Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-08, 22:26   #3811
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cześć dziewczynki!!!
U nas wszystko ok. Nataszka jest grzeczna i kochana. Mówi duzo pojedyńczych słów, a co najważniejsze mówi mi na dobranoc "kokam Cię"


Jak u Was sprawy nocnikowe??? Jak oduczacie swoje dzieciaczki korzystania z pampersów? U nas nocnik jest w użyciu, ale siada i…..nic…Traktuje go bardziej jako siedzenie

Z jedzeniem u nas jak zwykle ciężko…Mała w ogóle nie chce jeść mięsa, pluje….Nie mam sił do gotowania dla niej Przyłączam się do prośby o jakieś rady co do przepisów
Jakie zupki lubią dzieciaczki najbardziej???
Oszaleje przez to gotowanie dla wybrednego męża i Małej!!!!

Rinco, włosy ściełaś super!!! Ja też muszę zrobić coś z włosami Małej bo to normalnie gorzej niż chopin. Ma długie, kręcone i takie…każdy w swoją stronę.
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 08:13   #3812
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Hej!Hej

Ja też chyba zaczynam być mamą niejadka Szymon jak jadł wszystko tak zaczął wybrzydzać Miesza łyżką w zupie,pobawi się i idzie

Nocnik no cóż nie próbuję bo on nie chce...

Natomiast wszyscy prócz M przeszliśmy grypę żołądkową Ja i Filip przeszliśmy delikatnie ale Szymon ciężko,o mały włos unikneliśmy szpitala.Wymioty,sraka,pr anie,sprzątanie,przebiera nie 15 razy na dobę.Dieta i smecta nie pomogły...Poszłam do lekarza,dostał leki i po dwóch dniach przeszło.

Oczywiście grypa przyniesiona z przedszkola
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 07:20   #3813
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Kism możesz wkleić link bądź zdjęcie butów godnych uwagi (żebym wiedziała czego szukać, chodzi mi o typ, nie musi to być nic konkretnego).
Ja kupiłam takie http://www.ccc.eu/pl/kids/ss14-lasocki/5 (pierwsze na zdjęciu).
Jeżeli szukasz mega wygodnych butów dla dziecka, ze skórki, mięciutkich to polecam Ecco. Nam udało się kupic 2 pary na meeeegggaaa przecenie za niecałe 100zł za parę. Jedne na teraz, drugie na wyrost. Mamy kilka par z CCC ale zazwyczaj są właśnie sztywne Zresztą obraziłąm się na CCC i zapowiedziałam, ze tam juz wiecej butow nie kupię co to za polityka, ze buty możesz oddac tylko tam gdzie sie je zakupiło. Kpina po prostu.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Dziś za nami ciężka noc. Hania sie obudziła o 1 w nocy i ani myśli spac myślałąm , ze wyjde z siebie i stane obok. Nic jej nie było, chciałą sie po prostu bawic, w koncu poszłam spac do jej pokoju i jakos zasnela.

Co do nocnika to Hania siada, owszem, ale też traktuje to jako zabawke w domu. W żłobku, jeżeli wierzyc zapewnieniom pań, robi na nocnik siku i czasem kupke.

Co do jedzenia, to Hania fajnie je, nie narzekam. Tylko ze śniadaniami jest gorzej. Kiedyś, aby dogodzic, robilam nawet 3 wersje, teraz mówię, że nic innego nie i troche zawsze podziubie.

Byłąm u lekarza, chłopak na 100%, nie wiem czy pisalam, waży prawie 500g , brzuszek powoli rośnie ale w porównaniu do poprzedniej ciazy jest duzo mniejszy. Może to sprawa, że nie jem aż tyle albo efekt tego, że non stop biegam z aHanią

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Hej!Hej

Ja też chyba zaczynam być mamą niejadka Szymon jak jadł wszystko tak zaczął wybrzydzać Miesza łyżką w zupie,pobawi się i idzie

Nocnik no cóż nie próbuję bo on nie chce...

Natomiast wszyscy prócz M przeszliśmy grypę żołądkową Ja i Filip przeszliśmy delikatnie ale Szymon ciężko,o mały włos unikneliśmy szpitala.Wymioty,sraka,pr anie,sprzątanie,przebiera nie 15 razy na dobę.Dieta i smecta nie pomogły...Poszłam do lekarza,dostał leki i po dwóch dniach przeszło.

Oczywiście grypa przyniesiona z przedszkola
ojoj u nas też była jelitówka. Hania przeszła najlepiej, ja gorzej, a moj mąż jak zwykle - masakrycznie. No ale Hania była szczeipona na rota. Szymonek był szczepiony??
jak mieszkanko?

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki!!!
U nas wszystko ok. Nataszka jest grzeczna i kochana. Mówi duzo pojedyńczych słów, a co najważniejsze mówi mi na dobranoc "kokam Cię"


Jak u Was sprawy nocnikowe??? Jak oduczacie swoje dzieciaczki korzystania z pampersów? U nas nocnik jest w użyciu, ale siada i…..nic…Traktuje go bardziej jako siedzenie

Z jedzeniem u nas jak zwykle ciężko…Mała w ogóle nie chce jeść mięsa, pluje….Nie mam sił do gotowania dla niej Przyłączam się do prośby o jakieś rady co do przepisów
Jakie zupki lubią dzieciaczki najbardziej???
Oszaleje przez to gotowanie dla wybrednego męża i Małej!!!!

Rinco, włosy ściełaś super!!! Ja też muszę zrobić coś z włosami Małej bo to normalnie gorzej niż chopin. Ma długie, kręcone i takie…każdy w swoją stronę.
U nas Hania to mięsiora, ale czasem jak mi sie zapomni to jej zmiskuję miesko z zupką. Bardzo lubi zupy-kremy, a np. tylko ziemniaczki ma w kosteczke, a resztę zblendowaną.
Dzieci bardzo lubią żurki, pomidorówki, ogórkowe - to z takich wyrazistych. Hania takie uwielbia. Można dodac smietanki aby była aksamitna. Zmiksuj wszystkie warzywa z zupy z mięskiem, oprócz ziemniaczków.
Rosół u nas też rządzi. Aha, i krem brokułowo- groszkowy.

