Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-09, 18:45   #4621
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Wiesz, ze czasem tego pomiaru nie da sie zrobic. Ja mialam scan w 12 tyg, ale dziecko sie tak ruszalo, ze ona nie byla w stanie tego zrobic.

Jesli nie zdarza, to w 16 tc zawsze mozesz miec Quad test z krwi. Tak zrobiono u mnie, dostalam potem list, ze jestem Low Risk i nie ma potrzeby dalszych badan.
Ten test z krwi miałam w pierwszej ciąży I też byłam w grupie niskiego ryzyka-mam nadzieję, że teraz też tak będzie.
Ponoć te dwa badania robi się do kompletu-przezierność karku i ten test z krwi.

Na pierwszym usg w ogóle nam babka nie powiedziała że coś mierzy, usłyszeliśmy tylko że wszystko jest w porządku. O tym badaniu zaczęłam dopiero potem czytać.

No ale nie zmienia to faktu, że pierwsze usg niby robią ok. 12. tygodnia, a mnie termin dali jakiś z kosmosu. I to nie tak, że jakoś późno poszłam do lekarza i nie udało się ustalić wcześniejszego terminu. U GP byłam w końcówce 8. tyg a list dostałam wczoraj-po kolejnych dwóch tygodniach.

Jakoś tą ciążą bardziej się przejmuję
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 18:52   #4622
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Wiesz, mnie nie chodzi o to, żeby to usg mieć już zaraz. Ale dostałam list z datą skanu, a do tego broszurkę, w której jest m.in. napisane kiedy najlepiej wykonać badanie na przezierność karkową-a skan mam w pierwszym dniu 15. tygodnia, kiedy tej przezierności mi już nie zmierzą. Trochę to dziwne.
Koleżance w tym samym szpitalu nie wykonali tego badania już na początku 13. tygodnia, więc jeśli położna nie da rady przyspieszyć mi skanu, to też nici będą z badania.
Może ktoś zrezygnuje i uda się zrobić USG wcześniej

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Ten test z krwi miałam w pierwszej ciąży I też byłam w grupie niskiego ryzyka-mam nadzieję, że teraz też tak będzie.
Ponoć te dwa badania robi się do kompletu-przezierność karku i ten test z krwi.

Na pierwszym usg w ogóle nam babka nie powiedziała że coś mierzy, usłyszeliśmy tylko że wszystko jest w porządku. O tym badaniu zaczęłam dopiero potem czytać.

No ale nie zmienia to faktu, że pierwsze usg niby robią ok. 12. tygodnia, a mnie termin dali jakiś z kosmosu. I to nie tak, że jakoś późno poszłam do lekarza i nie udało się ustalić wcześniejszego terminu. U GP byłam w końcówce 8. tyg a list dostałam wczoraj-po kolejnych dwóch tygodniach.

Jakoś tą ciążą bardziej się przejmuję
Pierwsze USG powinno miec miejsce mdzy 8 a 14 tygodniem ciazy
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 18:52   #4623
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Może ktoś zrezygnuje i uda się zrobić USG wcześniej
Oby oby

Tym razem usg mam mieć w tym szpitalu, w którym rodziłam. W poprzedniej ciąży na skany chodziłam do takiego centrum medycznego. Mieszkam w dużym mieście i na pewno jest wiele miejsc, gdzie robią usg. Pytanie tylko czy dogadam się w tej sprawie z położną
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 19:52   #4624
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Do nas przyszła paczka z pl.
Zamówiłam Oli sanki drewniane-badziew jak nic.Może jeden sezon wytrzymaja.
Powiem,że teściowa sie postarała i fajne nam prezenty posłała.Zresztą, o ile pamietam zawsze trafiała w nasze gusta.
Mama dała kase i ma nas z głowy.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 20:48   #4625
Ewcik76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gloucester
Wiadomości: 20
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość

TŻ to skrót od Toważysz Życia Mówimy tak na naszych partnerów-chłopaków, narzeczonych, mężów...
Dzięki hanjah, w życiu bym się nie domyśłiła
__________________
Julka 18.03.2011
Ewcik76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 13:03   #4626
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Do nas przyszła paczka z pl.
Zamówiłam Oli sanki drewniane-badziew jak nic.Może jeden sezon wytrzymaja.
Powiem,że teściowa sie postarała i fajne nam prezenty posłała.Zresztą, o ile pamietam zawsze trafiała w nasze gusta.
Mama dała kase i ma nas z głowy.


zamawilas sanki z all?
Czy wam kupili?

