Steve Jobs. Apple. Co myślicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-10, 11:14   #1
jola_lojalna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 234

Steve Jobs. Apple. Co myślicie?


Hej,

minęło kilka dni od śmierci założyciela Apple'a. Pierwsze dwa dni to było rozpamiętywanie tego co zrobił, przywoływanie jego sylwetki, nawet google oddał mu hołd. teraz wszystko ucichło. widziałam jedynie, że dziś promuje się stronę http://notes4jobs.com/ - akcja fajna całkiem. poza tym - nic. wiem, że nie będzie światowej żałoby przez rok, ale czy to nie znieczulica, że się tak wszyscy smucą, mija dzień i jest inny temat? co myślicie?
__________________
Uczę się francuskiego na Edustation nie daję linka do adresu, bo już raz dostałam ostrzeżenie
jola_lojalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 11:16   #2
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Życie toczy się dalej...
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 16:11   #3
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

wszystko przemija
wcale mnie to nie dziwi
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 17:15   #4
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Cytat:
Napisane przez jola_lojalna Pokaż wiadomość
Hej,
minęło kilka dni od śmierci założyciela Apple'a. Pierwsze dwa dni to było rozpamiętywanie tego co zrobił, przywoływanie jego sylwetki, nawet google oddał mu hołd. teraz wszystko ucichło. widziałam jedynie, że dziś promuje się stronę http://notes4jobs.com/ - akcja fajna całkiem. poza tym - nic. wiem, że nie będzie światowej żałoby przez rok, ale czy to nie znieczulica, że się tak wszyscy smucą, mija dzień i jest inny temat? co myślicie?
Pamiętam, jak ponad cztery lata temu napisałam gdzieś tutaj na forum, że umarł Ingmar Bergman. Ktoś mi wtedy odpisał, że przecież miał 89 lat... Cóż, najwyraźniej nie zrozumieliśmy się z tą osobą. Może to o czym piszesz, wynika w jakimś stopniu właśnie z niezrozumienia?
Ja myślę, że jak by nie było na tym świecie, to on i tak ma to wielkie szczęście (i my razem z nim), że tacy ludzie w ogóle na nim byli, żyli i tworzyli.

Znieczulica posiada tę magiczną właściwość, że znika w chwili, gdy znieczulony staje się bezpośrednio zaangażowany. Chociaż... Jakiś czas temu byłam świadkiem "scenki", kiedy w chwili, gdy do przejścia dla pieszych podjechała karetka pogotowia na sygnale, to akurat zapaliło się zielone światło dla pieszych. I przechodzili piesi. Bo mieli zielone światło. Pewnie żaden z nich nie chciałby się znaleźć na miejscu tego człowieka odwożonego do szpitala. A może nie było czasu, żeby o tym pomyśleć? W końcu było to zielone światło... Czasem warto się po prostu zatrzymać. Bywa, że w sensie dosłownym.

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2011-10-10 o 17:37 Powód: literówka
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 09:18   #5
jola_lojalna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 234
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Ja rozumiem, że życie idzie dalej, ale chodzi mi właśnie o sam fakt. cały świat płacze po śmierci papieża, ale już chwilę później zabija się dalej. ten moment kulminacyjny "żałoby" widać chociażby po ilości sprzedanych reedycji płyt Michaela Jacksona...
__________________
Uczę się francuskiego na Edustation nie daję linka do adresu, bo już raz dostałam ostrzeżenie
jola_lojalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 09:51   #6
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Cytat:
Napisane przez jola_lojalna Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, że życie idzie dalej, ale chodzi mi właśnie o sam fakt. cały świat płacze po śmierci papieża, ale już chwilę później zabija się dalej. ten moment kulminacyjny "żałoby" widać chociażby po ilości sprzedanych reedycji płyt Michaela Jacksona...
a czego oczekujesz? taki jest świat....jest czas na łzy, na wspominanie, na żal, a potem do przodu, reszta żyje i powinna czerpać z tego życia garściami
śmierć papieża....
również to w pewien sposób przeżyłam, pozbyłam się jednak naiwności, że to coś zmieni
dalej będą gwałty i łzy
BO TACY są ludzie
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 10:26   #7
E f f i
Raczkowanie
 
Avatar E f f i
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 433
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

