chirurgiczne usuwanie zęba - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-16, 17:20   #31
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Unhappy Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Naczytałam się strasznych rzeczy o wyrywaniu zęba na jednym z forum ..
A mianowicie.:


w piatek mialam chirurgiczny zabieg usuniecia prawej dolnej osemki.(...)
caly zabieg wygladal nastepujaco ostalam zastrzyk i na 5 min kazano mi udac sie do poczekalni.zaczelam czuc jak dretwieje mi prawa czesc twarzy.nastepnie musilam zalozyc taki zielony kaftan, aby podczas zabiegu nie zabrudzic ubrania.potem chirurg dal mi taki gorzkawy plyn ,ktorym musialam przez ok.30 sek. plukac zeby(wszystko po to ,aby slina nie byla gesta).siadlam na fotelu ,chirurg spirytusem oczyscil mi twarz, a pomocnik chirurga obwinal mi plecy i oczy chusta,zebym nic nie widziala.podczas zabiegu czulam(bez bolu) wszystkie naciecia i wyrywania poszczegolnych,uprzednio skruszonych kawalkow osemki,czulam zapach albo raczej smrud krwi(na szczescie nic nie bolalo).potem chirug zszyl mi dziaslo,widzialam tak przez mala szparke ze skrzywal taka igla przypominajaca haczyk na ryby.caly czas w buzi mialam wsadzony saczekj do odsysania krwi.chirurg wlozyl mi gruba gaze do buzi ,kazal zagryzc i po pol godziny wyrzucic.wszystko razem trwalo ok.30min.na odchodne dostalam zimny oklad(rekawica gumowa wypelniona zimna woda z lodem).jakies 5 min. po wszystkim zaczelo mi dzwonic w prawym uchu,zakrecilo mi sie w glowie,czulam jakbym zaraz miala zemdlec.horror zaczal sie dopiero w domu.przestalo dzialac mi znieczulenie,a lekarz nie przepisal mi ketanolu(najlepszy srodek na takie bole)bo stwierdzil ze bol u mnie bedzie maly,wystarczy ze wezme apap lub paracetamol(kupilam paracetamol i co 4 godziny jestem spuchnieta nie moge polykac bo mam bardzo opuchniete gardlo i policzek.mam okropny nastroj,jest mi poprostu zle.caly czas jjem lody i przykladam mrozone mieso na opuchlizne.nie moge spac na prawej stronie(...)


Ej czy naprawdę tak jest? juz za 5 dni mam wizyte
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 20:18   #32
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