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
Mój głodomór dwudaniowy obiad mieć musi Nie ma innej opcji. O samej zupie (której pochłania więcej niż ja!) nie wytrzymałaby za długo. Przed spaniem zupa, a przed 15 drugie danie więc to nie tak jednym ciągiem, żeby nie było.
u nas tez 2 dania, tez w odstepstwie czasowym, natomiast w zlobku jedno po drugim. Dlatego Hania przychodzi glodna jak wila ze zlobka i po 16 znowu je zupke. Tak więc 2 razy dzuennie zupka i drugie danie.

Robicie dzieciom frytki>?>
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:10   #3814
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Skoro to była mega przecena, to nie chcę wiedzieć ile kosztują normalnie- zapewne mnie nie stać

Frytek Szymon nie je, bo i my nie jemy, ale ziemniaczane kulki albo trójkąty to wcina.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:49   #3815
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Czesc dziewczyny, sto lat mnie tu nie było. Milo widzieć ze wciąż mamy te same dylematy i jak widzę łączą nas wciąż nawet ponownie rosnące brzuszki
Monika gratuluje parki, nam też się udało "ustrzelic" chłopca Na kiedy masz termin? Bo waga dzidzia zbliżona do wagi mojego maluszka?
Z nocnikiem zdarza nam się czasem zrobić siusiu ale to baaardzo zadko, kupa mimo ze zawsze wiem kiefy Matylka ją robi to za żadne skarby nie da się wtedy posadzić na nocnik.. :/
Bylysmy kilka dni temu w szpitalu mała miała e.coli w moczu, kilka dni goraczkowala ale to zbagatelizowalam myśląc ze to trzydniowka... kiedy zaczęłam właściwe leczenie, stan był juz poważny i przyjechalismy do szpitala, na szczęście tam leczenie szybko zadzialalo i wrócilyśmy do domu, gdzie niestety antybiotykoterapia trwa.. No ale generalnie córcia jest kochana mówi już sporo słów, układa coraz bardziej skomplikowane zdania, daje nam duuzo radości, jesteśmy ciekawi jak przyjmie brata.. Czas pokaże
pozdrawiam Was gorąco!

Sent from my GT-I8190N using Wizaz Forum mobile app

Edytowane przez debesciara
Czas edycji: 2014-03-10 o 13:02
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 14:11   #3816
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

cześć dziewczyny,

Widzę że się trochę rozkręciło Mnie nie było trochę, przyejchali do nas moi teściowie. Bardzo fajnie, Antek złapał z nimi super kontakt, ja miałam trochę dzieciowego luzu

A co do nocnika u nas super, od miesiąca pieluchy wkłądam tylko na wyjścia i na noc, ale też bardzo często zdejmuję suchą. Gościo pieknie woła, zasiada, robi co trzeba i idzie dalej.

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
A propos wózków. Czy korzystacie jeszcze ze spacerówek?
my korzystamy, jak idziemy gdzieś dalej, na bliski plac zabaw Antoch zasuwa piechotą.
Swoją drogą ciekawa jestem, jak będzie jak mu zabierzemy wózek dla Małej... Już mamy ta podstawkę na tył, w razie czegoś oboje będą w przyczepce

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość

Dziewczyny napiszcie mi proszę w jaki sposób dobieracie dzieciom rozmiar obuwia?
Najlepiej chyba zmierzyc centymetrem krawieckim?
Najpierw nogę (przystawić piętą do ściany, albo włożyć do pudełka), a potem wnętrze buta.
My teraz szarpnęliśmy się na kolejne Gucie, jestem zachwycona tymi butkami

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Czy Wasze dzieci jedzą dwudaniowe obiady? Seba je zawsze tylko jedno danie, zazwyczaj jest to zupa, ewentualnie czasem drugie.
u nas raczej na raz jedno danie. Koło 13, gdy mąż wpada na przerwę jemy wszyscy razem obiad, potem po drzemce ma podwieczorek lekki i kolacja raczej coś na ciepło też.

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość


Robicie dzieciom frytki>?>
Zdarzyło mu się zjeść frytki, jak gdizes byliśmy na jedzeniu. A w domu raczej nie smażę, ewentualnie piekę ziemniaki/pataty, taka wersja frytek z piekarnika


I jeszcze mam pytanie. Chyba Agata (zaglądasz czasem?) podawała kiedyś stronkę do rowerków biegowych. Chcemy kupić taki Antkowi, strasznie mu się wszelkie rowerki podobają. I zastanawiam się jaki wybrać, drewniany, czy typowy rower, no i rozmyślam, czy to jeszcze nie za wcześnie
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 14:54   #3817
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pola z długością stopy to najmniejszy problem, bardziej martwi mnie na szerokość. Tak jak pisałam, Szymciowi dwa paluszki nachodzą na siebie, bo wcześniej musiały mu któreś buty nie przypasować były za wąskie.
Kupiłam mu teraz na rzepy, gdzie mogę wcisnąć palec i wyczuć. Nie mogę się już doczekać lata i sandałek

Ile Antek pobiega ci w tych butach? Mnie blokuje wizja wydania prawie 200 zł na buciki w których Szymcio pobiega 2-3, góra 4 miesiące. A później but w odstawkę.


