Grubsze i gęstsze włosy - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 09:34   #1681
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Daje linka do wątku o własnoręcznie robionych wcierkach na porost i gęstość, wcierki z cococinem też tu chyba są.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 23:42   #1682
Beatriceee
Raczkowanie
 
Avatar Beatriceee
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 45
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Tez mam niestety cienkie włosy, oczywiście ciemny blond, czyli jak dla mnie nijaki kolor :/ ale postanowiłam go polubić, trudno będę farbować jak pojawią się siwe.
A teraz do rzeczy. Jakie macie fryzurki? zawsze mi sie wydawalo, że jak będą wycieniowane, to wtedy się lekko wywiną i bedzie wydawać się jakby było ich więcej... ale juz nie jestem tego taka pewna. Czy są może rózne metody cieniowania np dla powiekszenia objetosci? A moze wyjsciem jest ściąć je równo? Czy przy takich włosach pozwalacie sobie na długość do ramion i dłuższe?
Beatriceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 17:12   #1683
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Beatriceee Pokaż wiadomość
Tez mam niestety cienkie włosy, oczywiście ciemny blond, czyli jak dla mnie nijaki kolor :/ ale postanowiłam go polubić, trudno będę farbować jak pojawią się siwe.
A teraz do rzeczy. Jakie macie fryzurki? zawsze mi sie wydawalo, że jak będą wycieniowane, to wtedy się lekko wywiną i bedzie wydawać się jakby było ich więcej... ale juz nie jestem tego taka pewna. Czy są może rózne metody cieniowania np dla powiekszenia objetosci? A moze wyjsciem jest ściąć je równo? Czy przy takich włosach pozwalacie sobie na długość do ramion i dłuższe?
Tez mam ciemny blond i wydaje mi sie on nijakim kolorem Ale nie chce niszczyc wlosow farbowaniem dlatego musze sie pogodzic z takim kolorem jaki mam
Co do fryzury, hmm... zawsze wydawalo mi sie ze cieniowanie korzystnie wyglada na moich wlosach-do czasu az zrobilam im zdjecie Wygladaly naprawde cieniutko i niefajnie. Zdecydowalam sie obciac je rowno-niestety dla mnie taka fryzura byla najzwyczajniej w swiecie nuuudna! Najlepszym rozwiazaniem okazalo sie wycieniowanie samych koncowek, i tak jest naprawde fajnie. Zawsze fryzjerowi kaze cieniowac tylko sam przod zeby cos przy tej twarzy sie dzialo, pozostale wlosy tak jak juz mowilam tylko koncowki. Co do dlugosci-ja kocham dlugie wlosy! Sama takie posiadam i uwazam ze wygladam o niebo lepiej niz w krotkich. Ludzie czesto chwala moje wlosy, poza tym wiekszosci facetow podobaja sie dlugie wiec jak moglabym je obciac?
__________________


Edytowane przez Agaciok xD
Czas edycji: 2011-10-30 o 11:28
Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 19:57   #1684
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ona się szybko zmyje. Kolor, który wychodzi nie jest niestety twarzowy, jest taki brudnożółty. Niemniej jednak jest naprawdę superodżywką i włosy po niej mają piękny połysk. Warto to położyć. Dziewczyny na LU pisały,że robiły płukanki fioletowe i odcień nabierał ładniejszej barwy. Ponadto cassia to ponoć zwykły senes za 2,5zł bodajże 50g, tylko to nie będzie cassia abovata a inna odmiana. Efekt podobno identyczny.
Właśnie go zamówiłam na allegro i obadam czy to prawda. Trzeba tylko liście zmielić w młynku na puder.
Z tego co wymieniają na LU grubsze włosy są po nizoralu, cysteinie,również doustnie, warto kłaść proteiny, po żelkach(koniecznie w kształcie misia ),niacynamid w większych ilościach dodawany do wcierek pogrubia, skórka jabłek i winogron.
Proteiny nie wiem czy pogrubiają, ja tego nie zauważyłam, ale jestem z nich zadowolona.
A barwnik się uwolni, bo ja od razu położyłam na głowę i wzięło.