ejzii - każdy przechodzi zabieg inaczej, a to, że niektórzy lubią wyolbrzymiać to jeszcze inna kwestia
Ja powiem, jak było u mnie: zastrzyk znieczulający, czekanie aż zacznie działać, wycięcie zęba - dosłownie chwilka, założenie szwów - tutaj poczułam jakieś tam ukłucie, co było bardziej nieprzyjemne, niż bolało. Potem do domu. Nie przepisali mi ketonalu, po zabiegu pojechałam na zajęcia - akurat wtedy robiłam prawko. Potem zeszło znieczulenie i trochę bolało, brałam ibuprom, jadłam jogurty i biszkopty/sucharki moczone w herbacie oraz rzeczy niezbyt twarde, gryzłam drugą stroną i było w porządku.
I nikt mi oczu żadną chustą nie zawiązywał, to jakieś chore
Wiadomo, nie jest to jakiś super przyjemny zabieg, ale nie ma dramatu
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 20:48   #33
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Jak ja wyrywalam kiedys zeba (ale nie zabiegowo tylko normalnie) to przez 3 dni brałam kilka ketonali na dzien :/ No i popijałam to piwem (wiem ze nie madre posuniecie ale nic nie działało, sam ketonal nie pomagał :/) A teraz mam ze 2 zeby do takiego usuniecia chirurgicznego i sie okropnie boje.. Dentysta to moj wrog nr. 1 :/
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 12:58   #34
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Okej ja już po wyrywaniu i mogę się wypowiedzieć...
Miałam bardzo zniszczona prawą dolną szóstkę i jedynie co można było z nią zrobić to ją usunąć. Pani chirurg dała mi 3 zastrzyki w dziąsło i trochę mi język zdrętwiał , a raczej jego prawa strona. Moje "wyrywnie" polegało na dłutowaniu i użyciu dźwigni ... Najpierw czymś nacisnęła tak mocno a potem zaczęła wykręcać ten korzeń na prawo i lewo... Dobra poszedł. Z kolejnymi był problem bo były bardzo zakleszczone w dziąśle.. Pod nosem zaklinała że nie daje rady tego usunąć i brała coraz grubsze te dźwignie czy dłutki. Momentami ból był straszny, myślałam że nie wytrzymam. A korzeń za nic nie chciał puścić Potem zaczęła coś wiercić... Powiedziała że się rusza ale wyrwać sie nie chce.. Złamał się... Dalej mi go wykręcała, naciskała i wszystko co możliwe;/ Dobraaa jest wyszedł ...
Dodam że ta asystentka trzymała mi szczękę i brała chusteczki żeby krew wycierać. Na koniec skomentowała że trzeba zaszyć żeby się pięknie goiło Wyobrażalam sobie że zacznie mi igłą z nitką przez dziąsło przekładac :O Ale to w całym zabiegu okazało się najprzyjemniejsze gdyż nic nie czułam żadnego zszywania.
Potem krew cos sie nie chciała utamować, musialam ostroznie wypluwać.. Teraz taki skrzep się zrobil,jak dotykam policzka to boli mnie to miejsce.. Ale już nie leci, nic nie opuchło, nie ma żadnych siniaków,a jak znieczulenie przestało dzialać nawet zadnego bólu nie czułam i teraz jestem szczęśliwa że sie go w końcu pozbylam.
Warto posiedzieć te 30 min i pocierpieć...
Ja może nie bylam za bardzo happy jak tam siedziałam gdyż nie przypadly mi do gustu te dwie baby... Jak poweidziałam "aaaa" (znak ze boli) to ona coś tam żebym się uspokoiła bo ją to denerwuje i stresuje jak pacjent tak robi:/ I ciągle komentowała jakie to ma słabe światło, że muszą wymienić, albo że ten ząb się mocno trzyma w tym dziąśle i trudno go wyrwać..
Jeszcze dodam że jak szwy za 10 dni nie odlecą musze iśc do dentysty żęby je przeciął.
Naprawdę jak macie zęba do usunięcia to nie czekajcie, tylko bierzcie się teraz póki was nie boli i nic się z nim nie dzieje.

ps. mam 16 lat.


_______
coraz bliżej do aparaciku
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 20:52   #35
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Ja tuż po porodzie miałam usuwaną ósemkę operacyjnie i zdecydowanie bardziej wolę poród
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 20:19   #36
gofiaczek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 23
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Hmmm jest tu jeszcze ktoś?

Mi po zębie została dziura i kawałek czarnek otoczki, skorupki, stomatolog powiedziała, że tego się nie podejmie i kazała iść do chirurga. Czy jeśli chce to zrobić w przychodni szpitalnej muszę mieć skierowanie i zrobione zdjęcie? Czy oni wykonują. strasznie się boję, ale w końcu chyba muszę cos zrobić z tym zebem,...

Pozdrawiam
gofiaczek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 20:29   #37
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Skierowanie musisz mieć na pewno, jak ze zdjęciem to nie wiem, najlepiej zadzwonić i zapytać
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 15:53   #38
gofiaczek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 23
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Dziękuje
gofiaczek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 07:19   #39
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja tuż po porodzie miałam usuwaną ósemkę operacyjnie i zdecydowanie bardziej wolę poród

Przerażasz mnie
mnie od 2och dni boli zab, mam juz spuchniete w srodku. bylam wczoraj u dentystyki, powiedziala tylko, ze ona mi tego nie moze zrobic i odeslala do chirurga szczekowego( posmarowala mi tylko okolice zeba aspiryna).
Powiedziala tylko ze 8 zachodzi mi na 7, i prawdopodobnie trzeba ja usunac. Zapisala mi adresy kilku lekarzy chirurgow ale zadnego skierowania nie dala.. czy bez skierowania tez mozna?
Wiem, ze to glupie pytanie, ale jak myslicie, jest szansa ze on przestanie bolec? albo ze w koncu sam wypadnie?

