Sonda publiczna Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Pokaż wyniki sondy: Pomysł z kontem bez reklamy uważam za:
trafiony, chętnie skorzystam 36 21,95%
ciekawy, być może skorzystam 43 26,22%
jest mi obojętny 38 23,17%
kiepski, na pewno nie będę korzystać 47 28,66%
Głosujący: 164. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-22, 13:09   #1
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Exclamation

Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?


Witam

Na wstępie przynudzę troszkę

Jak wiecie, Wizaż.pl utrzymuje się tylko z reklam - w sumie 12 osób w redakcji, 20 serwerów i całkiem soczyste łącze generuje koszty, które chcemy po prostu pokryć. Nic w tym dziwnego, prawda?

Jednak prowokowani Waszymi wypowiedziami, zwykle niezbyt pochlebnymi, na temat różnych reklam emitowanych u nas zastanawiamy się nad wprowadzeniem opcjonalnego (do decyzji użytkowniczki) płatnego konta dla użytkowników.
Za relatywnie niewielkie pieniądze możnaby wyłączyć emisję reklam w ogóle. Funkcjonuje to już na kilku portalach, jednak nas ciekawi Wasza opinia o tym pomyśle.

W skrócie konto użytkowniczki bez reklamy oznacza:
a. Wykupienie subskrypcji takiego konta na okres 1, 2 lub 4 tygodni.
b. W okresie ważności takiej subskrypcji na forum (a być może i całym portalu) zalogowany użytkownik nie widziałby żadnych banerów reklamowych.
c. Wyjątki od tej reguły: sponsorowane forum, mikroreklama w podpisach innych użytkowniczek.
Zastanawiamy się nad kosztem rzędu 1 zł + VAT za tydzień użytkowania takiego konta. Czyli:
- 1 tydzień bez reklamy: SMS za 1,22 zł
- 2 tyg.: SMS za 2,44 zł
- 4 tygodnie: SMS za 4,88 zł

Myślę, że płatność SMS-ami będzie najłatwiejsza, choć (dla nas niestety) sporą część przychodów zje niedobry operator komórkowy...

To jak już wiecie o co chodzi, to proszę bardzo o oddanie głosu w sondzie, a chętnych o skomentowanie pomysłu


Tomek

EDIT: do funkcjonalności dodaliśmy - oprócz SMS - płatności przelewami/kartami.

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-09-23 o 09:57 Powód: uściślenie :)
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 13:39   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Pomysł bardzo dobry.
Każdy będzie miał możliwość zdecydować czy chce oglądać reklamy czy nie.

Mam jedno pytanie: sporo Wizażanek jest zagranicznych, czy smsy spoza Polski będzie można wysyłać? (pytam, ponieważ zawsze przy okazji różnych akcji charytatywnych, konkursów smsowych jest to pocja tylko na terenie kraju)
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 13:46   #3
nina219
Wtajemniczenie
 
Avatar nina219
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Świetny pomysł
Ceny rzędu 1, 2 i 4 zł są ok. Bardzo fajnie, że wizaż nie chce ściągnąć od swoich użytkowników ile tylko da radę - myślę, że świadczy to o szacunku redakcji do wizażanek
__________________
Człowiek na tyle istnieje,
na ile pamiętają o nim inni.


Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.


nina219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 13:54   #4
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Pomysł ciekawy być może skorzystam.Koszty nie są wygórowane
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:05   #5
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Mi normalne reklamy nie przeszkadzają. Niech sobie jest ta Dove na przykład i jej podobne. Do szału natomiast doprowadzają mnie reklamy "spadające" zewsząd typu krewetki Mac'a czy "ryczące" głosem jakiegoś pseudoprojektanta zapachów a'la Lagerfeld o tym jak to jechał na premierę swoich nowych perfum... (śni mi się po nocach a wizaż to nie jedyny portal gdzie ta reklama jest umieszczona)
Czemu reklamy nie mogą być w tle...zwykły baner i po krzyku...ale to tylko moje zdanie. Świetnym pomysłem byłoby też pomyślenie nad subskrypcją np półroczną - płaci się raz 30zł i problem z głowy na dłużej....
edytuję - raz jeszcze przeczytałam... czy to oznaczałoby obowiązkową zapłatę dla użytkownika?? Bo jeśli tak, to jestem zdecydowanie na nie. Jeśli wykupienie subskrypcji miałoby być opcjonalne i nadal można by się zalogować to jestem na tak.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog

Edytowane przez kasiaj85
Czas edycji: 2009-09-22 o 14:07
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:11   #6
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Pomysl dobry ale az tak mi reklamy nie przeszkadzaja. Bo praktycznie na kazdych stronach sa i jakby kazdej placil po 1 zl to wiecie
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:14   #7
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

yyyy... jestem na NIE. Płacić, płacić, wszędzie płacić... nawet na wizażu
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 14:16   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Pomysł ciekawy, ale fajniej by było gdyby dało się wykupić takie konto na dłużej, płacąc np przelewem... To i korzyść dla użytkowniczek (bo nie muszą się bawić w smsa co miesiąc) i dla redakcji, bo operator nie pożre większości kasy
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:31   #9
Alexandraa
Zakorzenienie
 
Avatar Alexandraa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 134
GG do Alexandraa
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Pomysł fajny, szkoda tylko, że znowu za coś trzeba będzie płacić.
Niedługo po prostu wszystko będzie płatne.

__________________
Moja galeria z pazurkami: klik


Królowa Aleksandra
Blog <- klik



Alexandraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:42   #10
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Wyjaśniam od razu, że konto bez reklam ma być opcjonalne. To oznacza, że nikt nie będzie musiał niczego kupować - jeśli chce mieć wizaz.pl takim, jaki jest teraz. Nikt nie chce Was zmuszać do płacenia. Portal i forum nadal pozostaną bezpłatne, tak jak teraz.

Subskrypcja ma tylko skasować reklamy (wszystkie banerowe) i ma być tylko dla chętnych.

Odnośnie płacenia przelewem za dłuższy okres czasu, to jest to możliwe i do zastanowienia się jak to zorganizować. Obsługa przelewu to koszt rzędu 2-4% kwoty, więc zapewne możliwe będzie nawet obniżenie dla osób płacących kartami/przelewami.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:15   #11
margaretkaat
Raczkowanie
 
Avatar margaretkaat
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 110
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Pomysł ciekawy, ale fajniej by było gdyby dało się wykupić takie konto na dłużej, płacąc np przelewem... To i korzyść dla użytkowniczek (bo nie muszą się bawić w smsa co miesiąc) i dla redakcji, bo operator nie pożre większości kasy
tez mysle, ze fajna by byla mozliwosc wykupic na kwartal, pol roku, rok od razu. i faktycznie raczej platnosc przelewem. taniej i jak dla mnie np. wygodniej niz smsem
__________________
...:::not just another face in the crowd:::...
____________
kg do zrzucenia
15.07.09
\/
34 33 32 3130 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20.... 1 0
------------------------/\ 26.10.09 (ruszylo!!)
margaretkaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 16:32   #12
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

ktoś wyżej napisał
"Bardzo fajnie, że wizaż nie chce ściągnąć od swoich użytkowników ile tylko da radę - myślę, że świadczy to o szacunku redakcji do wizażanek"



wybaczcie, ale to jest po prostu śmieszne, że proponujecie płatną usługę wyłączenia reklam, kiedy każdy może zwłaszcza reklamy pop-up, ale większość innych również wyłączyć zupełnie bezpłatnie. Ale wiadomo, rzeczy warte są tyle, ile ktoś jest skłonny za nie zapłacić.


Pozdrawiam innych użytkowników *******a

edit:
o bardzo przepraszam, ale to już jest przesada, żeby włączać cenzurę na słowo A D - B L O C K.

