Pokój w stylu shabby chic*.* - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-09, 14:25   #1
_Marry_
Przyczajenie
 
Avatar _Marry_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13

Pokój w stylu shabby chic*.* Jak urządzić? :)


Hej
Potrzebuje pomocy w stworzeniu zupełnie innego stylu mojego pokoju. Chciałbym uzyskać efekt shabby chic Obecnie mam pokój z turkusowymi ścianami i tapetą w plaże oraz zwykłe drewniane meble.Zamówiłam już toaletkę łóżko biurko oraz kinkiet i lampę wszystko wszystkie są białe w stylu shabby chic. Szafe dokupię za tydzień bo nie jestem pewna czy to na 100% ta Nie mam pomysłu jakie ozdoby powinnam kupić i jakie mieć kolory ścian wiem tyle że muszą być jasne..
Liczę na was !

Edytowane przez _Marry_
Czas edycji: 2014-05-09 o 16:48
_Marry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 17:18   #2
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.* Jak urządzić? :)

Ja mam taki pokój Chociaż nie do końca ale wystarczyło, żeby raz koleżanki z rozdzibioną buzią weszły oczarowane. Mnie nie satysfakcojonowała szafa i dywan, ale jako że pokoik 2x3 metry w bloku i meble doszły stare, to nie miałam za dużego wyboru - do tego musiałam zrezygnować z wymarzonej szafy, bo była 5cm za szeroka ...
U mnie są to : różowe ściany, jasne w odcieniu gumy balonowej, biała pościel w róże, baran na tejże pościeli. Parę miśków od chłopaka, białe ramki nad biurkiem z komputerem i giga czarnym monitorem, kalendarz w koty, okrągłe pudełko w róże na biżuterie, sznurek ze słodkimi przypinkami (kolorowymi) z przypiętymi notatkami i białym wielkim serduszkiem ze starej torebki. Ten sznurek idzie przez całą ścianę i taki trochę 'vintage look' nadaje, chociaż miałam problem z umocowaniem go na półce ponad kompem no ale Polak potrafi
Na ścianie przy mniejszej komodzie, stojącej po lewej od biurka, jest drewniana deska z wygiętymi czarnymi wieszakami, takimi ozdobnymi - deska jest dość nisko, na torebki.
Na parapecie stoją kosmetyki z lusterkiem srebrnym, w takie ornamenty - plastikowa taniocha z empika a wygląda jak prawdziwe srebro
I duużo słoiczków, turkusowa miseczka z pędzlami do makijażu
biały koszyk, donica ornamentowana w róże
łóżko ma drewnianą ramę i wielka poducha w róże
na szafie stoją pudła z ikei - w róże.
Czasem na biurku znajduje się biały tablet.
A dziś doszła przepiękna firanka, kończąca się tuż nad parapetem.. Ma beżowy kolor, a róże są czerwono-pomarańczowe z liśmi w kolorze khaki. Nadaje całemu pokojowi lekko czerwonawy półmrok, zwłaszcza gdy świeci słońce (jak teraz)
Miałabym jeszcze zegar ze wskazówkami rzymskimi I II III, ale chwilowo się zepsuł i wylądował w pokoju mojej mamy - dość gustownie tam wygląda, byłby u mnie gdyby nie wymiary pokoju..
Podsumowując: białe dodatki, dużo rzeczy w róże, rzeczy w takie wyginane ornamenty
To wszystko, co wyda Ci się vintage i kawai, to kupujesz i wbijasz z tym do pokoju
Ładne koce w krate, kołdry w róże, przytulne duże poduchy, narzuty. Barana, dla wege wersja sztuczna (mam również taką z ikei)
Drobne elementy wystroju kupuj białe, ramki białe, pudła i wiklinowe koce białe. Jak coś widzisz w róże to to wybieraj.
To kwestia gustu, ja po prostu omdlewam jak widzę coś słodkiego i muszę to mieć, nie planowałam mieć takiego pokoju. Dużo elementów pozostało jak z normalnego, na ścianie nalepki z kotem i pokazuącym mu język jerrym, szafa i biurko i komoda niestety z pokoju typu modern z black red white. Tak samo dywan, chociaż aż tak się nie rzuca to w oczy. Nie da się wszystkiego dopasować pod ten styl, musi być też wygodne a i szafa nie powinna być tak plastikowa i licha, jak np te z ikei, że rozwali się w rok.. Albo dywan - kupisz biały w kwiaty i co, uwalisz gdy coś się wyleje na podłogę?
Za to sklepy które do drobnych rzeczy polecam to właśnie - ikea, nanu nana
Meble powinny być takie jakby z drewna postarzanego. Moja szafa miała taka być no ale nie wyszło..
To kwestia tego, co wyda Ci się wygodne a i funkcjonalne. Nie kupuj lichych rzeczy tylko temu, że są pikne. (np te ramy łóżek, ornamentowane i wyginane - piękne są, ale sto razy bym się zastanowiła, czy nie rozwalę walając się na łóżko ze zmęczenia
Wiklinowe przedmioty też wskazane
Sorry jeśli zbyt wyczerpująco, jestem w swoim żywiole
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 17:25   #3
_Marry_
Przyczajenie
 
