Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-14, 09:35   #4441
sylion
Raczkowanie
 
Avatar sylion
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 478
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez fantastic Pokaż wiadomość
dzięki ale która sukienka?
mnie niestety żadna nie przekonała
Biała oczywiście. Zapatrzyłam się na tę białą.

Cytat:
Napisane przez Beata. Pokaż wiadomość
Ale na fotkach z zary chyba nie masz stopki ?
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4216


Jakby nylonowa skarpeta miała uchronić mnie przed zarazkami i bakteriami z mierzonych butów ubierałabym się wyłącznie w nylon. Ergo nie powinnam mierzyć żadnego ubrania wystawionego na sprzedaż w sklepie przed wypraniem go, bo kombinezonu nylonowego przeciwko bakteriom znajdującym się na ciele jeszcze nie wymyślono.
Skarpety poza walorem praktycznym (ochrona przed zimnem) i wizualnym (poprawa optycznego wyglądu nóg) nie chroni przed zakażeniami bakteryjno-wirusowymi.
__________________
oswajam rzeczywistość
sylion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 09:36   #4442
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez OnaZakupoholik Pokaż wiadomość
Ja mierzyłam na stopkę Co widać na zdjęciach
Panie w Kazar ... namawiają klientki by mierzyły na gołą stopę mnie też ... ja powiedziałam,że dziękuję...chce preparatem antygrzybicznym je potraktować... wiadomo kto mierzył ...
Mnie nie namawiały, a wręcz przeciwnie...pytały czy nie życzę sobie stopki? pomimo, że miałam swoje na stopach
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 09:42   #4443
Lena1209
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena1209
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 341
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;40802855]Mnie nie namawiały, a wręcz przeciwnie...pytały czy nie życzę sobie stopki? pomimo, że miałam swoje na stopach [/QUOTE]
Może Panie miały jakieś specjalne stopki dla Ciebie Kasiu
Lena1209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 09:45   #4444
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Lena1209 Pokaż wiadomość
Może Panie miały jakieś specjalne stopki dla Ciebie Kasiu
Dokładnie, kazarowe stopki
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 09:47   #4445
blondyna789
Zakorzenienie
 
Avatar blondyna789
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11 712
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez sylion Pokaż wiadomość
Jakby nylonowa skarpeta miała uchronić mnie przed zarazkami i bakteriami z mierzonych butów ubierałabym się wyłącznie w nylon. Ergo nie powinnam mierzyć żadnego ubrania wystawionego na sprzedaż w sklepie przed wypraniem go, bo kombinezonu nylonowego przeciwko bakteriom znajdującym się na ciele jeszcze nie wymyślono.
Skarpety poza walorem praktycznym (ochrona przed zimnem) i wizualnym (poprawa optycznego wyglądu nóg) nie chroni przed zakażeniami bakteryjno-wirusowymi.
w sumie prawda
__________________
ig: @tojaola_
blondyna789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 09:48   #4446
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Lena1209 Pokaż wiadomość
Może Panie miały jakieś specjalne stopki dla Ciebie Kasiu
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 09:50   #4447
blackangel88
Wtajemniczenie
 
Avatar blackangel88
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 893
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Mam pytanie do posiadaczek tej spódnicy plisowanej maxi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3232377612.
Czy występowała w różnych długościach? Kupiłam ją kilka tygodni temu i sięgała mi do kostek, długość wynosiła 100 cm, później ją sprzedałam czego bardzo żałowałam i kupiłam drugą na allegro, ale jest za krótka Mierzy 88 cm
blackangel88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 09:51   #4448
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez sylion Pokaż wiadomość
Jakby nylonowa skarpeta miała uchronić mnie przed zarazkami i bakteriami z mierzonych butów ubierałabym się wyłącznie w nylon. Ergo nie powinnam mierzyć żadnego ubrania wystawionego na sprzedaż w sklepie przed wypraniem go, bo kombinezonu nylonowego przeciwko bakteriom znajdującym się na ciele jeszcze nie wymyślono.
Skarpety poza walorem praktycznym (ochrona przed zimnem) i wizualnym (poprawa optycznego wyglądu nóg) nie chroni przed zakażeniami bakteryjno-wirusowymi.
Ale to przecież nie tylko o grzybicę chodzi!
Zazwyczaj mierzy się stopę chodząc sporo czasu w innym bucie, więc ona bywa w bardzo różnym stanie, a stopka powoduje, że jednak pewien dyskomfort nieodczuwalny dla właściciela (pocenie, zapach,kurz, brud itp.) nie przechodzi w 100% na wnętrze buta

