TŁUSZCZ NA BRZUCHU, co robić? wątek zbiorczy. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-06, 20:20   #301
Oscar Wilde
Raczkowanie
 
Avatar Oscar Wilde
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 127
Dot.: Brzuch

mam dokładnie to samo..
kiedyś nawet dużo schudłam. było widać po nogach, piersiach, ramionach, ale nie - oponka jaka była, taka została i mam wrażenie że zostanie na wieki. taka już chyba nasza uroda, osoby o typie budowy jabłuszka lub prostokąta mają wąskie bioderka, więc gdzieś im się te narządy wewnętrzne muszą zmieścić, dlatego mamy wystające brzuszki.. co innego figura typu gruszka - szerokie biodra i płaski brzuch, ale one za to narzakają na uda i nogi także wiesz - nikomu nie dogodzisz
Oscar Wilde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:25   #302
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: Brzuch

ale ja jeszcze pare lat temu mialam piękny płaski brzuch. przez jakiś czas potem bralam antydepresanty i tak przytyłam. ja mam szerokie biodra i zawsze miałam płaski brzuch. ze swoich nog i pupy jestem bardzo zadowolona
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:59   #303
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brzuch

Cytat:
Napisane przez Myszunia19 Pokaż wiadomość
1. nie mam problemów z tarczycą.
2. jem 5 posiłków. staram się nie jeść na noc. mójjadłospis: to np. rano dwie kromki chleba ciemnego z serkiem topionym albo plasterkiem szynki( bez masła)
drugie sniadanie jogurt, obiad: ciemna bułeczka z serkiem wiejskim bez soli, podwieczorek, jakis jogurt albo sam serek wiejski, kolacja kanapka z ciemnego chleba z szynką pomidorem i ogórkiem( bez masła). czasem pozwole sobie na kostke czekolady ale poza tym nie jadam slodyczy. czasem w dzień skubne jeszcze jabłko ale to przed godziną 14.
3. siłownia dwa razy w tygodniu kolo godziny i 15 minut.
4. waga stoi w miejscu i centymetry też i to mnie zalamuje. najlepsze jest to że ja boczków nie mam tylko z przodu brzucha tłuszczyk.
Nie jestem ekspertem, ale z tego co widzę to w jadłospisie masz same węglowodany i zupełnie nie masz białka (poza serkiem wiejskim), zdrowych tłuszczy i warzyw (plaster pomidora na chlebie się nie liczy) ani owoców ... w dodatku właściwie nie jesz obiadu tylko kanapkę,a serek topiony to już jest totalny shit , na prawdę lepiej normalny zjeść i z tego co się zorientowałam to nadmiar nabiału przy odchudzaniu też nie jest wskazany (a Ty masz ciągle joguty i serki wiejskie)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-03-06 o 21:00
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 21:19   #304
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: Brzuch

to co powinnam jeść?
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 21:48   #305
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: Brzuch

Cytat:
Napisane przez Myszunia19 Pokaż wiadomość
1. nie mam problemów z tarczycą.
2. jem 5 posiłków. staram się nie jeść na noc. mójjadłospis: to np. rano dwie kromki chleba ciemnego z serkiem topionym albo plasterkiem szynki( bez masła)
drugie sniadanie jogurt, obiad: ciemna bułeczka z serkiem wiejskim bez soli, podwieczorek, jakis jogurt albo sam serek wiejski, kolacja kanapka z ciemnego chleba z szynką pomidorem i ogórkiem( bez masła). czasem pozwole sobie na kostke czekolady ale poza tym nie jadam slodyczy. czasem w dzień skubne jeszcze jabłko ale to przed godziną 14.
3. siłownia dwa razy w tygodniu kolo godziny i 15 minut.
4. waga stoi w miejscu i centymetry też i to mnie zalamuje. najlepsze jest to że ja boczków nie mam tylko z przodu brzucha tłuszczyk.
Fatalny jadlospis. Samo pieczywo i jogurty (czyli wegle a nie nabial!!). KONIECZNIE przeczytaj sobie watki dotyczace komponowania diety i zacznij jest 3 normalne posilki (sniadanie, normalny i bialkowa kolacja) i do tego 2 male przekaski.
A co robilas na tej silowni? Dwa razy to troche malo jak dla mnie, tu chodzi o systematyke.
Pamietaj ze podstawa w redukcji jest odpowiednia dieta a do niej dochodza cwiczenia.
I pamietaj, ze cwiczenia to jest wysilek, nie wystarczy siasc na rowerku lub spacerowac po biezni, szybsze efekty zobaczysz jesli skupisz sie na silce i do tego dodasz aeroby.
Ile chcesz schudnac i w jakim czasie?
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 22:24   #306
konstel
Raczkowanie
 
