Propozycja podforum: recenzje :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-18, 14:50   #1
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594

Propozycja podforum: recenzje :D


Ostatnio o tym myślałam: brakuje mi na wizażu odseparowanego, uprządkowanego miejsca, gdzie można by wrzucać recenzje obejrzanego filmu, przeczytanej książki. W takim wątki inni dopisywaliby swoje recenzje tej pozycji i dyskutowaliby

Poza tym, że to fajnie podyskutować o czymś to mialoby to jeszcze utylitarny charakter - możnaby sprawdzić, czy warto iśc do kina na dany film itp

Forum nie byłoby miejscem na "społecznościowe" wątki, kluby fanek Pattisona, czy inne takie: merytoryczne dyskusje

Podoba się?
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 15:13   #2
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Mnie się tam zawsze podoba chęć podrasowania "Kultura(lnie)", ale już tyle razy próbowano i tyleż samo razy plany spalił na panewce, że tracę nadzieję .

Nie do końca rozumiem zamysł tego podforum . Że niby każdy film/książka miałby mieć swój wątek? Toż straszne zamieszanie się zrobi, i powstanie dużo "jednopostowych" wątków - takie zjawisko można zaobserwować nawet na Kultura(lnie) bo czasem ktoś zakłada wątek o jednym filmie, na który odpowiada max 5 osób (ostatni przykład: Coco avant Chanel). Naprawde jest sens tworzenia podforum, gdzie powstawałyby co rusz nowe wątki z kilkoma odpowiedziami, szczególnie, że jest możliwość zakładania takich właśnie wątków na Kultura(lnie)?

Inna kwestia: wystarczy zajrzeć na "Ostatnio obejrzane", żeby przekonać się, że rozbudowane dyskusje na temat filmów raczej nie stanowią tam większości , myślę więc, że ciężko byłoby oczekiwać dyskusji przez duże d, na takim podforum stricte z recenzjami.

Chyba jednak nie uda się zrobić z wizażu drugiej biblionetki, czy drugiego filmwebu . Musimy zostać z tym, co mamy.

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2009-07-18 o 15:15
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 17:57   #3
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
bo czasem ktoś zakłada wątek o jednym filmie, na który odpowiada max 5 osób (ostatni przykład: Coco avant Chanel)
5 to łącznie z moimi odpowiedziami cieszą mnie i te 3 , gdyż mam wybitny talent do zakładania kompletnie niepopularnych wątków i teraz to już całkiem sie w sobie zamknę i nic nigdy nie założę więcej...



A w temacie: wątki ostatnio obejrzane, przeczytane są w gruncie rzeczy mało czytelne, więc głupie to nie jest
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna

Edytowane przez sylwónia
Czas edycji: 2009-07-18 o 17:59
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 19:52   #4
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Kultura jest na tyle kameralna, że po jakimś czasie orientuję się, co kto napisał- i czyje posty warto czytać...
Jest jak jest. Mało osób chce napisać jakąś dłuższą recenzję, niż tylko zdawkowe dwa zdania, a sytuacja ta się nie zmieni przez to, że powstanie następne, uporządkowane podforum z recenzjami.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 21:21   #5
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Kiedys byla tzw oceniajka, gdzie mozna bylo umieszczac swoje recenzje ksiązek i albumów muzycznych
mial sie rozrastac a zostal zamkniety.
Zlosliwiec obiecywal, ze go przywróci do życia, ale narazie ani widu, ani słychu,.
o, tu mój wątek nawet:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=oceniaj.net
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 22:51   #6
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Na forum, na którym się kiedyś udzielałam było coś takiego (takie podforum) tylko, że tam nie było tak, że jak ktoś dopisze odpowiedź to wątek przeskakuje na początek - ale i tak działało.

Mam wrażenie, że na "ogólnym kulturalnym" takie wątki giną w nadmiarze innych, a tak, jak by było podforum - elegancko i schludnie, jak ktoś czegoś szuka to wchodzi, jak ktoś chce dodać recenzję to albo zakłada wątek albo się dopisuje, jeśli wątek już jest.

