Mity i Sterotypy Fitnessowe - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-06, 01:16   #31
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Zacznijmy od tego, ze nie stosowalem nigdy suplementacji, ostatnio sie za tym rozgladam i pewnie zaczne, chcialbym to na wstepie to zaznaczyc.

Ja bym zjadl z rana z tego wzgledu, ze nie musisz robic zarcia, tylko wstac, machnac odzywke i isc biegac

Jak te interwaly wygladaja, bo 1.5h to dlugo?
Ja też nigdy nie stosowałam, ani w akurat tym dziale mnie nie szkolono. Ale polecałeś zamiast śniadania więc spytałam.
Co do "machnąć i biegać" - uczono mnie że po jedzeniu 30-45min odpoczynku i dopiero do biegania. I jak tu teraz te cholerne odżywki traktować - jako posiłek czy nie... A co do wygody to zalanie płatków mlekiem zajmuje mi około minuty, i to z odmierzaniem porcji bo pilnuję kalorii, więc to akurat nie problem.
Co do interwałów: na razie jest 30min biegu i 60min rowerka, będzie zwiększane o 5 minut biegu co tydzień (kosztem rowerka). Biegi rozpisałam tu:
https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=5107

Rowerek jest szybko (32-36km/h) ale na najmniejszym obciążeniu. Mało kalorii spala ale lubię, więc póki mi nie wolno więcej biegać to pedałuję na stacjonarnym.
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 04:36   #32
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Wyrak - poszperałam na sfd, chłopaki twierdzą że odżywka białkowa nie powinna zastępować posiłku, więc odradzają jako pierwszy czy jako ostatni posiłek. Ma być albo przed albo po treningu, jak po treningu popołudniowym to potem ma być jeszcze kolacja (głównie białkowa, ale nie odżywka). Piszę żebyśmy oboje nie mieszali ludziom w główkach
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 11:17   #33
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Mój tato stosuje odżywki białkowe i zawsze spożywa je po treningu, czeka kilkanascie minut i je kolację. Efekty są.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 17:47   #34
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Wyrak - poszperałam na sfd, chłopaki twierdzą że odżywka białkowa nie powinna zastępować posiłku, więc odradzają jako pierwszy czy jako ostatni posiłek. Ma być albo przed albo po treningu, jak po treningu popołudniowym to potem ma być jeszcze kolacja (głównie białkowa, ale nie odżywka). Piszę żebyśmy oboje nie mieszali ludziom w główkach
Ja nie mowie, ze ma zastepowac, ale jesli np. biegasz o 6 rano, to nie masz innej opcji.
Druga sprawa: odzywki jako posilki przed i potreningowe - luz, ale nigdzie nie pisalem, ze ma np. zastepowac kolacje.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:10   #35
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Ja doradziłam śniadanie a ty na to:

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

... albo sieknac odzywke jak ktos chce mocno z rana biegac.
Jeśli dobrze pamiętam to w języku polskim "albo" implikuje zastępowanie... Nie wpomniałeś nic o porze tego porannego biegania, stąd moje uwagi. Ja na przykład biegam o 9:30 (też rano) i mam czas zjeść śniadanie o 8ej. Choć zgodzę się że jak ktoś biega o 6tej, to odżywka dobrym wyjściem by nie musieć wstawać o 4:30 (choć takich ludzi też znam). Ale do odżywki najlepiej dodać owoce (zmiksować w shake) albo zjeść garść rodzynek. Wg. sdf.

Edytowane przez majkas
Czas edycji: 2010-02-06 o 18:12
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:42   #36
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

zacznijmy od tego, ze bieganie bardzo wczesnie rano to w ogole nie jest dobry pomysl z uwagi na zwiekszone wyzyko kontuzji .

A co do odzywek - przy odzywkach, z tego co sie zdazylam zorientowac, duzo wieksza kwestie gra twoj cel treningowy. Czy robisz mase, rzezbe czy podnosisz wydolnosc itd. Poza tym tu piszecie "odzywka" odzywka, ale jaka odzywka? Bialkowa? Gainer? Czy co?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage

Edytowane przez santos
Czas edycji: 2010-02-06 o 18:44
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:54   #37
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Pierwszy raz słyszę o teorii zwiększonego ryzyka kontuzji przy wczesnym bieganiu. Czy możesz podać jakieś szczegóły?

Co do celu: ja założyłam że chodzi o redukcję, ale fakt, jesteśmy na fitness, cele mogą być różne.

co do odżywek: chodziło mi o białkową.

