wasze pierwsze kosmetyki :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-23, 22:01   #1
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534

wasze pierwsze kosmetyki :)


Jaki był wasz pierwszy kosmetyk?
ja pamietam że był to tonik "Seventeen 17" - firma nieznana Było to takie coś w białej butelce z kolorową "młodzieżową" nalepką. w tym samym czasie pamiętam też że używałam dezodorantu "RAP". To też był specyfik "młodzieżowy" - strasznie kolorowy i z zatyczką w kształcie czapki.
miałam wtedy ok 11 lat.
A jakie są wasze wspomnienia?
To przeciez czasy początków wolnorynkowego przemysłu kosmetycznego w Polsce
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 22:09   #2
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Ja nie pamietam swojego pierwszego kosmetyku
Ale z tym "rapem" to tez cos kojarze
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 22:14   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

pewnie oliwka Babino, jakaś zasypka, mydło Kajtek i krem Nivea ale tego nie pamiętam

no dobra - wiem, że nie o to Ci chodziło - ale nie pamiętam co było moim pierwszym "dorosłym" kosmetykiem.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 22:16   #4
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Moim pierwszym kosmetykiem, który pojawił się w moim życiu stosunkowo późno, w co trudno mi teraz uwierzyć , był tonik do cery hmmm... chyba wrażliwej, erisa- z zielonymi bodajże elementami na białej butelce i analogiczny krem do twarzy do kompletu. A z kolorówki -puder w kremie też erisa.Staram się sobie przypomieć jak wyglądała ta tubka, ale mi się nie udaje.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 22:39   #5
magd00sinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 501
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Ja to się chyba za bardzo nie zmieniłam od czasów przedszkola... Już jako kilkuletnie dziewczę podbierałam mamie kosmetyki i mazałam się nimi na oślep Pamiętam, jak w 2 klasie podstawówki koniecznie chciałam wypróbować nowy krem rodzicielki, wysmarowałam się... A to był samoopalacz Przez kilka dni chodziłam w pomarańczowe paski i tym podobne wzorki (na twarzy). Ale wracając do tematu, to nie potrafię sobie przypomnieć, jaki kosmetyk pierwszy sama sobie kupiłam, a nie podkradłam mamie A to "Seventeen 17" coś mi mówi, pewnie mój brat używał za czasów mej młodości
__________________
mój wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1167361
magd00sinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 22:39   #6
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Ja pamiętam. Jak byłam mała to podbierałam kosmetyki mojej mamie, a był to niebieski cień (do teraz uwielbiam niebieskie cienie)oraz czerwony lakier do paznokci. Zaczęłam się malować w siódmej klasie, ale tylko w niedzielę i na dyskoteki. W moich czasach były modne białe perłowe i różowe szminki. Różową miałam z firmy Constance Caroll. Moja mama kupiła mi w podstawówce różową szminkę w Pewexie. Szkoda, że nie pamiętam jaka to była firma. Pamiętam tylko tyle, że opakowanie było czarne w złote paski. Używałam też czarnej kredki do oczu. Miałam też ten dezodorant "Rap" oraz Impulse. Lakiery do paznokci też używałam, ale były to tanie firmy. Pamiętam, że koleżanka przysłała mi z Niemiec 2 palety do makijażu z lusterkiem. Były tam cienie, róże, kremowe szminki wkładana jedna do drugiej oraz tusz. Używałam jakiś kremów, ale nie pamiętam jakich. To tyle kosmetycznych wspomnień.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 23:22   #7
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Nie no dobre z tym samoopalaczem hehe. No i wyszlo na jaw podbieranie mamie kosmetykow .
A moje pierwsze kosmetyki - na pewno krem Nivea, dezodoranty Herbina i Danielle. Z kosmetykow kolorowych to Constance Caroll.
A dezodorant rap tez pamietam...
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-23, 23:33   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Takiego zupełnie pierwszego to nie pamiętam.
- kulkowe błyszczyki do ust (np mięta, banan) to jakaś wczesna podstawówka
- czarna kredka do oczu, potem doszła jeszcze biała perłowa i niebieska oraz jakies cienie
- perłowe szminki różowe i białe
- dezodoranty 8x4 i jeszcze jakieś
- chyba w 6 klasie podtawówki dostałam od babci swój perwszy tusz do rzęs, granatowy
- lakier do włosów
- pod koniec podstawóeki zakochałam się w kosmetykach z serii CD i przywoziłam je sobie tonami z Niemiec (od mydła przez balsam po mleczko, tonik i dezodoranty)
- pierwsze mazidła do twarzy oprócz nivea i bambino to kosmetyki oli of olaz a wcześniej wytropiony razem z mamą jakiś krem w pudełku jak duże nivea ale białym z pomarańczowymi napisami
- pierwszy puder - prasowany constance caroll