To tak jak byś napisała, że co mi przeszkadza bluzka ubrudzona podkładem, bo mogę ją sobie przecież wyprać
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2013-05-14 o 09:52
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 09:52   #4449
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Milutko tu na wątku
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 09:55   #4450
Lena1209
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena1209
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 341
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;40803054]Dokładnie, kazarowe stopki [/QUOTE]
Właśnie miałam to na myśli
Cytat:
Napisane przez blondyna789 Pokaż wiadomość
w sumie prawda
Też słyszałam kiedyś tą teorię

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość


Cytat:
Napisane przez blackangel88 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do posiadaczek tej spódnicy plisowanej maxi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3232377612.
Czy występowała w różnych długościach? Kupiłam ją kilka tygodni temu i sięgała mi do kostek, długość wynosiła 100 cm, później ją sprzedałam czego bardzo żałowałam i kupiłam drugą na allegro, ale jest za krótka Mierzy 88 cm
Może sprzedająca ją skróciła a później zdecydowała się na sprzedaż
Lena1209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 09:58   #4451
blackangel88
Wtajemniczenie
 
Avatar blackangel88
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 893
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Lena1209 Pokaż wiadomość
Właśnie miałam to na myśli

Też słyszałam kiedyś tą teorię





Może sprzedająca ją skróciła a później zdecydowała się na sprzedaż
Nie wydaje mi się żeby była skracana, kupiłam nową z kompletem metek.
blackangel88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 10:01   #4452
Lena1209
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena1209
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 341
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez blackangel88 Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się żeby była skracana, kupiłam nową z kompletem metek.
Jeśli to te same rozmiary to być może są takie różnice w długościach Dziewczyny już kiedyś wypowiadały się na ten temat
Lena1209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:03   #4453
myszola21
Zakorzenienie
 
Avatar myszola21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 107
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

czytam tą dyskusję na temat stópek i nie wierze własnym oczom, przez skarpetkę stópkę świeżą czy naszą własną zapoconą i tak można złapać grzybice, dla kogoś to obrzydliwe, że się mierzy na gołą stopę, dla innego, że się wsadza zapoconą nogę w rajstopie do nowego buta, nikomu się tu nie dogodzi, mierzcie w sklepie zamawiajcie przez stronę, można popaść w paranoję z takim rozumowaniem.

Edytowane przez myszola21
Czas edycji: 2013-05-14 o 10:04
myszola21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:06   #4454
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Miło. Dlatego go chętnie podczytuję.

Mierzenie na gołe nogi to nie tylko higiena wg mnie. To po prostu kultura osobista, rodzaj pewnej zasady i zachowania i ogólnie przyjętych norm. Nikt nikogo nie zmusi do odpowiedniego zachowania, ale tak jak i nikt nie zmusi kogoś by nie wkładał paluchów w art. kosmetyczne, nie otwierał tuszy, nie macał szminek, cieni, nie brał bułek z kosza gołą ręką i nie macał wszystkiego co popadnie, nie gniótł pomidorów, czy aby nie jest zepsuty, nie rozrywał oryginalnych folii z książki czy płyty, nie wyciągał samodzielnie rajstop, pończoch z opakowania w sklepie, by zobaczyć, nie używał przekleństw, pisał poprawnie bez błędów ort, mówił dzień dobry i do widzenia..... - dla przykładu. Ale wizaż uznajemy za dobro kulturowe i na odpowiednim poziomie, więc nie chwalmy się nietaktownym zachowaniem. Bo to, że nas stać na dany produkt nie jest z zasady wyznacznikiem naszej "szlachetności"

