Co ja mówie, a co słyszy fryzjer? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-06, 11:02   #1
angel with dirty face
Przyczajenie
 
Avatar angel with dirty face
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław/Zielona Góra
Wiadomości: 19
Question

Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?


Cześć, chciałabym zapytać jak wytłumaczyć fryzjerce jaki chcę kolor włosów. Ostatnio byłam u fryzjerki, pokazałam jej zdjęcie włosów jakie bym chciała do tego wytłumaczyłam jej o co mi chodzi i wyszłam z tragedią na głowie. Mianowicie chodziło mi o włosy jasny brąz z refleksami w odcieniu złoty blond, a wyszłam z PASEMKAMI gęstymi platynowy blond na moich mysich włosach;/ Poniżej dołączę zdjęcie włosów jakie mi się marzą. Chciałabym wiedzieć co powiedzieć fryzjerowi, żeby spełnił moje oczekiwania. Zdjęcie na telefonie wygląda troszeczkę inaczej niż na kompie.

Dziękuje za wszelkie rady i odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy piękne (2).jpg (37,9 KB, 149 załadowań)
angel with dirty face jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:58   #2
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

Cytat:
Napisane przez angel with dirty face Pokaż wiadomość
Cześć, chciałabym zapytać jak wytłumaczyć fryzjerce jaki chcę kolor włosów. Ostatnio byłam u fryzjerki, pokazałam jej zdjęcie włosów jakie bym chciała do tego wytłumaczyłam jej o co mi chodzi i wyszłam z tragedią na głowie. Mianowicie chodziło mi o włosy jasny brąz z refleksami w odcieniu złoty blond, a wyszłam z PASEMKAMI gęstymi platynowy blond na moich mysich włosach;/ Poniżej dołączę zdjęcie włosów jakie mi się marzą. Chciałabym wiedzieć co powiedzieć fryzjerowi, żeby spełnił moje oczekiwania. Zdjęcie na telefonie wygląda troszeczkę inaczej niż na kompie.

Dziękuje za wszelkie rady i odpowiedzi
generalnie jest w tym pewna twoja wina jasny braz z refleksami... i tu pewien klopot- refleksy to pasemka o ton, dwa jasniejsze niz baza.
czyli jesli cale mialas jasny braz to refleksy powinny byc ciemny blond zloty np albo sredni blond zloty- na pewno nie klasyczny zloty blond. i jakiemu fryzjerowi bys tak tego nie powiedziala to odbierze to tak jak ja.

a fryzjer u ktorego bylas poszedl widac na latwizne nie wglebiajac sie w to co tlumaczysz.

jak chcesz spodziewac sie efektu idealnego- to:
1.wez zdjecie! najlepiej duze! albo zblizenie na kolor
2. popros o palete kolorow- i pokaz fryzjerowi palcem o jakie 2 kolory ci chodzi tzn ta ciemna baza i te jasniejsze
3. licz sie z tym ze byc moze za ten efekt zaplacisz wiecej niz jest w cenniku dlaczego?
jesli masz ciemne wlosy albo farbowane na ciemny kolor, to aby wyszly ci zloty blond refleksy a nie zolte czy rude trzeba pasemka rozjasnic rozjasniaczem i ns stonowac je farba. cena wiec bedzie wyzsza niz za same refleksy/pasemka itp bo wiecej roboty i produktow poszlo.

jako podpowiedz- na tym foto baza to ciemny blond 6, a refleksy/ pasemka 9.3. zaleznie od palety moze by tak, ze farba powinna byc 7 a nie 6 bo 6 moze wyjsc jak braz juz ale to juz fryzjer powinien wiedziec co uzyc i jak wychodzi.

i jak to zrealizujesz to jesli efekt bedzie odbiegac od tego co chcesz- to bym zrobila afere lub nie zaplacila/zadala reklamacji itp. bo to znak ze trafilas na fryzjera tylko z nazwy, nie z powołania.
powodzenia!
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 13:09   #3
angel with dirty face
Przyczajenie
 
Avatar angel with dirty face
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław/Zielona Góra
Wiadomości: 19
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

Dziekuje za odpowiedz, ale...
Po pierwsze refleksy to nie to samo co pasemka. Pasemka to grube pasma na całą głowe a refleksy to cienkie pasemka położone tylko na części włosów, mają dac efekt rozjasnienia. Więc jeśli fryzjerka robi mi pasma grube raz po razie to widocznie nie wie co to jest refleks Druga sprawa ja jako osoba nie znająca się na fryzjerstwie i koloryzacji nie jestem w stanie wybrać z palety takiego koloru, aby wyszedł mi pożądany efekt, może dlatego, że te próbki sa na prawdę malutkie i dla mnie to nie odzwierciedla tego co będe miała na głowie, dlatego właśnie byłam u fryzjerki ze zdjęciem, żeby to zobrazować, ale oczywiście to było zupełne nieporozumienie;/ A apropos tego czy po jasnym brązie wyjdzie średni złoty braz a nie klasyczny mi to nic nie mówi, bo ja się najzwyczajniej na tym nie znam Co do kosztów to zawsze idę ze zdjecie i pytam sie ile zrobienie danego koloru kosztowałoby na mojej głowie i raczej z tym problemu nie ma

No nic dziękuję za odpowiedz
angel with dirty face jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 13:22   #4
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