Boje sie dentysty
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 09:18   #40
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Im w gorszym stanie będzie ten ząb, tym jego usunięcie będzie trudniejsze i pewnie boleśniejsze. Nie, sam się nie wyleczy, nie przestanie boleć i raczej też nie wypadnie. Ludzie, mamy XXI wiek, to już nie te czasy, gdzie na wsiach rzemieślnicy rwali zęby na żywca!
Wiadomo, że nie jest to przyjemne, ale bez przesady. Myślę, że popsuty ząb jest bardziej bolesny niż jego usunięcie i gojenie się zebodołu.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 09:56   #41
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

No ok, ja wszystko rozumiem i wiem, ale stracha się ma i tyle. Tylko się cały czas zastanawiam czy bez skierowania mnie przyjmą do chirurga?
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 10:07   #42
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Nie, trzeba mieć skierowanie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:21   #43
Pluma_
Rozeznanie
 
Avatar Pluma_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 528
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Nie, trzeba mieć skierowanie.
?
Żeby iść do chirurga szczękowego nie trzeba mieć skierowania. Wiele gabinetów stomatologicznych (również tych, które mają podpisaną umowę z NFZ) świadczy zabiegi chirurgiczne.
Pluma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:27   #44
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Ja usuwałam w zeszłym roku 3 ósemki- chirurgicznie i w klinice mającej kontrakt z NFZ- nie musiałam mieć żadnego skierowania, wystarczyło zdjęcie szczęki.
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/


Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:47   #45
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

No to nie wiem, bo ja usuwałam 3 tygodnie temu jedną ósemkę, drugą będę usuwać jutro i trzeba mieć skierowanie do poradni chirurgii stomatologicznej, mimo że mają kontrakt z NFZ.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:01   #46
Pluma_
Rozeznanie
 
Avatar Pluma_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 528
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No to nie wiem, bo ja usuwałam 3 tygodnie temu jedną ósemkę, drugą będę usuwać jutro i trzeba mieć skierowanie do poradni chirurgii stomatologicznej, mimo że mają kontrakt z NFZ.
Hmm i wszystko jasne. W niektórych poradniach wymagane jest skierowanie do lekarza- chirurga. Jednak w większości, a zwłaszcza w zwyczajnych gabinetach stomatologicznych nie jest ono konieczne.
Pluma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 14:06   #47
trusssssssskaweczka
Raczkowanie
 
Avatar trusssssssskaweczka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 357
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Ja miałam usuwane dwie ósemki chirurgicznie w instytucie i skierowanie było niezbędne. Ale może to dlatego że to były poważniejsze zabiegi i zęby były niewyrżnięte. Jedną już widoczną usuwałam u tego samego chirurga ale w zwykłej przychodni to nie musiałam mieć tylko że tam się zgłosiłam z bólem i mają obowiązek mnie przyjąć i coś z tym zrobić.
trusssssssskaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 21:13   #48
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Ja usuwałam na NFZ w szpitalu i nie miałam żadnego skierowania. Za zdjęcie rtg pantomograficzne (czy jak mu tam ) musiałam sobie sama zapłacić.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 12:03   #49
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

no ja usuwałam w klinice stomatologicznej- największej i najlepszej w Krk, a sam zabieg był bardzo skomplikowany, bo miałam ósemki zakleszczone w kości i całkowicie niewykłute. Zabieg był na NFZ i bez skierowania, więc jak widać to zależy od "widzimi się" danej kliniki/lekarza.
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/


Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 14:06   #50
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Zdjęcie trzeba mieć (może poza jakimiś mega nagłymi przypadkami). Skierowanie - to już różnie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 20:37   #51
AgaaW90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

cześć wszystkim
mam do usunięcia siódemkę strasznie boje się dentysty a z usunięciem muszę udać się do chirurga co mnie przeraża
dzięki Waszym postom już trochę wiem czego się spodziewać, alee...
chciałam Was zapytać jak to będzie wyglądać jeśli mam kolczyk w języku... dentyście nie przeszkadza, ale jak to będzie przy wyrywaniu? bedzie przeszkadzać? będzie miało jakiś wpływ przy gojeniu?
pozdrawiam
AgaaW90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 21:04   #52
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Dzis spotkało mnie to czego sie zawsze okropnie balam-czyli wlasnie chirurgiczne usuwanie zeba U mnie wygladalo to podobnie jak we wszystkich opisanych tu przypadkach. Piszecie,ze u Was zabieg trwal 30 min...u mnie trwalo to ponad godzine. Niestety mialam cos nie tak z korzeniem i dentysta strasznie sie napracowal,a ja myslalam,ze zejde na tym fotelu Znieczulenie przestalo dzialac praktycznie odrazu po zabiegu i bol byl straszny. Dostalam recepte na Ketonal i antybiotyk,a za tydzien zdjecie szwow. Trzeba uwazac przy mimice twarzy,jedzeniu-jeden zbyt gwaltowny odruch i bol gwarantowany. Najgorsze jest to,ze przez kilka dni trzeba jesc zimne i raczej plynne rzeczy. nie jestem zwolenniczka jogurtow,serkow itp,ale trudno. Za to bez wyrzutow opycham sie lodami-cos jesc trzeba no i ulge tez przynosza
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 08:27   #53
zefirek12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

