Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy) - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-28, 09:49   #661
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

i jeszcze poprosze o analize:
Carrot & Rice Bean Shampoo Bar

Ingredients: Saponified oils of Carrot, Horse Tail, Nettle, and Neem
Leaf infused Olive Oil, Coconut Oil, Palm Oil, Red Palm Oil, Castor Oil,
Jojoba Oil, Shea Butter, Cocoa Butter, Palmarosa, Litsea Cubeba,
Sweet Orange, Benzoin, Cedarwood, Bay Leaf Essential Oils, Aloe
Vera Extract.
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 09:58   #662
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Forte Sweden, Mrs. Potter's, Balsam z ekstraktem z ginkgo biloba

Aqua, Cetaeryl alcohol, cetrimonium chloride, isopropyl myristate, dimethicone copolyol, gingko biloba extract, benzophenone-3, parfum, isopropyl alcohol, propylene glycol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, citric acid, ci 19140
Bez cudów i zachwytów - porządna odzywka na co dzień lub do mycia.

Jest emolient oraz antystatyk, który będzie odpowiadał za mycie. Później silikon zmywalny wodą oraz ekstrakt z gingko biloba. Tutaj najprawdopodobniej w funkcji antyoksydantu (czyli sprawi, że nasze włosy będa sie wolniej starzeć).
Nadto filtr UV (nalezy pamiętać, że nie będzie działac, jeśli zmyjemy go za szybko oraz nie wiemy też o jakiej jest mocy. Może wzmocnić działanie produkty z filtrem bez spłukiwania).
Po zapachu humektant ropopochodny - małe szanse na skuteczne działanie.

Niezgodny z cg (w wersji ortodoksyjnej)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 10:03   #663
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Forte Sweden, Mrs. Potter's, Balsam z ekstraktem z arniki

Aqua, Cearyl alcohol, cetrimonium chloride, isopropyl myristate, dimethicone copolyol, arnica montana flower extract, parfum, isopropyl alcohol, propylene glycol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, citric acid, limonene, linalool, ci 19140
Bardzo podobna do odżywki z ekstraktem z gingko. Różnią się raptem ekstraktem i tym, że tu nie ma filtra UV.

Produkt będzie nadawał sie do mycia.

Jest zatem emolient i antystatyk (odpowiedzialny za mycie). Nadto zmywalny wodą silikon oraz wyciąg z kwiatu arniki (podejrzewam, że będzie działał antyspetycznie i łagodząco, co może ukoić podrażniony skalp).
Po zapachu humektant ropopochodny.

Niezgodna z ortodoksyjnym cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 10:14   #664
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Witam, proszę o analizę szamponu Biały Jeleń z chlorofilem.

Skład:
aqua, sodium laureth sulfate, cocamide DEA, cocamidopropyl betaine, decyl glucoside, lauryldimonium hydroksypropyl hydrolized wheat starch, laureth-7 citrate, gossypium herbaceum seed extract, barfum, trimetylolpropane triolate (and) laureth-2, citric acid, tetrasodium EDTA, DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolion e, methylisothiazolinone, urea, disodium phosphate, biotin, diethylhexyl syringylidene malonate, caprylic/capric triglyceryde, peg-14 m, cl 75810.

Czy jest on zgodny z metodą CG?
Na początku mamy tu mieszaninę surfaktantów, substancji myjących i pianotwórczych zarówno tych klasycznych jak i delikatniejszych, łagodzących. Następnie naturalne (plus dla producenta!) antystatyki (pochodna skrobii pszenicznej) i sqadniki kondycjonujace - extrakt z nasion bawełny. Po zapachu (a więc w niewielkich ilościach) jako sqadniki warte wspomnienia można wymienić: nawilżający mocznik, odżywczą biotynę (wit.H), oraz obiecany przez producenta chlorofil.

Szampon zgodny z CG.
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 10:20   #665
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Mypa, Aloe Vera, Expres leave in conditioner

Aqua, aloe barbadensis leaf juice, alcohol denat, glycerin, pentylene glycol, panthenol, niacinimide, serine, urea, sorbitol, allantoin, sodium lactate, lacit acid, sodium chloride, guar hydroxypropyl trimonium chloride, parfum, linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, geraniol
Byłaby to całkiem fajna odżywka, gdyby nie denat na 3 miejscu składu.
Co prawda pełen dobroci ekstrakt z aloesu, nagromadzenie humektantów, antystatyk oraz substancji działających zarówno jak humektanty, jak i kondycjonery (zabezpiecza włos przed ucieczką wody) może spowodować, że włosy nie ulegną wysuszeniu.
Warto jednak dokładnie obserwować włosy.

