Ostatnio obejrzane filmy cz. II - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-13, 08:13   #4891
izuljanka
Zadomowienie
 
Avatar izuljanka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 376
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Franklyn - super eva green, za to ryan philipe czy jak to sie tam pisze sztywniak, ogolnie polecam, film wciagajacy, nie odmozdzajacy, 8/10
izuljanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 08:47   #4892
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

[quote=youyou;12272452]Zgadzam się jak dla mnie ten film to 10/10. Film długo się rozwija, ale na zakończenie zostaje się jeszcze wlepionym w fotel i na sali zapada cisza...

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------
Masz racje. Zakonczneie fenomenalne. W ogole film swietny, naprawde.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 09:46   #4893
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Dzień Świra 8/10
Dawno nie widziałam tak smutnego filmu. Generalnie unikam polskiego kina, bo przedstawia obce mi emocje i często jest zbyt przerysowane, abym mogła go zrozumieć i odnieść również do siebie. Bo po filmie polskim oczekuję, że znajdę w nim cząstke siebie, a już co najmniej cząstkę polskości. Ale Dzień Świra właśnie taki jest.

Adaś Miauczyński jest nauczycielem, ojcem i synem, samotnikiem, nieudacznikiem i.... tytułowym świrem. Nikt z nas nie chciałby być takim człowiekiem, ale im bardziej wgłębiamy się w fabułę, tym bardziej okazuję się, że cechy Adasia są w każdym z nas. Każdy z nas jest świrem?

Ogromny plus dla Koterskiego za gorzkie, inteligentne i do cna prawdziwe przedstawienie wad narodowych Polaków. To najmocniejsza strona tego filmu (oczywiście oprócz genialnej roli Konrada).

Obłęd / The Jacket 8/10
(Chyba) mało znany film z Adrianem Brody i Keirą Knightely. Jeżeli Efekt Motyla był kręconym pod nastolatki, to Obłęd był kręcony pod doroślejszych widzów. Jeżeli Efekt Motyla was rozczarował, to sięgnijcie po Obłęd .

Film opowiada o mężczyźnie, który zostaje w 1992 zamknięty w szpitalu psychiatrycznym, oskarżony o zabójstwo policjanta. Sam bohater nie wie czy zabił, bo po wojnie w Iraku ma zburzenia pamięci. W szpitalu, przeprowadza się na nim eksperymenty zamykając go w metalowym pudełku. Jak to się dzieje, że nagle bohater znajduje się w 2007 roku? Obejrzyjcie . Polecam.

Dan in Real Life / Ja Cię kocham a Ty z nim 6/10
Dość sympatyczna i odmóżdżająca komedia. Nie do końca typowa komedia romantyczna, bo nie jest kierowana tylko do młodych ludzi i nie zawiera tego jakże typowego humoru z niższej półki.

Opowiada o samotnym ojcu trzech córek, który już do końca życia postanowił być sam. Życie jednak płata mu figla i w księgarni poznaje kobietę swojego życia. Jakże wielkie jest jego zdziwienie, kiedy jego brat przedstawia mu tę samą kobietę, jako kobietę swojego życia... .

Plusem filmu jest humor, minusem przewidywalność.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 09:58   #4894
tamonita
Zakorzenienie
 
Avatar tamonita
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poza granicami naszego pięknego kraju
Wiadomości: 5 977
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

28 Weeks Later / 28 Tygodni Później
8/10
Horror, jak to horror.. straszny, choć bardzo 'bajkowy', ogólnie jestem fanką tego typu filmów, więc mi się podobał.
__________________
Jesteśmy razem od: 21.12.2008 r. http://www.suwaczek.pl/cache/f9e7365b00.png
Zaręczeni od: 09.07.2011 r.
http://www.suwaczek.pl/cache/008a20f1c3.png
Nasz Dzień: 04.08.2012 r. http://www.suwaczek.pl/cache/d5ce1e934e.png

