Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-19, 13:26   #751
dahlia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

z góry przepraszam bo zapewne panikuje i pewnie tylko zaspamuje. ale zapomnialam wziac tabletke wczoraj (pora przyjmowania -19.30), wzielam ja jakas godzine temu (13.30). Jest to trzeci tydzien, tabletka 17. wiem ze dzis normalnie mam o 19 mam przyjąć czwartkowa tabletke i dokonczyc listek . ale nie wiem czy mam odrazu zaczac przyjmowac kolejne opakowanie bez tygodniowej przerwy na krwawienie ? mam nadzieje ze nie i bede mogla zrobic sobie przerwe.
Aha i nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale wspolzylam wczoraj, przedwczoraj i pare dni wczesniej tez.

Czytalam wiele wiadomosci ale mam tylko metlik w glowie i panikuje. Aha i tabletki biore od lutego 2014.
Dziekuje za sztbka odpowiedz !!
dahlia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 14:03   #752
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez dahlia0 Pokaż wiadomość
z góry przepraszam bo zapewne panikuje i pewnie tylko zaspamuje. ale zapomnialam wziac tabletke wczoraj (pora przyjmowania -19.30), wzielam ja jakas godzine temu (13.30). Jest to trzeci tydzien, tabletka 17. wiem ze dzis normalnie mam o 19 mam przyjąć czwartkowa tabletke i dokonczyc listek . ale nie wiem czy mam odrazu zaczac przyjmowac kolejne opakowanie bez tygodniowej przerwy na krwawienie ? mam nadzieje ze nie i bede mogla zrobic sobie przerwe.
Aha i nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale wspolzylam wczoraj, przedwczoraj i pare dni wczesniej tez.

