Izotek - cz.II - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-24, 12:40   #4201
zielone_oko
Zakorzenienie
 
Avatar zielone_oko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7 076
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
Jejku, ile Wy używacie różnych rzeczy... Mi by się nie chciało, nie znoszę tych wszystkich mazideł
Moim zdaniem powinnaś odstawić ten płyn micelarny, nie masz już skóry mieszanej ani tłustej. Cynk chyba ogólnie działa wysuszająco.
Moja pielęgnacja jest bardzo oszczędna, zarówno pod względem czasu, jak i finansów Na noc krem Dexeryl, nie żadne wklepywanie, tylko nasmarowanie całej twarzy, żeby wyglądała jak po smalcu Na usta i okolice ust gruba warstwa zwykłej wazeliny. Na dzień na twarz nic :p Latem używałam kremu z filtrem, ale już go odstawiłam. Na usta Carmex jak tylko czuję, że wysychają. Myję się tym, czym przed leczeniem - twarz kostką myjącą Dove, ciało płynem do higieny intymej Facelle z aloesem (z Rossmanna), włosy szamponem Syoss. Żadnych mleczek i tego typu rzeczy do demakijażu nie używam, makijaż z oczu zmywam zwykłym kremem Nivea, a na skórze mam tylko puder, więc wystarczy przemyć ją pod prysznicem tą kostką myjącą. Przed rozpoczęciem kuracji kupiłam sobie balsam do ciała i olej kokosowy i teraz żałuję, bo tylko stoją i się kurzą.
U mnie też minimalizm jeśli chodzi o pielęgnację i to mi się najbardziej podoba, wcześniej tona różnych specyfików a i tak efekt 0.

Do mycia buzi używam Łagodnej emulsji micelarnej z Emolium, do nawilżania buzi krem regenerujący z Uriage (pani dermatolog mi go poleciła, jak na razie super), do ust Carmex oraz balsam Ducray, ciało nawilżam balsamem Dexeryl. Podkładu nie stosuje, nakładam rano krem bb dla wyrównania kolorytu i troszkę pudru i wszystko się trzyma do wieczora (wcześniej po ok.godzinie wszystko spływało a używałam podkładu Revlon Corolstay). Do mycia ciała i włosów używam tego samego co przed kuracją. Na razie jestem minimalnie wysuszona, ale to dopiero początek kuracji.
__________________
.
zielone_oko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-24, 21:49   #4202
lisiepysie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Izotek - cz.II

To ja może dodam coś o swojej pielęgnacji.
Demakijaż robię bez użycia wacików - ktoś mądry mi powiedział, że połączenie wacik+płyn micelarny to dla twarzy to samo, co zupka chińska dla żołądka. I rzeczywiście, od kiedy zmywam makijaż olejkiem do demakijażu dłońmi, moja skóra wygląda lepiej.
No więc demakijaż olejkiem, później pianka Cetaphil dla cery trądzikowej. Na noc zwykły nawilżający cetaphil plus spryskuję twarz hydrolatem malinowym. Rano znów myję twarz pianką, cetaphil nakładam, podkład, puder sypki bambusowy, spryskuję twarz hydrolatem i jest dosko.
Dla mnie to minimum, ale nie mam żadnych przykrych efektów ubocznych.
lisiepysie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-24, 22:01   #4203
llo3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: Izotek - cz.II

Cześć, mam pytanie. Na wstępie dodam że jestem facetem chociaż nie wiem czy w tej sytuacji cokolwiek to zmienia. Od 2 miesięcy biorę izotek, jestem już na tym etapie że twarz już mi się nie przetłuszcza, usta mam cały czas suche ale idzie jakoś przeżyć. Tylko mam problem, mianowicie w większym świetle moja twarz jest poprostu poprzebarwiana na czerwono (podejrzewam że to miejsca po trądziku którego już w tym miejscu nie ma, chociaż na czole też to mam mimo że tam jeszcze trochę pryszczy zostało). Twarz myję rano i wieczorem żelem AA i nawilżam uzywając La Roche Posay H. Ma ktoś jakiś pomysł co spowodować żeby moja twarz wyglądała w miarę normalnie i była chociaż trochę bardziej matowa? Może to kwestia tego że za mało kremu nakładam rano? A może po prostu powinienem zmienić krem?
llo3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-24, 22:24   #4204
Ranita92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 114
Dot.: Izotek - cz.II