Niech się stanie... !
KCP

tamonita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 12:14   #4895
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Plac Zbawiciela" - 10/10- niesamowicie poruszający film o potwornej samotności pośród ludzi...oglądałam wczoraj, dzisiaj ciągle o nim myślę
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 13:19   #4896
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
No co ty! Piękny to on może jest, ale nie przeszkadzały Ci te trzy happy endy? Dla mnie ten film był strasznie nudny - może dlatego, że nie znoszę kina familijnego, a Australia doskonale się w nie wpisuje...
A dla mnie nie był ani nudny, ani z potrójnym happy endem Wręcz mnie zasmucił.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 13:23   #4897
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Ile waży koń trojański. Nic szczególnego nie wniósł, okresu komuny nie pamiętam, więc nie mogę się wypowiedzieć odnośnie scenografii. Taki lekki, łatwy i przyjemny na deszczowe popołudnia. 6/10
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 15:13   #4898
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Ile waży koń trojański - dość przewidywalny, taki zwykły, polski film, gdzie kwestię aktora znam przed jej wypowiedzeniem..
Np scena w aptece:
-Poprosze test ciążowy
- słucham?
(...)
- a, zapomniałam że jesteście zacofani..

scena przewidywalna aż do bólu

wielkie brawa należą sie dla scenografa, który zorganizował ten PRL

8/10
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 15:41   #4899
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Tatarak" ciężko go ocenić. Krystyna Janda jak zawsze świetna. Jej wątek autobiograficzny wzruszający i pobudzający do myślenia. Bez tego film by nie powstał, warto zobaczyć.
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 16:22   #4900
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez tamonita Pokaż wiadomość
28 Weeks Later / 28 Tygodni Później
8/10
Horror, jak to horror.. straszny, choć bardzo 'bajkowy', ogólnie jestem fanką tego typu filmów, więc mi się podobał.
Que? Przeciez to nie jest horror...?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Dzień Świra 8/10
Dawno nie widziałam tak smutnego filmu. Generalnie unikam polskiego kina, bo przedstawia obce mi emocje i często jest zbyt przerysowane, abym mogła go zrozumieć i odnieść również do siebie. Bo po filmie polskim oczekuję, że znajdę w nim cząstke siebie, a już co najmniej cząstkę polskości. Ale Dzień Świra właśnie taki jest.

Adaś Miauczyński jest nauczycielem, ojcem i synem, samotnikiem, nieudacznikiem i.... tytułowym świrem. Nikt z nas nie chciałby być takim człowiekiem, ale im bardziej wgłębiamy się w fabułę, tym bardziej okazuję się, że cechy Adasia są w każdym z nas. Każdy z nas jest świrem?

Ogromny plus dla Koterskiego za gorzkie, inteligentne i do cna prawdziwe przedstawienie wad narodowych Polaków. To najmocniejsza strona tego filmu (oczywiście oprócz genialnej roli Konrada).
Zaskakujaco trafia ten film, czyz nie? Strasznie smutny tak nawiasem mowiac...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 17:33   #4901
Claaire
Wtajemniczenie
 
Avatar Claaire
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 397
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Efekt Motyla 3
Nie był zły, ale na pewno nie lepszy od jedynki, która mimo wszystko zawsze pozostanie jedynką:P Wydaje mi się, że ostatnia część lepsza od drugiej. Troche odbiega fabułą, wymyślili co innego, ale i tak podobne

Patologia
Baaardzo ciekawy film, może sie wydać conajmniej dziwny ale i tak jest świetny. Polecam wszystkim fankom medycyny i patologii Film właśnie w takich klimatach.

Przesilenie
Niby horror, ale raczej nic strasznego tam nie było. Po prostu kolejna produkcja z fabułą, w której wydaje się że 'gdzieś już to widziałam'. Ale na samotny wieczór miło obejrzeć

Eksperyment
O ten zdecydowanie polecam, chyba najlepszy z całej czwórki. Film bardzo ciekawie i oryginalnie wykonany, baaardzo smutny. Opowiada o eksperymencie, który dotyczył umieszczenia "na niby" w więzieniu wylosowanych strażników i więźniów.
Claaire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 19:52   #4902
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Claaire Pokaż wiadomość
Efekt Motyla 3
Nie był zły, ale na pewno nie lepszy od jedynki, która mimo wszystko zawsze pozostanie jedynką:P Wydaje mi się, że ostatnia część lepsza od drugiej. Troche odbiega fabułą, wymyślili co innego, ale i tak podobne
a gdzie dorwałaś ten film?
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 21:47   #4903
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Właśnie po raz n-ty oglądam "The Bridges of Madison County".
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 22:45   #4904
ulf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 270
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Skazani na Shawshank [1994] - jeden z najlepszych filmów jakie widziałam. W żadnym wypadku nie mogę o nim powiedzieć "fajny", bo czy fajną można nazwać historię niewinnego człwoieka odsiadującego dożywocie za podwójne morderstwo? W rolę jednego z towarzyszy głównego bohatera, a także narratora całej histori wcielił się Morgan Freeman i jak zawsze spisał się świetnie. Film pokazuje, jak więzienie wpływa na ludzi, jak sprawia, że stają się jego częścią, jak robi z nich społeczne kaleki nie potrafiące żyć poza jego murami i chociaż w ich obrębie nie żyje się łatwo, to czują, że tylko tam coś znaczą, bo dawno wyzbyli się nadzieji na wolność. 10/10

