Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-24, 09:30   #211
wulu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 75
Re: zaskorniki? sudocream?

Smoczyco, czy znasz moze Skinoren? Czy mozna go uzywac bedac w ciazy? Pytalam o to w aptece, ale pani odczytala mi fragment ulotki, gdzie kwestie szkodliwosci wlasciwie dyplomatycznie pominieto. O tym, ze jest bezpieczny, nikt jasno nie napisal. Czytam, ze naprawde niezle sie orientujesz w szczegolach tradziko-terapii, wiec moze cos na ten temat wiesz? A slyszalas cos na temat szkodliwosci [dla przyszlych mam] mazidla o nazwie Lysanal i Aknemycin? Bede wdzieczna, jesli podzielisz sie wiedza. Pozdrowienia!
wulu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 09:33   #212
wulu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 75
Re: zaskorniki? sudocream?

Lysanel (nie Lysanal;-) - o niego pytam. I jeszcze o Optiderm. Wybacz, ze rzuciala sie na Ciebie, jak harpia, Kopalnio Derma-wiedzy!;-)))
wulu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 10:21   #213
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: zaskorniki? sudocream?

Przykro mi Maju ale nie za bardzo wiem co Ci tu poradzić! Znam Skinoren - to kwas azaleinowy, jest także w preparatach Acne Derm czy Hascoderm, stężenie 20%, srodek polecany nawet w tadziku różowatym. A Lysanel to świetny krem z apteki, sama używałam Nie bardzo wiem czy można ich w ciąży używać - nie mam jeszcze dzieci, więc nie stawałam przed takim dylematem Lekarze mówią różnie, genralnie jest zgoda co do tego żeby nie używać retinolu w ciąży ani ndużych stężeń kwasu takich jak u kosmetyczki czy lekarza. Co do takich zwykłych kremów z kwasami dostępnych w aptece - nie wiem, naprawdę. Na logikę moim zdaniem krem z kwasami nie powinien zaszkodzić - pytanie tylko co rozumiemy pod pojęciem "duże stężenie"? Dla mnie to takie które używa się w gabinetach czyli 20 - 30% AHA np. Osobiście chyba nie bałabym się stosować Lysanelu w ciąży - moim zdaniem nie przenika nigdzie do kriowbiegu - ale radzę CI jednak wypytać dokładnie lekarza.

Aknemycinu nie znam - obiło mi się o uszy - to chyba lek na receptę? A juz, sprawdziłam - erytromycyna oraz tretynoina - czyli pochodna wit A - i to już moim zdaniem odpada, bo wszystko co zawiera jakieś retinoidy jest w ciązy zakazne. Z antybiotykami aplikowanymi na skóre różnie bywa, raczej się nie powinno stosować - ale czasem lekarz dopuszcza, jesli korzyść dla pacjentki jest duża. Musisz się skonsultować z lekarzem ale na moje oko nie pozwoli na stosowanie tego preparatu.
Optiderm jest chyba bezpieczny? To jakaś maść z mocznikiem, nawilżająco - natłuszczająca? Wiem że stosuje się w AZS... chyba...

Jednym słowem, w tak delikatnej kwestii się nie bardzo orientuję, lepiej zapytaj lekarza, bo w ciązy trzeba na zimne dmuchać
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 10:30   #214
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: zaskorniki? sudocream?

Z tego co wyczytałam (nawet chyba z ulotki Acne-dermu) preparaty z kwasem azaleinowym można stosować po konsultacji z leakrzem. Sądzę, że chodzi tu o pierwszy trymest ciąży.
Pozdrawiam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 13:18   #215
wulu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 75
Re: zaskorniki? sudocream?

Dziekuje 100-krotnie!
wulu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 14:23   #216
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: zaskorniki? sudocream?

Maja, ja z dzialania Aknemycinu bylam bardzo zadowolona (oczywiscie wysuszal skore ale na tradzik byl naprwde skuteczny).
Jednak odradzam Ci go w czasie ciazy, a moje slowa znajduja potwierdzenie w artykule ze strony:
http://www.republika.pl/acne/leczenie_zewn.html (rozdzial "Antybiotyki stosowane miejscowo")
a takze http://www.borgis.pl/czytelnia/med_rodz/2000/02/06.php
(rozdzial Aknemycin Plus)

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 14:54   #217
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: zaskorniki? sudocream?

Cat_Girl jaki jest Twoj swietny sposob na swiecaca sie buzie? To co wczesniej napsilalam nie jest moze widoczne wiec zwracam sie jeszcze raz do Ciebie z tym pytaniem

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-24, 15:18   #218
Cat_Girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 16
Re: zaskorniki? sudocream?

młodaa napisał(a):
> Cat_Girl jaki jest Twoj swietny sposob na swiecaca sie buzie? To co wczesniej napsilalam nie jest moze widoczne wiec zwracam sie jeszcze raz do Ciebie z tym pytaniem
>
>

zaraz pewnie mnie ktoś zgromi że znowu się wymądrzam, ale jestem uparta no więc używam dwu fazowego toniku Avene Clearance jak dla mnie jest doskonały, buzia jest matowa przez cały dzień, podkład przy nakładaniu nie wałkuje się i ogólnie jestem zadowolona już był wątek odnośnie tego toniku i zdania są podzielone ale jak chcesz mogę Ci o nim szerzej opowiedzieć
Cat_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 19:29   #219
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: zaskorniki? sudocream?