Co do rowerka wszystko zależy od rozwoju fizycznego dziecka, ale znalazłam fajny poradni: https://e-zabawkowo.pl/poradniki/Jak...ek-biegowy.pdf , może Wam się przyda.
Szymon póki co jeździ na autko i tam się uczy odpychania, a nad biegówka jeszcze się zastanawiam.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 16:44   #3818
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Pola z długością stopy to najmniejszy problem, bardziej martwi mnie na szerokość. Tak jak pisałam, Szymciowi dwa paluszki nachodzą na siebie, bo wcześniej musiały mu któreś buty nie przypasować były za wąskie.
Kupiłam mu teraz na rzepy, gdzie mogę wcisnąć palec i wyczuć. Nie mogę się już doczekać lata i sandałek

Ile Antek pobiega ci w tych butach? Mnie blokuje wizja wydania prawie 200 zł na buciki w których Szymcio pobiega 2-3, góra 4 miesiące. A później but w odstawkę.


Co do rowerka wszystko zależy od rozwoju fizycznego dziecka, ale znalazłam fajny poradni: https://e-zabawkowo.pl/poradniki/Jak...ek-biegowy.pdf , może Wam się przyda.
Szymon póki co jeździ na autko i tam się uczy odpychania, a nad biegówka jeszcze się zastanawiam.
dzięki za tego linka, zaraz poczytam.

A Antek właśnie już długo w nich lata. Od października mamy jedne w rozmiarze 20 I całą zimę w nich chodził, tylko z grubszymi skarpetami.
Przypuszczam, że teraz na wiosnę mu noga wyskoczy.
Co do szerokości, Gucie mają fajne, szerokie przody na paluszki, a reszta się dobrze dopasowuje.
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 17:51   #3819
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Moniczka nie Szymon nie był szczepiony,mieszkanie fajne,sąsiedzi fajny,siedzimy prawie cały czas na dworzu,pomijam pracę i takie tam,puszczam nawet Szymka samego na podwórko,drzwi mam otwarte i zerkam na niego
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 20:35   #3820
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Rinco, włosy ściełaś super!!! Ja też muszę zrobić coś z włosami Małej bo to normalnie gorzej niż chopin. Ma długie, kręcone i takie…każdy w swoją stronę.
To chyba miało być do Agatki
Ale skoro już zostałam wywołana to pochwalę się, że Sebę też parę dni temu ścięłam i wiecie co, dało się maszynką na żywca! Bo do tej pory ścinałam go nożyczkami na spaniu, ale to zawsze było w nerwach, że się obudzi i pozycja też fatalna, więc wychodziły ząbki A teraz od tygodnia przygotowywałam go psychicznie na tą maszynkę, potem na jego oczach ścięłam męża i na końcu udało się też jego ściąć No i wreszcie wygląda super, bo pocieniowałam

U nas sprawy nocnikowe daleko w tyle, Seba na razie umie tylko na niego usiąść, ewentualnie wsadzić autko do środka Nie uczę go jakoś specjalnie, jak będzie cieplej to zaczniemy walczyć. Ale umie powiedzieć "mama chcę kupę" Tylko, że nie używa tego, jedynie oznajmia mi jak już zrobi

Też zamierzamy kupić Sebie rowerek biegowy na urodziny, ale na razie jeszcze się nie orientowaliśmy jaki.

Dziewczyny, jeszcze pytanie z cyklu "powrót do przeszłości". Jak można przechować jabłka?? Chodzi o to, że mamy jeszcze sporo własnych, takich bez chemii i chciałabym zachować trochę dla Michałka na lato, tylko nie wiem, można je jakoś zapasteryzować, takie starte, czy jak?
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 21:37   #3821
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
I jeszcze mam pytanie. Chyba Agata (zaglądasz czasem?) podawała kiedyś stronkę do rowerków biegowych. Chcemy kupić taki Antkowi, strasznie mu się wszelkie rowerki podobają. I zastanawiam się jaki wybrać, drewniany, czy typowy rower, no i rozmyślam, czy to jeszcze nie za wcześnie
u nas też aktualny temat to rowerek biegowy, chociaż zastanawiam się czy jeszcze nie kupic wczesniej takiego na szerszych plastikowych kołach, bo z równowagą... obawiam się że odziedziczył po mnie obijanie się o ściany, nie trafianie centralnie do drzwi i inne takie zderzenia z roztargnienia

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Co do rowerka wszystko zależy od rozwoju fizycznego dziecka, ale znalazłam fajny poradni: https://e-zabawkowo.pl/poradniki/Jak...ek-biegowy.pdf , może Wam się przyda.
Szymon póki co jeździ na autko i tam się uczy odpychania, a nad biegówka jeszcze się zastanawiam.
właśnie przeczytałam w sumie niewiele więcej wiem niż wiedziałam

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeszcze pytanie z cyklu "powrót do przeszłości". Jak można przechować jabłka?? Chodzi o to, że mamy jeszcze sporo własnych, takich bez chemii i chciałabym zachować trochę dla Michałka na lato, tylko nie wiem, można je jakoś zapasteryzować, takie starte, czy jak?
my też takie mamy z działki od babci, przechowujemy w piwnicy w kartonach, poprzekładane jakimś sianem czy słomą, tak żeby się nie dotykały. wytrzymują spokojnie do lata. zdrowsze świeże w sensie surowe, niż takie już pasteryzowane


czytając że u niektórych wózek już przestał by potrzebny i że dzieciaki śmigają na własnych nogach, dziś postanowiliśmy isc na plac zabaw pieszo no ale z auta nie było dalekoprzejś na drugą stronę ulicy więc dał radę. tylko że potem chciałam isc jeszcze do parku (dosłownie 200 m dalej) no i doszliśmy do połowy i już chciał na ręce... no to tłumacze że w takim razie idziemy do auta po wózek, ale też z ledwością dodreptał chyba jeszcze długo go będziemy używac. chociaż myślę czy po kupnie rowerka może coś się zmieni?
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 23:41   #3822
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

dziewczyny znalazłam niezły pojazd, nawet na czytanym przez was blogu jest!
http://www.klocekikredka.com/swiatec...je-plasma-car/
co o tym myślicie?