No i ograniczenie to merytorycznych dyskusji, a nie "Kto lubi X?" "Ja" "Ja" "Ja"
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 01:00   #7
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Inna kwestia: wystarczy zajrzeć na "Ostatnio obejrzane", żeby przekonać się, że rozbudowane dyskusje na temat filmów raczej nie stanowią tam większości , myślę więc, że ciężko byłoby oczekiwać dyskusji przez duże d, na takim podforum stricte z recenzjami.
Nawet nie wiesz jak często mam tam ochotę podyskutować nt jakiegoś filmu, ale hamuję się, żeby nie robić off top'u Tamten wątek z założenia jest wyliczanką, z dodatkiem subiektywnej opinii.
Co do osobnego podforum z recenzjami, to pomysł jest dobry, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiele dyskusji skończy się monologiem autora, a co popularniejsze filmy zostaną drugą społecznością typu "zmierzchomaniaczki"
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 06:16   #8
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Moim zdaniem forum kultura powinno mieć podfora tematyczne. Osobne na książki, osobne na filmy, osobne na muzykę, teatr itd. Dziwie się, że na wizażu mamy forum paznokci, włosów, kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych a w kulturze wszystko idzie do jednego wora. Gdyby kultura została podzielona tak jak napisałam to myślę, że wątki z recenzjami i dyskusjami o poszczególnych rzeczach miałyby szansę się utrzymać.




Cytat:
Napisane przez sylwónia Pokaż wiadomość
5 to łącznie z moimi odpowiedziami cieszą mnie i te 3 , gdyż mam wybitny talent do zakładania kompletnie niepopularnych wątków i teraz to już całkiem sie w sobie zamknę i nic nigdy nie założę więcej...



A w temacie: wątki ostatnio obejrzane, przeczytane są w gruncie rzeczy mało czytelne, więc głupie to nie jest
Ja tam chętnie z Tobą podyskutuje o Coco Chanel Wątek mi się spodobał
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 08:52   #9
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
Nawet nie wiesz jak często mam tam ochotę podyskutować nt jakiegoś filmu, ale hamuję się, żeby nie robić off top'u Tamten wątek z założenia jest wyliczanką, z dodatkiem subiektywnej opinii.
Co do osobnego podforum z recenzjami, to pomysł jest dobry, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiele dyskusji skończy się monologiem autora, a co popularniejsze filmy zostaną drugą społecznością typu "zmierzchomaniaczki"
Nie, dlaczego z założenia, Maniwo? Kto tak założył? Kiedy? Przecież można go ukształtować tak, jak nam odpowiada. Toż przecież to my tworzymy to forum, i nie wyobrażam sobie, żeby off topem na Kulturze była dyskusja na temat filmu.
Oj, poczytaąłbym te twoje offy.

Nie wiem, zastanawiam się, czy chciałbym osobne miejsce na recenzje... może...Jak na razie wyłapuję te nicki i te posty, które mnie interesują .
__________________
Kot najgorszego sortu

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2009-07-19 o 08:53
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 08:57   #10
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Ostatnio o tym myślałam: brakuje mi na wizażu odseparowanego, uprządkowanego miejsca, gdzie można by wrzucać recenzje obejrzanego filmu, przeczytanej książki. W takim wątki inni dopisywaliby swoje recenzje tej pozycji i dyskutowaliby

Poza tym, że to fajnie podyskutować o czymś to mialoby to jeszcze utylitarny charakter - możnaby sprawdzić, czy warto iśc do kina na dany film itp

Forum nie byłoby miejscem na "społecznościowe" wątki, kluby fanek Pattisona, czy inne takie: merytoryczne dyskusje

Podoba się?

Byłabym za, gdyby recenzja rzeczywiście nie sprowadzała się jedynie do: "Fajny był." "Ekstra." "Miodzio." i tym podobne , a wzbogacona była o jakieś sensowne uzasadnienie swojego zdania.
Wiem, że istnieje wolność wypowiedzi, ale w takich przypadkach tworzenie nowego podforum mijałoby się dla mnie z celem.