Cytat:
Napisane przez angel with dirty face Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz, ale...
Po pierwsze refleksy to nie to samo co pasemka. Pasemka to grube pasma na całą głowe a refleksy to cienkie pasemka położone tylko na części włosów, mają dac efekt rozjasnienia. Więc jeśli fryzjerka robi mi pasma grube raz po razie to widocznie nie wie co to jest refleks Druga sprawa ja jako osoba nie znająca się na fryzjerstwie i koloryzacji nie jestem w stanie wybrać z palety takiego koloru, aby wyszedł mi pożądany efekt, może dlatego, że te próbki sa na prawdę malutkie i dla mnie to nie odzwierciedla tego co będe miała na głowie, dlatego właśnie byłam u fryzjerki ze zdjęciem, żeby to zobrazować, ale oczywiście to było zupełne nieporozumienie;/ A apropos tego czy po jasnym brązie wyjdzie średni złoty braz a nie klasyczny mi to nic nie mówi, bo ja się najzwyczajniej na tym nie znam Co do kosztów to zawsze idę ze zdjecie i pytam sie ile zrobienie danego koloru kosztowałoby na mojej głowie i raczej z tym problemu nie ma

No nic dziękuję za odpowiedz
umowmy sie, refleksy podobnie jak pasemka moga byc grube tzn szerokie jak skunks albo cieniutkie jak niteczki. moze byc ich wiele lub tylko kilka.
po prostu musisz z gory zaznaczyc czy zalezy ci na cieniutkich czy na szerszych, ile ich ma byc, czy tylko na koronie glowy (to sa refleksy) czy na calosci porostu.

refleksy maja nadac fryzurze efekt jakby slonce rozjasnilo kilka pasm- max 2 tony jasniej, wszystko inne to pasemka! czyli np na brazie zloty blond pasma szersze czy jak niteczki to pasemka nie refleksy.

ty nie masz wiedziec co ci wyjdzie a pokazac palcem po ogladnieciu tych probek jakie kolory ci sie podobaja i je chcesz- to juz fryzjer ma wiedziec po tym jakie farby pomieszac- te probki to nie gotowy efekt tylko ulatwienie w pracy i porozumieniu z klientem.

gdybys przyszla do mnie bez fotki, i mowila to co teraz to mimo najszczerszych checi tez bym pewnie zle ci wlosy zrobila
dlatego ja zwykle w pracy sugeruje sie fotka a nie tym co klient mowi- bo nieraz tak kreca ze sami nie wiedza o czym mowia.
nawet ty teraz- ze chcialas cieniutkie refleksy- a na fotce dziewczyna ma dosc szerokie pasemka....
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 18:11   #5
angel with dirty face
Przyczajenie
 
Avatar angel with dirty face
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław/Zielona Góra
Wiadomości: 19
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

Kurcze to widzisz ja naczytałam się w internecie co to jest refleks i zupełnie nie zgadza sie to z tym co ty mówisz, no ale cóż różni ludzie różnie rozumieja pewne sprawy. Ja do fryzjerki poszłam ze zdjęciem, więc miała na czym sie podeprzeć a to co miałam na głowie nie było zbliżone do tego co mówiłam i tego co jej pokazałam na zdjęciu, więc tu nie mam mowy o nie zrozumieniu mnie. A dla mnie na zdjęciu nie ma grubych pasemek i nie wiem gdzie je widzisz

Dzięki za odpowiedz
angel with dirty face jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 18:16   #6
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

a ja na zdjęciu widze lekkie ombre o 2 tony (jak mówi bunny) jaśniejsze + delikatne refleksy.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 18:24   #7
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

fryz zgodze sie ze ombre plus cieniutkie refleksy albo tez cieniutkie i grube refleksy,jesli spojrzec na 1cm pasmo blond w splocie i zawijasie-koczku. Ma albo to albo to,a po tym foto ciezko jednoznacznie stwierdzic.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 18:28   #8
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

no dokładnie nie wiadomo jak wygląda po rozpuszczeniu, jedno jest pewnie wygląda jak naturalny blond muśnięty wakacyjnym słońcem
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 18:57   #9
petrol
Raczkowanie
 
Avatar petrol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

Mam bardzo podobny kolor (pasemka), a moja fryzjerka uzyskuje go używając farby Lecher (jasny blond beżowy) ze słabą wodą 3% - 6%.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0097.jpg (95,6 KB, 116 załadowań)
petrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 19:04   #10
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

Cytat:
Napisane przez petrol Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobny kolor (pasemka), a moja fryzjerka uzyskuje go używając farby Lecher (jasny blond beżowy) ze słabą wodą 3% - 6%.
piekny kolor i wloski
ale swoje masz chyba dosyc jasne? czy baza jest farbowana?
na co krecilas?
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 19:12   #11
petrol
Raczkowanie
 
Avatar petrol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

Dziękuję Pierwszy raz tu pokazałam włoski, tym bardziej miło mi usłyszeć coś miłego

Moja "baza" to niezła mieszanka , moje naturalne włosy (do ucha) to ciemny blond, a te od ucha w dół, to włoski dawno temu rozjaśniane (ostatni raz we wrześniu 2011). Od tej pory tylko je "przyciemniam" właśnie tą farbką Geneza ze słabą wodą


Aaa i podkręcone prostownicą )
petrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-07, 09:21   #12
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

Cytat:
Napisane przez petrol Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobny kolor (pasemka), a moja fryzjerka uzyskuje go używając farby Lecher (jasny blond beżowy) ze słabą wodą 3% - 6%.
ale fajne chyba sobie zrobie cos takiego po wakacjach
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 10:45   #13
Wtycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 178
Dot.: Co ja mówie, a co słyszy fryzjer?

petrol, mam właśnie podobną koloryzację ;p tylko u mnie to są poprostu odrośnięte natruralne włosy (ciemnego blondu do jasnego rudego). Bardzo mi sie podoba taki efekt i boje się że go już nie uzyskam, bo włosy będą podcinane i rude konce zginą ;<
__________________
włosy rośnijcie jak na drożdżach!
Wtycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.