obejrzałam trochę filmików na youtube i jestem coraz bardziej przekonana
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 04:54   #3823
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Hej dziewczyny

To ja się pochwalę, ze my pieluch używamy już tylko na noc
Zmusili nas do tego nefrolodzy, twierdzac, ze tak długie używanie pieluch ma wiele wad i im dziecko starsze tym trudniej, bo wręcz niektore przyrastaja do nich.. (na oddziale widziałam nawet 3latków w ciągu dnia z pampersami na okrągło), że miałam motywacje, bo dalia miała zapalenie dróg moczowych więc pampers też nie wskazany. Ale ona jakos mi sama zakumała, że robi się Coś TYLKO tam. Teraz na mnie krzyczy jak ubieram jej na noc, sama go ściaga itp myślę, że na noc tez szybko przestaniemy uzywac, bo pampersy są coraz bardziej suche w porównaniu do kiedyś. Tzn jeszcze sika w nocy, ale juz nie takim wodospadem :p A na wyjscia wytrzymuje mi nawet 3 godziny. Potem na nocniku jest wodospad.

minini- tez myslalam nad tym pojazdem, ale chyba jednak rowewrek biegowy bedzie miał wiecej pożytku. A sama nie wiem.

A na wielkanoc co kupujecie?


I jeszcze dziewczyny, bo ostatnio mam z tym problem
Jak ubieracie dzieci w taką pogode jak teraz? (zakładajac ,ze wszedzie jest tak słonecznie i ciepło jak u mnie , +15stopni).
Zauwazyłam,że mam dla malej albo zimowe kurtki albo juz takie cienizny, że własciwie sam ortalionik z wierzchu i zero dogrzewania .
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.

Edytowane przez Renatka89
Czas edycji: 2014-03-11 o 05:54
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 07:46   #3824
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Renatka u nas słońce grzeje, ale wieje też mroźny wiatr, więc u nas sweter i kurtka.
Ale jak tylko będzie wiosennie to Szymon będzie biegał w bluzie i kamizelce.
Jeśli nie masz kurtki przejściowej to kamizelka jest świetnym pomysłem.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 14:42   #3825
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

mini mini,
ogladalam ten plasma car na gieldzie u mnie za 40zl. Powiem Ci, ze mega to duze i ciezko skretne, ja bym tego nie kupila ....
Za mna zas chodzi makoweczkowa hulajnoga Mini Micro
poki co jak dla mnie cena lekko zaporowa :/
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 16:15   #3826
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez minini Pokaż wiadomość
dziewczyny znalazłam niezły pojazd, nawet na czytanym przez was blogu jest!
http://www.klocekikredka.com/swiatec...je-plasma-car/
co o tym myślicie?

obejrzałam trochę filmików na youtube i jestem coraz bardziej przekonana
też myślałam o tym jeździku, ale odpuściłam, już bez przesady Nastawiamy się na rower bardziej

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

To ja się pochwalę, ze my pieluch używamy już tylko na noc
Zmusili nas do tego nefrolodzy, twierdzac, ze tak długie używanie pieluch ma wiele wad i im dziecko starsze tym trudniej, bo wręcz niektore przyrastaja do nich.. (na oddziale widziałam nawet 3latków w ciągu dnia z pampersami na okrągło), że miałam motywacje, bo dalia miała zapalenie dróg moczowych więc pampers też nie wskazany. Ale ona jakos mi sama zakumała, że robi się Coś TYLKO tam. Teraz na mnie krzyczy jak ubieram jej na noc, sama go ściaga itp myślę, że na noc tez szybko przestaniemy uzywac, bo pampersy są coraz bardziej suche w porównaniu do kiedyś. Tzn jeszcze sika w nocy, ale juz nie takim wodospadem :p A na wyjscia wytrzymuje mi nawet 3 godziny. Potem na nocniku jest wodospad.

minini- tez myslalam nad tym pojazdem, ale chyba jednak rowewrek biegowy bedzie miał wiecej pożytku. A sama nie wiem.

A na wielkanoc co kupujecie?


I jeszcze dziewczyny, bo ostatnio mam z tym problem
Jak ubieracie dzieci w taką pogode jak teraz? (zakładajac ,ze wszedzie jest tak słonecznie i ciepło jak u mnie , +15stopni).
Zauwazyłam,że mam dla malej albo zimowe kurtki albo juz takie cienizny, że własciwie sam ortalionik z wierzchu i zero dogrzewania .
Renatka, a co ciekawego jeszcze ci nefrolodzy mówili?

W jakim kontekście na Wielkanoc? Że prezentowo czy jedzeniowo My póki co wielkanocnie mamy rzeżuchę

I teraz też chodzi Antek w bluzie i kamizelce.
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:06   #3827
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Onething - bez przesady, stopka aż tak szybko nie rośnie, przynajmniej nam Hania bez problemu wchodzi w buciki, które kupiliśmy we wrzesniu ub. roku.
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:22   #3828
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Moniczka możesz wierzyć lub nie, ale Szymon buty z września ma już schowane, bo za małe. Śniegowce są na już, choć kupowaliśmy większe.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:29   #3829
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

qrcze, fajna rzecz z tym jeździkiem, nawet o tym nie myślałam, dla mnie Hania o jeszcze taki mał dzidziuś i nie wyobrażam sobie jak mi tak na tym śmiga na taki jeździk, rozumiem, że kask obowiązkowy równiez??
Te lato i tak już uważam za nieco stracone. Nie dam rady wychodzic z 2ką dzieci na dwór. Nie mam pojęcia jak zorganizowac odbiór Hani ze żłobka przy drugim maluszku Hania nietety jest nieznośna przy próbie wchodzenia do domu. Rzuca sie na ziemie, robi giętka jak makaron i siłą j ą muszę zdejmowac z ziemi. Wchodzenie do domu to jeden wielki CYRK i darcie na kilometr. Więc tym bardziej nie wiem jak to robic mając kolejne dziecko w nosidełku. Cały czas myślę, jak to zorganizowac... Macie jakieś pomysły? Mój mąż niestety n ie da rady odebrac Hani ponieważ od czerwca będzie codziennie najwcześniej w domu o 18 :/