witam, tak czytam i oczy przecieram z niedowierzenia, że może mnie tez to czeka. a właściwie ekstrakcja zawiązki ósemki... czy ktos miał taki zabieg? czy jest to zabieg robiony w narkozie? strasznie się boję...
zefirek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 08:56   #54
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

W znieczuleniu miejscowym. I nie ma się czego bać.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 18:53   #55
ekrystal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 183
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

No to teraz ja się dopisze. W ubiegły czwartek miałam wyrwaną górna ósemkę.
Na wstępie musze zaznaczyć że straszna panikara ze mnie i nadwrażliwiec nawet czyszczenie kamienia nazębnego mnie boli, wiec jak mi koleżanki naopowiadały jaki to ból to małam postanowienie za nic w zyciu nie dac sobie nic wyrwać.
Do dentysty poszłam na luzie bo tylko na wizyte kontrolną ( górne ósemki wyrosły mi niedawno i to dosyć krzywo tak że naciskały na reszte zębów - dentysta stwierdził że mogą pokrzywić wszystkie zdrowe zęby w dodatku co jakiś czas czułam ból z tego powodu).
Jak usłyszałam o wyrywani to sie zaczęłam nieco denerwować (wcześniej byłam z mężem na wyrywaniu 6ki byla bardzo zniszczona doslownie w kilku kawalkach i troche trwalo zanim udalo sie ja wyjac. Ja juz wtedy malo nie zemdlalam jako widz.) Ze mam cudownego dentyste to stwierdzil ze nie moze mnie wypuscic i pozwolic sie stresowac do kolejnej wizyty. I tak jakos troche to trwalo ale udalo mu sie mnie przekonac ze nie ma co odkladac wizyty, ostatecznie po 15 minutach poddalam sie.
Samo znieczulenie nie bylo zle (choc mialam wrazenie ze bolalo bardziej niz przy innych zebach- moze ze stresu). Potem poszlo juz gladko,trwalo dokladnie pare sekund , dentysta zna mnie dobrze- wie ze taka panikara ze mnie, wiec zabral mi okulary zebym nie widziala co mi do buzi wklada (mam dosyc duza wadewzroku) i caly czas zagadywal. Nawet nie poczulam szarpniecia i bylam bardzo zdziwiona ze to juz.
Nic mnie wogole nie bolalo na dodatek 2 godziny pozniej poszlam do pracy. Krwawienie po kilku godzinach ustalo calkowicie. Naprawde nie ma co panikowac grunt to znalezc dobrego stomatologa. Moj nie byl chirurgiem szczekowym ale specjalizuje sie w ekstrakcjach wiec ma wprawe.

Trzymam kciuki za was dziewczyny nie zwlekajcie bo jak pozwolicie zeba sie zepsuc bedzie o wiele gorzej.
ekrystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 16:37   #56
ilonka934
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 4
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Odkopuję temat, szukam dobrego chirurga do wyrwania 8 w Warszawie, pomożecie?
Szukam kogoś zaufanego no i z dobrymi znieczuleniami - straszna ze mnie panikara.
ilonka934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 12:58   #57
mira80
Raczkowanie
 
Avatar mira80
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 80
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Cytat:
Napisane przez ilonka934 Pokaż wiadomość
Odkopuję temat, szukam dobrego chirurga do wyrwania 8 w Warszawie, pomożecie?
Szukam kogoś zaufanego no i z dobrymi znieczuleniami - straszna ze mnie panikara.
Myślę, że znieczulenie jest wszędzie takie samo Ja usuwałam 8 na NFZ i nie czułam żebym dostała coś gorszego ;p
mira80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 09:39   #58
ilonka934
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 4
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Cytat:
Napisane przez mira80 Pokaż wiadomość
Myślę, że znieczulenie jest wszędzie takie samo
No ja właśnie gdzieś słyszałam/ czytałam, że nie... albo może dawki inne dają?
ilonka934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-23 10:39:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.