Kurczę, chyba najmniej ze wszystkich tu obecnych dbam o swoją cerę w czasie kuracji Bo ja postawiłam właściwie wszystko na izotek... Jedyne co robię to smaruję usta pomadką ochronną, smaruję dłonie kremem i mocniej dbam o włosy stosując maski, odżywki, serum, tabletki. Z cerą nie robię nic poza przemyciem wodą rano i wieczorem, pozwalam się jej totalnie wysuszyć. Ewentualnie średnio raz na dwa tygodnie umyję się szczoteczką elektryczną, która lekko złuszcza (a z twarzy sypie mi się niemiłosiernie), a potem nakładam krem mocno nawilżający. Wiem, że niby nie wolno złuszczać, ale powiedzmy, że podglądam delikatnie efekty działania tabletek... I to jest jakiś obłęd. Nigdy nie miałam tak gładkiej skóry... Nie mogę się doczekać porządnego peelingu po kuracji <3

Swoją drogą stuknęło mi jakoś niedawno 2 miesiące kuracji. U mnie to działa tak, że co jakiś czas łapią mnie nowe skutki uboczne, podczas gdy poprzednie mijają. Teraz np. mam etap porannych nudności i bólu stawów. Ponadto zauważyłam, że krew okresowa jest jakaś dziwna... Tak się ciągnie, jest taka gęsta, występują skrzepy. Zresztą podobnie jak zawartość cyst - również taka kleista. Wągry natomiast wysuszone na wiór
W tym miejscu chciałam się również pochwalić efektami kuracji: plecy, dekolt, szyja - CZYSTE I GŁADZIUTKIE
Ranita92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-25, 08:15   #4205
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Wytrzymałą masz skórę, moja by po czyms takim chyba odpadła
Ale każdemu służy coś innego i super, że u Ciebie sprawdza się taki minimalizm.

Ja pielęgnacje uwielbiam, po całym dniu relaksuję się uzywajac roznych kosmetykow, a oprocz tego zalezy mi na dobrych skladach kosmetyków i już od 7-8 lat większosc moich kosmetykow to produkty naturalne, ktorych nie zamieniłabym na żadne inne chociazby dlatego, że odpowiednia pielęgnacja poprawiła stan mojej cery o jakieś 50%

A tak w ogole nie przesusza Cie wazelina pod oczami? Ja raz miałam jakas wazeline do ust z Flosleku chyba i jaki to byl dramat, po 3 uzyciach wyrzucilam, bo tak mi przesuszyla usta, ze przez 2 tyg. probowalam je przywrocic do porzadku
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy ja wiem, czy wytrzymałą? Dexeryl po prostu świetnie natłuszcza, do tego stopnia, że nie mam widocznych żadnych suchych skórek, a przed leczeniem było ich trochę. Kocham ten krem <3 A co do Twojego pytania, nie bardzo rozumiem, co ma wazelina do oczu Jeśli chodzi o jej działanie na usta, to jest ekstra, a skoro Tobie je przesuszyła, to może miała jakieś dodatki? Pierwsza wazelina, którą chwyciłam w drogerii, miała w składzie trochę więcej niż standardowa, już nie pamiętam co, ale wolałam postawić na tradycyjną, taką najtańszą, z Ziaji. Usta przez całą noc są nawilżone

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Ranita92 Pokaż wiadomość
Kurczę, chyba najmniej ze wszystkich tu obecnych dbam o swoją cerę w czasie kuracji Bo ja postawiłam właściwie wszystko na izotek... Jedyne co robię to smaruję usta pomadką ochronną, smaruję dłonie kremem i mocniej dbam o włosy stosując maski, odżywki, serum, tabletki. Z cerą nie robię nic poza przemyciem wodą rano i wieczorem, pozwalam się jej totalnie wysuszyć. Ewentualnie średnio raz na dwa tygodnie umyję się szczoteczką elektryczną, która lekko złuszcza (a z twarzy sypie mi się niemiłosiernie), a potem nakładam krem mocno nawilżający. Wiem, że niby nie wolno złuszczać, ale powiedzmy, że podglądam delikatnie efekty działania tabletek... I to jest jakiś obłęd. Nigdy nie miałam tak gładkiej skóry... Nie mogę się doczekać porządnego peelingu po kuracji <3

