Włosomaniaczki pomóżcie! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-05, 15:57   #1
dzuliiett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1

Włosomaniaczki pomóżcie! :)


Witajcie.
Otóż mój problem z włosami zaczął się jakoś pół roku temu, kiedy zaczęłam tracić na wadze w niekoniecznie zdrowy sposób- brak witamin i włosy leciały garściami. Zrobiłam sobie kurację z Vitapilem, jadłam go przez 2 miesiące- jedna paczka. Włosów wypadało już znacznie mniej. Jednak po tym czasie zauwazyłam, że mimo tego że wylatuje ich mniej znacznie skróciła się ich długość. Znajoma poleciła mi wcierkę- kamiwazę, na porost włosów. Jakiś super spektakularnych efektów nie widziałam. Inna poleciła mi pokrzywę do picia, może i kondycja włosów się poprawiła, ale na długość nic. Później VAX z aloesem, włosy były bardziej miękkie w dotyku, ogólnie poprawiły się. Ale włosy jak stały w miejscu tak stoją nadal.
Obecnie myje włosy 3 razy w tygodniu.
1. nakładam na włosy olej kokosowy na skalp i cala dlugosc, trzymam go godzinę po czym spłukuje szamponem Radical
2 i 3 raz. nakładam olej łopianowy z czerwoną papryczką na skalp+olej kokosowy na cala dlugosc podobno stymuluje wzrost włosa po 40 min spłukuję szamponem z pokrzywy i nakładam maskę z WAX kokos argan makadamia tez na ok. 40 min
po każdym myciu używam odżywki i serum radical + jedwab na końcówki.
codziennie rano spryskuje włosy odżywką z olejkiem arganowym, a na wieczór spryskuje je mgiełką radical oraz wcieram jantar.
Mimo tych zabiegów włosy stoją w miejscu. Po każdym myciu widzę w wannie połamane końcówki. Już mam dosyć słuchania "o, podcięłaś włosy." , "jakieś krótkie masz te włosy"..
Od 1 listopada zaczęłam brać Oeparol na włosy skore i paznokcie, chcialam znow vitapil ale akurat w mojej aptece nie bylo i aptekarka mi poleciła. Zobaczymy.
Oprócz tego nadal pije pokrzywe, ale w torebkach. Następnym razem kupię chyba ta w lisciach, bo ponoc lepsze efekty. Przymierzam się też do picia naparu ze skrzypu polnego oraz drożdże. Na allegro widziałam ostatnio olejek khadi, który też podobno pomaga.
Powiedzcie jakie Wy macie sposoby na to by włosy w końcu ruszyl z miejsca albo napiszcie o swoich doswiadczeniach z wymienienoymi przeze mnie sposobvami. Jestem bardzo ciekawa
Załączę zdjęcie, żebyście mogły zobaczyć o czym piszę

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_9901.jpg (48,9 KB, 194 załadowań)
dzuliiett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 16:56   #2
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Jeśli na zdjęciu, które dodałaś są Twoje włosy to nie wiem po co ten wątek? Piękne, długie i zdrowe włosy. Zazdroszczę.
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 17:57   #3
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Przecież są piękne
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 19:03   #4
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Przecież są piękne
Zgadzam się
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 19:11   #5
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Piękne włosy! Sama chciałabym mieć taką długość! I ten kolor
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 09:35   #6
katvond
Przyczajenie
 
Avatar katvond
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 13
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Zgadzam sie. włosy piękne. sama bym chciala miec tak dlugie włosy. walcze o to juz ponad rok a bardzo wolno rosna. co do wypadania polecam olej rycynowy na skalp. lekko podgrzany ale tak zeby nie parzyl. musisz sprawdzic.nakladam go na noc a rano myje glowe albo na dwie trzy godziny pod cieplym recznikiem. uwaga olej jest "tępy". włosy mi po nim przestaly wypadac a co lepsze ten olej pobudza wzrost wlosow. mam po nim mnóstwo baby hair. na prawde polecam. moje włosy siegają łopatek. twoja dlugosc to dla mnie marzenie a jednoczesnie cel do osiągnięcia pozdrawaim
katvond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 09:45   #7
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Cytat:
Napisane przez dzuliiett Pokaż wiadomość
po każdym myciu używam odżywki i serum radical + jedwab na końcówki.
codziennie rano spryskuje włosy odżywką z olejkiem arganowym, a na wieczór spryskuje je mgiełką radical oraz wcieram jantar.
mgiełką radical spryskujesz włosy na długości? Nie rób tak, radical wysusza. Możesz go stosować jako wcierkę na skórę głowy, nie na długość
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-06, 21:50   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Mam wrażenie, że masz przesuszone końcówki. Chyba warto trochę podciąć, żeby się włosy nie kruszyły i żeby przyrost był widoczny.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