Avatar _Marry_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.* Jak urządzić? :)

Dzięki bardzo mi pomogłaś Też chyba zrobie te ściany o kolorze gumy balonowej muszą wyglądać słodko myślałam nad tym kolorkiem przedtem ale siostra mi jeszcze o innych zaczęła opowiadać i już mi się wszystko pomieszało A jakiej firmy miałaś farbę ?
_Marry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 17:36   #4
_Marry_
Przyczajenie
 
Avatar _Marry_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.* Jak urządzić? :)

Dodam jeszcze fotki mebelków ps toaletka jest biała bo na zdj wygląda na niebieskawą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg toaletka.jpg (23,3 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pobrane.jpg (67,8 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg biurko.jpg (73,8 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szafa.jpg (37,6 KB, 30 załadowań)
_Marry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 17:40   #5
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.* Jak urządzić? :)

Hmm pewnie decoral. Odcień to było coś co miało 'malinowy' w nazwie. To było około 6-7 lat temu więc.. wiesz (niezła farba co? ;p)
widzisz to zdjęcie? to ten jaśniejszy kolor jest praktycznie taki co mój. http://images38.fotosik.pl/1547/db2faa0edce9dd88med.jpg
po wymalowaniu był nieco intensywniejszy, teraz zblakł do właśnie takiego jak na zdjęciu
wieczorem wygląda jak ten tutaj http://static.urzadzone.pl/articles/...a-4_main.jpg?9
taki też się nada http://wnetrzem.pl/uploads/pokoik-dla-dziewczynki.jpg

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Piękne meble, ale z tego łózka bym zrezygnowała. Dość lichy egzemplarz
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 17:56   #6
_Marry_
Przyczajenie
 
Avatar _Marry_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.* Jak urządzić? :)

No niezła farba jak tyle latek trzyma ^^ Tak właśnie ten kolor jasnoróżowy co na zdjęciu 1 był to jest to czego szukam będzie pasował do pufy od toaletki właśnie dojechało do mnie biureczko tylko złożyć trzeba ,ale to już nie moja bajka. Pojawił się jeden problem meble powinny być przecierane a ja nie mam własnie przecieranych a do przecierania czytałam dużo wprawy trzeba mieć :|. Wiesz może gdzie można w necie kupić takie słodziuchne ozdoby w tym stylu ?
_Marry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 18:23   #7
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.* Jak urządzić? :)

Nie muszą być przecierane, robiąc to sama możesz je niepotrzebnie zniszczyć. Wystarczy że będą białe
Nie mam zielonego pojęcia szukaj na allegro, a stacjonarnie jak mówię: ikea, nanu nana - tylko z tych 2 sklepów mam dodatki, i lusterko z empika
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 18:46   #8
_Marry_
Przyczajenie
 
