Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-28, 22:16   #1
ewka_n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 102

Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps


Cześć dziewczyny... jeśli ktoś uzna, że ten post jest nie zgodny z regulaminem w powodu rzekomej jakieś mojej reklamy to najwyżej zrobicie bana... choć mam nadzieję, że nie

Moim wielkim hobby jest fotografia i grafika, jestem więc amatorem-pasjonatem... w załączniku chce pokazać wam kilka moich prac. Po pierwsze, chciałabym abyście szczerze powiedziały czy Wam się podoba, a jeśli nie, to dlaczego?

Chciałabym ciągle się udoskonalać w tym zakresie, niestety mieszkam w małej miejscowości i także z innych przyczyn, nie mogę sobie pozwolić na jakieś super studia w dużym mieście... zostaje mi net i tutoriale oraz własne pomysły no i zapał...

Od pewnego czasu bawię się w retusze i obróbki zdjęć... chciałabym się ogłosić w internecie, aby móc dorobić jakieś grosze, nie chce ciągnąć od rodziców... bo i tak jest im ciężko (moja mama nie pracuje)... ale tu pojawia się problem.. okazuje się, że zdjęcia które na ogół wykorzystywałam w swoich pracach, najczęściej sławnych osób np. J.Lopez , Ch. Aquilera itd nie mogę ich publikować dla zarabku... no, bo nie mam pozwolenia na wykorzystanie zdjęć... mimo, że ich nie sprzedaje, a służyłyby tylko dla przykładu...
Ja staram się być uczciwa, nie chce nic naginać ... zdjęcia rodziny i znajomych niestety odpadają, bo mieszkam w b. małej miejscowości - i wiecie, dość zaściankowe społeczeństwo... oczywiście jak u każdego z wyjątkiem n-k ;/;/

i tutaj mam także do Was pytanie... macie jakiś pomysł jak to rozwiązać ??
Czy Wy w zamian np. za darmową usługę, zgodziły byście się na wykorzystanie swoich zdjęć w takich obróbkach ?? pytanie na razie raczej czysto-teoretyczne... ale TAK / NIE i dlaczego... staram się znaleść jakieś wyjście... i wpaść na jakiś pomysł

Nie traktujcie tego jako reklamy, czekam na Wasze odp, rady i sugestie.

Pozdrawiam Was serdecznie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prace.jpg (108,1 KB, 184 załadowań)
ewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 22:33   #2
PIOTR3KUK
Raczkowanie
 
Avatar PIOTR3KUK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 120
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Mnie sie podoba dodam tez cos od siebie(to byla taka zabawa polaczona z nauka)

org.jpg ps.jpg
PIOTR3KUK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 23:09   #3
Marcineq856
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Cieszyn woj. śląskie
Wiadomości: 379
GG do Marcineq856
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez ewka_n Pokaż wiadomość
[...]

Moim wielkim hobby jest fotografia i grafika, jestem więc amatorem-pasjonatem... w załączniku chce pokazać wam kilka moich prac. Po pierwsze, chciałabym abyście szczerze powiedziały czy Wam się podoba, a jeśli nie, to dlaczego?
[...]
Pozdrawiam Was serdecznie.
Jak dokładnie chcesz na tym zarobić? Ciekawi mnie też na jakim programie pracujesz Jeśli chcesz się podszkolić to zapraszam na Wyretuszować Ci fotkę? Przerobić zdjęcie? Część IV link Co prawda pracujemy gratis ale zabawa jest super i codziennie nowe foty do poprawy
A tak szczerze to hobby super, ale zarobić na tym to będziesz miała bardzo ciężko - moim zdaniem jedynie związać się z jakimś studiem fotograficznym ipt.. tyle, że musiała byś być naprawdę świetna i mieć porażające portfolio..
Marcineq856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 10:10   #4
ewka_n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 102
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez PIOTR3KUK Pokaż wiadomość
Mnie sie podoba dodam tez cos od siebie(to byla taka zabawa polaczona z nauka)
Dziękuję Twoja przeróbka - jak rozumiem na początek - naprawdę fantastycznie!