Czytalam wiele wiadomosci ale mam tylko metlik w glowie i panikuje. Aha i tabletki biore od lutego 2014.
Dziekuje za sztbka odpowiedz !!
Chyba nie czytałaś ulotki
W 3 tygodniu albo od razu przechodzisz do przerwy na krwawienie z odstawienia albo właśnie łączysz opakowania. Ty tabletkę wzięłaś, więc nie pozostaje Ci nic innego jak dalsze branie tabletek bez robienia przerwy.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 05:22   #753
pink_peony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 58
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej dziewczyny , przychodze do was z dość nietypowym problemem. Dodam na poczatku ze biore tableteki od 7 miesiecy i jestem dość nienormalna pod tym wzgledem ( mowiac krotko staram sie robic tak jak bog przykazal lekarz lub na ulotce ).Często sprawdzam po 5 razy czy przyjełam tabletke. Jestem dokladna. Zdarza mi się czasem , że nie pamietam momentu wziecia tabletki ( połkniecia ). Pamietam ze ja wyciagam , kiedy to bylo , ale nie pamietam momentu przełkniecia ( wiem to paranoiczne ). Ostatnio mi sie tak stało jak bylam u chlopaka , gadalam z nim wtedy i wyciagam opakowanie wyciskam tabletke i mowie ' wezme pol godziny wczesniej bo pewnie bedzie mi dzwonic na imprezie ' i niech mnie zabija nie pamietam momentu przełkniecia. Moj chlopak mowi ze musialam wziac raczej skoro jestem taka paranoiczka pod tym wzgledem( tabletka jest dla mnie baaardzo wazna) , bo jakbym wkladala do buzi i nic nie poczula to bym sie wystraszyła. Z reszta dochodze do wniosku ze pamietalabym ze wypadla mi tabletka , a jak ja wycisnelam to nie patrzylabym sie na nia jak idiotka. Obserwuje swoj sluz bo serio boje sie ze nie wzielam tej tabletki. Czy któraś z was ma podobne paranoiczne przypadki ?
pink_peony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 06:15   #754
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez pink_peony Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny , przychodze do was z dość nietypowym problemem. Dodam na poczatku ze biore tableteki od 7 miesiecy i jestem dość nienormalna pod tym wzgledem ( mowiac krotko staram sie robic tak jak bog przykazal lekarz lub na ulotce ).Często sprawdzam po 5 razy czy przyjełam tabletke. Jestem dokladna. Zdarza mi się czasem , że nie pamietam momentu wziecia tabletki ( połkniecia ). Pamietam ze ja wyciagam , kiedy to bylo , ale nie pamietam momentu przełkniecia ( wiem to paranoiczne ). Ostatnio mi sie tak stało jak bylam u chlopaka , gadalam z nim wtedy i wyciagam opakowanie wyciskam tabletke i mowie ' wezme pol godziny wczesniej bo pewnie bedzie mi dzwonic na imprezie ' i niech mnie zabija nie pamietam momentu przełkniecia. Moj chlopak mowi ze musialam wziac raczej skoro jestem taka paranoiczka pod tym wzgledem( tabletka jest dla mnie baaardzo wazna) , bo jakbym wkladala do buzi i nic nie poczula to bym sie wystraszyła. Z reszta dochodze do wniosku ze pamietalabym ze wypadla mi tabletka , a jak ja wycisnelam to nie patrzylabym sie na nia jak idiotka. Obserwuje swoj sluz bo serio boje sie ze nie wzielam tej tabletki. Czy któraś z was ma podobne paranoiczne przypadki ?
ja tak nie miałam
może łykaj tabletki przy świadkach by w razie czego potwierdzili połknięcie?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 06:28   #755
patusqaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 57
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej, mam pytanie. Czy po zastosowaniu metody Yuzpego w 12-stym dniu przyjmowania tabletek (w sobotę rano jedna normalnie, a po południu 4 jako Yuzpego, w niedzielę rano kolejne 4) powinnam przerwać branie tabletek i zacząć brać przy kolejnym naturalnym krwawieniu, czy kontynuować?
Metodę Yuzpego zastosowałam dla pewności, bo ostatnio przyjmowałam tabletki o nieregularnych porach (nigdy nie minęło 12h).
Wiec najwidoczniej niepotrzebnie chyba spanikowałam i zastosowałam metodę awaryjną.
patusqaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 08:37   #756
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Oszalałaś? Normalnie cycki mi opadają. Skoro nie było żadnych ryzykownych sytuacji, a ty zmieściłaś się w tych 12 godzinach, to szaleństwem było stosowanie Yuzpe!
Według mnie powinnaś odstawić, poczekać do krwawienia i wziąć tabletkę w pierwszy dzień. Chociaż nigdy nie wiadomo, czy nie będziesz nie wiadomo jak długo plamić po odstawieniu.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 16:09   #757
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Oszalałaś? Normalnie cycki mi opadają. Skoro nie było żadnych ryzykownych sytuacji, a ty zmieściłaś się w tych 12 godzinach, to szaleństwem było stosowanie Yuzpe!
Według mnie powinnaś odstawić, poczekać do krwawienia i wziąć tabletkę w pierwszy dzień. Chociaż nigdy nie wiadomo, czy nie będziesz nie wiadomo jak długo plamić po odstawieniu.
Podobnie uwazam i ja. Teraz i tak jest taki burdel w organizmie ze szkoda gadac. Najbezpieczniej jest odstawic i czekac do krwawienia z odstawienia az poziom hormonow spadnie.
Swoja droga, az mi sie nie miesci w glowie, ze mozna robic takie glupoty
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 20:30   #758
zaatakowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