I lepiej nie nakładaj oleju na skalp, ale od połowy długości. Od oleju na skalp mogą wypadać.
Poza tym są lepsze oleje niż kokos. Polecam jojoba, lniany, arganowy i ze słodkich migdałów.
Mgiełki na alkoholu sobie daruj- bardzo wysuszają (mam na myśli ten Radical).
Mogę też polecić rosyjską złotą maskę:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-wlosow.html
Mnie dobrze służy a mam bardzo wymagające włosy, z tendencją do okropnego przesuszania się. Zapach ma nieco kadzidlany i jest bardzo gęsta (przez co wydajna). Chyba lepsze efekty daje na mokre czyste włosy. Ja daję jeszcze pod nią odrobinę olejku. I trzymam minimum godzinę- dwie.
Z wax'ów lubię i cenię te z L'biotica, szczególnie maski- bardzo lubię tą do słabych i wypadających. Jest bardzo dobra na zimę. Nie pisałaś nic o szamponie jakiego używasz- a on też może robić na głowie przesusz. I unikaj jedwabiu z alkoholem w składzie. Chyba jedwab by ci się przydał, ale bez alko.
Na porost dobre jest jedzenie siemienia lnianego- polecam lekturę wątku na jego temat na blogu blondhaircare
Skuteczne jest też picie drożdży, ale zalecam ostrożność
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 21:15   #9
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Cytat:
Napisane przez Lady_Anomalia Pokaż wiadomość
Piękne włosy! Sama chciałabym mieć taką długość! I ten kolor
Ja też
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 09:59   #10
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Jakie cudowne włosy !
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 16:02   #11
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Chyba Ci już wszystko dziewczyny napisały... trochę rad i pochwał, bo na prawdę jest czego pozazdrościć
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-13, 07:32   #12
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Cytat:
Napisane przez dzuliiett Pokaż wiadomość
Witajcie.
Otóż mój problem z włosami zaczął się jakoś pół roku temu, kiedy zaczęłam tracić na wadze w niekoniecznie zdrowy sposób- brak witamin i włosy leciały garściami. Zrobiłam sobie kurację z Vitapilem, jadłam go przez 2 miesiące- jedna paczka. Włosów wypadało już znacznie mniej. Jednak po tym czasie zauwazyłam, że mimo tego że wylatuje ich mniej znacznie skróciła się ich długość. Znajoma poleciła mi wcierkę- kamiwazę, na porost włosów. Jakiś super spektakularnych efektów nie widziałam. Inna poleciła mi pokrzywę do picia, może i kondycja włosów się poprawiła, ale na długość nic. Później VAX z aloesem, włosy były bardziej miękkie w dotyku, ogólnie poprawiły się. Ale włosy jak stały w miejscu tak stoją nadal.
Obecnie myje włosy 3 razy w tygodniu.
1. nakładam na włosy olej kokosowy na skalp i cala dlugosc, trzymam go godzinę po czym spłukuje szamponem Radical
2 i 3 raz. nakładam olej łopianowy z czerwoną papryczką na skalp+olej kokosowy na cala dlugosc podobno stymuluje wzrost włosa po 40 min spłukuję szamponem z pokrzywy i nakładam maskę z WAX kokos argan makadamia tez na ok. 40 min
po każdym myciu używam odżywki i serum radical + jedwab na końcówki.
codziennie rano spryskuje włosy odżywką z olejkiem arganowym, a na wieczór spryskuje je mgiełką radical oraz wcieram jantar.
Mimo tych zabiegów włosy stoją w miejscu. Po każdym myciu widzę w wannie połamane końcówki. Już mam dosyć słuchania "o, podcięłaś włosy." , "jakieś krótkie masz te włosy"..
Od 1 listopada zaczęłam brać Oeparol na włosy skore i paznokcie, chcialam znow vitapil ale akurat w mojej aptece nie bylo i aptekarka mi poleciła. Zobaczymy.
Oprócz tego nadal pije pokrzywe, ale w torebkach. Następnym razem kupię chyba ta w lisciach, bo ponoc lepsze efekty. Przymierzam się też do picia naparu ze skrzypu polnego oraz drożdże. Na allegro widziałam ostatnio olejek khadi, który też podobno pomaga.
Powiedzcie jakie Wy macie sposoby na to by włosy w końcu ruszyl z miejsca albo napiszcie o swoich doswiadczeniach z wymienienoymi przeze mnie sposobvami. Jestem bardzo ciekawa
Załączę zdjęcie, żebyście mogły zobaczyć o czym piszę

Włosy masz bardzo ładne, ale na zdjęciu miejscami wyglądają na nieco przesuszone. Wiesz co lubią robić suche końcówki? Kruszyć się, przez co mamy wrażenie, że włosy nie rosną. Tymczasem one rosną, ale nie widać tego, bo końce się kruszą a zniszczenia idą w górę. Przed rozpoczęciem cudowania z preparatami na porost polecałabym udać się do fryzjerki i poprosić o ścięcie wszystkich zniszczeń. Nie sądzę by u Ciebie było ich wiele, jednak zobaczysz jak włosy po tym odżyją i przyrost zacznie być widoczny. Wierz lub nie, podcięcie to podstawa i "daje" włosom największego kopa.
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 09:41   #13
EmaLo
Raczkowanie
 
Avatar EmaLo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Włosomaniaczki pomóżcie! :)

Zgadzam się i też zdrowo zazdroszczę takich włosów
EmaLo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-28 10:41:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.