Czy zawsze jesteście nieomylne zgadując kto czym "zapachniał"? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-11, 13:58   #1
MARTECZKA
Rozeznanie
 
Avatar MARTECZKA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 848

Czy zawsze jesteście nieomylne zgadując kto czym "zapachniał"?


Wątek może idiotyczny,ale nie znalazłam nic co dałoby mi "ukojenie" przeszukując inne wątki. Otóż jestem wściekła na siebie i zadałam sobie ostatnio pytanie,czy ja jestem jakiś matołek,bo przecież zawsze intensywnie wwąchuję się w ludzi spotykanych,mijanych na ulicy, w tramwajach i bardzo często,ba! kilka razy dziennie czuję coś i - obojętnie czy mi się to podoba czy nie - znam ten zapach,niby dokładnie WIEM co to jest,pamiętam co to jest sprzed lat,albo nawet sama tego kiedyś używałam,lub jest to nowość,którą właśnie tydzień temu wąchałam ale po prostu NIE POTRAFIĘ sobie przypomnieć nazwy.

Prawie doprowadza mnie to do łez,bo wiem i nie wiem równocześnie.Pewnie,że różne zapachy różnie pachną na ludziach,ale jest mnóstwo tych charakterystycznych,wstyd ich nie poznać,a jednak nie umiem podać nazwy konkretnych perfum. Też tak miewacie?
MARTECZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 15:13   #2
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Czy zawsze jesteście nieomylne zgadując kto czym "zapachniał"?

Cytat:
Napisane przez MARTECZKA Pokaż wiadomość
Wątek może idiotyczny,ale nie znalazłam nic co dałoby mi "ukojenie" przeszukując inne wątki. Otóż jestem wściekła na siebie i zadałam sobie ostatnio pytanie,czy ja jestem jakiś matołek,bo przecież zawsze intensywnie wwąchuję się w ludzi spotykanych,mijanych na ulicy, w tramwajach i bardzo często,ba! kilka razy dziennie czuję coś i - obojętnie czy mi się to podoba czy nie - znam ten zapach,niby dokładnie WIEM co to jest,pamiętam co to jest sprzed lat,albo nawet sama tego kiedyś używałam,lub jest to nowość,którą właśnie tydzień temu wąchałam ale po prostu NIE POTRAFIĘ sobie przypomnieć nazwy.

Prawie doprowadza mnie to do łez,bo wiem i nie wiem równocześnie.Pewnie,że różne zapachy różnie pachną na ludziach,ale jest mnóstwo tych charakterystycznych,wstyd ich nie poznać,a jednak nie umiem podać nazwy konkretnych perfum. Też tak miewacie?
MARTECZKO, to zupelnie, jakbys o mnie pisala doskonale rozpoznaje zapach, ale nie potrafie skojarzyc, ktore to konkretnie perfumy.

Rowniez strasznie mnie to irytuje i przyprawia o glowkowanie
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 15:56   #3
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Czy zawsze jesteście nieomylne zgadując kto czym "zapachniał"?

Ja zawsze rozpoznam In Blacka. Bez względu na kim jest...
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 16:12   #4
Chatte96
Zadomowienie
 
Avatar Chatte96
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 345
Dot.: Czy zawsze jesteście nieomylne zgadując kto czym "zapachniał"?

Częściej zdarza mi się, że odgaduję nazwy znanych mi perfum - zwłaszcza tych używanych już kiedyś przeze mnie.
Chatte96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 16:40   #5
MARTECZKA
Rozeznanie
 
Avatar MARTECZKA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 848
Dot.: Czy zawsze jesteście nieomylne zgadując kto czym "zapachniał"?

Ja mam wrażenie,że odgadłabym moje dwie licealne zmory - czarny wykrzyknik i vannilla fields,ale tym się już nikt nie psika
MARTECZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 17:42   #6
Dallale
Rozeznanie
 
Avatar Dallale
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 718
Dot.: Czy zawsze jesteście nieomylne zgadując kto czym "zapachniał"?

Rzadko czuję perfumy na ludziach spotkanych w tramwaju, na uczelni itd. Ale jeżeli już, to najczęściej je rozpoznaję, wydaje mi się, że mam dobrą pamięć zapachową Co ciekawe, wśród ludzi, których mijam na ulicy, najpiękniej pachną starsze panie- od jednej wyczułam Classique JPG, od drugiej Nu, oba urzekające
Ale pamiętam sytuację, kiedy nie mogłam odgadnąć czego użyła dziewczyna stojąca ze mną na przystanku, a jej perfumy były naprawdę cudne, tajemnicze, trochę orientalne. Dopiero po pewnym czasie i głębszej analizie zorientowałam się, że to...Coco Mademoiselle Wtedy był szczyt ich popularności, ale na tej dziewczynie były piękne i wyjątkowe, na mnie tak nie pachną, niestety
__________________

Dallale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.