Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 18:49   #1141
afro81
Raczkowanie
 
Avatar afro81
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 44
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Chyba te sucho-tłuste włosy to efekt letniej pogody, upałów itp. Mam nadzieję.

Dziś po nocnym olejowaniu dwukrotnie umyłam włosy ziołowym fitomedem do włosów tłustych, potem dałam takąż odzywkę a następnie w końcówki wtarłam parę kropelek oleju kokosowego, nie używałam już potem nic do stylizacji i pozostawiłam je żeby same wyschły - efekt powalający.
Cały dzień miałam piękne puszyste i lśniące włosy. Zobaczymy co będzie jutro.
Ale podejrzewam że modelowanie wyzwala w moim skalpie to przetłuszczanie.

Mam pytanie do ekspertek z wątku - czy olej kokosowy może zastąpić filtr czy lepiej jednak coś anty UV sobie kupić. Niedługo jadę do Grecji i tak się zastanawiam jak najlepiej ochronić te moje rozjaśnione kłaczki.
afro81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 12:57   #1142
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

afro81
Olejek kokosowy tez mozesz stosowac, ale jednak maslo shea slynie z tego, ze posiada filtr UV.
Przynajmniej tak wyczytałam i posiadam maske Mypa z maslem shea. To powiem Ci, ze ladnie mi blyszcza sie wlosy po niej.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 19:27   #1143
afro81
Raczkowanie
 
Avatar afro81
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 44
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dzięki bernadka20, postaram się dorwać coś z masłem Shea przed wyjazdem.
afro81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 10:55   #1144
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Mam balsam Schauma z maslem Shea do wlosow i zastanawiam sie czy bedzie chronic przd sloneczkiem?
zamierzam tez kupic mgielke jantar ktora niby chroni przed sloncem ale jako ma alkohol i tak sie zastanawiam czy sobie nie zaszkodzee
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 11:08   #1145
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

nokia0
musialyby dziewczyny sklad przejrzec tego balsamu
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 13:42   #1146
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

wiec zapytam -czy cetearyl alcohol w szamponach i odzywkach jest bardzo szkodliwy? czy jest jakis inny alkohol wystepujacy w skladzie , bardziej szkodliwy?
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 14:42   #1147
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cetearyl Alcohol
Pochodzenia różnego. Alkohol cetearylowy jest mieszaniną alkoholi tłuszczowych, składa się z alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego. Biała, woskowata substancja używana jako:
  • zmiękczacz i regulator lepkości
  • stabilizator emulsji
  • dodatek do przezroczystych składników kosmetycznych w celu zmętnienia, aby utrudnić przenikanie światła
Substancja natłuszczająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.

To cytat z naszego słownika składników kosmetycznych. Na moje nie jest szkodliwy, ale wszystko chyba i tak zależy od stopnia wrażliwości skalpu. Na więcej informacji od specjalistek trzeba czekać.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 16:16   #1148
Yazan
Raczkowanie
 
Avatar Yazan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 34
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Hej!
Czy mogłybyście 'rzucić' okiem na moją pielęgnację włosów?
Włosy mam proste, obecnie do ramion (wczoraj podcięte porządnie końcówki). Preparaty jakich używam:
- babydream szampon codziennie
- nafta + olej rycynowy "Anna" 2 razy w tygodniu, na 30 min
- olej lniany na noc 2 razy w tygodniu
- odżywka Yung Asia (Rossman)

Z tego co się zdążyłam zorientować, to te produkty nie zawierają silnych detergentów ani też silikonów. Czy taka pielęgnacja jest ok? Czy dobrze zrozumiałam, że raz w tygodniu powinnam umyc głowę czymś odrobinę silniejszym (szampony firm Joanna, Fitomed, Barwa)?
Yazan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 17:02   #1149
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Yazan Pokaż wiadomość
Hej!
Czy mogłybyście 'rzucić' okiem na moją pielęgnację włosów?
Włosy mam proste, obecnie do ramion (wczoraj podcięte porządnie końcówki). Preparaty jakich używam:
- babydream szampon codziennie
- nafta + olej rycynowy "Anna" 2 razy w tygodniu, na 30 min
- olej lniany na noc 2 razy w tygodniu
- odżywka Yung Asia (Rossman)

Z tego co się zdążyłam zorientować, to te produkty nie zawierają silnych detergentów ani też silikonów. Czy taka pielęgnacja jest ok? Czy dobrze zrozumiałam, że raz w tygodniu powinnam umyc głowę czymś odrobinę silniejszym (szampony firm Joanna, Fitomed, Barwa)?

