Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010r. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-12, 18:24   #361
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Dłuższy weekend jest też w czerwcu jak jest Boże Ciało

Ferrou
ja to nie lubie takich konkursów - jakim cudem Kuba ma średnią poniżej 3?? Ja każdemu dziecku dałabym 5... jakie niektóre baby są beznadziejne to aż dziw bierze

P0P do Rzymu powiadasz Ale Ci dobrze !
__________________

Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 18:34   #362
gusinek
Rozeznanie
 
Avatar gusinek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 631
GG do gusinek
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
Dłuższy weekend jest też w czerwcu jak jest Boże Ciało

Ferrou
ja to nie lubie takich konkursów - jakim cudem Kuba ma średnią poniżej 3?? Ja każdemu dziecku dałabym 5... jakie niektóre baby są beznadziejne to aż dziw bierze

P0P do Rzymu powiadasz Ale Ci dobrze !
wredne zazdrośnice i tyle!
skoro głosują na dane zdjęcie to powinno byc jednoznaczne z tym ze im sie podoba, a nie jakies złosliwe zaniżanie ocen, zreszta bez sensu te gwiazdki
__________________
mój skarb Bartuś 30.04.2010 3400 57cm

przeczytaj proszę, może Ty potrafisz pomóc

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post35342764

gusinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 18:43   #363
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość
ehh... na 25 głosów miałam średnią 4,13.. teraz mam 30 głosów i średnią 3,63... aż rece opadają...

Mrowak, zmien wielkość na ok 600x400 bo mi takie weszło

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

teraz 3,55.. jeden głos to zmienił.. co za pi*dy....
Tak sprawdzałam że i tak masz najlepszą średnią. A jakoś mi się wierzyć nie chce że ktoś dzieciakom daje mniej niż 5, no tylko i wyłącznie złośliwieSzkoda że można tylko raz głosować
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 19:08   #364
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Można raz na to samo zdjęcie ale można zagłosować na inne. Ja tam poklikałam też w inne które mi się podobały Oczywiście wszystkim dałam 5 gwizdek.

Mrówka - wstawiłaś już zdjęcie?? A może ktoś jeszcze wstawił? Bo ja chętnie poklikam.
W tamtych Aniołkach to tak uwzięłam sie na klikanie że dziewczyny wyleciały
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 19:15   #365
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

hejhej, chciałam Was poprosić o głosy na Asię, ale widze że nie jestem pierwsza Żeby nie bylo - na wszystkie znane mi dzieciaki głosuję na piatkę oczywiście. Szkoda że moje bliźniaki nie uśmiechają się na jednym zdjęciu równocześnie
a tu jest Asi zdjęcie https://wizaz.pl/akcje/rossmann/rossmanniaczki/karta-podarunkowa-profil-52197.html


A co do ocen, hmmm, no cóż, jak ktoś tak chce wygrać... powiem tak, i tak w takim konkursie wszystko zalezy od ilości osob ktore Cię poprą, prawda? A wyczytałam że glosowac mogą tylko zalogowane na wizazu osoby, no i kazdy tylko jednorazowo za to można na różne zdjęcia.

a teraz do rzeczy - Wojtusiowi pokazał się pierwszy ząbek czuć go łyżeczką, mąż widział i twierdzi że nie wyszedł calkiem tylo jest pod skorką. NO zobaczymy jaka noc nas czeka. Póki co padły o 19, ratunku, obudzą nas dłuuugo przed switem. Wlaśnie się zastanawiam czy ich powoli nie przestawić na późniejsze spanie ( zwykle kąpiemy między 19-20 i o 20 już śpią. chyba że się zdrzemną po poludniu to im się tak spać syzbko nie chce. Z jednej strony fajnie jakby rano dlużej spali ( Asia nie ma problemu, ale Wojtek budzi nas o 6 albo i wcześniej) z drugiej im więcej czasu mam wieczorem tym wiecej zrobię w domu - to czas na prasowanie, sprzątanie w szafkach ( ciągle mam nieopanowany balagan po leżącej ciąży ), w drugim pokoju, robienie czegoś w kuchni i mój odpoczynek. Wlaśnie widać jaki