Wszystkie mądre książki radzą, aby w atakach histerii dziecka po prostu odejsc i nie reagowac. Owszem próbowaliśmy, nic to nie działa Hania po prostu zachowuje sie tak jakby nic sie nie stało. Zaczyna sie bawic i nie przeszkadza jej, że rodziców nie ma w pobliżu W żłobku czasem musi wychodzic do mnie pani opiekunka bo Hania nie daje sie ubrac (czasem trwa to 20 minut zanim wyjdziemy ze zlobka), rzuca sie, biega, krzyczy, no jeden wielki sajgon. Brzuch mi rośnie, mam coraz mniej sił na całe te jej przedstawienia

Nie wiem czy oglądałyście wczoraj w wiadomościach reportaż o kobiecie, ktora prowadziła dziecko na smyczy. Fala oburzenia. Ale w reportażu widac bylo, że dziecko jest naprawdę nadpobudliwe, drugie mniejsze dziecko w wózku, ktore też potrzebuje matczynej uwagi. Rozumiem, ze tej kobiety nie było stac na takie szelki. Szczerze, ale nie rozumiem tej nagonki na nią. W PL może prowadzenie dzieci na szelkach nie jest tak popularne jak na zachodzie, u mojego taty w kraju to norma, że dzieci wyporwadza sie na szelkach.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Moniczka możesz wierzyć lub nie, ale Szymon buty z września ma już schowane, bo za małe. Śniegowce są na już, choć kupowaliśmy większe.
Uu to zonk. My długo chodzimy w danym rozmiarze.
A jaki macie teaz?
U nas 21. Ale Hania to drobinka.
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 21:11   #3830
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez agatka661 Pokaż wiadomość
mini mini,
ogladalam ten plasma car na gieldzie u mnie za 40zl. Powiem Ci, ze mega to duze i ciezko skretne, ja bym tego nie kupila ....
Za mna zas chodzi makoweczkowa hulajnoga Mini Micro
poki co jak dla mnie cena lekko zaporowa :/
właśnie w sklepach internetowych znalazłam różne te jeździki i w różnych cenach, dzwoniłam do jednej firmy bo mieli i takie za 80 zł i za 160, pytałam czym się różnią... wykonaniem: te tańsze są z jakiegoś tandetnego tworzywa na plastikowych kółkach a te droższe porządny plastik + kauczukowe kółka i do ponad 100 kg wytrzymałość!
jakbym jeszcze na żywo gdzieś to zobaczyła, żeby Olafa "przymierzyć"....

a z nocnikowaniem u nas całkiem dobrze i ciągle powoli do przodu! chodzi w pieluszce, ale woła że siku i jak zrobi kupe to też woła, ale co raz częściej udaje nam się zrobic do nocnika sadzam po obudzeniu, przy każdej zmianie pieluchy czy każdym przebieraniu ubrania. no i jakoś to idzie ma standardowe pory na kupe rano ok. 9-10 i popołudniu ok. 18tej. więc jak widze że się czai, siada w bezruchu to od razu na nocnik! i najczęściej zdążymy

aa i odkrywa swój potencjał głosowy! próbuje krzyczec, piszczec i wydaje różne dźwięki nie będące słowami, tak się przy tym zachwyca jak mu się uda głośno krzyknąc!
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:16   #3831
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
qrcze, fajna rzecz z tym jeździkiem, nawet o tym nie myślałam, dla mnie Hania o jeszcze taki mał dzidziuś i nie wyobrażam sobie jak mi tak na tym śmiga na taki jeździk, rozumiem, że kask obowiązkowy równiez??
Te lato i tak już uważam za nieco stracone. Nie dam rady wychodzic z 2ką dzieci na dwór. Nie mam pojęcia jak zorganizowac odbiór Hani ze żłobka przy drugim maluszku Hania nietety jest nieznośna przy próbie wchodzenia do domu. Rzuca sie na ziemie, robi giętka jak makaron i siłą j ą muszę zdejmowac z ziemi. Wchodzenie do domu to jeden wielki CYRK i darcie na kilometr. Więc tym bardziej nie wiem jak to robic mając kolejne dziecko w nosidełku. Cały czas myślę, jak to zorganizowac... Macie jakieś pomysły? Mój mąż niestety n ie da rady odebrac Hani ponieważ od czerwca będzie codziennie najwcześniej w domu o 18 :/

Wszystkie mądre książki radzą, aby w atakach histerii dziecka po prostu odejsc i nie reagowac. Owszem próbowaliśmy, nic to nie działa Hania po prostu zachowuje sie tak jakby nic sie nie stało. Zaczyna sie bawic i nie przeszkadza jej, że rodziców nie ma w pobliżu W żłobku czasem musi wychodzic do mnie pani opiekunka bo Hania nie daje sie ubrac (czasem trwa to 20 minut zanim wyjdziemy ze zlobka), rzuca sie, biega, krzyczy, no jeden wielki sajgon. Brzuch mi rośnie, mam coraz mniej sił na całe te jej przedstawienia
Do czerwca jest jeszcze trochę czasu, może nie będzie tak źle z tym wychodzeniem
Nie pamiętam czy pisałaś, ale wychodzicie z wózkiem, czy Hania idzie na nóżkach?
Dobrze, ze robi się cieplej, będziesz miała coraz mniej do ubierania Chyba w Twoim przypadku na takie ataki histerii nie tyle odejść i nie reagować, co robić swoje i nie reagować (wkładać do wózka, prowadzić, ubierać) Wiem, że to potwornie wkurzające, ale chyba nie ma wyjścia.