Nasze sa super,a byly niedrogie 80zł i sa naprawde porzadne
Tylko sniegu jeszcze nie ma

Czesc
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 13:18   #4627
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

A u nas w nocy spadł śnieg, ale teraz już prawie nie ma po nim śladu-za to chlapa została...

Otworzyli u nas dziś Primark I już byłam na pierwszych zakupach-ludzi sporo, ale moje zakupy bez szału W sumie nic nowego teraz nie kupuję, bo niedługo i tak w mało co będę się mieścić
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-10, 14:44   #4628
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Otworzyli u nas dziś Primark I już byłam na pierwszych zakupach-ludzi sporo, ale moje zakupy bez szału W sumie nic nowego teraz nie kupuję, bo niedługo i tak w mało co będę się mieścić
Ja mam to samo - zwyczajnie mi sie nie chce sobie nic kupic. Zreszta ja wciaz nie jestem wielka i we wszytsko sie mieszcze. Dzis sie wazylam i 64.4 kg (od ostatniego tyg nie zmienilo sie). Kurcze zaluje, ze nie znam swojej wagi startowej. Obstawiam cos kolo 58-59kg? Dlugi czas nie tylam bo mialam potworne mdlosci. A jestem na koncowie 22 tc. Pewnie niedlugo zaczne rosnac w sile.

A jedyne co sobie kupilam to czerwone platformy - uwielbiam szpile i tesknie za noszeniem
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 15:36   #4629
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Ja mam to samo - zwyczajnie mi sie nie chce sobie nic kupic. Zreszta ja wciaz nie jestem wielka i we wszytsko sie mieszcze. Dzis sie wazylam i 64.4 kg (od ostatniego tyg nie zmienilo sie). Kurcze zaluje, ze nie znam swojej wagi startowej. Obstawiam cos kolo 58-59kg? Dlugi czas nie tylam bo mialam potworne mdlosci. A jestem na koncowie 22 tc. Pewnie niedlugo zaczne rosnac w sile.

A jedyne co sobie kupilam to czerwone platformy - uwielbiam szpile i tesknie za noszeniem
W pierwszej ciąży kupiłam sobie dobre spodnie z pasem na brzuch i przechodziłam w nich do końca Kupiłam tylko kilka tunik ciążowych, a resztę ciuchów kupowałam w normalnych sklepach, tylko o rozmiar większe

Podaj swoje dane (jeśli chcesz-imię i skąd jesteś) oraz datę porodu to dopiszę Cię do listy
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 18:59   #4630
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Hania z tym Primarkiem to rewelacyjna wiadomosc
w koncu sie doczekalismy

co do scanu,ja dzwonilam w lato jak zrobilam test ciazowy i od razu mi ustalono w szpitalu na Royal Infirmry wizyte,wg wyliczen mialam byc w 11 tygodniu a okazalo sie ze jestem juz w 13 i akurat pomierzyla wszystko jak nalezy.
Przedwczoraj bylam na scanie prywatnie jesli bardzo sie przejmujesz zapisz sie do tej kliniki http://www.babyscanning.co.uk/ i zrob prywatnie maja teraz 15% znizki,my za scan 3D/4D (4 zdjecia a4 i 6min filmiku)zaplacilismy 114f takze da sie przezyc,zobaczyla nam obwod glowki wg ktorego sie potwierdzilo ze urodze 13/02 i widzialam na 100% ze bede miala syna
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 19:54   #4631
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość


zamawilas sanki z all?
Czy wam kupili?