P.S. Jak chcesz przyciemnić to na pewno nie cassię kładź. Są inne zioła przyciemniające.
Intensywnie myślę nad położeniem na swój rudy, hennowany łeb zmielonego liścia senesu.
Na LU którś z forumowiczek przestrzegała, że zabieg ten pożółcił jej włosy, ale ona była blondynką.
Albo i zmieszam to to z henną i nałożę w formie glossa? Cholera, bez testów na pasemku się nie obędzie... Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenie z senesem zewnętrznie ?
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 08:48   #1685
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Intensywnie myślę nad położeniem na swój rudy, hennowany łeb zmielonego liścia senesu.
Na LU którś z forumowiczek przestrzegała, że zabieg ten pożółcił jej włosy, ale ona była blondynką.
Albo i zmieszam to to z henną i nałożę w formie glossa? Cholera, bez testów na pasemku się nie obędzie... Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenie z senesem zewnętrznie ?
nakładałam sennę, senes nie, chociaż to niby to samo byłam zadowolona (objętość + jakby leciutkie pogrubienie), ale mam ciemne włosy
Cytat:
Napisane przez Beatriceee Pokaż wiadomość
A teraz do rzeczy. Jakie macie fryzurki? zawsze mi sie wydawalo, że jak będą wycieniowane, to wtedy się lekko wywiną i bedzie wydawać się jakby było ich więcej... ale juz nie jestem tego taka pewna. Czy są może rózne metody cieniowania np dla powiekszenia objetosci? A moze wyjsciem jest ściąć je równo? Czy przy takich włosach pozwalacie sobie na długość do ramion i dłuższe?
ja mam włosy do łopatek i jak na razie ciągle zapuszczam, kiedyś też myślałam że cienkie nie mogą być długie, ale mój fryzjer wyprowadził mnie z błędu i jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 08:03   #1686
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
ja mam włosy do łopatek i jak na razie ciągle zapuszczam, kiedyś też myślałam że cienkie nie mogą być długie, ale mój fryzjer wyprowadził mnie z błędu i jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu
A możesz napisać coś konkretniej? Bo ja również mam cienkie i mało, a obecnie poważnie rozważam cięcie na krótko.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 09:51   #1687
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
A możesz napisać coś konkretniej? Bo ja również mam cienkie i mało, a obecnie poważnie rozważam cięcie na krótko.
ale ja nie mam mało mam cienkie, ale dużo

a konkretniej na jaki temat?
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 10:43   #1688
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Konkretniej na temat tego, w jaki sposób fryzjer wyprowadził Cię z błędu.

Ostatnio zapuszczałam i zapuszczałam i zapuszczałam i... doszłam do wniosku, że nie wyglądam najlepiej Może jednak jest jakiś ratunek? Tylko to mało... ale za to grube w miarę
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 10:52   #1689
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Konkretniej na temat tego, w jaki sposób fryzjer wyprowadził Cię z błędu.
aaaa ... to było tak, że usiadłam na fotelu, pan przeprowadzał wywiad i w trakcie opowiadania wyznałam, że aktualnie zapuszczam włosy, ale są cienkie i to chyba bez sensu na to pan fryzjer się usmiechnął i powiedział że bez przesady, że spokojnie mogę zapuszczać bo włosy nie są wcale takie cienkie, są zadbane i mogą łądnie wyglądać no i to tyle ... od wtedy zapuszczam bo dodał mi odwagi
ale też nie będę zapuszczać w nieskończoność, jak już przestaną dopsz wyglądać to na pewno trochę skrócę
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 11:20   #1690
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Dodał odwagi... Może mnie tego własnie brakuje?
Dziękuję
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 11:25   #1691
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Dodał odwagi... Może mnie tego własnie brakuje?
Dziękuję
no to ja Ci posyłam dużą dawkę odwagi - po kabelku
tak ze szczegółów technicznych to mam włosy pocieniowane, ale lekko, poza tym u fry byłam chyba z rok temu () od tego czasu odrosła mi grzywka, która aktualnie jest kolejną warstwą
i nauczylam się upinać - uwiebiam dłuższe włosy głównie z tego względu, że można je jakoś podpiąć, upiąć, fantazyjnie związać na czubku i fryzura gotowa, nawet jeśli źle się umyją i np. klapną, czy coś

