Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-05, 20:49   #811
Neurode
Raczkowanie
 
Avatar Neurode
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 51
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
A to nie są babyhairy i nie masz po prostu "takiej urody" jak ja?
Część to babyhair , ostatnio jest ich sporo, ale większa część to niestety połamane włosy, mogę to ocenić po długości, i nie przeszkadza mi, że sterczą, tylko własnie, że są rozdwojone. Ale pociacham co będe widzieć i może przejdzie, chociaż jestem raczej perfekcjonalistką i mi to trochę wadzi

SceneQueene, mieszaneczki są ekstra

Edytowane przez Neurode
Czas edycji: 2015-04-05 o 20:53 Powód: nie chcę dodawać drugiego posta pod rząd
Neurode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 09:50   #812
PatiKotek
Przyczajenie
 
Avatar PatiKotek
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dzień dobry..

Mam jeszcze kilka pytań
Taką maskę emolientową mogę stosować codziennie.. ?
Chciałabym rozpocząć olejowanie takie z prawdziwego zdarzenia

Na końce jedwab... Macie jakieś ulubione? Wyczytałam już że nie Biosilk

Pozdrawiam
PatiKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 12:00   #813
Neurode
Raczkowanie
 
Avatar Neurode
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 51
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

PatiKotek, mi na początku emolienty bardzo pomogły. Możesz bardzo często stosować, tak jak Ci mycia włosów wypadają.
Neurode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 12:30   #814
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez PatiKotek Pokaż wiadomość
Dzień dobry..

Mam jeszcze kilka pytań
Taką maskę emolientową mogę stosować codziennie.. ?
Chciałabym rozpocząć olejowanie takie z prawdziwego zdarzenia

Na końce jedwab... Macie jakieś ulubione? Wyczytałam już że nie Biosilk

Pozdrawiam

ja green pharmacy polecam,nie ma alkoholu meega wydajny i nie obciąża nawet jak sporo sie go nałoży ,zreszta na kwc tez dobre opinie
tylko ja ostatnio jakoś w rossmanie nie widziałam ;/ ale to może tylko u mnie.
Dziewczyny olejowała któraś z was włosy tym winogronowym z biedronki?
zastanawiam sie czy nie kupić i popróbować jak sie nie sprawdzi to wykorzystam do celów kulinarnych.
tylko używam szamponu ze sles,ale chyba coś tam da no nie
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 13:02   #815
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
Dziewczyny olejowała któraś z was włosy tym winogronowym z biedronki?
Olejowałam nie raz, nawet na nim macerat zrobiłam. Polecam. Jeśli nie podpasuje to w końcu jest to olej o przeznaczeniu kuchennym więc się nie zmarnuje.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 16:24   #816
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez PatiKotek Pokaż wiadomość
Dzień dobry..

Mam jeszcze kilka pytań
Taką maskę emolientową mogę stosować codziennie.. ?
Chciałabym rozpocząć olejowanie takie z prawdziwego zdarzenia

Na końce jedwab... Macie jakieś ulubione? Wyczytałam już że nie Biosilk

Pozdrawiam
Mozesz, maski emolientowe bywaja lzejsze i ciezsze.

Jedwabie/sera/kuracje: najtanszy Marion, drozszy kuracja - eliksir Gliss Kur, podobna Syossa (ten sam sklad), profesjonalne np krysztalki Alfaparf, serum Argan'de Stapiz. Roznia sie iloscia silikonow, olejow i ewentualnym dodatkiem protein. Ja wybieram takie bez protein i alkoholu oraz z ciezszymi silikonami dlatego nie chce np Green Pharmacy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 17:33   #817
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

A ja jeszcze raz polecę od siebie serum Biovaxa z wit. A i E. Jak dla mnie super.