Może warto by było również wymyślić jakąś skalę oceny dla danych pozycji?
Na przykład gwiazdki?
To jedynie swobodna koncepcja, tym niemniej pomysł według mnie warty rozważenia.

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2009-07-19 o 09:09
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 09:29   #11
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Ostatnio o tym myślałam: brakuje mi na wizażu odseparowanego, uprządkowanego miejsca, gdzie można by wrzucać recenzje obejrzanego filmu, przeczytanej książki. W takim wątki inni dopisywaliby swoje recenzje tej pozycji i dyskutowaliby

Poza tym, że to fajnie podyskutować o czymś to mialoby to jeszcze utylitarny charakter - możnaby sprawdzić, czy warto iśc do kina na dany film itp

Forum nie byłoby miejscem na "społecznościowe" wątki, kluby fanek Pattisona, czy inne takie: merytoryczne dyskusje

Podoba się?
Myślałam już kiedyś o czymś takim - o podforach (osobne na książki, osobne na filmy), gdzie właśnie każdy tytuł miałby swój własny wątek i można byłoby tam o nim podyskutować
Fajna sprawa


Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Dziwie się, że na wizażu mamy forum paznokci, włosów, kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych a w kulturze wszystko idzie do jednego wora.
Bo to Wizaż.pl, nie Kultura.pl
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 09:42   #12
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Myślałam już kiedyś o czymś takim - o podforach (osobne na książki, osobne na filmy), gdzie właśnie każdy tytuł miałby swój własny wątek i można byłoby tam o nim podyskutować
Fajna sprawa



Bo to Wizaż.pl, nie Kultura.pl
Wiem o tym, ale jeśli portal byłby nastawiony jedynie na dziedziny związane z urodą to po co stworzono dział kultura?
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 11:04   #13
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez cbc6429be45513368b51b71e3 40d921ce6d338a3 Pokaż wiadomość
Byłabym za, gdyby recenzja rzeczywiście nie sprowadzała się jedynie do: "Fajny był." "Ekstra." "Miodzio." i tym podobne , a wzbogacona była o jakieś sensowne uzasadnienie swojego zdania.
Wiem, że istnieje wolność wypowiedzi, ale w takich przypadkach tworzenie nowego podforum mijałoby się dla mnie z celem.

Może warto by było również wymyślić jakąś skalę oceny dla danych pozycji?
Na przykład gwiazdki?
To jedynie swobodna koncepcja, tym niemniej pomysł według mnie warty rozważenia.
Nie no, wątki w stylu: "fajny był" byłyby w zamierzeniu moderowane
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 11:17   #14
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Nie no, wątki w stylu: "fajny był" byłyby w zamierzeniu moderowane
"Fajny był, ale mój Misiu się wynudził"
wiem, wiem, jestem złosliwa
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 11:18   #15
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Podforum z recenzjami to dobry pomysl,moze udaloby sie go polaczyc z przywroceniem oceniajki..
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 16:25   #16
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Nie no, wątki w stylu: "fajny był" byłyby w zamierzeniu moderowane
Może warto to zgłosić również na technicznym?
Nie, żeby niebieski niekulturalny był, ale kto wie czy tu zagląda.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 17:59   #17
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Mnie się w ogóle podoba pomysł podziału kultury na podfora tematyczne: książki, muzyka, filmy, inne. Wchodzę praktycznie tylko na książkowe tematy, niezmiernie rzadko na inne, a czasem trudno te czytelnicze wyłuskać w gąszczu zachwytów nad Britney czy ekranizacją Zmierzchu

Przy takim podziale można by zrobić wątek przyklejony z recenzjami, ale może na zasadzie: ktoś pisze PMa z recenzją (absolutnie nie mam tu na myśli zdań typu "podobało mi się, polecam" ) danemu moderatorowi i tylko on zamieszcza recenzje w wątku. A wątek na co dzień byłby zamknięty. W przeciwnym razie pewnie niezły bałagan by zagościł
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 23:42   #18
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Nie, dlaczego z założenia, Maniwo? Kto tak założył? Kiedy? Przecież można go ukształtować tak, jak nam odpowiada. Toż przecież to my tworzymy to forum, i nie wyobrażam sobie, żeby off topem na Kulturze była dyskusja na temat filmu.
Oj, poczytaąłbym te twoje offy.