Jeśli masz jakieś konkretne informacje (wiedzę) na temat odżywek a celów - czy możesz proszę się podzielić? Ja dopiero zbieram info na ten temat, myślałam o wheybolic po treningu siłowym.
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-06, 20:24   #38
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Ja doradziłam śniadanie a ty na to:

Jeśli dobrze pamiętam to w języku polskim "albo" implikuje zastępowanie... Nie wpomniałeś nic o porze tego porannego biegania, stąd moje uwagi. Ja na przykład biegam o 9:30 (też rano) i mam czas zjeść śniadanie o 8ej. Choć zgodzę się że jak ktoś biega o 6tej, to odżywka dobrym wyjściem by nie musieć wstawać o 4:30 (choć takich ludzi też znam). Ale do odżywki najlepiej dodać owoce (zmiksować w shake) albo zjeść garść rodzynek. Wg. sdf.
Jesli sie nie zrozumielismy - chodzilo mi o bieganie wczesnie rano, przed sniadaniem.
Bo w innym wypadku, to co w ogole rozkminiac? Nie rozumiem tak szczerze, o co wtedy pytac i nad czym sie zastanawiac

Nie "najlepiej dodac owoce" tylko to bedzie zalezalo od danego celu dietetycznego. Od tego zalezy, czy maja byc wegle z bialkiem, czy nie, nie ma jednej formuly co jest najlepiej dla wszystkich.

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
zacznijmy od tego, ze bieganie bardzo wczesnie rano to w ogole nie jest dobry pomysl z uwagi na zwiekszone wyzyko kontuzji .

A co do odzywek - przy odzywkach, z tego co sie zdazylam zorientowac, duzo wieksza kwestie gra twoj cel treningowy. Czy robisz mase, rzezbe czy podnosisz wydolnosc itd. Poza tym tu piszecie "odzywka" odzywka, ale jaka odzywka? Bialkowa? Gainer? Czy co?
Wg mnie duzo zalezy od tego, co kto moze i jaki ma plan dnia.

Ja mowie caly czas o odzywkach bialkowych, whey i te sprawy. So sorry jesli to bylo niejasne.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 20:46   #39
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jesli sie nie zrozumielismy - chodzilo mi o bieganie wczesnie rano, przed sniadaniem.
Bo w innym wypadku, to co w ogole rozkminiac? Nie rozumiem tak szczerze, o co wtedy pytac i nad czym sie zastanawiac

Nie "najlepiej dodac owoce" tylko to bedzie zalezalo od danego celu dietetycznego. Od tego zalezy, czy maja byc wegle z bialkiem, czy nie, nie ma jednej formuly co jest najlepiej dla wszystkich.
Po co rozkminiac? A po to że takie wątki są czytane przez różnych ludzi, takich co zbierają rzetelne informacje, i takich którzy przeczytają 3 wątki na krzyż a potem płaczą że nie osiągnęli swoich celów. Wejdzie taka co je 800 kalorii, przeczyta że ma jeść odżywkę zamiast śniadania (bo nie sprecyzowaliśmy czasu) i tak zrobi!!! Gratuluję wiedzy, z tego co widzę mimo że fachowcem nie jesteś to swoje wiesz i starasz się pomóc innym, ale bądźmy precyzyjni!

a co do tych owoców w białku względem celów - to też poproszę o rozwinięcie tematu. Bo z tego co ja czytałam (i czego mnie uczono) to w każdym posiłku ma być białko i węglowodany, tylko proporcje będą różne ze względu na porę dnia, cele itp. Ale mogłam coś źle zrozumieć. I am just a human.
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 21:10   #40
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Po co rozkminiac? A po to że takie wątki są czytane przez różnych ludzi, takich co zbierają rzetelne informacje, i takich którzy przeczytają 3 wątki na krzyż a potem płaczą że nie osiągnęli swoich celów. Wejdzie taka co je 800 kalorii, przeczyta że ma jeść odżywkę zamiast śniadania (bo nie sprecyzowaliśmy czasu) i tak zrobi!!! Gratuluję wiedzy, z tego co widzę mimo że fachowcem nie jesteś to swoje wiesz i starasz się pomóc innym, ale bądźmy precyzyjni!

a co do tych owoców w białku względem celów - to też poproszę o rozwinięcie tematu. Bo z tego co ja czytałam (i czego mnie uczono) to w każdym posiłku ma być białko i węglowodany, tylko proporcje będą różne ze względu na porę dnia, cele itp. Ale mogłam coś źle zrozumieć. I am just a human.
Nie no, chodzilo mi o - mam czas na zjedzenie sniadania + odpowiedniego posilku przedtreningowego, to naprawde nie wiem co tu kombinowac
Co nie zmienia faktu, ze nieprecyzyjnie wyszlo i dlatego tez sprecyzowalem o co chodzi