Zakochana Jane [2007] - bardzo lubię filmy kostiumowe, a ten był niezły. Obejrzałam ekranizacje książek Jane Austen, więc fajnie było zobaczyć film oparty na jej życiorysie. Przyjemnie się ogląda, przenosząc w tamte czasy, ale szału nie ma. 6/10

Casanova [2005] - film mnie rozbawił, najbardziej scena z wyzywaniem na pojedynek. Historia Casanovy, który w końcu znajduję tę jedyną miłość, ale udaje mu się wszystko skąplikować lepiej, niż autorowi nie jedego kryminału. Bardzo fajny film na poprawę humoru. No i mój ulubiony, niżyjący już ,Heath Ledger. 7/10

Diabeł ubiera się u Prady [2006] - Taki spobie, dość przyjemny film mający przypominac, co w życiu jest najważniejsze. Paskudnie zazdroszczę Anne Hathaway urody, a głównej bohaterce chłopaka. Meryl Streep zazdroszczę natomiast talentu (bardzo dobra rola) i tego, że wygląda w tym wieku, jak wygląda. 6/10

30 dni mroku [2007] - prawdziwe (czyt. złe) wampiry napadają na odciętą od świata wioskę na Alasce. W sumie, to film mnie zaskoczył im plus, bo myślałam, że będzie totalną kichą, a nie był. Bardzo podobałą mi się postać głónego bohatera, grana przez Josha Hartnetta. Fajnie, że było tam mało melodramatu, pod tytułem " - ależ nie mogę Cię zabić, jesteś moim przyjacielem, razme znajdziemy jakieś wyjście/ - ależ musisz to zrobić, ważniejsze ode mnie jest dobro naszej społeczności, naszego ukochanego maisteczka...". Mogę polecić z czystym sumieniem, a ie spodziewała się, że to powiem 7/10

Edytowane przez ulf
Czas edycji: 2009-05-13 o 22:49
ulf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 23:21   #4905
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Vicky Christina Barcelona - jakiejś takiej głębszej opinii nie umiem wyrazić, tyle tylko, że uwielbiam Penelope Cruz, świetnie gra. 7/10
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 23:45   #4906
bziczek70
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Generał Nil - w sumie to nigdy nie interesowałam się zbyt mocno historią, ale ten film mną wstrząsnął... Nie dość że pokazuje realia tamtych czasów, to jak traktowano naszych bohaterów po wojnie, to jeszcze znakomita rola Olgierda Łukaszewicza, którego uwielbiam od Seksmisji ) 8/10

Vicky, Cristina, Barcelona
- szczerze mówiąc to nie wiem dokładnie co Allen chciał tym filmem osiągnąć. Oscar dla Penelope, zgoda, ale kogo ona zagrała? Ognistą hiszpankę, siebie? Czy może się mylę?
5/10

Borat
- sięgnęłam po dvd, bo ostatnio trafiłam na http://www.brunofilm.pl, ktoś mi polecił jako drugą część Borata, ale okazuje się że to będzie zupełnie inny film. A sam Borat bardzo zabawny, może poza sceną kiedy biega z tym grubasem nago po hotelu, mocno to mnie zniesmaczyło, ale reszta celnie punktuje US i A
7/10
bziczek70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 06:52   #4907
Claaire
Wtajemniczenie
 