a co masz na myśli pisząc, że chcesz obciąć na całkiem krótko?
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 13:36   #1692
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Intensywnie myślę nad położeniem na swój rudy, hennowany łeb zmielonego liścia senesu.
Na LU którś z forumowiczek przestrzegała, że zabieg ten pożółcił jej włosy, ale ona była blondynką.
Albo i zmieszam to to z henną i nałożę w formie glossa? Cholera, bez testów na pasemku się nie obędzie... Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenie z senesem zewnętrznie ?
Na rudych efekt będzie znikomy i jak wcześniej pisałam szybko się zmyje. Możesz spokojnie kłaść. Senes czy cassia to nie farba.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 14:16   #1693
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
no to ja Ci posyłam dużą dawkę odwagi - po kabelku
Dziękuję
Przyda się
Cytat:
tak ze szczegółów technicznych to mam włosy pocieniowane, ale lekko, poza tym u fry byłam chyba z rok temu () od tego czasu odrosła mi grzywka, która aktualnie jest kolejną warstwą
Szaleniem ciekawa, jak wyglądają obecnie Dawno Cię nie widziałam.
A dbasz o nie nadal jak o kręcone?
Cytat:
i nauczylam się upinać - uwiebiam dłuższe włosy głównie z tego względu, że można je jakoś podpiąć, upiąć, fantazyjnie związać na czubku i fryzura gotowa, nawet jeśli źle się umyją i np. klapną, czy coś
No właśnie... Rozumiem i popieram
Nawet zrobiłam sobie dziś dobieranego, bo nie nadaję się i ja i one do niczego, a przynajmniej tak jest znośnie...
Cytat:
a co masz na myśli pisząc, że chcesz obciąć na całkiem krótko?
Myślałam o powrocie to takiej długości, ale przód dużo dłuższy, więc nie będzie tak idiotycznie jak na zdjęciu dzięki wystopniowaniu tyłu powinny wyglądać na gęstsze. Teraz czuję się jak czeski metal
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-10-31 o 14:24
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 16:18   #1694
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Na rudych efekt będzie znikomy i jak wcześniej pisałam szybko się zmyje. Możesz spokojnie kłaść. Senes czy cassia to nie farba.
Przypuszczam, że po rozrobieniu wodą papka nie wpłynie na kolor, musiałabym ją zakwasić i odstawić na jakiś czas.

Sproszkowana kasja wygląda prawie jak sproszkowana henna, i jest doskonałą odżywką do włosów po której włosy wyglądają błyszcząco i grubo ze zdrową skórą na głowie.
Jeżeli zmieszasz kasje z wodą i użyjesz jej w ciągu godziny, kolor twoich włosów się nie zmieni, ale będą lśniące, zdrowe i błyszczące. Kasja może być użyta bezpośrednio na utlenione włosy by je podreperować po uszkodzeniach chemicznych.
Cassia obovata, angustifolia i alata zawierają dużo antrachinin (A) i kwasu chryzofanowego (CA) i dobrze działają przeciwgrzybicznie oraz przeciwbakteryjnie oraz przeciwko roztoczom (maleńkim owadom).
Cassia alata, która zawiera dużo A I CA była tradycyjnie używana do leczenia egzemy, świądu i innych infekcji skórnych u ludzi.
Wszystkie kasje z dużą ilością A i CA są wyjątkowo efektywne w utrzymywaniu zdrowej skóry i włosów.

z książki Catherine Cartwright-Jones
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 16:56   #1695
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Dziękuję
Przyda się
Szaleniem ciekawa, jak wyglądają obecnie Dawno Cię nie widziałam.
A dbasz o nie nadal jak o kręcone?


wstawiłabym coś, ale niestety ostatnie włosowe fotki mam sprzed pół roku, aktualnych niet dbam jak o kręcone ofkors, zresztą kolekcja kosmetyków nie pozwala mi na nic innego
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Myślałam o powrocie to takiej długości, ale przód dużo dłuższy, więc nie będzie tak idiotycznie jak na zdjęciu dzięki wystopniowaniu tyłu powinny wyglądać na gęstsze. Teraz czuję się jak czeski metal
aha, uff, bo myślałam że na lokowaną chłopczycę, albo coś a'la
sama nie wiem co Ci radzić, ja bym chyba się jednak wstrzymała z cięciem, obciąć latwo, a zapuszczanie trwa ...
i co prawda nie wiem jak wygląda czeski metal, ale u Ciebie ładne lokaski się jawią chyba masz mocniejszy skręt niż kiedys
mi wraz z długością się rozluźnia, zwłaszcza dnia następnego, ale jakoś mi to nie przeszkadza
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 21:31   #1696
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
wstawiłabym coś, ale niestety ostatnie włosowe fotki mam sprzed pół roku, aktualnych niet
szkoda
Cytat:
dbam jak o kręcone ofkors, zresztą kolekcja kosmetyków nie pozwala mi na nic innego
ale się bardzo cieszę
Cytat:
aha, uff, bo myślałam że na lokowaną chłopczycę, albo coś a'la
Nie, tak źle nie jest Nie wytrwałabym w zapuszczaniu między 10 a 15 centymetrami. Koszmar
Cytat:
sama nie wiem co Ci radzić, ja bym chyba się jednak wstrzymała z cięciem, obciąć latwo, a zapuszczanie trwa ...
Prawda, niestety, niezaprzeczalna Najgorzej, ze jakoś średnio widze ten przyrost. Dobrze, że zaczełam hennować (by pogrubić i dać im nieco rudego odcienia ) - przynajmniej po odroście widzę, że rosną.
Cytat:
i co prawda nie wiem jak wygląda czeski metal, ale u Ciebie ładne lokaski się jawią chyba masz mocniejszy skręt niż kiedys
mi wraz z długością się rozluźnia, zwłaszcza dnia następnego, ale jakoś mi to nie przeszkadza
dziękuję. Miło to słyszeć/czytać.
Pisałaś, ze masz do zapięcia stanika i już wyobrażam sobie Twoje piękne fale To szalenie kobiece.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 22:59   #1697
Beatriceee
Raczkowanie
 