Gdzie Cie tak uczono?
Bo postepujac zgodnie z Berardim (10 przykazan zdrowego zywienia, wisi na dietetyce) to kazdy posilek powinien zawierac bialko + warzywa, wegli niewarzywnych nie, poza sniadaniem i po treningu.
Natomiast posilki okolotreningowe sa:
- przed i po zawsze bialko, pelnowartosciowe i latwo przyswajalne
- po zawsze wegle
- to czy przed wegle, zalezy od celu, na redukcji nie
Poczytaj:
http://super-sylwetka.pl/posilki_okolotreningowe.php
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 21:40   #41
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

to że mnie uczono o białku i węglowodanach w każdym posiłku:

sam potwierdzasz że w każdym posiłku węgle z warzyw (ja nie sprecyzowałam źródła).
A uczono mnie na University of Illinois, Department of Kinesiology, Department of Food Science and Human Nutrition, i Department of Recreation, Sport and Tourism (robię doktorat z psycho-socjologicznych motywacji do aktywności fizycznej i wymagania zakładały kilka zajęć z podstaw żywienia i temu podobnych).

co do owoców/rodzynek - masz rację. Przed treningiem nie. Myślałam o sobie jak to pisałam (ja odżywkę planuję jako potreningowy i na ten temat informacje zbierałam) także dzięki za korektę/uściślenie

Edytowane przez majkas
Czas edycji: 2010-02-06 o 21:41
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-06, 21:45   #42
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
to że mnie uczono o białku i węglowodanach w każdym posiłku:

sam potwierdzasz że w każdym posiłku węgle z warzyw (ja nie sprecyzowałam źródła).
A uczono mnie na University of Illinois, Department of Kinesiology, Department of Food Science and Human Nutrition, i Department of Recreation, Sport and Tourism (robię doktorat z psycho-socjologicznych motywacji do aktywności fizycznej i wymagania zakładały kilka zajęć z podstaw żywienia i temu podobnych).

co do owoców/rodzynek - masz rację. Przed treningiem nie. Myślałam o sobie jak to pisałam (ja odżywkę planuję jako potreningowy i na ten temat informacje zbierałam) także dzięki za korektę/uściślenie
Z warzyw tak, poza posilkami okolotreningowymi, wtedy inne sa lepsze.



Powodzenia z doktoratem
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 21:48   #43
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

wedle życzenia Wyraka wątku nie zaśmiecam i wiadomość usuwam
__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2010-02-19 o 17:28
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:00   #44
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
witam
ja sobie czytam i nie wiem czy dobrze kapuję...pewnie mi się dostanie, że nie czytam ze zrozumieniem,ale wolę zapytać kogoś kto się zna niż robić coś źle bo ponoć nie ma głupich pytań
jeśli na R bądź U będę ćwiczyła w godz wieczornych tj około godz do 19.30- 20.30). to po tych cwiczeniach mam zjadać białko z węglami,tak?? czyli np jakiś kefir czy mięcho lub jaja i do tego warzywa.(byle nie twaróg-chyba,że z cebulką i serek wiejski).które warzywa maja wysoki a który niski IG wiem więc te o niskim są OK?
w razie co to zasady żywieniowe raczej znam-staram się odżywiać zdrowo, jednak nie ćwiczyłam dosyć dawno już systematycznie co zmusiłoby mnie do zastanowienia się co jadam po ćwiczeniach...
mam nadzieję, że nikogo swoim pytaniem nie zirytuję...
pozdrawiam

edit.
niepotrzebnie zadałam pytanie bo odpowiedź powoli znajduję-oby słuszną
Po treningu - bialko: miecho czy jajka, nabial odpada
Wegle: makarony, ryz, owoce, warzywa odpadaja
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:06   #45
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Po treningu - bialko: miecho czy jajka, nabial odpada
Wegle: makarony, ryz, owoce, warzywa odpadaja
dziękuję
jakoś będzie trzeba się zmusić do jedzenia mięska na kolację-jajka-bardzo rzadko ze względu na uczulenie
już nie mogę się doczekać kiedy wrócę do ćwiczeń
dobrej nocy
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:09   #46
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
dziękuję
jakoś będzie trzeba się zmusić do jedzenia mięska na kolację-jajka-bardzo rzadko ze względu na uczulenie
już nie mogę się doczekać kiedy wrócę do ćwiczeń
dobrej nocy
Ja cwicze nieraz pozniej i mieszcze potreningowy i kolacje po tym tak nawiasem mowiac...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 03:22   #47
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