z ta opowieścią o dniu postaram się kiedyś wystapić, ostatnio perfidnie wykorzystuję mamę i męża i daję sobie trochę wolnego, ale i tak jest co robić.
myśle o wyjeździe na tydzien do rodzinnego miasta - mąż wyjeżdża do Wloch i podoświadczeniach jak on jest caly dzien w pracy jakoś sobie nie wyobrażam że wytrzymaląbym z mamą i dzieciakami ten tydzień. A tam przynajmniej jest więcej ludzi - i dziadek, i dwie ciotki i inne ciotki - moje dzieci lubią towarzystwo więc moze by sie zmęczyly i jakoś by leciało ( a wlaśnie, POP, Ty jesteś unieruchomiona, nadal, bo może byśmy się spotkały???). Tylko że raz jedyny spaliśmy poza domem z nimi ( wlasnie u rodzicow) i nie była to fajna noc. Co prawda wtedy były w jednym kojcu, teraz zakupiłam osobne lóżeczka turystyczne, ale jak na razie nie doszly... Co byście poradzily? SIostra mieszka w jednym pokoju z kuchnia i lazienką, ale to u niej bym wolała się zatrzymać i z nia jakoś sobie radzić. W razie czego możemy sie przeprowadzić do rodzicow, tam nigdzie nie jest daleko. Ale może to za dużo zmian dla dzieci???

Edytowane przez martuko
Czas edycji: 2011-01-12 o 19:16
martuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 19:21   #366
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

no i ja w końcu się odzywam na nowym wątku

no i muszę się pochwalić- dzisiaj obroniłam pracę magisterską

normalnie taka szczesliwa jestem, bo tak się stresowałam tą obroną, od 3 dni jeśc nie mogłam i spać

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

mam chyba z 20 stron do nadrobienia jeszcze ze starego wątku
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 19:36   #367
yoonka
Rozeznanie
 
Avatar yoonka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: TriCity
Wiadomości: 802
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
no i ja w końcu się odzywam na nowym wątku

no i muszę się pochwalić- dzisiaj obroniłam pracę magisterską

normalnie taka szczesliwa jestem, bo tak się stresowałam tą obroną, od 3 dni jeśc nie mogłam i spać

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

mam chyba z 20 stron do nadrobienia jeszcze ze starego wątku
brawo brawo!

ktos sie ostatnio pytal ile dzieci waza - dzisiaj sie z mala wazylam - ona 10,6
za to ja ... <cenzura> <uzala sie nad soba jedzac czekolade>
__________________
Tosieńka 27.4.2010
yoonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 19:38   #368
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Martuko widziałam właśnie przeglądając zdjęcia znajomą buzię, oczywiście glosik oddany na śmieszka ... tylko kurcze... widzę że Ciebie też nie ominęło zaniżanie ocen... wredne babska
Gratulujemy ząbka Ja bym pojechała na twoim miejscu, odpoczełabyś, maluchy by się szybko zaklimatyzowały, tylko szkoda że nie masz dwóch łozeczek bo byłoby lepiej.

Saro Pani magister
Ja mam jeszcze 8 stron do nadrobienia
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 19:52   #369
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość
Martuko widziałam właśnie przeglądając zdjęcia znajomą buzię, oczywiście glosik oddany na śmieszka ... tylko kurcze... widzę że Ciebie też nie ominęło zaniżanie ocen... wredne babska
Gratulujemy ząbka Ja bym pojechała na twoim miejscu, odpoczełabyś, maluchy by się szybko zaklimatyzowały, tylko szkoda że nie masz dwóch łozeczek bo byłoby lepiej.
ferrou, dzięki, niech tam głosują jak chcą, niech wygra najlepszy Może po prostu oceniać wszystkie zdjęcia według tego jak nam się podobają??? Oczywiście i tak nie zmieni to faktu nieuczciwego głosowania ale cóż. Ja namówilam do udziału dziewczyny z bliźniakami, to się dopiero uśmiechy pokaża, jak bedą miały na to czas