Avatar konstel
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 187
Dot.: Brzuch

tak jak dziewczyny radziły- zła dieta, za duzo chleba za mało warzyw, poczytaj na dietetyce przy wykonywaniu ćwiczeń aerobowych należy pamiętać o odpowiednim pulsie mysle ze jak zmienisz diete + przynajmniej 3 dni w tygodniu ćwiczenia ( a najlepiej to 5 ;p) to zobaczysz efekty i w sumie to tak sobie myślę ze powinnaś się cieszyć bo dzięki temu ze coś ćwiczyłaś waga stała w miejscu zamiast np rosnąć, bo sporo węgli miałaś w tych posiłkach
konstel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 16:04   #307
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: Brzuch

chyba teraz musze ogarnąć to które pokarmy to węgle itp.
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 07:19   #308
afryga
Raczkowanie
 
Avatar afryga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 231
Dot.: TŁUSZCZ NA BRZUCHU, co robić? wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez afryga Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Lady_Kali lub innej forumowiczki, która zna się na sprawach związanych z ćwiczeniami. Problem dotyczy oczywiście brzucha, ale jest troszkę inny. Otóż od grudnia jestem na diecie redukcyjnej (korzystam z forumowych porad odnośnie posiłków) i ćwiczę. Nie mam problemów z wagą (moje BMI to 21), a jedynie trochę tłuszczu tu i ówdzie (głównie oczywiście brzuch).
Mój problem polega na tym, że mimo iż brzuch zrobił się bardziej płaski (widać to gdy stoję bokiem) to w cm nic się nie zmieniło. Wychodzi więc, że jest szerszy (?). Jak mam sobie poradzić z tym faktem? Co robić? Jak podniosę ręce w górę to widać zarysy wypracowanych mięśni, ale przy normalnej postawie są jeszcze schowane pod warstewką sadełka (wyjątek to mięśnie nad kośćmi biodrowymi - te widać cały czas).

Obecnie moje ćwiczenia wyglądają tak:
pon: 1h BUP - ćwiczenia głównie na te partie (przysiady, spięcia, wykroki, wymachy nóg przy klęku podpartym, deska itp.)
wt: 1h ćwiczenia z hantlami (1kg) głównie na górne partie + wykroki i przysiady z hantlami
śr: 1h stretching z elementami jogi oraz 1h step
cz: powtórka z BUP
pt. "typowy" aerobic (układ choreograficzny przy muzyce)

Od niedawna dołożyłam 30 min hula hop, ale to trochę za wcześnie by zobaczyć efekty.

Czy powinnam zmienić treningi czy poczekać jeszcze cierpliwie na efekty?

Puki co siłownia raczej odpada. Ta, która jest niedaleko mnie nie ma instruktorów, którzy potrafią ułożyć trening dla kobiety (a ja jestem w tym zielona), a ta która znajduje się dalej jest (z tego co słyszałam)lepsza pod tym względem, ale nie mam też czasu aby do niej dojeżdżać. No i wydaje mi się, że na zajęciach, na które uczęszczam robimy elementy treningu siłowego i zastanawiam się czy dla moich potrzeb to na razie nie wystarczy? Posiadam w domu hantle, gryf, ławeczkę skośną i drążek do podciągania, więc mogłabym ćwiczyć siłowo w domu, ale nie wiem jak ułożyć treningi. Nie chciałabym po prostu skakać z jednego ćwiczenia do drugiego. No i czy pomoże mi to na "poszerzający się" brzuch i słabo zaznaczoną talię?
Moja wypowiedź została przeoczona, czy mogę jeszcze raz prosić o opinię i radę?
afryga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 12:48   #309
Nemhain
Raczkowanie
 
Avatar Nemhain
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 54
Uparta fałdka na brzuchu

Zdjęcia mojego brzucha w załączniku. Brzuch mam niby nie gruby, ale od pępka w dół robi się nieciekawie. Brzuch okropnie mi odstaje i wstydzę się go. Nie mogę ubrać nic podkreślającego figurę, bo czuję się wtedy bardzo niezgrabnie.