A ja dalej mam zagwozdge co robic, gdy moj trening jest b. pozno. Bo NIE moge zjesc i potreningowego i kolacji, bo potreningowy wypada na jakies 2-3 godziny przed snem, a pozniej nic jesc nie moge z uwagi na zoladek. Czy lepiej

-wypic odzywke bialkowa zaraz po, a po jakiejs godzinie zjesc bialko+wegle
-wypic gainera, po godzinie zjesc kolacje
-zjesc posilek potreningowy, np tunczy+ryz, a przed snem zamiast kolacj wypic odzywke bialkowa (tak w ogole mozna?)

I ktore z tych lepsze na mase, a ktore na rzezbe (bo teraz bede mase cykac, a potem rzezbe)??? Doradzi ktos?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 03:56   #48
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Santos, o takie rzeczy to ja bym na SFD pytała, tutaj raczej większość pań nastawiona na redukcję bądź utrzymanie z tego co czytałam...
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 04:08   #49
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
A ja dalej mam zagwozdge co robic, gdy moj trening jest b. pozno. Bo NIE moge zjesc i potreningowego i kolacji, bo potreningowy wypada na jakies 2-3 godziny przed snem, a pozniej nic jesc nie moge z uwagi na zoladek. Czy lepiej

-wypic odzywke bialkowa zaraz po, a po jakiejs godzinie zjesc bialko+wegle
-wypic gainera, po godzinie zjesc kolacje
-zjesc posilek potreningowy, np tunczy+ryz, a przed snem zamiast kolacj wypic odzywke bialkowa (tak w ogole mozna?)

I ktore z tych lepsze na mase, a ktore na rzezbe (bo teraz bede mase cykac, a potem rzezbe)??? Doradzi ktos?
To trzecie odpada, bo na noc chcesz wolnoprzyswajalne bialko, wiec odzywka nie ma sensu na kolacje...

Tak poza tym, to jak pewnie wiesz, ja sam to rozkminialem i nie rozkminilem...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 08:36   #50
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ja cwicze nieraz pozniej i mieszcze potreningowy i kolacje po tym tak nawiasem mowiac...
tyle,że ja chodzę spać o 22.00 rzadko później... czyli z ćwiczeń będę wracała jakieś 2 i pół godz przed snem-to wówczas mam zjadać tylko coś czystko białkowego.(cycek kuraka, ryby, ser żółty też??) i potem juz nie dam rady nic zjeść.
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 08:57   #51
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
tyle,że ja chodzę spać o 22.00 rzadko później... czyli z ćwiczeń będę wracała jakieś 2 i pół godz przed snem-to wówczas mam zjadać tylko coś czystko białkowego.(cycek kuraka, ryby, ser żółty też??) i potem juz nie dam rady nic zjeść.
Ja bym wrzuciła odżywkę białkową zaraz po treningu i godzinę potem twaróg (tak na 1.5h - 1h przed snem). Ser żółty chyba odpada, mogę się mylić. Fajnie by było jakby Wyrak się jeszcze tu określił, moja wiedza troszku zastana, mogę mieszać
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 09:04   #52
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Dobry pomysł Wyrak.
Ja bym jeszcze w tytule dodała - zanim założysz nowy wątek przeczytaj.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 09:14   #53
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Ja bym wrzuciła odżywkę białkową zaraz po treningu i godzinę potem twaróg (tak na 1.5h - 1h przed snem). Ser żółty chyba odpada, mogę się mylić. Fajnie by było jakby Wyrak się jeszcze tu określił, moja wiedza troszku zastana, mogę mieszać
suplementy odpadają-biorę tylko skrzyp na włosy i niczego więcej nie chcę-nie mam dobrego zdania na temat odżywek... może dlatego, że mało o nich wiem, aczkolwiek wolę nie brać. twarogu,serków wiejskich nie znoszę,ale może się zmuszę na te pół kostki te 2-3 razy w tygodniu...
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 14:44   #54
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
tyle,że ja chodzę spać o 22.00 rzadko później... czyli z ćwiczeń będę wracała jakieś 2 i pół godz przed snem-to wówczas mam zjadać tylko coś czystko białkowego.(cycek kuraka, ryby, ser żółty też??) i potem juz nie dam rady nic zjeść.
Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Ja bym wrzuciła odżywkę białkową zaraz po treningu i godzinę potem twaróg (tak na 1.5h - 1h przed snem). Ser żółty chyba odpada, mogę się mylić. Fajnie by było jakby Wyrak się jeszcze tu określił, moja wiedza troszku zastana, mogę mieszać
Po treningu koniecznie wegle... Wg mnie, ale zaznaczam, ze to moj chlopski rozum i sam nie wiem, lepiej zjesc potreningowy, niz tylko bialkowa kolacje po treningu wieczorem.