a łóżeczka własnie kupiłam dwa, mam nadzieję że dojda, wyjechać miałabym w dzien babci jakoś, więc jeszcze tydzień jest. Tylko te śmierdzące aterialy, nienawidzę jak coś śmierdzi i nie używam dopóki nie wywietrzeje, ostatnio kupiłam dzieciom nowe materace, dwie noce na nich spały po tygodniowym wietrzeniu i nadl mi smierdzialy więc zabrałam, bo miałam schizy że ich potruję... Łóżeczka tez pewnie nie pachną nowe



sara, brawo Pani magister
martuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 19:57   #370
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

martuko zagłosowałam na Asie Ja bym na Twoim miejscy pojchała - odpoczęłabyś podwójna mamo, a należy Ci się mega bardzo I może byś częściej do nas zaglądała Brawa dla Wojtka

Sara Pani magister, kiedy to było

Właśnie gadam z drcron na fb - jest u siostry bo ma problemy zdrowotne (siostra) i pomaga Jej zajmować się synkiem. Jest z Julką i wracają pod koniec stycznia - odezwie się jak tylko wróci. Napisała że Julka to straszny łobuz i już ma pierwsze kroki za sobą

Ja spadam do tżta bo się o mnie dopomina ... Do jutra!!
__________________

Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 20:10   #371
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Gmyrelka, dzięki. A z wyjazdem to nie wiem czy bym odpoczęła, ale na pewno bym się nie zmęczyła az tak jak będąc tu sama. TAm przynajmniej mieszkają na parterze, więc przynajmniej ze spacerammi byłoby łatwiej, bo tu tylko z mamą mam marne szanse na wyjście. Ale ktoś wie jaka będzie pogoda w ostatnim tygodniu stycznia????
martuko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 20:29   #372
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
no i muszę się pochwalić- dzisiaj obroniłam pracę magisterską
Mega Gratulacje Pani Magister

Cytat:
Napisane przez martuko Pokaż wiadomość
myśle o wyjeździe na tydzien do rodzinnego miasta - mąż wyjeżdża do Wloch i podoświadczeniach jak on jest caly dzien w pracy jakoś sobie nie wyobrażam że wytrzymaląbym z mamą i dzieciakami ten tydzień. A tam przynajmniej jest więcej ludzi - i dziadek, i dwie ciotki i inne ciotki - moje dzieci lubią towarzystwo więc moze by sie zmęczyly i jakoś by leciało ( a wlaśnie, POP, Ty jesteś unieruchomiona, nadal, bo może byśmy się spotkały???). Tylko że raz jedyny spaliśmy poza domem z nimi ( wlasnie u rodzicow) i nie była to fajna noc. Co prawda wtedy były w jednym kojcu, teraz zakupiłam osobne lóżeczka turystyczne, ale jak na razie nie doszly... Co byście poradzily? SIostra mieszka w jednym pokoju z kuchnia i lazienką, ale to u niej bym wolała się zatrzymać i z nia jakoś sobie radzić. W razie czego możemy sie przeprowadzić do rodzicow, tam nigdzie nie jest daleko. Ale może to za dużo zmian dla dzieci???
Ja to chętnie się spotkałabym tylko że ja jestem unieruchomiona pod Oplem i to do 25.01

Głos oczywiście oddałam.
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 20:35   #373
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
no i ja w końcu się odzywam na nowym wątku

no i muszę się pochwalić- dzisiaj obroniłam pracę magisterską

normalnie taka szczesliwa jestem, bo tak się stresowałam tą obroną, od 3 dni jeśc nie mogłam i spać