Z dobroci: pantenol - wit. B5, niacynamid - wit. B3, mocznik, sorbitol, allantoina (regeneruje uszkodzone komórki), kwas mlekowy (wygładzi i wzmocni), sodim lactate (podziała antybakteryjnie).

Na czerwono substancje wzbudzające moje wątpliwości - zarówno sól, jak i kondycjoner.

Ze wzdlęgu na kondycjoner może być niezgodna z cg
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 10:47   #666
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

dziękuję za analizy

ta odżywka Joanny tylko u mnie leży, miałam wrażenie, że nie nawilża i tylko dziwnie usztywnia włosy, żel mam 4 ale też może raz go użyłam (coś mi brak przekonania) a Mypa jest dla mnie bardzo przyjemna, chociaż bardzo szybko się kończy
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 11:14   #667
201705071037
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Bardzo proszę o analizę tych dwóch kosmetyków firmy Olivelia. Kupiłam je z ciekawości na wakacjach w Grecji

Sunscreen Lotion
Ingredients: Aqua, Glycerin, Butylene Glucol, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Ethylhexyl, Methoxycinnamate, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Aloe Barbadensis (Leaf Juice), Panthenol, PPG-26 Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Amodimethicone, C11-15 Pareth-7, Laureth-9, Trideth-9, Trideceth-12, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Phytate, Benzyl Alcohol, Parfum, Benzyl Salicylate, Eugenol, Benzyl Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl lonone.


Hair Conditioner (odżywka do spłukiwania)
Ingredients: Aqua, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Simmondesia Cinensis (Jojoba) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Butylene Glycol, Aloe Barbadensis (Leaf Juice) Gel, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Polyquaternium-37, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-6, Panthenol, Polyquaternium-59, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Amodimethicone, Trideceth-12, Quaternium-80, Isopropyl Palmitate, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool.
201705071037 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 12:09   #668
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Syrenko, Jumaatt pieknie prosze o analizy ponizszych produktow, jestem okropna, uzalezniona i nawet nie mysle o terapii odwykowej, wynalazlam na BC nowa serie Curl Harmony i wyglada dla mnie bosko, opakowania maja bardzo skromne ale wydaje mi sie ze skaldy sa fajne, najbardziej podoba mi sie maska, mam podobna skladowo maske ale ma tez parafine i choc ma rewelacyjny efekt na wlosach to nie moge czesto stosowac a ta z Curl Harmony bylaby idealna, generalnie podobaja mi sie wszystkie produkty

a dodatkowo na koncu nowosc z Crown Pride - uwielbiam zapach kawy i pewnie dlatego tak mnie kusi, to taki kremik olejkowy na wloski zwlaszcza na koncowki

Creamy Shampoo/ Curl Harmony
Glyceryl Oleate, Panthenol, Glycerine, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Phenoxyethanol,Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Parfum

Cleansing Conditioner/ Curl Harmony

Aqua, Glycerine, Cetyl Alcohol, Mentha X piperita (Peppermint), Behentrimonium Methosulphate, Cetearyl Alcohol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (Guar Gum), Hydrolysed Corn and Wheat Protein, Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil , Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Silk Amino Acid Powder, Citrus limonum (Lemon Essential Oil), Lactic Acid, Limonene.

Leave-In Conditioner/ Curl Harmony

Aqua, Behentrimonium Methosulphate, Cetearyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond Oil),Glycerine, Panthenol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Parfum, Silk Amino Acid Powder, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lactic Acid.

Hydrating Conditioner/ Curl Harmony


Aqua, Persea gratissima (Avocado Oil), Behentrimonium Methosulphate, Cetearyl Alcohol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (Guar Gum), Glycerine, Hydrolysed Corn and Wheat Protein, Panthenol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Parfum, Silk Amino Acid Powder, Lactic Acid

Intensive Repair Deep Conditioner/ Curl Harmony

Aqua , Behentrimonium Methosulphate, Cetearyl Alcohol,ᅠCocos Nucifera (Coconut Butter), Butyrospermum parkii (Shea Butter), Simmondsia chinensis (Jojoba) Oil, Hydrolysed Corn and Wheat protein, Cetyl Alcohol, Panthenol, Glycerine, DL-Alpha Tocopherol (Vitamin E), Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Parfum, Silk Amino Acid Powder, Lactic Acid.

