Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-29, 16:12   #631
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
tez sie kiedys nad tym zastanawiałam i odstawiłam przenikające filtry, ale teraz chyba do nich wróce jeśli ducray którego mam zamiar uzyc sie sprawdzi, zytałam jakies stronki na ten temat ale to juz chyba z rok ale poszukam i jak cos znajde to wkleję
zrobiłam mały "risercz", sprawdzałam głównie octyl methoxycinnamate (czyli Ethylhexyl Methoxycinnmate - składnik, który w Sorayi 45 i nowej 50 jest na drugim miejscu). często badania, które wykazywały jakieś negatywne skutki używania filtrów były przeprowadzane np. na szczurach, którym te składniki dodawano do karmy. wiadomo, my filtrów nie jemy. o jakimś filtrze napisano, że wiąże się z dna. jednak w badaniu wymieszano filtr ze spermą śledzia. nakładając filtr nie mieszamy go w próbówce ze swoim dna. także do takich rewelacji chyba powinnyśmy podchodzić z dystansem. bardziej powinny uważać kobiety w ciąży i karmiące (w mleku znaleziono niektóre filtry, niestety nie zapisałam jakie a teraz nie mogę tego znaleźć)
a teraz już konkretnie o Ethylhexyl Methoxycinnmate - jeżeli jest używany w kapsułkowej formie Eusolex i wtedy nie wnika do organizmu, niestety na podstawie składu nie możemy tego stwierdzić. pozostaje jedynie napisać do producenta i zapytać.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12

Edytowane przez say-hello
Czas edycji: 2012-07-29 o 16:13
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 18:36   #632
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
zrobiłam mały "risercz", sprawdzałam głównie octyl methoxycinnamate (czyli Ethylhexyl Methoxycinnmate - składnik, który w Sorayi 45 i nowej 50 jest na drugim miejscu). często badania, które wykazywały jakieś negatywne skutki używania filtrów były przeprowadzane np. na szczurach, którym te składniki dodawano do karmy. wiadomo, my filtrów nie jemy. o jakimś filtrze napisano, że wiąże się z dna. jednak w badaniu wymieszano filtr ze spermą śledzia. nakładając filtr nie mieszamy go w próbówce ze swoim dna. także do takich rewelacji chyba powinnyśmy podchodzić z dystansem. bardziej powinny uważać kobiety w ciąży i karmiące (w mleku znaleziono niektóre filtry, niestety nie zapisałam jakie a teraz nie mogę tego znaleźć)
a teraz już konkretnie o Ethylhexyl Methoxycinnmate - jeżeli jest używany w kapsułkowej formie Eusolex i wtedy nie wnika do organizmu, niestety na podstawie składu nie możemy tego stwierdzić. pozostaje jedynie napisać do producenta i zapytać.
dzieki


szkoda ze trzeba pisac do producentów, pewnie wiekszosc i tak nie odpisze, kiedys pisałam do klorane i nie dostałam odpowiedzi
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 21:10   #633
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dzieki


szkoda ze trzeba pisac do producentów, pewnie wiekszosc i tak nie odpisze, kiedys pisałam do klorane i nie dostałam odpowiedzi
wydaje mi się że do takich rzeczy trzeba podchodzić z dystansem. ogólnie co chwilę są opublikowane jakieś badania i niby wszystko nam szkodzi. ogórka nie jeść z pomidorem, nie pić herbaty z cytryną itp... pamiętam jak jakiś czas temu wszyscy się bali parabenów, bo niby powodowały raka piersi. a ostatnio okazało się, że jednak nie powodują. ehh nigdy nie nadążymy za naukowcami.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 22:32   #634
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
zrobiłam mały "risercz", sprawdzałam głównie octyl methoxycinnamate (czyli Ethylhexyl Methoxycinnmate - składnik, który w Sorayi 45 i nowej 50 jest na drugim miejscu). często badania, które wykazywały jakieś negatywne skutki używania filtrów były przeprowadzane np. na szczurach, którym te składniki dodawano do karmy. wiadomo, my filtrów nie jemy. o jakimś filtrze napisano, że wiąże się z dna. jednak w badaniu wymieszano filtr ze spermą śledzia. nakładając filtr nie mieszamy go w próbówce ze swoim dna. także do takich rewelacji chyba powinnyśmy podchodzić z dystansem. bardziej powinny uważać kobiety w ciąży i karmiące (w mleku znaleziono niektóre filtry, niestety nie zapisałam jakie a teraz nie mogę tego znaleźć)
a teraz już konkretnie o Ethylhexyl Methoxycinnmate - jeżeli jest używany w kapsułkowej formie Eusolex i wtedy nie wnika do organizmu, niestety na podstawie składu nie możemy tego stwierdzić. pozostaje jedynie napisać do producenta i zapytać.