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

mam chyba z 20 stron do nadrobienia jeszcze ze starego wątku
Gratulacje

Pop co ty się tak ciśnieniujesz tym nosem i resztą he he . Ja Szymka nigdy takich rzeczy nie uczyłam a jak przyszedl jego czas to zatrybił w kilka dni łacznie z kolanami , łokciami , pietami itp . Luzik kobieto

Dzieciaki kimają ale cisza , dziś na rytmice byliśmy . Każdy podziwia Ole jak tańcuje w wózku jak dzieciaki śpiewają .
zagłosowałam na te wasze konkursy , ale chamsto rzeczywiście jak tak można
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 20:40   #374
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Pop, ja to wlasnie w okolicach 25 będę caly tamten tydzień. Jakbyś się wybierala do Stalówki to daj znać chętnie Cię poznam osobiście
martuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 21:15   #375
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
no jednaa chętna juz mam
a może weekend majowy 1 maj jest w niedzielę.. wiec mamy piatek sobota niedziela ponwiedziałek i wtorek...
jesli byłoby kilka chetnych to juz trzebaby cos zamawiac i organizowac góra luty potem ciezko z miejscami jest wiem.
.. a tym bardziej jak bede wiedziała wczesniej to zaczne juz odkłądac z czegokolwike i na maja uzbieram pare grosza..
a mi osobiscie i mezpowi taki wyjazd by sie przydał.. grilla jakiegos albo ognisko...jakies fajne miejsce spokojne na łonie natury.

wy tak o tych noskach a ja sie dzis zaparłam i w łóżku rano nauczyłam michasie pokazywac gdzie misio ma nosek hihihihih

ja też jestem chętna co do wyjazdu

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
ja mam blisko do tylkooliwki, dusiaczka i ktoras z was z pod lodzi jeszcze cgyba jes no i do minki mam najbliej;p
ja mieszkam nie daleko Łodzi

Cytat:
Napisane przez yoonka Pokaż wiadomość
brawo brawo!>
Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość
Saro Pani magister
Ja mam jeszcze 8 stron do nadrobienia
Cytat:
Napisane przez martuko Pokaż wiadomość

sara, brawo Pani magister
Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
Sara Pani magister, kiedy to było
[QUOTE=P0P70;24336821]Mega Gratulacje Pani Magister [QUOTE]

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Gratulacje
Dziękuje
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 21:19   #376
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
Szkoda, ze nie moze byc kazdego stac na to, zeby caly dach (jak sie ma swoj dach) sobie w panelach slonecznych wylozyc;
ano szkoda, w niemczech często widziałam ale oni to nie zakładają na domach tylko np. na stodołach może żeby domu nie szpecić
Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
Ale Ty myslalas o ogrzewaniu calego domu? Bo na dom to bardzo duzo drewna idzie, komorka ci pojdzie cala w zimie, u nas jeszcze woda z pieca ogrzewana to i latem trzeba zapalic co jakis czas, zalezy ile osob sie kapie.
A wierzba te palone, tylko galazkami, nie brykietami, ale to raczej na podpalke.

brawo, w koncu.


A przy okazji zatruwaja solidnie samych siebie i wszystkich sasiadow plus srodowisko, bo z plastikow palonych, gum, szmat itd, to sobie tylko toksyczne substancje, rakotworcze i inne wdychamy.
Za jednym zamachem zaoszczedza na wywozce smieci, no i do lasu nie musza ich nosic ;

