Izotek - cz.II - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-12, 10:06   #3331
tytlini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 42
Dot.: Izotek - cz.II

Jestem miesiąc prawie po kuracji. Jaki szampon używacie ? Włosy juz nie sa takie jakie były , strasznie złe teraz reagują na aktualne szampony


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tytlini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 10:21   #3332
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.

Moja cera od końca liceum zaczęła się pogarszać. Jakiś czas temu doszłam do wniosku, że być może mam problem z hormonami, choć miesiączkuję regularnie (mówię tu o nadmiernym owłosieniu). Z badań hormonalnych wyszedł wysoki testosteron, który może być przyczyną mojego trądziku. Jakoś sobie z nim radziłam jednak od przełomu sierpnia/września wszystko szlag trafił. I tak jak miałam problem tylko na brodzie, teraz mam też wypryski na prawym policzku.

Od połowy września jestem na kuracji łączonej Tetralysal + Epiduo. Efektów na razie brak. Po Tetralysalu czuję się dobrze, żadnych bólów brzucha, nic. Wydaje mi się, że Epiduo sprawił, że wszystko co mi wyskoczy pozostawia po sobie ślady jednak sam żel nie sprawia, że moja skóra jest sucha czy zaczerwieniona. Jest zupełnie tak jakby Epiduo na mnie nie działało, gdyż jak co rano budziłam się z przetłuszczoną skórą, tak samo jest i teraz. Robię regularne peelingi, ale nic nie schodzi. Jest to tym bardziej dołujące, ponieważ przed rozpoczęciem leczenia, wszystko co mi wyskakiwało dosyć szybko znikało i nawet nie było po tym śladu.

W środę dermatolog zasugerował, żebym pomyślała nad izotretynoiną. Tetralysal kończę brać pod koniec grudnia, a nową kurację mogłabym rozpocząć dopiero w styczniu. Niedługo wybieram się do ginekologa, może zaproponuje jakąś alternatywę dla brania hormonów (ponieważ tych brać nie zamierzam). Wiem, że na wysoki testosteron polecana jest wierzbownica.

Teraz moje pytanie do Was: czy sądzicie, że powinnam poddać się kuracji izotretynoiną? Czy skoro moim problemem jest wysoki testosteron, izotretynoina mi pomoże? Zdaję sobie sprawę, że leczenie jest długie i z pewnością męczące, ale dla mnie równie ważną kwestią są finanse. Każdy wie jakie jest życie studenta

Przez trądzik czuję się naprawdę źle. Nie lubię patrzeć na siebie w lustrze. Może popadam w lekką depresję, ale tak to już jest gdy ludzie wokół wyglądają cudnie, nie muszą nosić podkładu, robią co chcą i kiedy chcą, a tu człowiekowi nie chce się z domu wychodzić.

Pozdrawiam ciepło!

Na mnie też nie działały żadne epiduo. Tetralysal brałem chyba 3 albo 4 razy. Przy ostatnim razie przerwałem bo nie działał już i rozpocząłem kuracje izotretynoiną (isoderm). Ale zauważyłem ze problem nasilał się na zimę. Co ciekawe wczoraj skończyłem IZO a od dwóch tygodni mam wysyp (plecy, klatka). Derm stwierdził ze to od nadmiernego wysuszenia. Ale mi wysuszenie jakoś strasznie nie dokuczało.. Zobaczymy co będzie dalej..

Ciekawi mnie ten związek z wysokim testosteronem. Muszę zrobić badania. Z kad wiesz, że to od tego jest Twój trądzik?
Co do finansów umnie wyglądało to tak.
Derm i badania NFZ. ISODERM 2x30tabsów po 20mg (40mg dziennie x30 dni) - 70zł
Więc 70 zł miesięcznie dla studenta to niewiele. Przy założeniu że lekarz NFZ. Kosmetyki niewiele więcej niż normalnie.
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 12:22   #3333
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez lolpik Pokaż wiadomość
Na mnie też nie działały żadne epiduo. Tetralysal brałem chyba 3 albo 4 razy. Przy ostatnim razie przerwałem bo nie działał już i rozpocząłem kuracje izotretynoiną (isoderm). Ale zauważyłem ze problem nasilał się na zimę. Co ciekawe wczoraj skończyłem IZO a od dwóch tygodni mam wysyp (plecy, klatka). Derm stwierdził ze to od nadmiernego wysuszenia. Ale mi wysuszenie jakoś strasznie nie dokuczało.. Zobaczymy co będzie dalej..