Jesli mozesz to poprosilabym Cie o szersze opowiedze4nie o nim
zastanawiam sie nad tym tonikiem, bo mam buzie ktora w strefie T baardzo sie swieci. Problem jednak w tym, ze po wszystkich tonikach ktore uzywalam sypalo mnie nie wazne czy alkoholowe czy tez nie..
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 23:48   #220
Cat_Girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 16
Re: zaskorniki? sudocream?

hmm widocznie jestes alergikiem- nie martw sie ja też. Avene jest typem kosmetyków Vichy, La ROche Posay.. czyli tych aptecznych, droższych ale przede wszystkim z farmaceutycznych koncernów tworzących dobre kosmetyki hypoalergiczne. Ja np nie mogę używać wogóle kosmetyków firmy Eris, Ziaja itd.. po nich mam wysyp krostek i zaskórników dlatego dawno przerzuciłam się na te apteczne kosmetyki. Ten tonik Avene jest dwu fazowy - zawiera w sobie puder dzięki czemu po nałożeniu toniku na buzię, część płynna m.in dzięki alkoholowi szybko paruje pozostawiając bardzo cieniutką nie widoczną warstę pudru który absorbuje sebum. Ale uprzedzam, że zdania są podzielone- jedni twierdzą tak jak ja, że kosmetyk ten jest b. dobry, inni jednak uważają, że podrażnia, zostawia matowe uczucie na twarzy itd.. wybór należy do Ciebie a i buteleczka ma 200ml i kosztuje 47 zł - trochę drogo ale jest wydajny ( starcza na ok 2 miesiące? - z moich wyliczeń )
Cat_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 10:30   #221
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: zaskorniki? sudocream?

Dziekuje Cat_Girl za wyczerpujaca odpowiedz
i dalej mam dylemat. Jestem alergikiem, a moze dokladniej mam wrazliwa cere a wszystkie toniki ktore do tej pory mialam zawieraly chyba ten sam skladnik ktory mnie uczulal. Mialam kosmetyki firmy Vichy i bylam bardzo niezadowolona, pomomi tego ze mialy byc delikatne.
Najchetniej zdobylabym jakas probeczke tego toniku choc raczej bedzie ciezko, ale popytam w aptekach.
W kazdym razie jeszcze pomysle

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-26, 11:53   #222
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Zaskórniki a wyciskanie

NA BRODZIE MOJEJ SIOSTRY POJAWIŁY SIĘ CHYBA ZASKÓRNIAKI, TAKIE MAŁE PODSKÓRNE COŚ CO JAK SIE NACISKA TO BOLI I WYCHODZI SRODECZEK, PO ZA TYM WIĘKSZYCH PROBLEMÓW SKÓRNYCH BRAK,CO Z TYM ZROBIĆ NA POCZATKU BYŁO ICH TYLKO KILKA, ALE TERAZ PO KILKU TAKICH WYCISKANIACH JEST ICH MNÓSTWO CO Z TYM ZROBIĆ? KOSMETYCZKA CZY DERMATOLOG? JAKIES MASCI? DODAM ZE CERA MIESZANA. POZDRAWIAM!
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 12:01   #223
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: TYCI PROBLEMIK!

Myślę, że podczas wyciskania, przeniosłać bakterie na inne części twarzy.
Nie wyciskaj. Posmaruj czymś antybakterujnym.
I nie dotykaj twrzy.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 17:09   #224
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: TYCI PROBLEMIK!

np, czym? nie znam sie na rzadnych preparatach antybakteryjnych gdyż nigdy nie mialam takich problemów. pozdrawiam, i dzieki za odpowiedz
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 21:39   #225
natalija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 45
Wągry i zaskórniki - wątek zbiorczy

Co powinnam stosować na wągry?? Mam raczej cere normalną,mam 17 lat, wypryski mam jedynie przed okresem, wtedy też moja cera jest troche przetłuszczona, bo na codzień to nie, jedyny problem to naczynka. Wągry mam na nosie, koło ust i na brodzie. Czy jest jakiś skuteczny środek??
natalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 15:14   #226
m-alinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 64
GG do m-alinka
Re: co na wągry??

ja czasem wyciskam wagry (ale gdy jest ich dużo to chybanie ma sensu).Stosuj pilingi one pomagaja
m-alinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 15:42   #227
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: co na wągry??

wagry na brodzie i nosie to koszmar, mzna by je wyciskac co 2dni a mi piling nie pomaga
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 15:54   #228
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: co na wągry??