dokladnie

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

dziewczyny, ja juz pytalam, ale odzewu nie mialam;
Czy jak moja Basiula je okolo 6 , 5 lyzek kaszki roznej (ryz, jaglana, kukurydza, gryczana) dziennie (w deserku i obiedzie) to wystarczy, czy powinnam jej jeszcze dawac z mlekiem????
bo nie wiem czy jej ten posilek zastepowac zamiast cyca...
Cigi u nas na przykład w tamtym roku poszło na ogrzewanie w sumie 4 przyczepy drzewa i 7 ton węgla a w tym roku już 9 więc to na jedno wyjdzie jak palisz drzewem to mniej węgla jak samym węglem to więcej.
Oj żebyśmy tylko takie substancje rakotwórcze z pieców co wdychali ile innego świństwa się puszcza w atmosferę i to całkiem legalnie(mówię o jakichś wielkich koncernach mieszkam niedaleko huty miedzi).
Co do jedzenia to nie za bardzo łapię o co chodzi czyli oprócz tych 5 łyżek kaszki nic więcej nie je?Jedno dziecko je więcej inne mniej musisz sama wiedzieć ,ogólnie kasze są bardzo zdrowe jaglana najzdrowsza.
Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
no i ja w końcu się odzywam na nowym wątku

no i muszę się pochwalić- dzisiaj obroniłam pracę magisterską
GRATULACJE


Co do spotkania to ja nie wiem czy pojadę raczej nie .Mojego tż nie będzie bo w marcu chyba już wyjeżdża do pracy i jakbym pojechała gdzieś to by się wściekł, bo on chce żebyśmy do niego na wakacje do niemiec przyjechali a ja mówię że raczej nie bo to za daleko.Raczej więc nie pojadę.
Ale pewnie ,będziecie się równie dobrze bawić beze mnie
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 21:28   #377
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Ja też co do spotkania nic nie wiem bo na wiosne napewno mój TZ będzie miała jakieś szkolenia w niemczech , kiedy na ile nie wiemy . raz trwają tydzień , raz trzy
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 21:30   #378
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

AniaP - no jakoś mnie ten NOS stresuje. Sama nie wiem dlaczego.

MArtuko - niestety ale się na razie tam nie wybieram może gdzieś na wiosnę. U nas wyjazd to też cała wyprawa, bo i zwierzaki z sobą wszędzie ciągamy, więc jest dzidzia, kot, pies. Naprawdę cały samochód pełny.
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 21:36   #379
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

gratki sara

Cytat:
Napisane przez libra777 Pokaż wiadomość
Co do jedzenia to nie za bardzo łapię o co chodzi czyli oprócz tych 5 łyżek kaszki nic więcej nie je?Jedno dziecko je więcej inne mniej musisz sama wiedzieć ,ogólnie kasze są bardzo zdrowe jaglana najzdrowsza.
Pewnie, ze nie tylko; Rozpisywalam sie wczesniej (ale chyba nikt nie czytal, bom sie za bardzo rozpisala...); Je mojego mleka jeszcze troche (3 xdziennie plus 2 w nocy), deserek=owoce plus kaszka wlasnie i obiad (warzywka, plus zoltko czasem plus miesko czasem) z kasza, czy soczewica niekiedy; Tylko nie wiem, czy samej kaszki nie za malo, bo dziewczyny pisza czasem, to dzieci z mlekiem jedza ze 3 razy kaszke; Moja nie je jeszcze tak jak my;

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Aaaa, zapomnialam sie pochwalic;
dzis moja Basienka pokazala u krowki olbrzymki, pieska grzechotki, zyrafki i czegos tam jeszcze OKO. Pokazala u paru stworow, wiec wie na bank o co chodzi
a juz sie martwilam, ze w porownaniu z innymi dzieciaczkami niewiele umie. Pa pa zapomniala robic, ale jak cos probuje (nie tylo jedzonko) to zawsze i mnie czestuje;
a z mowieniem jak wasze dzieicolki? Bo Basia chyba jeszcze za bardzo swiadoma znaczenia slowa mama nie jest.
cigi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 21:46   #380
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Jeżeli chodzi o panele słoneczne to można dostać 50% z UE. Co prawda to nie tak do końca 50% bo trzeba odprowadzić podatek od tej kwoty.
My się zastanawialiśmy nad panelami aby zamontować na domu pod Kielcami. Tam nie ma gazu i jak ja tam jestem to mnie bardzo denerwuje że aby się wykąpać to trzeba wcześniej napalić. No i teraz w zimie też jest problem z tym paleniem. Oczywiście ja osobiście to tam nie palę ale i tak mnie to denerwuje. Więc może na wiosnę wrócimy do tego tematu.
Ja jeszcze będą na studiach uczyłam się o niekonwencjonalnych źródłach energii i byłam tym zafascynowana.