Mowrah and Coffee/ Crown Pride


Ingredients- Madhuca latifolia (mowrah) butter, Magnifera indica (mango) butter, Ricinus communis (castor) oil, Coffea Arabica Seed Oil (and) Hydrogenated Vegetable Oil (coffee butter), Prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, Tocopherol.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 14:19   #669
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Visine Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tych dwóch kosmetyków firmy Olivelia. Kupiłam je z ciekawości na wakacjach w Grecji

Sunscreen Lotion
Ingredients: Aqua, Glycerin, Butylene Glucol, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Aloe Barbadensis (Leaf Juice), Panthenol, PPG-26 Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Amodimethicone, C11-15 Pareth-7, Laureth-9, Trideth-9, Trideceth-12, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Phytate, Benzyl Alcohol, Parfum, Benzyl Salicylate, Eugenol, Benzyl Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl lonone.
Zgodnie z nazwą powinna chronić przed słońcem i rzeczywiście jest filtr UV, choć dopiero na 5 miejscu. Nadto kilka fajnych składników: humektanty (wit. B5 dośc daleko w składzie), ekstrakt z liści winogron (zwykle w funkcji antyoksydanta) i sok z aloesu (będzie nawilżać i wzmacniać). Nadto emolienty w naturalnej formie - olej słonecznikowy i oliwa z oliwek (myslę, ze też wspomogą efekt ochrony przed płowieniem koloru wlosów).

Widzę też 2 kondycjonery w tym polimer - silikon amodimethicone. Polecze włos ochronnym filmem, co zapobiegnie utracie wilgoci. Trzeba jednak będzie ragularnie zmywać szamponem.

Naprawdę fajny lotion, choć ze względu na ilość zapachów i substancji konserwujących trzymałabym z daleka od skalpu.

Zawiera glicerynę.
Niezgodny z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 14:39   #670
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Visine Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tych dwóch kosmetyków firmy Olivelia. Kupiłam je z ciekawości na wakacjach w Grecji

Hair Conditioner (odżywka do spłukiwania)
Ingredients: Aqua, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Simmondesia Cinensis (Jojoba) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Butylene Glycol, Aloe Barbadensis (Leaf Juice) Gel, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Polyquaternium-37, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-6, Panthenol, Polyquaternium-59, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Amodimethicone, Trideceth-12, Quaternium-80, Isopropyl Palmitate, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool.
Ciekawie się zaczynało, ale im dalej w las...
Na początek mnóstwo sympatycznych emolientów łącznie z olejkiem z awokado i jojoba. Później ekstrakty z oliwek (choć niewiem, czy nie powinnam oznaczyć jako emolient), aloesu i pestek winogron (pewnie idzie o antyoksydanty) oraz antystatyki i humektanty (B5 znów dośc daleko).
Naliczyłam aż 4 polimery w tym 2 silikony: amodimethicone i q-80. Nadto kondycjoner, który wzmocni ich działani pokrywając włosy filmem zapobiegającym utracie wody.
Dodatkowo konserwant disodium EDTA, który ma złą prasę - podobno podraznia skalp.

Na pewno po użyciu tej maski włosy będa błyszczeć. Możliwe jednak obciążenie (q-80 i sporo emolientów), szczególnie po uzyciu odżywki jako myjadła.

Zawiera glicerynę.
Niezgodny z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 15:43   #671
BlueSunshine
Zakorzenienie
 
Avatar BlueSunshine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 3 175
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Hej, wydaje mi się że nie było składu tego szamponu, jeśli to nie problem to byłabym wdzięczna za analizę.

nazwa : Pollena-Ostrzeszów, Biały Jeleń, Hipoalergiczny szampon do włosów z bawełną

link do KWC

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein and Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Strach, Laureth-7 Citrate, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Parfum, Trimethylolpropane Trioleate (and) Laureth - 2, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Polysorbate 20, PEG- 20 Glyceryl Laurate, Tocopherol, Linoleic Acid, Retinyl Palmitate, DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Capryiic/Capric Triglyceride, PEG - 14 M.

Czy jest zgodna z metodą CG? i czy da się nim zmywać oleje z włosków? dziękuję z góry bardzo za analizę

(wklejam zdjęcie wydaje mi się że dobrze przepisałam skład, ale mogłam się gdzieś machnąć, link do zdjęcia: https://wizaz.pl/forum/attachment.php?attachment id=3286535&ads=1&d=128032 6705&coremetrics=gemius. (zdjęcie autorstwa xxxMikixxx)

EDIT: to od razu jeszcze maseczkę wrzucę żeby nie robic bałaganu w wątku z nowymi postami


nazwa: Pettenon Cosmetici, Dolce latte (Maska z proteinami mlecznymi)

link do KWC

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipamytoylethyl Hydroxyethylomonium Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonimu Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchlorisothiazolione , Sodium Cocoyl, Glutamate, Methylisothazolinone
__________________
Czasami przychodzi taki moment w życiu, kiedy należy przestać przemierzać oceany dla ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla nas kałuży..