dziewczyny, pominęłam 17 tabletke (3 tydzień), tzn jak tylko sie zorientowałam to ją wziełam ale mineło ponad 12 h, teraz mam zrobić przerwę czy zacząć nowe opakowanie? ogólnie nie bylo żadnego stosunku w tym opakowaniu wiec na ochronie nie zalezy mi, bardziej chodzi mi o to, że nie chce mieć krwawienia na wyjazd (a będzie jeśli połącze opakowania)
zaatakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 21:17   #759
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Mozesz przerwac jak chcesz.
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:33   #760
zuhanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 30
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej dziewczyny ! Otóż mam do Was pytanko. Mój lekarz przepisał mi tabletki VIXPO na torbiel, którą mam na prawym jajniku. Jednak nie wspomniał nic, czy mam robić w ich zażywaniu jakieś przerwy. Czy dostanę okres po zażyciu ostatniej tabletki placebo(białej) czy po zażyciu ostatniej czerwonej? Wyjeżdzam nad morze, więc ważne jest to, kiedy dostanę miesiączkę. Wspomnę tylko, że tabletki zażywam już 6 dzień, rozpoczęłam od pierwszego dnia miesiączki zgodnie z zaleceniem lekarza. Wcześniej brałam duphaston na wywołanie miesiączki, no i gdy się pojawiła przeszłam na tabletki. Poradzicie ?
zuhanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 18:05   #761
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez zuhanka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ! Otóż mam do Was pytanko. Mój lekarz przepisał mi tabletki VIXPO na torbiel, którą mam na prawym jajniku. Jednak nie wspomniał nic, czy mam robić w ich zażywaniu jakieś przerwy. Czy dostanę okres po zażyciu ostatniej tabletki placebo(białej) czy po zażyciu ostatniej czerwonej? Wyjeżdzam nad morze, więc ważne jest to, kiedy dostanę miesiączkę. Wspomnę tylko, że tabletki zażywam już 6 dzień, rozpoczęłam od pierwszego dnia miesiączki zgodnie z zaleceniem lekarza. Wcześniej brałam duphaston na wywołanie miesiączki, no i gdy się pojawiła przeszłam na tabletki. Poradzicie ?
wszystko jest opisane w ulotce
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-27, 12:21   #762
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez zuhanka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ! Otóż mam do Was pytanko. Mój lekarz przepisał mi tabletki VIXPO na torbiel, którą mam na prawym jajniku. Jednak nie wspomniał nic, czy mam robić w ich zażywaniu jakieś przerwy. Czy dostanę okres po zażyciu ostatniej tabletki placebo(białej) czy po zażyciu ostatniej czerwonej? Wyjeżdzam nad morze, więc ważne jest to, kiedy dostanę miesiączkę. Wspomnę tylko, że tabletki zażywam już 6 dzień, rozpoczęłam od pierwszego dnia miesiączki zgodnie z zaleceniem lekarza. Wcześniej brałam duphaston na wywołanie miesiączki, no i gdy się pojawiła przeszłam na tabletki. Poradzicie ?
Skoro są tabletki placebo to nie robisz przerw między opakowaniami tylko bierzesz jedno po drugim. Krwawienie możesz dostać albo w trakcie przyjmowania placebo albo już po rozpoczęciu przyjmowania aktywnych tabletek z następnego blistra. Jeśli chcesz połączyć opakowania (czego nie zalecam zbytnio przez pierwsze trzy opakowania, zresztą ja biorę pigułki kilka lat i mimo połączenia zawsze dostawałam krwawienia) to nie bierzesz placebo tylko przechodzisz od razu do aktywnych z następnego blistra. Ufff.
I wszystko jest w ulotce. Naprawdę.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 19:36   #763
mania1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 141
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Witam, mam problem, zapomniałam wziąć ostatniej tabletki z blistra (21+7), powinnam była ją wziąc we wtorek, zorientowałam się w środe i wtedy dopiero wzielam tabletke (wiecej niz 12 godzin po). Dziś jest piątek i na szczescie dostałam miesiaczki. Moje pytanie i problem polega na tym ze nie wiem ktorego dnia powinnam zaczac nowy blister? czy 7 dni po dniu w ktorym nie wzielam czy moze po tym w ktorym wzielam ale z dniem przerwy?

bardzo licze na pomoc
mania1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:21   #764
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny, mam takie pytanie - może coś mi doradzicie.
W czwartek idę do ginekologa, żeby przepisał mi tabletki, będą to moje pierwsze w życiu i od razu mam problem.
Miesiączkę powinnam dostać 14.07 więc gdybym zaczęła brać od razu tabletki standardowe to skończyłabym je brać 3.08
4.08 jadę na wakacje i bardzo bym nie chciała dostać wtedy krwawienia z odstawienia. Jakie mam możliwości, żeby przesunąć przyjmowanie tabletek o jeden tydzień aby krwawienie wystąpiło po 11.08?
Zacząć przyjmować je później? Czy może są tabletki, które przyjmuje się 4 tyg a nie 3?
Chciałabym się mniej więcej zorientować w tym temacie zanim pójdę do lekarza