Ciekawi mnie ten związek z wysokim testosteronem. Muszę zrobić badania. Z kad wiesz, że to od tego jest Twój trądzik?
Co do finansów umnie wyglądało to tak.
Derm i badania NFZ. ISODERM 2x30tabsów po 20mg (40mg dziennie x30 dni) - 70zł
Więc 70 zł miesięcznie dla studenta to niewiele. Przy założeniu że lekarz NFZ. Kosmetyki niewiele więcej niż normalnie.
Na ten moment, moim największym problemem są przebarwienia po wypryskach. Na początku kuracji Epiduo i Tetralysal miałam wysyp, ale nie powiedziałabym, że jakiś duży. Jednak wszystko co się pojawiło, zostawiło po sobie ślad. Dermatolog każe mi się nawilżać by pozbyć się tych przebarwień, ale to chyba nie tędy droga, stąd moje regularne złuszczanie.

Nie twierdzę na sto procent, że to z powodu wysokiego testosteronu, ale jest to bardzo prawdopodobne. Nie jestem już nastolatką, a gdy nią byłam w ogóle nie miałam problemu z trądzikiem. Pojawił się pod koniec liceum, jak pisałam.

Jeśli u dorosłej już dziewczyny pojawia się trądzik, może być związany z hormonami. Niektóre dodatkowo cierpią na PCOS czy inne dolegliwości, a pozostałe nie mają zbyt wielu objawów, które wskazywałyby na problemy hormonalne. Kolejnym wyznacznikiem może być ulokowanie trądziku na twarzy. Trądzik hormonalny pojawia się na brodzie i policzkach, choć zdarzają się również wyjątki. Mój dermatolog stwierdził, że mam trądzik hormonalny (patrząc na moje zmiany na twarzy). Jednak przed zdecydowaniem się na izotretynoinę, która również pomaga przy hormonalnych zawirowaniach, chcę się jeszcze skonsultować z ginekologiem. Ale tak jak zaznaczyłam, branie syntetycznych hormonów nie jest rozwiązaniem. Mogą pomóc na czas ich brania, po czym trądzik wróci ze zdwojoną siłą, a mogą zaszkodzić już od samego początku. Jednak o wiele poważniejsze są późniejsze skutki zażywania hormonów, o których lekarze nie mówią, ponieważ nie chcą albo nie wiedzą, a na lewo i prawo przepisują kobietom antykoncepcję na wszelkie dolegliwości.
U młodych mężczyzn problem z trądzikiem również może mieć podłoże hormonalne. Z taką tylko różnicą, że u takich osób mogą występować kłopoty z hormonami żeńskimi. Bo jak dobrze wiadomo, kobiety i mężczyźni posiadają i męskie, i żeńskie hormony.

Mój dermatolog jest lekarzem NFZ. Wyszłam z założenia, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na wizyty prywatne skoro każdy jeden zaczyna od tych samych preparatów, a w niektórych przypadkach, jak nie w większości, i tak kończy się to izotretynoiną.
Owszem, 70 złotych jest całkiem w porządku. Tym bardziej, że miesiąc temu zapłaciłam więcej za Epiduo i dwa opakowania Tetralysal.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-14, 20:17   #3334
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Izotek - cz.II

Tylko musisz znaleźć odpowiednią aptekę. Mi akurat lekarka przepisała Isoderm i powiedziała w jakiej aptece będzie korzystnie. Wiedziała od przedstawiciela co do niej przychodził. Jak spytałem w aptece pod przychodnią to mi powiedzieli 200 zł.
A co do hormonów, to chyba większa część kobiet w tym wątku bierze Izo ze względu na odstawienie anty.. także również myślę że nie warto, skoro Twoim problemem jest tylko trądzik.

Edytowane przez lolpik
Czas edycji: 2016-11-14 o 20:20
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-14, 20:21   #3335
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez lolpik Pokaż wiadomość
Tylko musisz znaleźć odpowiednią aptekę. Mi akurat lekarka przepisała Isoderm i powiedziała w jakiej aptece będzie korzystnie. Wiedziała od przedstawiciela co do niej przychodził. Jak spytałem w aptece pod przychodnią to mi powiedzieli 200 zł.
A co do hormonów, to chyba większa część kobiet w tym wątku bierze Izo ze względu na odstawienie anty.. także również myślę że nie warto, skoro Twoim problemem jest tylko trądzik.
Nie wydaje mi się, żeby większość wypowiadających się tutaj kobiet brała izotek, bo dostała trądziku po odstawieniu tabletek hormonalnych...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-14, 21:56   #3336
Bozna
Przyczajenie
 
Avatar Bozna
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: Izotek - cz.II