Od kilku miesięcy biegam, kręcę hula-hop, nie przejadam się, robię brzuszki, półbrzuszki, brzuszki odwrotne (czyli unoszenie wyprostowanych nóg), skośne, rozciągam się... Po prostu ruszam się sporo. To nie jest tak że siedzę i marzę o ładnej smukłej sylwetce.
Ważę mało, bo 52,5-53 kg przy wzroście 168 cm, a nie mogę się tej fałdki pozbyć. Próbowałam kiedyś a6w doszłam prawie do końca, ale dałam sobie spokój bo rozbudowała mi się tylko górna część brzucha, a ta fałdka pozostawała nieruszona - w rezultacie wyglądało to okropnie...

Już naprawdę nie wiem co robić
To jest taki miękki tłuszczyk, więc chyba można to spalić, to nie musi tak być... Tylko jak to zrobić?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nielubietejfaldy.jpg (16,9 KB, 286 załadowań)

Edytowane przez Nemhain
Czas edycji: 2012-03-08 o 12:52
Nemhain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 13:08   #310
Czarnuleczka090
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuleczka090
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Z Polski ;d
Wiadomości: 93
Unhappy Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Mam to samo - cwicze cały czas regularnie od roku ! codziennie. Biegam od czasu do czasu - gdyż nie lubie. Mam 170 cm i jest szczupła, nawet chuda ;d - tylko ten okropny brzuch - w żadne sposob nie idzie sie tego pozbyć.
Pije 1,5 l wody dziennie, zielona herbate. Słodyczy nie lubie.
Równiez robiłam 6W - nic nie dało. ABS 8 min tez nie daje, co prawda brzuch jest twardy, a oponka nadal widnieje, juz nie wiem co mam robić. Może to genetyczne ? Moja mama ma taka sama budowe jak ja, szczupła a brzuch jest :/ eh
Czarnuleczka090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 13:13   #311
Nemhain
Raczkowanie
 
Avatar Nemhain
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 54
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Moja mama właśnie też ma taką fałdkę, ale o wiele mniejszą (no chyba, że przytyje) i u niej to wygląda o wiele lepiej, więc wierzę w to, że to się da zgubić. Przed chwilą włączyłam sobie te ćwiczenia therm line, które reklamują się na wizazu, zrobiłam... no cóż, może te ćwiczenia coś dadzą. Bo tych akurat nigdy za często nie wykonywałam... Nie zamierzam się poddawać.
Nemhain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 13:19   #312
Czarnuleczka090
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuleczka090
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Z Polski ;d
Wiadomości: 93
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Ja odkąd pamietam, zawsze miałam tą przypadłość. Poza tym jak przytyje to tłuszcz odkłada mi sie tylko na brzuchu.
Przyjdzie lato, to głupio mi na plazy sie rozebrać :/ Albo obcisła sukienkę czy bluzke ubrac ..
Czarnuleczka090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 13:30   #313
Nemhain
Raczkowanie
 
Avatar Nemhain
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 54
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Mieszkam blisko morza... Latem powinnam być super opalona, a przez ten brzuch na plaży jestem rzadko, bo chodzenie w bikini w ogóle nie sprawia mi przyjemności... więc wiem co mówisz.
Nemhain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 14:34   #314
Majuszka1990
Raczkowanie
 
Avatar Majuszka1990
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Okolica Warszawy
Wiadomości: 191
GG do Majuszka1990
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Mam podobną Jak wciągne brzuch to jest pięknie , jak o tym zaponę to masakra.
Faktem jest ,że aż tyle nie ćwiczę ,ale powoli wdrążam się w regularne ćwiczenia.
__________________
kierunek: kosmetologia
kierunek II: administracja

I don't stop when I'm tired, I stop when I'm done.
Majuszka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 14:48   #315
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Tłuszcz w pierwszej kolejności gromadzi się w dolnych partiach brzucha i tam też jest najmocniej utrwalony a co za tym idzie najtrudniej się do pozbyć.
Tak samo jest z programami treningowymi na brzuch-o ile górne partie brzucha łatwo odtłuścić aerobami i ładnie zarysować ćwiczeniami siłowymi to z dolnymi mięśniami brzucha jest o wiele gorzej. Te mieśnie często są o wiele słabsze niż te górne, zaniedbywane lub zupełnie pomijane w treningach-brzuszki czy spięcia pomagają właśnie na górne partie brzucha-dól pozostaje nieruszony. Góra też "ćwiczy sie sama" na co dzień-stabilizuje sylwetkę przy chodzeniu, zmianach pozycji, schylaniu się, śmianiu, kaszlu... Stanowi uzupełnienie gorsetu mięśniowego na plecach.