Dziękuję za pomoc!
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:31   #765
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez mania1994 Pokaż wiadomość
Witam, mam problem, zapomniałam wziąć ostatniej tabletki z blistra (21+7), powinnam była ją wziąc we wtorek, zorientowałam się w środe i wtedy dopiero wzielam tabletke (wiecej niz 12 godzin po). Dziś jest piątek i na szczescie dostałam miesiaczki. Moje pytanie i problem polega na tym ze nie wiem ktorego dnia powinnam zaczac nowy blister? czy 7 dni po dniu w ktorym nie wzielam czy moze po tym w ktorym wzielam ale z dniem przerwy?

bardzo licze na pomoc
Moglas darowac sobie ost tabletke. Czemu wy nie czytacie ulotki. Ten problem to nie zagrożeniem konca swiata ze nie wiecie co zrobic wiec w ulotce jest odpowiedz. Mozesz przyjac tabletke dzien wczesniej

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam takie pytanie - może coś mi doradzicie.
W czwartek idę do ginekologa, żeby przepisał mi tabletki, będą to moje pierwsze w życiu i od razu mam problem.
Miesiączkę powinnam dostać 14.07 więc gdybym zaczęła brać od razu tabletki standardowe to skończyłabym je brać 3.08
4.08 jadę na wakacje i bardzo bym nie chciała dostać wtedy krwawienia z odstawienia. Jakie mam możliwości, żeby przesunąć przyjmowanie tabletek o jeden tydzień aby krwawienie wystąpiło po 11.08?
Zacząć przyjmować je później? Czy może są tabletki, które przyjmuje się 4 tyg a nie 3?
Chciałabym się mniej więcej zorientować w tym temacie zanim pójdę do lekarza

Dziękuję za pomoc!
Najpierw to wejdz do gabinetu i dostan tabsy a pozniej rozmyslaj czy 14 bedzie okres i czy tabsy beda ci odpowiadac.. Mozesz lekarza sie zapytac co ci doradzi. Teoretycznie mozesz skrocic opakowanie albo polaczyc. W drugim przypadku mozesz plamic. W ogole mozesz plamic przez 3 miesiące
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:46   #766
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez aguusia88 Pokaż wiadomość
Najpierw to wejdz do gabinetu i dostan tabsy a pozniej rozmyslaj czy 14 bedzie okres i czy tabsy beda ci odpowiadac.. Mozesz lekarza sie zapytac co ci doradzi. Teoretycznie mozesz skrocic opakowanie albo polaczyc. W drugim przypadku mozesz plamic. W ogole mozesz plamic przez 3 miesiące

Tak, wiem że mogę plamić.
Według mnie zareagowałaś dość gwałtownie i nie mam pojęcia dlaczego.
Zapytałam się jakie są możliwości, żeby sobie na spokojnie wszystko przemyśleć a nie później na głupiego i na hop siup decydować w gabinecie. Lubię mieć jakąkolwiek wiedzę, żeby wiedzieć później jakie pytania zadawać. Nie jestem głupia - umiem rozmawiać z ludźmi i też w takim celu idę do lekarza.
Nie chciałaś odpowiadać to nie musiałaś - i tak nie wniosłaś nic do dyskusji.


Ponawiam więc pytanie nawet z czystej ciekawości - czy istnieją tabletki 4 tygodniowe?
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 23:35   #767
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość

Tak, wiem że mogę plamić.
Według mnie zareagowałaś dość gwałtownie i nie mam pojęcia dlaczego.
Zapytałam się jakie są możliwości, żeby sobie na spokojnie wszystko przemyśleć a nie później na głupiego i na hop siup decydować w gabinecie. Lubię mieć jakąkolwiek wiedzę, żeby wiedzieć później jakie pytania zadawać. Nie jestem głupia - umiem rozmawiać z ludźmi i też w takim celu idę do lekarza.
Nie chciałaś odpowiadać to nie musiałaś - i tak nie wniosłaś nic do dyskusji.