Avatar Beatriceee
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 45
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Eloe77 masz piękne loczki sama bym takie chciała mieć
Nie obcinałabym ich, można je tak fajnie lekko z tyłu podpiąć jak masz na zdjęciach a z przodu zostawić parę loczków i super jest W ogole loczki i fale sa szalenie kobiecie, delikatne, romantyczne.

Mi fryzjerka powiedziala, ze włosów nie mam malo, ale sa cienkie. Tyle ze fryzjerom jakos nie wierze, powiedza wszystko co chce sie uslyszec
Beatriceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 08:36   #1698
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Dziękuję za miłe słowa

Kolejny głos za nieobcinaniem... zacznę się gubić
Często je podpinam, jednak to nie to samo.

Mnie nigdy fryzjer nie powiedział tego, co chciałabym usłyszeć Trzy razy w życiu zrobił mi to, co chciałam (a szło choćby o nieprostowanie włosów na szczotce), więc też nie mam zaufania.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 20:25   #1699
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Prawda, niestety, niezaprzeczalna Najgorzej, ze jakoś średnio widze ten przyrost. Dobrze, że zaczełam hennować (by pogrubić i dać im nieco rudego odcienia ) - przynajmniej po odroście widzę, że rosną.
i co, hennowanie rzeczywiście pogrubia? i porudzia? ciekawa jestem szalenie
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Pisałaś, ze masz do zapięcia stanika i już wyobrażam sobie Twoje piękne fale To szalenie kobiece.
hmmm, do zapięcia są jak są mokre/proste, im większy skręt tym bardziej podjeżdżają do góry nie łudzę się że mam na tyle grube żeby zapuszczać do kolan
zresztą niedługo mam zamiar podciąć końce, są nie ruszane od prawie roku, a to też niezdrowo
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Kolejny głos za nieobcinaniem... zacznę się gubić
Często je podpinam, jednak to nie to samo.