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2013-05-14 o 10:09
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:12   #4455
sylion
Raczkowanie
 
Avatar sylion
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 478
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ale to przecież nie tylko o grzybicę chodzi!
Zazwyczaj mierzy się stopę chodząc sporo czasu w innym bucie, więc ona bywa w bardzo różnym stanie, a stopka powoduje, że jednak pewien dyskomfort nieodczuwalny dla właściciela (pocenie, zapach,kurz, brud itp.) nie przechodzi w 100% na wnętrze buta

To tak jak byś napisała, że co mi przeszkadza bluzka ubrudzona podkładem, bo mogę ją sobie przecież wyprać
Nasyp w skarpetkę wiaderko piasku i sprawdź ile Ci tego piasku zostanie w skarpecie.
Jeśli już mówimy o ortodoksyjnym przestrzeganiu zasad higieny podczas mierzenia butów to dlaczego wykluczyć z tej reguły ubrania. Ubrania ubrudzone makijażem nie mają nic do rzeczy, mówimy o higieniczno-sanitarnych aspektach mierzenia ubrań w miejscach publicznych.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
Miło. Dlatego go chętnie podczytuję.

Mierzenie na gołe nogi to nie tylko higiena wg mnie. To po prostu kultura osobista, rodzaj pewnej zasady i zachowania i ogólnie przyjętych norm. Nikt nikogo nie zmusi do odpowiedniego zachowania, ale tak jak i nikt nie zmusi kogoś by nie wkładał paluchów w art. kosmetyczne, nie otwierał tuszy, nie macał szminek, cieni, nie brał bułek z kosza gołą ręką i nie macał wszystkiego co popadnie, nie gniótł pomidorów, czy aby nie jest zepsuty, nie rozrywał oryginalnych folii z książki czy płyty, nie wyciągał samodzielnie rajstop, pończoch z opakowania w sklepie, by zobaczyć, nie używał przekleństw, pisał poprawnie bez błędów ort, mówił dzień dobry i do widzenia..... - dla przykładu. Ale wizaż uznajemy za dobro kulturowe i na odpowiednim poziomie, więc nie chwalmy się nietaktownym zachowaniem. Bo to, że nas stać na dany produkt nie jest z zasady wyznacznikiem naszej "szlachetności"
Klękajcie narody.
__________________
oswajam rzeczywistość
sylion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:13   #4456
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 9 097
GG do Beata.
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Oczywiście, ze stopka nie jest przeszkoda dla bakterii, ale przynajmniej w minimalnym stopniu chroni but przed zabrudzeniem.
W porządnych sklepach z butami zawsze sa stopki, w zamierzchłych czasach bywały nawet napisy, ze zabrania sie mierzenia obuwia na gołą stopę
Jezeli dana rzecz nie jest nasza własnością, to powinno sie o nią dbać i szanować, tak przymierzać aby ich nie wybrudzić, nie rzucać na podłogę itp.

Miłych zakupów Dziewczyny
__________________

Beata. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:15   #4457
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez sylion Pokaż wiadomość
Nasyp w skarpetkę wiaderko piasku i sprawdź ile Ci tego piasku zostanie w skarpecie.
Jeśli już mówimy o ortodoksyjnym przestrzeganiu zasad higieny podczas mierzenia butów to dlaczego wykluczyć z tej reguły ubrania. Ubrania ubrudzone makijażem nie mają nic do rzeczy, mówimy o higieniczno-sanitarnych aspektach mierzenia ubrań w miejscach publicznych.
Nie generalizuj.
Ja mówię (w swoim imieniu), że mnie to zohydza. Mam dużą wyobraźnię i to mi wystarczy. Tak, jak nie mierzę butów koleżanek tak samo życzyłabym sobie kupując nowe buty żeby ktoś ich nie mierzył na gołą stopę. Ja tego nigdy nie robię i oczekuję tego samego. Uważam to za objaw kultury osobistej. Tak samo, jak nie brudzę ubrań podkładem i nie udaję, że to pani przede mną.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:24   #4458
sylion
Raczkowanie
 