Edytowane przez Ayo22
Czas edycji: 2009-09-22 o 16:37 Powód: KRYTYKA CENZURY, MAJĄCEJ NA CELU NIEDOPUSZCZENIE DO POINFORMOWANIA UŻYTKOWNIKÓW O MOŻLIWOŚCI BEZPŁATNEGO WYŁĄCZENIA REKLAM!!!
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:45   #13
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Martwi mnie jedno, jak ktos nie wykupi i nadal bedzie korzystal z opcji dostepnej obecnie,to czy nie zwiekszy sie czestotliwosc spadajaco-ryczacych krewetek ,bigmacow i innych inszosci
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 18:36   #14
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
Martwi mnie jedno, jak ktos nie wykupi i nadal bedzie korzystal z opcji dostepnej obecnie,to czy nie zwiekszy sie czestotliwosc spadajaco-ryczacych krewetek ,bigmacow i innych inszosci
Nie.

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Ayo22 Pokaż wiadomość
ktoś wyżej napisał
"Bardzo fajnie, że wizaż nie chce ściągnąć od swoich użytkowników ile tylko da radę - myślę, że świadczy to o szacunku redakcji do wizażanek"



wybaczcie, ale to jest po prostu śmieszne, że proponujecie płatną usługę wyłączenia reklam, kiedy każdy może zwłaszcza reklamy pop-up, ale większość innych również wyłączyć zupełnie bezpłatnie. Ale wiadomo, rzeczy warte są tyle, ile ktoś jest skłonny za nie zapłacić.


Pozdrawiam innych użytkowników *******a

edit:
o bardzo przepraszam, ale to już jest przesada, żeby włączać cenzurę na słowo A D - B L O C K.
W momencie wprowadzenia konta bez reklam uzytkownicy Ad Blocka nie beda mogli sie logowac na forum. Program taki godzi w podstawy naszego istnienia - brak reklam oznacza brak wizaz.pl.
Wiemy, ze istnieja ruchy liberalne wsrod uzytkownikow internetu, ale prawda jest okrutna: portal bez finansowania znika z rynku.

Uzytkownik korzystajacy z Ad Blocka wyjada zasoby naszych serwerow i powoduje, ze nie mozemy sfinansowac tych zasobow. Dla nas, wiem jak to trudne w erze "darmowego" internetu do zaakcetpwania, osoba korzystajaca z Ad Blocka jest po prostu biznesowym zagrozeniem.

Osoby chcace kontynuowac tematyke Ad Blocka prosze o zalozenie innego watku i prowadzenie dyskusji poza sondą.


Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-09-22 o 18:44
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 18:43   #15
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

ja na wizażu bywam w jednym konkretnym celu i nigdy nie byłam zadowolona z działania serwisu.
oh, co za pech, na te 3 minuty zaloguję się korzystając z IE.
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 18:45   #16
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Cytat:
Napisane przez Ayo22 Pokaż wiadomość
ja na wizażu bywam w jednym konkretnym celu i nigdy nie byłam zadowolona z działania serwisu.
oh, co za pech, na te 3 minuty zaloguję się korzystając z IE.
Rozumiem i wspolczuje tortur.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:05   #17
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Rozumiem i wspolczuje tortur.
Może jakoś przeżyję.

A tak z ciekawości, ilu macie zarejestrowanych użytkowników?
W tej chwili wg tego, co widzę na stronie głównej
Cytat:
Aktualnie buszujących Wizażanek 17 170
strzelam, że jest około 100 tys w miarę aktywnych użytkowników.
W porównaniu do pewnych serwisów społecznościowych, które mają kilka milionów użytkowników, to nie jest zbyt dużo, ale mimo wszystko dziwi mnie trochę Wasza polityka, gdyż myślę, że część osób zrezygnuje w ogóle z odwiedzania wizażu, bo tak, czy inaczej zmuszać ich będziecie do oglądania tych reklam. A skoro użytkownicy ad-blocka nie będą mieć w ogóle dostępu.. Sorry Winnetou, poszukamy czegoś innego.

