Majowo-czerwcowe mamy 2011 :) - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-30, 09:37   #1471
kruczaa
Rozeznanie
 
Avatar kruczaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 501
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Anulinka w Feminatal 800 też jest 150 j jodu. czyli 100% dziennego zapotrzebowania.
kruczaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 09:38   #1472
postanowienie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 108
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Dziewczyny biorą te leki na raz za poleceniem lekarza. Fakt jest to spora dawka, ale ostrzegam przed odstawianiem, ich nawet na dzień. To syntetyczny progesteron, który utrzymuje ciąże, odstawienie go lub niekontrolowane przez lekarza ograniczenie może spowodować gwałtowny spadek progesteronu a w rezultacie w najlepszym przypadku krwawienia.

Wydaje mi się, ze powinnaś brać tę dawkę do momentu wizyty u lekarza. Progesteronu nie można przedawkować . Podobno możne on nasilać objawy ciąży, ale czym to jest w porównaniu ze zdrowym różowym bobasem.
postanowienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 09:43   #1473
anula_81
Zakorzenienie
 
Avatar anula_81
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oslo, Norwegia
Wiadomości: 3 419
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez postanowienie Pokaż wiadomość
Dziewczyny biorą te leki na raz za poleceniem lekarza. Fakt jest to spora dawka, ale ostrzegam przed odstawianiem, ich nawet na dzień. To syntetyczny progesteron, który utrzymuje ciąże, odstawienie go lub niekontrolowane przez lekarza ograniczenie może spowodować gwałtowny spadek progesteronu a w rezultacie w najlepszym przypadku krwawienia.

Wydaje mi się, ze powinnaś brać tę dawkę do momentu wizyty u lekarza. Progesteronu nie można przedawkować . Podobno możne on nasilać objawy ciąży, ale czym to jest w porównaniu ze zdrowym różowym bobasem.
nasila objawy ciazy ale to dla mnie niewazne, moge cierpiec, dla dzidzi zrobie wszystko, po prostu sie zaniepokoilam, ze tak duzo biore tego progesteronu, ale widocznie tak ma byc dzisiaj leze w lozeczku bo mdlosci polozyly mnie na lopatki. Ja mam niesamowity strach przed wymiotami, wiec jak mnie tylko nachodza mdlosci klade sie plackiem i chce przeczekac, nie zawsze sie udaje, ale zawsze to jakis posob
__________________
Zycie jest tylko jedno

Zosienka jest juz z nami

Zosia
anula_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 09:48   #1474
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

kruczaa, ze względu na wcześniejsze poronienie.

anula, zażywam 2 x dziennie, biorę o 12 i 22, żeby poranny euthyrox wchłonął się bez problemu.
W poprzedniej ciąży brałam 3 x 1 ( co 8 h ), ale wtedy od początku wiedziałam, że jest zagrożona.
Jak się okazało, że ciąża obumarła, to nie miałam żadnych objawów. Lekarz mi to wytłumaczył, że przez to, że duphaston chronił ciążę.
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 09:50   #1475
postanowienie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 108
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Mnie na szczęście omijają mdłości i z piersiami nie mam problemu - są powiększone i sutki lekko bolą jak dotykam (aż boje się, że jest coś nie tak z tą moją ciążą). Jedynym objawem jest beta hcg 4728 miu/ml w 5 tc., no od wczoraj to delikatne plamienie. Muszę myśleć pozytywnie.
postanowienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 09:55   #1476
anula_81
Zakorzenienie
 
Avatar anula_81
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oslo, Norwegia
Wiadomości: 3 419
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez anulinka2009 Pokaż wiadomość
kruczaa, ze względu na wcześniejsze poronienie.

anula, zażywam 2 x dziennie, biorę o 12 i 22, żeby poranny euthyrox wchłonął się bez problemu.
W poprzedniej ciąży brałam 3 x 1 ( co 8 h ), ale wtedy od początku wiedziałam, że jest zagrożona.
Jak się okazało, że ciąża obumarła, to nie miałam żadnych objawów. Lekarz mi to wytłumaczył, że przez to, że duphaston chronił ciążę.
ja nie bralam zadnych lekow w poprzedniej ciazy, ale i tak obumarla, nie mialam zadnych objawow. obumarla w 8-9 tyg a ja ja donosilam do 13 tego, mialam lekie brazowawe plamienie raz jeden jedyny i mialam zbagateizowac, ale cos mnie podkusilo i poszlam do lekarza. i sie okazalo. i mimo braku duphastonu tez organizm podtrzymywal ciaze.
ehhh juz sama nie wiem. nie moge sie zamartwiac nie
? ale do nastepnego usg jeszcze ponad 3 tygodnie....
__________________
Zycie jest tylko jedno