Jakie rady?
-aeroby ćwiczone dalej-aby usunąć i tą fałdkę tłuszczu zlokalizowaną w dole brzucha, co jest trudniejsze niż w przypadku góry.
-ćwiczenia siłowe-zaczynamy od dołu brzucha, aby go zmęczyć. Rowerki, wznosy nóg nad klatkę w leżeniu, podciąganie kolan do klatki w zwisie na drążku lub podparciu na łokciach, jest wiele ćwiczeń-warto poszukać.
-dieta-często jest tak, że aby mieć idealnie płaski brzuch na całej długości trzeba trzymać idealną dietę. Ten ostatni szlif jest mocno uależniony od tego co jemy, niestety.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 15:12   #316
Nemhain
Raczkowanie
 
Avatar Nemhain
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 54
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
(...)
-dieta-często jest tak, że aby mieć idealnie płaski brzuch na całej długości trzeba trzymać idealną dietę. Ten ostatni szlif jest mocno uzależniony od tego co jemy, niestety.
Czyli zero alkoholu, zero słodyczy, zero różnego jedzonka mogącego powodować wzdęcia i nie przejadać się?
Więcej pomysłów nie mam...
Nemhain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 15:19   #317
OstraMieta
Rozeznanie
 
Avatar OstraMieta
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 946
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Mam to samo , niestety.
Jakie ćwiczenia aerobowe można wykonywać w domu ?
OstraMieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 15:36   #318
Nemhain
Raczkowanie
 
Avatar Nemhain
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 54
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Rower stacjonarny, skakanka, orbitrek, hula-hop - wszystkie zaliczają się do aerobów? Czy któreś z nich to nie aeroby? Hula hop to raczej takie lekkie ćwiczenie w porównaniu z resztą

Niektóre dziewczyny próbują z taką fałdką walczyć hula-hopem z masażerem, ale nie wiem jak to ma działać, przecież jak kręcimy to hula-hop masuje talię, a nie boczki i sam brzuszek. Przynajmniej ja umiem kręcić tylko w talii.

Edytowane przez Nemhain
Czas edycji: 2012-03-08 o 15:45
Nemhain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 15:37   #319
OstraMieta
Rozeznanie
 
Avatar OstraMieta
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 946
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Nie mam nic z tych rzeczy aktualnie w domu
Trzeba chyba się zaopatrzyć w końcu
OstraMieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 15:47   #320
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Aerobem może być wiele czynności i wiele z nich można zorganizować w domu: biegi w miejscu, marsze w miejscu, hula hop, skakanka, domowy orbitrek, rowerek, bieżnia.
Aeroby powinny być wykonywane przez 30-45 minut, na stałym tętnie właściwym dla spalania tłuszczu (lub w systemie interwałowym-ja polecam jednak stabilne tętno)

Co do diety-może powiem jak to jest z punktu widzenia osoby ćwiczącej na poważnie. Póki w ciągu całego roku jestem na tzw masie, jem dużo, żeby mięśnie miały na czym rosnąć zwykle nie mam idealnie płaskiego brzucha pomimo utrzymywania bardzo niskiej zawartości tkanki tłuszczowej przez cały rok. Dopiero gdy wchodzę na rzeźbę i redukcję brzuch jest idealnie płaski i pojawia się kratka-ale już wtedy robię sporo aerobów i dieta musi być idealna. Zero oszukanych posiłków (czyli robienia sobie jednego posiłku w tygodniu z czymkolwiek na co mam ochotę-to stosuję tylko na masie), małe ilości węglowodanów, sporo białka, zdecydowanie mniejszy bilans kcal...