Hej dziewczyny, po tym jak z dnia na dzień na mojej skórze pojawiły się trzy wielkie gule podjęłam decyzję o rozpoczęciu terapii.
Wzięłam na razie jedną tabletkę (i prawie dostałam przy tym palpitacji serca ze stresu ), podczas pierwszego miesiąca mam dawkę 20mg/dzień.
Od drugiego miesiąca 40mg.. Zobaczymy jak będę reagować. Ważę 50kg, więc terapia powinna trwać ok 7 miesięcy.
Staram się być pozytywna i nie dostać obsesji. Ulotki na wszelki wypadek nie czytałam, i tak wiem za dużo :P

Buziaki!
Bozna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-15, 07:52   #3337
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez lolpik Pokaż wiadomość
Tylko musisz znaleźć odpowiednią aptekę. Mi akurat lekarka przepisała Isoderm i powiedziała w jakiej aptece będzie korzystnie. Wiedziała od przedstawiciela co do niej przychodził. Jak spytałem w aptece pod przychodnią to mi powiedzieli 200 zł.
A co do hormonów, to chyba większa część kobiet w tym wątku bierze Izo ze względu na odstawienie anty.. także również myślę że nie warto, skoro Twoim problemem jest tylko trądzik.
Fakt, trzeba zrobić mały reserch, aby wiedzieć, w której aptece jest najtaniej. Isoderm 20mg wydaje się być bardzo tanim lekiem z izotretynoiną. W aptece DOZ wychodzi po 74 złote.
Nigdy hormonów nie przyjmowałam i, jak już pisałam, przyjmować nie mam zamiaru, bo to zamknięte koło, a negatywne konsekwencje dla zdrowia są ogromne.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, żeby większość wypowiadających się tutaj kobiet brała izotek, bo dostała trądziku po odstawieniu tabletek hormonalnych...
A mylisz, że przy podwyższonym poziomie testosteronu, który może być przyczyną trądziku, izotretynoina może pomóc? Czy również będzie działać jedynie w trakcie kuracji, a po jej zakończeniu wszystko powróci?
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-15, 11:57   #3338
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Bozna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, po tym jak z dnia na dzień na mojej skórze pojawiły się trzy wielkie gule podjęłam decyzję o rozpoczęciu terapii.
Wzięłam na razie jedną tabletkę (i prawie dostałam przy tym palpitacji serca ze stresu ), podczas pierwszego miesiąca mam dawkę 20mg/dzień.
Od drugiego miesiąca 40mg.. Zobaczymy jak będę reagować. Ważę 50kg, więc terapia powinna trwać ok 7 miesięcy.
Staram się być pozytywna i nie dostać obsesji. Ulotki na wszelki wypadek nie czytałam, i tak wiem za dużo :P

Buziaki!
Nic się nie stresuj. U mnie dziś 41 dzień, od niedzieli biorę 30mg. Przesuszenie buzi trochę się zwiększyło i bolą mnie plecy. Ale nie ma tragedii
Takich ogromnych bulw nie ma od czasu gdy zaczął znikać wysyp.
Mam jednak nadal sporo białych zaskórników na żuchwie
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-16, 12:30   #3339
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Hej,
12. listopada minął rok od kiedy biorę izo. Kurację mam skończyć w połowie grudnia, według dermatologa. Niestety wciąż od czasu do czasu coś się pojawia, ale pojedynczo i szybko się wchłania. Ważę 53 kg, od drugiego miesiąca biorę 20 mg, i 40 mg co drugi dzień. Przyznam się, że 2 ostatnie miesiące brałam codziennie 40, bo kiedyś wyjechałam na tydzień bez tabletek i postanowiłam nadrobić ten brak, + bywało kilka imprez kiedy też odpuściłam tabletkę żeby nie zakatować wątroby. Wiem, czytałam tu, że jak się nie bierze kilka dni to nic się nie stanie, ale cholernie się boję nawrotu i mam małą obsesję, żeby wyrobić normę...

-włosy-
W ostatnich kilku miesiącach mocno zaczęły wypadać. Kiedyś miałam całkiem gęste, żadnych prześwitów, teraz kucyk jest cieniutki...Od sierpnia biorę biotebal i na pewno pojawiło się sporo nowych włosów, ale reszta wciąż wypada...Powiedziałam o tym dermatologowi na ostatniej wizycie i przepisała mi preparat Neoptide (firmy Ducray) 3x 30 ml. W aptece okazało się że kosztuje prawie 200 zł więc podziękowałam, ale w domu przemyślałam to i chyba wolę zaufać lekarzowi i wydać trochę więcej pieniędzy, niż potem płakać pół-łysa do końca życia. Weszłam na ceneo, znalazłam ten preparat w niższej cenie i zamówiłam. Stąd rada dla zaczynających kurację- obserwujcie swoje włosy i im szybciej zaczniecie zapobiegać wypadaniu tym lepiej!