Zosienka jest juz z nami

Zosia
anula_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 10:00   #1477
postanowienie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 108
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Kurcze, jak tak piszecie to mnie ciary przechodzą. Ja od wczoraj mam wrażenie, że mam mniejsze objawy. Ale miałam USG i podobno ok- fakt serca nie wydać bo to 5 tydz. ale beta też wysoka (chodz podobno ona tak szybko nie spada).
postanowienie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 10:03   #1478
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez postanowienie Pokaż wiadomość
Kurcze, jak tak piszecie to mnie ciary przechodzą. Ja od wczoraj mam wrażenie, że mam mniejsze objawy. Ale miałam USG i podobno ok- fakt serca nie wydać bo to 5 tydz. ale beta też wysoka (chodz podobno ona tak szybko nie spada).
U mnie w 5 tygodniu też nic nie było widać ( poza pęcherzykiem ), betę miałam prawie 40 tys. i gorąco wierzę, że dzisiaj zobaczę, to na co czekamy z tak wielkim utęsknieniem
Bądź dobrej myśli. Wiesz, że wiara nieraz cuda czyniła...
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 10:06   #1479
anula_81
Zakorzenienie
 
Avatar anula_81
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oslo, Norwegia
Wiadomości: 3 419
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

postanowienie absolutnie ne bierz sobie do siebie tego co piszemy. kazdy przypadek jest inny! nie znaczy to ze bedzie to dotyczylo ciebie* ja w tamtej ciazy mialam wszystkie objawy do konca, a i tak sie nie udalo. kochana nawet sie nei stresuj i mysl pozytywnie! dlaczego z toba akurat mialoby byc zle?
co do serduszka ja teraz w 6t1d nie slyszalam jeszcze, lekarz mnie nastraszyl,ze w ogole nie widzi zarodka, a w 6t5d bylo 8mm i serducho, a w 7t4d juz 15 mm i serducho walilo jak szalone. glowa do gory
__________________
Zycie jest tylko jedno

Zosienka jest juz z nami

Zosia
anula_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 10:25   #1480
mac62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Witam dziewczyny -ja z terminem 4 czerwca .
Zadnych objawów jeszcze nie czuję trochę mnie to wkurza , ale spokojnie i cierpliwie czekam.
Może tym razem dziewucha będzie
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/...orfysh776.html

Edytowane przez mac62
Czas edycji: 2010-09-30 o 10:27
mac62 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 10:34   #1481
Kwiatecek
Zadomowienie
 
Avatar Kwiatecek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Biala
Wiadomości: 1 003
GG do Kwiatecek
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

u mnie jutro zacznie sie 11 tydzien, mdlosci coraz mniejsze, piersi juz tak nie bola, wlosy przestaja wypadac, cera sie rozswietlila.
Martwi mnie tylko te ciagle branie duphastonu, ciekawe do ktorego tygodnia bede na nim jechac, i roche te sikanie denerwuje, ajeszcze jutro pierwszy dzien nowej pracy, ciekawe co to bedzie?
__________________
Kwiatecek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 11:28   #1482
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Dziewczyny, to ja się odmeldowuję do gina.
Wprawdzie przyjmuje od 15, ale idę siąść do kolejki, bo z reguły długo trzeba czekać.
Trzymajcie za mnie kciuki. Dzisiaj jest 7t. 3d. i gorąco wierzę, że zobaczę bejbika i sreduszko.
Zamelduję się po powrocie.
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 11:40   #1483
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

witajcie mamuski

Cytat:
Napisane przez Catia88 Pokaż wiadomość
Ale z Was ranne ptaszki
Witam nowe przyszłe Mamusie Faktycznie bardzo nas dużo ale fajnie bo przynajmniej będziemy zorientowane jak różne dziewczyny przeżywają ciążę i będzie można porównać

Mnie gin liczyła tydzień ciąży od pierwszego dnia ostatniej @, i na USG się pokryło (była różnica chyba 4 dni).