Nasze sa super,a byly niedrogie 80zł i sa naprawde porzadne
Tylko sniegu jeszcze nie ma

Czesc
Na all zamawiałam.Dałam 70zł.
Nowa ja w klubie
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-10, 20:45   #4632
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Hej,


Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
A u nas w nocy spadł śnieg, ale teraz już prawie nie ma po nim śladu-za to chlapa została...

Otworzyli u nas dziś Primark I już byłam na pierwszy ch zakupach-ludzi sporo, ale moje zakupy bez szału W sumie nic nowego teraz nie kupuję, bo niedługo i tak w mało co będę się mieścić
Ja tez czekam az u nas w koncu otworza Primark Lubie ten sklep, ale teraz musze jezdzic do innego miasta


Bylismy wczoraj z tz na christmas party- Nikos zostal z moja siostra. Pierwszy raz go zostawilismy zkims i to jeszcze wieczorem. Balam sie ze bedzie bardzo plakal i ze nie zdazymy nawet zjesc obiadu bo bedziemy musieli wracac. Ale Nikos ladnie sie bawil a potem zasnal bez zadnych problemow
Na poczatku bardzo sie stresowalam i ciagle patrzylam na telefon, ale jak mi powiedzieli ze spi to wyluzowalam i zaczela sie zabawa. Chyba za dlugo nigdzie nie wychodzilam
Teraz juz wiem ze maly moze zostac z kims innym, wiec bedziemy to czesciej wykorzystywac
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-11, 11:24   #4633
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

O widze, ze kolezanka mieszka niedaleko mnie, bo ja z Luton
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-11, 20:52   #4634
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Na all zamawiałam.Dałam 70zł.
Nowa ja w klubie
super

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Bylismy wczoraj z tz na christmas party- Nikos zostal z moja siostra. Pierwszy raz go zostawilismy zkims i to jeszcze wieczorem. Balam sie ze bedzie bardzo plakal i ze nie zdazymy nawet zjesc obiadu bo bedziemy musieli wracac. Ale Nikos ladnie sie bawil a potem zasnal bez zadnych problemow
Na poczatku bardzo sie stresowalam i ciagle patrzylam na telefon, ale jak mi powiedzieli ze spi to wyluzowalam i zaczela sie zabawa. Chyba za dlugo nigdzie nie wychodzilam
Teraz juz wiem ze maly moze zostac z kims innym, wiec bedziemy to czesciej wykorzystywac
i super,z e sie swietnie bawiliscie

Czesc

My dzis bylismy na zakupach juz takich przedswiatecznych
Kupiłam sobie ekspres do kawy(prezent od mojej mamy)
http://www.argos.co.uk/static/Produc...7C16528262.htm
Seba dostał dvd do samochodu(tu dziadki sie dokladaja)i Tz wiertarke(tez od mojej mamy)
Ogolnie zakupy udane
A ja wkoncu beda mogla sie delektowac kawa

Po południu ubralismy choinke
Ale...niewiem czy dotrwa
Mysle,z e juz sie seba oswoił i bedzie ok, ale szał byl nie z tej ziemiIle radosciKilka razy juz lezala(na szczescie goła), rozbierał ja, rzucal bombkami(myslał,ze to piłkiJak juz została ubrana i postawiona to sie troche uspokoil
Mam nadzieje,ze bedzie ok

Ja po 2 nocach i zaraz chyba ide spac, bo dzis mielismy intensywny dzien
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 12:31   #4635
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Witam wszystkie.... postaram sie poprawic i udzielac sie czesciej.... lubie ten watek....




Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Może ktoś zrezygnuje i uda się zrobić USG wcześniej

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------



Pierwsze USG powinno miec miejsce mdzy 8 a 14 tygodniem ciazy

a mnie w szpitalu powiedziano ze najwczesniej mozna zrobic w 12 tyg.... Jak bylam w 11 tyg to za bardzo nie chcieli bo to za wczesnie ( a sami wyznaczyli mi ten termin )....ale powiedzialam ze nie bede jezdzic co tydzien...no i zrobili.....


Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Do nas przyszła paczka z pl.
Zamówiłam Oli sanki drewniane-badziew jak nic.Może jeden sezon wytrzymaja.
Powiem,że teściowa sie postarała i fajne nam prezenty posłała.Zresztą, o ile pamietam zawsze trafiała w nasze gusta.
Mama dała kase i ma nas z głowy.
Daj znak jak je wyprobujesz....
My z tz-em kupilsmy kazdemu z rodziny prezent.... i tak sie zastanawiamy czy i my cos dostaniemy....

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
A u nas w nocy spadł śnieg, ale teraz już prawie nie ma po nim śladu-za to chlapa została...

Otworzyli u nas dziś Primark I już byłam na pierwszych zakupach-ludzi sporo, ale moje zakupy bez szału W sumie nic nowego teraz nie kupuję, bo niedługo i tak w mało co będę się mieścić

Tak.... primark jest fajny.... ja jestem 3 msce po cc i nie moge sie zmiescic w moje dzinsy ..i niektore buty sa jeszcze za ciasnawe....
No ale moze nie przytyjesz duzo.....



U mojej Olivki zostaly jeszcze jakies resztki kataru....nie powiem ze sie nie wymeczylysmy z tym cholerstwem.....

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Moja krolewna spi wiec nadrabiam Was....



Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
super


i super,z e sie swietnie bawiliscie

Czesc

My dzis bylismy na zakupach juz takich przedswiatecznych
Kupiłam sobie ekspres do kawy(prezent od mojej mamy)
http://www.argos.co.uk/static/Produc...7C16528262.htm
Seba dostał dvd do samochodu(tu dziadki sie dokladaja)i Tz wiertarke(tez od mojej mamy)
Ogolnie zakupy udane
A ja wkoncu beda mogla sie delektowac kawa

Po południu ubralismy choinke
Ale...niewiem czy dotrwa
Mysle,z e juz sie seba oswoił i bedzie ok, ale szał byl nie z tej ziemiIle radosciKilka razy juz lezala(na szczescie goła), rozbierał ja, rzucal bombkami(myslał,ze to piłkiJak juz została ubrana i postawiona to sie troche uspokoil
Mam nadzieje,ze bedzie ok

Ja po 2 nocach i zaraz chyba ide spac, bo dzis mielismy intensywny dzien

oj zazdroszcze ekspresu.....tak sobie obiecywalam ze kupie....i na gadaniu sie konczy....
za udane zakupy....


Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
O la la, powodzenia u lekarza

Moj Tymek ostatnio zaskakujaco duzo spi. az sie martwie czy to nie za duzo. noc przesypia cala (ostatnio tylko raz czy dwa budzi sie na jedzenie) czyli od 7 do 7, w dzien dzisiaj np spal dwie drzemki po 3h i teraz znow spi. Juz po pol godzine od drzemki zaczyna sie ziewanie, ale jestem w stanie przetrzymac go z zabawa tak gdzies z 1,5h. Ktos tak mial? Ide w pon do gp, moze poprosze o badanie krwi.
Moze maluszek tyle potrzebuje..... ? Moja z tygodnia na tydzien wiecej przesypia w ciagu dnia.... ogolnie nocki zawsze sa przespane z 2 pobudkami na karmienie
A ile Tymcio ma mscy ??



Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Tutejsza służba zdrowia mnie zadziwia... niepozytywnie oczywiście...
Dostałam w końcu list z datą wizyty u midwife i datą skanu... Pierwsze usg będę mieć w pierwszym dniu 15. tc!!! Wg nich to ok, niby dobrze sobie obliczyli i to jest na styk, ale nie za późno żeby zrobić badanie na przezierność karku... Tż zaraz zadzwonił żeby to przełożyć na jakiś bliższy termin, ale takich terminów brak... Zapytam więc położną co ona o tym myśli, czy to nie za późno i może jej uda się ten skan przełożyć...
Jakoś w pierwszej ciąży nie miałam takiego problemu i skan mi zrobili w 12. tygodniu. Teraz też dość wcześnie poszłam do GP, a na to usg będę czekać jak na zbawienie
ta ang sluzbe zdrowia to bym
tez mi sie wydaje ze to troche za pozno na scan .... moze cos polozna zdziala w tej sprawie.... Ja tez chodzilam prywatnie do polskiej ginki zeby miec poewnosc ze wszystko jest ok....
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 12:55   #4636
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
tez mi sie wydaje ze to troche za pozno na scan .... moze cos polozna zdziala w tej sprawie.... Ja tez chodzilam prywatnie do polskiej ginki zeby miec poewnosc ze wszystko jest ok....
szczesciara,ze masz mozliwosc,z tego co wiem w calej szkocji nie ma polskiego ginekologa,jest kilku Polakow ale to internisci
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 17:27   #4637
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dziewczyny-byłyście tutaj u ginekologa, zwłaszcza w ciąży? Możliwe że ja się wybiorę (jak dogadam się w tej sprawie z położną ).

Byłam dziś z Dorotką na kontroli-wypisali nas już z przychodni przyszpitalnej, teraz mała jest tylko pod opieką immunologa. Miałam szczęście i trafiłam na polską lekarkę, którą poznałam jak Dorotka trafiła na NNU. Pogadałam z nią o tej ciąży, co mam zrobić żeby kolejne dziecko nie złapało tej infekcji. Poradziła właśnie pogadać z położną żeby mnie skierowała do gina i żebym była pod kontrolą w razie czego. Bo tak po prawdzie to nie wiadomo czy znów mam tę bakterię, a nawet jeśli to nie jest powiedziane że dziecko to złapie...
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 18:16   #4638
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Dziewczyny-byłyście tutaj u ginekologa, zwłaszcza w ciąży? Możliwe że ja się wybiorę (jak dogadam się w tej sprawie z położną ).

Byłam dziś z Dorotką na kontroli-wypisali nas już z przychodni przyszpitalnej, teraz mała jest tylko pod opieką immunologa. Miałam szczęście i trafiłam na polską lekarkę, którą poznałam jak Dorotka trafiła na NNU. Pogadałam z nią o tej ciąży, co mam zrobić żeby kolejne dziecko nie złapało tej infekcji. Poradziła właśnie pogadać z położną żeby mnie skierowała do gina i żebym była pod kontrolą w razie czego. Bo tak po prawdzie to nie wiadomo czy znów mam tę bakterię, a nawet jeśli to nie jest powiedziane że dziecko to złapie...
Bylam w czasie ciázy i przed ciázá druga ciaze prowadzil gin i polozna rownoczesnie)
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 18:19   #4639
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Bylam w czasie ciázy i przed ciázá druga ciaze prowadzil gin i polozna rownoczesnie)
Ciekawa jestem co mi ta położna powie... wezmę wypisy ze szpitala swój i Dorotki-niech sobie poczyta, że sprawa była poważna.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 18:28   #4640
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość



oj zazdroszcze ekspresu.....tak sobie obiecywalam ze kupie....i na gadaniu sie konczy....
za udane zakupy....



Dziekuje

Ja juz od dawna marzylam o ekspresie

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Dziewczyny-byłyście tutaj u ginekologa, zwłaszcza w ciąży? Możliwe że ja się wybiorę (jak dogadam się w tej sprawie z położną ).

Byłam dziś z Dorotką na kontroli-wypisali nas już z przychodni przyszpitalnej, teraz mała jest tylko pod opieką immunologa. Miałam szczęście i trafiłam na polską lekarkę, którą poznałam jak Dorotka trafiła na NNU. Pogadałam z nią o tej ciąży, co mam zrobić żeby kolejne dziecko nie złapało tej infekcji. Poradziła właśnie pogadać z położną żeby mnie skierowała do gina i żebym była pod kontrolą w razie czego. Bo tak po prawdzie to nie wiadomo czy znów mam tę bakterię, a nawet jeśli to nie jest powiedziane że dziecko to złapie...
Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze i obejdzie sie bez problemow
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 18:29   #4641
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem co mi ta położna powie... wezmę wypisy ze szpitala swój i Dorotki-niech sobie poczyta, że sprawa była poważna.
W moim regionie jakiekolwiek potencjalne ryzyko wzgledem i matki lub dziecka jest wskazaniem wlasnie do opieki konsultanta.
U mnie zwiazane bylo to z zatruciem ciazowym w czasie pierwszej ciazy, komplikacjami przy porodzie oraz cukrzyca w drugiej ciazy (to juz mniej, bo krzywa cukrowa robia w 24 tygodniu0 a ja juz bylam pod opieka gina- doszly za to diabetolog (pielegniarka, dietetyk i doradzca ws. cukrzycy).


