Tort weseny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-27, 13:01   #1
HerbADKA
Raczkowanie
 
Avatar HerbADKA
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 465

Tort weseny


Przeszukałam forum, ale nigdzie nie znalazłam takiego wątku. Przyszłe PM jak to jest u Was z tortem weselnym. Macie w cenie sali czy też zamawiacie osobno? Jeśli zamawiacie to dajcie znać gdzie, jakie opinie słyszałyście o danej cukierni, ile płacicie za kg?

Wklejajcie też zdjęcia.

Ja jestem na etapie poszukiwania cukierni, ponieważ tort muszę zamówić oddzielnie a właścicielka sali współpracuje z cukiernią z Brwinowa, która chce od nas 70zł/kg.

Z tego co wiem, na osobę liczy się ok 100 gr tortu. Zatem 200 gości x 100gr to wychodzi 20 kg tortu, czyli 1400zł za sam tort!

Zatem poszukuję cukierni w Warszawie oraz okolicach Raszyna, która mniej sobie liczy i też trzyma jakość.
HerbADKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 13:11   #2
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Tort weseny

My zamawialiśmy tort osobno- ale na naszej sali... dzięki temu płacimy w sumie za same składniki- robocizna jest wliczona w koszta sali... i za tort musimy dopłacić 200 zł
Ale wesele mamy w mniejszej miejscowości a to też trochę wpływa na cenę...
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 13:17   #3
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Tort weseny

Hej. My płacimy za tort 35 zł/kg ale jestem z Lublina. Zobacz sobie jak wygladają torty http://www.cukiernia.lublin.pl/ Myślę, że musz wejść na warszawskie PM i tam popytać. Ew. poszukać w necie, podzwonić popytać o ceny, 70 zł to strasznie drogo. A może poszukaj w przeciwną stronę warszawy? Na pewno coś znajdziesz.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2010-08-27 o 13:20
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 13:53   #4
kasiunialusia
Zadomowienie
 
Avatar kasiunialusia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 848
Dot.: Tort weseny

u nas tort jest wliczony w menu weselne
__________________
kasiunialusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 14:26   #5
sosenka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 116
Dot.: Tort weseny

w zeszły weeekend brała ślub moja siostra na jej weselu było 120 osób i na tylu też gości cukiernia, w której zamawiała tort poradziła jej zamówić torty. Było ich pięć różnej wielkości. Każdy dostał mały kawałeczek i nie powiem, żeby to tortu było za dużo, gdyby nie to, że na drugi dzień zamówione były torty u mojej sąsiadki, która zajmuje sie wypiekami, pewnie nie każdy by został drugiego dnia poczęstowany. A za tort weselny ze stojakiem płaciła 1.200 zł :/
sosenka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 14:31   #6
mafda
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 969
Dot.: Tort weseny

już były takie wątki, polecam wyszukiwarkę
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=torty+weselne
__________________
Laura my love
mafda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 15:23   #7
moniczkar_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 330
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez sosenka26 Pokaż wiadomość
w zeszły weeekend brała ślub moja siostra na jej weselu było 120 osób i na tylu też gości cukiernia, w której zamawiała tort poradziła jej zamówić torty. Było ich pięć różnej wielkości. Każdy dostał mały kawałeczek i nie powiem, żeby to tortu było za dużo, gdyby nie to, że na drugi dzień zamówione były torty u mojej sąsiadki, która zajmuje sie wypiekami, pewnie nie każdy by został drugiego dnia poczęstowany. A za tort weselny ze stojakiem płaciła 1.200 zł :/

o moj Boże ...ta cena to jak z kosmosu:/
moniczkar_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-27, 17:18   #8
damareyo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 104
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez kasiunialusia Pokaż wiadomość
u nas tort jest wliczony w menu weselne
U nas również,plus ciasta oczywiście
damareyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 18:14   #9
HerbADKA
Raczkowanie
 
Avatar HerbADKA
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 465
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez mafda Pokaż wiadomość
już były takie wątki, polecam wyszukiwarkę
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=torty+weselne
Nie chciałam zaśmiecać, ale nie mogłam go znaleźć. Dzięki za link.
HerbADKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 07:29   #10
ghola
Raczkowanie
 
Avatar ghola
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 323
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez HerbADKA Pokaż wiadomość

Ja jestem na etapie poszukiwania cukierni, ponieważ tort muszę zamówić oddzielnie a właścicielka sali współpracuje z cukiernią z Brwinowa, która chce od nas 70zł/kg.