Nie wiem, zastanawiam się, czy chciałbym osobne miejsce na recenzje... może...Jak na razie wyłapuję te nicki i te posty, które mnie interesują .
Kota, masz absolutną rację. Być może brak tych dyskusji spowodował, że uznawałabym je za off'y. Nadgorliwość jest gorsza od...

Czy ktoś zgłaszał pomysł podzielenia forum Kultury na Technicznym?
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 00:17   #19
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Moim zdaniem forum kultura powinno mieć podfora tematyczne. Osobne na książki, osobne na filmy, osobne na muzykę, teatr itd. Dziwie się, że na wizażu mamy forum paznokci, włosów, kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych a w kulturze wszystko idzie do jednego wora. Gdyby kultura została podzielona tak jak napisałam to myślę, że wątki z recenzjami i dyskusjami o poszczególnych rzeczach miałyby szansę się utrzymać.
Oczekuje, ze dzial o teatrze bylby szczegolnie oblegany

Nie wydaje mi sie, zeby tu bylo z czego dzielic ten dzial.

To juz nie mowiac o tym, ze w np. filmowym jakas 1/4-1/3 recenzji jest ciekawa, a reszta to wyliczanki, nie widze sensu popularyzowanie tego zjawiska.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 13:30   #20
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Oczekuje, ze dzial o teatrze bylby szczegolnie oblegany

Nie wydaje mi sie, zeby tu bylo z czego dzielic ten dzial.

To juz nie mowiac o tym, ze w np. filmowym jakas 1/4-1/3 recenzji jest ciekawa, a reszta to wyliczanki, nie widze sensu popularyzowanie tego zjawiska.
To, że ty nie uczestniczyłbyś w tym dziale nie oznacza, że inni tego by nie robili Jeśli powstanie to się okaże co i jak.

A ja (nie tylko zresztą) uważam, że podfora to dobry pomysł.

Nie wiem czy przeczytałeś cały wątek czy tylko moją wypowiedź, ale dziewczyny pisały, że recenzje wyliczankowe byłyby usuwane.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 13:47   #21
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Wiem o tym, ale jeśli portal byłby nastawiony jedynie na dziedziny związane z urodą to po co stworzono dział kultura?
Nie no, jasne. Tak sobie tylko przez łzy (kiepsko) zażartowałam, bo bardzo lubię ten portal i byłoby super, gdyby się rozwinął też w innych kierunkach


[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;13325145]
Przy takim podziale można by zrobić wątek przyklejony z recenzjami, ale może na zasadzie: ktoś pisze PMa z recenzją (absolutnie nie mam tu na myśli zdań typu "podobało mi się, polecam" ) danemu moderatorowi i tylko on zamieszcza recenzje w wątku. A wątek na co dzień byłby zamknięty. W przeciwnym razie pewnie niezły bałagan by zagościł [/QUOTE]
O nie, ja jestem przeciw Najlepsze byłyby wątki z luźnymi dyskusjami. Wiem, że wiele osób pisałoby tylko "fajny" czy "nie podobał mi się", ale wyłuskać te bardziej sensowne, konkretne odpowiedzi w gąszczu tych niekonkretnych wcale nie jest tak trudno (w przypadku wątków ograniczonych do jednego tytułu) - co innego, wiadomo, w zbiorczych o książkach czy filmach.
Poza tym Twoje rozwiązanie wymagałoby więcej pracy ze strony moderatorów i wydaje mi się, że to jest dość poważny minus