Avatar _Marry_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Dzięki Myślisz że światełka choinkowe w przeźroczystych firankach to dobry pomysł i baldachim może też ze światełkami wypatrzyłam na allegro taki słodkie gwiazdki które dają taki słodki ciepły kolorek *.*
_Marry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 18:54   #9
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Mama by mnie zabiła za zużycie prądu a w firance mogłyby się zapalić Kwestia indywidualna. Na święta mama by się może zgodziła, ale cały rok nie. W okolicy łóżka takie coś jest nawet ładne, ale dla mnie średnio funkcjonalne. A i żadnych pokoi w stylu shabby chic z takimi gwiazdkami nie widywałam, jak już to vintage. Jeśli Ci się podoba to weź ale skonsultuj zużycie prądu i ewentualną podpalarność innych elementów wystroju..
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 19:05   #10
_Marry_
Przyczajenie
 
Avatar _Marry_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

ja chce spróbować pogmieszać te 2 style ale większą przewagę ma mieć shabby chic . Myślisz że mogę mieć nieprzetarte meble i przetarte lampy bo kupiłam żyrandol na 3 żarówki i on jest przecierany i kinkiet na1 żarówkę to także jest przecierany A to są te światełka gwiazdki i zastosowanie ich w jednym z pokoi vintage/shabby chic I jeszcze planuje takie firanki kupić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0811.jpg (54,1 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg LAMPKI_SWIATELKA_OZDOBNE_GWIAZDI_TERABIT_PL_2.jpg (85,7 KB, 26 załadowań)
_Marry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 19:33   #11
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Oczywiście że mogą a wręcz powinny być nieprzecierane, gdy w takim stanie je kupujesz. A takie lampki jak na zdj nr 1 to też mam na choince i jak już to dałabym je na ścianę w zasłony bym się bała dać
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 19:54   #12
_Marry_
Przyczajenie
 
Avatar _Marry_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Moja siostra ma w zasłonie i się nie spaliły jeszcze Tylko mój pokój jest strasznie zbudowany ma 2 przeklęte duże skosy brrrr i trudno wszystko pomieścić. Ani na ścianie coś powiesić ani pod skos coś postawić ogranicza mi przestrzeń. Myślisz że szafa 1 metr na ubrania to dobry pomysł ?
_Marry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 19:56   #13
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Ja właśnie taką szafę mam w swojej klitce i jakoś żyje Ciuchów mam strasznie dużo a nigdzie indziej ich nie wsadzę.. więc upycham, w tą głupią szafę.. Jeśli tylko masz pokój większy jak 2 metry na 3 to się tyle ciesz
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 20:02   #14
_Marry_
Przyczajenie
 
Avatar _Marry_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Mam większy ale skosy mi nie pozwalają szafy większej nigdzie postawić i mam takq przestrzeń pomiędzy skosem a prostą ścianą i jest tam dokładnie 1m i 17cmi mam jeszcze większą ściane ale tam będzie stało łóżko samo bo kiedyś miałam tam tak ,że było łóżko i szafa ale nie mogłam jakoś z tym wytrzymać >.<
_Marry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 20:10   #15
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

To moja wymarzona szafa by pewnie wlazła do takiej przestrzeni.. spokojnie, skośne ściany mają swój urok
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 20:26   #16
_Marry_
Przyczajenie
 
Avatar _Marry_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Ja aktualnie dostrzegam same ich minusy może po remoncie dostrzegę w nich wewnętrzne piękno Bo teraz zlewają mi się z sufitem tzn połowa pokoju ma normalny sufit a 2 skośny ,no i brzydko mi się zlewa ściana na której jest okno z tym sufito-skosem (pokój mam w 2 kolorach i jest to najgorsza kompozycja na którą mogłam wpaść chyba wpaść).
Myślę że cały sufit łącznie z tym sufito-skosem zrobię biały a normalne ściany tą twoją gumą balonową To chyba dobre połączenie?

