Pomocy -misja ....świadkowa pana młodego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 12:44   #1
kluskapms08
Raczkowanie
 
Avatar kluskapms08
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 320

Pomocy -misja ....świadkowa pana młodego


Witam mam problem zostałam poproszona o bycie Świadkową od strony Pana Młodego-mojego kuzyna , od Panny Młodej też będzie Świadkowa,która to zajmie się pomocą Pannie Młodej więc na ślubie będzie solidarność jajników .....a ja zastanawiam się w jaki sposób pomóc kuzynowi jako świadkowa ...Urządzić mu kawalerski ???? chociaż to jakoś tak niezręcznie żeby baba przygotowywała... jestem w kropce pomocy.... Jak to zrobić ???? Jakieś propozycje ???

Pozrawiam
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
kluskapms08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 13:10   #2
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Pomocy -misja ....świadkowa pana młodego

proponuję wziąć od Młodego listę kumpli z którymi chciałby spędzić kawalerski i razem z nimi na pewno coś fajnego wymyślisz Panu Młodemu też wypada pomóc się ubrać, pojechać z nim po kwiaty (jako kobieta lepiej ocenisz jakość wykonania, może utargujesz upust ). Zapytaj się go, czego od Ciebie oczekuje. Nie martw się, na pewno sobie świetnie poradzisz. Bierz udział w zabawach, obtańcuj wujków, wypij za zdrowie Młodych z ciotkami
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 14:20   #3
natalka_rulez
Raczkowanie
 
Avatar natalka_rulez
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kaś ze śląska :) <B-B , Cz-Dz>
Wiadomości: 338
Dot.: Pomocy -misja ....świadkowa pana młodego

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Zapytaj się go, czego od Ciebie oczekuje
dokładnie Zapytaj w czym możesz mu pomóc, albo w czym on by chciał, abyś mu pomogła. Czy chciałby mieć wieczór kawalerski - wartom zapytać bo nie każdy chce. Ogólnie porozmawiajcie o tym jak on to widzi i sprawa się wyjaśni
__________________
Milion żyraf... narysuj i dołącz swoją

http://www.onemilliongiraffes.com/
natalka_rulez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 15:31   #4
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Pomocy -misja ....świadkowa pana młodego

kawalerski organizuje faktycznie świadek, a jeśli to świadkowa, to najlepszy przyjaciel. Niech się faceci bawią tak jak chcą i sami sobie zorganizują ten wieczór. Co do Ciebie, to pewnie na Twojej głowie będą obrączki, ale porozmawiaj z młodymi, który świadek będzie je miał pod opieką. Na weselu warto wznieść toast za parę młodą, powinno się też wystąpić razem do zdjęcia, bezwzględnie trzeba umieścić podpis w księdze, a resztę faktycznie dogadać z młodymi. Zapraszam Cię jeszcze tutaj, znajdziesz wiele cennych inspiracji:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=78389
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 18:25   #5
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Pomocy -misja ....świadkowa pana młodego

Nie chciałabym byćw takiej sytuacji, kicha mieć za partnera partnerkę :/ No ale musisz porozmawiaćz Panem Młodym, czego od ciebie oczekuje
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:27   #6
mordziula
Rozeznanie
 
Avatar mordziula
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 963
Dot.: Pomocy -misja ....świadkowa pana młodego

ja nie wiem czy ja z księżyca spadłam - głupio zapytam..ale nigdy w życiu niesłyszałam o dwóch dziewczynach świadkowych...tak to wogóle można jeśli chodzi o kościół? zawsze mi sie wydwalo ze chłopak ma za świadka chłopaka a dziewczyna dziewczyne..chyba że to tylko nasz proboszcz ma takie kosmiczne pomysły....
__________________
26.06.2010

I jestem Żoną
mordziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:38   #7
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Pomocy -misja ....świadkowa pana młodego

mordziula, płeć świadków jest dowolna, muszą być po prostu pełnoletni. Ale faktycznie sporadycznie spotyka się dwie świadkowe. Częściej jest świadek i świadkowa, albo dwóch świadków płci męskiej.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 19:54   #8
mordziula
Rozeznanie
 