W szkole średniej moja kosmetyczka zaczynała już pękać w szwach

Kurcze fajnie się wspomina.
Pamiętam jak z kremu nivea i kawałków podebranych szminek robiłyśmy sobie z kumplami błyszczyki do ust
I jeszcze pamiętam wodę "zielone jabłuszko"
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 00:14   #9
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Widzę Ewo, że malowałyśmy się tymi samymi kosmetykami. Też miałam dezodorant 8x4. Fajne wspomnienia. Pamiętam jak na początku istnienia Oriflame mama kupiła mi peeling do twarzy w różowym pudełeczku. Nie wiedziałam co to jest i używałam tego jako maseczki

pozdrawiam Cię
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 00:23   #10
arletha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 135
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Moim pierwszym kosmetykiem była odżywka do rzęs, nie pamiętam już jakiej firmy. Malowałam się tym w 4 klasie podstawówki, i umierałam ze strachu, żeby moje nauczycielki nie zobaczyły czasem, że noszę już taki perwersyjny makijaż hehehe, to były czasy. A moja przyjaciólka za bezbarwny lakier do paznokci wylądowała u dyrektora Heh, a zaledwie kilka lat pózniej nastolatki zaczęły chodzić do szkoły umalowane jak na dyskotekę! No ale ja to jestem "dinozaur", bo pamiętam jeszcze czasy "fartuszków". Jak byłam w 1 i 2 klasie jeszcze trzeba było toto nosić... :/
arletha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 01:56   #11
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Ehehehe dobrze wiedziec, ze sie jest dinozaurem. ja tez jeszcze fartyuszki pamietam... Na szczescie kochana mamusia mi wynalazla ladny i dziewczecy, a nie typowy mundurek.
Wracajac do pierwszych kosmetykow, to moje "dorosle" juz wymienialam, natomiast teraz kupilam sobie oliwke i przypomnialo mi sie, ze mama tez mnie nia smarowala po kapieli - ach, wszystko przez ta, ze sie urodzilam z sucha skora . To pewnie byl moj pierwszy kosmetyk. A teraz powrot do korzeni.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 08:10   #12
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Bardzo fajny temat!
Pamiętam, że pierwszym kremem był Nagietek, taki w biało-pomarańczowym słoiczku - używałam go od nastu lat.
Od zawsze uzywałam balsamu do ciała Nivea w niebieskim opakowaniu - wiem, że tata przywoził mi go z RFN-u
Zielone cienie Carrol Constance, dezodoranty 8x4, zielone jabłuszko - luksus!
Pierwszą pamadkę miałam w kolorze biało-perłowym!
A pierwsze prawdziwe perfumy to niezapomniana Priscilla Presley Moments
Ach, jak to było dawno!
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 08:23   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