sperma śledzia

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
wydaje mi się że do takich rzeczy trzeba podchodzić z dystansem. ogólnie co chwilę są opublikowane jakieś badania i niby wszystko nam szkodzi. ogórka nie jeść z pomidorem, nie pić herbaty z cytryną itp... pamiętam jak jakiś czas temu wszyscy się bali parabenów, bo niby powodowały raka piersi. a ostatnio okazało się, że jednak nie powodują. ehh nigdy nie nadążymy za naukowcami.
O tak. Ja czasem też panikuję niepotrzebnie, ale te niektóre publikacje tak groźnie brzmią...

Bardziej obawiałabym się tego całego syfu dodawanego do jedzenia



Ciekawa jestem, czy ten Avene okaże się ok (niestety jeszcze czekam z użyciem). Jeśli nie, to będę zmuszona w tym roku pozostać jeszcze z Ducray'em.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 09:38   #635
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy pod filtr Lirene Sensitive 50+ mogę kłaść lekki krem nawilżający ?

Edytowane przez Palala
Czas edycji: 2012-07-30 o 09:44
Palala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 09:45   #636
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
wydaje mi się że do takich rzeczy trzeba podchodzić z dystansem. ogólnie co chwilę są opublikowane jakieś badania i niby wszystko nam szkodzi. ogórka nie jeść z pomidorem, nie pić herbaty z cytryną itp... pamiętam jak jakiś czas temu wszyscy się bali parabenów, bo niby powodowały raka piersi. a ostatnio okazało się, że jednak nie powodują. ehh nigdy nie nadążymy za naukowcami.
racja, bo tych badan jest tyle ze kazde nastepne przeczy poprzednim trzeba poprostu myslec racjonalnie i nie dac sie zwariowac
[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;35581625]sperma śledzia



O tak. Ja czasem też panikuję niepotrzebnie, ale te niektóre publikacje tak groźnie brzmią...

Bardziej obawiałabym się tego całego syfu dodawanego do jedzenia



Ciekawa jestem, czy ten Avene okaże się ok (niestety jeszcze czekam z użyciem). Jeśli nie, to będę zmuszona w tym roku pozostać jeszcze z Ducray'em.[/QUOTE]
daj znac jak avene sie sprawdzi bo miałam wiele filtrów ale avene nie uzywałam jeszcze

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Czy pod filtr Lirene Sensitive 50+ mogę kłaść lekki krem nawilżający ?
nie, jesli juz to pod, ja pod filtr kłade zawsze zel aloesowy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 11:22   #637
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
daj znac jak avene sie sprawdzi bo miałam wiele filtrów ale avene nie uzywałam jeszcze


Mój z Avene też pierwszy (nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek miała jakiś od nich). Miałam dawno temu z Vichy, z La Roche-Posay, ostatnimi laty Oriflame (ten SPF30, który ma dobre recenzje w KWC), później zmiana na Avon, a następnie Ducray.
Załuję, że te "płynne" filtry/fluidy (ma go LRP i Vichy) zawierają alkohol.