Powinno się zrezygnować ze słodyczy, węglowodanów prostych, alkoholu i tak nie piję, więc tego nie biorę pod uwagę.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 16:01   #321
Nemhain
Raczkowanie
 
Avatar Nemhain
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 54
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Lady_Kala, od stycznia ćwiczę, ok. 4 razy w tygodniu na bieżni. tak ok. 30-50 minut. Czyli jednak polecasz ciągły szybki marsz zamiast np. 2 minut biegu i 3 minut marszu na zmianę? Co lepiej działa? Przestać bawić się w takie "mieszanie"? Lepiej po prostu tylko biegać truchcikiem?

Edytowane przez Nemhain
Czas edycji: 2012-03-08 o 16:03
Nemhain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 18:19   #322
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Do wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu-jednemu lepiej posłużą właśnie interwały, innemu stabilne tętno przez cały czas trwania treningu.
Niektórzy ludzie np szybko się nudzą i monotonne truchtanie przez godzinę byłoby dla nich męczarnią-wtedy interwały są doskonałym urozmaiceniem treningu-zmienne tempo nie pozwala się nudzić i dłużej są skupieni na wysiłku i nim zainteresowani.
Trenuj jak chcesz i obserwuj swoje ciało. Interwały mają ten plus, że prawidłowo wykonane nakręcają przemianę materii jeszcze na długo po skończonym treningu.
Ja natomiast wybieram stabilne tętno-dlaczego? Bo boję sie w czasie aerobów popalić mięśnie. Nie po to przez większą część roku pracuję nad ich budową, żeby potem je popalić przy wycince. Zresztą trening na tętnie w zakresie 139-145 jest dla mnie wystarczającym i skutecznie spala tłuszcz. Jeżeli komuś lepiej służą interwały, zależy mu bardziej na zrzucaniu tłuszcz niż ochronie istniejących już mięśni to interwał będzie w porządku. Grunt to znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ale możesz spróbować kiedyś na kontroli tętna i porównać odczucia czy nawet efekty po np miesiącu stosowania obu metod przy identycznej diecie.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 13:56   #323
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Do wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu-jednemu lepiej posłużą właśnie interwały, innemu stabilne tętno przez cały czas trwania treningu.
Niektórzy ludzie np szybko się nudzą i monotonne truchtanie przez godzinę byłoby dla nich męczarnią-wtedy interwały są doskonałym urozmaiceniem treningu-zmienne tempo nie pozwala się nudzić i dłużej są skupieni na wysiłku i nim zainteresowani.
Trenuj jak chcesz i obserwuj swoje ciało. Interwały mają ten plus, że prawidłowo wykonane nakręcają przemianę materii jeszcze na długo po skończonym treningu.
Ja natomiast wybieram stabilne tętno-dlaczego? Bo boję sie w czasie aerobów popalić mięśnie. Nie po to przez większą część roku pracuję nad ich budową, żeby potem je popalić przy wycince. Zresztą trening na tętnie w zakresie 139-145 jest dla mnie wystarczającym i skutecznie spala tłuszcz. Jeżeli komuś lepiej służą interwały, zależy mu bardziej na zrzucaniu tłuszcz niż ochronie istniejących już mięśni to interwał będzie w porządku. Grunt to znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ale możesz spróbować kiedyś na kontroli tętna i porównać odczucia czy nawet efekty po np miesiącu stosowania obu metod przy identycznej diecie.

Mam pytanko. Piszę w tym wątku, ponieważ moją zmorą jest właśnie brzuch, a właściwie kawał brzuchola.
Niestety na tą chwilę muszę ćwiczyć w warunkach domowych (chodziłam przez ostatnie 2 msc na siłownię, ale niestety na tą chwilę nie wyrabiam finansowo). Moje pytanie dotyczy aerobów, a właściwie steppera. Słyszałam różne opinie, m.in. taką, że stepper raczej pomoże mi na nogi, pośladki, ale nie na spalenie tłuszczu z brzucha. Z drugiej strony, wiem, że tłuszcz nie spala się miejscowo, więc to stanowisko nie miałoby sensu. Po prostu nie wiem co mam o tym myśleć.

Mam do dyspozycji stepper. Mogę ćwiczenia na nim uznać za aeroby? W ręku zazwyczaj trzymam hantle i ruszam rękoma (jak w biegu, czy marszu), by w ruch wprowadzić też górną część ciała.
Myślałam też o bieganiu, z tym, że mieszkam w samiutkim betonowym centrum miasta, musiałabym wtedy dojeżdżać do parku. W wakacje było mi to na rękę - nie miałam zajęć na uczelni, wolne dni itd., więc wsiadałam na rower, dojeżdżałam do parku i biegałam. Teraz nie bardzo mam na to czas, a bieganie między ludźmi po chodniku średnio ma dla mnie sens.

