co to może być? mam już dość :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-24, 09:59   #1
ImYourDestiny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 408

co to może być? mam już dość :/


Hej
zacznę od tego, że kiedyś kiedyś (chyba 3 miesiące temu) miałam zakażenie. Dostałam globulki na 6 dni i było już ok... ostatnio po tym czasie znów czułam pieczenie i swędzenie na zewnątrz więc dostałam taki krem do smarowania. Pomógł ponieważ nic mnie już "tam" nie swędziało potem dostałam okres i znowu było to samo swędzenie+ okropny zapach, biała wydzielina która prawie ciągle ze mnie wypływała. Poszłam na cytologie gdzie lekarz ginekolog stwierdził, że jest małe zakażenie i znowu wypisał globulki dopochwowe na 6 dni, po 5 wiedziałam, że nic z tego nie będzie bo ciągle wypływała ze mnie biała wydzielina i tak do dziś (minęło ok 10-12 dni) były tez lepsze dni. Wykąpałam się, poszłam do łóżka i podczas seksu z chłopakiem zamiast przezroczystego śluzu był oczywiście ten biały ( nie ma juz tylko strasznego zapachu, co dziwne jest nawet przyjemny...
jednak strasznie mnie denerwuje.... no i znowu zaczyna mnie swędzieć na zewnątrz
ratunku
mam już tego dość. miała któraś z was tak ??
ImYourDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 10:06   #2
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Powodem nawrotu choroby jest twój partner, zawsze w takich przypadkach powinien być leczony bo najpierw zaraził się od ciebie a podczas stosunku zaraża ciebie i tak w kółko. Podczas wizyty u lekarza poproś o leki dla partnera i w czasie leczenia należy powstrzymać się od seksu.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 15:45   #3
ImYourDestiny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 408
Dot.: co to może być? mam już dość :/

ale jak skoro stosujemy prezerwatywy ??

bez niej w gre wchodzi tylko seks analny
ImYourDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 15:53   #4
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Z Twoim partnerem przenosicie na siebie wzajemnie zakażenie. Wstrzymajcie się od seksu całkiem, nawet analnego. I musicie leczyć się oboje, bo będzie się to ciągnęło w nieskończoność.
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 16:05   #5
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: co to może być? mam już dość :/

seks analny bez prezerwatyw toż to siedlisko bakterii
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 16:10   #6
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
seks analny bez prezerwatyw toż to siedlisko bakterii
dokładnie i potem nie ma się co dziwić, że są takie sytuacje jak powyższa. A po seksie nawet analnym o infekcję pochwy baaaaardzo łatwo!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:05   #7
ImYourDestiny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 408
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
dokładnie i potem nie ma się co dziwić, że są takie sytuacje jak powyższa. A po seksie nawet analnym o infekcję pochwy baaaaardzo łatwo!

zapytam prosto z mostu: Dalczego bardzo łatwo ??
ImYourDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 17:53   #8
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: co to może być? mam już dość :/