Czy któraś z Was używała filtru mineralnego do ciała? Zastanawiam się, czy nie tworzy jakiejś wkurzającej powłoki...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 12:55   #638
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;35587777]
Mój z Avene też pierwszy (nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek miała jakiś od nich). Miałam dawno temu z Vichy, z La Roche-Posay, ostatnimi laty Oriflame (ten SPF30, który ma dobre recenzje w KWC), później zmiana na Avon, a następnie Ducray.
Załuję, że te "płynne" filtry/fluidy (ma go LRP i Vichy) zawierają alkohol.


Czy któraś z Was używała filtru mineralnego do ciała? Zastanawiam się, czy nie tworzy jakiejś wkurzającej powłoki... [/QUOTE]
ja miałam kiedys próble LRP i nadawało sie tylko do kosza dobrze ze nie mialam pełnowymiarowego opakowania


niesety nie uzywam na razie filtrów na ciało a jesli uzywam to juz te zwykłe sklepowe

mineralny moze troche bielic
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 13:46   #639
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;35562068]Skrobia (do matowienia). Dużo wizażanek używa jej do filtrów.

Udanego ślubu [/QUOTE]
o. fajny skrót... dzięki wielkie

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Puder Jadwiga zawiera w składzie glinkę. Glinki nie destabilizują parsolu. Nie wiem czy taka sama reakcja nastąpiłaby po glince zastosowanej na sucho jako puder a na mokro, jako maseczka.
to zaryzykuję tę jadwigę ... jeśli nie jest jakoś przerażająco droga ile kosztuje??
i gdzie można go kupić , w rossmannie będzie?
to sobie po ślubie kupię, bo teraz to nie zaryzykuję wysypki uczuleniowej ...
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 07:54   #640
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Niby dlaczego glinka ma destabilizować parsol?
Bo glinki zawiera metale przejsciowe, a to one, szczególnie w zw. tlenkowych reagują z Parsolem...ale nie demonizowałabym tak tej destabilizacji
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-07-31 o 08:01
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 19:01   #641
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
o. fajny skrót... dzięki wielkie


to zaryzykuję tę jadwigę ... jeśli nie jest jakoś przerażająco droga ile kosztuje??
i gdzie można go kupić , w rossmannie będzie?
to sobie po ślubie kupię, bo teraz to nie zaryzykuję wysypki uczuleniowej ...
jadwige raczej tylko przez internet
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 19:44   #642
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
o. fajny skrót... dzięki wielkie


to zaryzykuję tę jadwigę ... jeśli nie jest jakoś przerażająco droga ile kosztuje??
i gdzie można go kupić , w rossmannie będzie?
to sobie po ślubie kupię, bo teraz to nie zaryzykuję wysypki uczuleniowej ...
ja właśnie zamówiłam na Allegro za 18zł +6 za przesyłkę. na stronie Jadwigi jest chyba za 27
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 20:40   #643
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
ja właśnie zamówiłam na Allegro za 18zł +6 za przesyłkę. na stronie Jadwigi jest chyba za 27
to czekam na twoją recenzję
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 09:00   #644
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
to czekam na twoją recenzję
pojawi się na pewno, bo wiąże z nim duże nadzieje
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 16:25   #645
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wtrącę się w rozmowę i tym wszystkim, które wciąż mają problem z dobraniem w miarę (z)nośnego filtra polecę spróbować Vichy Capital Soleil, emulsję matującą, wersję z tego roku. W składzie oczywiście Mexoryl XL, poza tym Tinosorb S i uwielbiany Parsol Informacja ważna dla wrażliwych cer - brak alkoholu. Ze strony praktycznej napisać mogę, że filtr jest naprawdę lekki, nie czuję go na twarzy, nie klei się, nie jest tłusty i nie bieli (no, może minimalnie). Rzeczywiście coś tam przy tej przepisowej ilości się wchłania. Nie zaobserwowałam również podrażnienia oczu. Naprawdę warto przetestować.

Pozdrawiam
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-03, 00:29   #646
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy ktoś używa tego produktu-Soltan Baby Lotion SPF 50+ 200ml?Wart zachodu?