Ser zolty odpada, ze wzgledu na tluszcz.

Cytat:
Napisane przez cbc6429be45513368b51b71e3 40d921ce6d338a3 Pokaż wiadomość
Dobry pomysł Wyrak.
Ja bym jeszcze w tytule dodała - zanim założysz nowy wątek przeczytaj.
Swoja droga, zeby ludziska czytali podwieszone watki, wszystko byloby duzo latwiejsze.

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
suplementy odpadają-biorę tylko skrzyp na włosy i niczego więcej nie chcę-nie mam dobrego zdania na temat odżywek... może dlatego, że mało o nich wiem, aczkolwiek wolę nie brać. twarogu,serków wiejskich nie znoszę,ale może się zmuszę na te pół kostki te 2-3 razy w tygodniu...
\

Rozumiem Cie, bo sam nie suplementuje i mialem do tego zdystansowany stosunek. Tyle, ze teraz sie przymierzam do tego i powiem Ci, ze nie wydaje mi sie to takie straszne, wrecz przeciwne
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 16:51   #55
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
suplementy odpadają-biorę tylko skrzyp na włosy i niczego więcej nie chcę-nie mam dobrego zdania na temat odżywek... może dlatego, że mało o nich wiem, aczkolwiek wolę nie brać. twarogu,serków wiejskich nie znoszę,ale może się zmuszę na te pół kostki te 2-3 razy w tygodniu...
To może gotowana pierś kurczaka z ryżem albo kaszą zaraz po treningu i mały czysto białkowy posiłek 1-1.5h później? I nie musi być twaróg (choć to białko najlepsze na noc), może być np. tuńczyk (z puszki, na wodzie).
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 17:56   #56
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Po treningu - bialko: miecho czy jajka, nabial odpada
Wegle: makarony, ryz, owoce, warzywa odpadaja
Dlaczego po treningu nabiał odpada?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 18:28   #57
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

wyrak-dzięki

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
To może gotowana pierś kurczaka z ryżem albo kaszą zaraz po treningu i mały czysto białkowy posiłek 1-1.5h później? I nie musi być twaróg (choć to białko najlepsze na noc), może być np. tuńczyk (z puszki, na wodzie).
tak też będę robiłatzn ta pierś z ryżem dam radę zjeść,ale później juz nie bo najpóźniej o 22 chodzę spać-najczęściej o 21.30 max22,bardzo rzadko później.Zobaczymy jak to będzie wygladało w praniu
juz nie zaśmiecam wątku głupimi pytaniami i zmykam.
pozdrawiam
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 19:04   #58
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Dlaczego po treningu nabiał odpada?
Bo to wolno przyswajalne bialko, a po treningu trzeba szybko przyswajalne zaaplikowac
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 19:17   #59
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bo to wolno przyswajalne bialko, a po treningu trzeba szybko przyswajalne zaaplikowac
No tak wiem o tym. Ale np dajmy na to po wieczornym bieganiu nie można zjeść jakiegoś nabiału i pójść spać? Przecież wolno przyswajalne będzie miało całą noc, żeby się "przyswoić" mówiąc prosto. Czyż nie?

I proszę napisz mi w jakich produktach jest łatwo przyswajalne białko.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 19:35   #60
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
No tak wiem o tym. Ale np dajmy na to po wieczornym bieganiu nie można zjeść jakiegoś nabiału i pójść spać? Przecież wolno przyswajalne będzie miało całą noc, żeby się "przyswoić" mówiąc prosto. Czyż nie?

I proszę napisz mi w jakich produktach jest łatwo przyswajalne białko.
Nie, po treningu trzeba cialu dostarczyc szybko wchlanialnego bialka i uzupelnic wegle.
Latwoprzyswajalne - miecho wszelakie i jajka. Tylko nalezy pamietac o unikaniu tluszczu, wiec np. taka piers z kuraka bedzie lepsza niz udko przykladowo.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 11:21:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.