Powodzenia
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 18:59   #4642
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Mam nadzieję, że tutaj też mnie poważnie potraktują i skierują do lekarza. Bo skoro moje dziecko ma 1,5 roku i nadal jest pod obserwacją-teraz immunologa-to sprawa była poważna. A ja naprawdę nie chcę ani dla siebie, ani dla dziecka drugi raz przechodzić przez to, co spotkało Dorotkę...
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 19:33   #4643
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
szczesciara,ze masz mozliwosc,z tego co wiem w calej szkocji nie ma polskiego ginekologa,jest kilku Polakow ale to internisci

tez mi sie to podoba,....jest kilka prywatnych przychodni w Londynie... i zawsze mozna sobie wybrac lekarza....


Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
Dziekuje

Ja juz od dawna marzylam o ekspresie


to moze wpadne na jakas dobra kawke
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 20:21   #4644
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Luna-najlepsze życzenia urodzinowe dla Zosi!!! Tak mi się coś zdawało, że to dziś

Buziaki od wizażowej cioci, dużo zdrowia, uśmiechu i radosnego dzieciństwa
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 20:37   #4645
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Luna- 100 latek dla corci Wow jak szybko ten rok zlecial

Hania- wydaje mi sie ze jesli pogadasz z polozna i powiesz jej ze sie bardzo boisz ze infekcja sie powtorzy, to napewno cos w tej sprawie zrobi

Ja przy nastepnej ciazy napewno bede chciala zeby przed porodem miec usg- tez nie chce miec powtorki z pierwszego porodu


Nikos od 2 dni wpycha sobie cale raczki do buzi. Wklada je tak daleko ze az prawie wymiotuje
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 20:46   #4646
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

dla tych co chcialy zakupic rowerek biegowy
http://www.lidl.co.uk/cps/rde/xchg/l...ndex_26836.htm
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 20:49   #4647
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
dla tych co chcialy zakupic rowerek biegowy
http://www.lidl.co.uk/cps/rde/xchg/l...ndex_26836.htm
nie wyswietla mi strony
Ale juz zakupilam w toysie

Zosiu sto lat, rosnij zdrowo i niech usmiech nie znika z Twojej twarzy
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 20:58   #4648
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Luna- 100 latek dla corci Wow jak szybko ten rok zlecial

Hania- wydaje mi sie ze jesli pogadasz z polozna i powiesz jej ze sie bardzo boisz ze infekcja sie powtorzy, to napewno cos w tej sprawie zrobi

Ja przy nastepnej ciazy napewno bede chciala zeby przed porodem miec usg- tez nie chce miec powtorki z pierwszego porodu


Nikos od 2 dni wpycha sobie cale raczki do buzi. Wklada je tak daleko ze az prawie wymiotuje
Ta lekarka też mi poradziła, żeby powiedzieć położnej że się boję (bo naprawdę się boję).

A przypomnij co z Twoim porodem-Nikoś był źle ułożony czy coś mi się źle kojarzy

Dorotka też tak miała że pakowała sobie rączkę do buzi i prawie wymiotowała-ale przeszło jej po kilku dniach.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 21:41   #4649
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
nie wyswietla mi strony
Ale juz zakupilam w toysie

Zosiu sto lat, rosnij zdrowo i niech usmiech nie znika z Twojej twarzy


dziwne... u mnie dziala
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 21:42   #4650
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dziékujé serdecznie w imieniu Zosi
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.