Powinnam wprowadzić np. skakankę, hula hop? Poza tym ćwiczę również siłowo oczywiście i staram się rozsądnie odżywiać.

Serdecznie proszę o odpowiedź. Będę bardzo wdzięczna.
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 11:47   #324
cindirellaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: oberschlesien :*
Wiadomości: 502
Dot.: Uparta fałdka na brzuchu

Cytat:
Napisane przez Nemhain Pokaż wiadomość
Zdjęcia mojego brzucha w załączniku. Brzuch mam niby nie gruby, ale od pępka w dół robi się nieciekawie. Brzuch okropnie mi odstaje i wstydzę się go. Nie mogę ubrać nic podkreślającego figurę, bo czuję się wtedy bardzo niezgrabnie.

Od kilku miesięcy biegam, kręcę hula-hop, nie przejadam się, robię brzuszki, półbrzuszki, brzuszki odwrotne (czyli unoszenie wyprostowanych nóg), skośne, rozciągam się... Po prostu ruszam się sporo. To nie jest tak że siedzę i marzę o ładnej smukłej sylwetce.
Ważę mało, bo 52,5-53 kg przy wzroście 168 cm, a nie mogę się tej fałdki pozbyć. Próbowałam kiedyś a6w doszłam prawie do końca, ale dałam sobie spokój bo rozbudowała mi się tylko górna część brzucha, a ta fałdka pozostawała nieruszona - w rezultacie wyglądało to okropnie...

Już naprawdę nie wiem co robić
To jest taki miękki tłuszczyk, więc chyba można to spalić, to nie musi tak być... Tylko jak to zrobić?
KOCHANA !!! WSPIERAMY SIĘ ! JA TEŻ TAKI MAM TAKI SAM ! MYŚLAŁAM, ŻE MNIE COŚ TRAFI.. POSTANOWIŁAM MIEĆ AKTYWNY STYL ŻYCIA, ĆWICZENIA TF MIN. JEST LEPIEJ ;* NIE PODDAWAJ SIĘ
cindirellaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 13:24   #325
hipnotyzerka
Raczkowanie
 
Avatar hipnotyzerka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 47
Mój brzuch krzyczy ratunku - chcę mieć płaski :( proszę o pomoc

Mam 175 cm i ważę 55-56 kg. Mam 22 lata.
Wcześniej ważyłam 51 kg, ale dzięki temu że chodzę 3 x tyg na siłownię udało mi się mieć wagę przy której czuję się normalnie.
Mój problem: mam spory brzuszek. Przy mojej figurze, bo jestem szczupła ale brzuszek mi się zrobił i nie wiem jak mam się go pozbyć

Ćwiczę 3 x tyg na siłowni, z 4 x tyg tańczę przez 1,5 godziny taniec, wcześniej brzuch był płaski, a teraz nie wiem co się dzieje. Jem co jakieś 3-4 godziny, unikam tłustego, piję shake białkowe, owoce warzywa. Pomiędzy posiłkami sok grajepfruitowy albo zieloną herbatę.

Dołączam zdjęcia.
Mój brzuch od jakichś 2 - 3 tyg: *klik*
Moja figura sprzed otyłości brzusznej: *klik*


Zaczęłam brać nowe pigułki, czy możliwe że woda zatrzymała mi się tylko w brzuchu? Przecież chyba już nie robią pigułek które zatrzymują wodę?
wcześniej brałam przez 3 lata Kontracept (0,02 mg Ethinylestradiolum + 0,075 mg Gestodenum)
a teraz od 13 dni - Sylvie 30 (30 µg Ethinylestradiolum + 75 µg Gestodenum)

Nie wiem co się dzieje, czemu ten brzuch taki jest? Słyszałam że to genetycznie może być, ale .. to tak nagle by się pojawiło mimo że wcześniej był płaski?
Robię np codziennie od 4 dni 200 brzuszków rano, i nie mam zakwasów, co znaczy że przecież ten brzuch ćwiczę.. I on jest stale taki sam.