Skoro cena 1 PLN za tydzień blokowania reklam, po odjęciu opłat pośredników, wystarczy na pokrycie tygodniowych przychodów z reklam w przeliczeniu na użytkownika, to chyba faktycznie muszą być one niewystarczające, jeśli chodzi o pozycjonowanie i utrzymywanie serwerów..

A co do mojego niezadowolenia z działania serwisu - wynika to głównie z tego, że portal bywa w ogóle niedostępny [zapewne znany problem database error], oraz z problemów, które miewałam zwłaszcza jakiś czas temu z prywatnymi wiadomościami. Nie wiem, może jestem wyczulona na to, może akurat jestem w złym miejscu o złej porze, a może rzeczywiście te problemy występują.

Edytowane przez Ayo22
Czas edycji: 2009-09-22 o 19:06
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:07   #18
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Jeśli taka opcja weszłaby w życie, ja pozostałabym przy bezpłatnym wizażowaniu wraz z reklamami. Mi one w ogóle nie przeszkadzają, bo niby gdzie ich teraz na necie nie ma? Jedyne reklamy jakie mnie ogólnie denerwują to takie, gdzie trzeba myszką latać po całym ekranie za uciekającym krzyżykiem. Wtedy owszem szlak by mnie trafił, ale wizaż na szczęście takich atrakcji nam nie daje.

Z drugiej strony rozumiem zaproponowaną opcję, a nóż udałoby się znaleźć kolejne źródło utrzymania portalu. W końcu wszelkie nowe projekty, udoskonalenia Wizażu itp- to wszystko wiąże się z poniesieniem określonych nakładów.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:12   #19
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Mi normalne reklamy nie przeszkadzają. Niech sobie jest ta Dove na przykład i jej podobne. Do szału natomiast doprowadzają mnie reklamy "spadające" zewsząd typu krewetki Mac'a czy "ryczące" głosem jakiegoś pseudoprojektanta zapachów a'la Lagerfeld o tym jak to jechał na premierę swoich nowych perfum... (śni mi się po nocach a wizaż to nie jedyny portal gdzie ta reklama jest umieszczona)
Czemu reklamy nie mogą być w tle...zwykły baner i po krzyku...ale to tylko moje zdanie. Świetnym pomysłem byłoby też pomyślenie nad subskrypcją np półroczną - płaci się raz 30zł i problem z głowy na dłużej....
edytuję - raz jeszcze przeczytałam... czy to oznaczałoby obowiązkową zapłatę dla użytkownika?? Bo jeśli tak, to jestem zdecydowanie na nie. Jeśli wykupienie subskrypcji miałoby być opcjonalne i nadal można by się zalogować to jestem na tak.
mi ta reklama do tej pory się śni w koszmarach to była jakaś masakra
chociaz zazwyczaj reklamy nie przeszkadzają, to ta była tak strasznie wkurzająca jak żadna inna ...

co do pomysłu- faktycznie bardzo fajnie.
każdy ma prawo do swobodnej decyzji

i jestem za opcją płatności przelewem/kartą (z naciskiem na karte )
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg



Edytowane przez TuRQoUiS
Czas edycji: 2009-09-22 o 19:14
TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 19:41   #20
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Proponuję niektórym czytać ze zrozumieniem, a od siebie odnośnie pomysłu dodam, że bardzo się cieszę, że dano nam wybór możemy płacić, ale nie musimy, dlatego popieram
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:42   #21
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Cytat:
Napisane przez Ayo22 Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości, ilu macie zarejestrowanych użytkowników?
Mamy 1.800.000 uzytkowniczek miesiecznie.
Ponownie prosze: masz uwagi odnosnie Ad Blocka, zaloz osobny watek.
Dla mnie EOT - dalsze wypowiedzi odnosnie Ad Blocka bede przesuwac do innego watku.

