Jazda na rowerku - mój "problem" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-30, 20:48   #1
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Jazda na rowerku - mój "problem"


Witam, otóż od jakiegoś czasu "martwi" mnie pewna rzecz. Gdzieś ok rok temu kupiłam sobie rowerek stacjonarny i jeżdzę na nim często, zwykle co dzień tak po 1-2 godziny, na bardzo niewielkim obciążeniu. Mięśnie na nogach urosły mi mocno, co teoretycznie nie powinno mieć miejsca (aeroby?).
Poza tym niepokoi mnie to, że podczas jazdy puls mam przyspieszony bardzo nieznacznie, w ogóle ta jazda mnie nie męczy ani trochę.
A przy treningu spalającym tłuszcz to chyba powinno mieć miejsce.
W związku z tym mam pytanie, czy ja w ogóle spalam tłuszcz podczas takiej jazdy? Czemu mi tak mięśnie urosły?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 22:59   #2
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Przyłączam się do pytania. Mam tę samą sytuację.
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 18:09   #3
panko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Jeździlam na rowerku stacjonarnym przez ponad rok systematycznie, wiec z mojego doswiadczenia moge powiedziec, ze spalanie następuje przy wiekszym obciazeniu, a systematyczne cwiczenie wplywa na rozwoj miesni- one tak czy owak beda sie budowac. Warto tez pamietac, ze prawdziwy i miarodajny proces spalania rozpoczyna sie po 20 minutowej rozgrzewce, w innym przypadku, tzn. gdy od razu zaczyna sie od intensywnych ćwiczen, organizm pracuje na tej zasadzie, ze zamienia tkanke tluszczowa w miesnie. Moze warto wybrac sie do jakiegos klubu fitness na zajecia cardio bike, gdzie instruktor dobiera parametry obciążenia itd. do kazdego organizmu osobno- to moze byc duza podpowiedzia co jest bledem w Waszych cwiczeniach na rowerze.
panko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 18:14   #4
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

tkanka tluszczowa nie zamienia sie w miesnie

to nie hokus-pokus.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 19:22   #5
Lisq33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 165
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

podlaczam sie do pytania, mam tak samo
Lisq33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 19:35   #6
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Mam podobnie tzn jeżdżę przez godzinę pedałując bardzo szybko i wcale się nie męczę, nie pocę. W dodatku maksymalna prędkość to 17 km/h (szybciej nie da się po prostu pedałować, stwierdził to mój Tż, który raczej ma lepszą kondycję niż ja)g

koleżanki na siłowni osiągają 25-30 i czują zmęczenie. W dodatku u mnie różnica między obciążeniem maximum a minimum jest minimalna, powinnam czuć opór przy maximum a nie czuję nic.

Gdzieś na forum fitness wyczytałam, że w tańszych rowerach może być zbyt małe koło obrotowe (?) wtedy pedałuje się szybko ale nic to nie daje. Nie znam się na tym niestety, ale fakt faktem, mój rower jest raczej z niższej półki.
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 20:23   #7
kasia_wo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Zgadzam się, ze po kilkunastu minutach dopiero organizm zaczyna spalac wszystko - a dodatkowo - przynajmniej wg trenera na mojej silowni - bardzo wazne odpowiednie tetno - jak bedzie za male albo za duze to nie bedziemy spalac. a jak policzyc - od 220 odejmujemy swoj wiek - ta wartosc mnozymy przez 65% - i mamy minmalne tetno oraz przez 75% i mamy tetno maxymalne - musi byc w tych granicach. Pozdrawiam
kasia_wo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 21:46   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Witam, otóż od jakiegoś czasu "martwi" mnie pewna rzecz. Gdzieś ok rok temu kupiłam sobie rowerek stacjonarny i jeżdzę na nim często, zwykle co dzień tak po 1-2 godziny, na bardzo niewielkim obciążeniu. Mięśnie na nogach urosły mi mocno, co teoretycznie nie powinno mieć miejsca (aeroby?).
Poza tym niepokoi mnie to, że podczas jazdy puls mam przyspieszony bardzo nieznacznie, w ogóle ta jazda mnie nie męczy ani trochę.
A przy treningu spalającym tłuszcz to chyba powinno mieć miejsce.
W związku z tym mam pytanie, czy ja w ogóle spalam tłuszcz podczas takiej jazdy? Czemu mi tak mięśnie urosły?
Zapewne masz dodatni bilans kaloryczny i stad nic nie spalasz. Do tego, jesli bedziesz w kolko jezdzic na niewielkim obciazeniu, to nic Ci to nie da, bo ogranizm bedzie odpowiadal na taki bodziec tylko dotad, dopoki sie nie przyzwyczai.