Dziewczyny! Ale miałam wczoraj wieczór... masakra! W reszcie zebrałam się na odwagę i powiedziałam rodzicom o ciąży (mój tż chyba by mnie zabił jakbym znów nie powiedziała ). Mama była w takim szoku że zaniemówiła a ojciec jak pare dni nie palił papierosów tak wziął i zapalił Ja oczywiście się poryczałam, bo mam troche na mnie naskoczyła,że jak to teraz będzie itd Ale rozumiem ją. Na co mój brat podsumował,że powinna się cieszyć że chociaż wiem z kim będę miała to dziecko rozwalił mnie, a później że jest niż demograficzny więc dobrze że będzie Dzidzia Na szczęście później podniosła ją na duchu moja starsza siostra bo mama odrazu do niej zadzwoniła i na spokojnie pogadali ze mną. Także już teraz nie jest źle ale ich reakcja była... straszna W niedziele przyjeżdzają rodzice tż i będą ustalać z moimi wszystko na temat mojej przeprowadzki Mam nadzieję,że jakoś to będzie


postanowienie- twój gin ma rację. skoro niewiadomo dokładnie co się dzieje to powinnaś leżeć i wypoczywać Trzymam kciuki,żeby to nie było nic poważnego!


Życzę miłęgo i spokojnego dnia wszystkim Mamusiom
najwazniejsze , ze sobie pozniej porozmawialiscie i juz jest w miare ok ulozy sie wszystko zobaczyssz a rodzice napewno zwarjuja pozniej na punkcie wnuka/ czki

Cytat:
Napisane przez postanowienie Pokaż wiadomość
Mnie na szczęście omijają mdłości i z piersiami nie mam problemu - są powiększone i sutki lekko bolą jak dotykam (aż boje się, że jest coś nie tak z tą moją ciążą). Jedynym objawem jest beta hcg 4728 miu/ml w 5 tc., no od wczoraj to delikatne plamienie. Muszę myśleć pozytywnie.
nie mozna sie porownywac do inncy dziewczyn na tym forum i panikowac za kazdym razem jak mamy inne objawy , bo zwarjujemy przez te 9 miesiecy kazda z nas jest inna i kazda z nas innaczej bedzie ta ciaze przechodzila .... napewno bedzie wszystko dobrze!!! najwazniejsze to troche dystansu i spokoj

Cytat:
Napisane przez mac62 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny -ja z terminem 4 czerwca .
Zadnych objawów jeszcze nie czuję trochę mnie to wkurza , ale spokojnie i cierpliwie czekam.
Może tym razem dziewucha będzie
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/...orfysh776.html
witaj ja tez termin wedlug moich obliczen bede miala na czerwiec objawy jakis tam sa ( bol brzucha , piersi ) , ale jeszcze mamy czas na inne atrakcje w koncu to bardzo wczesne ciaze jeszcze ...

Cytat:
Napisane przez Kwiatecek Pokaż wiadomość
u mnie jutro zacznie sie 11 tydzien, mdlosci coraz mniejsze, piersi juz tak nie bola, wlosy przestaja wypadac, cera sie rozswietlila.
Martwi mnie tylko te ciagle branie duphastonu, ciekawe do ktorego tygodnia bede na nim jechac, i roche te sikanie denerwuje, ajeszcze jutro pierwszy dzien nowej pracy, ciekawe co to bedzie?
fajnie , ze juz coraz lepiej sie czujesz
a praca sie nie przejmuj jakos to bedzie samo sie rozwiarze wszystko ... najwazniejsza teraz jestes ty i dzidzia aaa ja tez coraz wiecej zaczynam sikac


dziewczyny wiem , ze sa tutaj byle palaczki i do was mam pytanie
jak sobie dajecie rade z niepaleniem ??? ja palaczka od lat i teraz mam straszny problem ciagnie mnie jak nie wiem normanie porazka ...
ciaza nieplanowana .... mialam rzucac jakos niedlugo , a tutaj taka niespodzianka , ze nie zdarzylam w koncu
jak juz sie uporam z tym glodem nikotynowym to bede bardzo szczesliwa i nie mam zamiaru po ciazy wracac do tego swinstwa