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Jeśli taka opcja weszłaby w życie, ja pozostałabym przy bezpłatnym wizażowaniu wraz z reklamami. Mi one w ogóle nie przeszkadzają, bo niby gdzie ich teraz na necie nie ma? Jedyne reklamy jakie mnie ogólnie denerwują to takie, gdzie trzeba myszką latać po całym ekranie za uciekającym krzyżykiem. Wtedy owszem szlak by mnie trafił, ale wizaż na szczęście takich atrakcji nam nie daje.

Z drugiej strony rozumiem zaproponowaną opcję, a nóż udałoby się znaleźć kolejne źródło utrzymania portalu. W końcu wszelkie nowe projekty, udoskonalenia Wizażu itp- to wszystko wiąże się z poniesieniem określonych nakładów.
Podstawa pomyslu jest jego opcjonalnosc oraz decyzja i wybor uzytkownika. Podejrzewamy, ze ogolnie ponizej 1% uzytkownikow bedzie w ogole korzystac z takich platnych opcji...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:48   #22
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Nie wiem na ile (nie)opłacalne byłoby takie rozwiązanie, ale uważam, że reklamy na wizażu są (będą) znośne tak długo, jak nie są to wspomniane powyżej reklamy, gdzie trzeba latać po całym ekranie szukając krzyżyka albo kombinować jak tu kliknąć link żeby się nie uruchomiło powiększenie jakiejś zasłaniającej cały monitor reklamy. Nie ma nic 'przyjemniejszego' niż jak podczas gdy ja śpię (usiłuję), na komputerze mojego TŻ zaczynają się wydzierać głupie kruki(wrony?) i tym podobne...
Reklama? Czemu nie! Ale pod warunkiem, że będą to reklamy nie ingerujące w użytkowanie serwisu i CICHE.

A jeśli już płatne, to też podzielam zdanie, żeby możliwość płatności przelewem jednak się pojawiła
Satis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 20:32   #23
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

NIE!
Nie róbcie wersji płatnej, proszę... Jeśli to zrobicie, to za chwilkę wprowadzicie wersję deluxe z bajerami, a bezpłatny użytkownik będzie musiał przebijać się przez gąszcz reklam i.... zniechęcony albo faktycznie sobie wykupi "abonament", albo da sobie spokój... TYLKO, bardzo proszę nie zastrzegać się, że to NIGDY nie nastąpi - bo skąd wiecie co Wam za rok, dwa przyjdzie do głowy?

A co do zabronionego słowa na "a" - spadłam, gdy zobaczyłam, że to "cenzurujecie"... Nie osłabiajcie się, proszę! No właśnie tak działa internet, że się takie informacje rozchodzą. I tak sobie myślę (a zaznaczam, że jestem "lajkonik" komputerowy), że np na takim Wykopie sobie z tym radzą - prawda? Jest nawet bodajże wersja "a-owa" (i tam też są "wklejone" reklamy w wykopy) i normalna. Kończąc oftopa powiem tyle (zupełnie serio), że na wizażu "a" nie jest potrzebny, a pisanie np skryptów na automatyczne klikanie pajacyka uważam za niemoralny idiotyzm.

Zamiast debatować i się "doktoryzować" nad tematem reklam co sobie tam gdzieś śmigają (poza tymi z nagłym dźwiękiem itp) zastanówcie się lepiej, co robić z zalewem śmieciowych wątków i coraz bardziej widoczną agresją wśród użytkowników...