Mnie nigdy fryzjer nie powiedział tego, co chciałabym usłyszeć Trzy razy w życiu zrobił mi to, co chciałam (a szło choćby o nieprostowanie włosów na szczotce), więc też nie mam zaufania.
się nie gub, tylko nie obcinaj
no niestety, trend z fryzjerem mam podobny - 'za lokasa' ten mój ostatni był jedynym, który powiedział mi i zrobił to, co chciałam (jakkolwiek to zabrzmiało), a mimo to nie mogę się wyzbyć fryzjerskiej fobii
dlatego sama coś chyba podetnę, bo przydałoby się nadać nieco kształtu, a do saloonu iść się boję
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 08:10   #1700
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
i co, hennowanie rzeczywiście pogrubia? i porudzia? ciekawa jestem szalenie
Pewnie! Jak by nie patrzeć wiąże się z keratyną i nie chce się wypłukać Po pierwszym hennowaniu było lepiej - zrobiły się bardziej kasztanowe. Teraz poszłam na łatwiznę i nie dość, że kupiłam Khadi (a to gotowa mieszanka ziółek), to jeszcze zmieszałam głównie z wodą, a nie z sokiem z cytryny. Teraz widać nieco, ale pod słońce.
Za to włosy są zupełnie inne w dotyku, wyglądają na grubsze, ale to widać dopiero po tym, jak pojawiają się odrosty - moje własne swoja grubość mają, ale są cieńsze od tych hennowanych. W zasadzie dlatego postanowiłam je co pół roku hennować po całości i może robić odrosty. Teraz rozważam właśnie robienie odrostów, ale czy do tego dojdzie...
Cytat:
hmmm, do zapięcia są jak są mokre/proste, im większy skręt tym bardziej podjeżdżają do góry nie łudzę się że mam na tyle grube żeby zapuszczać do kolan
Długie do kolan mogą przeszkadzać w jeździe na rowerze
Cytat:
zresztą niedługo mam zamiar podciąć końce, są nie ruszane od prawie roku, a to też niezdrowo
końce dasz radę podciąć sama. Świetnie rozumiem Twoją fryzjerską fobię
Cytat:
się nie gub, tylko nie obcinaj
Ale podciąć celem nadania kształtu mogę?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 09:50   #1701
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Pewnie! Jak by nie patrzeć wiąże się z keratyną i nie chce się wypłukać Po pierwszym hennowaniu było lepiej - zrobiły się bardziej kasztanowe. Teraz poszłam na łatwiznę i nie dość, że kupiłam Khadi (a to gotowa mieszanka ziółek), to jeszcze zmieszałam głównie z wodą, a nie z sokiem z cytryny. Teraz widać nieco, ale pod słońce.
Za to włosy są zupełnie inne w dotyku, wyglądają na grubsze, ale to widać dopiero po tym, jak pojawiają się odrosty - moje własne swoja grubość mają, ale są cieńsze od tych hennowanych. W zasadzie dlatego postanowiłam je co pół roku hennować po całości i może robić odrosty. Teraz rozważam właśnie robienie odrostów, ale czy do tego dojdzie...
o qrczę, czyli rzeczywiście Twojemu słowu wierzę też mnie kusi hennowanie, ale ten odrost ... miałam nie farbować, zobaczymy czy się złamię czy wytrwam
chociaż co pół roku ... to nie tak długo
martwi mnie tylko ten mit-nie-mit o cięższym włosie i wypadaniu przez moje niegdysiejsze wypadanie jestem przewrażliwiona na tym punkcie
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Długie do kolan mogą przeszkadzać w jeździe na rowerze
nie mam czasu na rower prawie na nic nie mam czasu ostatnio jeno na wizaż wyszarpuję parę chwil, no i na TŻta
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
końce dasz radę podciąć sama. Świetnie rozumiem Twoją fryzjerską fobię
Ale podciąć celem nadania kształtu mogę?
nawet końców się boję nie wiem czy się odważę ale lepsze to niż fryzjer ...
co prawda TŻ zaofiarował pomoc, ale to może być nazbyt "kreatywne cięcie"
podciąć celem nadania kształtu - jak najbardziej ale nie za dużo
i chcę oblookać fotki po też celem dodania odwagi
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:01   #1702
advocatowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Witam
hmm , może to dość dziwne, ale niedawno moja babcia, wspominała coś o myciu włosów jajkiem?; o , że niby włosy będą grubsze i mocniejsze.
Ponoć pomaga i już po pierwszym myciu jest jakiś efekt.
Albo właśnie odżywki z olejku rycynowego i pokrzywy czy coś takiego.?
Mam cienkie włosy które regularnie farbuję na czarno. I chciałabym je wzmocnić , zadbać o nie. Poradzicie mi coś z domowych sposobów pielęgnacji?
Od fryzjerki słyszałam również, że z firmy loreal są najlepsze szampony i odżywki właśnie na wzmocnienie i przywrócenie zdrowej kondycji włosom.
Jednak potrzebuję rady, może któraś z was już tego używała i może wystawić temu opinię?
advocatowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:23   #1703
kujaweczka777
Raczkowanie
 