Ponawiam więc pytanie nawet z czystej ciekawości - czy istnieją tabletki 4 tygodniowe?
Skad wiesz czy ten lekarz da ci tabletki i w tym czasie. Moze zleci ci badania najpierw a pozniej drugie spotkanie i recepta. Po drugie cykl moze sie przesuwac. Co jesli okres wypadnie wczesniej albo pozniej ?
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 00:15   #768
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość

Tak, wiem że mogę plamić.
Według mnie zareagowałaś dość gwałtownie i nie mam pojęcia dlaczego.
Zapytałam się jakie są możliwości, żeby sobie na spokojnie wszystko przemyśleć a nie później na głupiego i na hop siup decydować w gabinecie. Lubię mieć jakąkolwiek wiedzę, żeby wiedzieć później jakie pytania zadawać. Nie jestem głupia - umiem rozmawiać z ludźmi i też w takim celu idę do lekarza.
Nie chciałaś odpowiadać to nie musiałaś - i tak nie wniosłaś nic do dyskusji.


Ponawiam więc pytanie nawet z czystej ciekawości - czy istnieją tabletki 4 tygodniowe?
Nie istnieją. Możesz zacząć brać pigułki od piątego dnia okresu. Ale wtedy nie będziesz zabezpieczona od razu.

Cytat:
Napisane przez mania1994 Pokaż wiadomość
Witam, mam problem, zapomniałam wziąć ostatniej tabletki z blistra (21+7), powinnam była ją wziąc we wtorek, zorientowałam się w środe i wtedy dopiero wzielam tabletke (wiecej niz 12 godzin po). Dziś jest piątek i na szczescie dostałam miesiaczki. Moje pytanie i problem polega na tym ze nie wiem ktorego dnia powinnam zaczac nowy blister? czy 7 dni po dniu w ktorym nie wzielam czy moze po tym w ktorym wzielam ale z dniem przerwy?

bardzo licze na pomoc
A czy przypadkiem takie niewzięcie tabletki i kolejna nagle po ponad 12 godzinach i znowu przerwa nie będzie traktowane jak pominięcie? W moim odczuciu nie jesteś zabezpieczona, aczkolwiek nie wiem. Ja bym się w każdym razie bała.
Na przyszłość ulotka, albo najpierw pytanie, a potem działanie. Mechanizmy działania w razie pominięcia pigułki w każdym tygodniu są w ulotce.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2014-06-28 o 00:17
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 01:34   #769
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez aguusia88 Pokaż wiadomość
Skad wiesz czy ten lekarz da ci tabletki i w tym czasie. Moze zleci ci badania najpierw a pozniej drugie spotkanie i recepta. Po drugie cykl moze sie przesuwac. Co jesli okres wypadnie wczesniej albo pozniej ?
Tego nie wiem czy mi przepisze je od razu ale jeżeli robiłam badania w tym miesiącu na własną rękę (jak co roku komplet, być może ginekolog skieruje również na badania hormonalne ale to się okaże) i nie odstają od normy i jeżeli nie będzie przeciwwskazań ze strony ginekologicznej to mogę się tego spodziewać. (Okres mam jak w zegarku.) A wtedy można już zacząć myśleć co dalej i dobrze jest nie być zielonym w temacie na jaki chcesz porozmawiać z daną osobą/lekarzem, nie sądzisz? Jak nie dostanę ich teraz to rozpaczać nie będę i nie będę również błagała lekarza o receptę na kolanach... Forum jest od zadawania pytań i to zrobiłam. Jestem ciekawa czy Twoja reakcja byłaby taka sama jeżeli zadałabym czysto teoretyczne pytanie nie odnosząc tego do siebie, zresztą nie to jest tutaj tematem i kończę swój wywód

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Nie istnieją. Możesz zacząć brać pigułki od piątego dnia okresu. Ale wtedy nie będziesz zabezpieczona od razu.
Dziękuję za odpowiedź. Zabezpieczenie dodatkowe przez pewien czas nie byłoby dla mnie problemem. A może wiesz coś na ten temat czy w przypadku pierwszorazowego przyjmowania tabletek korzystniejsze dla organizmu jest zażycie ich pierwszego dnia miesiączki czy później? Chodzi mi o to czy w którymś przypadku jest mniejszy szok hormonalny?
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-28, 07:09   #770
mariolaflaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Witam.