Edytowane przez BlueSunshine
Czas edycji: 2010-07-29 o 11:43 Powód: Dopisek
BlueSunshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 19:31   #672
Donka94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 585
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Procter & Gamble, Pantene Pro-V Aqua Light, Lekkie i Mocne, Lekki szampon do włosów cienkich i przetłuszczających się

aqua, sodium lauryl sulfate, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, sodium citrate, citric acid, sodium xylenesulfonate, parfum, cocamide MEA, sodium benzoate, tetrasodium EDTA, PEG-60 almond glycerides, butylphenyl methylpropional, panthenyl ethyl eter, panthenol, guar hydroxypropyltrimonium chloride, benzyl alcohol, linalool, hexyl cinnamal, limonene, benzyl salicylate, magnesium nitrate, hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, methylchloroisothiazolino ne magnesium chloride, methylisothiazolinone, fumaric acid

bardzo proszę o analizę
Donka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 20:11   #673
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Creamy Shampoo/ Curl Harmony
Aqua, Sodium Cocoyl Isethionate, Disodium Cocoamphodiacetate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Panthenol, Glycerine, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Phenoxyethanol,Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Parfum


Przyjemny szampon Po łagodnych detergentach mamy emolient, który re-natłuści włosy i utworzy na nich ochronny film. Na plus dodatkowo pantenol, który wzmocni i nawilży włosy oraz nawilżająca gliceryna. Nawilżająco zadziała również Caprylyl Glycol, który dodatkowo ma działanie bakteriobójcze, co pozwala zmniejszyć liczę konserwantów.
W składzie występuje również kationowy składnik antystatyczny, który ułatwi rozczesywanie włosów oraz zadziała kondycjonująco, wyrównując strukturę włosa.
Reszta zapach i konserwanty.

Szampon niezgodny z CG ze względu na obecność
Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride.

jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 20:42   #674
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Intensive Repair Deep Conditioner/ Curl Harmony

Aqua , Behentrimonium Methosulphate, Cetearyl Alcohol, Cocos Nucifera (Coconut Butter), Butyrospermum parkii (Shea Butter), Simmondsia chinensis (Jojoba) Oil, Hydrolysed Corn and Wheat protein, Cetyl Alcohol, Panthenol, Glycerine, DL-Alpha Tocopherol (Vitamin E), Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Parfum, Silk Amino Acid Powder, Lactic Acid.
Mocno emolientowa odżywka. Emolienty występują w różnorakiej formie: mamy alkohole tłuszczowe, który natłuszczą i zmiękczą włosy. Mamy również dobrą mieszankę olejową: olej kokosowy i masło shea, które wnikną we wnętrze włosa, wzmacniając je oraz olej jojoba, który z kolei ma budowę podobną do naturalnego ludzkiego sebum i tym samym utworzy na włosie ochronną warstwę. Wracając do początku składu znajduje się tam wytworzony z oleju rzepakowego środek antystatyczny, który zapobiegnie plątaniu się włosów, elektryzowaniu i wyrówna powierzchnię. Ze środków nawilżających wzmacniający włosy pantenol i gliceryna. Oprócz przenikających olejów na miano maski głęboko odżywiającej odżywka ta zasługuje również dzięki hydrolizowanym proteinom, które (o ile są odpowiednio małe) przenikną do wnętrza włosa i go wzmocnią. Proteina również przy końcu składu w postaci sproszkowanego jedwabiu. W składzie jeszcze działająca antyoksydacyjnie witamina E i konserwanty.

Odżywka zgodna z CG

Edytowane przez jumaatt
Czas edycji: 2010-07-28 o 21:26 Powód: dopisek
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:25   #675
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

Mowrah and Coffee/ Crown Pride
Ingredients- Madhuca latifolia (mowrah) butter, Magnifera indica (mango) butter, Ricinus communis (castor) oil, Coffea Arabica Seed Oil (and) Hydrogenated Vegetable Oil (coffee butter), Prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, Tocopherol.

Jest tak jak napisałaś - masełkowo-olejowy skład, nadający się na końcówki, ewentualnie przygładzenie wierzchniej warstwy włosów. W roli głównej masło Mowrah, otrzymywane z indyjskiego drzewa Bassia Iatifolia, które jest emolientem i ze względu na skład kwasów tłuszczowych może nie tylko natłuszczać, ale także wzmacniać włosy. Dalej masło mango, olej rycynowy, olej i masło kawowe oraz olej ze słodkich migdałów, który powinien nabłyszczyć włosy. A to wszystko w towarzystwie stabilizującej i chroniącej przed oksydacją witaminy E.

Zgodne z CG

Edytowane przez jumaatt
Czas edycji: 2010-07-28 o 21:27 Powód: dopisek
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:41   #676
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Poproszę o analizę: MATRIX Curl.life defining system Contouring milk - mleczko podkreślające do włosów normalnych i cienkich.