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez anulinka2009 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to ja się odmeldowuję do gina.
Wprawdzie przyjmuje od 15, ale idę siąść do kolejki, bo z reguły długo trzeba czekać.
Trzymajcie za mnie kciuki. Dzisiaj jest 7t. 3d. i gorąco wierzę, że zobaczę bejbika i sreduszko.
Zamelduję się po powrocie.
trzymam mocno kciuki bedzie dobrze i serduszko napewno juz bedzie
po powrocie opowiadaj jak bylo i moze jakies foteczki ??
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 11:49   #1484
Kwiatecek
Zadomowienie
 
Avatar Kwiatecek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Biala
Wiadomości: 1 003
GG do Kwiatecek
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez anulinka2009 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to ja się odmeldowuję do gina.
Wprawdzie przyjmuje od 15, ale idę siąść do kolejki, bo z reguły długo trzeba czekać.
Trzymajcie za mnie kciuki. Dzisiaj jest 7t. 3d. i gorąco wierzę, że zobaczę bejbika i sreduszko.
Zamelduję się po powrocie.
trzymamy kciukasy i czekamy na zdjecia, buzi na droge
__________________
Kwiatecek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 11:54   #1485
postanowienie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 108
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Wygląda na to, że plamienie ustało. Nie ma już śladu po brunatnej (a tym bardziej czerwonej) krwi nawet w okolicach szyjki. Ciekawa jestem ile gin będzie kazał mi leżeć.
Czy macie mamuśki jakieś przeczucia co Wam się szykuje córcia czy chłopak? Czy nasz kobieca intuicja coś wam podpowiada? Ja nie wiem dlaczego (wiem natomiast, że to idiotyczne) ale mimo woli myślę o swojej fasolce jak o nim- czyli chłopcu .
postanowienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 12:03   #1486
violisia
Zadomowienie
 
Avatar violisia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 501
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

czesc kobitki ifasolinki nie bylo mnie chyba tydzien , nie potrafiedlugo siedziec na kompie, bo mi sie w glowie kreci i wogolee mi niedobrze.

od kilku dni mam wymioty kurde tak po 2 razy dziennie, wykanczam sie bo co zjem to zaraz sie z tym zegnam.. brak slow, wczoraj bylam na badaniach(krew, mocz itp) udalo mi sie dostac skieroanie i mialam prwie wszystko darmowe, a za toksto i grupe krwi zaplacilam 72 zl, a tak to chyba ze 200zl bym tam zostawila.

A jak wy sie czujecie kochane? ja we wtorek iide do gina, ogolie leze i spie, bo zmeczona jestem i nie moge nd tym zapanowac..

witam nowe kolezanki
violisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 12:17   #1487
Kwiatecek
Zadomowienie
 
Avatar Kwiatecek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Biala
Wiadomości: 1 003
GG do Kwiatecek
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez postanowienie Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że plamienie ustało. Nie ma już śladu po brunatnej (a tym bardziej czerwonej) krwi nawet w okolicach szyjki. Ciekawa jestem ile gin będzie kazał mi leżeć.
Czy macie mamuśki jakieś przeczucia co Wam się szykuje córcia czy chłopak? Czy nasz kobieca intuicja coś wam podpowiada? Ja nie wiem dlaczego (wiem natomiast, że to idiotyczne) ale mimo woli myślę o swojej fasolce jak o nim- czyli chłopcu .
Mi sie snilo,ze mialam usg i,ze to byl chlopiec, moj Tz chce chlopca, a ja coreczke ale wraz mysle ze to chlopiec.
__________________
Kwiatecek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 12:18   #1488
mac62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

kiedy można zauważyć na usg serducho maluszka , albo raczej je usłyszeć?
nie wiem kiedy zarejestrować się na pierwsze widzenie, a wiem ,że podgląd kruszyny mnie uspokoi - dziwne, ale nie mam jeszcze żadnych objawów (oprócz testu pozytywnego) i cały czas pobolewa mnie podbrzusze - czy to normalne, czy już pożerać nospę.?
http://babystrology.com/tickers/baby...</param><param