Edytowane przez Aper
Czas edycji: 2009-09-22 o 20:34 Powód: bo mi * zamiast słowa wskoczyła...
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 21:29   #24
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Cytat:
Napisane przez Aper Pokaż wiadomość
NIE!
Nie róbcie wersji płatnej, proszę... Jeśli to zrobicie, to za chwilkę wprowadzicie wersję deluxe z bajerami, a bezpłatny użytkownik będzie musiał przebijać się przez gąszcz reklam i.... zniechęcony albo faktycznie sobie wykupi "abonament", albo da sobie spokój... TYLKO, bardzo proszę nie zastrzegać się, że to NIGDY nie nastąpi - bo skąd wiecie co Wam za rok, dwa przyjdzie do głowy?

A co do zabronionego słowa na "a" - spadłam, gdy zobaczyłam, że to "cenzurujecie"... Nie osłabiajcie się, proszę! No właśnie tak działa internet, że się takie informacje rozchodzą. I tak sobie myślę (a zaznaczam, że jestem "lajkonik" komputerowy), że np na takim Wykopie sobie z tym radzą - prawda? Jest nawet bodajże wersja "a-owa" (i tam też są "wklejone" reklamy w wykopy) i normalna. Kończąc oftopa powiem tyle (zupełnie serio), że na wizażu "a" nie jest potrzebny, a pisanie np skryptów na automatyczne klikanie pajacyka uważam za niemoralny idiotyzm.

Zamiast debatować i się "doktoryzować" nad tematem reklam co sobie tam gdzieś śmigają (poza tymi z nagłym dźwiękiem itp) zastanówcie się lepiej, co robić z zalewem śmieciowych wątków i coraz bardziej widoczną agresją wśród użytkowników...
To ma byc od samego poczatku ulatwienie dla Wizazanek - nowa mozliwosc wylaczenia reklam. To nie jest przewidziane jako wielkie zrodlo dochodow, ktore pozwoli nam kupic onet i nasza-klase

Bardzo watpliwe, abysmy robili z tego konta super i lux lux z bajerem, bo to przeczy podstawowej zasadzie naszej spolecznosci - rownosci.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 21:38   #25
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

jak dobrze, że jest flashblock ;]

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

btw czy brak reklam spowoduje to, że pasaż będzie niewidoczny? Oraz reklamy w podpisach? Czy te dwie formy są wyłączone z opcji niereklamowej?

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Jeśli taka opcja weszłaby w życie, ja pozostałabym przy bezpłatnym wizażowaniu wraz z reklamami. Mi one w ogóle nie przeszkadzają, bo niby gdzie ich teraz na necie nie ma? Jedyne reklamy jakie mnie ogólnie denerwują to takie, gdzie trzeba myszką latać po całym ekranie za uciekającym krzyżykiem. Wtedy owszem szlak by mnie trafił, ale wizaż na szczęście takich atrakcji nam nie daje.

Z drugiej strony rozumiem zaproponowaną opcję, a nóż udałoby się znaleźć kolejne źródło utrzymania portalu. W końcu wszelkie nowe projekty, udoskonalenia Wizażu itp- to wszystko wiąże się z poniesieniem określonych nakładów.
Wystarczy odświeżyć stronę i reklama w 99% przypadków znika ;]
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 22:09   #26
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
jak dobrze, że jest flashblock ;]

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

btw czy brak reklam spowoduje to, że pasaż będzie niewidoczny? Oraz reklamy w podpisach? Czy te dwie formy są wyłączone z opcji niereklamowej?

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------



Wystarczy odświeżyć stronę i reklama w 99% przypadków znika ;]
Jak dobrze, ze dobrze nam zyczysz i radzisz innym, jak zaglodzic nas finansowo. Milo, przyjemnie i w ogole super...

Pozostale kwestie wyjasnilem w pierwszym poscie, zachecam do lektury, skoro juz nas oswiecilas...

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-09-22 o 22:10
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 22:30   #27
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Wiecie co tak czytam... I nie rozumiem. Co mi osobiście robi taka reklama? A no nic, otworzy się ja zamknę i cacy. Jak sobie wyje to i owszem wkurza, ale zaraz wygaszam dźwięk i też cacy. A aż takiej porażającej i atakującej nas zewsząd ilości reklam na wizażu nie ma.