hey
ja pamietam ,ze od wczesnych lat dorastania namiętnie smarowałm sie kremem Nivea .pózniej pamiętam piling Soraya w takim pudełeczku plastikowym i tonik Soraya z niebieska zakrętką.
co do kolorówki to bardzo długo sie nie malowałam z korzyścia dla cery ,oczywscie ale pamietam kolezanki wysmarowana fluidem Erisa chyba,najczęsciej pomaranczowymwygladały oczywiscie jak w masce.
moja córka ma 4 lata i ma własna różowa pomadkę -ciekawe czy bedzie to pamietac
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 08:37   #14
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Z tego, co pamiętam w tych zamierzchłych czasach używałam dezodorantów 8x4 i Impulse, a potem nawet i Adidas, perfum Exclamation i Chanson d'Eau, owocowych błyszczyków w kulce w szklanej buteleczce (Constance Carrol???), bezbarwnej pomadki Nivea (za to kremu Nivea nie cierpiałam), kremu Bambino i już tak pod koniec podstawówki: toniku Czysta Cera Dax'a, a w szkole średniej dopiero tuszu 100% Waterproof Rimmel'a i płynu do deamikjażu oczu Nivea.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 09:38   #15
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Najbardziej wrył mi się w pamięć oczywiście krem nivea w niebieskim pudełku (prawdę mówiąc do tej pory zdarza mi się używać), mydło Kajtek, szampon "Familijny" i Zielone Jabłuszko
Pamiętam że moim pierwszym bardziej "luksusowym" nabytkiem było słynne mydłko Fa, kupione za dewizy w Peweksie. Ach jakie mi sie po nim piękne liszaje na twarzy zrobily, przez dobry miesiąc przemykałam się do szkoły kanałami
No i dezodoranty (kogo bylo wtedy stać na perfumy? ) - 8x4, Rexona, Limara, to były zapachy . Od większego dzwonu podbieralam mamie "Być może" i "Pania Walewską" . A moimi pierwszymi perfumami były "Le Jardin" chyba z Coty i Magnolia i Vie Privee Yves Rocher, chyba juz ich nie robią.
Natomiast kosmetyków kolorowych zaczęłam używać dopiero po maturze, bardzo nieudolnie zresztą
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 10:37   #16
Keleris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 11
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Kiedy byłam w podstawówce, mój Tatuś siedział "na saksach" w NRD, a potem w RFN, stąd moim pierwszym kremem jaki pamiętam, był podbierany Mamusi Fa w cudnym różowym pudełeczku o niebotycznej wręcz pojemności. Na pewno szampon przeciwłupieżoy Healing z kotkiem (swoją drogą ciekawa jestem czy go jeszcze produkują - pamiętam śliczny błękitny kolorek i uroczy smrodek) Z dezodorantów Fa zielony (saksy), a potem BAC niebieski, Extase i oczywiście Impulse. Wody toaletowe Chanson d'eau i Chanson d'air. Peeling Erisa (zapach taki sam jak dziś), również Erisa puder w kremie z serii 20, tusze do rzęs Miss Sporty (ach, jakże uwielbiałam niebieski!), perłowo-rożowa jaśniutka szminka o aromacie truskawek Constance Caroll i bezwarunkowo błyszczyk Constance Caroll w buteleczce z kulką, bananowy lub truskawkowy. Ech, to były czasy... Jak mało potrzeba było człowiekowi do szczęścia
Keleris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 11:04   #17
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Ech, aż się łezka w oku kręci...
Pamiętam, że nigdy nie lubiłam kremu Nivea i do dziś go nie używam, z dzieciństwa kojarzę krem Penaten i szampon bambino z żółtą kaczuszką w przezoczystej walcowatej butelce z białą nakrętką.