Edytowane przez mac62
Czas edycji: 2010-09-30 o 12:21
mac62 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 12:26   #1489
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez postanowienie Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że plamienie ustało. Nie ma już śladu po brunatnej (a tym bardziej czerwonej) krwi nawet w okolicach szyjki. Ciekawa jestem ile gin będzie kazał mi leżeć.
Czy macie mamuśki jakieś przeczucia co Wam się szykuje córcia czy chłopak? Czy nasz kobieca intuicja coś wam podpowiada? Ja nie wiem dlaczego (wiem natomiast, że to idiotyczne) ale mimo woli myślę o swojej fasolce jak o nim- czyli chłopcu .
Ja mysle o niej, o coreczce. Ale tak naprawde to nie ma znaczenia, bo to pierwsze dziecko. Chociaz moj TZ tez sie upiera, ze bedzie coreczka - jego ojciec mial 3 corki i jednego syna, moj mial 1 corke, wiec jakos chyba wiecej kobitek u nas w rodzinie.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 13:22   #1490
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

czesc kochane moje przyszle mamusie


Cytat:
Napisane przez jagodka71 Pokaż wiadomość



Ja też mam wstręt do mięsa... pieczony kurczak, pyszne żeberka, szyneczka... a ja się krzywie i zbiera mi sie na wymioty... najlepiej bym tylko mandarynki jadła...
ja za to moge jesc mieso
ale mam ochote na warzywa z jogurtem naturalnym np pomidor, ogorek, ogorek kiszony, papryka, sol pieprz i mmmmmmm


Cytat:
Napisane przez Siasiek Pokaż wiadomość
Witamy nowe mamusie

Co do lekarza to myślę, że jeśli nic się nie dzieje to na przełomie 6- 7 tygodnia. Wcześniej może nie być nic widać na pierwszym usg.
ja bylam w 6 nic nie bylo
a w 8 juz byla fasolka, duza bo 6 mm :P
Cytat:
Napisane przez asiak1981 Pokaż wiadomość
Witam na naszym wątku!!!

termin od pierwszego dnia ostatniej miesiączki

a ja zauważyłam że nie mogę pić soków - mam mega wzdęcia

w ogóle od 2 dni mam taki brzuch jak w poprzedniej ciąży miałam w 5 miesiącu, póki co w biodrówki wchodzę, mam jedne spodnie które kupiłam w zwykłym sklepie ale nie mają paska tylko taki fajny materiał i je będę traktować jako oszukane ciążowe

u nas pogoda ostatnio paskudna

kretoszczurku - cieszę się że jednak u nas jesteś!!
ja tez mam wzdecia
ale sokow nie pij gazowanych, po innych nie powinno byc wzdec


ja dzisiaj na zakupach bylam, rajstopy, tuniki, stanik wreszcie nowy bo mi sie piersi wylewaja, majteczki typu boxerk i teraz moge zyc

dzisiaj zauwazylam, ze nad wzgorkiem zaczyna brzuszek rosnac
a sweeeedzi jak nie wiem co
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 14:02   #1491
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
czesc kochane moje przyszle mamusie


ja za to moge jesc mieso
ale mam ochote na warzywa z jogurtem naturalnym np pomidor, ogorek, ogorek kiszony, papryka, sol pieprz i mmmmmmm



ja bylam w 6 nic nie bylo
a w 8 juz byla fasolka, duza bo 6 mm :P

ja tez mam wzdecia
ale sokow nie pij gazowanych, po innych nie powinno byc wzdec


ja dzisiaj na zakupach bylam, rajstopy, tuniki, stanik wreszcie nowy bo mi sie piersi wylewaja, majteczki typu boxerk i teraz moge zyc

dzisiaj zauwazylam, ze nad wzgorkiem zaczyna brzuszek rosnac
a sweeeedzi jak nie wiem co
agus- to nasza dzidzia chyba jakaś mega wielka, bo w 6 tyg miała prawie 9 mm To dużo? Dokładnie 8,6
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 14:13   #1492
Catia88
Rozeznanie
 
Avatar Catia88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 887
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Spice nie ma co porównywać wielkości, bo np. moja fasolka w 7 tygodniu i 4 dniu miała 12,9 mm Przedziały są baaardzo duże
__________________
02.05.2011 Synuś Kubuś