Avatar kujaweczka777
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 78
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Nie słyszałam nic na temat mycia włosów jajkiem.A co do odżywek to jest wiele wątków na ten temat oraz kwc. Są tańsze i bezsilikonowe metody pielęgnacji włosów,oparte na naturalnych składnikach oraz olejowanie włosów - może by wspomniany olejek rycynowy jak i wiele innych olejków - gotowych takich jak: Vatika, Amla,Sesa itd oraz olei spożywczych z pestek winogron, dyni, avocado czy nawet oliwka z oliwek.Użyj wyszukiwarki, a dowiesz sie wszystkiego!
__________________
"Kobieta jest zawsze istotą chwiejną i zmienną."
kujaweczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 12:39   #1704
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cześć Włosowate
Jeśli chodzi o włosy, to ja w zasadzie nigdy nie miałam z nimi problemów, zawsze były gęste i mocne, ale od kilku lat je rozjaśniam, więc stały się nieco osłabione, suche i podniszczone na końcach.
Pół roku temu zaczęłam pić pokrzywę. Piłam ją na całkiem inne problemy, ale jak zobaczyłam, że bardzo wzmocniły mi się paznokcie, postanowiłam ją pić ciągle. Potem z zadowoleniem stwierdziłam, że i na włosy działa świetnie - szybko rosną (nie nadążam z malowaniem odrostów), są mocne, nie wypadają jak jeszcze rok temu i nie szkodzi im nawet rozjaśniacz Ostatnio usłyszałam od koleżanki, że mam gruby kucyk i pytanie co ja robię z tymi włosami, że są takie gęste. Generalnie nic, myję je I piję pokrzywę Więc jeśli ktoś ma problemy ze słabymi, cienkimi, wypadającymi włosami, to oprócz stosowania masek, odżywek i suplementów diety, zawsze może sobie dopomóc i tak To nie sprawi, że pewnego dnia włosów będzie o wiele więcej, ale pokrzywa na pewno wzmocni cebulki włosowe i przy okazji oczyści organizm. Tylko zaznaczam, że picie jej musi trochę potrwać, o ile chce się zobaczyć/poczuć efekty. Ale warto
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-11-03 o 12:42
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 19:50   #1705
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Cześć Włosowate
Jeśli chodzi o włosy, to ja w zasadzie nigdy nie miałam z nimi problemów, zawsze były gęste i mocne, ale od kilku lat je rozjaśniam, więc stały się nieco osłabione, suche i podniszczone na końcach.
Pół roku temu zaczęłam pić pokrzywę. Piłam ją na całkiem inne problemy, ale jak zobaczyłam, że bardzo wzmocniły mi się paznokcie, postanowiłam ją pić ciągle. Potem z zadowoleniem stwierdziłam, że i na włosy działa świetnie - szybko rosną (nie nadążam z malowaniem odrostów), są mocne, nie wypadają jak jeszcze rok temu i nie szkodzi im nawet rozjaśniacz Ostatnio usłyszałam od koleżanki, że mam gruby kucyk i pytanie co ja robię z tymi włosami, że są takie gęste. Generalnie nic, myję je I piję pokrzywę Więc jeśli ktoś ma problemy ze słabymi, cienkimi, wypadającymi włosami, to oprócz stosowania masek, odżywek i suplementów diety, zawsze może sobie dopomóc i tak To nie sprawi, że pewnego dnia włosów będzie o wiele więcej, ale pokrzywa na pewno wzmocni cebulki włosowe i przy okazji oczyści organizm. Tylko zaznaczam, że picie jej musi trochę potrwać, o ile chce się zobaczyć/poczuć efekty. Ale warto
co do pokrzywy, to zgadzam się, mialam podobne odczucia kiedy ja piłam może warto by znowu zacząć
tylko przy piciu pokrzywy trzeba pamiętać o uzupełnianiu witamin z grupy b, bo pokrzywa wypłukuje, niestety
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:36   #1706
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
co do pokrzywy, to zgadzam się, mialam podobne odczucia kiedy ja piłam może warto by znowu zacząć
tylko przy piciu pokrzywy trzeba pamiętać o uzupełnianiu witamin z grupy b, bo pokrzywa wypłukuje, niestety
Zacznij zacznij
O żesz... nie wiedziałam o tej witaminie
Generalnie nie przyjmuję żadnych innych suplementów diety oprócz spiruliny w tabletkach i tak się teraz zastanawiam czy to wystarcza, jeśli chodzi o dzienne zapotrzebowanie na witaminy z grupy B
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 17:39   #1707
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Zacznij zacznij
O żesz... nie wiedziałam o tej witaminie
Generalnie nie przyjmuję żadnych innych suplementów diety oprócz spiruliny w tabletkach i tak się teraz zastanawiam czy to wystarcza, jeśli chodzi o dzienne zapotrzebowanie na witaminy z grupy B
a dużo pijesz tej pokrzywy?
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 19:47   #1708
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a dużo pijesz tej pokrzywy?
Piję ją od ponad pół roku, staram się codziennie, po dwa kubki, a w każdym po dwie torebki pokrzywy
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 21:46   #1709
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Piję ją od ponad pół roku, staram się codziennie, po dwa kubki, a w każdym po dwie torebki pokrzywy

A daje coś Ci ta pokrzywa?
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 07:04   #1710
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
A daje coś Ci ta pokrzywa?
Tak, napisałam o tym powyżej.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-29 19:04:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.