Avatar mordziula
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 963
Dot.: Pomocy -misja ....świadkowa pana młodego

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
mordziula, płeć świadków jest dowolna, muszą być po prostu pełnoletni. Ale faktycznie sporadycznie spotyka się dwie świadkowe. Częściej jest świadek i świadkowa, albo dwóch świadków płci męskiej.
no to sprawa wyjaśniona...

a jeśli chodzi o wątek autorki to poproś kolegów kuzyna o pomoc w organizowaniu wieczoru kawalerskiego...a w dniu ślubu pomóż kuzynowi przypomnij o obrączkach,bukiecie dla panny młodej żeby niezostał w domu napewno przyda mu sie ktoś myślący o wszystkim bo pewnie lekkiego stresika będzie miał
__________________
26.06.2010

I jestem Żoną
mordziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 20:14   #9
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Pomocy -misja ....świadkowa pana młodego

u mnie na ślubie były 2 świadkowe, ale nie prosiliśmy o żadną pomoc (tylko podpisały się w urzędzie), ale co się tyczy świadka płci męskiej, to wiem, ze na weselach na których bywałam, roznosili oni wódkę, mam nadzieję, że to nie będzie należało do twoich obowiązków...
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 10:01   #10
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: Pomocy -misja ....świadkowa pana młodego

Taki mały off top:

Jak dla mnie "świadkowa" oznacza żonę/partnerkę "świadka".
Więc jeśli jest się świadkową, rozumiem, że ma się do pary i świadka. To niech on się zajmie organizacją wieczoru kawalerskiego, czy innych typowo męskich atrakcji.

Jeśli występujesz solo w tej ważnej roli to jesteś "świadkiem"

Tak samo jak Jadwiga Andegaweńska nie była "królową" , bo królowa to tylko żona króla. Ona sama rządziła, więc nosiła tytuł "króla".


A jako pani świadek pomóc możesz w wielu sprawach - wybór wiązanki ślubnej, jakichś dekoracji, np. auta, (jeśli zajmuje się tym już strona panny młodej, sądzę, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyś też się w te prace włączyła), jakieś fajne, zabawne dekoracje butelek z alkoholem.
Pomyśl nad sposobem roznoszenia alkoholu - czasem dekoruje się takie małe wózeczki drewniane i w nich rozwozi wódkę (śmiesznie jest, gdy uda się dostać taki mały klakson, który montuje się do dziecięcych rowerków. Przyczepi się go potem do tego wózeczka i przy wjeżdżaniu pojazdem alkoholowym na salę się trąbi ), możesz też zakupić dwa duże wiklinowe kosze, w których będzie roznoszona wódka i jakoś ładnie je udekorować wstążkami czy czym będziesz chciała (+np. dwa słomkowe kapelusze, które też będą przyozdobione i ubierane tylko w traksie procederu roznoszenia alkoholu ). Tylko na samym weselu lepiej przekaż te akcesoria i tym samym obowiązek roznoszenia wódki bliskim kolegom, braciom lub kuzynom pana młodego, czy pani młodej. Może jestem staroświecka, ale kobiecie jakoś niespecjalnie przystoi obdzielanie stołów wódką...

I jak piszą dziewczyny - najlepiej zapytaj młodych, w czym im możesz pomóc.

Na dwa, trzy dni przed weselem weź kartkę, usiądź spokojnie, przeanalizuj w głowie cały dzień ślubu i wesela i spisz sobie wszystkie czynności, które będzie trzeba w tym dniu wykonać - co skąd należy zabrać, o czym pamiętać, do kogo zadzwonić, komu o czym przypomnieć, upewnić się, że "coś tam"... itd. I w dniu samego ślubu miej tę kartkę pod ręką, zaznaczaj, odhaczaj, kontroluj. Kiedy będziesz mieć wszystko pod kontrolą, będziesz też bardziej opanowana i swoim spokojem i pomocą w ogarnięciu wszystkiego napewno bardzo pomożesz zestresowanemu Panu Młodemu

Powodzenia!
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...



Edytowane przez Isia83
Czas edycji: 2010-01-07 o 10:10
Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.