Zawsze biore tabletki o 11, biore od roku Sylvie30 i nigdy mi sie nie zapomniało wziac tabletki albo jej pominąć aż do wczoraj.

jest to 3 tydzień brania tabletek (ostatnią mam w środe) miałam wziąć o 11 ale zapomniałam, uprawiałam seks o godzinie 21 a o tabletce sobie przypomniałam o 22;30 czyli (11,5h po tym jak miałam wziąć). Czy istnieje możliwość zapłodnienia? nie wiem co mam robić... Do ginekologa pójdę dopiero w poniedziałek bo dziś nie przyjmuje. Pisze w ulotce ze jezeli sie przyjelo do 12h to jest zabezpieczenie, no ale czy bylam wtedy zabezpieczona? :conf used:
mariolaflaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 08:06   #771
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Ulotka. Gdzie wy macie ulotki
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 08:40   #772
mariolaflaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

W mojej ulotce pisze tylko że nic się nie dzieje jeżeli się zażyje do 12h tabletkę. Nic nie ma na temat stosunku po wzięciu ostatniej tabletki po ponad 24h.
mariolaflaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 08:59   #773
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

taaa? to patrz
http://leki-informacje.pl/lek/ulotka/1203,sylvie.html

Tydzień 3
Grozi ryzyko obniżonej skuteczności antykoncepcyjnej z powodu zbliżającej się przerwy w przyjmowaniu tabletek. Jednak, poprzez dostosowanie schematu przyjmowania tabletek, zmniejszona ochrona antykoncepcyjna może być wciąż zachowana. Jednak, gdy się zastosuje jedną z dwóch opcji poniżej, nie trzeba stosować dodatkowych zabezpieczeń antykoncepcyjnych, pod warunkiem, że przez 7 poprzednich dni przed pominięciem pierwszej tabletki pacjentka przyjmowała tabletki prawidłowo. Ale jeśli tak nie było, pacjentka powinna zastosować pierwszą z dwóch poniższych opcji oraz stosować dodatkowe zabezpieczenia przez następne 7 dni.
  1. Ostatnią pominiętą tabletkę należy przyjąć możliwie jak najszybciej, nawet jeśli to oznacza zażycie dwóch tabletek w tym samym czasie. Kolejne tabletki należy przyjmować jak zazwyczaj. Jeżeli skończy się bieżące opakowanie, to kolejne należy rozpocząć następnego dnia, tj. bez stosowanej zwykle przerwy pomiędzy opakowaniami. W takiej sytuacji należy oczekiwać, że krwawienie z odstawienia nie pojawi się aż do zakończenia kolejnego opakowania preparatu, może natomiast wystąpić plamienie lub krwawienie śródcykliczne w dniach przyjmowania tabletek.
  2. Można także zaprzestać przyjmowania tabletek z bieżącego opakowania. Zatem należy zrobić przerwę w przyjmowaniu tabletek, do 7 dni, włączając w to dni kiedy tabletki zostały pominięte, a następnie należy kontynuować kolejne opakowanie.
Jeśli pacjentka pominie tabletki, a następnie w okresie normalnej przerwy w przyjmowaniu tabletek nie wystąpi krwawienie z odstawienia, należy liczyć się z możliwością zajścia w ciążę.