__________________




♥ na wizażu od 2007 ♥

Edytowane przez E f f i
Czas edycji: 2016-08-25 o 17:04
E f f i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 17:55   #8
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Cytat:
Napisane przez E f f i Pokaż wiadomość
Na wszystko jest pora, ale dla mnie to obcy człowiek więc ile powinnam nosić po nim żałobę?
otóż to
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 18:04   #9
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Śmierć nie każdej sławnej osoby ma dla nas taki sam wymiar. Śmierć osoby, która nie jest jeszcze w podeszłym wieku, czyli tak powiedzmy mniej, niż 65 lat budzi w nas często zdumienie, bo przecież ile jeszcze rzeczy mogła ta osoba stworzyć. Przychodzi wręcz do głowy myśl, szkoda, że jestesmy śmiertelni, nie którzy nie powinni nigdy umierać np. Mozart.( Dla mnie smutna była śmierć Patricka Swayze. Lubiłam go jako aktora i podziwiałam za walkę z nowotworem. )
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 18:23   #10
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Mnie dziwi, że jest tak cicho po tej śmierci, w końcu to była naprawdę wybitna i znacząca osoba. Bardzo charyzmatyczna.
Niby logicznie rzecz biorąc miał raka, a w [chyba] kwietniu tego roku oddał firmę, ale spodziewałam się większej reakcji chociażby na portalach wyłącznie rozrywkowych typu kwejk.pl


Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Chociaż... Jakiś czas temu byłam świadkiem "scenki", kiedy w chwili, gdy do przejścia dla pieszych podjechała karetka pogotowia na sygnale, to akurat zapaliło się zielone światło dla pieszych. I przechodzili piesi. Bo mieli zielone światło. Pewnie żaden z nich nie chciałby się znaleźć na miejscu tego człowieka odwożonego do szpitala. A może nie było czasu, żeby o tym pomyśleć? W końcu było to zielone światło... Czasem warto się po prostu zatrzymać. Bywa, że w sensie dosłownym.
Przepraszam, ale nie rozumiem o co chodzi. Piesi mieli się zatrzymać, stać i patrzeć jak do kogoś podjechała karetka? Po co? Myślę, że dla tego faceta było obojętne, że ludzie go mijają, bardziej martwił się o to czy przeżyje. A gdyby rzeczywiście o tym myślał, to wydaje mi się, że wolał być mijany przez obojętnych ludzi niż być otoczonym przez kółeczko gapiów i być niezłą rozywką.
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 18:37   #11
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Hmm, trochę trudno mi zrozumieć czego byś oczekiwała..

Jeżeli umiera ktoś nam bliski, wiadomo, cały świat dla nas zamiera.

Jeżeli umiera ktos znany, oczywiście media poświęcają temu uwagę, przypominają dokonania, itp, ale nie wyobrażam sobie, żeby miała to trwac w nieskończoność. Jeżeli jakas postać była mi bliska, pewnie pamięc o niej zostanie ze mną. Nie musze codziennie czytać w onecie o Amy Winehouse, żeby o nie pamiętac i doceniac jej muzykę.

Nie będe tu długo rozprawiać na temat geniuszu i wynalazków Steva Jobsa, ale trzeba też przyjąć do wiadomości, że nie dla każdego jego działania to tylko pozytywy, nie zmienia to bowiem faktu, ze kazde odejscie jest smutne i przedwczesne.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 21:37   #12
spiniaa
Rozeznanie
 
Avatar spiniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 847
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
Mnie dziwi, że jest tak cicho po tej śmierci, w końcu to była naprawdę wybitna i znacząca osoba. Bardzo charyzmatyczna.
Niby logicznie rzecz biorąc miał raka, a w [chyba] kwietniu tego roku oddał firmę, ale spodziewałam się większej reakcji chociażby na portalach wyłącznie rozrywkowych typu kwejk.pl




Przepraszam, ale nie rozumiem o co chodzi. Piesi mieli się zatrzymać, stać i patrzeć jak do kogoś podjechała karetka? Po co? Myślę, że dla tego faceta było obojętne, że ludzie go mijają, bardziej martwił się o to czy przeżyje. A gdyby rzeczywiście o tym myślał, to wydaje mi się, że wolał być mijany przez obojętnych ludzi niż być otoczonym przez kółeczko gapiów i być niezłą rozywką.
chyba raczej chodzilo o to ze karetka jechala do szpitala i musiala sie zatrzymac bo piesi weszli na jezdnie, bo przeciez mieli zielone....
spiniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 21:48   #13
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Cytat:
Napisane przez spiniaa Pokaż wiadomość
chyba raczej chodzilo o to ze karetka jechala do szpitala i musiala sie zatrzymac bo piesi weszli na jezdnie, bo przeciez mieli zielone....
aaaa, to inna sprawa <gupek>. bo mi od razu do głowy przyszło, że ktoś zasłabł na chodniku czy ulicy i że ludzie nie powinni sobie ot tak koło niego przechodzić
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 09:54   #14
jola_lojalna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 234
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Cieszę się, że napisałyście co o tym myślicie. Oczywiście po czasie i tak ta osoba, która szczerze coś przeżywała będzie nadal pamiętać.
__________________
Uczę się francuskiego na Edustation nie daję linka do adresu, bo już raz dostałam ostrzeżenie
jola_lojalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 20:42   #15
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Myślę, że w apple może się sporo zmienić. Apple na pewno dużo straci.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 21:47   #16
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Jestem fanką urządzeń Apple, i bardzo zasmuciła mnie wiadomość o śmierci Jobsa. W zasadzie nawet dzień wcześniej, wieczorem szukałam informacji o tym, jak czuje się Jobs i jak posuwa się jego leczenie. Rano zadzwonił do mnie do pracy mój chłopak i powiedział przez telefon, że Steve Jobs umarł. Przyznam, że sądziłam, że tak się to skończy, ale zszokowałam się, że tak wcześnie! Jeszcze niedawno prowadził konferencje!