Mnie się podoba bardzo Twoja pielęgnacja. Widać, że jest świadoma i nie wyrządzi krzywdy włosom, a to za sprawo małej ilości szkodliwych składników, detergentów typu silkony, parabeny, jak sama zauważyłaś. Mycie głowy raz w tygodniu szamponem silniejszym (np. zawierającym SLS) stosują dziewczyny myjące głowę odżywką. Jeżeli nie czujesz takiej potrzeby (nie przetłuszcza Ci się skalp, Twoje włosy tego nie potrzebują), nie musisz tego robić. Inna sprawa, bo stosujesz olejowanie i naftę, nie wiem, czy Babydream poradzi sobie ze zmyciem tych środków pielęgnacyjnych (nie stosuje, bo mnie uczula). To już musisz sama ocenić. Pozdrawiam.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 17:20   #1150
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

wiec poczekam na odpowiedz od "specjalistki"
dlaczego alkohol w kosmetykach do wlosow jest szkodliwy?(tak twierdzi kilka osob)
ktory alkohol jest gorszyenat czy cetearyl? ktory co zlego robi dla wloskow?
prosze o uswiadomienie
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 17:22   #1151
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

a ja się dzisiaj złamałam i użyłam maski z sylikonem, tak mi się strasznie puszą włosy - to nie było mądre ale byłam na skraju włosowego załamania - muszę kupic barwę aby to teraz zmyc, słuchajcie mam w domu szampon fitomed rumiankowy i ,,herbal essences błyszczę więc jestem,, - szczególnie ten drugi ma w składzie na 2 miejscu sls więc nie powinno byc problemu? potrzymam go na włosach z 5 minut, nie chcę marnowac czasu na szukanie innych, oto skład co sądzicie:
Skład: Aqua, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Xylenesulfonate, Cocamide MEA, Parfum, Sodium Benzoate, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Limonene, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Alcohol, Linalool, Hydroxycitronellal,
Sodium Diethylenetriamine Pentamethylene Phosphonate, Etidronic Acid, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Fragaria Ananassa Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Flower Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, CI 47005, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140, Potassium Sorbate, Fumaric Acid.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-08-11 o 17:24
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 18:33   #1152
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez nokia0 Pokaż wiadomość
wiec poczekam na odpowiedz od "specjalistki"
dlaczego alkohol w kosmetykach do wlosow jest szkodliwy?(tak twierdzi kilka osob)
ktory alkohol jest gorszyenat czy cetearyl? ktory co zlego robi dla wloskow?
prosze o uswiadomienie
cetyl czy cetearyl alcohol to alkohole tłuszczowe, natłuszczają włosy, nie szkodzą im
denat może być wysuszający jeśli nie występuje w towarzystwie składników nawilżająco - natłuszczających;
wg artykułu autorstwa chemiczki z Naturally Curly wysuszać może dlatego, że szybko wyparowując może pociągnąć za sobą substancje natłuszczające lub wodę, która pokrywa włos/jest w nim i ogólnie spowodować może szorstkość naskórka włosa


Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
a ja się dzisiaj złamałam i użyłam maski z sylikonem, tak mi się strasznie puszą włosy - to nie było mądre ale byłam na skraju włosowego załamania - muszę kupic barwę aby to teraz zmyc, słuchajcie mam w domu szampon fitomed rumiankowy i ,,herbal essences błyszczę więc jestem,, - szczególnie ten drugi ma w składzie na 2 miejscu sls więc nie powinno byc problemu? potrzymam go na włosach z 5 minut, nie chcę marnowac czasu na szukanie innych, oto skład co sądzicie:
Skład: Aqua, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Xylenesulfonate, Cocamide MEA, Parfum, Sodium Benzoate, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Limonene, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Alcohol, Linalool, Hydroxycitronellal,
Sodium Diethylenetriamine Pentamethylene Phosphonate, Etidronic Acid, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Fragaria Ananassa Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Flower Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, CI 47005, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140, Potassium Sorbate, Fumaric Acid.
to jest ten herbal essenses, tak?
na pierwszym miejscu po wodzie jest i SLS i SLES a więc dwa mocne detergenty; nie zapomnij po tym szamponie nałożyć jakiejś dobrej odżywki; ja bym nie trzymała szamponu na włosach 5 minut po jednorazowym romansie z odżywką z silikonem, wystarczy krótszy czas mycia.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 18:53   #1153
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Syrenka:

Bardzo dziękuję za odpowiedź, dodam jeszcze że te sylikony w mojej odżywce to te zmywalne tylko sulfate, czyli z najgorszej grupy
Co do włosów to się i tak puszą czy z sylikonami czy bez - więc następne mycie wracam do delikatnych metod - przy najmniej będę pewna że nie szkodzą,
mam między innymi odżywkę kallosa - która na mnie bardzo dobrze działa.