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

A moja dzisiaj pół dnia uczyła się wstawać ale tak bez podtrzymywania. Z raczkowania przechodzi do takiego pół klęku i podskokiem próbuje stanąć. Nie wychodzi jej to bo upada ale zawzięcie próbuje.
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 21:58   #381
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
Pewnie, ze nie tylko; Rozpisywalam sie wczesniej (ale chyba nikt nie czytal, bom sie za bardzo rozpisala...); Je mojego mleka jeszcze troche (3 xdziennie plus 2 w nocy), deserek=owoce plus kaszka wlasnie i obiad (warzywka, plus zoltko czasem plus miesko czasem) z kasza, czy soczewica niekiedy; Tylko nie wiem, czy samej kaszki nie za malo, bo dziewczyny pisza czasem, to dzieci z mlekiem jedza ze 3 razy kaszke; Moja nie je jeszcze tak jak my;

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Aaaa, zapomnialam sie pochwalic;
dzis moja Basienka pokazala u krowki olbrzymki, pieska grzechotki, zyrafki i czegos tam jeszcze OKO. Pokazala u paru stworow, wiec wie na bank o co chodzi
a juz sie martwilam, ze w porownaniu z innymi dzieciaczkami niewiele umie. Pa pa zapomniala robic, ale jak cos probuje (nie tylo jedzonko) to zawsze i mnie czestuje;
a z mowieniem jak wasze dzieicolki? Bo Basia chyba jeszcze za bardzo swiadoma znaczenia slowa mama nie jest.
Cigi czytałam ale tak tam namąciłaś że nie było za bardzo wiadmo o co chodzi
No ale co chcesz ją na samej kaszy paść
Mój je rano kaszke mleczno -ryżową tą z bobovity (bo nie chce mi się gotować) na obiad zazwyczaj zupa i mięso je codziennie , żółtko to jak mi się przypomni, ale je też pierogi z mięsem , kopytka ,kluski śląskie itp. podwieczorek -owoce i chleb z czymś np twarożkiem , pasztecikiem domowym itp i kolacja kasza manna na mleku krowim , a w między czasie je chrupki ma wsypane na stolik i podnóżek od krzesełka (taki paśniczek)i sobie bierze jak chce
Brawo za nowo zdobytą wiedzę-oko
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 22:00   #382
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
AniaP - no jakoś mnie ten NOS stresuje. Sama nie wiem dlaczego.

MArtuko - niestety ale się na razie tam nie wybieram może gdzieś na wiosnę. U nas wyjazd to też cała wyprawa, bo i zwierzaki z sobą wszędzie ciągamy, więc jest dzidzia, kot, pies. Naprawdę cały samochód pełny.
Pop kazde dziecko umie co innego twoja można porównac do mojego Szymka skupia się na rozwoju fizycznym , jak już się nauczy ganiać , biegac skakać napewno migiem nauczy się nosa , oka i co tylko będziesz chciała i nie zajmie Ci to tygodnia ale dzień czy dwa . Ja jak tego Szymka uczyłam to przy kapieli np jeden dzień oko , ucho , nos , coś tam , na drugi następne i tak w kilka dni wszystko pokazywał łacznie ze swoim ptakiem i wołał że to KOKO ale wcze,sniej tylko go bieganie interesowało Potem przyszły ksiązki , poklazywanie , klocki i inne takie .

