie do końca mam pewność ponieważ moja przesuszona skóra nie miała zwyczaju czegoś takiego wykazywać do tej pory). Zapychaczem okazało się prawdopodobnie masło shea, które poczatkowo fantastycznie działało na moją skórę: jak po niczym była nawilżona i nie występowało ściągnięcie i wysuszenie. Obawiam się, że nie powinnam go stosować zarówno na noc, jak i na dzień ale niestety to był jedyny naturalney produkt, jaki posiadałam.
Odstawiłam masło shea gdy po 3 nocach z rzędu smaruąc się nim na noc odczuwałam, jakby był w nim drobny piasek. jednocześnie pogarszał się wygląd polików. O podrażnienie podejrzewam tonik pha ale jego nie odstawiłam ze względu na przebarwienia na twarzy, z którymi chcę walczyć. Tylko pytanie czym, skoro nawet ten tonik mnie podraznia?? Czy może po czasie przejdzie? Czy może macie pomysł czego uzywac na noc? A może robię cos nie tak?
Tonik stosuję nadal - po kilku nocach z kremem tłustym na naczyńka Flos Lek policzki lekko się uspokoiły. Od dwóch dni uzywam Alterry. Niestety nie jest to spektakularny nawilżacz - musze smarować się kilka razy dziennie, po nocy też skóra nie szaleje z zachwytu (ale to dopiero 2 dni).
Mam jeszcze dwa kremy BD: 1 oraz 2 a także półprodukty. BD szału nie czynią, sa jakies tępe i krótkotrwale nawilżają (przy tym nie mają składników odżywczych).
Możecie wspomóc jakoś? Co mogę poprawić/zmienić?

Masło shea zapycha, wymień na jakiś lżejszy olejek lub np. żel aloesowy czy dobry nawilżający krem bez parafiny.
Tonik stosuj rzadziej. Ja tam w ogóle jestem przeciwniczką kwasów. Dużo lepsze efekty dają retinoidy.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 16:10   #4404
Mista87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej,

ponawiam moja prośbę o ocenę mojej pielęgnacji(post z 09.04.)

Minimalnie zmieniłam moją pielęgnację:

RANO:
olejek myjący - drzewko herbaciane z BU(na początku ściągał mi skóre, teraz jest ok-uwielbiam go)
potem jako nawilżenie olej z pestek malin z BU
pod oczy Floslek, żel z arniką
filtr Soraya ochrona wysoka spf 45
makijaż: puder bambusowy(jedwab+owies)/puder perłowy,; róż Bourjois

WIECZÓR:
Oczy-> Płyn micelarny, cera naczynkowa, Dax Perfecta
twarz--> olejek myjący - drzewko herbaciane
hydrolat oczarowy
serum Lemon EKO

Planuję w przyszłości zrobić tonik z octu jabłkowego do stosowania na wieczór przed nałożeniem serum, a rano hydrolat.
i w weekendy chcę spróbować z OCM, ale tylko pod prysznicem, ze względu na cerę mocno naczynkową:/

Jak będę miała więcej śródków chciałabym zainwestować w krem z Biodermy, bo cały czas mam wrażenie że nawilżenie mogłoby być lepsze, chyba że olej z malin (stosuję go dopiero 4 dzień) przy regularnym użyciu wystarczy.
Kupiłam Babydream i smarowałam nim twarz, ale niestety strasznie mnie zapchało- mam kaszkę na twarzy, i obawiam się że to od niego. Zrezygnowałam też z używania kremu ochronnego z witaminą A pod oczy i na usta bo zauważyłam wysyp białych krostek/ wągrów w tych miejscach.

Co do pytania o moje prosaki, doczytałam na wizażu, że problemu sie raczej nie pozbędę, więc zacznę sama je sobie nakłuwać i wydłubywać.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź,

Pozdrawiam

Edytowane przez Mista87
Czas edycji: 2012-04-20 o 16:16
Mista87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 23:45   #4405
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki za odpowiedź.
Shea odstawiłam, próbuję najpierw z Alterrą.
Sam olejek (awokado) jest w stanie nawilzyć twarz? Suchą i odwodniona skórę?
A retinoidy pomoga pozbyć się przebarwień i oczyszcza skórę bez podrażnienia i wysuszenia?
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 13:32   #4406
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej właśnie czekam na paczuszkę z BU z kwasami i innymi różnymi mazidłami. Mam skórę trądzikową, bardzo wrażliwą z przebarwieniami potrądzikowymi i rozszerzonymi porami na "przynosowej" części policzków. Bardzo proszę o ocenę planowanej przeze mnie pielęgnacji:

DZIEŃ 1

RANO:
Płyn micelarny (Bioderma Sensibio)
Hudrolat z Kocanki
Żel hialurynowy
Filtr Avene 50+ mineralny

WIECZOREM:
OCM - olej z pachnotki
Hydrolat z kocanki
Krem rozjaśniająco-wygładzający AZELO/BHA

DZIEŃ DRUGI

RANO
Płyn Micelarny (Bioderma Sensibio)
Hydrolat oczarowy
Źel hialurynowy
FIltr Avene 50+ mineralny

WIECZOREM
Mycie olejkiem herbacianym BU
Tonik mleczny AHA 8% BU
Olej z pachnotki na twarz


DZIEŃ TRZECI

RANO
:
Płyn micelarny (Bioderma Sensibio)
Hudrolat z Kocanki
Żel hialurynowy
Filtr Avene 50+ mineralny

WIECZOREM
Olejek herbaciany BU
Hydrolat z Kocanki/oczarowy
Serum migdałowe BU

Makijaż - puder bambusowy na filtr, bronzer Bourjois, rozświetlacz Estee Lauder, tusz do rzęs

Co o tym sądzicie? Wszelkie korekty mile widziane
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 20:07   #4407
Shanraya
Raczkowanie
 
Avatar Shanraya
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 110
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam dziewczyny,
od dawna czytam forum i jest tu tyle wiedzy, że potrzeba bardzo dużo czasu aby wszystko ogarnąć.
właśnie robię zakupy na BU, mam cerę trądzikową, często jest przesuszona przez chlorowaną wodę i klimatyzację
proszę o ocenę pielęgnacji i podpowiedź, co najlepiej kupić na BU
- twarz myję micelami z biodermy, nie używam detergentów
- rano olejek araganowy lub z róży rdzawej i żel hialuronowy a jak bardzo się spieszę to krem z filtrem i żel hialuronowy ( z BU),
- ostatnio dorwałam effeclar k z la roche posay i stosuję go od tygodnia na noc
- jak mam bardzo przesuszoną skórę używam kremu natłuszczającego z iwostinu

chcę trochę zmienić pielęgnację i bardziej skupić się na zaskórnikach i zlikwidować czasem wyskakujące krostki czy pryszcze
- chcę zacząć myć twarz olejkiem, na razie zamówiłam z BU pomarańczowy, co kilka dni będę stosowała rycynowy + może konopny?
- dalej trzymam się żelu hialuronowego, zamierzam też kupić olej tamanu
- zastnawiam się tez nad serum lemonowym z BU ( serum i olej tamanu to nie za dużo? a może co kilka dni serum i na przemian z olejem?)
- potrzebuję też jakiegoś olejku na nawilżenie, konopny będzie dobry, czy jakiś inny polecacie, z róży rdzawej? później chcę też zrobić zamówienie włosowe na mazidłach, może jakiś olejek z mazideł?
- na noc co 2-3 dzień na przemiennie z olejem ryzynowym chcę użyć tonik PHA z BU a w inne dni micele lub olejek z BU
nie za dużo tego?, robię gdzieś błędy?

Edytowane przez Shanraya
Czas edycji: 2012-04-24 o 20:08
Shanraya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:35   #4408
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej, powiedzcie mi czy to nie za dużo: planuję zamówić na BU peeling enzymatyczny i maseczkę błotną oraz serum olejek Lemon (do stosowania raz/2 razy w tygodniu) i jakiś tonik kwasowy. Tylko nie wiem który. Kończę 3 tubkę AD, który już trochę przestał na mnie działać. Mam spore blizny, nierówny koloryt i ciągle mi wyskakują ropne krostki w dolnej części twarzy. Co byście poleciły?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 04:38   #4409
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Shanraya Pokaż wiadomość
witam dziewczyny,
od dawna czytam forum i jest tu tyle wiedzy, że potrzeba bardzo dużo czasu aby wszystko ogarnąć.
właśnie robię zakupy na BU, mam cerę trądzikową, często jest przesuszona przez chlorowaną wodę i klimatyzację
proszę o ocenę pielęgnacji i podpowiedź, co najlepiej kupić na BU
- twarz myję micelami z biodermy, nie używam detergentów
- rano olejek araganowy lub z róży rdzawej i żel hialuronowy a jak bardzo się spieszę to krem z filtrem i żel hialuronowy ( z BU),
- ostatnio dorwałam effeclar k z la roche posay i stosuję go od tygodnia na noc
- jak mam bardzo przesuszoną skórę używam kremu natłuszczającego z iwostinu