Cytat:
Napisane przez Marcineq856 Pokaż wiadomość
Jak dokładnie chcesz na tym zarobić? Ciekawi mnie też na jakim programie pracujesz Jeśli chcesz się podszkolić to zapraszam na Wyretuszować Ci fotkę? Przerobić zdjęcie? Część IV link Co prawda pracujemy gratis ale zabawa jest super i codziennie nowe foty do poprawy
A tak szczerze to hobby super, ale zarobić na tym to będziesz miała bardzo ciężko - moim zdaniem jedynie związać się z jakimś studiem fotograficznym ipt.. tyle, że musiała byś być naprawdę świetna i mieć porażające portfolio..
Mam PS 7 .
Wiesz... ost. 2 miesiące, sprzedawałam na all (2 zł - retusz , 4 zł - obróbka zdj z retuszem (m.in takie jak powyżej)) miesięcznie - udawało mi się dorobić jakieś 60-80zł. To są naprawdę grosze w przeliczeniu na ilość zdj i godzin przed monitorem... ale ja nawet nie wiem, ile bierze taki grafik... a ja przecież jestem tylko amatorem... Poza tym mam 19 lat , nie mam rodziny na utrzymaniu i jeszcze nie zależy mi na wielkiej kasie, chce coś zarobić dla siebie , aby nie ciągnąć od rodziców, którym i tak jest dość ciężko... Ja mam teraz rok przerwy w edukacji, nie pracuje... więc skoro i tak siedzę w domu... wpadłam na taki pomysł... zawsze te śr. 60zł mi wpadnie a i się nie nudzę i nabieram jakiegoś doświadczenia...

Tylko właśnie teraz pojawił się problem zdjęć... w ogóle czasem mam wrażenie, że może konkurencja zgłasza jakieś nadużycia... usuwają aukcję , a to że wysyłka jest meilem - gdzie dziwne,aby komuś 1 fotkę wysyłać pocztą polską na cd;/ a to, że teraz sprzedaję niby te zdjęcia które są ogólno-dostępne w internecie... a przecież one służa jako przykład a nie jako przedmiot sprzedaży... sprzedaję usługę! a wszystkie obróbki i retusze są mojego pomysłu i wykonuje je sama...

I jak widzę innych sprzedawców... mają też niby nie regulaminowo.. a jednak nikt im aukcji nie usuwa ;/ no i chciałabym znaleźć jakieś wyjście z tymi zdjęciami... tylko nie wiem co...

a co do Linku na Wizażu czasami tam zaglądałam... ale nie pisałam... niedługo jak ktoś będzie chciał to pewnie, że chętnie pomogę...

Praca w studiu, cholernie mi się marzy... i te porażające portfolio też

Chce Wam pokaż także, przykłady moich retuszów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prace2ret.jpg (79,1 KB, 176 załadowań)
ewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 15:20   #5
skemmtun
Zakorzenienie
 
Avatar skemmtun
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 354
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