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Oczekuje, ze dzial o teatrze bylby szczegolnie oblegany
Ja bym jeszcze osobny na muzea zrobiła

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Zresztą my tutaj o podziale kulturalnego, a na plotkowym wciąż wiszą jeszcze wątki o serialach, którymi nikt się nie zajął...
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 14:20   #22
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Zresztą my tutaj o podziale kulturalnego, a na plotkowym wciąż wiszą jeszcze wątki o serialach, którymi nikt się nie zajął...
Mysle,ze gdyby juz doszlo do podzialu to znalazlyby sie osoby chetne do zapanowania nad poczatkowym chaosem jaki by zapewne powstal

Ja np. znalazlabym troche wolnego czasu...

Mysle,ze tak jak napisala backie powinnysmy zglosic nasza propozycje na technicznym,a wtedy jesli bedzie duze poparcie pomyslu to moze cos zdzialamy,tak jak dziewczyny na Perfumach
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam

Edytowane przez witch_18
Czas edycji: 2009-07-20 o 14:30
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 14:46   #23
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Mnie się podoba, ale obawiam się, że skoro pomysł z podziałem w ogóle nie przeszedł, to z tym może być jeszcze trudniej
__________________

TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 15:08   #24
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
To, że ty nie uczestniczyłbyś w tym dziale nie oznacza, że inni tego by nie robili Jeśli powstanie to się okaże co i jak.
Nie no, widac jaka bedzie partycypacja po zalewie watkow o tearze teraz. Chyba sie Tobie nie wydaje, ze powstanie podforum i magicznie zaczna jak grzyby po deszczu powstawac tematy ?

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
A ja (nie tylko zresztą) uważam, że podfora to dobry pomysł.

Nie wiem czy przeczytałeś cały wątek czy tylko moją wypowiedź, ale dziewczyny pisały, że recenzje wyliczankowe byłyby usuwane.
Tez tak kiedys uwazalem, Hultaj mnie przekonala, ze nie. Uwazam, ze rozdrobnienie zabije to forum (tj. Kulturalnie), a ono i tak slabo dycha tak szczerze...

Zadne recenzje nie bylyby usuwane, bo na wizazu postow sie nie kasuje (poza danymi wyjatkami) Jesli ktos ma mrzonki, ze sie nagle zacznie kasowac takie jak ww, to zycze powodzenia
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 15:16   #25
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez TeaHouseMoon Pokaż wiadomość
Mnie się podoba, ale obawiam się, że skoro pomysł z podziałem w ogóle nie przeszedł, to z tym może być jeszcze trudniej
Gdzie nie przeszedł pomysł z podziałem? U szefostwa? Były już kiedyś takie propozycje?

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Mysle,ze gdyby juz doszlo do podzialu to znalazlyby sie osoby chetne do zapanowania nad poczatkowym chaosem jaki by zapewne powstal

Ja np. znalazlabym troche wolnego czasu...

Mysle,ze tak jak napisala backie powinnysmy zglosic nasza propozycje na technicznym,a wtedy jesli bedzie duze poparcie pomyslu to moze cos zdzialamy,tak jak dziewczyny na Perfumach
Zanim zgłosimy to na techniczne to może niech jeszcze więcej osób się wypowie. Czy uważają, że to potrzebne itd. Bo na razie to jest nas garstka wizażanek.
Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Nie no, jasne. Tak sobie tylko przez łzy (kiepsko) zażartowałam, bo bardzo lubię ten portal i byłoby super, gdyby się rozwinął też w innych kierunkach



O nie, ja jestem przeciw Najlepsze byłyby wątki z luźnymi dyskusjami. Wiem, że wiele osób pisałoby tylko "fajny" czy "nie podobał mi się", ale wyłuskać te bardziej sensowne, konkretne odpowiedzi w gąszczu tych niekonkretnych wcale nie jest tak trudno (w przypadku wątków ograniczonych do jednego tytułu) - co innego, wiadomo, w zbiorczych o książkach czy filmach.
Poza tym Twoje rozwiązanie wymagałoby więcej pracy ze strony moderatorów i wydaje mi się, że to jest dość poważny minus