Źle się czuje. Proszę o rady.
PS. uwielbiam swoje ciało, to nie jest tak że wymyślam, bo jak to możliwe bym przy tej figurze mogła mieć brzuch - no ale mam, moja mama i moja przyjaciolka i kolega jak im o tym powiedzialam smieli sie ze mnie, ze wymyslam (nie widzieli mojego brzucha) Ale nie wymyślam.
hipnotyzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 18:35   #326
kamyczek_1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Mój brzuch krzyczy ratunku - chcę mieć płaski :( proszę o pomoc

problem zapewne tkwi w nieprawidlowym wykonywaniu cwiczen... pilnuj aby to nie byly sklony ktore mecza Twoj kregoslup, tylko pracujace miesnie ! Musisz poczuc prace miesni brzucha Twoja waga na ten wzrost jest za niska masz niedowage, takze dalsze odchudzanie jest niezdrowe...
kamyczek_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 18:10   #327
Dziwnograj
Raczkowanie
 
Avatar Dziwnograj
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Mój brzuch krzyczy ratunku - chcę mieć płaski :( proszę o pomoc

Hmm...brzuch to drażliwe miejsce, często się zmienia (nawet w ciągu dnia) i łatwo aby powodował dyskomfort. Rozumiem ,że możesz się martwić.
Mimo wszystko uważam, że nie ma co panikować. Jesteś baaardzo zgrabną dziewczyną, masz śliczną figurę, a lekko większy brzuch (nadal bardzo zgrabny!) może być chwilowy. Raczej zatrzymaną wodą bym tego nie nazwała, ale bardziej wzdęciem (?). Może włączyłaś do swojej diety coś ciężkostrawnego (np. brukselkę, bakłażana, jakieś grzyby czy warzywa strączkowe) i organizm potrzebuje paru dni, aby sobie z tym poradzić?
Dziwnograj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 18:40   #328
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Mój brzuch krzyczy ratunku - chcę mieć płaski :( proszę o pomoc

No właśnie, pomyśl czy jednak nie zmieniłaś jadłospisu w ostatnim czasie. Więcej strączkowych, kapustnych, gazowanego? Ja mam umięśniony i płaski brzuch ale nie ma bata, gdy pozowlę sobie na ulubioną cieciorkę i fasolkę mam problem z małym "bębenkiem" Zwłaszcza jak jem barszcz ukraiński przez 3 dni z rzędu

Jesteś szczupła, więc może rzeczywiście ten wystający brzuch powodują jakieś jelitowe dolegliwości?
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 13:47   #329
abuuuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Mój brzuch krzyczy ratunku - chcę mieć płaski :( proszę o pomoc

Mam bardzo podobny problem jak autorka postu. Kiedys miałam kilka dodatkowych kilogramów. teraz udalo mi sie ich pozbyć, nie stosowałam jakiejś specjalnej diety, poprostu odmawiałam sobie słodyczy i często chodziłam spać głodna. Z ćwiczeń regularnie robie tylko brzuszki i własnie dlatego tak przeraża mmnie efekt moich starań...: praktycznie brak piersi, brak pośladków, łopatki, obojczyki, kości miednicy..-wszystko na wierzchu. A brzuch- jak w ciąży.. To nie jest "tłuściutkie sadełko", to bym jescze może zniosła. To poprostu balon! Najlepiej czuje sie gdy wstaję rano- wtedy wyglądam jeszcze w miare normalnie, lekko wciągne brzuszek i jestem właściwie proporcjonalna. A potem, po najmniejszym nawet śniadaniu brzuch wyskakuje i wyglądam poprostu komicznie- kończyny jak u anorektyczki a na środku piłka.. A najgorsze są te docinki wszystkich w koło że jestem za chuda i żebym cos z soba zrobiła. Co mam zrobić..? Każdy dodatkowy kilogram idzie właśnie w brzuch!! Czy któraś z Was poradziła sobie z takim problemem?
abuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 15:49   #330
hipnotyzerka
Raczkowanie
 