Z tego co wiem, na osobę liczy się ok 100 gr tortu. Zatem 200 gości x 100gr to wychodzi 20 kg tortu, czyli 1400zł za sam tort!.
My płacimy 35zł/kg. Jak się dowiadywałam o ceny, wołali od 30 do 40zł/kg, więc się może jeszcze dowiedz, czy nie lepiej zamówić w innej cukierni. Dla właścicielki sali nie powinno być różnicy gdzie po ten tort podjechać (oczywiście w granicach rozsądku - nie np. do Sopotu), bo chyba sami nie będziecie się bawić w transport 20 kg tortu
__________________
Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis
ghola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 16:17   #11
HerbADKA
Raczkowanie
 
Avatar HerbADKA
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 465
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez ghola Pokaż wiadomość
My płacimy 35zł/kg. Jak się dowiadywałam o ceny, wołali od 30 do 40zł/kg, więc się może jeszcze dowiedz, czy nie lepiej zamówić w innej cukierni. Dla właścicielki sali nie powinno być różnicy gdzie po ten tort podjechać (oczywiście w granicach rozsądku - nie np. do Sopotu), bo chyba sami nie będziecie się bawić w transport 20 kg tortu
No właśnie, tak myślałam, że się da. A gdzie zamawiacie? Bo to pewnie jest też kwestia danego miasta.
HerbADKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-28, 18:20   #12
cinnabon
Raczkowanie
 
Avatar cinnabon
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 83
Dot.: Tort weseny

My placilismy 50zl za kilogram, ale to dlatego, ze nasz tort byl kremowy w takiej masie cukrowej (przepysznej!).
Wydaje mi sie, ze torty smietanowe sa tansze.
__________________
Mobilizacja, potrzebna mi mobilizacja ...
cinnabon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 07:52   #13
ghola
Raczkowanie
 
Avatar ghola
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 323
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez HerbADKA Pokaż wiadomość
No właśnie, tak myślałam, że się da. A gdzie zamawiacie? Bo to pewnie jest też kwestia danego miasta.
Zamawiamy w Kielcach, wybór zawężony do dwóch cukierni. Na ostateczną decyzję, gdzie, jeszcze mamy trochę czasu bo wesele w kwietniu.
Ale jestem przekonana, że w każdej knajpie/zajeździe/restauracji w której się organizuje przyjęcia weselne (gdzie przychodzimy na gotowe i interesuje nas tylko cena/osobę) jeśli powiemy właścicielowi, że chcemy taki a taki tort z danej cukierni, to oni tam po niego podjadą i go dostarczą na wesele.
__________________
Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis
ghola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 11:02   #14
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Tort weseny

Ja jestem z pod Warszawy i w 100licy mamy mieć wesele 65,70zł/kg tortu to normalne ceny nie tylko w Warszawie ale i w dobrych cukierniach pod Warszawą. Na ten przykład w Ursusie za tort angielski z dekoracjami (takie jak na amerykańskich filmach) chcą 65zł/kg w cenie jest już wypożyczenie stojaka.
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 13:00   #15
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Tort weseny

My mamy możliwość zamówić tort przez właścicielkę sali - powiedziała nam że na 70 os. wyjdzie ok 350-400 zł...Teraz się zastanawiam czy oby nie za bardzo obniżyła cenę
deb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 14:05   #16
ghola
Raczkowanie
 
Avatar ghola
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 323
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
My mamy możliwość zamówić tort przez właścicielkę sali - powiedziała nam że na 70 os. wyjdzie ok 350-400 zł...Teraz się zastanawiam czy oby nie za bardzo obniżyła cenę
10dkg/osobę czyli 1kg na 10 osób, 10kg na 100 osób, koszt tortu ok 40zł/kg - wychodzi, że cena w sam raz
__________________
Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis
ghola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 08:24   #17
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Tort weseny

ghola dzięki bo już zaczęłam się martwić
deb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 10:43   #18
HerbADKA
Raczkowanie
 