Skład:
Aqua, C12-15 alkyl benzoate, Octocrylene, Butyl methoxydibenzoylmethane, , Butylene glycol, Tridecyl salicylate, , Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, , Polyglyceryl-3 methylglucose distearate, Dimethicone, PVP/eicosene copolymer, , Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Tribehenin, , Diethylhexyl butamido triazone, Phenoxyethanol, Decyl glucoside, , Ethylhexyl salicylate, Potassium cetyl phosphate, Caprylyl glycol, , Methylparaben, Butyrospermum parkii butter, Tocopheryl acetate, Ethylparaben, , Ethylhexylglycerin, Vitis vinifera seed oil, , Acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, Glycerin, Tetrasodium EDTA, , Potassium hydroxide, Propylene glycol, Aloe barbadensis leaf juice powder, , Xanthan gum, Panax ginseng extract, Sodium ascorbyl phosphate
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-03, 00:58   #647
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Czy ktoś używa tego produktu-Soltan Baby Lotion SPF 50+ 200ml?Wart zachodu?

Skład:
Aqua, C12-15 alkyl benzoate, Octocrylene, Butyl methoxydibenzoylmethane, , Butylene glycol, Tridecyl salicylate, , Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, , Polyglyceryl-3 methylglucose distearate, Dimethicone, PVP/eicosene copolymer, , Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Tribehenin, , Diethylhexyl butamido triazone, Phenoxyethanol, Decyl glucoside, , Ethylhexyl salicylate, Potassium cetyl phosphate, Caprylyl glycol, , Methylparaben, Butyrospermum parkii butter, Tocopheryl acetate, Ethylparaben, , Ethylhexylglycerin, Vitis vinifera seed oil, , Acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, Glycerin, Tetrasodium EDTA, , Potassium hydroxide, Propylene glycol, Aloe barbadensis leaf juice powder, , Xanthan gum, Panax ginseng extract, Sodium ascorbyl phosphate
Tak na szybko to z tego co jeszcze kojarzę (rok temu jeszcze pamiętałam): ten pierwszy to Parsol, a te 2 pozostałe to Tinosorby: S i M.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-03, 20:39   #648
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki wszystkim za pomoc chyba zamówię Jadwigę, to i tak taniej niż jakikolwiek podkład... zamówię przez oficjalną stronę, na allegro się ostatnio boleśnie nacięłam
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-04, 12:05   #649
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