Jobs prawdopodobnie jeszcze wiele by zrobił dla Apple'a i dla użytkowników. Zapewne jeszcze wiele technologicznych wrażeń i doświadczeń byłoby przed nami, gdyby żył. Ale los (lub inna siła wyższa) chciała inaczej. Jak miałaby Twoim zdaniem wyglądać taka żałoba nad Stevem Jobsem? Jak długo miałaby trwać? Co zawierać? Nie do końca to rozumiem.

Inna sprawa, że w Polsce produkty Apple są zbyt drogie i napewno nie tak popularne jak wśród Amerykanów, Brytyjczyków, itp. Wiele osób zapewne pierwszy raz usłyszało nazwisko Jobsa właśnie kiedy ogłoszono w wiadomościach, że nie żyje i równie szybko o tym zapomniało.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 09:53   #17
jola_lojalna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 234
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Ja nie rozpatruje tylko przypadku Jobsa, ale ogólnie ludzie podejście do tego typu spraw, na tym mi zależało, żeby pokazać. Że jest żałoba, składanie kwiatów pod sklepami appla, a potem przechodzi się do porządku dziennego. To się dla mnie gryzie.
__________________
Uczę się francuskiego na Edustation nie daję linka do adresu, bo już raz dostałam ostrzeżenie
jola_lojalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 10:17   #18
E f f i
Raczkowanie
 
Avatar E f f i
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 433
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

__________________




♥ na wizażu od 2007 ♥

Edytowane przez E f f i
Czas edycji: 2016-08-25 o 17:09
E f f i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 20:29   #19
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Polecam Wam książki, które jakiś czas temu wydało wydawnictwo Znak. Mam u siebie 'Sztukę prezentacji' [parę słów o niej, jeśli Was interesuje: http://kreatywa.blogspot.com/2011/10...tacji-jak.html] i 'Sekrety innowacji'. Pięknie wydane i naprawdę ciekawe.

Sama z narzędzi Apple nigdy nie korzystałam, ale niesamowicie ceniłam Jobsa. Genialny człowiek!

Edytowane przez Futbolowa
Czas edycji: 2011-10-15 o 20:32
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-16, 21:14   #20
trawa_morska
Zadomowienie
 
Avatar trawa_morska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 532
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Cytat:
Napisane przez jola_lojalna Pokaż wiadomość
Ja nie rozpatruje tylko przypadku Jobsa, ale ogólnie ludzie podejście do tego typu spraw, na tym mi zależało, żeby pokazać. Że jest żałoba, składanie kwiatów pod sklepami appla, a potem przechodzi się do porządku dziennego. To się dla mnie gryzie.
Ja tez nie bardzo rozumiem. Przede wszystkim zalobe jak juz nosi sie w sercu, tak samo jak refleksje zwiazane z czyjas smiercia, nie trzeba o tym trabic wszem i wobec czy sie z tym obnosic. A w ciagu roku sa okreslone dni, gdy wspomina sie bardziej dana osobe. Ale przeciez kazdy ma swoje zycie.
Smierc, zwlaszcza kogos bliskiego jest wstrzasajaca, ale trzeba isc dalej, ci, co umarli nie maja juz niestety nic do zrobienia, ale ci pozostali maja i zamiast zatrzymywac sie trzeba wlasnie dzialac.