Avatar sylion
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 478
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Nie generalizuj.
Ja mówię (w swoim imieniu), że mnie to zohydza. Mam dużą wyobraźnię i to mi wystarczy. Tak, jak nie mierzę butów koleżanek tak samo życzyłabym sobie kupując nowe buty żeby ktoś ich nie mierzył na gołą stopę. Ja tego nigdy nie robię i oczekuję tego samego. Uważam to za objaw kultury osobistej. Tak samo, jak nie brudzę ubrań podkładem i nie udaję, że to pani przede mną.
Ok, rozumiem i szanuję Twoje zdanie, jednak nie podzielam Twojego zdania w tej materii, dlatego mierzę tak jak jest mi wygodnie z należytym szacunkiem dla powierzonego mi przedmiotu. Gdybym zachowywała się niewłaściwie z pewnością obsługa udzieliłaby mi odpowiednich wskazówek. Obuwie kryte mierzę w skarpecie, odkryte bez, tylko taki sposób mierzenia obuwia pozwala na poznanie zachowania się buta na nodze podczas jego dalszego użytkowania. Po cóż dorabiać do tego teorię kultury osobistej, szlachectwa i poziomu rozwoju intelektualnego.
IMO skarpetki są wykładane dla poprawy komfortu mierzenia obuwia ale wiedzy na temat właściwych intencji nie posiadam.
__________________
oswajam rzeczywistość
sylion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:30   #4459
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Beata, dokładnie. Nikomu do tego co robię z własną rzeczą. Ale dopóty dany przedmiot nie należy do mnie, korzystam z uprzejmości właściciela i jego dobrej woli (a nie z prawa, bo należy mi się) i powinnam obchodzić się z nią właściwie, z poszanowaniem itp., zgodnie z wyznaczonymi przez sprzedawcę zasadami i ogólnie panującymi normami społecznymi, bez umniejszania jego wartości, dla ew. przyszłego nabywcy
Byly też napisy, pieczywo dotknięte uważa się za sprzedane, za szkody wyrządzone....

Sylion, zapewne nie robisz tego w przymierzalni, i robisz tak za zgodą, wiedzą i na oczach personelu

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2013-05-14 o 10:35
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 10:36   #4460
fantastic
Zakorzenienie
 
Avatar fantastic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 4 233
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez blackangel88 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do posiadaczek tej spódnicy plisowanej maxi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3232377612.
Czy występowała w różnych długościach? Kupiłam ją kilka tygodni temu i sięgała mi do kostek, długość wynosiła 100 cm, później ją sprzedałam czego bardzo żałowałam i kupiłam drugą na allegro, ale jest za krótka Mierzy 88 cm
nie
była tylko w 1 długości moja ma właśnie te 100 cm
__________________
http://cleartaste.blogspot.com

29.02.2016 - NOWY POST

założyłam Instagrama


fantastic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:39   #4461
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Beata. Pokaż wiadomość
Oczywiście, ze stopka nie jest przeszkoda dla bakterii, ale przynajmniej w minimalnym stopniu chroni but przed zabrudzeniem.
W porządnych sklepach z butami zawsze sa stopki, w zamierzchłych czasach bywały nawet napisy, ze zabrania sie mierzenia obuwia na gołą stopę
Jezeli dana rzecz nie jest nasza własnością, to powinno sie o nią dbać i szanować, tak przymierzać aby ich nie wybrudzić, nie rzucać na podłogę itp.