nie chce podcinac Ci skrzydeł Ewko, ale ja w wiekszosci pokazanych tutaj przez Ciebie przeróbek widze brak umiaru, co niestety w prawie kazdym przypadku konczy sie efektem bardzo nienaturalnym, jak nie sztucznym:- )
__________________
29
skemmtun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 15:26   #6
ewka_n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 102
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Nie podcinasz mi skrzydeł krytyka także mobilizuje... jak pisałam jestem amatorem , bardzo to lubię, trochę już umiem... ale nadal się uczę To co tu wkleiłam, to jest tylko jakiś % tego co robię... poza tym każdy też czegoś innego oczekuje jako efekt końcowy... Jeśli zauważasz w czymś "brak umiaru" to chętnie się dowiem, co preferujesz ? i co to dla Ciebie oznacza
ewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 16:21   #7
Marcineq856
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Cieszyn woj. śląskie
Wiadomości: 379
GG do Marcineq856
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Wiesz, że się czepiają fot pokazowych na Allegro to spoko krzywdy Ci tym nie zrobią, ale weś pod uwagę, że mimo iż PS 7 to już historia to nadal jest to program komercyjny.. masz oryginalny z licencją?? Graficy mają wysokie stawki bo płacą składki, podatki i dają ze 3tyś za PS'a :/ Stąd też raczej żaden profesjonalista Ci nie będzie chciał pomóc bo dla nich jesteś amatorem który działa nielegalnie i na dodatek psuje im rynek..
Ale z innej beczki może jakiś wolontariat na początek i potężna akcja mailingowa po różnych fotografach, agencjach reklamowych? No i są też fora typu np http://forum.webhelp.pl/index.php?f=36
Co do fot to co mogę dobrego powiedzieć o takiej małej plance na ekranie - pokaż coś w dużej rozdzielczości liczą się szczegóły np czy potrafisz wygładzić skórę nie tracąc jej faktury (textury) (gaussia blur odpada...). Też jestem amatorem - takie hobby ale wiem że to temat rzeka ciągle się uczę i wciąż dużo mi brakuje, na Twoich fotkach nie zauważyłem elementu którego sam nie umiałbym wykonać i dlatego nie zachwyciły mnie Twoje prace pokaż coś lepszego jeśli chcesz to sprzedawać
Z całkiem innej beczki to mówiłaś, że wieś, że mało kasy - zgłoś się do urzędu pracy tam są szkolenia - ja już pracuję 2,5 roku więc na bieżąco nie jestem, ale wiem że organizowanych jest wiele różnych szkoleń sam brałem udział w kilku kiedyś - finansowane z funduszów UE fajna sprawa i była taka opcja, że jeśli znajdziesz pracodawcę który Cię zatrudni po takim kursie to mogą Cie wysłać na dowolny kurs np. grafiki były tylko 2 warunki max kurs 6-cio miesięczny nie dłuższy i jakaś kwota 4-5tyś czy coś. Zwracają koszty dojazdu ipt. Zapytaj czy dalej jest taka możliwość i/lub co innego mają do zaoferowania na dziś
Marcineq856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-29, 18:23   #8
ewka_n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 102
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Powiem Ci tak, na razie nie szukam pracy w studiu fotograficznym - to jest tylko jakieś takie odległe marzenie, lubię fotografię, interesuję się grafiką - na razie to wszystko. Fajnie by było zrobić coś w tym kierunku, ale to nie jest takie łatwe z kilku osobistych powodów... Wiem na pewno, że to co umiem jest jakimś tam 10% lub mniej, co taki grafik umieć powinien, aczkolwiek.. umiem, więcej niż przeciętna osoba, która ma np. inne hobby To nie jest tak, że chce zrobić z siebie nagle nie wiadomo kogo i stać się profesjonalistą, bo wiem, że to nie możliwe... dlatego nie uważam też się za jakąś konkurencję, bo zawsze jasno mówię, że jestem amatorem...
Dorabiałam na all generalnie z nudów... nie stać mnie na najnowsze programy i szczerze na razie też tego nie potrzebuje, ponieważ dopiero powoli wszystko poznaje, dopiero się uczę i nie pracuję otwarcie jako Studio Foto... trudno inwestować w coś czego jeszcze nie ma tak naprawdę.
Retusz, Obróbka to coś co lubię i tyle... zazwyczaj każdy mówi "wow" dobra robota... ale czasem chce poznać opinie kogoś, kto jednak umie więcej ode mnie... bo ja do końca nie wiem, co zrobić, aby było jeszcze lepiej.. a stanie w miejscu i zachwycanie się ciągle na tym samym poziomie to do niczego nie prowadzi.. wyszła w miedzy czasie też ta głupia sprawa z tymi zdjęciami na all, mimo, że przecież służą tylko za przykład... może ja to inaczej interpretuje... wiem, że to może tylko gadanie, bo mają jakieś zasady, regulamin... ale nie chce wciąż tego naciągać, aby kiedyś tam w końcu zablokowali mi konto... tym bardziej, że jak się domyślam konkurencja nie śpi i chyba zostaje mi zadręczenie znajomych hehe

Na razie konkretnych zdjęć z retuszem nie posiadam (?) o dziwo;/ ... ale na pewno w niedługim czasie coś wstawię do krytycznej oceny :P jak zabiorę się do pracy hehe
ewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 20:46   #9
skemmtun
Zakorzenienie
 
Avatar skemmtun
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 354
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez ewka_n Pokaż wiadomość
Nie podcinasz mi skrzydeł krytyka także mobilizuje... jak pisałam jestem amatorem , bardzo to lubię, trochę już umiem... ale nadal się uczę To co tu wkleiłam, to jest tylko jakiś % tego co robię... poza tym każdy też czegoś innego oczekuje jako efekt końcowy... Jeśli zauważasz w czymś "brak umiaru" to chętnie się dowiem, co preferujesz ? i co to dla Ciebie oznacza
brak umiaru? przede wszystkim w tuszowaniu- czyli rozmycia i mgiełki tam, gdzie ich byc nie powinno, a do tego "mało przestrzenne" makijaze, co sprawia, ze wyglądają jak dorysowane wąsy na plakacie z twarza polityka. mysle,ze to tez wina zle dobranej tonacji kolorów; przyklad Daria Werbowy:- )
__________________
29
skemmtun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:05   #10
ewka_n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 102
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

akurat rozmycia nigdy nie używam jeśli chodzi o retusz i wygładzenie np. cery itp, więc jestem trochę ciekawa gdzie się tego doszukałaś na tych zdjęciach (?) poza tym chce zaznaczyć, że te zdjęcia nie są wysokiej rozdzielczości, i chyba dodatkowo załączniki jakoś kompresują te zdjęcia i to może być złudne w ocenianiu... teraz kiedy patrze na załącznik , wydaję mi się, że w pewnym stopniu masz racje... sama jestem wyczulona na temat "sztuczności retuszu", ale jest trochę inaczej, kiedy samemu się pracuje nad zdj. łatwo czasem o przerysowanie...