Ja też mam trochę obawy ze spacerami z dwójką - przez to nieszczęsne czwarte piętro kamienicowe (więc jeszcze wyższe niż normalnie). Mam taki wstępny plan, że będziemy wychodzić razem z mężem przed 9 i wracać też razem z nim (ok 12 ma przerwę obiadową) i przedpołudnia będą w parku.
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 06:41   #3832
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

ja sie obawialam pierwszych spacerow z dwojka, ale nie potrzebnie.
Nim się Hania urodziła, Malwina praktycznie na spacerach w wózku chodziła. trochę szła na nogach, potem na ręce. a im większy brzuch tym mi było ciężej ja nosić więc miała do wyboru albo nózki albo wózek. wybierała wózek.
od pierwszego spaceru we trójkę chodzi na nóżkach, czasem woła, że chce na ręce, ale to jak jest zmęczona

u nas najgorsze jest ubieranie. bo Hania za bardzo za tym nie przepada. a jak już jest ubrana to jest larmo, bo juz chce jechac w wózku. nim dkończę Malwinę i siebie i na końcu Hanie to troche mija
ale na szczescie coraz cieplej sie robi


aaaa no i Malwina nie chce się ubierac. ani pieluszki ani ubrań :/
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia

Edytowane przez niunia32
Czas edycji: 2014-03-12 o 06:43
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 07:22   #3833
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy oglądałyście wczoraj w wiadomościach reportaż o kobiecie, ktora prowadziła dziecko na smyczy. Fala oburzenia. Ale w reportażu widac bylo, że dziecko jest naprawdę nadpobudliwe, drugie mniejsze dziecko w wózku, ktore też potrzebuje matczynej uwagi. Rozumiem, ze tej kobiety nie było stac na takie szelki. Szczerze, ale nie rozumiem tej nagonki na nią. W PL może prowadzenie dzieci na szelkach nie jest tak popularne jak na zachodzie, u mojego taty w kraju to norma, że dzieci wyporwadza sie na szelkach.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------



Uu to zonk. My długo chodzimy w danym rozmiarze.
A jaki macie teaz?
U nas 21. Ale Hania to drobinka.
Bardziej chodziło nie o same szelki, tylko o sposób podnoszenia tego chłopca. Do tego to, że takie malutkie dziecko pół dnia chodzi z mamą po mieście i jest zmęczone.

Co do butów to aktualnie kupiliśmy 24, ale mają centymetr luzu, więc liczę, że troszkę w nich pochodzi.


Dziewczyny nie chcę was straszyć, ale wracają temperatury od 4-6 stopni w dzień
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 09:41   #3834
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
też myślałam o tym jeździku, ale odpuściłam, już bez przesady Nastawiamy się na rower bardziej


Renatka, a co ciekawego jeszcze ci nefrolodzy mówili?

W jakim kontekście na Wielkanoc? Że prezentowo czy jedzeniowo My póki co wielkanocnie mamy rzeżuchę

I teraz też chodzi Antek w bluzie i kamizelce.
dokładnie tak samo stwierdziłam odnosnie jeździka, bo miałam chyba podobne rozkminy do Ciebie hehe bedzie rwerek choc tez nie wiem jaki.

a w sumie nic ciekawego.. bardziej chodziło o sprawy nerkowo moczowe Dalii, przy okazji wyłonił sie temat pieluszek w jej wieku- wtedy miala 20miesięcy. Stwierdzili, że moja sprawa, wiadomo, i że dzisiaj wiekszosc rodziców popełnia ten "błąd" bo dzisiaj to wygodna kwestia, nie to co tetra kiedys, jej gotowanie, prasowanie itd, wiec matki kiedys szybciej oduczały od pieluch dla swojej swobody I to w sumie pewnie prawda, jak popytałam mame, teściową, to zgodnie stwiewrdziły ,że my majac rok to juz koniecznie bez pieluch (no wiadomo- na noc, czy w zimną pore na dwór).
Tak czy siak jednak stwierdzili, że dziecko powinno od kiedy potrafi samodzielnie i pewnie siedziec w domu byc zawsze bez pieluchy. Czy sie obsika w majty, czy nie, w domu zawsze bez zeby nie robic zamieszania w głowie. I,że wtedy idzie szybko i,że to zdrowsze dla dróg moczowych 9szerszych tłumaczeń nie dostałam:P). A,że im dziecko starsze, tym bardziej ''przyrasta'' do pieluchy i ma uczenie sie robienia na nocnik głeboko gdzies
Ale też ponoc są dzieci jak moja D- jak to stwierdzili inteligentne dzieci haha- , które z dnia na dzien czują, ze juz nie chca robic do pieluchy. W sumie nie wiedzą gdzie indziej i jak sobie z tym poradzic- ale do pieluchy nie zrobią i koniec.

No i moja D ma ponoc bardzo duzy pęcherz jak na swój wiek- wysikuje naraz nawet 200ml, co jak mi wyjasniono nie ma mnie martwic tylko cieszyc, bo dłuzej utrzyma. I racja, 3 godziny daje rade



Wspołczuje 4 pietra! My też, choc w typowym 4piętrowym własnie bloku, ale mam dosc, z zakupami i młodą na rękach to czasem nie daje rady
Szukamy czegos nizej, zdecydowanie, bo to nas juz przerasta ale lipa, w małym miescie ciezko cos znalezc.

onething- wiem, że wracaja, dlatego mimo, że kupiłam wczoraj kamizele to kurtki zimowej nie chowam.. A jest teraz tak pięknie
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 10:35   #3835
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

pola, http://www.aktywnysmyk.pl/24-rowerki-biegowe-mniejsze

Zaglądam na bieżąco, jak znajdę więcej czasu to popiszę
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 13:42   #3836
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość

I jeszcze dziewczyny, bo ostatnio mam z tym problem
Jak ubieracie dzieci w taką pogode jak teraz? (zakładajac ,ze wszedzie jest tak słonecznie i ciepło jak u mnie , +15stopni).
Zauwazyłam,że mam dla malej albo zimowe kurtki albo juz takie cienizny, że własciwie sam ortalionik z wierzchu i zero dogrzewania .
bodziak z długim rękawem, koszulka z krótkim, bluza cieplejsza i kamizelka - tak było dzisiaj. do tego lżejsza czapka na głowę i chustka pod szyjkę - było ok. Wczoraj była w kurtce lekko zimowej i była zgrzana

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy oglądałyście wczoraj w wiadomościach reportaż o kobiecie, ktora prowadziła dziecko na smyczy. Fala oburzenia. Ale w reportażu widac bylo, że dziecko jest naprawdę nadpobudliwe, drugie mniejsze dziecko w wózku, ktore też potrzebuje matczynej uwagi. Rozumiem, ze tej kobiety nie było stac na takie szelki. Szczerze, ale nie rozumiem tej nagonki na nią. W PL może prowadzenie dzieci na szelkach nie jest tak popularne jak na zachodzie, u mojego taty w kraju to norma, że dzieci wyporwadza sie na szelkach.
nie wiem czy my ten sam filmik oglądałyśmy, ale jak dla mnie tam nie było nadpobudliwego dziecka, tylko zmęczone. No i ustawianie go do pionu jak lalkę za fraki - litości
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 14:26   #3837
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
dokładnie tak samo stwierdziłam odnosnie jeździka, bo miałam chyba podobne rozkminy do Ciebie hehe bedzie rwerek choc tez nie wiem jaki.

a w sumie nic ciekawego.. bardziej chodziło o sprawy nerkowo moczowe Dalii, przy okazji wyłonił sie temat pieluszek w jej wieku- wtedy miala 20miesięcy. Stwierdzili, że moja sprawa, wiadomo, i że dzisiaj wiekszosc rodziców popełnia ten "błąd" bo dzisiaj to wygodna kwestia, nie to co tetra kiedys, jej gotowanie, prasowanie itd, wiec matki kiedys szybciej oduczały od pieluch dla swojej swobody I to w sumie pewnie prawda, jak popytałam mame, teściową, to zgodnie stwiewrdziły ,że my majac rok to juz koniecznie bez pieluch (no wiadomo- na noc, czy w zimną pore na dwór).
Tak czy siak jednak stwierdzili, że dziecko powinno od kiedy potrafi samodzielnie i pewnie siedziec w domu byc zawsze bez pieluchy. Czy sie obsika w majty, czy nie, w domu zawsze bez zeby nie robic zamieszania w głowie. I,że wtedy idzie szybko i,że to zdrowsze dla dróg moczowych 9szerszych tłumaczeń nie dostałam:P). A,że im dziecko starsze, tym bardziej ''przyrasta'' do pieluchy i ma uczenie sie robienia na nocnik głeboko gdzies
Ale też ponoc są dzieci jak moja D- jak to stwierdzili inteligentne dzieci haha- , które z dnia na dzien czują, ze juz nie chca robic do pieluchy. W sumie nie wiedzą gdzie indziej i jak sobie z tym poradzic- ale do pieluchy nie zrobią i koniec.

No i moja D ma ponoc bardzo duzy pęcherz jak na swój wiek- wysikuje naraz nawet 200ml, co jak mi wyjasniono nie ma mnie martwic tylko cieszyc, bo dłuzej utrzyma. I racja, 3 godziny daje rade



Wspołczuje 4 pietra! My też, choc w typowym 4piętrowym własnie bloku, ale mam dosc, z zakupami i młodą na rękach to czasem nie daje rady
Szukamy czegos nizej, zdecydowanie, bo to nas juz przerasta ale lipa, w małym miescie ciezko cos znalezc.

onething- wiem, że wracaja, dlatego mimo, że kupiłam wczoraj kamizele to kurtki zimowej nie chowam.. A jest teraz tak pięknie
no właśnie ciekawa byłam, bo teraz zewsząd słyszy się opinie, że optymalny moment na odstawienie pieluch to 2 - 2 i pół roku, bo wcześniej dziecko i tak nie rozumie o co chodzi, i nie jest w stanie nic kontrolować. I zastanawiałam się na ile ta opinia jest wspierana przez producentów pieluch i jakie jest zdanie lekarzy...

Antek też ma jakiś pojemny pęcherz Ja robię częściej siku niż on

A ja zakupy zostawiam na dole w wózku Zresztą i tak od jakiegoś czasu wychodzę tak, żeby wracać do domu razem z mężem - wtedy on wnosi zakupy i ewentualnie Antka (jak ten nie chce wchodzić sam albo nam się spieszy) TEż szukaliśmy czegoś niżej albo z windą, ale mamy tyle innych wymagań, że w końcu odpuściliśmy, bo nic nam nie pasowało

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
pola, http://www.aktywnysmyk.pl/24-rowerki-biegowe-mniejsze

Zaglądam na bieżąco, jak znajdę więcej czasu to popiszę
Dzięki za link
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 15:25   #3838
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

pola- to chyba w takim razie producenci tę opinie tak mocno propaguja, nefrolodzy- a miałam teraz kontakt z czterema, w tym z panią prof. kóra jka wygooglowałam to ludzie ją do rangi boga podnosza, za to, że uratowały ich dzieci i za to, jakims jest super człowiekiem tak o, prywatnie do pogadania. (popieram).

Dalia jakos kuma o co chodzi, nie zesika sie w pieluche za nic, troche popuszcza w nocy, ale to nieswiadomie


Nie mam takiej opcji z zakupami jakTż mi pojedzie np na dwa tygodnie to musze cos kupic w tym czasie:P Te cięzsze- wody, soki, proszki, płyny itp kupuje hurtowo TŻ, te drobniejsze, codzienne sprawy spadaja zazwyczaj na mnie.