Skład: aqua/water, propylene glycol, cetyl alcohol, diglycol/chdm/isophthalates/sip, copolymer, dimethicone, stearyl alcohol, phenoxyethanol, carbomer, isoceteth-20, triethanolamine, methylparaben, parfum/fragrance, disodium edta, propylparaben, laureth-23, butylphenyl methylpropional, linalool (D5202/2).
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:43   #677
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20976661]poprosze o analize Curls Milkshake
Ingredients: Purified water, certified organic aloe barbadensis leaf juice, cetearyl alcohol, behentrimonium methosulfate, jojoba oil, cetrimonium chloride, soy protein, soyamidoprpylkonium chloride, allantoin, soy lecithin, sweet almond milk, coconut milk, aloe vera milk, milk amino acids, buttermilk, arnica extract, lavender extract, chamomile extract, white tea extract, sodium benzoate, potassium sorbate, fragrance.
[/QUOTE]

Skład jest zróżnicowany; na pierwszym miejscu bogaty w witaminy humektant (przyciąga i wiąże wodę z otoczenia - nawilża): sok aloesowy; w dalszej kolejności występują antystatyki oraz emolienty (w tym olej jojoba). Wszystko to, razem z czterema mleczkami (migdałowy, kokosowy oraz aloesowy), zapewni dobre nawilżenie włosów, ich wygładzenie, ułatwi rozczesywanie, zredukuje ładunek elektrostatyczny.
Pod koniec składu kilka ekstraktów (arnika, lawenda, rumianek), które w zależności od formy/wielkości mogą mieć potencjał wzmacniający; lecytyna sojowa będąca zarówno emolientem jak i antystatykiem oraz łagodząca alantoina.

Skład zgodny z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:49   #678
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę: MATRIX Curl.life defining system Contouring milk - mleczko podkreślające do włosów normalnych i cienkich.

Skład: aqua/water, propylene glycol, cetyl alcohol, diglycol/chdm/isophthalates/sip copolymer, dimethicone, stearyl alcohol, phenoxyethanol, carbomer, isoceteth-20, triethanolamine, methylparaben, parfum/fragrance, disodium edta, propylparaben, laureth-23, butylphenyl methylpropional, linalool (D5202/2).
Podkreślające, czyli powinny być polimery, do cienkich i normalnych, czyli nie powinno być za dużo emolientów i kondycjonerów.
Tak też jest - raptem 2 emolienty, choć ten drugi może również być stabilizatorem emulsji.
Nadto 1 humektant, który ma właściwości nieco usztywniające, przyczyni się więc do lepszego utrwalenia.
Polimery - pierwszy dość złożony będzie odpowiedzialny za tworzenie filmu na włosie, drugi zaś to często stosowany silikon. Mleczko będzie więc wymagało stosowania szamponu.

Nadto pojawiają się 2 parabeny i inny konserwant, który uważa się za drażniący.

Zawiera parabeny.
Niezgodny z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 12:14   #679
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Eloe, dziękuję
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 12:15   #680
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20976661]
Kissi Seed Pro-V Hair Conditioner
Ingredients:

Aloe Vera Leaf Juice
, Castor Seed Oil, Almond Oil, Nettle,
Amalaki herb
, Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Camellia Kissi Seed Oil, Herbal Oil Complex, Glycerin, Panthenol Vitamin B5, Tocopherol (Vitamin E), Allantoin, Wheat PRO Plus, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid[/QUOTE]

Ciekawa odżywka, wg składu aloesu a nie wody jest tu najwięcej; aloes jest humektantem, nawilża przyciągając i wiążąc wodę z otoczenia, zawiera witaminy, mikroelementy, aminokwasy. Odżywka bogata jest w oleje: rycynowy, migdałowy, kameliowy oraz bliżej niezidentyfikowany olejowy kompleks ziołowy. Wszystkie razem wraz z alkoholem tłuszczowym, który podobnie jak oleje jest emolientem otulą włos filmem, który zapobiegnie nadmiernej utracie wody; olej rycynowy dodatkowo może nabłyszczyć włosy.
Na początku składu występują dwa ekstrakty roślinne, oba korzystne włosów, jest to pokrzywa oraz amla; amla ma mieć właściwość poprawy skrętu, jest bogata w witaminę C;
Początek składu zawiera również antystatyk, który zredukuje elektryzowanie, wygładzi i ułatwi rozczesywanie.
Pod koniec składu mamy wzmacniający pantenol, witaminę E będącą antyoksydantem, łagodzącą alantoinę oraz Caprylyl Glycol, który jest zarówno emolientem jak i antystatykiem, kondycjonuje włosy. Odżywka zawiera również niezidentyfikowany Wheat Pro Plus.