Pierwsze kosmetyki, które kupowałam sobie sama, pamietam dobrze, bo to przecież były wielkie wydarzenia!
Przede wszystkim w 6 czy 7 klasie podstawówki - puder prasowany Inglot - pamiętam, że kosztował cały majątek, bo 90.000zł i pani dwa razy pytała, czy chcę taki drogi (były tańsze, ale pomarańczowawe i śmierdzące - bleeeeh).
Pierwsza szminka - też tamten okres i ten sam sklep - Constance Caroll perłowo-biała.
Najwięcej emocji - pamiętam do dziś - wzbudziło we mnie kupowanie pierwszego tuszu do rzęs - z pół godziny krążyłam wokół lady (to było w katowickim "Zenicie" na stoisku, gdzie wszystko podaje ekspedientka), żeby ludzi nie było, bo się po prostu wstydziłam, jakbym prosiła o wibrator albo prezerwatywy co najmniej.
Ludzie jednak ciągle byli i do kupna popchnęły mnie dwie dziewczyny - mniej więcej w moim wieku - które tak samo jak ja czaiły się, żeby kupić jakiś kosmetyk - momentalnie głowa podniosła mi się o pół metra , na twarzy zagościł spokój, pewnym krokiem podeszłam do kolejki i ustawiłam się (panny za mną ) a o tusz poprosiłam znudzonym, spokojnym tonem (a serce waliło, że hej!!! ), jakbym codziennie taki kupowała.
To był granatowy Hean bodajże i trzymałam go do niedawna, choć już zużyty i skruszały, ale przez wzgląd na niesamowity sentyment.
Nieco później, tak w siódmej klasie, zaczęły się problemy trądzikowe. Pamiętam jakiś kremik "BM", który bardzo mi pomógł, ale dostępny tylko w jednej aptece (gdzie indziej trzeba było zamawiać ) i tylko raz mi go mama kupiła.
Niedobrą premierę miały u mnie Soraya i Eris (dopiero w zeszłym roku postanowiłam dac im jeszcze szansę ) - miałam kremy przeciwtrądzikowe z ich ówczesnych linii - Soraya nasiliła mi trądzik i natłuszczała buzię , natomiast eris podrażniał i czerniały mi po nim srebrne kolczyki.
Zresztą obydwa śmierdziały okrutnie.
Poza tym Clearasil i Oxy - zaprzyjaźniłam się z nimi na długie miesiące, ale raz pomagały, raz nasilały trądzik i moja kosmetyczka (! chodziłam od 7 klasy z powodu trądziku właśnie) poradziła poszukać mniej ostrych kosmetyków.
Zaraz potem pojawiło się moje zbawienie, czyli seria Cover coś-tam Margaret Astor - na poczatku krem (świetny!), puder antybakteryjny (używałam do połowy liceum ), korektor (taki sobie) i chyba tonik, później jeszcze inne produkty - również bardzo dobre.
Używałam namietnie dezodorantów: 8x4 - oczywiście, ale jeszcze bac, Rexona, Credo, Limara, różowe i niebieskie Fa, nieco później Impulse. To moje podstawówkowe wspomnienia.
Rap tez mi się kolajrzy, ale nieco później, może na początku liceum?
W liceum (tzn. od ósmej klasy) nagle odkryłam fantastyczną samoobsługowa drogerię i to zmieniło moje życie. Zaczęłam eksperymentować.
Zaczęło się - pierwszy cień do oczu - Margaret Astor ciemnoszary, prawie czarny - słuzył mi nawet jako eyeliner , pierwszy dezodorant - Herbina, pierwszy kremik do buzi - biało-granatowe opakowanie, matujący, bodajże Dax Cosmetics albo Dermika - jest nawet gdzieś w KWC.
To były czasy, gdy do sklepów trafiły wszelakie produkty do pielęgnacji włosów. Pamiętam pierwsze szampony Ultra Doux, Elseve, produkty do stylingu L'Oreal studio coś-tam.
Pamiętacie?
A pierwszy zapach, tzn. nie dezodorant, tylko perfumy, to był z pewnością Wild Musk Coty, następnie Exclamation i w końcu SO...?, którym byłam wierna dość długo (aż nie wycofali ).
Pierwszy z wyższej półki zafundowałam sobie w 17-te urodziny - JOOP All about Eve - bleeeeh, zbyt dużo ich nie zużyłam.