-paznokcie-
Tragedia. Bardzo giętkie, na każdym po kilka, czasem kilkanaście małych rozdwojeń...Prawie za dotknięciem się łamią. Może macie jakiś sposób na wzmocnienie? Biotebal nic nie daje jeśli chodzi o płytkę

-samopoczucie-
U mnie depresja, myślę że leki ją nasiliły, ale to oczywiście kwestia indywidualna. U mnie spora senność, duże zmęczenie.

Od siebie jeszcze dodam, że jestem jedną z tych kobiet, którym trądzik nasilił się pięciokrotnie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (apropos powyższych wypowiedzi). Jeżeli kiedykolwiek ktoś zapyta mnie o zdanie czy rozpocząć ich zażywanie będę stanowczo odradzać. Miałam 18 lat, kiedy lekarz przepisał mi je na pryszcze. Tak po prostu, bez żadnych badań krwi czy hormonów. W wieku 20 lat odstawiłam je i to co stało się na mojej twarzy było KOSZMAREM. Gigantyczny wysyp wielkich, bardzo bolesnych gul aż po skronie i żuchwę (kiedyś mój trądzik obejmował jedynie strefę T). Myślałam że to etap oczyszczania i zamiast odrazu biec do dermarologa, czekałam aż minie. HA! Co miesiąc było gorzej. Po 8 miesiącach płakania z bólu (nie mogłam dotykać poduszki policzkami) i zaszywania się w domu, poszłam do endokrynologa-ginekologa, który co zrobił? Przepisał antykoncepcyjne Cyprest, co jest inną nazwą Diany- końskiej dawki hormonów Oczywiście wciąż nie wiedziałam, że trądzik który się mocno nasił to na 99 procent sprawka tychże. Po roku poszłam do dermatologa i rozpoczęłam izo. Dopiero 3 miesiące temu odstawiłam anty (tak ustaliłyśmy na wizycie- kiedy będzie pewność, że izo poradzi sobie z ewentualnym kolejnym wysypem, ale nie pojawił się).

Wszystkim życzę wytrwałości, a osobom które już zakończyły kurację- gratuluję i trzymam kciuki aby nie było potrzeby powtarzania jej! Jeżeli jest ktoś, kto ją zakończył i ma za sobą zabiegi związane z usuwaniem blizn niech się tu odezwie

Powodzenia początkującym

Edytowane przez caloksztalt
Czas edycji: 2016-11-16 o 12:34
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-16, 12:43   #3340
KarolaKr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Biotebal na paznokcie nie pomoże, on jest na włosy.

mój derma poleciła podczas całej kuracji (na wszelki wypadek) stosować Anacaps - kończę kurację za tydzień i zamiast wypadania włosów zaobserwowałam ich szalony wzrost, paznokci tak długich w życiu nie miałam
Derma poleciła mi też szampon pharmaceris h - z tej serii na wypadanie włosów (jest skuteczny po ok. 6 tygodnia stosowania 3xtydzień, bo stosuje go też moja mama, której wypadało mnóstwo wlosów i już miała prześwity i widać mega poprawę)

ja nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, a i tak miałam przy okresie wielkie cysty, a hormony miałam idealne (badania robiłam w sumie 3 razy)
ja z kolei zaobserwowałam wyraźną poprawę nastroju, chętniej wychodzę z domu, jestem bardziej towarzyska i pewniejsza siebie, nawet zaczęłam się inaczej ubierać (więcej kolorów) i to zdecydowanie efekt izo, ale ja też nie mam żadnych skutków ubocznych (tylko wiadomo skóra i usta są wrażliwe i lekko suche)
jeśli kiedykolwiek będę miała dziecko/i i one będą miały problem z trądzikiem, to na bank zgodzę się na taką kurację,
__________________
Kuracja Izotekiem
KarolaKr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-16, 15:27   #3341
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Izotek - cz.II

Ja już w końcu po kuracji Skończyłam brac izo w sierpniu (w podpisie są konkretne daty). W miedzy czasie zmieniłam dermatologa, długa historia Jezeli ktoś chce sie dowiedziec wiecej na temat moich spostrzeżeń prosze pisać Na dzien dzisiejszy nie mam pryszczy, sporadycznie coś wyskoczy ale nie ruszam tego i znika. Uzywam teraz roznych kremów m. in effaclar duo +, avene cicalfate, ziaja bio aloes, olejek tamanu, żel aloesowy gorvita itp. Różnie zamiennie codziennie inaczej. Nadal moja skóra cierpi na suchoty Jest przesuszona na policzkach, a włosy natomiast wrecz przeciwnie przetłuszczają się, odzwyczaiłam się juz od tego w czasie brania izo mogłam ich nie myć nawet do kilku dni ale ogl jestem mega zadowolona, w koncu nie mam trądziku a miałam duzo problem. Gdy konczyłam kuracje nie byłam tak optymistycznie nastawiona, ale z czasem (gdy juz odstawiłam) skora sie coraz bardziej polepszała
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 15:07   #3342
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Całoksztalt- podpytaj się lekarza o alpicort. Ja dostałam recepte na alpicort zalecenie: 3 tyg codziennie wcierac a potem neoptide. Z neoptide zrezygnowałam że względu na cenę, ale alpicort pomógł bardzo plus po tych 3 tygodniach jantar po myciu gdy 2losu mokre. jest lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MickY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-17, 18:33   #3343
asicax16
Raczkowanie
 