Zgodna z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 12:59   #681
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez BlueSunshine Pokaż wiadomość
Hej, wydaje mi się że nie było składu tego szamponu, jeśli to nie problem to byłabym wdzięczna za analizę.

nazwa : Pollena-Ostrzeszów, Biały Jeleń, Hipoalergiczny szampon do włosów z bawełną

link do KWC

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein and Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Strach, Laureth-7 Citrate, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Parfum, Trimethylolpropane Trioleate (and) Laureth - 2, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Polysorbate 20, PEG- 20 Glyceryl Laurate, Tocopherol, Linoleic Acid, Retinyl Palmitate, DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Capryiic/Capric Triglyceride, PEG - 14 M.

Czy jest zgodna z metodą CG? i czy da się nim zmywać oleje z włosków? dziękuję z góry bardzo za analizę
sqad podobnego szamponu Biały Jeleń został już zanalizowany, wymienię więc tylko różnice między nimi.
A różnice są niewielkie; sqad szamponu wklejonego przez Ciebie jest nieco bogatszy: zawiera pochodne protein pszenicy, które kondycjonują i nawilżają włos, działają antystatycznie; po zapachu (a więc w niewielkich ilościach) znajduje się też humektant, wyciąg z liści herbaty chińskiej, wit. E (tutaj głównie jako antyoxydant) oraz kwas linolowy, który jest zarówno emolientem, sqadnikiem kondycjonującym włosy i zapobiegającym ich elektryzowaniu się.
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 13:00   #682
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez BlueSunshine Pokaż wiadomość


nazwa: Pettenon Cosmetici, Dolce latte (Maska z proteinami mlecznymi)

link do KWC

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipamytoylethyl Hydroxyethylomonium Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonimu Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchlorisothiazolione , Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothazolinone
Uboga odżyweczka, która opiera się na emoliencie, antystatyku i ciekawym składniku, który uznaje się za humektant i nawilżacz. Tutaj pojawia się zapach, więc można uznać, że na tym koniec.
Osoby wrażliwe na proteiny znajdą jednak za zapachem hydrolizowaną proteinę mleka. Nie wiemy jednak jak małe są te proteiny, celuję, że będą działać raczej jako kndycjoner niż składnik odbudowujący.

Może nadawać się do mycia

Zawiera proteinę.
Zgodna z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 14:12   #683
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20976938] i jeszcze poprosze o analize:
Carrot & Rice Bean Shampoo Bar

Ingredients: Saponified oils of Carrot, Horse Tail, Nettle, and Neem
Leaf
infused Olive Oil, Coconut Oil, Palm Oil, Red Palm Oil, Castor Oil,
Jojoba Oil, Shea Butter, Cocoa Butter,
Palmarosa, Litsea Cubeba,
Sweet Orange,
Benzoin, Cedarwood, Bay Leaf Essential Oils, Aloe Vera Extract.[/QUOTE]

Razem z Agison, Jumaatt i Eloe77 () doszłyśmy do wniosku, że produkt ten zrobiono tak: do mieszanki olejów: oliwa z oliwek, kokos, olej palmowy, jojoba, masło shea i kakaowe, rycyna wrzuconozioła i warzywa: marchewkę, pokrzywę, neem i skrzyp. Tym samym zrobiono macerat na bazie powyższych olejów bogaty w składniki obecne w powyższych ziołach i warzywach.
Następnie macerat ten zmydlono, co nam w efekcie końcowym daje mydło. Do mydła dodano olejki eteryczne oraz nawilżający ekstrakt z aloesu.
Nie ulega wątpliwości, że zastosowane oleje to ciekawe i wartościowe włosowo oleje jak również, że ciekawie dobrano zioła; wszystkie znane są ze swojego dobroczynnego działania na włosy; neem np. ma działać przeciwgrzybicznie, przeciwłupieżowo, pokrzywa i skrzyp wzmacniają włosy.
Mimo wszystko jest to nadal mydło. A mydeł nie polecamy do mycia włosów.
Dlaczego:

* dla mydeł charakterystyczne jest wysokie, zasadowe PH (8-9); PH optymalne dla włosów jest lekko kwaśne (ok. 4,5-5,5)
Zastosowanie produktów z wysokim PH może prowadzić do uszkodzeń łuski włosa i jego warstwy lipidowej.

* twarda woda, z jaką najczęściej mamy do czynienia, w połączeniu z mydłem sprawia, że na włosach pojawia się osad, który może powodować szorstkość, plątanie, poczucie suchości włosów.