Miłych zakupów Dziewczyny

Wg mnie stopki są włalsnie po to, żeby chronić buty przed brudnymi stopami.... i ja osobiście popieram to , czesto przeciez widac zwłąszcza latem jak dziewczyny brudne stopy z japonek wsuwają do nowych czystych bucików...

przecież wiadmo, że skarpeta nie uchroni przed grzybami.... totalna bzdura
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:40   #4462
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez sylion Pokaż wiadomość
Ok, rozumiem i szanuję Twoje zdanie, jednak nie podzielam Twojego zdania w tej materii, dlatego mierzę tak jak jest mi wygodnie z należytym szacunkiem dla powierzonego mi przedmiotu. Gdybym zachowywała się niewłaściwie z pewnością obsługa udzieliłaby mi odpowiednich wskazówek. Obuwie kryte mierzę w skarpecie, odkryte bez, tylko taki sposób mierzenia obuwia pozwala na poznanie zachowania się buta na nodze podczas jego dalszego użytkowania. Po cóż dorabiać do tego teorię kultury osobistej, szlachectwa i poziomu rozwoju intelektualnego.
IMO skarpetki są wykładane dla poprawy komfortu mierzenia obuwia ale wiedzy na temat właściwych intencji nie posiadam.
Jak rozumiem zakładasz, że grzebiąc w nosie w miejscu publicznym ktoś Ci udzieli odpowiednich wskazówek na temat tego, czy tak się robi czy nie?
Kultura osobista to jest coś, co się ma albo nie, ale wyraża się ona również w tym, by swoim zachowaniem nie obrzydzać innych, stąd np. niezbyt dobrze widziane jest wśród kulturalnych ludzi dłubanie przy kimś w zębach czy też publiczne puszczanie bąków.
Mierzenie butów w stopce po całym dniu w pracy i chodzeniu przez cały dzień w innych butach, gdy stopa może puchnąć, być przepocona czy po prostu ubrudzona/zakurzona zaliczam właśnie do w/w zasad kultury osobistej.

Moje stopy na szczęście nie cierpią butów z Zary, a w większości sklepów typowo obuwniczych przestrzega się tych podstawowych zasad.

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2013-05-14 o 10:43
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:50   #4463
sylion
Raczkowanie
 
Avatar sylion
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 478
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Jak rozumiem zakładasz, że grzebiąc w nosie w miejscu publicznym ktoś Ci udzieli odpowiednich wskazówek na temat tego, czy tak się robi czy nie?
Kultura osobista to jest coś, co się ma albo nie, ale wyraża się ona również w tym, by swoim zachowaniem nie obrzydzać innych, stąd np. niezbyt dobrze widziane jest wśród kulturalnych ludzi dłubanie przy kimś w zębach czy też publiczne puszczanie bąków.
Mierzenie butów w stopce po całym dniu w pracy i chodzeniu przez cały dzień w innych butach, gdy stopa może puchnąć, być przepocona czy po prostu ubrudzona/zakurzona zaliczam właśnie do w/w zasad kultury osobistej.

Moje stopy na szczęście nie cierpią butów z Zary, a w większości sklepów typowo obuwniczych przestrzega się tych podstawowych zasad.

Generalizujesz i jeśli pozwolisz nie zniżę się do Twojego poziomu dyskusji.

Odpowiadając na wcześniejsze posty pozostanę przy swoim zdaniu i mierząc buty będę robić jak do tej pory, oczywiście z należytym szacunkiem dla powierzonego mi mienia.
Oddalam się celem oddania należytej czci mojemu własnemu mieniu, bowiem mój poziom buractwa i pieniactwa został sprowadzony do poziomu, przy którym wolałabym nie pozostać.
Miłego dnia życzę.
__________________
oswajam rzeczywistość
sylion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:54   #4464
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez blackangel88 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do posiadaczek tej spódnicy plisowanej maxi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3232377612.
Czy występowała w różnych długościach? Kupiłam ją kilka tygodni temu i sięgała mi do kostek, długość wynosiła 100 cm, później ją sprzedałam czego bardzo żałowałam i kupiłam drugą na allegro, ale jest za krótka Mierzy 88 cm
Cytat:
Napisane przez fantastic Pokaż wiadomość
nie
była tylko w 1 długości moja ma właśnie te 100 cm
Z ciekawości zmierzyłam swoją. Podszewka ma 96 cm, wierzchnia warstwa 100 cm. Mnie też się wydaje, że one były tylko w jednej długości. Może ktoś ją wcześniej skracał? Nie ma po tym śladu?
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 11:07   #4465
blackangel88
Wtajemniczenie
 