Cytat:
Napisane przez panko Pokaż wiadomość
Jeździlam na rowerku stacjonarnym przez ponad rok systematycznie, wiec z mojego doswiadczenia moge powiedziec, ze spalanie następuje przy wiekszym obciazeniu, a systematyczne cwiczenie wplywa na rozwoj miesni- one tak czy owak beda sie budowac. Warto tez pamietac, ze prawdziwy i miarodajny proces spalania rozpoczyna sie po 20 minutowej rozgrzewce, w innym przypadku, tzn. gdy od razu zaczyna sie od intensywnych ćwiczen, organizm pracuje na tej zasadzie, ze zamienia tkanke tluszczowa w miesnie. Moze warto wybrac sie do jakiegos klubu fitness na zajecia cardio bike, gdzie instruktor dobiera parametry obciążenia itd. do kazdego organizmu osobno- to moze byc duza podpowiedzia co jest bledem w Waszych cwiczeniach na rowerze.
Ogranizm NIGDY nie zamienia tluszczu w miesnie, to dwie rozne tkanki jest niemozliwa zamiana jednej w druga.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 23:00   #9
panko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

lol, nie chodzilo mi o magiczna zamiane tluszczu w miesnie jak wody w wino to było uproszczenie, o ktorym mowil mi moj instruktor na silowni, nigdy nie bylam dobra z biologi, ale chodzi mniej wiecej o to, ze zamiast szczuplec "optycznie" mamy status quo ante, bo na miejsce t. tluszczowej buduja sie miesnie
panko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 00:17   #10
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Cytat:
Napisane przez panko Pokaż wiadomość
lol, nie chodzilo mi o magiczna zamiane tluszczu w miesnie jak wody w wino to było uproszczenie, o ktorym mowil mi moj instruktor na silowni, nigdy nie bylam dobra z biologi, ale chodzi mniej wiecej o to, ze zamiast szczuplec "optycznie" mamy status quo ante, bo na miejsce t. tluszczowej buduja sie miesnie

BZDURA. Nie jest mozliwe naraz spalanie tluszczu i budowanie miesni.
Albo:
- jesz mniej niz spalasz -> jestes na deficycie kalorycznym i spalasz tluszcz ale i tez miesnie (przy czym, celem treningu powinna byc maksymalizacja spalania tluszczu przy jak najmniejszej utracie miesni.
- jesz wiecej niz spalasz -> nabierasz masy, jesli masz rozsadna diete i cwiczenia, to glownie miesnie, celem jest jak najwiecej miesni, jak najmniej tluszczu
- jesz tyle ile spalasz - masa tluszczu i miesni Ci sie nie rusza

Takie cuda jak nabieranie masy miesniowej i spalanie tluszczu w tym samym czasie sie nie zdarzaja.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 07:50   #11
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

to prawda, na ujemnym bilansie nie ma szans na nabranie tkanki mięśniowej, dlatego, że z natury bilans jest UJEMNY więc nie ma budulca, a żeby coś zbudować należy mieć z czego. ;-)
tak na chłopski rozum
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 12:27   #12
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Kurcze dziwne to wszystko bo mam wrażenie że ilość tkanki tłuszczowej zmniejszyła się u mnie, a dodatniego bilansu to ja raczej nie mam. Dziwne.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 13:57   #13
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Kurcze dziwne to wszystko bo mam wrażenie że ilość tkanki tłuszczowej zmniejszyła się u mnie, a dodatniego bilansu to ja raczej nie mam. Dziwne.
Czemu dziwne? Skoro nie masz dodatniego bilansu, to masz albo ujemny albo zblizony do 0, jesli masz ujemny, to normalne, ze ilosc tluszczu mogla sie zmiejszyc/zmniejszyla sie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 20:00   #14
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
BZDURA. Nie jest mozliwe naraz spalanie tluszczu i budowanie miesni.
Albo:
- jesz mniej niz spalasz -> jestes na deficycie kalorycznym i spalasz tluszcz ale i tez miesnie (przy czym, celem treningu powinna byc maksymalizacja spalania tluszczu przy jak najmniejszej utracie miesni.
- jesz wiecej niz spalasz -> nabierasz masy, jesli masz rozsadna diete i cwiczenia, to glownie miesnie, celem jest jak najwiecej miesni, jak najmniej tluszczu
- jesz tyle ile spalasz - masa tluszczu i miesni Ci sie nie rusza

Takie cuda jak nabieranie masy miesniowej i spalanie tluszczu w tym samym czasie sie nie zdarzaja.
Nie zgodzę się z Tobą
Oczywiście zamiana tłuszczu w mięśnie to powielane kłamstwo ale jest możliwe jednocześnie spalać tkankę tłuszczowa i budować mięśnie. Ale trzeba zaznaczyc, że przy odpowiednio niskim %bf(chodzi mi raczej o lata doświadczeń w treningu i diecie), katorżniczej ketogenicznej diecie, treningu siłowym i aerobowym czy hiitcie. Dieta na + bilansie. I raczej dla osób startujących w zawodach, a nie szaraków takich jak my