Tymczasowo nie mam innych zdjęć retuszu , gdyż nie planowałam ich wstawienia... początkowo chodziło o obróbkę... ale dziękuję za sugestie i opinie
ewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:34   #11
Mynietka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 629
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

nie obraz sie skemmtun, bo to rowniez tylko moja opinia, ale Ty wcale te makijazu nie nakladasz dobrze ;>
http://img135.imageshack.us/img135/3...0510ih5nf6.jpg
ostatni przyklad, nie bede tam dalej szukac w sumie. roz jest za wyrazny, to wyglada imo jak narysowane kolka szminka. a o pracach ewki_n nie mozna sie zbyt wiele wypowiedziec, bo, jak juz napisal Marcineq856, sa zbyt male.
ewo, moze zrob specjalnie dla nas retusz fotki o duzej rozdzielczosci i wstaw na otofotki.pl czy tinypic.com, zebysmy mogli sie 'przyjrzec'
__________________
weź wyciągnij wnioski,
życie to nie konkurs piękności.


WYMIANKA KOSMETYCZNA!


WYMIANKA CIUCHOWA!
Mynietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-29, 21:47   #12
Marcineq856
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Cieszyn woj. śląskie
Wiadomości: 379
GG do Marcineq856
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez Mynietka Pokaż wiadomość
nie obraz sie skemmtun [...] ale Ty wcale te makijazu nie nakladasz dobrze ;>
[...]
ewo, moze zrob specjalnie dla nas retusz fotki o duzej rozdzielczosci i wstaw na otofotki.pl czy tinypic.com, zebysmy mogli sie 'przyjrzec'
Haha:P ciekawe co powiesz o moich makijażach Nie mam o tym zielonego pojęcia i robie na wyczucie Ale już namierzyłem fajną książkę, może się czegoś nauczę hahahaha
Co do miejsc gdzie wrzucamy fotki to na imageshack moim zdaniem najlepiej bo można wrzucić plik < 1.53 mb na otofotki.pl można mniejsze pliki bo tylko do 1024 KB a co do tinypic to nie wiem, nigdy nie używałem
Marcineq856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:51   #13
Mynietka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 629
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

prosze, nie imgshack ;| on okropnie zmniejsza fotki, tinypic tylko troche. tinypic sie nie zacina i nie tnie i nie laduje 8mln lat jak imgshack ;P chociaz, wybór wasz ;D

ej to nei tak ze ja jestem mistrzem i wiem wszystko o makijazu. moze i wstyd przyznac, ale ja na swoja wlasna twarz nie nakladam rozu, bo pewnie bym nie umiala ;D tez strzelam, tylko po prostu robie to bardzo delikatnie ;P a oczy to jeszcze nie widzialam zeby byly zle zrobione. no, raz, ale nie bede pisala kto gdzie i jak, bo to moje spostrzezenia tylko, ktore wcale nie musza byc trafne

i wcale nie pisalam tego zlosliwie!
btw. Marcinq? jaka to ksiazka? ;>
__________________
weź wyciągnij wnioski,
życie to nie konkurs piękności.


WYMIANKA KOSMETYCZNA!


WYMIANKA CIUCHOWA!

Edytowane przez Mynietka
Czas edycji: 2008-12-29 o 21:55
Mynietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 22:05   #14
Marcineq856
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Cieszyn woj. śląskie
Wiadomości: 379
GG do Marcineq856
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Chciałbym taką książkę Making Faces: Kevyn Aucoin ale ciężko ją dostać u nas musze poszukać można tam znaleźć infor. nie tyle o makijażu, co jak malować twarze Myślę, że fajna

Edytowane przez Marcineq856
Czas edycji: 2008-12-29 o 22:11
Marcineq856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 22:21   #15
Satvari
Raczkowanie
 
Avatar Satvari
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 33
GG do Satvari
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Jak już ktoś wcześniej zauważył, w Twoich pracach widać brak umiaru, są przeładowane efektami (często niskich lotów). Nie zrozum mnie źle, ale są naprawdę bardzo amatorskie, nie zauważyłam w nich niczego szczególnego. Samo zainteresowanie tematem nie wystarczy, do wszystkiego potrzeba ciężkiej pracy a w tym przypadku również jako takiego talentu plastycznego, wyczucia estetyki.
Nie napisałaś, od jakiego czasu się tym bawisz. Przed Tobą jeszcze długa droga, podpatruj profesjonalne retusze, grafiki. Nie zrażaj się, tylko pracuj, pracuj i jeszcze raz pracuj, za kilka lat (...) zauważysz dużą różnicę.
Satvari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 23:10   #16
skemmtun
Zakorzenienie
 