Avatar asicax16
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wójtowa
Wiadomości: 75
GG do asicax16
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez caryca_xp Pokaż wiadomość
hej, dawno się nie odzywałam, ale niestety- uczelnia...
u mnie dziś mija 103. dzień brania Izoteku, dawka 2x20 mg, łupież ustąpił dzięki odżywce z Biedronki ( dziękuję @cholernarejestracja ! ), zauważyłam, że moje dłonie są bardzo podatne na zadrapania, ale da się przeżyć jeśli chodzi o cerę, wiadomo - raz jest lepiej, raz jest gorzej. nie mogę się doczekać końca, ale to dopiero w lutym/marcu
co to za odżywka??
__________________
20 listopada 2015 -> aparat góra

5 pazdziernik 2016 -> IZO !!!
asicax16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-17, 20:06   #3344
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Izotek - cz.II

A ma któraś rogowacenie mieszkowe? Skończyłem kuracje a tu wyszło takie coś (pewnie wraz z zimą). Derma twierdzi że od wysuszenia. Smaruje ramiona, klatkę, plecy, ale czerwone krosteczki czasem wychodzą dalej i ramiona czerwone bo tam najwięcej..

Jakieś rady?

PS. caloksztalt , coco1919 Na końcu badania były idealne czy raczej słabo. Stosowałyście jakąś specjalną dietę "odtruwającą"? Jakiś eselive bądź ostropest? coco1919 już jakiś czas skończyłaś, robiłaś ponowne badania niedawno czy się poprawiły, o ile były złe?
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 09:54   #3345
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez MickY Pokaż wiadomość
Całoksztalt- podpytaj się lekarza o alpicort. Ja dostałam recepte na alpicort zalecenie: 3 tyg codziennie wcierac a potem neoptide. Z neoptide zrezygnowałam że względu na cenę, ale alpicort pomógł bardzo plus po tych 3 tygodniach jantar po myciu gdy 2losu mokre. jest lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stosowałaś Alpicort E czy zwykły? Mi kiedyś derma chciała przepisać Alpicort E, ale jak poczytałam to się trochę przeraziłam i ta cena nie zachęca Jesteś zadowolona? Ja cały czas walczę z wypadaniem, zużyłam już 3 buteleczki Neoptide i o ile na początku chyba jakiś delikatny efekt był, tak teraz włosy lecą cały czas coraz bardziej. Naprawdę Dziewczyny, jestem załamana tymi włosami. Jestem dwa miesiące po kuracji i jest coraz gorzej... Mam już prześwity
feronik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 12:43   #3346
AgataBm180
Placuszek racuszek
 
Avatar AgataBm180
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Latający Dywan
Wiadomości: 7 548
Dot.: Izotek - cz.II

Cześć dziewczyny
Właśnie od dziś powinnam zacząć brać izo. Mój problem polega na tym, że lekarz przepisał mi Axotret a w aptece nie było odpowiedniej dawki, więc farmaceuta polecił zamienniki. Zapytałam oczywiście, czy nie wpłynie to na przebieg leczenia, powiedział,że nie więc zaufałam i kupiłam. Teraz gdzieś przeczytałam, że nie powinno się tak robić. Ehh.. Nie wiem co mam robić czuję się jak idiotka, że tak z marszu się na to zdecydowałam. Wiem,że substancja czynna jest taka sama, ale przecież są też inne...które nie są podane. Czy miała któraś z Was podobny problem? Albo orientuje się w tym temacie?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
AgataBm180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 13:10   #3347
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez MickY Pokaż wiadomość
Całoksztalt- podpytaj się lekarza o alpicort. Ja dostałam recepte na alpicort zalecenie: 3 tyg codziennie wcierac a potem neoptide. Z neoptide zrezygnowałam że względu na cenę, ale alpicort pomógł bardzo plus po tych 3 tygodniach jantar po myciu gdy 2losu mokre. jest lepiej.
Dzięki bardzo Sprawdzę. Ciekawe jak on działa, bo z tego co widzę ma w składzie kwas salicylowy. Jak skończę Neoptide to dam znać jak u mnie się sprawdził.