Pozdrawiam
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 20:44   #15
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Cytat:
Napisane przez truskawaa Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z Tobą
Oczywiście zamiana tłuszczu w mięśnie to powielane kłamstwo ale jest możliwe jednocześnie spalać tkankę tłuszczowa i budować mięśnie. Ale trzeba zaznaczyc, że przy odpowiednio niskim %bf(chodzi mi raczej o lata doświadczeń w treningu i diecie), katorżniczej ketogenicznej diecie, treningu siłowym i aerobowym czy hiitcie. Dieta na + bilansie. I raczej dla osób startujących w zawodach, a nie szaraków takich jak my


Pozdrawiam
Kto startujacy w jakich zawodach jest w stanie nie jest w ogole wegli? D

Druga sprawa: czy faktycznie wystepuje +bilans kaloryczny?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 21:39   #16
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
Mam podobnie tzn jeżdżę przez godzinę pedałując bardzo szybko i wcale się nie męczę, nie pocę.

Gdzieś na forum fitness wyczytałam, że w tańszych rowerach może być zbyt małe koło obrotowe (?) wtedy pedałuje się szybko ale nic to nie daje. Nie znam się na tym niestety, ale fakt faktem, mój rower jest raczej z niższej półki.
Rowery na siłowniach są na ogół bardziej profesjonalne i obciązenie może być solidne . Może spróbuj załozyć jakies dodatkowe obciążenia np. na kostki . Nie kosztują dużo , a przy okazji możesz wykonać z nimi kilka innych ciekawych ćwiczeń na inne partie mięśniowe Albo kup lepszy rower ale pierwsza opcja jest chyba korzystniejsza
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 23:34   #17
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Kto startujacy w jakich zawodach jest w stanie nie jest w ogole wegli? D

Druga sprawa: czy faktycznie wystepuje +bilans kaloryczny?
kulturystycznych i fitness

faktycznie występuje bilans kcal +
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 05:32   #18
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Czemu dziwne? Skoro nie masz dodatniego bilansu, to masz albo ujemny albo zblizony do 0, jesli masz ujemny, to normalne, ze ilosc tluszczu mogla sie zmiejszyc/zmniejszyla sie.
Ale nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego powiększyły się mięśnie, do czego potrzeba + bilansu, a zmniejszyła ilość tłuszczu, do czego trzeba - bilansu
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 05:43   #19
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Ale nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego powiększyły się mięśnie, do czego potrzeba + bilansu, a zmniejszyła ilość tłuszczu, do czego trzeba - bilansu
Odpowiedz jest prosta - albo sie nie zmniejszyla ilosc tluszczu, albo nie powiekszyla masa miesni, jedno z dwojga.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-04, 13:59   #20
aiko83
Rozeznanie
 
Avatar aiko83
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 694
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

WItam,

Dzisiaj przyszedł mój upragniony rowerek i zanim zacznę ćwiczyć chciałabym zweryfikować moją wiedzę

Mój główny cel: zrzucenie tkanki tłuszczowej - głównie z ud i pozbycie się cellulitu z wyżej wymienionych
Z tego co wyczytałam w internecie, powinnam mieć ujemny bilans energetyczny, zgadza się?

Moje dzienne zapotrzebowanie wynosi w przybliżeniu 1940 kalorii, z tego co słyszałam należy dostarczyć organizmowi do 20 % mniej kalorii niż potrzeba (bezpieczna dla zdrowia granica). W przybliżeniu powinnam więc dostarczyć ok 1550 kalorii. I tutaj mam pytanie, bo trafiłam na różne wersje: Dostarczam wyjściowe 1940 i spalam umowne 20 % w czasie ćwiczeń czy dostarczam 1550 i do tego ćwiczenia?

Bardzo proszę o pomoc.

Kolejne pytanie: tętno
220 - wiek
u mnie = 194. 70-80% z tego jest optymalne do spalani tłuszczu?

Jaka jazda jest najefektywniejsza? Na małym obciążeniu? Interwałowo? (Proszę też o oświecenie - interwałowo na rowerku oznacza raz szybko raz wolno czy raz na małym obciążeniu raz na duzym?)Czy ok godziny dziennie jest dobrym czasem, żeby była szansa na jakieś efekty, ale jednocześnie, żeby nie przesadzić?

No i czy można jeździć codziennie, bo też różne wersje slyszalam;/
__________________
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Pomóż zabijanym psom w Korei!


Tam, gdzie jest miłość, nie ma narzucania drugiej osobie swojej woli.

aiko83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 16:06   #21
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Jazda na rowerku - mój "problem"

Klaudynko widziałam dziś zdjęcia Twoich nózek i są naprawdę ultra szczupłe.
na nadmiar mięsni nie masz co narzekać ^^'
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.