Nie zawiera silikonów, polyquaterniów, aczkolwiek czy można je uznać za zgodne z CG jeśli metoda ta promuje jak najdelikatniejsze traktowanie włosów?
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 14:32   #684
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Donka94 Pokaż wiadomość
Procter & Gamble, Pantene Pro-V Aqua Light, Lekkie i Mocne, Lekki szampon do włosów cienkich i przetłuszczających się

aqua, sodium lauryl sulfate, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, sodium citrate, citric acid, sodium xylenesulfonate, parfum, cocamide MEA, sodium benzoate, tetrasodium EDTA,PEG-60 almond glycerides, butylphenyl methylpropional, panthenyl ethyl eter, panthenol, guar hydroxypropyltrimonium chloride, benzyl alcohol, linalool, hexyl cinnamal, limonene, benzyl salicylate, magnesium nitrate, hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, methylchloroisothiazolino ne magnesium chloride, methylisothiazolinone, fumaric acid

bardzo proszę o analizę
Dla kręconowłosych szampon ten nadaje się do rzadkiego oczyszczania i nic ponadto Opiera się na mocno myjącej mieszaninie surfaktantów, zaraz potem wysuszająca sól i regulatory kwasowości. A składniki, które mogłyby wpłynąć na złagodzenie wysuszającego potencjału detergentów, jak emolient czypantenol, daleeeko w składzie, za zapachem i konserwantami.

Niezgodny z CG.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 16:03   #685
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

Hydrating Conditioner/ Curl Harmony
Aqua, Persea gratissima (Avocado Oil), Behentrimonium Methosulphate, Cetearyl Alcohol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (Guar Gum), Glycerine, Hydrolysed Corn and Wheat Protein, Panthenol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Parfum, Silk Amino Acid Powder, Lactic Acid

Przyzwoita odżywka o nieskomplikowanym acz urozmaiconym składzie, nawilży włosy, zapobiegnie plątaniu, wygładzi je;
Początek jest emolientowo - antystatyczny, emolienty zmiękczą, natłuszczą włos, antystatyki, zredukują elektryzowanie, ułatwią rozczesywanie. Pierwsze skrzypce gra tu olej z awokado, który ze względu na sporą zawartość kwasu oleinowego wniknie we włókno włosa.
W następnej kolejności występują: nawilżająca gliceryna (humektant: wiąże wodę z otoczenia), hydrolizowane proteiny pszeniczne i kukurydziane o działaniu antystatycznym i kondycjonującym włosy; wzmacniający pantenol, składnik emolientowy, kondycjonujący włosy będący jednocześnie humektantem.

Jeśli idzie o zgodność z CG problematyczny jest tu jeden składnik: Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride
Niestety czyni odżywkę niezgodną z CG.

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-07-29 o 16:12
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 16:11   #686
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość


Leave-In Conditioner/ Curl Harmony

Aqua, Behentrimonium Methosulphate, Cetearyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond Oil),Glycerine, Panthenol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Parfum, Silk Amino Acid Powder, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lactic Acid.

Tu podobnie, nieskomplikowany, względnie krótki skład, który zapewni nawilżenie i wygładzenie włosów.
Pierwsze trzy składniki to emolienty oraz antystatyk, emolienty (w tym olej ze słodkich migdałów) natłuszczą, zmiękczą, utworzą film, który w pewnym stopniu zapobiegnie wymianie wody między wnętrzem włosa a otoczeniem (istotne przy nadmiernej wilgotności/suchości powietrza); dzieło nawilżenia dopełni gliceryna, pantenol wzmocni włosy;. Po zapachu czyli w ilościach bardzo małych występuje kationizowany antystatyk, aminokwasy jedwabne i regulator PH.

Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride acz w ilościach bardzo małych czyni odżywkę niezgodną z CG.

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-07-29 o 19:33
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 16:32   #687
kyiomi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych


---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Prosze o analize tego szamponu i odzywki

Dr, Fischer sensitive, Dreamtime Shampoo, Babies & Delicate Skin Care
Extra gentle, hypoallergenic, Lavender & Chamomile

Ingredients:

Water (Aqua), Lauryl Glucoside, Lauryl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Polysorbate 20, PEG-150 Distearate, Parfum (Fragrance), Olive Oil PEG-8 Esters, Panthenol, DMDM Hydantoin, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Disodium Edta, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Propylene Glycol, Chamomila Recutita (Matricaria) Flower Extract, Citric Acid, 2-Bromo-2Nitropropane-1, 3-Diol, Cl. 60725, Cl 16035

Herbal Essentials Raspberry & Black Currant
Conditioner Rejuvenating

Ingredients:

Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Simmondsia Chinesis Oil, Chamomila Recutita Extract, Vaccinium Myrtillus Extract, Saccharum Officiarum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Ectract, Citrus Medica Limonum Extract, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Cl 17200, Cl 60730

Edytowane przez kyiomi
Czas edycji: 2010-07-29 o 16:34
kyiomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 16:35   #688
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

Cleansing Conditioner/ Curl Harmony

Aqua, Glycerine, Cetyl Alcohol, Mentha X piperita (Peppermint), Behentrimonium Methosulphate, Cetearyl Alcohol,Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (Guar Gum), Hydrolysed Corn and Wheat Protein, Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil , Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Silk Amino Acid Powder, Citrus limonum (Lemon Essential Oil), Lactic Acid, Limonene.
Odżywka ta może być myjąca, może również służyć do pielęgnacji; tak też deklaruje producent.