PS Maski Biovaxa pokazały się teraz w saszetkach w Biedronce, za 2 zł
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-06, 18:38   #818
90KKAMmilla90
Przyczajenie
 
Avatar 90KKAMmilla90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 18
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Zgodzę się, sama kupowałam ostatnio, taką niebieską właśnie w Biedronce za 2 zł Ale ja i tak nie jestem fanką biowaxu, mam wrażenie, że włosy są oklapnięte i efekt utrzymuje się tylko do następnego mycia;/ Najlepiej zainwestować w coś lepszego, co faktycznie poprawi stan włosów.
90KKAMmilla90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 19:14   #819
Neurode
Raczkowanie
 
Avatar Neurode
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 51
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

A ja tam lubię maski biowaxu, zawsze można je jeszcze stuningować jak za słabe ;P
Neurode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 19:50   #820
90KKAMmilla90
Przyczajenie
 
Avatar 90KKAMmilla90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 18
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Ja też czasem używam ale mam też różne maski z profesjonalnej drogerii internetowej i zdecydowanie lepiej działają. W jaki sposób tuningujesz swoje maski?
90KKAMmilla90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 20:34   #821
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez 90KKAMmilla90 Pokaż wiadomość
Zgodzę się, sama kupowałam ostatnio, taką niebieską właśnie w Biedronce za 2 zł Ale ja i tak nie jestem fanką biowaxu, mam wrażenie, że włosy są oklapnięte i efekt utrzymuje się tylko do następnego mycia;/ Najlepiej zainwestować w coś lepszego, co faktycznie poprawi stan włosów.

Ja tez nie lubie Biovaxa, nie robil nic ani jak mialam zniszczone wlosy ani na zdrowych. Tuningowanie nie jest dla mnie, nie bawi mnie to i nie lubie tego robic, wymagam od kosmetyku takiego dzialania, zebym nie musiala nic poprawiac.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-06, 21:40   #822
Neurode
Raczkowanie
 
Avatar Neurode
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 51
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

90KKAMmilla90, różnie czasem tym co mam w kuchni, lubie dodawać oleje, bo nie bylo chyba maski czy odżywki, która dobrze by dociążyła moje włosy.
Zamawiam sobie też półprodukty z zsk. Jak protein brakuje to keratyna, l-cysteina, jak humektantów to aloes, kwas hialuronowy czy też d-pantenol, a jak emolientów to wiadomo oleje np. ukochany jojoba.

Ja tam wolę sobie tuningować, bo dodaję co chcę i w jakich ilościach, mam dokładnie to czego oczekuje od odżywki, a nie znalazlam jeszcze takiej, która by mi zrobiła takie cuda z wlosami jak mam po odpowiadnio tuningowanej. Poza tym to wcale nie takie trudne i skomplikowane, a jeśli mam wybierać to wole wydać trochę kasy na półprodukty i dosłownie parę zł. na odżywkę, ktora stanowi bazę niż kupowac te profesjonalne, ale jak kto woli, ja wolę robić sama
Neurode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 22:56   #823
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Neurode Pokaż wiadomość

Ja tam wolę sobie tuningować, bo dodaję co chcę i w jakich ilościach, mam dokładnie to czego oczekuje od odżywki, a nie znalazlam jeszcze takiej, która by mi zrobiła takie cuda z wlosami jak mam po odpowiadnio tuningowanej. Poza tym to wcale nie takie trudne i skomplikowane, a jeśli mam wybierać to wole wydać trochę kasy na półprodukty i dosłownie parę zł. na odżywkę, ktora stanowi bazę niż kupowac te profesjonalne, ale jak kto woli, ja wolę robić sama
Nie jest trudne, mam ten etap za soba. Ale jest upierdliwe i nie w kazdych warunkach sie sprawdzi. I nie na kazdych wlosach, moje nigdy nie reagowaly zbyt entuzjastycznie na siemie, piwo, miod, polprodukty czy oleje dodawane do gotowcow.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 06:16   #824
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Że tak się w tracę .. mam to samo co chimay i podobne zdanie każde włosy reagują inaczej dużo trzeba przetestować zanim się znajdzie coś odpowiedniego .co do biovax u mnie też gowno dał. Protein tex moje włosy nie lubią tak jak siemia czy parafiny . Ostatnio sprawdzają się proste odżywki balea i maski kallos np silk i keratin o dziwo 😊
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 06:57   #825
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez 90KKAMmilla90 Pokaż wiadomość
Zgodzę się, sama kupowałam ostatnio, taką niebieską właśnie w Biedronce za 2 zł Ale ja i tak nie jestem fanką biowaxu, mam wrażenie, że włosy są oklapnięte i efekt utrzymuje się tylko do następnego mycia;/ Najlepiej zainwestować w coś lepszego, co faktycznie poprawi stan włosów.
Może spróbuj kiedyś nałożyć przed myciem. Ja tak stosuję tę z olejami, bo inaczej jestem oblepiona