Edytowane przez _Marry_
Czas edycji: 2014-05-09 o 21:34
_Marry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 14:31   #17
folk13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

xxx w tym stylu oferuje zasłony, rolety, poszewki na poduszki, pokrowce . Wszystkie rzeczy szyte są na indywidualne zamówienie, pasują do wnętrza, można zmienić detale lub zamówić uszycie rzeczy wg własnego pomysłu. Polecam, wykonanie bardzo staranne i wysoka jakość.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-05-15 o 20:53 Powód: reklama
folk13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:26   #18
_Marry_
Przyczajenie
 
Avatar _Marry_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Dzięki za pomoc już po robocie
_Marry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 15:30   #19
rossa1
Przyczajenie
 
Avatar rossa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Moim zdaniem ważne, żeby nie przesadzić w ilością dodatków, przetarć etc., bo może wyjsć bardzo karykaturalny efekt... Sporo ciekawych inspiracji shabby chic i vitage widziałam ostatni na fanpagu dekoracja domu. Maja jeszcze sklep z mnostwem ładnych dodatków, wiec jest z czego wybierać.
rossa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-15, 14:11   #20
Fantagoria
Raczkowanie
 
Avatar Fantagoria
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 32
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

O shabby chic, stylu prowansalskim i rustykalnym często piszę na swoim blogu. Ważne aby wnętrze w stylu shabby chic było jasne, jakby rozbielone. Meble powinny sprawiać wrażenie starych, podniszczonych - gdy są nowe, można je wykończyć metodą kolor na kolorze lub malowaniem, postarzaniem i przecieraniem. Jeżeli nie chcesz kupować nowych mebli, stare możesz odmienić nowymi gałkami w stylu retro - w sieci jest sporo propozycji.
Dekoracje mogą być różne i może ich być sporo, ale zawsze ważny jest umiar. Ważne są też tekstylia, które powinny być w jasnych barwach i ze słodkimi wzorami


Pozdrawiam serdecznie
Magda Dudzic
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Fantagoria
Czas edycji: 2014-08-15 o 15:34
Fantagoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 13:27   #21
Ida12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Zakochałam się w tej stylistyce od pierwszego wejrzenia i już mam za sobą pierwsze próby własnoręcznego postarzania mebli. Wyszło w miarę fajnie - kilka romantycznych dodatków i wygląda jak z obrazka wzorowałam się na zdjęciach z netu, fajne można znaleźć na przykład pod tym linkiem xxx Polecam każdemu, to świetna zabawa

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-04-02 o 18:09 Powód: link do komercyjnego portalu
Ida12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 22:48   #22
MalwinaMaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Jeżeli chodzi o ten styl jak i podobny styl po prostu nowoczesny wiele ciekawych [dekoracji i dodatków] znajdziesz w sklepach Internetowych. Macie może jakieś swoje ulubione ?

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-04-02 o 18:10 Powód: ukryty link
MalwinaMaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 09:43   #23
AretaW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Ja niedawno urządzałam salon w stylu shabby chic i jestem z siebie dumna, bo praktycznie większość mebli zrobiliśmy sami i odnowiliśmy kilka pamiątek rodzinnych jak np. sekretarzyk po babci, który pomalowaliśmy białą farbą i dodaliśmy takie fajne, błyszczące uchwyty do szufladek. Na strychu u moich rodziców znalazło się też dużo pamiątek jak stare zdjęcia, do których dokupiliśmy ramki, zegar, który stoi teraz na kominku... Wybrakowane komplety porcelany zebraliśmy razem tak, że teraz każda filiżanka pochodzi z innej parafii i całkiem fajnie to wygląda. Jeśli szukacie inspiracji, w internecie jest dużo ciekawych zdjęć i artykułów. Jak tutaj znalazłam całkiem przydatne informacje.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
AretaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 09:03   #24
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Też mi się ten styl podoba, bardzo pasuje do kobiecej sypialni, a rzeczywiście wiele dodatków można dostać np. na pchlich targach i po swojemu przerobić.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 12:52   #25
Julia2231
Przyczajenie
 
Avatar Julia2231
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 21
Dot.: Pokój w stylu shabby chic*.*

Piękny, ale niełatwy styl. Należy sporo poczytać o różnych inspiracjach w Sieci na ten temat. Będzie to z całą pewnością pomocna opcja
__________________
Dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Gospodyni domowej i milionerowi.
Julia2231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-04 13:52:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.