Naprawdę, świetny temat!

P.S. Serię "Seventeen - 17" ja również pamiętam, ale musiała mi czymś podpaść, bo kupiłam tylko raz i chyba tylko kremik i tonik.
Zapomniałam też o pierwszym doświadczeniu z Oriflame w wieku bodajże 13-14 lat - kupiłam sobie bezbarwną odżywkę do rzęs i brwi oraz pomadkę do ust - ochronną.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 11:07   #18
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Hej!
Pamiętam, że używałam kremu Miraculum, takiego w fioletowym pudełeczku, a nazywał się chyba "krem do młodej cery", ale nie jestem pewna miałam wtedy jakieś 12-13 lat. Oczywiście perłowa pomadka, ale z dodatkowym bajerkiem - miała takie brokatowe drobinki , perłowy lakier do paznokci, dezodorant rexona, a wcześniej zielone jabłuszko , później impuls i limara - to były zapachy! Perfumy Kobako i Le Jardin - ja miałam czarne, a koleżanka różowe Bezbarwna maskara Constance Caroll - pewnie miała to być odżywka, ale nie wiem czy takie toto było Po mydełku Fa dostałam uczulenia - a takie było śliczne Ach, jeszcze odżywka do włosów Subrina - strasznie ciężko było ją dostać.
Jak to było dawno...

Pozdrowionka
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 11:22   #19
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Tak czytam i czytam co napisałyście i muszę odwołać to co sama napisałam w poprzednim poście, bo coś mi się przypomniało. Moim pierwszym kosmetykem był dezodorant Fa , taki zielony, bodajże Ocean fresh się nazywał. A potem były juz przeróżne perfumy, ale to było później- pierwsze to qui non (czy to się tak nazywało?), potem vanilla fields,frank olivier, graffitti naf nafa. A podobnie jak Mała-Czarna - na 17 lub 16 urodziny kupiłam sobie pierwsze wysokopółkowe perfumy- "ocean dream" giorgio beverly hills.Sama sobie na nie uciułałam. Ehhh, szkoda że pamięć mi już szwankuje- to było tak dawno , bo tyle fajnych rzeczy mogłabym sobie przypomnieć.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 11:31   #20
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Moje pierwsze markowe perfumy to był Tresor Lancome. O testerach wtedy mało kto słyszał, sprzedawczyni pozwoliła mi jedynie powąchać korek , więc wyobrażacie sobie jaki był efekt końcowy. Zostałam z 100 ml flaszką potwornie drogich perfum, których absolutnie nie byłam w stanie używać, bo natychmiast robiło mi się słabo i dostawałam potwornego bólu głowy. Za to ładnie wyglądały na póleczce w łaience i to była jedyna ich rola.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 11:34   #21
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

ja ogromnym sentymentem darzę firmę Arcansil, bo jedne z moich perwszych kosmetyków były właśnie tej firmy. pamiętam też cienie Lancome'a [odziedziczyłam je po mamie], dezodorant Impulse i kremy Ponds..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 12:35   #22
T3kla
Raczkowanie
 
Avatar T3kla
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 328
GG do T3kla Send a message via Skype™ to T3kla
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Mój pierwszy był krem z Erisu do cery młodej, to chyba odpowiednik dzisiejszego [w dół] 20, później dokupiłam do niego żel do mycia twarzy i tekiego zestawu używam do dziś, jeszcze pianka do włosów, taka różowa i ogggromna. Pamiętam też błyszczyk Constance Caroll, kupiony zupełnie przez przypadek a to był już taki z patyczkiem, długo go później szukałam i długo nie było, a jak wróciły to już wszystkie firmy to miały. Dezodoranty - oczywiście Herbina w kulce (dostałam na Mikołaja i nieśmiertelna Nivea, a później już się zaczęło...
P.S. a czasy fartuszków... też pamiętam, ale tylko w I klasie i odznaczenie "wzorowy uczeń"
T3kla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 13:14   #23
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Szampon Healing dalej jest w sprzedaży. Moja mama kupiła go w tamtym tygodniu za 9 zł. Teraz ma inną buteleczkę, taką prostokątną. Też go używałam i dzięki niemu pozbyłam się łupieżu.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 14:28   #24
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