Co do samego Jobsa, to wlasnie jego smierc dokladnie ilustruje, ze zycie jest kruche, ze nie wazne ile masz pieniedzy, sa sprawy, ktorym musisz sie poddac, ktore sa ponad ciebie. Dlatego trzeba jak najlepiej wykorzystac kazda chwile. Jobs moze umieral, ale mial ten luksus, ze mogl czuc, ze przezyl swoje zycie, jakie mu bylo dane, dobrze, ze cos osiagnal, cos po sobie zostawil, ze nie zyl bez sensu. I tak wlasnie mamy zyc. A nie rozpamietujac przeszlosc. Trzeba zyc dniem dzisiejszym i przede wszystkim swoim, a nie innych ludzi.
__________________

trawa_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 09:26   #21
jola_lojalna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 234
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Cytat:
Napisane przez E f f i Pokaż wiadomość
Dziwne masz podejście. Rozumiem, że Ty sama wciąż go opłakujesz i masz nastrój typowo żałobny?
Pisałam przecież, że nie o to chodzi.

"Co do samego Jobsa, to wlasnie jego smierc dokladnie ilustruje, ze zycie jest kruche, ze nie wazne ile masz pieniedzy, sa sprawy, ktorym musisz sie poddac, ktore sa ponad ciebie. Dlatego trzeba jak najlepiej wykorzystac kazda chwile. Jobs moze umieral, ale mial ten luksus, ze mogl czuc, ze przezyl swoje zycie, jakie mu bylo dane, dobrze, ze cos osiagnal, cos po sobie zostawil, ze nie zyl bez sensu. I tak wlasnie mamy zyc. A nie rozpamietujac przeszlosc. Trzeba zyc dniem dzisiejszym i przede wszystkim swoim, a nie innych ludzi." - myślę, że to dobre podsumowanie
__________________
Uczę się francuskiego na Edustation nie daję linka do adresu, bo już raz dostałam ostrzeżenie
jola_lojalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 16:45   #22
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Wszystkim fankom Jobsa chciałam polecić biografię Waltera Isaacsona pt "Steve Jobs". Jest to około 700 stron tekstu o życiu i prowadzeniu biznesu przez tą niesamowitą osobowość. Dla mnie jest szczególnie ważne to, że biografia NIE wybiela tej postaci i cały skomplikowany charakter Jobsa jest podany "na tacy". Aż trudno uwierzyć, że jest to autoryzowane przez niego samego. Nie wiem, która sławna postać pozwoliłaby wydać o sobie tak (momentami) niepochlebne opowieści.

Jobs faktycznie miał wielki problem z emocjami, podstawami dobrej kultury, a nawet higieną! Potrafił swoim pracownikom po 3 nieprzespanych nocach powiedzieć, że to co stworzyli to kupa gówna, potrafił zwalniać ludzie w windzie (to nie miejsca legenda) i twierdził że jego fruturystyczne diety oraz bardzo restrykcyjny wegenizm (wstawał od stołu w restauracji i wychodził, kiedy położono przed nim chleb!) diety zwalniają go z mycia się i używania dezodorantu!

Oprócz setek faktów dotyczących rozwoju technologii komputerowych w XX i XXI w. (must-read dla fanów informatyki oraz marketingu i PR), znajdziemy tu również informację jak znalazł swoich biologicznych rodziców, dlaczego wyparł się ojcostwa w wieku 23 lat i dlaczego wiecznie kłócił się z Billem Gatesem.

Mimo że biografii za bardzo nie lubię, to czyta mi się to lepiej niż niejeden wciągający kryminał POLECAM
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 01:03   #23
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Przeczytawszy ten wątek poczułam się zachęcona opinią Wesny i czytam wlaśnie tą ksiązkę. Musze przyznać, że jest całkiem ciekawa, na razie jestem w sumie na początku gdzieś, bo może mam za sobą ze 70 stron, jednak wciąż nie ulegam charyzmie Jobsa. Nie powiem, ciekawa postać i zasługuje na podziw czy szacunek, z 2 str, może ja jestem dziwna, ale dla mnie to właśnie normalna sprawa, że rzeczy użytkowe - tu mowa o technologii - powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także piękne, i to najlepiej w szczegółach.

---------- Dopisano o 03:03 ---------- Poprzedni post napisano o 03:01 ----------

Cytat:
jego fruturystyczne diety oraz bardzo restrykcyjny wegenizm (wstawał od stołu w restauracji i wychodził, kiedy położono przed nim chleb!)
osobiście (ja) takie postępowania uważam nie za ekscentryzm ale fanaberię. I w mojej opinii, ogólnie, bardziej pozerstwo niż istotę czegoś głębszego.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 19:58   #24
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Cytat:
Napisane przez jola_lojalna Pokaż wiadomość
Hej,

minęło kilka dni od śmierci założyciela Apple'a. Pierwsze dwa dni to było rozpamiętywanie tego co zrobił, przywoływanie jego sylwetki, nawet google oddał mu hołd. teraz wszystko ucichło. widziałam jedynie, że dziś promuje się stronę http://notes4jobs.com/ - akcja fajna całkiem. poza tym - nic. wiem, że nie będzie światowej żałoby przez rok, ale czy to nie znieczulica, że się tak wszyscy smucą, mija dzień i jest inny temat? co myślicie?
Nie bardzo rozumiem, dlaczego z powodu smierci Jobsa mialoby wszystkich ogarnac jakies dlugotrwale przygnebienie ?