Ja bym jeszcze osobny na muzea zrobiła

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Zresztą my tutaj o podziale kulturalnego, a na plotkowym wciąż wiszą jeszcze wątki o serialach, którymi nikt się nie zajął...
Właśnie, też myślę, że czas na rozwój kulturalny wizażu
Jeżeli z technicznego punktu widzenia trudno byłoby usuwać posty ograniczające się do "fajny" albo "kiepski" to właściwie można je chyba ignorować. Tak jak napisałaś, wiele wysiłku to nie kosztuje. Można też umieścić informacje na pierwszej stronie wątku, że to nie są wyliczanki i poprosić żeby recenzje były bardziej przemyślane i rozbudowane.

O tak muzea tez trzeba wziąć pod uwagę

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie no, widac jaka bedzie partycypacja po zalewie watkow o tearze teraz. Chyba sie Tobie nie wydaje, ze powstanie podforum i magicznie zaczna jak grzyby po deszczu powstawac tematy ?



Tez tak kiedys uwazalem, Hultaj mnie przekonala, ze nie. Uwazam, ze rozdrobnienie zabije to forum (tj. Kulturalnie), a ono i tak slabo dycha tak szczerze...

Zadne recenzje nie bylyby usuwane, bo na wizazu postow sie nie kasuje (poza danymi wyjatkami) Jesli ktos ma mrzonki, ze sie nagle zacznie kasowac takie jak ww, to zycze powodzenia
To może nie trzeba od razu tworzyć forum o teatrze tylko np o książkach i filmie i zobaczyć jak się będzie rozwijać. Do wszystkiego jesteś tak sceptycznie nastawiony i zawsze jesteś nieuprzejmy?
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 15:26   #26
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Tzn. nie było chyba powiedziane, że nie, ale pomysł padł już jakiś czas temu i nic z tego nie wynikło.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=319648
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=319664
__________________

TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 15:44   #27
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Gdzie nie przeszedł pomysł z podziałem? U szefostwa? Były już kiedyś takie propozycje?

Zanim zgłosimy to na techniczne to może niech jeszcze więcej osób się wypowie. Czy uważają, że to potrzebne itd. Bo na razie to jest nas garstka wizażanek.
Byly juz propozycje, byl temat, z sonda, wypowiedzialo sie duzo wiecej osob niz tutaj jak dotad i nigdzie to nie zaprowadzilo.

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Właśnie, też myślę, że czas na rozwój kulturalny wizażu
Wg mnie to porywasz sie z motyka na slonce. Nie sadze, zeby taki byl cel redakcji; gdyby AgaZ chciala zrobic portal o kulturze, to by taki zrobila, a zrobila o wizazu i urodzie. Nie zrozum mnie zle - ja lubie ten kat wizazu, pewnie bardziej niz inne, ale ten pomysl wydaje sie byc troche oderwany od rzeczywistosci.

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Jeżeli z technicznego punktu widzenia trudno byłoby usuwać posty ograniczające się do "fajny" albo "kiepski" to właściwie można je chyba ignorować. Tak jak napisałaś, wiele wysiłku to nie kosztuje. Można też umieścić informacje na pierwszej stronie wątku, że to nie są wyliczanki i poprosić żeby recenzje były bardziej przemyślane i rozbudowane.
Tylko: po co dzielic do tego forum? Temat o filmach juz jest, tematy o poszczegolnych filmach/ksiazkach sa, jaki problem, zeby byly razem? To nie Plotkowe czy Intymnie, ze masz 5 stron tematow po 2-3 dniach nieczytania, wszystko mozna w miare latwo tu znalezc...