Ja tam sobie bardzo chwalę te maski. Ta do włosów blond, używana regularnie na min. godzinę pod czepek, uratowała mi włosy. Odzyskały miękkość, grubość i blask po agresywnym rozjaśnianiu, nawet mój mąż to zauważał, co jest dość nietypowe

Stosuję też maski profesjonalne i nie zawsze dają takie rewelacyjne efekty. np. ostatnio zamówiłam biolage z Matrixa, tę nawilżającą, tyle się po niej spodziewałam, a tu klapa. Włosy wyglądają po niej jak siano, nie wiem czemu może muszę ją z czymś zmieszać, ja tam też tuninguję czasem

Podobnie było ze słynnym Rigenolem, tyle pozytywnych opinii na wizażu, a ja ma po nim totalne suche, afro.

Każdy ma inne włosy i nie każdemu pasuje to samo, trzeba metodą prób i błędów znaleźć te najlepsze dla siebie maski itd.

Edytowane przez Tinajero
Czas edycji: 2015-04-07 o 07:00
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 13:03   #826
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
ja green pharmacy polecam,nie ma alkoholu meega wydajny i nie obciąża nawet jak sporo sie go nałoży ,zreszta na kwc tez dobre opinie
tylko ja ostatnio jakoś w rossmanie nie widziałam ;/ ale to może tylko u mnie.
Dziewczyny olejowała któraś z was włosy tym winogronowym z biedronki?
zastanawiam sie czy nie kupić i popróbować jak sie nie sprawdzi to wykorzystam do celów kulinarnych.
tylko używam szamponu ze sles,ale chyba coś tam da no nie
Ja mam winogronowy z Realu i moim naprawdę bardzo służy. Myślę, że spróbować warto, może to akurat olej do Twoich włosów.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Co do Biowaxu, u mnie wiele z nich bardzo dobrze się sprawdziło. Co włos to obyczaj.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 20:26   #827
Neurode
Raczkowanie
 
Avatar Neurode
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 51
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

No jasne, pewnie, że każde włosy są inne. Nie neguję tego. Ale uważam, że każdy powinien spróbować sobie potuningować. Jeżeli się nie spodoba to trudno, ja bardzo lubię to robić, w ten sposób najlepiej mi jest sprawdzić jaki składnik na mnie działa, a jaki nie. Proporcje to też istotna rzecz. Mnie np. gotowe maski nie zadowalają, prawie nigdy nie dociążają, nie mówiąc już o nawilżeniu, ale moje włosy są naprawdę bardzo, bardzo wymagające. Nie robiłam im nigdy jakiejś dużej krzywdy, a mimo to nie są jeszcze w takim stanie w jakim bym chciała aby były. Tuningowanie mnie ratuje, a lubię to robić. Jeśli ktoś nie lubi w porządku, ale moim zdaniem warto pokombinować z kuchennymi produktami lub zamówić sobie parę 'podstawowych' półproduktów i popróbować, a nuż coś z tego wyjdzie?
Neurode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 20:53   #828
ma3ck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Zamówiłem polecany szampon Schwarzkopf 3D Men, do tego chi silk (za całe 3 zł więc bogactwo, choć generalnie dlatego że tylko taki tam był). Międzyczasie popróbowałem w domu jakichś specyfików które znalazłem typu maska regenerująca z jedwabiem proline, jakieś (nie moje) gliss kury, żeby zobaczyć czy to wogóle pomaga. I faktycznie, włosy nie są już sianowate tylko miękkie choć jeszcze nie tak bardzo. Mam nadzieje że po odstawieniu badziewnego żeloszamponu i używaniu czegoś lepszego, zobaczę przynajmniej taki efekt jak mam po tych odżywkach z domu, albo poprawę.
ma3ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 21:49   #829
Neurode
Raczkowanie
 