Szkoda chlopa, wiadomo, ale nie rozumiem, co by mialo byc w nim takiego, ze wywolaloby jakies inne reakcje?

Edit: rzuc okiem na to: http://blogs.warwick.ac.uk/mwsandouk/entry/dmr_is_dead/ moze nieco inaczej spojrzysz na sprawe.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2011-12-11 o 20:00
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 20:29   #25
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Przeczytawszy ten wątek poczułam się zachęcona opinią Wesny i czytam wlaśnie tą ksiązkę. Musze przyznać, że jest całkiem ciekawa, na razie jestem w sumie na początku gdzieś, bo może mam za sobą ze 70 stron, jednak wciąż nie ulegam charyzmie Jobsa.
A to się bardzo cieszę, że kogoś zachęciła moja pobieżna recenzja

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie powiem, ciekawa postać i zasługuje na podziw czy szacunek, z 2 str, może ja jestem dziwna, ale dla mnie to właśnie normalna sprawa, że rzeczy użytkowe - tu mowa o technologii - powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także piękne, i to najlepiej w szczegółach. [COLOR=Silver]
No właśnie taka oczywista oczywistość, a jakże często zaniedbywana w projektowaniu użytkowym. Przeciętna lodówka: brzydal, przeciętny ekspres do kawy: brzydal, przeciętny aparat fotograficzny: brzydal
Ja jestem już na stronie 560 i zaczynam się obawiać, że ta biografia to jednak niesamowicie sprytna kampania marketingowa produktów Apple. Mimo wszystko, nadal czyta się to doskonale, a iPada i tak nie kupię, bo wystarczy mi czytnik ebooków kindle (szczerze, to też trochę bałabym się "świecić iPadem" w swoim pks-ie).
Faktycznie pierwsza połowa biografii to opis Jobsa jako niesamowitego ekscentryka, manipulanta i pozera. Później następuje przemiana (w iście amerykańskim stylu: 10 razy upaść, 11 razy wstać ) ) i autor skupia się bardzo szczegółowo na historii poszczególnych produktów Apple. Kilka rozdziałów poświęconych jest też Pixarowi.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem, dlaczego z powodu smierci Jobsa mialoby wszystkich ogarnac jakies dlugotrwale przygnebienie ?

Szkoda chlopa, wiadomo, ale nie rozumiem, co by mialo byc w nim takiego, ze wywolaloby jakies inne reakcje?

Edit: rzuc okiem na to: http://blogs.warwick.ac.uk/mwsandouk/entry/dmr_is_dead/ moze nieco inaczej spojrzysz na sprawe.
Apropo linka... tak sobie myślę, że bliżej ludziom do czczenia Jobsa bo "rozumieją" jego dokonania. Od zera do bohatera, american dream i te sprawy. Dla większości przeciętnych użytkowników internetu języki programowania to jakaś abstrakcja, więc nie ma dla nich znaczenia śmierć ich twórcy.

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2011-12-11 o 20:31
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 22:25   #26
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Steve Jobs. Apple. Co myślicie?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość

Apropo linka... tak sobie myślę, że bliżej ludziom do czczenia Jobsa bo "rozumieją" jego dokonania. Od zera do bohatera, american dream i te sprawy. Dla większości przeciętnych użytkowników internetu języki programowania to jakaś abstrakcja, więc nie ma dla nich znaczenia śmierć ich twórcy.
Dla mnie jakiekolwiek czczenie Jobsa, to glebokie nieporozumienie. Mozna widziec jego charyzme czy sukces jaki odnioslo jego przedsiewziecie biznesowe, ale za co go niby czcic? Ze umial lepiej sprzedawac/ladniej opakowywac urzadzenia juz istniejace?

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość

osobiście (ja) takie postępowania uważam nie za ekscentryzm ale fanaberię. I w mojej opinii, ogólnie, bardziej pozerstwo niż istotę czegoś głębszego.
Kwintesencja podejscia osob, ktore sie niezdrowo podniecaja uzywaniem urzadzen apple, dlatego, ze maja logo z jabluszkiem
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.