Avatar skemmtun
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 354
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez Mynietka Pokaż wiadomość
nie obraz sie skemmtun, bo to rowniez tylko moja opinia, ale Ty wcale te makijazu nie nakladasz dobrze ;>
http://img135.imageshack.us/img135/3...0510ih5nf6.jpg
ostatni przyklad, nie bede tam dalej szukac w sumie. roz jest za wyrazny, to wyglada imo jak narysowane kolka szminka. a o pracach ewki_n nie mozna sie zbyt wiele wypowiedziec, bo, jak juz napisal Marcineq856, sa zbyt male.
ewo, moze zrob specjalnie dla nas retusz fotki o duzej rozdzielczosci i wstaw na otofotki.pl czy tinypic.com, zebysmy mogli sie 'przyjrzec'
alez ja wcale nie twierdze, ze robie dobrze makijaze na zdjeciach dlatego tez nie zakladam watku z moimi retuszami, nie oczekuje ani poklasku, ani krytyki, ani niczego. pytala o zdanie - wyrazilam je. wydaje mi sie to bardzo proste i nie widze powodu, dla ktorego mielibysmy odbiegac od tematu w moją stronę:- )

(btw odnosnie tego rozu... akurat z pewnych pobudek pomyslalam, ze ten mocny makijaz moze trafic w gust tej dziewczyny:- ))
__________________
29
skemmtun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 23:16   #17
Marcineq856
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Cieszyn woj. śląskie
Wiadomości: 379
GG do Marcineq856
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez skemmtun Pokaż wiadomość
[...]
(btw odnosnie tego rozu... akurat z pewnych pobudek pomyslalam, ze ten mocny makijaz moze trafic w gust tej dziewczyny:- ))
Zainteresowały mnie te pobudki haha Co Cię skłoniło do takiego wniosku o silnym różowym makijażu dla tej konkretnej dziewczyny?
Marcineq856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 23:21   #18
skemmtun
Zakorzenienie
 
Avatar skemmtun
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 354
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez Marcineq856 Pokaż wiadomość
Zainteresowały mnie te pobudki haha Co Cię skłoniło do takiego wniosku o silnym różowym makijażu dla tej konkretnej dziewczyny?
moze darujmy sobie offtopy?:- )
__________________
29
skemmtun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 07:19   #19
Mynietka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 629
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

ok, tylko nie rozumiem jak mozna oceniac prace i stanowczo wytykac bledy skoro sie nie widzi dokladnie calych zdjec, duzych itd. mi sie wydaje ze tez tam troche za duzo rozmycia jest, ale przeciez jak to powiekszymy to moze byc wszystko dobrze, prawda?
__________________
weź wyciągnij wnioski,
życie to nie konkurs piękności.


WYMIANKA KOSMETYCZNA!


WYMIANKA CIUCHOWA!
Mynietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-30, 09:33   #20
ewka_n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 102
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cały czas powtarzam, że jestem amatorem! Dopiero się uczę... ( tak na poważnie to można powiedzieć, że od września ) Nie założyłam wątku, aby szukać poklasku, dlatego też nie obrażam się za krytykę... Prawda jest taka, że kiedy się widzi obce zdjęcia to błędy widać jak na dłoni... na własnych retuszach, kiedy zdj. widzisz je od a do z przez dłuższy czas.. to małe błędy gdzieś zanikają w oczach, bo jest się przyzwyczajonym, że jest tak i tak... i to przestaje razić...

Poza tym wątek zaczął się z myślą "o obróbce" w temacie... jakoś tak wyszło.. że przeniósł się na retusze... W niedługim czasie jak znajdę jakieś dobre zdjęcie do retuszu, to na pewno je tu wstawię do konkretnej Waszej oceny! ze szczegółami!

Jeśli chodzi o skemmtun są gusta i guściki , moje wizje stylizacji nie każdemu mogą przypaść... i odwrotnie... Np. Twój retusz powyżej był dla mnie mocno przesadzony, przerysowany efekt , zmiana naturalnych kolorów, ten róż itp ale może tak miało właśnie być... opinia jest tylko opinią, przecież nie chodzi o to, żeby kogoś zmiażdzyc i obrażać... mimo, że trochę mnie rozwaliło, że mi zarzuciłaś sztuczność... a sama tą sztuczność ukazałaś x2...