słuchajcie..bo sprawdzałam skład tego pudru jadwigi na wizażu...
nie ma co prawda składu pudru do cery suchej (a ja bym brała właśnie taki) ale w składzie tego do tłustej jest tlenek cynku... czy on nie destabilizuje filtru? bo juz sama nie wiem...
a może niepotrzebnie się przejmuję, bo w skladzie pudru do suchej nie ma tego cynku (ktoś poratuje i wpisze tu jego INCI)?
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 15:05   #650
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
słuchajcie..bo sprawdzałam skład tego pudru jadwigi na wizażu...
nie ma co prawda składu pudru do cery suchej (a ja bym brała właśnie taki) ale w składzie tego do tłustej jest tlenek cynku... czy on nie destabilizuje filtru? bo juz sama nie wiem...
a może niepotrzebnie się przejmuję, bo w skladzie pudru do suchej nie ma tego cynku (ktoś poratuje i wpisze tu jego INCI)?
Tlenek cynku jest filtrem mineralnym. Destabilizuje talk i mika. Choć ja olewam tą mikę
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-04, 15:26   #651
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
wiadomo, my filtrów nie jemy.
Nie masz dzieci, filtry jemy. Znam kilka jak nie kilkanascie sposobów na zjedzenie filtra, dlatego wolę żeby były one bezpieczne tak ze przy konsumpcji.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-04, 15:59   #652
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Nie masz dzieci, filtry jemy. Znam kilka jak nie kilkanascie sposobów na zjedzenie filtra, dlatego wolę żeby były one bezpieczne tak ze przy konsumpcji.
Fakt. Wystarczy, że jesteśmy posmarowane filtrem, a nasi partnerzy nas całują... I trochę się tego zje . Dobrze, że ja tylko na twarzy
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-04, 21:51   #653
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;35696081]Tlenek cynku jest filtrem mineralnym. Destabilizuje talk i mika. Choć ja olewam tą mikę[/QUOTE]
a dlaczego olewasz mikę? myślisz że to nieprawda czy że destabilizuje tylko trochę ?
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-05, 10:56   #654
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
a dlaczego olewasz mikę? myślisz że to nieprawda czy że destabilizuje tylko trochę ?
A ja nie rozumiem tego wielkiego halo, że mika i talk destabilizują i ojejku.
Przecież porządny krem zawiera tez inne filtry UVA oprócz parsolu, a parsol i tak jest destabilizowany prez słonce po dwoch godzinach..... czyli przez nastepnych kilka godzin chronia nas tylko tinosorby, mexoryle i ewent. minerały. Więc co zmienia odrobina miki?
Ja też się staram by moja ochrona UV była jak najlepsza, ale IMHO z dwojga zlego lepiej już wybierać krem z kompletem stabilnych filtrow i pudrować go talkiem niż opierać ochrone uva tylko na parsolu i uwazac panicznie zeby go nie zdestabilizowac.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-05, 11:59   #655
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
a dlaczego olewasz mikę? myślisz że to nieprawda czy że destabilizuje tylko trochę ?
Olewam, bo nie będę rezygnować z podkładu mineralnego, a te w znacznej większości posiadają mikę (mój również). Tak jak Astray uważam, że jeśli w kremie są Tinosorby (lub inne), to one chronią, nawet jak Parsol się zdestabilizuje. Kiedyś zaczęłam nawet taki temat (chyba ponad rok temu, albo dalej), bo sama się nad tym zastanawiałam- tak na logikę to biorąc. Pamiętam, że nie było na to jakiegoś odzewu w stylu "głupoty gadasz", więc pozostałam przy swojej "logice" .
Poza tym, w kremach z filtrem i tak muszę uważać na kilka rzeczy, m.in alkohol, trójglicerydy na początku, czy jakieś większe potencjalne zapychacze. Prócz tego ważne jest też, by był w miarę lekki, tzn łatwo się rozsmarowywał i by po użyciu go nie swędziała mnie twarz (czuję wtedy, że skóra się dusi). Tak więc i tak dużo problemów już mam przy wyborze filtra, by martwić się o destabilizację. Nie nakładam też przepisowej ilości, ale chodzi mi o filtrowanie twarzy w mieście, a nie w innych warunkach. Nie używam żadnych kwasów, po prostu mam jaśniutką karnację i chcę ją chronić, nie chcę też piegów (choć u innych mi się podobają- w rozsądnej ilości, na dodatek takie ciemne).

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2012-08-05 o 12:01
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-07, 22:18   #656
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej
Znalazlam taki kremik z filtrem

Cosmica Face Sun Cream SPF50+ 50ml

tu link: http://www.apotek1.no/produkter/cosm...0-50ml-842505p

skład: Aqua, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Glycerin, Butylene Glycol, Myristyl Myristate, Ethylhexyl Triazone, Canola Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Myristate, Tocopheryl Acetate, Myristyl -Alcohol, Dimethicone, Behenyl Alcohol, Xanthan Gum, VP/Eicosene Copolymer, Carbomer, Sucrose Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Citric acid, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate


Nie znam sie za bardzo, ale widze ze 3 skladniki czyniace filtr fotostabilnym, nie ma alkoholu, subst. zapachowych i barwnikow, do tego teraz w promocji i tak sie zastanawiam czy nabyc, doradzicie mi?
Chyba kolorowka mu nie straszna?

