Tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-27, 15:48   #1
monika2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2

Tabletki antykoncepcyjne


Witam lekarz przepisał mi madinette na 3 mies na obfite miesiączki, nieregularne i ponoć przerośnięta błona. Mam 40 lat i pierwszy raz będę brała anty. Czy to konieczne. Boję się powikłań z tych tabletek., jak czytam o tych rakach to mam mętlik. Proszę o pomoc.
__________________
[Perlejewo_color]1065355[/perwoll_color]
monika2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 10:54   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez monika2013 Pokaż wiadomość
Witam lekarz przepisał mi madinette na 3 mies na obfite miesiączki, nieregularne i ponoć przerośnięta błona. Mam 40 lat i pierwszy raz będę brała anty. Czy to konieczne. Boję się powikłań z tych tabletek., jak czytam o tych rakach to mam mętlik. Proszę o pomoc.
Może po prostu przeczytaj najpierw ulotkę zamiast plotek w internecie? O swoich wątpliwościach powinnaś powiedzieć najpierw lekarzowi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 10:06   #3
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Tabletki to loteria. Niektóre dziewczyny głoszą, że to zło wcielone.
Brałam i odstawiałam, nie zauważyłam żadnych większych skutków ubocznych. Wyleczyłam trądzik, nie wrócił, wyregulowałam miesiączki, nie przytyłam, a wręcz efektywniej schudłam ( cel zamierzony).
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 17:14   #4
Mia1612
Raczkowanie
 
Avatar Mia1612
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 299
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Nie polecam brania sztucznych hormonów. Boisz się słusznie, gdyż według WHO tabletki antykoncepcyjne są już określane jako wysoko prawdopodobnie rakotwórcze. Lekarz przepisał Ci je, gdyż... tacy są często lekarze. Nie chce im się szukać przyczyny, a jedynie chcą "szybko, łatwo i przyjemnie" wyleczyć skutki. Wybór należy do Ciebie, ale ja polecam zapoznanie się z książką "Równowaga twoich hormonów, równowaga twojego życia", gdzie problem obfitych czy skąpych miesiączek jest szeroko omawiany i zalecana jest konkretna dieta i zioła. Polecam także zapoznanie się z artykułem nt. sztucznych hormonów blogerki Kosmetyczna Hedonistka - bardzo ciekawe spojrzenie na powszechny problem.
Mia1612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 17:22   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Mia1612 Pokaż wiadomość
Nie polecam brania sztucznych hormonów. Boisz się słusznie, gdyż według WHO tabletki antykoncepcyjne są już określane jako wysoko prawdopodobnie rakotwórcze.
A to od kiedy? Pokaż link do źródła.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 13:28   #6
Mia1612
Raczkowanie
 
Avatar Mia1612
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 299
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

A bardzo proszę:
https://www.who.int/reproductiveheal...nicity_hrt/en/


Nie jest to fakt powszechnie znany, niestety. Ale mam nadzieję że coraz większa ilość osób zdaje sobie z tego sprawę.

Edytowane przez Mia1612
Czas edycji: 2019-01-02 o 13:33
Mia1612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 13:07   #7
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Mia1612 Pokaż wiadomość
A bardzo proszę:
https://www.who.int/reproductiveheal...nicity_hrt/en/


Nie jest to fakt powszechnie znany, niestety. Ale mam nadzieję że coraz większa ilość osób zdaje sobie z tego sprawę.
W artykule nie ma słowa o wysokim prawdopodobieństwie zachorowania na raka. Jest napisane, że branie złożonych preparatów antykoncepcyjnych nieznacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy, piersi i wątroby przy jednoczesnym zmniejszeniu zapadalności na raka jajnika i endometrium. Dodatkowo publikacja (notabene sprzed 14 lat) opiera się na badaniach przeprowadzonych wśród kobiet zażywających tabletki wysokoestrogenowe (powyżej 50 mikrogramów etynyloestradiolu), których od dawna już się nie stosuje - najwyższa dawka jaką mają obecnie tabletki antykoncepcyjne to 35 mikrogramów ee.
W 2014 roku ukazał się artykuł przedstawiający badanie przeprowadzone wśród kobiet, które stosowały tabletki z zawartością 20 mikrogramów ee (a są obecnie dostępne takie, które zawierają 15) i okazało się, że ryzyko zachorowania na raka nie podniosło się, a zostało takie samo jak u kobiet, które antykoncepcji hormonalnej nigdy nie stosowały (klik!)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-27, 19:48   #8
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Brałam tabletki anty przez 22 lata, miesięczna przerwa ? Nie robiłam, a nawet zdarzało się, że nie robiłam tej 7-mio dniowej. Oczywiście regularnie chodziłam do ginekologa i robiłam wszystkie badania. Nigdy nic nie wyszło ani w morfologii ani w cytologii. Za to obfitość, ból i nieregularność miesiączek przeminęły juz po pierwszym opakowaniu
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-27 20:48:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.