Cytat:
Napisane przez feronik Pokaż wiadomość
Stosowałaś Alpicort E czy zwykły? Mi kiedyś derma chciała przepisać Alpicort E, ale jak poczytałam to się trochę przeraziłam i ta cena nie zachęca Jesteś zadowolona? Ja cały czas walczę z wypadaniem, zużyłam już 3 buteleczki Neoptide i o ile na początku chyba jakiś delikatny efekt był, tak teraz włosy lecą cały czas coraz bardziej. Naprawdę Dziewczyny, jestem załamana tymi włosami. Jestem dwa miesiące po kuracji i jest coraz gorzej... Mam już prześwity
Walcz! Może spróbuj kolejną kurację Neoptide, albo wcierki do skutku?

Cytat:
Napisane przez kamiko13 Pokaż wiadomość
Witam,
wczoraj wzięłam ostatnią pełną dawkę Izoteku.
Kuracja trwała 8 miesięcy, brałam na zmianę 40-60 mg.
Ze skutków ubocznych najbardziej dokuczały mi bóle kości i stawów,
czasem problemy z suchością oczu czy ust, ale do wytrzymania.
Jestem "w pewnym wieku" dlatego moja kuracja zapewne przebiegała inaczej niż u osób młodych.
Efekty średnie- bo moim największym problemem są blizny i zaskórniaki, a to pozostało.
Skóra jest ładniejsza, czas i pieniądze nie są zmarnowane. Mam tylko nadzieje, że teraz przestanę jęczeć przy kucaniu i nie cofną się osiągnięte efekty.
Wstawiam link do przebiegu moje kuracji:
www.kociraj24.pl/izotek.mp4
Kamiko- gratulacje, że dotrwałaś mimo bólu stawów! Myślałam, że zrezygnowałaś Na Twoim filmiku widać efekty, cera jest czystsza.

Edytowane przez caloksztalt
Czas edycji: 2016-11-18 o 13:16
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 13:13   #3348
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez AgataBm180 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Właśnie od dziś powinnam zacząć brać izo. Mój problem polega na tym, że lekarz przepisał mi Axotret a w aptece nie było odpowiedniej dawki, więc farmaceuta polecił zamienniki. Zapytałam oczywiście, czy nie wpłynie to na przebieg leczenia, powiedział,że nie więc zaufałam i kupiłam. Teraz gdzieś przeczytałam, że nie powinno się tak robić. Ehh.. Nie wiem co mam robić czuję się jak idiotka, że tak z marszu się na to zdecydowałam. Wiem,że substancja czynna jest taka sama, ale przecież są też inne...które nie są podane. Czy miała któraś z Was podobny problem? Albo orientuje się w tym temacie?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
A co tam Ci wcisnęli? Ja najpierw byłam na Izoteku a na ostatniej wizycie dermatolog zamieniła mi na Axotret bo on wychodzi taniej także to raczej nie ma żadnej różnicy, jaki producent
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 13:37   #3349
AgataBm180
Placuszek racuszek
 
Avatar AgataBm180
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Latający Dywan
Wiadomości: 7 548
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez KAROOOOOO Pokaż wiadomość
A co tam Ci wcisnęli? Ja najpierw byłam na Izoteku a na ostatniej wizycie dermatolog zamieniła mi na Axotret bo on wychodzi taniej także to raczej nie ma żadnej różnicy, jaki producent
Ogólnie wyglądało to tak, że miałam mieć 2 opakowania - 10mg i 20mg i brać razem w dawce i miał to być Axotret. No ale farmaceutka poleciła inne jako zamienniki,bo na stanie apteka nie miała większej dawki z Axotretu i właśnie dała mi 20mg izoteku i 10mg isodermu finalnie mam takie kombo. Ale z tego co piszesz to jestem spokojniejsza
AgataBm180 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-18, 14:49   #3350
Panthalones
Raczkowanie
 
Avatar Panthalones
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 224
Dot.: Izotek - cz.II

Ponad tydzień temu skończyłam brać izo. Skóra wokół nosa wraca już pomału do normalności, jeszcze tylko wyłazi wysypka na dłoniach a plecy wreszcie przestały boleć.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona, nie mam żadnych przebarwień tylko blizny dziurki na policzkach, które moim zdaniem znacznie się wygładziły. Pory koło nosa zwężone. Włosy trochę przesuszone ale nie wypadają. Teraz przed okresem wyskoczyło kilka czerwonych kropek ale wraz z nadejściem okresu zanikły. Jeśli stan taki się utrzyma, bedzie dla mnie super.