Z gory dziekuje za odpowiedz:roz a:
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 09:27   #657
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Nie masz dzieci, filtry jemy. Znam kilka jak nie kilkanascie sposobów na zjedzenie filtra, dlatego wolę żeby były one bezpieczne tak ze przy konsumpcji.
w takim razie możesz polecić jakiś w pełni bezpieczny filtr?
używasz szminek i pomadek? bo jeszcze łatwiej je zjeść niż filtr
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 10:48   #658
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Pomadki i błyszczyki: tylko samoróbki z pigmentami z kolorówki,
a filtra w 100% bezpiecznego niestety nie znam, ideału poszukuje, na chwile obecna uzywam Lavery i Eco cosmetics.
Z tym ze ja sie nie opalam, nie leze plackiem na plazy, filtr jest do uzytku codziennego, a i tak w okolicy południa siedzę tam gdzie jest cień.

Edytowane przez dacn
Czas edycji: 2012-08-08 o 21:11
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 12:56   #659
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
a filtra w 100% bezpiecznego niestety nie znam, ideału poszukuje, na chwile obecna uzywam Lavery i Eco cosmetics.
A co sadzicie o filtrach tylko cynkowych (popularne sa w Australii i USA)? Maja pomiedzy 17-22% zawartosci cynku, i sa bez zadnych innych filtrow. Co do szkodliwosci jedyne co sie pojawia to zeby molekuly nie byly za male, bo wtedy wnikaja w skore.
Uzywam teraz Invisible Zinc Tinted Daywear SPF 30 (nie wiem ile ma procent cynku ale inne ich kosmetyki o tym samym SPF maja ok. 20%). Nie bieli, ale swieci sie. Jest lekko koloryzujacy, odcien dosc ciemny ale moze byc na moja jasna cere. Da sie nalozyc 1 ml, jednak jest lekki efekt maski po przypudrowaniu. Daje troche mniej, wyglada naturalnie (minus swiecenie), ale podkladu nie moge nalozyc na niego bo bedzie za duzo juz.
Ten filtr wyglada na mojej twarzy 100 lepiej od mineralnej Avene ale chyba nie zakupie ponownie ze wzgledu na swiecenie i klopoty z makijazem. Jak zuzyje opakowanie chce przetestowac azjatyckie filtry, te jednak maja najczesciej tylko 10-15% cynku, i domieszki octinoxate i tytanu.

(Przepraszam za brak polskich literek ale jestem emigrantka )


Nie czytalam calego watku i zastanawiam sie czy juz bylo o tym:

http://www.guardian.co.uk/environmen...ral-five-years

To ma byc pigulka przeciwsloneczna wyprodukowana syntetycznie na podstawie substancji przeciwslonecznych w koralowcu. W morzu ten filtr od koralowca akumuluje naturalnie osmiornica, i faktycznie ja chroni. Prognozuja ze bedzie dostepna za 5 lat i zapewni ochrone UVA/UVB.

Mam nadzieje ze naprawde sie uda

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-08 o 14:22 Powód: Post pod postem
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 15:31   #660
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
Hej
Znalazlam taki kremik z filtrem

Cosmica Face Sun Cream SPF50+ 50ml

tu link: http://www.apotek1.no/produkter/cosm...0-50ml-842505p

skład: Aqua, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Glycerin, Butylene Glycol, Myristyl Myristate, Ethylhexyl Triazone, Canola Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Myristate, Tocopheryl Acetate, Myristyl -Alcohol, Dimethicone, Behenyl Alcohol, Xanthan Gum, VP/Eicosene Copolymer, Carbomer, Sucrose Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Citric acid, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate


Nie znam sie za bardzo, ale widze ze 3 skladniki czyniace filtr fotostabilnym, nie ma alkoholu, subst. zapachowych i barwnikow, do tego teraz w promocji i tak sie zastanawiam czy nabyc, doradzicie mi?
Chyba kolorowka mu nie straszna?

Z gory dziekuje za odpowiedz:roz a:

po kolei :
filtr chemiczny
trisonorb m
filtr chemiczny
trisonorb s
filtr chemiczny
filtr chemiczny

nie ma parsola mozna uzywac na niego kazda kolorówkę



swoja drogą zainteresowł mnie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.