Avatar Neurode
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 51
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez ma3ck Pokaż wiadomość
Zamówiłem polecany szampon Schwarzkopf 3D Men, do tego chi silk (za całe 3 zł więc bogactwo, choć generalnie dlatego że tylko taki tam był). Międzyczasie popróbowałem w domu jakichś specyfików które znalazłem typu maska regenerująca z jedwabiem proline, jakieś (nie moje) gliss kury, żeby zobaczyć czy to wogóle pomaga. I faktycznie, włosy nie są już sianowate tylko miękkie choć jeszcze nie tak bardzo. Mam nadzieje że po odstawieniu badziewnego żeloszamponu i używaniu czegoś lepszego, zobaczę przynajmniej taki efekt jak mam po tych odżywkach z domu, albo poprawę.
Ja bym popróbowała mycia odżywką, u mojego TŻ-a na krótkich włosach się świetnie sprawdza, spróbuj może Ci taka forma podejdzie, a jest to chyba najdelikatniejszy sposób na mycie i się szybciej zregenerują. Jak stosujesz silikony (jedwab chi) to rypacz raz na jakiś czas, jakieś oleje, odżywka i będą mięciutkie. Mój chłop tyle robi z włosami (w zasadzie ja mu mówię co ma robić i ma lepsze wlosy niż ja, ale to głównie dlatego, że krótkie, bo akurat struktura bardzo podobna do mojej).

Powiedz mi jeszcze co to za szampon, bo nie kojarzę? I jakiej długości masz włosy?
Neurode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 10:19   #830
ma3ck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

To dwie strony wcześniej, polecony "Schwarzkopf 3D Men" tutaj akurat root activating tak jak polecany wczesniej ale ma w składzie panthenol, a pozostałe z tej serii też mają coś tam na cebulki, więc doszedłem do wniosku że w sumie to jeden ciul. A może się przyda, bo po przekroczeniu pewnego wieku w rodzinie mam tak, że z tych włosów to i tak pewnie nic nie zostanie i z "piękny i młody" zostanie tylko to "i" pomiędzy ...

Włosów długich nie mam, ale nie jestem też krótko obcięty (tzn nie jestem "jeżem" ) i po prostu jak są przeschnięte to robi się taki jeden wielki sterczący we wszystkie strony krzak. Są jeszcze za krótkie chyba aby się ładnie położyć pod własnym ciężarem,
ale powiem że zastosowanie tej maski i odżywek dało taki fajny efekt zmiękczenia, i właśnie takiego lekkiego położenia się włosa. Grzywkę natomiast sobie lubię delikatnie postawić na gumie. Jak się obcinałem to prosiłem o lekkie skrócenie włosa po bokach głowy, i zostawienie nieco dłuższego na "czubku" aby optycznie sobie zrobić głowę "mniej szeroką" bo lubię nieco dłuższe włosy ale jak to wszystko zacznie stać, to to zmierza w kierunku Steviego z Family Guya