Swoją drogą stuknęło mi jakoś niedawno 2 miesiące kuracji. U mnie to działa tak, że co jakiś czas łapią mnie nowe skutki uboczne, podczas gdy poprzednie mijają. Teraz np. mam etap porannych nudności i bólu stawów. Ponadto zauważyłam, że krew okresowa jest jakaś dziwna... Tak się ciągnie, jest taka gęsta, występują skrzepy. Zresztą podobnie jak zawartość cyst - również taka kleista. Wągry natomiast wysuszone na wiór
W tym miejscu chciałam się również pochwalić efektami kuracji: plecy, dekolt, szyja - CZYSTE I GŁADZIUTKIE
Zdecydowanie odradzam nieużywanie kremu natłuszczającego czy chociaż nawilżającego. Przy izo praktycznie nie działają gruczoły łojowe, a łój stanowi dla skóry warstwę ochronną. Przy wysuszeniu wystarczy wiatr, potarcie np. szorstką poduszką i ból, pieczenie, a nawet rany gotowe. A można wiedzieć, skąd Twoja decyzja o braku pielęgnacji?
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-25, 08:40   #4206
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Nie wytrzymałabym zbyt długo mając twarz tylko wodą i nie używając żadnych kremów nawilżających czy natłuszczających... Jestem PÓŁ ROKU po kuracji, a skóra na twarzy nadal jest sucha, podatna na temperaturę, wrażliwa. Używam tych samych kosmetyków, które używałam podczas kuracji. Skóra głowy wróciła do stanu sprzed kuracji, czyli przetłuszcza się praktycznie tak samo. Suchość skóry na całym ciele jest o wiele wieksza niż przed kuracją, kiedyś myłam się czymkolwiek, a balsamu do ciała używałam raz na tydzień, obecnie muszę się myć nawilżającymi olejkami i po każdym myciu użyć balsamu, bo inaczej wszystko mnie swędzi, a skóra się łuszczy.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-25, 10:18   #4207
darja_93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 135
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny, które są po kuracji. Czy skóra została matowa czy przetłuszcza się tak jak wcześniej?
__________________
Blog
darja_93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-25, 11:15   #4208
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez darja_93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które są po kuracji. Czy skóra została matowa czy przetłuszcza się tak jak wcześniej?
Zajrzyj na post nad Twoim u mnie się w ogóle nie przetłuszcza
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-25, 19:01   #4209
someonelikeyou2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Izotek - cz.II

Ja biorę Izotek drugi miesiąc, póki co jest ok
Dodatkowo dermatolog zalecił mi krem rozex i używam go wieczorem po myciu.
Co stosuję? Pomadka Carmex, Krem La roche posay cicaplast baume b5 (wcześniej Oillan), tonik aktualnie Sylveco, esencja z biochemii urody. Myję twarz żelem Lirene tym różowym do cery suchej (wcześniej pianka ecolab), i też używam olejków myjących z Biochemii Urody.

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2017-11-25 o 21:23 Powód: lek
someonelikeyou2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-25, 21:27   #4210
darja_93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 135
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Zajrzyj na post nad Twoim u mnie się w ogóle nie przetłuszcza
Czytałam, ale liczyłam, że wypowie się większą liczba osób nie przetłuszczanie się skóry to chyba najlepszy efekt kuracji i bym chyba płakała gdyby wróciło
__________________
Blog
darja_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-26, 08:17   #4211
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Mi wróciło (skończyłam kurację 11 stycznia). Do maja było idealnie, później coś zaczęło się sypać. Teraz skóra jest tłusta i pojawiają się małe wypryski. Odnoszę wrażenie że skóra na dekolcie też jest bardziej tłusta niż przed leczeniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MickY jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-26, 17:31   #4212
dynamitka
Raczkowanie
 