Avatar hipnotyzerka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 47
Dot.: Mój brzuch krzyczy ratunku - chcę mieć płaski :( proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez kamyczek_1990 Pokaż wiadomość
problem zapewne tkwi w nieprawidlowym wykonywaniu cwiczen... pilnuj aby to nie byly sklony ktore mecza Twoj kregoslup, tylko pracujace miesnie ! Musisz poczuc prace miesni brzucha Twoja waga na ten wzrost jest za niska masz niedowage, takze dalsze odchudzanie jest niezdrowe...
Cytat:
Napisane przez Dziwnograj Pokaż wiadomość
Hmm...brzuch to drażliwe miejsce, często się zmienia (nawet w ciągu dnia) i łatwo aby powodował dyskomfort. Rozumiem ,że możesz się martwić.
Mimo wszystko uważam, że nie ma co panikować. Jesteś baaardzo zgrabną dziewczyną, masz śliczną figurę, a lekko większy brzuch (nadal bardzo zgrabny!) może być chwilowy. Raczej zatrzymaną wodą bym tego nie nazwała, ale bardziej wzdęciem (?). Może włączyłaś do swojej diety coś ciężkostrawnego (np. brukselkę, bakłażana, jakieś grzyby czy warzywa strączkowe) i organizm potrzebuje paru dni, aby sobie z tym poradzić?
Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
No właśnie, pomyśl czy jednak nie zmieniłaś jadłospisu w ostatnim czasie. Więcej strączkowych, kapustnych, gazowanego? Ja mam umięśniony i płaski brzuch ale nie ma bata, gdy pozowlę sobie na ulubioną cieciorkę i fasolkę mam problem z małym "bębenkiem" Zwłaszcza jak jem barszcz ukraiński przez 3 dni z rzędu

Jesteś szczupła, więc może rzeczywiście ten wystający brzuch powodują jakieś jelitowe dolegliwości?

Dziękuję Wam za odpowiedzi
Właśnie w diecie nic nie zmieniałam, tak jak od 4 lat CODZIENNIE jem całą tabliczkę czekolady (100g) nie mam pojęcia.. tyle się zmieniło że co drugi dzień widzę się z chłopakiem i jakieś winko albo drink - no ale to tak by się zmienił brzuch od tego?

Warzywa strączkowe - nie jadam



Byłam na siłowni i wzięłam trening z TRENEREM OSOBISTYM, i powiedział mi żebym robiła ćwiczednia na brzuch (na dolne mięśnie i skłony) oraz po każdym treningu minimum 30 minut na aerobach.
Bo tak mi ćwiczenia zrobią mięśnie ale aeroby spalą ten tłuszcz.
I dał dietę: czarne pieczywo, już zabronił czekoladę - powiedzial że wiecznie nie jest się pięknym i młodym, że przez te 4 lata widać mogłam jeść co chciałam a teraz te 2 - 3 tygodnie mój metabolizm się zmienił i muszę to zaakceptować.
dużo wody pić, nie jeść na noc węglowodanów, najelepiej jakiś białkowy posiłek.

Tyle.. nie sądziłam że w ciągu 2- 3 tygodni aż tak szybko pojawią się efekty..

więc zobaczę co się zmieni jak się zastosuję do tych rad.
I mówił że to nei jest zatrzymana woda w organizmie a tłuszcz po prostu.

Dziękuję Wam za wasze odpowiedzi



---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez abuuuu Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobny problem jak autorka postu. Kiedys miałam kilka dodatkowych kilogramów. teraz udalo mi sie ich pozbyć, nie stosowałam jakiejś specjalnej diety, poprostu odmawiałam sobie słodyczy i często chodziłam spać głodna. Z ćwiczeń regularnie robie tylko brzuszki i własnie dlatego tak przeraża mmnie efekt moich starań...: praktycznie brak piersi, brak pośladków, łopatki, obojczyki, kości miednicy..-wszystko na wierzchu. A brzuch- jak w ciąży.. To nie jest "tłuściutkie sadełko", to bym jescze może zniosła. To poprostu balon! Najlepiej czuje sie gdy wstaję rano- wtedy wyglądam jeszcze w miare normalnie, lekko wciągne brzuszek i jestem właściwie proporcjonalna. A potem, po najmniejszym nawet śniadaniu brzuch wyskakuje i wyglądam poprostu komicznie- kończyny jak u anorektyczki a na środku piłka.. A najgorsze są te docinki wszystkich w koło że jestem za chuda i żebym cos z soba zrobiła. Co mam zrobić..? Każdy dodatkowy kilogram idzie właśnie w brzuch!! Czy któraś z Was poradziła sobie z takim problemem?



jak często jadasz? regularnie?
co jesz?
ruszasz się ? jakieś sporty?
ile masz lat?
hipnotyzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.