Avatar HerbADKA
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 465
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Ja jestem z pod Warszawy i w 100licy mamy mieć wesele 65,70zł/kg tortu to normalne ceny nie tylko w Warszawie ale i w dobrych cukierniach pod Warszawą. Na ten przykład w Ursusie za tort angielski z dekoracjami (takie jak na amerykańskich filmach) chcą 65zł/kg w cenie jest już wypożyczenie stojaka.
Aha, znalazłam taniej za 60 zł/kg. Cukiernia zbiera dobre opinie więc chyba w niej zamówimy. Kurcze ale zazdroszczę tym, którzy zapłacą 40 zł/kg tylko dlatego, że mieszkają w innym cudnym mieście niż W-wa.
HerbADKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:20   #19
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez HerbADKA Pokaż wiadomość
Aha, znalazłam taniej za 60 zł/kg. Cukiernia zbiera dobre opinie więc chyba w niej zamówimy. Kurcze ale zazdroszczę tym, którzy zapłacą 40 zł/kg tylko dlatego, że mieszkają w innym cudnym mieście niż W-wa.
Jeśli myslisz, że taka cena bierze się tylko ze względu na miasto, to jesteś w błędzie.
U mnie w Kielcach mogę zamówić tort już za 30 zł za kilogram. Ale nie chcę takiego tortu. Wolę tort droższy (np. 65-75 zł za kilogram), ale taki, którzy goście będą wspominali. Zrezygnuję z jednego rodzaju ciasta na rzecz lepszego tortu właśnie.
Nie sztuką jest zrobić taki tort ze składników wątpliwej jakości, z byle jak chlapniętą na wierzchu bitą śmietaną czy okropną masą cukrową twardą jak skorupa od walizki.
Wybieram tort elegancki, delikatny, może z masą marcepanową. Nasączony dobrej jakości alkoholem, a nie herbatą ze spirytusem. Można tak pisać bez końca, ja stawiam na jakość, a nie na bylejakość.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 11:54   #20
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez ghola Pokaż wiadomość
Zamawiamy w Kielcach, wybór zawężony do dwóch cukierni. Na ostateczną decyzję, gdzie, jeszcze mamy trochę czasu bo wesele w kwietniu.
Ale jestem przekonana, że w każdej knajpie/zajeździe/restauracji w której się organizuje przyjęcia weselne (gdzie przychodzimy na gotowe i interesuje nas tylko cena/osobę) jeśli powiemy właścicielowi, że chcemy taki a taki tort z danej cukierni, to oni tam po niego podjadą i go dostarczą na wesele.
Ale przecież każda cukiernia dowozi Torty na miejsce

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Ja jestem z pod Warszawy i w 100licy mamy mieć wesele 65,70zł/kg tortu to normalne ceny nie tylko w Warszawie ale i w dobrych cukierniach pod Warszawą. Na ten przykład w Ursusie za tort angielski z dekoracjami (takie jak na amerykańskich filmach) chcą 65zł/kg w cenie jest już wypożyczenie stojaka.
Mówisz o cenie tortu angielskiego. W nas w Lublinie ceny angielskiego są takie same 65-75 zł/kg, atomiast torty zwykłe są dużo tańsze bo 30-55 zł/kg w zależności od cukierni. Poza tym, takiego tortu angielskiego, trzeba troche więcej, bo sama masa marcepanowa jest okropnie cieżka a nie ukroisz gościowi plasterka tortu grubości 0,5 cm
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:04   #21
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Jeśli myslisz, że taka cena bierze się tylko ze względu na miasto, to jesteś w błędzie.
U mnie w Kielcach mogę zamówić tort już za 30 zł za kilogram. Ale nie chcę takiego tortu. Wolę tort droższy (np. 65-75 zł za kilogram), ale taki, którzy goście będą wspominali. Zrezygnuję z jednego rodzaju ciasta na rzecz lepszego tortu właśnie.
Nie sztuką jest zrobić taki tort ze składników wątpliwej jakości, z byle jak chlapniętą na wierzchu bitą śmietaną czy okropną masą cukrową twardą jak skorupa od walizki.
Wybieram tort elegancki, delikatny, może z masą marcepanową. Nasączony dobrej jakości alkoholem, a nie herbatą ze spirytusem. Można tak pisać bez końca, ja stawiam na jakość, a nie na bylejakość.
Absolutnie się z tobą nie zgodzę. To, ze bulisz dużo za tort, nie zawsze oznacza, że składniki są super jakości lub płacisz za coś wyjątkowego. Zazwyczaj płacisz za "firmę" tak jak w każdej innej branży. Wiadomo, że niektóre torty są lepsze, inne gorsze, ale na pewno nie mozna powiedzieć, że jak cosjest tańsze to bee i beznadziejne. Pokażę ci torty, które moim zdaniem są na prawdęprzepiękne i kosztują 35 zł/kg i powiedz mi, że są te torty są natryciane bitą śmietaną. Dodam, że są na prawde przepyszne. Ciasta i torty z tej cukierni mająjedna z najlepszych opinii, muślę że na równi z ciastami z 2 innymi bardzo drogimi cukierniami. Oczywiście widziałam i inne torty, np z serii czekoladowe szaleństwa, które są na prawde czekoladowym szaleństwem i budzą podziw i też kosztują 35 zł.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:05   #22
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Tort weseny