Edytowane przez ma3ck
Czas edycji: 2015-04-08 o 10:20
ma3ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 07:54   #831
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Neurode Pokaż wiadomość
Ja tam wolę sobie tuningować, bo dodaję co chcę i w jakich ilościach, mam dokładnie to czego oczekuje od odżywki, a nie znalazlam jeszcze takiej, która by mi zrobiła takie cuda z wlosami jak mam po odpowiadnio tuningowanej. Poza tym to wcale nie takie trudne i skomplikowane, a jeśli mam wybierać to wole wydać trochę kasy na półprodukty i dosłownie parę zł. na odżywkę, ktora stanowi bazę niż kupowac te profesjonalne, ale jak kto woli, ja wolę robić sama
Cytat:
Napisane przez Neurode Pokaż wiadomość
No jasne, pewnie, że każde włosy są inne. Nie neguję tego. Ale uważam, że każdy powinien spróbować sobie potuningować. Jeżeli się nie spodoba to trudno, ja bardzo lubię to robić, w ten sposób najlepiej mi jest sprawdzić jaki składnik na mnie działa, a jaki nie. Proporcje to też istotna rzecz. Mnie np. gotowe maski nie zadowalają, prawie nigdy nie dociążają, nie mówiąc już o nawilżeniu, ale moje włosy są naprawdę bardzo, bardzo wymagające. Nie robiłam im nigdy jakiejś dużej krzywdy, a mimo to nie są jeszcze w takim stanie w jakim bym chciała aby były. Tuningowanie mnie ratuje, a lubię to robić. Jeśli ktoś nie lubi w porządku, ale moim zdaniem warto pokombinować z kuchennymi produktami lub zamówić sobie parę 'podstawowych' półproduktów i popróbować, a nuż coś z tego wyjdzie?
Ale ktoś może po prostu nie mieć ochoty na tego typu zabawy i chce kosmetyku, który bez tuningowania zadziała świetnie. W pielęgnacji nie należy się zmuszać do czegoś, co jest dla nas upierdliwe - pielęgnacja powinna dawać przyjemność/satysfakcję
Cytat:
Napisane przez Tinajero Pokaż wiadomość
Stosuję też maski profesjonalne i nie zawsze dają takie rewelacyjne efekty. np. ostatnio zamówiłam biolage z Matrixa, tę nawilżającą, tyle się po niej spodziewałam, a tu klapa. Włosy wyglądają po niej jak siano, nie wiem czemu może muszę ją z czymś zmieszać, ja tam też tuninguję czasem
Ona nie ma przypadkiem protein?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 19:58   #832
Neurode
Raczkowanie
 
Avatar Neurode
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 51
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Ale ktoś może po prostu nie mieć ochoty na tego typu zabawy i chce kosmetyku, który bez tuningowania zadziała świetnie. W pielęgnacji nie należy się zmuszać do czegoś, co jest dla nas upierdliwe - pielęgnacja powinna dawać przyjemność/satysfakcję
Pewnie, co do tego nie ma watpliwości, jeśli ktoś uważa, że go zmuszam to tak nie jest. Wyraziłam tylko opinię i nadal uważam, że każdy powinien chociaż sprobować, jak się nie spodoba to nie, ale warto choć sprobować. Taka jest moja subiektywna opinia na ten temat, i żeby było jasne, nie miałam intencji nikogo zmuszać, może jedynie zachęcic
Ale jeśli ktoś nie chce wgl. próbowac to przecież go nie zmuszę. Pielęgnacja bez ulepszania produktow, a jedynie polegająca na poszukiwaniu perelek też może być fajna, przez długi czas również w ten sposob dbałam o włosy i nie twierdzę, że to jest zly sposób czy w jakiś sposób niepełny
Neurode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 22:47   #833
ma3ck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

No i dostałem paczkę z fantami i użyłem 3D + Chi jedwab. I powiem wam że jestem zadowolony z efektu, trochę czapę podratowałem maską znalezioną w domu, ale tutaj we Wrocławiu mam wrażenie że już i woda mniej ciekawa jest również. Na razie jestem zadowolony z efektu, włosy wyglądają dużo lepiej, a jedwab je bardzo fajnie zmiękczył. Może kiedyś nawet zaczną błyszczeć dodatkowo

Mam nadzieje że te bajery w tym szamponie faktycznie nawilżą i poprawią kondycję moich włosów jeszcze bardziej po pewnym czasie (nie tylko sam wygląd odżywką przyklepię). Zobaczę po czasie jak mi się to sprawuje, ale może się okazać że znalazłem to czego szukałem.
ma3ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 21:47   #834
mojamamajestwredna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Gniazdo na głowie

Hej. Od roku nie farbuję włosów, a są suche, sianowate, rozdwojone na całości, sypkie, z ciągle łamiącymi się końcówkami (przez 3 lata urosło tylko 15 cm włosów, wliczając okresy farbowania). Używałam różnych zestawów szamponów z odżywkami i maskami. Żaden nie nadał im blasku, zbitości itp.