Avatar dynamitka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Mielec/ Rzeszów
Wiadomości: 62
Dot.: Izotek - cz.II

Hej, ja skończyłam kurację pod koniec maja. Przetłuszczanie skóry wróciło, włosy też już są jak dawniej Ale ogólnie cera jest bardzo ok, czasem coś małego wyjdzie(głównie przed okresem) ale szybko znika.
Jeśli chodzi o pielęgnację po kuracji to do mycia stosuję żel Facelle z Rossmanna, rano krem na twarz to lekki krem matujący Mixa, a na wieczór albo Bioderma Sebium Global albo Duac, a teraz kupiłam kwasowy peeling na naczynka Bandi z kwasem laktobionowym(mam cerę naczynkową) i stosuję go 2 x tydzień.
Kilka miesięcy po kuracji pojawiły się jednak zaskórniki na nosie, nie cierpię tych czarnych kropek! Ale postanowiłam podziałać na nie kwasem salicylowym, zobaczymy co się będzie działo.
Ogólnie cera jest duuuużo lepsza niż przed kuracją i oby tak zostało
dynamitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-26, 20:57   #4213
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Ja na początku byłam z wynikami badań, potem za miesiąc znów z wynikami żeby skontrolować czy izotek coś zmienia w badaniach, a potem to już raczej sama dla siebie robiłam badania, ale jeszcze nie było tak, żeby wyniki były gdzieś zbyt wysokie.
Potem chodziłam co 2 miesiące tylko po recepty, a na takie wizyty typu porozmawianie o tym itp to co około 4 miesiące. Choć mam taką super lekarkę, że nawet jak wbiłam się po recepty bez kolejki i płacenia to i tak ze mną rozmawiała, pytała i doradzała :P
Teraz nie byłam ze 2 miesiące. Mam nadzieję, że biorę właśnie ostatnie opakowanie izoteku. Kolejna wizyta w styczniu.

Nie ma to jak brać izotek 15 miesięcy :| Już powoli umieram. Ale dam radę!
Jeśli jakieś pytania, to zapraszam. Mogłabym napisać książkę o tym Izoteku :| 3/4 tej książki zawierałaby skutki uboczne, a reszta plusy kuracji.
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.

Edytowane przez kiedy_hajs
Czas edycji: 2017-11-26 o 20:58
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 05:11   #4214
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

A czemu tak długo bierzesz i jaką dawkę?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 11:02   #4215
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A czemu tak długo bierzesz i jaką dawkę?
Ponieważ kiedy chodziłam na NFZ, dostałam dawkę 20 mg. Po miesiącu, dwóch poszłam do lekarza znowu i kiedy zapytał, czy mam jakieś skutki uboczne, a ja odpowiedziałam, że bolą mnie stopy (do zniesienia), powiedział że w takim razie nie może podwyższyć dawki i zmniejszy ją na 10 mg... Mam sporą nadwagę, więc jeżeli miałabym brać 10 mg przez całą kurację (a tak miało być), brałabym chyba te leki ze dwa lata...
Dopiero po czasie udałam się do prywatnego dermatologa. Jest świetny i od razu zalecił mi dawkę 40 mg, a później 45 mg. Skutki są, no ale przecież każdy jakieś skutki ma...
Gdybym od razu poszła prywatnie, już dawno skończyłabym kurację :/ Niestety mój błąd. Ale trudno, jeszcze tylko 2 miesiące (mam nadzieję).

Obecnie biorę od około 2-3 tygodni dawkę 20 mg, bo sama poprosiłam lekarza o to, bo mam jakąś awersję do odstawiania leków z dnia na dzień. Wolę przy końcówce zmniejszać dawkę, a potem odstawić. Tym sposobem sama sobie trochę wydłużyłam czas (bo przecież 45mg dziennie a 20 mg, to spora różnica), ale wolę tak.
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.