chcę trochę zmienić pielęgnację i bardziej skupić się na zaskórnikach i zlikwidować czasem wyskakujące krostki czy pryszcze
- chcę zacząć myć twarz olejkiem, na razie zamówiłam z BU pomarańczowy, co kilka dni będę stosowała rycynowy + może konopny?
- dalej trzymam się żelu hialuronowego, zamierzam też kupić olej tamanu
- zastnawiam się tez nad serum lemonowym z BU ( serum i olej tamanu to nie za dużo? a może co kilka dni serum i na przemian z olejem?)
- potrzebuję też jakiegoś olejku na nawilżenie, konopny będzie dobry, czy jakiś inny polecacie, z róży rdzawej? później chcę też zrobić zamówienie włosowe na mazidłach, może jakiś olejek z mazideł?
- na noc co 2-3 dzień na przemiennie z olejem ryzynowym chcę użyć tonik PHA z BU a w inne dni micele lub olejek z BU
nie za dużo tego?, robię gdzieś błędy?

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Hej, powiedzcie mi czy to nie za dużo: planuję zamówić na BU peeling enzymatyczny i maseczkę błotną oraz serum olejek Lemon (do stosowania raz/2 razy w tygodniu) i jakiś tonik kwasowy. Tylko nie wiem który. Kończę 3 tubkę AD, który już trochę przestał na mnie działać. Mam spore blizny, nierówny koloryt i ciągle mi wyskakują ropne krostki w dolnej części twarzy. Co byście poleciły?
Serum Lemon jest ok na noc,ale wg. mnie najpierw skupcie sie na zlikwidowaniu tradziku i najlepiej poniewaz idzie lato i zaczyna sie robic cieplo, slonca jest wiecej polecam tonik z kwasem migdalowym 3razy w tygodniu zaczac od najmniejszego stezenia 5%.
Metoda OCM jak najbardziej wskazana z dodatkiem olejku drzewa herbacianego oraz olejek ten punktowo na noc.
Polecam serum z niacynamide mi na moj tradzik pomogl magicznie np. to http://mazidla.com/receptariusz/221.html?task=view

Edit: oczywiscie serum najlepiej nakladac na wilgotna twarz wiec polecam jeszcze spryskanie twarzy hydrolatem moze byc oczarowy lub geraniowy moj ulubiony
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-04-26 o 04:43
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 11:40   #4410
carriebee
Raczkowanie
 
Avatar carriebee
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 111
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam was z opisem mojej nowej pielegnacji i oczywiscie bardzo was prosze o opinie, porady, sugestie itp.

Moja skora jest mieszana, bardziej w kierunku tlustej. Bardzo wrazliwa na wiele skladnikow kosmetykow przypuszczam. Zaskorniki przede wszystkim te biale zamkniete i bardzo rozszerzone pory na policzkach. Sporadycznie pojawiaja sie pojedyncze wypryski, najczesciej w okolicy brody i tam tez mam najwiecej tych bialych podskornych paskudztw W okolicach nosa sporo popekanych naczynek. Twarz takze sklonna do zaczerwienien i podraznien.

- twarz myje zelem hypoalergicznym Iwostin Sensitia

- zamiast toniku Aromatyczna Woda Oczarowa Fitomed
Skład: Hamamelis Virginiana Flower Water

- kwas hialuronowy 1% Zrob Sobie Krem

- krem nawilzajacy tradycyjny Fitomed
Skład: Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum

- rybki Dermogal A+E

- 1-2x tydzien - maseczka z glinki zielonej/marokanskiej/blota z morza martwego

- doraznie - LRP Cicaplast - na gojace sie ranki/strupki/po wypryskach


Bardzo prosze pomozcie mi w walce z moja cera
carriebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.