Dalia sama nie wlezie na 4 pietro, wyrżnie po drodze 5 orłów, ja musze zbierac ją, zakupy, a w połowie i tak sie zmeczy, to juz wole od poczatku ją wniesc


i własnie dlatego wciaz tu mieszkamy- jest tyle innych wymagan..
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 19:29   #3839
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

n

Edytowane przez agatka661
Czas edycji: 2014-03-12 o 20:08
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 15:35   #3840
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Ostatnio nie wiem jak się nazywam. Pracy w piździec.... a doba za krótka.
Do tego dwa tygodnie temu przechodziliśmy grypę żołądkową ( ja umierałam, potem starego zebrało, a na końcu Bo przez dwa dni mial luźne dwójki , reszta atrakcji go ominęła, chociaż tyle). Teraz natomiast szpitala domowego ciąg dalszy, zaczęło się od zapalenia krtani u Bo, potem ja zachorowałam na to samo, a dzisiaj widzę, że mąż cierpi.
Z tym zapaleniem krtani to jakaś masakra. Borys się aż dusił. Kupiliśmy nebulizator, trochę nam to pomogło, inhalujemy się do dziś i jeszcze przez 5 dni, ale i tak skończyło się na antybiotyku, który trzeba było podać po 3 dniach od wizyty u lekarza, bo jednak wcale nie było lepiej. Jednej nocy myślałam, że będziemy już jechać do szpitala, bo dostał takiego ataku spazmatycznego kaszlu, że ledwo co mógł złapać powietrze ( nos zatkany przecież). Dziś byliśmy na kontroli i osłuchowo jest ok, czyli oskrzela w porządku , płuca też. Kaszel ma już coraz "porządniejszy" , gile już nie lecą, temperatury ani stanu podgorączkowego nie ma. Więc jest nadzieja na lepsze jutro I dla mnie lepszą noc, bo ostatnie były tragiczne :/ Borys nigdy nie chorował tak, by kaszleć. Jeśli już to jakiś katar i tyle. Jak go zaczęło męczyć to tak się przestraszył, że pierwszej nocy cały się trząsł, bo nie wiedział co się dzieje. I takim zachrypniętym głosem dziwił się , o co chodzi.... mówił coś po swojemu i potem pokazywał nam, że ma inny głos, caly czas powtarzał coś po swojemu, tak jakby nam tłumaczył, że nie rozpoznaje swojego głosu

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
A propos wózków. Czy korzystacie jeszcze ze spacerówek?
Pewnie że korzystamy. Borys ma czasem takie akcje, że bez wózka nie wyjdzie z domu. To przychodzi falami. Czasem chce iść na nogach a czasem jechać wozkiem. Więc siię nim posiłkujemy. Dojezdzamy n aplac zabaw albo do parku i potem Borys schodzi i biega, a jak się zmęczy to sru na wózek. Nie pozbywamy się jeszcze, chociaż jest niezłą zawalidrogą w mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
K
Przy okazji pochwalę się, że Seba się ostatnio rozgadał Sporo powtarza i praktycznie codziennie łapie jakieś nowe słówka. Na razie głównie proste i krótkie, ale dobre i to
U nas wciąż cisza w mowieniu i niestety widzę też regres. Już nie naśladuje zwierzątek, wszystkie wg niego mówią "muuu". Nie chce też po nas powtarzać. Mówi dużo po swojemu , sylabizuje, ale jesteśmy daleko w tyle w stosunku do innych dzieci w jego wieku, czy nawet, o zgrozo, młodszych. Wcześniej miałam ostrą fazę na doszukiwanie się powodów jego zaniemówienia , ale na razie mimo tego, że się boję, to już nie szaleję. W przyszły pt idziemy do logopedy, może się wreszcie czegoś dowiem. Oby!

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Czekajcie spokojnie Piątki zwykle miedzy 2-2,5 roku wychodzą.
U nas już są dwie piątki

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
Mój głodomór dwudaniowy obiad mieć musi Nie ma innej opcji. O samej zupie (której pochłania więcej niż ja!) nie wytrzymałaby za długo. Przed spaniem zupa, a przed 15 drugie danie więc to nie tak jednym ciągiem, żeby nie było.
Borys ma fazę niejedzenia. CIęzko go na coś sensownego i pożywnego namówić. Upodobal sobie same świństwa, najchętniej obiadu by nie jadł. Czasem ratuje nas słoiczek. Ale o zjedzeniu gotowanego obiadu nie ma mowy. No może poza kopytkami.


Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Jak u Was sprawy nocnikowe??? Jak oduczacie swoje dzieciaczki korzystania z pampersów? U nas nocnik jest w użyciu, ale siada i…..nic…Traktuje go bardziej jako siedzenie
u nas trochę też tak jest, chociaż to mój świadomy wybór. najpierw starałam się przyzwyczaić Borysa do nocnika. To dość uparta jednostka ( moje dziecko) i po prostu na wszystko potrzebuje albo sposobu albo czasu . Ale zanim zachorowaliśmy wszyscy to udało nam się swiadomie złapać kilka razy siki po południu. Pytałam sie go po prostu czy chce mu się siku i prosiłam, żeby mi dał znać jak mu się zachce, bo siku robimy do nocniczka. No i dawał znać i jakoś tak bez przymusu udawało nam się, w przyjaznej atmosferze złapać siki KIedy wyzdrowieje znów zaczniemy akcję nocnik.

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Z jedzeniem u nas jak zwykle ciężko…Mała w ogóle nie chce jeść mięsa, pluje….Nie mam sił do gotowania dla niej Przyłączam się do prośby o jakieś rady co do przepisów
Jakie zupki lubią dzieciaczki najbardziej???
Oszaleje przez to gotowanie dla wybrednego męża i Małej!!!!
rozumiem Cię, mój mąż to istna porażka żywieniowa, a Borys zapowiada się na taką samą
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 22:52:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.