Bourjois Kobako - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-17, 20:43   #1
rob9
Raczkowanie
 
Avatar rob9
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 93
Smile

Bourjois Kobako


Witam serdecznie
Jak nowy user proszę o wyrozumiałość i pomoc jakże fachowe grono użytkowniczek i użytkowników Wizażu

Zakładam ten wątek aby zapytać Was znawczynie perfum czy znacie może jakieś inne zapachy o podobnych nutach (podobne do wymienionego w tytule, a budzacego skrajne emocje Bourjois Kobako). Tak się stety albo niestety składa, że to jedne z ulubionych perfum mojej mamy, a nie są one już bardzo powszechnie dostępne i są hmm już nieco "przestarzałe". Zastanawiam się wobec tego czy nie sprawić Jej w prezencie czegoś co będzie choć trochę podobne, a bardziej współczesne.

Zamieniam się zatem w słuch będę Wam za pomoc bardzo wdzięczny.

Ktoś może powiedzieć, sam sobie sprawdź w perfumerii ale uwierzcie mi dorosły facet w damskim dziale perfumerii sam nie jest traktowany poważnie ;D i wywołuje czasem niezdrowe zainteresowanie personelu nastawione na chyba pan pomylił dział...
rob9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 08:55   #2
dixi
Zakorzenienie
 
Avatar dixi
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3 619
GG do dixi
Dot.: Bourjois Kobako

myślę że mamie mogłyby się spodoba ć: Opium YSL , Słoń czyli Kenzo Elephant, także Kelly Caleche Hermesa...
ale pod względem siły rażenia Kobako nie przebije nic
dixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 17:37   #3
Kot z Cheshire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 109
Dot.: Bourjois Kobako

Mnie się z Kobako bardzo subiektywnie kojarzą Anais Anais. Pewnie nie mają takiej siły rażenia ale po psiknięciu się nimi od razu pomyślałam, że mają w sobie jakąś taką identyczną, kurzową nutkę.

Ja bym nie szukała nic innego dopóki w perfumeriach internetowych jeszcze Kobako występuje Szczeólnie jeśli to, jak piszesz, jedne z ulubionych perfum Mamy.
Kot z Cheshire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 07:33   #4
rob9
Raczkowanie
 
Avatar rob9
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 93
Dot.: Bourjois Kobako

Dziękuję za dotychczasową pomoc , może jeszcze się nasuną jakieś inne zapachy, proszę pisać

Dziękuję za info o Słoniu i Anais postaram się jakoś zręcznie i niezauważenie przy okazji podrzucić testerki mamie i wybadam czy będą pasować.

Opium był już testowany i został niezbyt miło przyjęty .
rob9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 09:32   #5
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Bourjois Kobako

Ja na Twoim miejscu po prostu kupiłabym Mamie Kobako skoro je lubi - a wierz mi że na rynku go pełno, w kioskach, drogeriach (bynajmniej u mnie w Warszawie) nie mówiąc o internecie gdzie jest za grosze
Ale jeśli koniecznie coś nowocześniejszego, to Słoń jest znakomitym pomysłem... właśnie wyprzedaje go SuperPharm... aczkolwiek skoro Opium nie leżało to może i słoń nie pasować. Są to zapachy orientalne, "skórzane", powiedziałabym, a Kobako jest słodko-kwiatowe.
Anais Anais jest fajny i świeży ale to także "stary" zapach
Ja myślę ze dla Mamy to coś eleganckiego, np. Coco Mademoiselle albo po prostu podpytać ją na zakupach
Pozdrawiam
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 22:33   #6
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Bourjois Kobako

Też mi się zdaje, że Kobako bywa w sklepach i wyszukiwarka pokazuje, ze jest w sklepach (nie będę dawać linków, by reklamy nie robić nieregulaminowej).

Jakiś czas temu byłam w samoobsługowej perfumerii, gdzie zobaczylam obok siebie wlasnie kobako, "wykrzyknika" i jeszcze coś takiego z at 90' i poczulam się jakby się przeniosła w czasie. :P

Wąchalam je wszystkie po kolei i naprawdę taka zapachowa wycieczka w lata 90'.
kompletnie mi nie przeszkadzało, że Kobako woniała wtedy straszna nauczycielka, a wykrzyknikiem większość klasy, z czego co najmniej połowa na przerwach wyciągała biało-czarne butelczynki z plecaczków i bez opamiętanie lała się nimi "dookoła" - po dekolcie, włosach i tym, co akurat się napatoczyło pod rękę... Pamiętam, że mieliśmy wtedy z kolegą przemyślenie, że reklama tego zapachu ("pachnieć krzykiem") jest przerażająco trafna.

^Przepraszam za lekki OT.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.