Cały czas poszukuje czkogoś na to moje nadmierne puszenie, ale to chyba klimat tak na mnie działa
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-08-11 o 18:54
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 18:56   #1154
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Syrenka:

Bardzo dziękuję za odpowiedź, dodam jeszcze że te sylikony w mojej odżywce to te zmywalne tylko sulfate, czyli z najgorszej grupy
Co do włosów to się i tak puszą czy z sylikonami czy bez - więc następne mycie wracam do delikatnych metod - przy najmniej będę pewna że nie szkodzą,
mam między innymi odżywkę kallosa - która na mnie bardzo dobrze działa.

Cały czas poszukuje czkogoś na to moje nadmierne puszenie, ale to chyba klimat tak na mnie działa
a używasz odżywek bez spłukiwania albo olejujesz włosy?
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 18:57   #1155
afro81
Raczkowanie
 
Avatar afro81
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 44
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Kochane poradźcie czy tu są jakieś silikony?

Skład: Aqua, Ammonium Laureth Sulfate, Sodium Chloride,, GlycolDistearate, Cocamide ME, Ammonium Xylenesulfonate, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Citrate, Parfum, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, DMDM Hydantion, Hexyl Cinnamal, Tetrasodium EDTA, PAnthenyl Ethyl Ester, PAnthenol, Benzyl Salicylate, Butyphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl, 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Parafinum Liqudium, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Ja nie widzę, ale moja przygoda z chemią skończyła się jakieś 12 lat temu tróją na świadectwie maturalnym, więc specjalistką nie jestem.
Szampon pewnie trochę chemiczny, ale o dziwo dobrze działa na moje włosy, więc ciekawa jestem czy to zasługa "ukrytego silikonu" czy czegoś innego.

I jeszcze jedno pytanie - jaki składnik/składniki może/mogą pełnić rolę naturalnego filtra UV.
afro81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 19:11   #1156
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez afro81 Pokaż wiadomość
Kochane poradźcie czy tu są jakieś silikony?

Skład: Aqua, Ammonium Laureth Sulfate, Sodium Chloride,, GlycolDistearate, Cocamide ME, Ammonium Xylenesulfonate, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Citrate, Parfum, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, DMDM Hydantion, Hexyl Cinnamal, Tetrasodium EDTA, PAnthenyl Ethyl Ester, PAnthenol, Benzyl Salicylate, Butyphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl, 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Parafinum Liqudium, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Ja nie widzę, ale moja przygoda z chemią skończyła się jakieś 12 lat temu tróją na świadectwie maturalnym, więc specjalistką nie jestem.
Szampon pewnie trochę chemiczny, ale o dziwo dobrze działa na moje włosy, więc ciekawa jestem czy to zasługa "ukrytego silikonu" czy czegoś innego.

I jeszcze jedno pytanie - jaki składnik/składniki może/mogą pełnić rolę naturalnego filtra UV.
Nie widzę tutaj żadnego
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 19:35   #1157
afro81
Raczkowanie
 
Avatar afro81
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 44
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dzięki, tak mi się zdawało.

Kathy579 mamy chyba taki sam rodzaj włosów - na puszenie moich też nic nie pomaga
afro81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 19:52   #1158
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