Prócz składnika mającego odpowiadać za mycie mamy tu:
* nawilżającą glicerynę,
* ekstrakt z mięty pieprzowej
* emolienty, zmiękczą, natłuszczą
* antystatyki, wygładzi, zapobiegnie plątaniu i elektryzowaniu
* hydrolizowane proteiny pszenicy i kukurydzy o działaniu kondycjonującym i antystatycznym
* wzmacniający pantenol
* olej ze słodkich migdałów,

I znów problematyczny jest tu Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (Guar Gum), teoretycznie w odżywce przeznaczonej przez producenta do mycia nie powinno być składników, które do usunięcia wymagają szamponu. Albo jest to niekonsekwencja albo producent uznał składnik za zmywalny wodą [kosmetolog1 radziła zmywać do szamponem]
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 17:07   #689
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Razem z Agison, Jumaatt i Eloe77 () doszłyśmy do wniosku, że produkt ten zrobiono tak: do mieszanki olejów: oliwa z oliwek, kokos, olej palmowy, jojoba, masło shea i kakaowe, rycyna wrzuconozioła i warzywa: marchewkę, pokrzywę, neem i skrzyp. Tym samym zrobiono macerat na bazie powyższych olejów bogaty w składniki obecne w powyższych ziołach i warzywach.
Następnie macerat ten zmydlono, co nam w efekcie końcowym daje mydło. Do mydła dodano olejki eteryczne oraz nawilżający ekstrakt z aloesu.
Nie ulega wątpliwości, że zastosowane oleje to ciekawe i wartościowe włosowo oleje jak również, że ciekawie dobrano zioła; wszystkie znane są ze swojego dobroczynnego działania na włosy; neem np. ma działać przeciwgrzybicznie, przeciwłupieżowo, pokrzywa i skrzyp wzmacniają włosy.
Mimo wszystko jest to nadal mydło. A mydeł nie polecamy do mycia włosów.
Dlaczego:

* dla mydeł charakterystyczne jest wysokie, zasadowe PH (8-9); PH optymalne dla włosów jest lekko kwaśne (ok. 4,5-5,5)
Zastosowanie produktów z wysokim PH może prowadzić do uszkodzeń łuski włosa i jego warstwy lipidowej.

* twarda woda, z jaką najczęściej mamy do czynienia, w połączeniu z mydłem sprawia, że na włosach pojawia się osad, który może powodować szorstkość, plątanie, poczucie suchości włosów.

Nie zawiera silikonów, polyquaterniów, aczkolwiek czy można je uznać za zgodne z CG jeśli metoda ta promuje jak najdelikatniejsze traktowanie włosów?
Syrenko, Agison, Jumaatt, Eloe77 dziekuje za analizy
co do mydla- on jest pod srodkami oczyszczajacymi przeznaczonymi do wlosow, chacialam zamowic ale jest niedostepne

http://www.doeli.com/Webwinkel-Produ...ampoo-Bar.html

wiem, ze mydla nie mozna uzywac do mycia wlosow (nawet nigdy nie probowalam )
wiec oprocz produktow ktore wczesniej podalam, nabylam tez:
SunSilk Citrus Hair Oil
In a base of Shea, Sesame, Almond, Castor Seed, Jojoba and Extra Virgin Olive oils, this lightly-scented oil has been infused with Amla, Brahmi, Bhringaraj, Nettle, Hibiscus, Ashwagandha herbs (along with our own Herbal Oil Complex). Essential oils of Thyme, Orange, Tangerine and Lime keeps your heir smelling fresh all day!
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 18:46   #690
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Bardzo proszę o analizę szamponu dermatologicznego

Emolium, Szampon nawilżający

Skład: aqua, disodium laureth sulfosuccinate, decyl glucoside, cocamidopropyl betaine, panthenol, peg-75 shea butter, sucrose cocoate, gluconolactone, betaine, butylene glycol,, tephrosia purpurea seed extract, peg-150 pentaerythityl tetrastearate, peg-6 caprylic/capric glycerides, wheat amino acids, urea, diglycerin, sodium pca, hydrolyzed wheat protein, sorbitol, lysine, allantoin, lactic acid, polyquaterium-7, sodium benzoate, phenoxyethanol, disodium adta, parfum.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 12:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.