Wiem, że przede mną ciężka praca, ale to tylko w większości HOBBY, które chce po prostu rozwijać... to chyba nie grzech?!
ewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 11:31   #21
skemmtun
Zakorzenienie
 
Avatar skemmtun
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 354
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez Mynietka Pokaż wiadomość
ok, tylko nie rozumiem jak mozna oceniac prace i stanowczo wytykac bledy skoro sie nie widzi dokladnie calych zdjec, duzych itd. mi sie wydaje ze tez tam troche za duzo rozmycia jest, ale przeciez jak to powiekszymy to moze byc wszystko dobrze, prawda?
a na podstawie czego mialam wydac swoją opinie, o jaki prosi autorka?:- )
Cytat:
Napisane przez ewka_n Pokaż wiadomość
Cały czas powtarzam, że jestem amatorem! Dopiero się uczę... ( tak na poważnie to można powiedzieć, że od września ) Nie założyłam wątku, aby szukać poklasku, dlatego też nie obrażam się za krytykę... Prawda jest taka, że kiedy się widzi obce zdjęcia to błędy widać jak na dłoni... na własnych retuszach, kiedy zdj. widzisz je od a do z przez dłuższy czas.. to małe błędy gdzieś zanikają w oczach, bo jest się przyzwyczajonym, że jest tak i tak... i to przestaje razić...

Poza tym wątek zaczął się z myślą "o obróbce" w temacie... jakoś tak wyszło.. że przeniósł się na retusze... W niedługim czasie jak znajdę jakieś dobre zdjęcie do retuszu, to na pewno je tu wstawię do konkretnej Waszej oceny! ze szczegółami!

Jeśli chodzi o skemmtun są gusta i guściki , moje wizje stylizacji nie każdemu mogą przypaść... i odwrotnie... Np. Twój retusz powyżej był dla mnie mocno przesadzony, przerysowany efekt , zmiana naturalnych kolorów, ten róż itp ale może tak miało właśnie być... opinia jest tylko opinią, przecież nie chodzi o to, żeby kogoś zmiażdzyc i obrażać... mimo, że trochę mnie rozwaliło, że mi zarzuciłaś sztuczność... a sama tą sztuczność ukazałaś x2...
jesli chcialas uslyszec co sadzą eksperci, a nie amatorzy de facto pełniący błędy i uczący sie tak samo jak Ty i wciaz zdobywajacy nowe wiadomosci, to przepraszam- nie zauwazylam tego ograniczenia:- )
Cytat:
Napisane przez ewka_n Pokaż wiadomość
Wiem, że przede mną ciężka praca, ale to tylko w większości HOBBY, które chce po prostu rozwijać... to chyba nie grzech?!
nie rozumiem w ogole skad ta mysl, ze to grzech? zabrzmialo to tak jakby ktos Ci tutaj tego zabraniał:- )

ja nie przyszlam tu wytykac błedów, tylko przedstawic swoja opinie. Nie robie nikomu wyrzutów, tylko mowie, co widze:- )
__________________
29
skemmtun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 11:48   #22
nukilla
Raczkowanie
 
Avatar nukilla
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 105
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Wybacz koleżanko szczerość, ale z takimi umiejętnościami to kariery jako grafik nie zrobisz.
2-4 zł na allegro to adekwatna cena dla Twoich usług.
Jeśli używasz nielegalnego oprogramowania to proponuję Ci wymienę go na darmowe - np GIMP - zawsze to mniej kłopotów.

Rada ode mnie - trening czyni mistrza, choć talentu Bozia nie rozdaje każdemu.

Pozdrawiam
__________________
Instruktor i dystrybutor Nfu.Oh


MÓJ WĄTEK Z PAZURKAMI

MÓJ BLOG STYLIZACJI PAZNOKCI
nukilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 12:43   #23
ewka_n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 102
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez skemmtun Pokaż wiadomość

jesli chcialas uslyszec co sadzą eksperci, a nie amatorzy de facto pełniący błędy i uczący sie tak samo jak Ty i wciaz zdobywajacy nowe wiadomosci, to przepraszam- nie zauwazylam tego ograniczenia:- )
Bo takiego ograniczenia nie było może mnie trochę źle zrozumiałaś... nie ważne. Chciałam opinii i ją mam Dzięki.

Cytat:
Napisane przez skemmtun Pokaż wiadomość
nie rozumiem w ogole skad ta mysl, ze to grzech? zabrzmialo to tak jakby ktos Ci tutaj tego zabraniał:- )
Szczerze? po niektórych kwestiach, trochę odczułam takie stwierdzenie... jakbym robiła coś, co nie powinnam, bo nie umiem perfekcyjnie...