Edytowane przez kiedy_hajs
Czas edycji: 2017-11-27 o 11:06
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 12:27   #4216
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

Moi drodzy,

Muszę się z wami czymś podzielić i znowu zapyatać o coś by rozwiać swoje wątpliwości. Mianowicie biorę Axotret od 10 dni (40mg/dobe) i ku mojej radości stwierdzam ,że moja cera z dnia na dzień robi się coraz ładniejsza . Naprawde, nic mi nowego nie wyskoczyło a wszystkie niedoskonalości zasuszają się i konsekwentnie krok po kroku znikają.
Przed kuracją przeszukałam cały internet by znaleźć opinie o retinoidach i dużo osób napisało/ opowiadało , że na początku jeszcze gorszy wysyp miało od tabletek... Oczywiście mam inne skutki uboczne jak np. humorki, często zły nastrój, bardzo suche usta, łuszcząca się skóra na głowie (lekki łupież) ,twarz jeszcze nie jest aż tak sucha bo o nią dbam należycie ,mdłości na szczęście już nie doskwierają tak bardzo jak wcześniej.
Czy ktoś też miał taką radykalną poprawe odrazu? Czy to może wróżyć, że teraz jest super ale za jakiś czas moge dostać mega wysypu? Martwię się , że to może być powtórka z rozrywki jak wtedy gdy stosowałam antybiotyk Tetrysal. Gdy go brałam było wspaniale ale gdy przestałam wszystko wróciło...
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 12:58   #4217
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Każdy organizm reaguje inaczej. Ja też z każdym dniem miałam ładniejsza cerę, nie miałam wysypu. Był nawet okres gdy miałam tygodniowe przerwy w braniu tabletek (wyjazdy, planowane imprezy z alkoholem podczas których lekarz zalecił przerwe) i nic się nie pogarszalo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MickY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 13:02   #4218
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez MickY Pokaż wiadomość
Każdy organizm reaguje inaczej. Ja też z każdym dniem miałam ładniejsza cerę, nie miałam wysypu. Był nawet okres gdy miałam tygodniowe przerwy w braniu tabletek (wyjazdy, planowane imprezy z alkoholem podczas których lekarz zalecił przerwe) i nic się nie pogarszalo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 15:51   #4219
TakaMala123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2
Dot.: Izotek - cz.II

Ja byłam u wielu dermatologów w lublinie, w końcu trafiłam na panią dr Grabik.
Przepisała mi taką maść na bazie izotreiny, ten składnik w izoteku
Izotziaja trochę delikatniejszy niż klasyczny izotek.
mam mieszaną cerę i trochę bałam się że za bardzo wysuszy mi twarz.
ale wszystko ok, pierwszym tyg już było widać efekt.
pomaga też na białe wykwity.


Polecam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-02-28 o 16:44
TakaMala123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-27, 17:32   #4220
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

Właśnie jak u was z robieniem przerwy w leczeniu na rzecz picia alkoholu? Zbliża się sylwester i chciałabym się coś napić. Ile dni przed planowaną imprezą najlepiej odstawić tabletki? Tak wieeeem, zapytam mojego dermatologa ale jestem ciekawa waszych doświadczeń i opinii.
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 23:30   #4221
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Właśnie jak u was z robieniem przerwy w leczeniu na rzecz picia alkoholu? Zbliża się sylwester i chciałabym się coś napić. Ile dni przed planowaną imprezą najlepiej odstawić tabletki? Tak wieeeem, zapytam mojego dermatologa ale jestem ciekawa waszych doświadczeń i opinii.
Mi lekarz mówił, że piwko-dwa mogę sobie wypić biorąc tabletki. Ale jeśli grubsza impreza, gdzie wiem że będę piła więcej, to żeby w ten dzień i w dzień następny nie brać tabletek. I tak też robię :P A piję często (no alkoholiczką nie jestem Ale tabletki biorę już ponad rok, a piję średnio raz na 2-3 tygodnie, zazwyczaj więcej niż te 2-3 piwka). Żyję, mam się świetnie, moja wątroba też, a wyniki badań super.
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 23:45   #4222
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Moi drodzy,