Catia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 14:24   #1493
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez spice1985 Pokaż wiadomość
agus- to nasza dzidzia chyba jakaś mega wielka, bo w 6 tyg miała prawie 9 mm To dużo? Dokładnie 8,6
mi gin powiedzial, ze ciaza jest mlodsza, niz wynika z obliczen
wiec 11 dowiem sie wiecej
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 14:26   #1494
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Mamusie, a walczycie moze z jakims nalogiem? Ja 4 dzien nie pale papierosow. Bylam strasznym nalogowcem, ale z chwila gdy zobaczylam 2 kreski na tescie, zaprzestalam... jest mi strasznie ciezko. Chodze jak struta, plakac mi sie chce, ale nie zapale... jak sobie pomysle, ze moja slabosc moglaby zaszkodzic Dzidziusiowi to juz wole trzymac zeby w scianie lub przytyc 100 kilo :/
Przeklinam moment gdy siegnelam po papierosa...
Nie chce zadnych plastrow, gum i innych wynalazkow, bo mimo wszystko maja zawartosc nikotyny. Slonecznik? Nie przepadam
Bardzo prosze o jakies pomysly, cokolwiek by nie zwariowac... co gorsza przysparza mi to sporo stresu, a stres tez szkodzi mojemu Dziecku... juz nie mam glowy.

Chyba mam gorsze chwile

Buzie w brzusie
dopiero teraz odnalazlam twojego posta
ja tez palaczka niestety i tak samo mi ciezko
tak z dnia na dzien przestac palic ... ciagnie strasznie nie wiem co moge ci doradzic , bo sama szukam sposobu na siebie musimy przetrwac te najciezsze chwile i tyle ... pozniej bedzie juz tylko latwiej mam nadzieje hehe

Cytat:
Napisane przez postanowienie Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że plamienie ustało. Nie ma już śladu po brunatnej (a tym bardziej czerwonej) krwi nawet w okolicach szyjki. Ciekawa jestem ile gin będzie kazał mi leżeć.
Czy macie mamuśki jakieś przeczucia co Wam się szykuje córcia czy chłopak? Czy nasz kobieca intuicja coś wam podpowiada? Ja nie wiem dlaczego (wiem natomiast, że to idiotyczne) ale mimo woli myślę o swojej fasolce jak o nim- czyli chłopcu .
dobrze , ze juz nie krwawisz
ja bardzo bym chlopca chciala ale najwazniejsze zeby zdrowe bylo !!
z roznych kalendarzy i dnia poczecia wynika , ze mam duza szanse na chlopaka , ale okaze sie pozniej

Cytat:
Napisane przez mac62 Pokaż wiadomość
kiedy można zauważyć na usg serducho maluszka , albo raczej je usłyszeć?
nie wiem kiedy zarejestrować się na pierwsze widzenie, a wiem ,że podgląd kruszyny mnie uspokoi - dziwne, ale nie mam jeszcze żadnych objawów (oprócz testu pozytywnego) i cały czas pobolewa mnie podbrzusze - czy to normalne, czy już pożerać nospę.?
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=kasia&ye ar=2011&month=5&day=31&ba bycount=1"></param><param
tez wlasnie nie wiem na kiedy sie zapisac do gina ?? chyba najlepiej to tak po 6 tc zeby serduszko juz bylo ....zalezy ile masz w sobie cierpliwosci hehe , ja teraz jade do Pl pojde do lekarza potwierdzic ciaze i okaze sie czy cos juz bedzie widac czy jeszcze nie
pozniej to dopiero u siebie na wizyte sie zapisze , ale nie mam pojecia kiedy , raczej pod koniec pazdziernika

tez mnie boli brzuch , piersi , a innych objawow prawie nie mam , ale to wczesne ciaze wiec chyba normalne to jest
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 14:39   #1495
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
dopiero teraz odnalazlam twojego posta
ja tez palaczka niestety i tak samo mi ciezko
tak z dnia na dzien przestac palic ... ciagnie strasznie nie wiem co moge ci doradzic , bo sama szukam sposobu na siebie musimy przetrwac te najciezsze chwile i tyle ... pozniej bedzie juz tylko latwiej mam nadzieje hehe



dobrze , ze juz nie krwawisz
ja bardzo bym chlopca chciala ale najwazniejsze zeby zdrowe bylo !!
z roznych kalendarzy i dnia poczecia wynika , ze mam duza szanse na chlopaka , ale okaze sie pozniej