Cytat:
Napisane przez skemmtun Pokaż wiadomość
ja nie przyszlam tu wytykac błedów, tylko przedstawic swoja opinie. Nie robie nikomu wyrzutów, tylko mowie, co widze:- )
no i tego się trzymajmy wszyscy

Cytat:
Napisane przez nukilla Pokaż wiadomość
Wybacz koleżanko szczerość, ale z takimi umiejętnościami to kariery jako grafik nie zrobisz.
2-4 zł na allegro to adekwatna cena dla Twoich usług.
Jeśli używasz nielegalnego oprogramowania to proponuję Ci wymienę go na darmowe - np GIMP - zawsze to mniej kłopotów.

Rada ode mnie - trening czyni mistrza, choć talentu Bozia nie rozdaje każdemu.

Pozdrawiam
Trening czyni mistrza - dobrze o tym wiem... Poza tym, jak można stwierdzić talent, czy też nie po 4 miesiącach, gdzie na poważnie się do tego zabrałam (?) jeszcze długa droga przede mną, aby dojść do etapu chociażby "zaawansowany"

Poza tym chciałabym zaznaczyć na przyszłość, że jak już oceniacie, to oceniajcie konkretnie... bo takie " z takimi umiejętnościami kariery nie zrobisz " to raczej nic nikomu nie mówi szczególnie autorowi...
a co do tej kariery... to nie ona mi w głowie

a PS 7 - kupiony, jeśli Cię to interesuje

Pozdrawiam.
ewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 13:01   #24
nukilla
Raczkowanie
 
Avatar nukilla
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 105
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez ewka_n Pokaż wiadomość
Poza tym, jak można stwierdzić talent, czy też nie po 4 miesiącach, gdzie na poważnie się do tego zabrałam (?)
Jak to jak? Najzwyczajniej w świecie wystarczy spojrzeć na klika prac danego twórcy i niezależnie od jego umiejętności (które zawsze moszna ćwiczyć i udoskonalać warsztat) widać na pierwszy rzut oka czy się czymś szczególnym wyróżniają, czy mają coś co zwraca uwagę czy są może niczym nie wyróżniającą się masą w całym morzu szmiry, które nas zalewa z każdej strony. Talent to jest właśnie to co się wyczuwa na pierwszy rzut oka. Do talentu się nie dochodzi. Talent się ma lub nie i to widać od razu.

__________________
Instruktor i dystrybutor Nfu.Oh


MÓJ WĄTEK Z PAZURKAMI

MÓJ BLOG STYLIZACJI PAZNOKCI
nukilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 13:09   #25
KrystynaO
Rozeznanie
 
Avatar KrystynaO
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 727
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

To i ja dodam swoje 3 grosze.
Jeśli chodzi o edycje obrazu, to, jak widzisz, nie jest jakas wielka sztuka, i chocby na tym forum znajdziesz wielu równych Tobie, a też i lepszych. Sztuka jest natomaiast "widzenie" obrazu i rozpoznanie, co tez mu potrzeba, żeby spełniał jakąś Twoją wizję, czyli cos wiecej niz makijaż wg jakiegoś tutka: teraz powiększamy oczy, teraz doklejamy rzęsy, teraz rozjaśniamy buzię itd.
Z doswiadczeniem możesz nabyć własną niepowtarzalną paletę kolorów, charakterystyczne przerysowania i inne cechy, które odróżnią Twoje retusze od innych. Czy masz na to szanse, pojęcia nie mam prawdę mówiąc, bo mało widzę na tych próbkach, tym bardziej Ci nie powiem, czy Twoje wersje mogą sie podobać.
KrystynaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 14:39   #26
ewka_n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 102
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez nukilla Pokaż wiadomość
Jak to jak? Najzwyczajniej w świecie wystarczy spojrzeć na klika prac danego twórcy i niezależnie od jego umiejętności (które zawsze moszna ćwiczyć i udoskonalać warsztat) widać na pierwszy rzut oka czy się czymś szczególnym wyróżniają, czy mają coś co zwraca uwagę czy są może niczym nie wyróżniającą się masą w całym morzu szmiry, które nas zalewa z każdej strony. Talent to jest właśnie to co się wyczuwa na pierwszy rzut oka. Do talentu się nie dochodzi. Talent się ma lub nie i to widać od razu.