Jak myślicie, mogłabym już zacząć używać foreo luna? Tak co kilka dni na razie, to nie jest raczej peeling
__________________
Panthalones jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 14:53   #3351
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Stosowałam alpicort skutków ubocznych żadnych nie odczulam, żadnej suchości ani podrażnienia skóry głowy, zaplacilam ok 45 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MickY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 17:22   #3352
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Izotek - cz.II

Hej!
U mnie mija dziś 50 dzień przyjmowania izoteku. Moja dawka to 20mg.
Mój trądzik nie był bardzo nasilony jednak miałam skłonność do podskórnych sporych cyst, które goiły się tygodniami. Miałam też dużo zaskórników, z których wychodziła biała substancja.
Tak jak wspomniałam mija dziś 50 dzień leczenia a poprawa nie za bardzo następuje :-(
Niestety zdarza mi się wyciskać te białe krostki, które bardzo łatwo wychodzą. Wiem, że nie można ale czy którejś z was też zdarzało się jednak wyciskać?
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 20:04   #3353
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Chyba każdemu się zdarzało wyciskać, ale lepiej tego nie robić
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 20:09   #3354
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Izotek - cz.II

A ja, jeżeli nic nie pokręciłam (tj. nie zapodziałam jakiegoś blistra z lekami - ze względu na wyjazdy miałam je w różnych torbach ) to skończyłam ze trzy dni temu a teraz boję się nawrotu wizytę u lekarza mam 28.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-19, 21:08   #3355
Bozna
Przyczajenie
 
Avatar Bozna
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: Izotek - cz.II

Hej! To już prawie tydzień jak biorę Izo i na razie zauważyłam tylko, że zaczyna schodzić mi skóra z twarzy (usta i reszta ok) i
jestem strasznie płaczliwa - w ostatnich dniach po prostu wybuchałam płaczem bez powodu. Dziś jest lepiej, może to pogoda...

Skomplenowałam już swój "zestaw ratunkowy" złożony z kremów itp, ale tak naprawdę żaden skutek uboczny nie przeraża mnie tak jak wypadanie włosów. Moje włosy są bardzo cienkie i delikatne, ponadto w bliskiej rodzinie mam osobę, która kilka lat temu straciła wszystkie włosy (nie było to związane z Izo). Wiec troszkę się sama nakręcam i już niemalże oglądam szczotkę pod mikroskopem
Czytałam o wciercce z kozieradki, delikatnych szamponach dla dzieci, oleju arganowym, polecicie coś jeszcze? Myślicie, że warto łykać jakieś suplementy w stylu Anacaps/Silica/Vitapil? Zainwestować za wczasu w jakiś apteczny szampon przeciwko wypadaniu/wzmocnieniu włosów (są np takie polecane po chemioterapii)?

I drugie pytanie, Macie jakieś sposoby na wzmocnienie się "od środka"? Wiadomo, że Izo osłabia nasz ogarnizm. Wiem, że niektórzy łykają np Hetapil, piją aloes, wykluczają całkowicie witaminę A z diety... Bezsens czy dobry pomysł?
Bozna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 03:14   #3356
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Bozna Pokaż wiadomość
Hej! To już prawie tydzień jak biorę Izo i na razie zauważyłam tylko, że zaczyna schodzić mi skóra z twarzy (usta i reszta ok) i
jestem strasznie płaczliwa - w ostatnich dniach po prostu wybuchałam płaczem bez powodu. Dziś jest lepiej, może to pogoda...

Skomplenowałam już swój "zestaw ratunkowy" złożony z kremów itp, ale tak naprawdę żaden skutek uboczny nie przeraża mnie tak jak wypadanie włosów. Moje włosy są bardzo cienkie i delikatne, ponadto w bliskiej rodzinie mam osobę, która kilka lat temu straciła wszystkie włosy (nie było to związane z Izo). Wiec troszkę się sama nakręcam i już niemalże oglądam szczotkę pod mikroskopem
Czytałam o wciercce z kozieradki, delikatnych szamponach dla dzieci, oleju arganowym, polecicie coś jeszcze? Myślicie, że warto łykać jakieś suplementy w stylu Anacaps/Silica/Vitapil? Zainwestować za wczasu w jakiś apteczny szampon przeciwko wypadaniu/wzmocnieniu włosów (są np takie polecane po chemioterapii)?