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
To może nie trzeba od razu tworzyć forum o teatrze tylko np o książkach i filmie i zobaczyć jak się będzie rozwijać. Do wszystkiego jesteś tak sceptycznie nastawiony i zawsze jesteś nieuprzejmy?
Poczytaj ten temat, ktory TeaHouseMoon wkleila, mysle, ze tam jest wystarczajaca argumentacja

Nie uwazam, zebym byl nieuprzejmy, jesli tak to odbierasz, to so sorry
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 16:01   #28
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Byly juz propozycje, byl temat, z sonda, wypowiedzialo sie duzo wiecej osob niz tutaj jak dotad i nigdzie to nie zaprowadzilo.



Wg mnie to porywasz sie z motyka na slonce. Nie sadze, zeby taki byl cel redakcji; gdyby AgaZ chciala zrobic portal o kulturze, to by taki zrobila, a zrobila o wizazu i urodzie. Nie zrozum mnie zle - ja lubie ten kat wizazu, pewnie bardziej niz inne, ale ten pomysl wydaje sie byc troche oderwany od rzeczywistosci.



Tylko: po co dzielic do tego forum? Temat o filmach juz jest, tematy o poszczegolnych filmach/ksiazkach sa, jaki problem, zeby byly razem? To nie Plotkowe czy Intymnie, ze masz 5 stron tematow po 2-3 dniach nieczytania, wszystko mozna w miare latwo tu znalezc...



Poczytaj ten temat, ktory TeaHouseMoon wkleila, mysle, ze tam jest wystarczajaca argumentacja

Nie uwazam, zebym byl nieuprzejmy, jesli tak to odbierasz, to so sorry
Przejrzałam tematy z linków i niestety chyba nic z podzialu forum kultura nie wyjdzie. Sprawa jak widzę była już poruszana i nic się nie zmieniło. Szkoda, bo mam wrażenie, że co jakiś czas wątki takie jak ten będą się pojawiać.

Możliwe, że porwałam się z motyką na słońce i pomysł jest nierealny Przyznam, że skoro podobne propozycje do naszych były już wcześniej i szefostwo nie zareagowało to trochę mi to podcięło skrzydła.

Podzielić, żeby był większy porządek. Dział zrób to sama, nie jest jakoś szczególnie powiązany z urodą i wizażem, a mimo tego ma konkretne fora. Dlatego uznałam, że coś takiego przydałoby się także na kulturze. Skoro jednak takie sugestie się pojawiały i nic to odpuszczam
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 16:08   #29
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Można też umieścić informacje na pierwszej stronie wątku, że to nie są wyliczanki i poprosić żeby recenzje były bardziej przemyślane i rozbudowane.
No, to akurat dużo da


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie sadze, zeby taki byl cel redakcji; gdyby AgaZ chciala zrobic portal o kulturze, to by taki zrobila, a zrobila o wizazu i urodzie. Nie zrozum mnie zle - ja lubie ten kat wizazu, pewnie bardziej niz inne, ale ten pomysl wydaje sie byc troche oderwany od rzeczywistosci.
No ale to użytkownicy portalu w dużej mierze kształtują kierunek, w jakim on się rozwija. Tak mi się przynajmniej wydaje Idąc dalej tym tropem, Aga nie planowała pewnie podforum o fotografii, ale skoro powstało na nie zapotrzebowanie, to przychyliła się do prośby wizażanek i taki dział powstał
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 16:14   #30
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Propozycja podforum: recenzje :D

Dosiak - bynajmniej nie chcialem pomyslu wysmiac itd., mam nadzieje, ze widzisz juz o co mi chodzilo

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
No ale to użytkownicy portalu w dużej mierze kształtują kierunek, w jakim on się rozwija. Tak mi się przynajmniej wydaje Idąc dalej tym tropem, Aga nie planowała pewnie podforum o fotografii, ale skoro powstało na nie zapotrzebowanie, to przychyliła się do prośby wizażanek i taki dział powstał
Nie uwazam, ze w duzej mierze, ale w pewnej, oczywiscie ze sugestie uzytkownikow sa brane pod uwage. Co nie zmienia faktu, ze szefostwo zmian, ktorych zasadnosci nie widzi raczej nie wprowadzi.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.