Zgadzam się z Tobą, ale nawet Picasso musiał się kiedyś nauczyć malować jakiś podstaw i dużo trenować, aby osiągnąć potem to co osiągnął... wiadome, że jedni mają talent, a drudzy mogą ćwiczyć 20lat i nie osiągną tego samego... ale na pewno w ciągu jednego dnia, jednego miesiąca nawet utalentowana osoba nie odkrywa swoich wszystkich predyspozycji w danej dziedzinie

Cytat:
Napisane przez KrystynaO Pokaż wiadomość
To i ja dodam swoje 3 grosze.
Jeśli chodzi o edycje obrazu, to, jak widzisz, nie jest jakas wielka sztuka, i chocby na tym forum znajdziesz wielu równych Tobie, a też i lepszych. Sztuka jest natomaiast "widzenie" obrazu i rozpoznanie, co tez mu potrzeba, żeby spełniał jakąś Twoją wizję, czyli cos wiecej niz makijaż wg jakiegoś tutka: teraz powiększamy oczy, teraz doklejamy rzęsy, teraz rozjaśniamy buzię itd.
Z doswiadczeniem możesz nabyć własną niepowtarzalną paletę kolorów, charakterystyczne przerysowania i inne cechy, które odróżnią Twoje retusze od innych. Czy masz na to szanse, pojęcia nie mam prawdę mówiąc, bo mało widzę na tych próbkach, tym bardziej Ci nie powiem, czy Twoje wersje mogą sie podobać.
Są gorsi, lepsi, tacy jak ja , myślę, że dla każdego jest miejsce, jeśli robi to co lubi... Dla mnie na tym etapie jest to na pewno jakieś odkrywanie, nauka, zabawa, a jak jeszcze mogę coś zrobić dla kogoś i jest zadowolony to już w ogóle dostarcza wielkiej frajdy... zresztą tak czy siak... wszystko potrzebuje czasu... no i pracy na razie mnie to kręci i nie zamierzam podcinać sobie skrzydeł
ewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 15:21   #27
nukilla
Raczkowanie
 
Avatar nukilla
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 105
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

I tak trzymaj.
Powodzenia
__________________
Instruktor i dystrybutor Nfu.Oh


MÓJ WĄTEK Z PAZURKAMI

MÓJ BLOG STYLIZACJI PAZNOKCI
nukilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 15:57   #28
Mynietka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 629
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

ehh, niezdrowe emocje tu wynikly ;] ja mysle ze jesli masz zapal i checi, to czy masz talent czy nie, to nie ma znaczenia. jesli go nie masz, to bedzie ci dluzej szla nauka, ale czlowiek jest w stanie wszystko wypracowac, dopracowac i w ogóle ;P
ja tam Ci zycze powodzenia i wytrwalosci ;> oraz zebys sie nie ograniczala do retuszu, bo nawet jesli bedziesz w tym perfekcyjna, to kariery nie zrobisz bez umiejetnosci powazniejszych, jak chocby robienie grafiki do stron internetowych.
__________________
weź wyciągnij wnioski,
życie to nie konkurs piękności.


WYMIANKA KOSMETYCZNA!


WYMIANKA CIUCHOWA!
Mynietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 16:58   #29
ewka_n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 102
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez nukilla Pokaż wiadomość
I tak trzymaj.
Powodzenia
Dziękuje.

Cytat:
Napisane przez Mynietka Pokaż wiadomość
ehh, niezdrowe emocje tu wynikly ;] ja mysle ze jesli masz zapal i checi, to czy masz talent czy nie, to nie ma znaczenia. jesli go nie masz, to bedzie ci dluzej szla nauka, ale czlowiek jest w stanie wszystko wypracowac, dopracowac i w ogóle ;P
też to zaważyłaś ? a myślałam, że to tylko ja mam jakieś chore schizy, że większość czeka, aby sobie tylko podogryzać nie wiem, czemu ludzie się zaraz tak mocno stresują przecież sobie tylko luźno rozmawiamy a co do nauki, to myślę, że po prostu czas pokaże, czy jestem zdolna czy też nie hehe

Cytat:
Napisane przez Mynietka Pokaż wiadomość
ja tam Ci zycze powodzenia i wytrwalosci ;> oraz zebys sie nie ograniczala do retuszu, bo nawet jesli bedziesz w tym perfekcyjna, to kariery nie zrobisz bez umiejetnosci powazniejszych, jak chocby robienie grafiki do stron internetowych.
Dzięki raz jeszcze... dzisiaj trzeba być po prostu wszechstronnym... ale to jest akurat dla mnie b. miła nauka
ewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 22:22   #30
d52e9d09cb45c97a5b8cae9ff713e381bdc8dc6e_5f1cb97293d38
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 164
Dot.: Obróbki foto / przeróbki zdjęć :) ps

Cytat:
Napisane przez Mynietka Pokaż wiadomość
prosze, nie imgshack ;| on okropnie zmniejsza fotki
kochana,

nie zmniejsza


wystarczy po załadowaniu kliknąć na dole w napis show all links i wkleićostatniego linka
d52e9d09cb45c97a5b8cae9ff713e381bdc8dc6e_5f1cb97293d38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.