30 sek zajelo mi wyszukanie, tobie nie chcialo sie przeczytac papierowej wersji
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 11:41   #774
mariolaflaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

wiem o tym, ja przyjęłam tabletke 11,5h później a nie 12h... wolę iść do lekarza i się go zapytać czy powinnam robić tą 7dniową przerwę czy nie..
mariolaflaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 11:51   #775
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Masz dziwne myślenie. 11,5 godziny to dla ciebie powód do odwiedzenia lekarza, ale jeżeli minęłoby idealnie 12 godzin, to już byś się nie martwiła i wiedziała co zrobić?
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 12:15   #776
mariolaflaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Chodzi mi o to czy mam nie robić tej 7dniowej przerwy, bo 11,5h jest na pograniczu 12h... I czy jest możliwość że zaszłam w ciąże podczas wczorajszego stosunku.... ?

Edytowane przez mariolaflaga
Czas edycji: 2014-06-28 o 12:30
mariolaflaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 13:21   #777
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Nie sadze zebys zaszła w ciaze. Sama sobie odpowiedz na pytanie czy pominieta czy nie
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 23:37   #778
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Tego nie wiem czy mi przepisze je od razu ale jeżeli robiłam badania w tym miesiącu na własną rękę (jak co roku komplet, być może ginekolog skieruje również na badania hormonalne ale to się okaże) i nie odstają od normy i jeżeli nie będzie przeciwwskazań ze strony ginekologicznej to mogę się tego spodziewać. (Okres mam jak w zegarku.) A wtedy można już zacząć myśleć co dalej i dobrze jest nie być zielonym w temacie na jaki chcesz porozmawiać z daną osobą/lekarzem, nie sądzisz? Jak nie dostanę ich teraz to rozpaczać nie będę i nie będę również błagała lekarza o receptę na kolanach... Forum jest od zadawania pytań i to zrobiłam. Jestem ciekawa czy Twoja reakcja byłaby taka sama jeżeli zadałabym czysto teoretyczne pytanie nie odnosząc tego do siebie, zresztą nie to jest tutaj tematem i kończę swój wywód



Dziękuję za odpowiedź. Zabezpieczenie dodatkowe przez pewien czas nie byłoby dla mnie problemem. A może wiesz coś na ten temat czy w przypadku pierwszorazowego przyjmowania tabletek korzystniejsze dla organizmu jest zażycie ich pierwszego dnia miesiączki czy później? Chodzi mi o to czy w którymś przypadku jest mniejszy szok hormonalny?
Myślę, że to nie ma takiego znaczenia i nie ma się czym martwić. Szok hormonalny to ja sobie zafundowałam - odstawiłam tabletki i chwilę potem poznałam nowego faceta, więc zmieniłam zdanie i po miesiącu, przy najbliższym krwawieniu do nich wróciłam - krwawiłam dwa tygodnie. Więc takich zagrywek nie polecam, sama wiem, że to było głupie, ale cóż, czasu już nie cofnę. Natomiast dla rozpoczęcia ich przyjmowania - wszystko zależy od organizmu. Albo przyjmie to na spokojnie i będzie bezproblemowo (ja tak miałam), albo na przykład będziesz plamić. I to, czy weźmiesz pierwszą tabletkę w 1 czy 5 dzień okresu nie będzie miało na sprawę wyraźnego wpływu.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 00:06   #779
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Myślę, że to nie ma takiego znaczenia i nie ma się czym martwić. Szok hormonalny to ja sobie zafundowałam - odstawiłam tabletki i chwilę potem poznałam nowego faceta, więc zmieniłam zdanie i po miesiącu, przy najbliższym krwawieniu do nich wróciłam - krwawiłam dwa tygodnie. Więc takich zagrywek nie polecam, sama wiem, że to było głupie, ale cóż, czasu już nie cofnę. Natomiast dla rozpoczęcia ich przyjmowania - wszystko zależy od organizmu. Albo przyjmie to na spokojnie i będzie bezproblemowo (ja tak miałam), albo na przykład będziesz plamić. I to, czy weźmiesz pierwszą tabletkę w 1 czy 5 dzień okresu nie będzie miało na sprawę wyraźnego wpływu.
Dziękuję za odpowiedź!
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 10:14   #780
mariolaflaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Lekarz mi przepisał tabletke 72h po , escapelle, mówił że mogę być w ciąży ale nie powinnam.
mariolaflaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.