ja pamiętam tusz do rzęs Pierre Renee, taki w zielonym opakowaniu, chyba z dwa lata go używałam
Poza tym dezodorant rap, średnio pachniał ale wtedy to było coś
inne...hmmm...na pewno dezodoranty CD, Impulse, seria Erisa ta poniżej dwudziestki, ale w starych opakowaniach, pamiętam jakie okropne to to wszystko było, nic mi na trądzik nie pomogło i ochronna szminka Nivei, wiecej grzechów nie pamiętam
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 14:34   #25
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

ANKA napisał(a):
> ja pamiętam tusz do rzęs Pierre Renee, taki w zielonym opakowaniu, chyba z dwa lata go używałam

o! ja też taki miałam! kompletnie o nim zapomniałam - a zużyłam kilka opakowań.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 17:53   #26
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Moim pierwszym własnym kosmetykiem był błyszczyk o zapachu owocowym Oriflamu, z serii Little Mermaid czy jakoś tak. Dostałam na imieniny w wieku 10 lat od koleżanki.
Potem były dezodoranty, byłam wierną fanką serii Impulse, chyba miałam wszystkie możliwe zapachy.

Pierwsze kosmetyki do buzi, w szóstej klasie podstawówki, po przeczytaniu jakiegoś artykułu w gazecie, chyba "Olivii", o pielęgnacji młodej cery... Byłam wtedy "poważnie" zakochana i chciałam być taka światowa i pientkna. Wcześniej, pamiętam, mama i babcia wcierały, a raczej usiłowały wcierać we mnie kremy na naczynka, tak mniej więcej od kiedy skończyłam pięć latek, a w sklepach pojawiły się rózne specyfiki. A ja się nie dawałam, nie lubiłam tych tłustości na buzi, ble.
Pierwsza moja samodzielna seria do twarzy to były "Nastolatki" Kolastyny, jeszcze w starym opakowaniu, takim białym i "Anty" Sorai. Do dzisiaj mam sentyment do zapachu tej drugiej.
Pierwsza kolorówka, to puder sypki Constance Caroll oczywiście i tusz tej samej firmy, oraz pomadka kolorowa różowa CC. Ale cień do powiek to już z Bell miałam, beżowy.

Kremu Nivea nie lubiłam... Przejadł mi się już w dzieciństwie. Po rodzinie krąży anegdotka, jak to mała Anusia się wysmarowała kremikiem od stóp do głów, a także wózeczek i pieluszki, jak dali kilkumiesięcznemu bobasowi pudełko polskiego, zamiast, jak zwykle, mocniej zakręcanego, niemieckiego kremu. Ale z drugiej strony, podobno nic mnie tak nie uspokajało jak zabawa tym kremem, od zawsze byłam zboczona!
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 17:54   #27
AniaGO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 47
GG do AniaGO
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