Avatar Claaire
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 397
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
a gdzie dorwałaś ten film?
Kolega nam pożyczył, a skąd miał cóż.. zapewne z internetu :P torrenty
Claaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 08:08   #4908
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Vicky Cristina Barcelona - film o związkach, miłości, poszukiwaniu celu w życiu...jak dla mnie miał skłonić do refleksji nad naszymi marzeniami i życiem....
czy potrafimy docenić to co posiadamy? czy umiemy się z tego cieszyć? czy tylko narzekamy jak to jest nam źle? i co by było gdyby...?
Jeśli kogoś skłoni do refleksji, to znaczy że Allen coś osiągnął tym filmem.
Mi się podobało. Penelope świetnie zagrała..te emocje Bardzo mi się spodobały zdjęcia w ciemni.
Ogólnie oceniam na 8/10
mimo wszystko film nie wywołał we mnie silnych emocji, po prostu do obejrzenia, wyciągnięcia wniosków i pójścia dalej...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg vicky_cristina_barcelona.jpg (23,4 KB, 8 załadowań)
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:28   #4909
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Życie na podsłuchu - przeczytałam opinię Wizażanek (na poprzedniej stronie) i zaciekawił mnie ten film. I obejrzałam.
Nie wiem, co powiedzieć. To był film trudny, to znaczy: nie taki, który włącza się, żeby się rozluźnić. I często się zdarza, że filmy o takiej tematyce są po prostu nudne i widz czeka na napisy końcowe. A ten nie.
Podobał mi się, bardzo mi się podobał i tu mogę dać bez problemu ocenę 10/10 zdecydowanie.

Ja też przez kilka minut siedziałam nieruchomo po zakończeniu filmu, które było naprawdę świetne. Ta dwuznaczność i jednocześnie jasność sytuacji. Das ist für mich.
ville jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-15, 09:56   #4910
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Lektor - całkowicie zaskakujący, fabuła nieprzewidywalna no i Winslet 10/10
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 13:04   #4911
Malwina 22
Raczkowanie
 
Avatar Malwina 22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 198
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Plac zbawiciela- nie myślałam że film ten tak do mnie dotrze.Został oparty na prawdziwiej historii.Oglądałam go z zapartym tchem choć widziałam już go 2 razy.POLECAM 10/10




Senność- Hmm dziwny troszke ten film ale mnie sie podobał.Korzuchwska wyszła z roli Hani z M jak miłość.
Myślę ze 7/10 będzie wg mnie uczciwe
Malwina 22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 13:05   #4912
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Madagaskar 2/ Madagascar: Escape 2 Africa (2008)
Słabizna. Już jedynka nie wzbudziła we mnie wielkiego entuzjazmu, a dwójka (jak to zwykle kontynuacja) jest sporo słabsza 5/10

Reich (2001)
Linda i Baka to jedni z moich ulubionych polskich aktorów. Tu po raz kolejny mnie nie zawiedli. Film oglądałam już po raz kolejny. Taki względny. Choć gra aktorska Juli Rzepeckiej...o cóż nie była doskonała. Wolę ją jako modelkę. Ogólnie film do obejrzenia, ale nie zachwyca 7/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie




Edytowane przez moniska
Czas edycji: 2009-05-15 o 13:10
moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 15:48   #4913
TeardropEffect
Raczkowanie
 
Avatar TeardropEffect
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 247
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Gwiezdny Pył"- czarujący(dosłownie) film oparty na książce Neila Gaimana o tym samym tytule. W tym filmie znalazłam wszystko co lubię : miłość, przygodę i cudowną muzykę (oraz przystojnych aktorów ). 10/10 Polecam ten film wszystkim!
TeardropEffect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 17:30   #4914
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez TeardropEffect Pokaż wiadomość
"Gwiezdny Pył"- czarujący(dosłownie) film oparty na książce Neila Gaimana o tym samym tytule. W tym filmie znalazłam wszystko co lubię : miłość, przygodę i cudowną muzykę (oraz przystojnych aktorów ). 10/10 Polecam ten film wszystkim!
Mi też się bardzo podobał ten film...długo się zbierałam żeby go obejrzeć, bo nie lubię fantasy , więc nie spodziewałam się niczego dobrego...ale całe szczęście się pomyliłam, świetny film, bardzo ciekawy, a rola Roberta po prostu cudowna nieźle się dzięki niemu uśmiałam
jak dla mnie 9,5/10
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 21:22   #4915
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez ulf Pokaż wiadomość
Skazani na Shawshank [1994] - jeden z najlepszych filmów jakie widziałam. W żadnym wypadku nie mogę o nim powiedzieć "fajny", bo czy fajną można nazwać historię niewinnego człwoieka odsiadującego dożywocie za podwójne morderstwo? W rolę jednego z towarzyszy głównego bohatera, a także narratora całej histori wcielił się Morgan Freeman i jak zawsze spisał się świetnie. Film pokazuje, jak więzienie wpływa na ludzi, jak sprawia, że stają się jego częścią, jak robi z nich społeczne kaleki nie potrafiące żyć poza jego murami i chociaż w ich obrębie nie żyje się łatwo, to czują, że tylko tam coś znaczą, bo dawno wyzbyli się nadzieji na wolność. 10/10
Swietny film, naprawde; ale ksiazka Stephena Kinga, na podstawie ktorej powstal jeszcze lepsza
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 09:20   #4916
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