Muszę się z wami czymś podzielić i znowu zapyatać o coś by rozwiać swoje wątpliwości. Mianowicie biorę Axotret od 10 dni (40mg/dobe) i ku mojej radości stwierdzam ,że moja cera z dnia na dzień robi się coraz ładniejsza . Naprawde, nic mi nowego nie wyskoczyło a wszystkie niedoskonalości zasuszają się i konsekwentnie krok po kroku znikają.
Przed kuracją przeszukałam cały internet by znaleźć opinie o retinoidach i dużo osób napisało/ opowiadało , że na początku jeszcze gorszy wysyp miało od tabletek... Oczywiście mam inne skutki uboczne jak np. humorki, często zły nastrój, bardzo suche usta, łuszcząca się skóra na głowie (lekki łupież) ,twarz jeszcze nie jest aż tak sucha bo o nią dbam należycie ,mdłości na szczęście już nie doskwierają tak bardzo jak wcześniej.
Czy ktoś też miał taką radykalną poprawe odrazu? Czy to może wróżyć, że teraz jest super ale za jakiś czas moge dostać mega wysypu? Martwię się , że to może być powtórka z rozrywki jak wtedy gdy stosowałam antybiotyk Tetrysal. Gdy go brałam było wspaniale ale gdy przestałam wszystko wróciło...
mialam tak samo żadnego wysypu też nie bylo

co do dlugich kuracji to ja bralam izotek praktycznie rok w nawce 20mg na dobe ale za to bez zadnych skutkow ubocznych

ponawiam pytanko, czy ktoś jest PO/w trakcie kuracji ale ma zespol policystycznych jajnikow (PCOS) ?
__________________
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 23:58   #4223
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Moi drodzy,

Muszę się z wami czymś podzielić i znowu zapyatać o coś by rozwiać swoje wątpliwości. Mianowicie biorę Axotret od 10 dni (40mg/dobe) i ku mojej radości stwierdzam ,że moja cera z dnia na dzień robi się coraz ładniejsza . Naprawde, nic mi nowego nie wyskoczyło a wszystkie niedoskonalości zasuszają się i konsekwentnie krok po kroku znikają.
Przed kuracją przeszukałam cały internet by znaleźć opinie o retinoidach i dużo osób napisało/ opowiadało , że na początku jeszcze gorszy wysyp miało od tabletek... Oczywiście mam inne skutki uboczne jak np. humorki, często zły nastrój, bardzo suche usta, łuszcząca się skóra na głowie (lekki łupież) ,twarz jeszcze nie jest aż tak sucha bo o nią dbam należycie ,mdłości na szczęście już nie doskwierają tak bardzo jak wcześniej.
Czy ktoś też miał taką radykalną poprawe odrazu? Czy to może wróżyć, że teraz jest super ale za jakiś czas moge dostać mega wysypu? Martwię się , że to może być powtórka z rozrywki jak wtedy gdy stosowałam antybiotyk Tetrysal. Gdy go brałam było wspaniale ale gdy przestałam wszystko wróciło...
U mnie też poprawa była niemal od razu, chociaż potem jeszcze czasami coś wyskoczyło i w sumie po 7 miesiącach nadal wyskakuje, ale momentalnie znika. Może być naprawdę różnie, np. moja koleżanka miała już ładną cerę, aż nagle po 3-4 miesiącach dostała wysyp w postaci bolesnych "wulkanów", który podleczała antybiotykiem...
Co do Twoich spadków nastroju i "humorków", to nie zwalaj winy na izo :p Jego działanie na ludzką psychikę nie zostało udowodnione, a jeśli faktycznie występuje, to rzadko i raczej nie po kilku dniach zażywania, no bez przesady xD Po takim czasie to i niektóre psychotropy jeszcze nie zdążą zauważalnie zadziałać. Wierz mi, biorę je od piątego roku życia
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-28, 06:17   #4224
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Karolka_ Pokaż wiadomość
mialam tak samo żadnego wysypu też nie bylo

co do dlugich kuracji to ja bralam izotek praktycznie rok w nawce 20mg na dobe ale za to bez zadnych skutkow ubocznych