Jakieś pomysły, co mogę zrobić? Są do łopatek, szkoda mi obcinać, choć pewnie to byłby najlepszy pomysł, bo poza odrostami dalej mam farbę we włosach, za nic nie chce się zmyć, jej kolor jest wyraźny pomimo upływu czasu.

Nie używam żadnych lokówek itp.

Potrzebuję jakiegoś sprawdzonego, intensywnego środka. Cena nie gra roli, byle by w końcu zadziałał.

Pozdrawiam

Edytowane przez mojamamajestwredna
Czas edycji: 2015-04-17 o 01:10
mojamamajestwredna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 08:43   #835
k9871
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 341
Dot.: Gniazdo na głowie

Jedyny sprawdzony środek to ścięcie zniszczeń, niestety. Z tego co piszesz to są one ogromne.
k9871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 21:24   #836
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Gniazdo na głowie

Cytat:
Napisane przez k9871 Pokaż wiadomość
Jedyny sprawdzony środek to ścięcie zniszczeń, niestety. Z tego co piszesz to są one ogromne.
Zgadzam się, od pewnego momentu włosów po prostu nie da się odratować, a z opisu wynika, że ten moment włosy autorki posta już kiedyś przekroczyły, teraz będzie tylko gorzej. Włosy na pewno urosły więcej niż 15 cm w 3 lata, tylko po prostu się wykruszyły i bez cięcia będą się kruszyć dalej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 11:06   #837
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Ja mam u siebie tak, że jak farbuję, to bardziej dbam o włosy, tak chcę im dogodzić, takie dobre mam wtedy samopoczucie jak mogę szczerze powiedzieć sobie że nałożyłam odżywkę, olejek czy coś jeszcze innego. Jak nie farbowałam to odżywki moje włosy nie widziały miesiąc, a po farbowaniu jest motywacja by ją nałożyć 2 razy w tygodniu na 15 minut i cieszyć się kolorem.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 11:11   #838
BlondePearl
Raczkowanie
 
Avatar BlondePearl
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 404
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Ja teraz postanowiłam zainwestować w profesjonalną 3 etapową kurację keratynową,niestety dostępna tylko u przedstawicieli handlowych,więc albo musicie pracować w jakimś studio urody,albo mieć kogoś,kto pracuje w salonie. 200zł wydałam,ale jest rewelka mega.
BlondePearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 11:49   #839
ma3ck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Hmm, jak myślicie czy włosy będą wizualnie lepsze po bioelixire czy jednak zostawić ten Chi Jedwab? Bo w sumie widzę poprawę ale nie jestem do końca zadowolony z wyglądu włosów jak wyschną. Lepiej wyglądają po pewnym czasie jak same się jakby "natłuszczą" odrobinkę.
ma3ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 11:53   #840
BlondePearl
Raczkowanie
 
Avatar BlondePearl
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 404
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez ma3ck Pokaż wiadomość
Hmm, jak myślicie czy włosy będą wizualnie lepsze po bioelixire czy jednak zostawić ten Chi Jedwab? Bo w sumie widzę poprawę ale nie jestem do końca zadowolony z wyglądu włosów jak wyschną. Lepiej wyglądają po pewnym czasie jak same się jakby "natłuszczą" odrobinkę.
Chi bardziej Ci zniszczy włosy,niż je zregeneruje. Jeśli chodzi o firmę Farouk,zaopatrz się w argan oil. A najlepiej całą serię kosmetyków arganowych tej firmy.
BlondePearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.