I drugie pytanie, Macie jakieś sposoby na wzmocnienie się "od środka"? Wiadomo, że Izo osłabia nasz ogarnizm. Wiem, że niektórzy łykają np Hetapil, piją aloes, wykluczają całkowicie witaminę A z diety... Bezsens czy dobry pomysł?
dobre pytanie
ja sama jestem dopiero na poczatku, za mną 20kilka dni i tez zaopatrzylam sie w kremy i zastępy kremów tez boję się wypadania włosow.
narazie zaobserwowalam naszczescie tylko suche usta, z ktorymi radzę sobie świetnym balsamem uriage ale zapobiegawczo biorę
- kwasy omega (1000g)
- suplement na wlosy (z biotyna, krzemem, cynkiem)
- cos na wątrobę (obecnie hepastrong)
- prebiotyki (bardziej ze wzgledu na brzuch niz sam izotek)

wszystko w dawkach minimalnych, tzn jedna tabletka na dzien. Mysle ze nie zaszkodzi ale lykam systematycznie codziennie i liczę ze pomoże, nawet efekt placebo
__________________
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-28, 03:46   #3357
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Izotek - cz.II

Będe podczytywać wątek,bo i mnie być może czeka kuracja izotekiem. Wstyd się przyznać,ale tak naprawdę dopiero bardzo niedawno temu poszłam do dermatologa, mimo że z problemem bujam się już jakieś 14 lat. Do tej pory jedyne co ulżyło mi w problemie to tabletki anty, ale rzecz jasna po odstawieniu problem wrócił dostałam teraz co prawda kilka leków, aczkolwiek dermatolog doradza mi przy moim stanie Izotek. Bo już mam dość patrzenia w lustro ze łzami w oczach
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-28, 08:50   #3358
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Będe podczytywać wątek,bo i mnie być może czeka kuracja izotekiem. Wstyd się przyznać,ale tak naprawdę dopiero bardzo niedawno temu poszłam do dermatologa, mimo że z problemem bujam się już jakieś 14 lat. Do tej pory jedyne co ulżyło mi w problemie to tabletki anty, ale rzecz jasna po odstawieniu problem wrócił dostałam teraz co prawda kilka leków, aczkolwiek dermatolog doradza mi przy moim stanie Izotek. Bo już mam dość patrzenia w lustro ze łzami w oczach
Witaj w klubie. Obecnie kończę kurację Tatralysalem, ale na ostatniej wizycie dermatolog też mi zapowiedział, że być może od stycznia pójdziemy w izotretynoinę. Stosuję również Epiduo, ale efektów żadnych. Od tygodnia robię także maseczki ze spiruliny, żeby pozbyć się przebarwień potrądzikowych, które za nic nie chcą zejść. A jeszcze przed kuracją, gdy tylko coś mi wyskoczyło, ślad po tym znikał...
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-28, 09:53   #3359
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Izotek - cz.II

jak to jest z kosmetykami zawierajacymi witaminę A? Stosuję np. masło shea które zawiera witaminę A ale tylko na brwi i rzęsy, to chyba nie jakiś problem? A na ciało mogę?
__________________
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-28, 13:37   #3360
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Witaj w klubie. Obecnie kończę kurację Tatralysalem, ale na ostatniej wizycie dermatolog też mi zapowiedział, że być może od stycznia pójdziemy w izotretynoinę. Stosuję również Epiduo, ale efektów żadnych. Od tygodnia robię także maseczki ze spiruliny, żeby pozbyć się przebarwień potrądzikowych, które za nic nie chcą zejść. A jeszcze przed kuracją, gdy tylko coś mi wyskoczyło, ślad po tym znikał...

Witam, witam mam nadzieję że wkrótce obydwie pozbędziemy się tego świństwa

Ja z maseczek stosuję teraz tołpę za poleceniem koleżanki i rzeczywiście mam wrażenie, że fajnie oczyszcza, ale to mnie nie wyleczy. Podejrzewam, że obecny stan cery "zawdzięczam" kosmetyczce i zabiegom kwasami. Wcześniej miałam owszem jakieś tam problemy z cerą, ale powiedzmy że było to maks 8-10 krostek na całej twarzy, a od paru miesięcy mam wywalone policzki, pół brody i część czoła dosłownie wszystkim, typowymi ropnymi krostkami, czerwonymi kropkami i nawet mam takie jedno twarde podskórne "coś". Mam nadzieję że te leki od dermatologa chociaż troszkę podgoją to wszystko, niemniej jednak chcę tego Izoteku spróbować. Jedna koleżanka niedawno skończyła półroczną kurację i cera jak marzenie, druga mi opowiadała, że jej chłopak miał silny trądzik i też izotek go wyleczył i nie odczuwał jakiś wiekszych skutków ubocznych. Najbardziej chyba przeraża mnie wzmożone wypadanie włosów (mam dość cienkie, w dodatku farbuję) i wysuszone usta bo kocham matowe pomadki. Ale z drugiej strony co mi po pięknie umalowanych ustach jak i tak pewnie mimo solidnego kamuflażu na pierwszym planie są moje krostki
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.