Darusiaa - miałam spytać już wczesniej ale wyleciało mi ze łba , co wy macie za cholerny Polsat czy inne TV za 100 zeta? pytam z ciekawości bo mam Nke wszystkie pakiety parenascie kanałów w HD do tego cały pakiet HBO , N filmów i czegos tam jeszcze i płace 58 zł , strasznie drogie to wasze TV

Ja też intensywnie myślę o panelach . może kiedyś . bo my wode też gazem
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Edytowane przez ania p
Czas edycji: 2011-01-12 o 22:01
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 22:06   #383
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

No właśnie dołączam do pytania Ani do Darusi tez mnie zainteresowało i zapomniałam spytać dlaczego tak drogo

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

A u nas nie ma gazu , ba! nie ma nawet planów na gazociąg i grzejemy wodę paląc w piecu
Ale może to i dobrze że nie ma tego gazu bo po tej awarii w Zielonej górze to niektórym ludziom dopiero po miesiącu gaz włączyli
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 22:27   #384
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez libra777 Pokaż wiadomość
No ale co chcesz ją na samej kaszy paść
Mój je rano kaszke mleczno -ryżową tą z bobovity (bo nie chce mi się gotować) na obiad zazwyczaj zupa i mięso je codziennie , żółtko to jak mi się przypomni, ale je też pierogi z mięsem , kopytka ,kluski śląskie itp. podwieczorek -owoce i chleb z czymś np twarożkiem , pasztecikiem domowym itp i kolacja kasza manna na mleku krowim , a w między czasie je chrupki ma wsypane na stolik i podnóżek od krzesełka (taki paśniczek)i sobie bierze jak chce
Brawo za nowo zdobytą wiedzę-oko
dzieks ;
nie na samej kaszce, ale jednak ziarna to podstawa piramidy zywieniowej i widzisz, twoj je juz rozne kluchy, a wiec make, chlebek, wiec to tez ziarna. Mojej dopiero wczoraj dalam wiecej kaszki glutenowej, manny; a tak dawalam malutko; ja jej pozniej zaczelam podawac gluten no i ogolnie, jako ze cyckowa, to pozniej jej zaczelam wprowadzac rozne rzeczy; teraz wlasnie zaczelam jej dawac drugie danie, tylko chcialam wlasnie jakas kasze, bo nie chce zawsze jej dawac mieska, w schemacie napisane 1, 2 x na tydzien i uwazam ze nie ma potrzeby wiecej, wiec cos w zamian musze jej dac; no i myslalam o dodatkowym posilku z kasza, ale moze sie obejdzie na razie...

Ja jej jeszcze nie bardzo daje stalych pokarmow. czasem kawalatek chlebka dostanie do zucia, chrupka; gryzie banana sama i jablko czasem skrobnie; staram sie jej dawac jakies grudki, ale najchetniej dawalabym jej juz cale warzywa rozgotowane i rozne kawalki; ale do tego potrzebuje miec krzeselko do karmienia, ktorego moj szanowny tz nie kwapi sie skrecic ; wiec Baska je na fotelu i zupa jej cieknie na kolana
cigi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 22:30   #385
machaj
Raczkowanie
 
Avatar machaj
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 495
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

witam i ja na nowym wątku
czy wam dzieci pozabierali że tyle piszecie?
ja jak was zdarzę nadrobić to zazwyczaj mała się budzi albo mąż wraca z pracy i ide do garów

co do spotkania fajny pomysł... ale strasznie trudny do zrealizowania... no ale nie ma rzeczy niemożliwych!

pop gratuluje pokazania noska w końcu się doczekałaś!

sara- gratuluje mgr! a z czego mgr jeśli można wiedzieć?

ferrou martuko- ja już na was głosy oddałam...
https://wizaz.pl/akcje/rossmann/ross...il-217297.html my też poprosimy o głosiki

ehh uciekam spać... ja nadal chora jestem.. katar trzyma mnie od świat a kaszel od tygodnia... i nic nie przechodzi;/
machaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 22:31   #386
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