A próbowałyście stosować Brewoxyl - u mnie podziałało.Trzeba tylko pamiętać, że brawokxy przesusza skórę i potrzebny jest krem nawilżający.
Z Dermedica też jest fajny krem do takiej skóry.
Trzeba dobrze oczyszczać skórę, łagodymi żelami.
moża jeszcze pomóc glinka zielona np. Argiletz

Mi np. cera poprwiła sie, gdy zaczęłam używać jednorazowych ręczniczków do osuszania twarzy.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 13:42   #229
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Re: TYCI PROBLEMIK!

czesc!
ja uzywam OCTENISEPT. jak wieczorem wycisne pryszcza i przytrzymam przez 1 min wacik nasaczony octeniseptem to na drugi dzien miejsce jest tylko leciutko czerwone. wazne zeby octeniseptu juz nie zmywac i nie dotykac lapkami!
papa, stella
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-01, 14:43   #230
bestla
Rozeznanie
 
Avatar bestla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 628
Re: TYCI PROBLEMIK!

Czesc a ile ten octenisept kosztuje? czy jest na recepte?
bestla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 18:46   #231
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Re: co na wągry??

Ja też polecam ci brevoxyl. Mam cerę mieszaną i jednym z problemów oprócz zaskórników są popękane naczynka. Bałam się że od używania różnych maści mogą mi popękać nowe. Jednak nic takiego się nie zdarzyło. Rzeczywiście na początku moja buźka od używaniu brevoxylu była bardzo przesłuszona, jednak po miesiącu ten efekt minął. Teraz zawsze po nałozeniu maści używam kremu nawilżającego. Zaskórników rzeczywiście jest znacznie mniej i buźka nie świeci się już tak mocno jak dawniejBrevoxyl możesz kupić w aptece bez recepty, a kosztuje ok. 20 złotych. Pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 19:04   #232
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: co na wągry??

Faktycznie, moge Ci jak poprzedniczki polecic Brevoxyl.
Na zaskórniki działa naprawdę
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 21:59   #233
ewa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7
Re: co na wągry??

kamilo wiesz może czy tez żel przeciw wągrom z clean&clear jest skuteczny?z góry dzieki.pozdrawiam
ewa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 06:23   #234
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Re: co na wągry??

Ja osobiście niezauważyłam zadnej różnicy po tym żelu, a dodatkowo podraźnia on twarz. Dlatego przerzuciłam się na bardziej delikatniejszy firmy eris do cery naczynkowej.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 10:23   #235
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Re: TYCI PROBLEMIK!

hmm, on jest niestety troche drogi . czytalam w jakims watku, ze sa problemy aby go dostac, w aptekch nie maja malych opakowan , tylko taki 1L za 30zl. ale ja sobie napewno kupie ten 1L jak mi sie skonczy mój 200ml w sprayu (mam z niemiec), bede przelewala do buteleczki i spryskiwala nim "problemy".
PaPa stella
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 21:30   #236
Ginger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 138
Re: TYCI PROBLEMIK!

oo a ile kosztuje w Niemczech ten Octenisept?? bylabym wdzieczna za dokładną nazwe i cene dziękuję i pozdrawiam
Ginger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 22:02   #237
gabrysia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18
GG do gabrysia1
Re: co na wągry??

Witam. Jestem nowa. Mam nadzieję,że się polubimy.Interesuję się kosmetyką i też mam sporo doświadczeń za sobą. W związku z wągrami to nie polecam toniku na wągry Clean&Clear
fiolerowy.Usłyszałam o nim bardzo złą pinię od dermatologa. Działa trądzikotwórczo,pobudza gruczoły łojowe.Brrrr..Osobiście polecam peelingi enzymatyczne. Są łagodne więc można je stosować częściej.Pozdrawiam.
Milka19 napisał(a):
> Ja osobiście niezauważyłam zadnej różnicy po tym żelu, a dodatkowo podraźnia on twarz. Dlatego przerzuciłam się na bardziej delikatniejszy firmy eris do cery naczynkowej.
gabrysia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 22:29   #238
Martynka21
Raczkowanie
 
Avatar Martynka21
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
GG do Martynka21
Re: co na wągry??

Potwierdzam opinie Dziewczyn co do Brevoxylu - u mnie tez działa cuda. I pomimo że mam cere z naczynkowymi problemami to nie powoduje on powstawania nowych naczynek. Stosuję ten żel razem z kremem Ziaji Biomin- nawilża świetnie skóre, która niestety jest ciut wysuszona po Brevoxylu. Używam też toniku Benzacne i uważam że to cud- miód Kupiłam go za namową naszego guru- Smoczycy i nie żałuję.
__________________
KOSMETYKI: --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=376631
Martynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 22:48   #239
Finlandia
Raczkowanie
 
Avatar Finlandia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
Re: co na wągry??

hmmm a ja mam krem Brevoxyl, jest jeszcze żel. Co lepsze?
Finlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-15, 07:58   #240
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Re: co na wągry??

Ja używam maści
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 13:23:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.