ponawiam pytanko, czy ktoś jest PO/w trakcie kuracji ale ma zespol policystycznych jajnikow (PCOS) ?
Ja w trakcie kuracji miałam PCOS. Izo skończyłam brać w czerwcu, w sierpniu byłam u ginekologa i nadmiar pęcherzyków już u mnie nie występuje, hormony są w normie, cud oczywiście nie jest to zasługa izo, tylko tak jakoś się to w czasie złożyło. Od sześciu lat biorę tabletki antykoncepcyjne, które poprawiły gospodarkę hormonalną w moim organizmie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-28, 14:16   #4225
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
U mnie też poprawa była niemal od razu, chociaż potem jeszcze czasami coś wyskoczyło i w sumie po 7 miesiącach nadal wyskakuje, ale momentalnie znika. Może być naprawdę różnie, np. moja koleżanka miała już ładną cerę, aż nagle po 3-4 miesiącach dostała wysyp w postaci bolesnych "wulkanów", który podleczała antybiotykiem...
Co do Twoich spadków nastroju i "humorków", to nie zwalaj winy na izo :p Jego działanie na ludzką psychikę nie zostało udowodnione, a jeśli faktycznie występuje, to rzadko i raczej nie po kilku dniach zażywania, no bez przesady xD Po takim czasie to i niektóre psychotropy jeszcze nie zdążą zauważalnie zadziałać. Wierz mi, biorę je od piątego roku życia

Hmm to może od tabletek anty, sama nie wiem, nie miałam nigdy aż takich problemów ze zmiennością nastrojów. ;p
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-28, 19:24   #4226
lisiepysie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Izotek - cz.II

A jeszcze mam pytanie. Jak obliczany jest czas kuracji?
Biorę 40mg dziennie przy wadze 62kg. Zastanawiam się, jak długo będzie trwała moja kuracja... Jak było z Wami?
lisiepysie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-28, 19:33   #4227
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Dawka minimalna 120mg/kg masy ciała więc u Ciebie minimalna skumulowana 120x62=7440. Przy dawce dziennej 40mg: 7440/40=186 dni kuracji. Dawka maksymalna: 150mg/kg masy ciała więc u Ciebie maksymalna skumulowana 150x62=9300. Przy 40mg dziennie: 9300/40=232.5 dnia. Twoja kuracja przy dawce dziennej 40mg powinna trwać między 186 dni a 232.5 dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MickY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-28, 19:35   #4228
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez lisiepysie Pokaż wiadomość
A jeszcze mam pytanie. Jak obliczany jest czas kuracji?
Biorę 40mg dziennie przy wadze 62kg. Zastanawiam się, jak długo będzie trwała moja kuracja... Jak było z Wami?
Zależy ile lekarz przyjął jako dawkę dla Ciebie. Powiedzmy, że masz 150mg/kg ciała, to jest taka częsta dawka.
Czyli 150 x 62 = 9300
9300/ 40 = 232,5
Czyli 232,5 tabletek
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-28, 20:19   #4229
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

W czasie przeziębienia ,przy przyjmowaniu leków typy gripex, polopiryna, sudafed bez antybiotyku odstawiałyście retinoidy???
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-29, 00:26   #4230
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Hmm to może od tabletek anty, sama nie wiem, nie miałam nigdy aż takich problemów ze zmiennością nastrojów. ;p
Jeśli niedawno zaczęłaś je brać, to pewnie tak, myślę, że gdyby izo tak szybko ingerował w psychikę, to byśmy masowo wariowali po kilku miesiącach

---------- Dopisano o 01:26 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
W czasie przeziębienia ,przy przyjmowaniu leków typy gripex, polopiryna, sudafed bez antybiotyku odstawiałyście retinoidy???
Nie ma takiej potrzeby. Zgodnie z obecną wiedzą izotretynoina wchodzi w interakcje z bardzo niewielką ilością leków. Zakazane jest tylko równoczesne zażywanie innych preparatów z witaminą A oraz antybiotyków z grupy tetracyklin, a ostrożnym trzeba być przy kortykosteroidach i jeszcze leku na padaczkę i arytmię.
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.