Avatar blackangel88
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 893
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez susse Pokaż wiadomość
Z ciekawości zmierzyłam swoją. Podszewka ma 96 cm, wierzchnia warstwa 100 cm. Mnie też się wydaje, że one były tylko w jednej długości. Może ktoś ją wcześniej skracał? Nie ma po tym śladu?
Nie ma śladów, że była skracana. Jest na dole wykończona tak samo jak poprzednia. Nie mam pojęcia dlaczego otrzymałam taką krótką
blackangel88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 11:09   #4466
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez blackangel88 Pokaż wiadomość
Nie ma śladów, że była skracana. Jest na dole wykończona tak samo jak poprzednia. Nie mam pojęcia dlaczego otrzymałam taką krótką
A może ktoś ją wyprał i się skróciła??
Możliwe to w ogóle?
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 11:15   #4467
ewcik
Zakorzenienie
 
Avatar ewcik
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 574
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez myszola21 Pokaż wiadomość
czytam tą dyskusję na temat stópek i nie wierze własnym oczom, przez skarpetkę stópkę świeżą czy naszą własną zapoconą i tak można złapać grzybice, dla kogoś to obrzydliwe, że się mierzy na gołą stopę, dla innego, że się wsadza zapoconą nogę w rajstopie do nowego buta, nikomu się tu nie dogodzi, mierzcie w sklepie zamawiajcie przez stronę, można popaść w paranoję z takim rozumowaniem.
hmm dla mnie mierzenie na gołą stopę( choć oczywiście jestem przeciw) czy w stópkach jest mi już zupełnie obojętne... po tym jak ostatnio przeżyłam szok...
czekając na znajomą po wizycie w toalecie dłuższą chwilę ( nie dogadałyśmy się, ona czekała już na korytarzu galerii a ja przy umywalkach) przeżyłam szok.. ile kobiet NIE MYJE RĄK PO WYJŚCIU Z TOALETY to jest dopiero masakra...
ewcik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 11:18   #4468
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez ewcik Pokaż wiadomość
hmm dla mnie mierzenie na gołą stopę( choć oczywiście jestem przeciw) czy w stópkach jest mi już zupełnie obojętne... po tym jak ostatnio przeżyłam szok...
czekając na znajomą po wizycie w toalecie dłuższą chwilę ( nie dogadałyśmy się, ona czekała już na korytarzu galerii a ja przy umywalkach) przeżyłam szok.. ile kobiet NIE MYJE RĄK PO WYJŚCIU Z TOALETY to jest dopiero masakra...
Tak,bardzo dużo nie myje też to zauważyłam.
Co do reszty dyskusji czasem najlepsze pozostaje milczenie

Edytowane przez OnaZakupoholik
Czas edycji: 2013-05-14 o 11:20
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 11:29   #4469
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez blackangel88 Pokaż wiadomość
Nie ma śladów, że była skracana. Jest na dole wykończona tak samo jak poprzednia. Nie mam pojęcia dlaczego otrzymałam taką krótką
Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
A może ktoś ją wyprał i się skróciła??
Możliwe to w ogóle?
Hmm albo to wersja przeznaczona na rynek chiński
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 11:36   #4470
kama-hh
Zakorzenienie
 
Avatar kama-hh
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 8 242
GG do kama-hh
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez susse Pokaż wiadomość
Hmm albo to wersja przeznaczona na rynek chiński
Hahah dokładnie chociaż im może byc za długa


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kama-hh jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.