A u nas dzis wyprzedaze sie zaczely! Szkoda, ze nie mam kasy, bo az grzech nie kupowac. W H&M mozna kupic ciucha za 3 E; ale tam mam daleko i wole w innych gdzie drozej, ale w tym roku nie mam za co...
Zal d...pe sciska...
cigi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 22:40   #387
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Ania polsat mamy,pakiet 87 zl( familijny) plus 20 zl doplaty za kanały vod.
Bylam z mama na tej kolacji, bylo milo sympatycznie, dostala strasznie fajny komplet noży ceramicznych a ja dostalam od niej na nowe mieszkanie robota kuchennego wartego prawie 3000 zł. Zupe robi sie z surowych warzyw dolewajac wrzatku 20 dekund, ciasto na pierogi ubija w 40 sekund podobnie na chleb czy inne tego rodzaju rzeczy. Zaskoczyla mnie bardzo ale stwiedzila ze na nowe mieszkanie przyda mi sie i najwyzej da znac jak bedzie chciala pozyczyc.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 22:41   #388
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

Dziewczyny długo zastanawiałam sie czy zapytac.. ale co mi zaszkodzi....
bo ja tak nie lubie sie prosić.. ale że to nie dla mnie to pytam:

- mojej mamy młodszy brat l.40 po napatrzeniu się w czerwcu na Michalinkę stwierdził że zrobią 4 podejście na córeczkę a maja 3 synków 12l, 6l i 5l, niestety nie udało sie w marcu ma urodzic 4 synka. szkoda mi ich ale jeszcze bardziej tych dzieci i tego nienarodzonego. bo do tej pory straszna biede klepali a co dopiero teraz przy takim maleństwie. mieszkaja na jednym pokoju z tymi dzieciakami a teraz łóżeczko ma dojśc jeszcze .Szok!!!!
eh szkoda gadac..

stąd moje zapytanie.
jesli któras z Was miałaby niepotrzebne ciuszki chłopięce typu spodnie kutreczka, bluza sweterek itd. nawet takie baaaardzo zurzyte któe nie nadaja sie na sprzedanie albo nawet na oddanie to ja chetnie przygarnę.. cokolwiek.

ja miałam posprzedawac swoje i dzis własnie niedanwo skonczyłam sortować te co sie nadają dla chłopca oddałam wszystko. nawet kilka jest bladorózowych. Mate moją edukacyjna też dam temu dziecku bo tak sobie pomyslałamże w tym jednym pokoju to jak matka go na macie połozy to to dziecko bedzie miało SWÓJ "KAWAŁEK PODŁOGI".

Będe chciał jeszcze od mamy i babci kaske wziąść złożymy sie po pare groszy i kupimy jakis leżaczek...
oj i tak sięzko bedzie im tam jak jasna cholera!

a odkąd jestem matka to starsznie mnie ruszaja taaakie sytuacje i wszystko bym oddała aby dzieko nie cierpiało..

Tylko czy któąs jeszcze trzyma takie małe ciuszki ;/
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 22:43   #389
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

pochwale sie a co!
takiego
http://www.ronic.pl/roboty-ronic/ronic-original.html
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 22:50   #390
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Pierwsza świeczka, pierwszy kroczek NO BO PRZECIEŻ MAM JUŻ ROCZEK ! III-IV 2010

a ja nawet nie wiedziałam że miesko tylko 1-2 razy w tyg.

ja podaje czasami codziennie jakis obiadek w którym jest miesko albo szchab , szynka królik ryba, wołowinka, kurczak.
Czsami jakies wikwintne dania jakieś targitalle czy jaos tak i tam mieska nie ma.. czasami zupki ale pzrweażnie nawet w krupniczku jakies miesko jest.

nigdy nie patrzyłam na ten schemat i teraz nie wiem bo tak piszecie o tym, czy ja nie za dzuo jej podaje.
teraz juz ma 9msc i 12 dni wiec i tak juz danwo tak jada ...
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.