afro81:
używam kallosa latte - ze spłukiwaniem, lub garniera bez sylikonów, mam też Joanne miód i cytryna ale nie używam bo okazało się że ma silikony (peg-20 i peg-40). więc wszystko spłukuję a potem nakładam Nivea do krem do loków (nie jest taki zły ponieważ nadaje skręt nie usztywniajac włosów). Jeśli chodzi o olejowanie to próbowałam olejem kokosowym - ale jest u mnie taki efekt jak koleżanki już pisały ,,tłusto-suchy,,. Potrzebowała bym treściwszą odżywkę, właśnie bez spłukiwania.
Afro81:
A ty może wiesz o jakiejś fajne odżywce bez spłukiwania? co używasz do stylizacji włosów?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 20:10   #1159
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
afro81:
używam kallosa latte - ze spłukiwaniem, lub garniera bez sylikonów, mam też Joanne miód i cytryna ale nie używam bo okazało się że ma silikony (peg-20 i peg-40). więc wszystko spłukuję a potem nakładam Nivea do krem do loków (nie jest taki zły ponieważ nadaje skręt nie usztywniajac włosów). Jeśli chodzi o olejowanie to próbowałam olejem kokosowym - ale jest u mnie taki efekt jak koleżanki już pisały ,,tłusto-suchy,,. Potrzebowała bym treściwszą odżywkę, właśnie bez spłukiwania.
Afro81:
A ty może wiesz o jakiejś fajne odżywce bez spłukiwania? co używasz do stylizacji włosów?
Masz na myśli Naturie bez spłukiwania? Odzywki w butelkach (nie w słoiczkach)? One nie mają silikonów. Peg nie czyni ze składnika silikonu.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 20:18   #1160
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

tak ,,naturie,,
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-08-11 o 20:22
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 20:25   #1161
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
mam też Joanne miód i cytryna ale nie używam bo okazało się że ma silikony (peg-20 i peg-40
No z tego co wiem, to te odżywki silikonów nie mają.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 20:27   #1162
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

to nie są silikony , żle zrozumiałam
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 20:27   #1163
afro81
Raczkowanie
 
Avatar afro81
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 44
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Mnie się już w ogóle to wszystko pozajączkowało z tymi silikonami.

Kathy579 - ja raczej preferuję odżywki do spłukiwania. Dobrze sobie u mnie radzą odżywki Lorys, choć niektóre z nich mają silikony. Obecnie mam Nurti Sun Gloss ale nie jestem zadowolona. Silikonu nie ma, ale i odżywienia nie widzę po niej.

Z takich bez spłukiwania to mam jedną fajną - takie jakby serum do wcierania - kupione w Hair Coiff - ich marka. Ponoć ma naturalny skład, ale nie wiem, bo jest zaklejony naklejką, której nie mogę odkleić nie uszkadzając opakowania.

W międzyczasie traktuję włoski olejem kokosowym i Vatiką, ale efekty są słabsze niżbym tego chciała.
__________________
odżywki, maseczki, minerały
afro81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 20:32   #1164
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

....muszę wyszukać, jakąś super bo Joannę użyłam raz i mnie nie zadowala efekt,
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 20:33   #1165
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez afro81 Pokaż wiadomość
W międzyczasie traktuję włoski olejem kokosowym i Vatiką, ale efekty są słabsze niżbym tego chciała.
Na trwałe efekty potrzeba czasu
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 22:53   #1166
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Na trwałe efekty potrzeba czasu
Podpisuje się po tym. Ja wiernie czekam, ale się opłaca.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 05:21   #1167
Yazan
Raczkowanie
 
Avatar Yazan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 34
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

i_lonka serdeczne dzięki!
Yazan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 10:39   #1168
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Yazan Pokaż wiadomość
i_lonka serdeczne dzięki!
Proszę bardzo. A możesz mi powiedzieć, jak nafta spisuje się na Twoich włosach i jak ją stosujesz? Ciekawa jestem, bo zastanawiam się na włączeniem jej do pielęgnacji swoich loków.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 11:45   #1169
20Wera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

'WYMAGAJACE SULFATES DO USUNIECIA"

Czy może ktoś mi napisać o co chodzi z tym sulfates?



właśnie sprawdziłam skład swojej odżywki i już wiem, czemu dawała taki mocny,dobry efekt na początku a teraz moje włosy są w jeszcze gorszym stanie niż wcześniej.....
20Wera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 11:55   #1170
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez 20Wera Pokaż wiadomość
'WYMAGAJACE SULFATES DO USUNIECIA"

Czy może ktoś mi napisać o co chodzi z tym sulfates?



właśnie sprawdziłam skład swojej odżywki i już wiem, czemu dawała taki mocny,dobry efekt na początku a teraz moje włosy są w jeszcze gorszym stanie niż wcześniej.....
Najczęściej stosowanym sulfatem jest SLES czyli sodium laureth sulfate.
Na wszelki wypadek zapytam czy zapoznałaś się z też z tabelą zamieszczoną tu:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...54&postcount=1
Jolie niedawno wprowadziła adnotację do wcześniejszego wpisu o silikonach, warto się mu przyjrzeć.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.