To nie tak jak myślisz kotku- hmm... nie wiem co o nim powiedzieć, podobała mi się rola Figury, a ogólnie wszystko kojarzło mi się z ,,okno na parlament" na czym byłam ostatnio w teatrze... Ale film jak na polski niezły 7/10
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 10:10   #4917
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

17 Again
Pan Zac Efron nie wywołuje we mnie żadnych emocji - nie należę ani do jego fanek, ani do przeciwników. Do tej pory nie widziałam go w żadnym filmie, więc miał u mnie "czystą kartkę", choć wiem, że wielu ludzi skreśla ten film przez jego rolę.
Cóż mogę powiedzieć... Sam film jest naprawdę przyjemny. Jest się z czego pośmiać, jest też chwila na zadumę. Zac zagrał naprawdę dobrze, ale prawdziwym fenomenem jest dla mnie postać Neda - kumpla głównego bohatera. Fabuła jest raczej oklepana i przewidywalna, ale to jest produkcja stworzona do bawienia widza i oderwania go odrobinę od rzeczywistości.
Ponieważ pracuję w kinie, mogłam obejrzeć go za darmo. Dlatego polecam poczekanie na DVD. Nie jest to produkcja warta aż tylu pieniędzy, ile wyciągają z nas multipleksy
Ocena: 7/10.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Życie na podsłuchu - przeczytałam opinię Wizażanek (na poprzedniej stronie) i zaciekawił mnie ten film. I obejrzałam.
Nie wiem, co powiedzieć. To był film trudny, to znaczy: nie taki, który włącza się, żeby się rozluźnić. I często się zdarza, że filmy o takiej tematyce są po prostu nudne i widz czeka na napisy końcowe. A ten nie.
Podobał mi się, bardzo mi się podobał i tu mogę dać bez problemu ocenę 10/10 zdecydowanie.

Ja też przez kilka minut siedziałam nieruchomo po zakończeniu filmu, które było naprawdę świetne. Ta dwuznaczność i jednocześnie jasność sytuacji. Das ist für mich.
Też kiedyś polecałam ten film. Dla mnie jest genialny. Cieszę się, że zdobywa więcej "fanów".
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 11:38   #4918
Ciarra
Raczkowanie
 
Avatar Ciarra
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 340
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Czy ktoras z Was widziala juz anioly i demony?

Mam pytanie: czy zrozumiem ten film bez ogladania kodu da vinci?
__________________
All you need in this life is ignorance and confidence; then success is sure.

Ciarra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 11:43   #4919
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Ciarra Pokaż wiadomość
Czy ktoras z Was widziala juz anioly i demony?

Mam pytanie: czy zrozumiem ten film bez ogladania kodu da vinci?
Zrozumiesz To są dwie różne historie. Anioły i demony jeszcze nie widziałam, ale czytałam obie książki
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 11:46   #4920
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Ja byłam wczoraj, pełne kino...
Ciarra -> ten film niewiele się ma do "Kodu..." tylko tyle, że głównym bohaterem jest ten sam profesor grany przez Hanks'a Ja widziałam i to, i to, ale nie znalazłam żadnego odniesienia.
A jeśli chodzi o sam film, nie umiem go ocenić... Niby mi się podobał, momentami nawet się bałam, a zakończenia kompletnie nie przewidziałam. Tzn. wydawało mi się, że tym Iluminatą jest ten szef Gwardii
No więc film w porządku, nie taki mocny jak Kod da Vinci, ale polecam
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.