tez wlasnie nie wiem na kiedy sie zapisac do gina ?? chyba najlepiej to tak po 6 tc zeby serduszko juz bylo ....zalezy ile masz w sobie cierpliwosci hehe , ja teraz jade do Pl pojde do lekarza potwierdzic ciaze i okaze sie czy cos juz bedzie widac czy jeszcze nie
pozniej to dopiero u siebie na wizyte sie zapisze , ale nie mam pojecia kiedy , raczej pod koniec pazdziernika

tez mnie boli brzuch , piersi , a innych objawow prawie nie mam , ale to wczesne ciaze wiec chyba normalne to jest
ja tez sie dobrze czuje
poorza bolem brzucha i piersi nic mi innego nie jest
acha czasem mnie pochwa zakluje i mam apetyt, ale to wszystko ;-)
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 15:14   #1496
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Hej

Zrobiłam dzisiaj rano badanie bhcg, ale wyniki jutro rano, a i zapłaciłam 55 zł, trochę dużo, myślałam, że to mniej kosztuje. Powiedzcie mi ile wy zapłaciłyście za to badanie?
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 15:27   #1497
Catia88
Rozeznanie
 
Avatar Catia88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 887
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Hej

Zrobiłam dzisiaj rano badanie bhcg, ale wyniki jutro rano, a i zapłaciłam 55 zł, trochę dużo, myślałam, że to mniej kosztuje. Powiedzcie mi ile wy zapłaciłyście za to badanie?
Faktycznie dosyć dużo zapłaciłaś Ja płaciłam 40 zł.
__________________
02.05.2011 Synuś Kubuś


Catia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 15:32   #1498
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
ja tez sie dobrze czuje
poorza bolem brzucha i piersi nic mi innego nie jest
acha czasem mnie pochwa zakluje i mam apetyt, ale to wszystko ;-)
a no tak zapomnialam , ze tez ciagle glodna jestem mam nadzieje , ze sie to unormuje , bo jak nie to bede jak slon

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Hej

Zrobiłam dzisiaj rano badanie bhcg, ale wyniki jutro rano, a i zapłaciłam 55 zł, trochę dużo, myślałam, że to mniej kosztuje. Powiedzcie mi ile wy zapłaciłyście za to badanie?
ja nie robilam wiec nie pomoge ....
ogolnie to jestem przeciwna takiemu nakrecaniu sie i robieniu masy testow i bhcg wiadomo kazda z nas jest inna i inne decyzje podejmie , ale uwazam , ze najwaznieszy jest spokoj , jak test wyszedl pozytywnie lepiej poczekac i umowic sie na wizyte u lekarza , a nie analizowac wyniki bety czy jeszcze czegos ...ale to moje zdanie , a kazda zrobi jak zechce
dodam jeszcze , ze wiadomo sa tutaj mamuski co maja za soba rozne przejscia i w takich wypadkach rozumiem wzmorzona ostroznosc , bo jest to calkiem normalne
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 15:43   #1499
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Melduję się po wizycie

Bejbik ma 14,5 mm, serduszko bije, Boże, ale jestem szczęśliwa.
Wszystko wygląda ok, ciąża ma 7t. i 5 d.
Dalej mam brać duphaston i dbać o siebie.
Mam fotkę, ale nie mam skanera.
Może potem uda się jakoś wrzucić.
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 15:47   #1500
the_sania
Wtajemniczenie
 
Avatar the_sania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 2 990
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

witam wszystkie przyszłe Mamusie

dołączę do Was, gdyż ja również jestem w 7tygodniu ciąży (chyba siódmy, bo to szósty i czwarty dzień?)
nie męczą mnie mdłości, jedynie jestem zmęczona i ospała. poza tym oczywiście strasznie nabrzmiały mi piersi. Nasz Dzidziuś nie był do końca planowany, ale cieszymy się bardzo, że pojawi się na świecie wstępny termin mam na 22maja.

pozdrawiam i przyłączam się
__________________
Jedynym wytłumaczeniem bezinteresowności, poświecenia , lojalności i ciepła macierzyństwa jest miłość.

Marcelek 30.05.2011

the_sania jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.