i jeszcze dwa
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:07   #23
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
My mamy możliwość zamówić tort przez właścicielkę sali - powiedziała nam że na 70 os. wyjdzie ok 350-400 zł...Teraz się zastanawiam czy oby nie za bardzo obniżyła cenę
firmy czasami mają podpisane umowy z cukierniami i ają ciasto duuużo taniej
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:31   #24
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Absolutnie się z tobą nie zgodzę. To, ze bulisz dużo za tort, nie zawsze oznacza, że składniki są super jakości lub płacisz za coś wyjątkowego. Zazwyczaj płacisz za "firmę" tak jak w każdej innej branży. Wiadomo, że niektóre torty są lepsze, inne gorsze, ale na pewno nie mozna powiedzieć, że jak cosjest tańsze to bee i beznadziejne. Pokażę ci torty, które moim zdaniem są na prawdęprzepiękne i kosztują 35 zł/kg i powiedz mi, że są te torty są natryciane bitą śmietaną. Dodam, że są na prawde przepyszne. Ciasta i torty z tej cukierni mająjedna z najlepszych opinii, muślę że na równi z ciastami z 2 innymi bardzo drogimi cukierniami. Oczywiście widziałam i inne torty, np z serii czekoladowe szaleństwa, które są na prawde czekoladowym szaleństwem i budzą podziw i też kosztują 35 zł.
Ale oczywiście masz prawo się nie zgadzać.
Wiem po prostu jakie są koszty wyprodukowania takiego tortu i za 30 zł/kg trzeba oszczędzac na czym się da.
Ja w Kielcach nie znalazłam za taką niską cenę smacznego tortu. Za wyższą też niestety ciężko.
Kilka z tych, które pokazałaś naprawdę mi się podoba i mogłabym zamówić. Ja w Kielcach takich ładnych i tanich nie znalazłam.
Być może smakuje mi coś innego niż zwykły śmietanowy tort.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 13:14   #25
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Ale oczywiście masz prawo się nie zgadzać.
Wiem po prostu jakie są koszty wyprodukowania takiego tortu i za 30 zł/kg trzeba oszczędzac na czym się da.
Ja w Kielcach nie znalazłam za taką niską cenę smacznego tortu. Za wyższą też niestety ciężko.
Kilka z tych, które pokazałaś naprawdę mi się podoba i mogłabym zamówić. Ja w Kielcach takich ładnych i tanich nie znalazłam.
Być może smakuje mi coś innego niż zwykły śmietanowy tort.
No dokładnie, chociaż te angielskie też zazwyczaj są śmietanowe Najlepiej spróbować czy jest dobry, bo czyjaś relacja może być nieobiektywna. Jest wielu ludzi, którym wiele do szczęścia nie trzeba i będą się zachwycać każdym ulepkiem
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 15:09   #26
ghola
Raczkowanie
 
Avatar ghola
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 323
Dot.: Tort weseny

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Ja w Kielcach nie znalazłam za taką niską cenę smacznego tortu. Za wyższą też niestety ciężko.
Proponuję zajrzeć do Bravo (koło Pepe Rosso), tam mają spory wybór i ceną nie straszą

nie miałam na myśli tortów marcepanowych (za takimi nie przepadam) ale i one są w cenie 40zł/kg (chociażby Sołtyki).
__________________
Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis
ghola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 15:45   #27
HerbADKA
Raczkowanie
 
Avatar HerbADKA
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 465
Dot.: Tort weseny

Są cukiernie, które liczą sobie ceny w granicach 80 -100zł za kg, ale jasno uprzedzają, że to dlatego, że będą żywe kwiaty na torcie.

Przyoszczędzić można na wszystkim, ale jak się robi tort 20kg to chyba 60zł/kg w górę to przesada. Przecież ten tort ze złota nie jest. Żaden z gości i tak nie zapamięta jak wyglądał i co miał w środku. Będą tylko pamiętać czy był smaczny czy nie.
HerbADKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 17:12   #28
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Tort weseny

Ja wypowiem się jako gość weselny

Jadłam już dużo tortów i powiem jedno-wszystkie torty z marcepanem były przeeesłodkie.

Co do tortów śmietanowych to super,ale trzeba uważać w upały i najlepiej podawać tuż po obiedzie

Ja będę mieć tort ze sprawdzonej cukierni,na pewno ze śmietaną na górze- kilka moich koleżanek miało takowe stamtąd i te torty były po prostu boskie
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 10:29   #29
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Tort weseny

Zgadzam się, że bardzo często płaci się za markę. W stolicy, w Złotych Tarasach jest "filia" cukierni Magdy Gessler. Maleńki kawałek ciasta kosztuje tam kilkanaście złotych. Nie wierzę, że restauratorka, zamawiając ilości hurtowe, płaci tak dużo za składniki, żeby aż tak windować ceny.
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37

Edytowane przez mysiak
Czas edycji: 2010-10-27 o 10:40
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.