Teraz pomyślcie, portal daje nam możliwość dyskusji na każdy temat, porady, wymianę co tylko kto sobie wymyśli. Jak dla mnie naprawdę genialna strona, jedyna, na której zostałam dłużej i do której wracam. Ktoś nad tą stroną pracuje, ostatnio zmieniła się całkowicie szata graficzna, ktoś nad tą stroną czuwa, spora część wizażanek jest bardzo zaangażowana w pomoc też użytkowniczki chorej na raka. Administratorzy zadają sobie trud i zgłaszają nawet na policje niepokojące sytuacje wymagające sprawdzenia. Pomyślcie więc ile oni robią dla nas, i ile wizaż sam w sobie robi dobrego a dla niektórych takim problemem jest zamknięcie reklamy?

A odnośnie pewnej panny tutaj jak mi się gdzieś nie podoba to sobie idę. Nikt Cię tu siłą nie trzyma i nikt po odejściu płakał rzewnymi łzami nie będzie.


Odnośnie samego pomysłu myślę, że dobry. Daje wolny wybór niczego nie narzuca.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 07:12   #28
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Jak dobrze, ze dobrze nam zyczysz i radzisz innym, jak zaglodzic nas finansowo. Milo, przyjemnie i w ogole super...

Pozostale kwestie wyjasnilem w pierwszym poscie, zachecam do lektury, skoro juz nas oswiecilas...
Zagłodzić - nie przesadzaj.

BTW zadałam pytanie odnośnie pasażu i mikroreklamy.

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

I tak żeby w ogóle czytać strone główną trzeba podkreślam TRZEBA wyłączyć flashblocka (hajle flashowe strony) - a na forum po prostu wpieniają mnie wyskakujące reklamy - cóż życie.

Tak jak reklamy lubię, lubię poklikać po tym co mnie interesuje, jestem totalnie za google adsami, reklamą w tekście czy za reklamami po bokach to przykro mi ale spiewająca reklama domestosa do mnie nie przemawia. Po prostu.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 07:40   #29
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
Zagłodzić - nie przesadzaj.

BTW zadałam pytanie odnośnie pasażu i mikroreklamy.

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

I tak żeby w ogóle czytać strone główną trzeba podkreślam TRZEBA wyłączyć flashblocka (hajle flashowe strony) - a na forum po prostu wpieniają mnie wyskakujące reklamy - cóż życie.

Tak jak reklamy lubię, lubię poklikać po tym co mnie interesuje, jestem totalnie za google adsami, reklamą w tekście czy za reklamami po bokach to przykro mi ale spiewająca reklama domestosa do mnie nie przemawia. Po prostu.
Pasaż zostaje, choć mogę go wyłączyć.
Mikroreklama zostaje i nie chcę jej wyłączać.

Ryjadrące wiadra były ponad 8 tygodni temu... Sam liczę na to, że nie wrócą nigdy...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 08:44   #30
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Wizaż.pl bez tej wstrętnej reklamy?

zastanawiam sie na czym wogole polega powstaly problem?

Oczywiscie ze jestem ZA wprowadzeniem OPCJONALENEGO konta platnego z brakiem reklam.
Wizaz NIE JEST organizacja charytatywna, a tak sie niektorym czasem chyba wydaje.

Skoro byli narzekajacy na blyskajace, skaczace, migoczace, ryczace, wyjace i uciekajace reklamy-bedziecie mieli teraz szanse sie tego pozbyc. czy moze.. juz skoro platnie to juz nie przeszkadza tak bardzo....?

Mi one nie wadza wogole(bez polskich znakow to slowo wyglada absurdalnie), ale w imieniu wszystkich Emigratek jestem za wprowadzeniem innej formy platnosci niz sms.

Zlosiu, dlaczego link do tego watku zniknal z "Notek"?
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.