Z dzieciństwa pamiętam jak podkradałam pomadkę mojej mamy taką zieloną w złotej oprawie,która potem zmieniała kolor na różowy-potwornie ciężko było ją zmyć bo była niesłychanie trwała. Potem dostałam swoją pierwszą bezbarwną pomadkę a w 7 klasie podstawówki miałam już piękną białą perłową szminkę chyba Celii, krem Erisa i płyn do układania włosów firmy Riar. W 8 klasie kupiłam sobie puder w kremie Erisa ale malowałam się nim tylko w domu jak nikt nie widział (ćwiczyłam na później) A w liceum kupiłam sobie pierwszy tusz i to był Max Factor 2000 Calorii, który wtedy był o wiele lepszy niż ten obecny. Stosowałam go przez wiele lat aż zmienili szczoteczkę i zrezygnowałam. Właściwie w liceum to zaczełam stosować i podkład i cienie. W tedy wszystkie dziewczyny się już malowały. A gdy przychodziłam do domu i zmyłam makijaż to smarowałam się moim ulubionym wtedy kremem Bambino.Pamiętam też taki różowy dezodorant Riar, i pojawił się krem do rąk Kamill ale nie wsklepach tylko na bazarkach. Jak to miło powspominać, ale wole zdecydowanie dzisiejsze swoje kosmetyki a z tamtych pozostałam wierna kremowi Kamill i kremom Erisa w lepszym wydaniu.
AniaGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 19:08   #28
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

z tego co pamiętam jak miałam 7 lat to uzywałam pomadki ochronnej jade - żółtej (dziesiejsze maybelline)czułam się jak książniczka i kremu bambino - namiętnie, potem w 4 klasie urozmaiciłam i dorzuciłam sztyfty chap sticka, potem były już toniki - mój ulubiony przez długie lata oxy niebieski i melisa, potem pojawiły sie kremy johnsona które bardzo lubiałam , przypomniały mi sie też jak wchodziły mydełka duru i szampony ultra doux i pasta do zębów aquafresh - zagraniczna, tata z Niemiec przywiózł , ale nie z tubki a w piance widziałam gdzies ostatnio takie w jakimś hipermarkecie , co jeszcze dyzodoranty Impuls - mój ulubiony Zen pierwsza pomadka to była miss sporty perłowo beżowa i błyszczyki z kulką potem też jakieś cienie chłodzące w sztyfcie z oriflamu ale to już w gimnazjum w 2 klasie i wtedy sie zaczęło moje chomikowanie kosmetyków...
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 19:16   #29
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

pierwsze kosmetyki... hm... na pewno jakiś błyszczyk w kulce (wiśniowy chyba) którego wszystkie koleżanki w szkole mi zazdrościły potem korektor Vipery, błyszczyk kolorowy Bell (jakiś różowawy) i szminka perłowa też Bell przypominam sobie też ten tonik "seventeen 17" który strasznie śmierdział i błyszczyk Oriflame gruszkowy (śliczny był)
resztę podkradałam mamie
poza tym pamiętam, "przez" moją babcię, która uczyła chemii kosmetycznej i dostawała masę różnych gazet kosmetycznych, miałam niesamowitego świra na punkcie kosmetyków szczególnie tych wysokopółkowych
przy każdym wejściu do drogerii miałam obłęd w oczach i "testowałam" co się dało
(jak ja sobie teraz pomyślę, jaka byłam nieznośna... no ale to było gdzieś tak w 6 klasie)
znałam cały asortyment Diora, Chanel i HR
a malować zaczęłam się dopiero teraz - w liceum, bo w gimnazujm był zakaz

a jeśli chodzi jeszcze o kosmetyki w dzieciństwie, to pamiętam, jak (mając 4 - 5 latek) posmarowałam sobie CAŁĄ buzię zielonymi cieniami mamy... chyba nie była zbyt szczęśliwa
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 19:43   #30
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: wasze pierwsze kosmetyki :)

ja miałam pomadke Constans Caroll (kupona na studniówkę), wczesniej uzywałam bezbarwnych błyszczykow, pomadek. Tusz - Lumena - wodoodporny, tonik i fluid - Soraya, puder tez C Caroll. Poza tym lakier do paznokci, to takiej firmy juz chyba nie ma ... A zapomniałam o pachnidłach! To był dezodorant Limara, tak sie to chyba nazywało, bac tez mialam ..
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-02 17:51:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.