dlatego ze wszystkie bakterie ktore znajdują się w kale min E.coli przedostają się do Twojej pochwy...i stąd zakarzenia i grzybice bardzo łatwo się rodzą, poza tym, łatwo tez wtedy o bakteryjne zapalenie pecherza...a to tez nie przyjemna choroba
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:25   #9
nikamar5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Pomóżcie,
Ja mam podobny problem, który trwa już od kilku miesięcy i zaczyna mnie to już męczyć. Byłam u ginekologa, powiedział, że to grzybica, przepisał antybiotyki ale niestety problem pojawił się na nowo. Czytałam w internecie wszystko na temat grzybicy i ze wszystkich podanych objawów ja mam tylko gęste, czasami "twarożkowate" upławy i towarzyszy temu bardzo nieprzyjemny zapach. Nie mam żadnego świądu, pieczenia czy zaczerwienienia, które są typowymi objawami tego schorzenia. O higienę dbam bardzo,(seksu analnego nie uprawiam!) dlatego nie rozumie skąd coś tak przykrego?
Proszę o radę w jaki sposób pozbyć się tego raz na zawsze!!!
nikamar5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:39   #10
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Cytat:
Napisane przez nikamar5 Pokaż wiadomość
Pomóżcie,
Ja mam podobny problem, który trwa już od kilku miesięcy i zaczyna mnie to już męczyć. Byłam u ginekologa, powiedział, że to grzybica, przepisał antybiotyki ale niestety problem pojawił się na nowo. Czytałam w internecie wszystko na temat grzybicy i ze wszystkich podanych objawów ja mam tylko gęste, czasami "twarożkowate" upławy i towarzyszy temu bardzo nieprzyjemny zapach. Nie mam żadnego świądu, pieczenia czy zaczerwienienia, które są typowymi objawami tego schorzenia. O higienę dbam bardzo,(seksu analnego nie uprawiam!) dlatego nie rozumie skąd coś tak przykrego?
Proszę o radę w jaki sposób pozbyć się tego raz na zawsze!!!
Czasami nadmierne dbanie o higienę powoduje grzybicę. Wymywają się po prostu naturalne bakterie. Jeśli używasz np. płynów do higieny intymnej to one też mogą powodować tę przypadłość bo bardzo wyjaławiają środowisko pochwy, często też zawierają bardzo intensywne środki zapachowe. Ja tak właśnie miałam, zaczęło się od takiego płynu i częstych kąpieli, ciągnęło się to za mną bodajże 3 lata. Grzybica ma właśnie też to do siebie, ze potem szybko wraca.
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:46   #11
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Dziewczyny, które opisały swe problemy w tym wątku: to prawda, że Wasi TŻ-ci powinni się również leczyć
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 18:53   #12
nikamar5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Wiem że mój partner również powinien przejść jakąś kurację. Nie pozostaje mi chyba nic innego jak iść znowu do lekarza i poprosić o jakiś skuteczniejszy lek dla mnie i coś dla partnera, w innym razie będziemy się zarażać w nieskończoność. Myślałam, że są jakieś domowe, ziołowe sposoby pozbycia się tego okropieństwa.
nikamar5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:57   #13
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Cytat:
Napisane przez nikamar5 Pokaż wiadomość
Wiem że mój partner również powinien przejść jakąś kurację. Nie pozostaje mi chyba nic innego jak iść znowu do lekarza i poprosić o jakiś skuteczniejszy lek dla mnie i coś dla partnera, w innym razie będziemy się zarażać w nieskończoność. Myślałam, że są jakieś domowe, ziołowe sposoby pozbycia się tego okropieństwa.
Mamy XXI wiek, medycyna jest tak rozwinięta, że nie ma co liczyć na domowe i ziołowe sposoby. Można sobie tylko większą krzywdę zrobić.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 20:27   #14
ImYourDestiny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 408
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Cytat:
Napisane przez chilligirl Pokaż wiadomość
dlatego ze wszystkie bakterie ktore znajdują się w kale min E.coli przedostają się do Twojej pochwy...i stąd zakarzenia i grzybice bardzo łatwo się rodzą, poza tym, łatwo tez wtedy o bakteryjne zapalenie pecherza...a to tez nie przyjemna choroba

na pewno masz rację, ale nie wiem czy to jest przyczyną... nizej dziewczyny opisały, że nadmierna higiena hmmm co by nie biorąc myje się tam 3 razy dziennie oraz po każdym stosunku i to właśnie płynem do higieny intymnej takim zielonym z ziaji.. moze to jest przyczyna
ImYourDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 20:29   #15
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Cytat:
Napisane przez ImYourDestiny Pokaż wiadomość
na pewno masz rację, ale nie wiem czy to jest przyczyną... nizej dziewczyny opisały, że nadmierna higiena hmmm co by nie biorąc myje się tam 3 razy dziennie oraz po każdym stosunku i to właśnie płynem do higieny intymnej takim zielonym z ziaji.. moze to jest przyczyna
W takim razie to nie jest nadmierna higiena moim zdaniem. Chyba, że masz na myśli poranny prysznic, wieczorną kąpiel plus trzykrotne podmywanie się. Wtedy to faktycznie może być nadmierna higiena.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 08:48   #16
ImYourDestiny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 408
Dot.: co to może być? mam już dość :/

nie nie prysznic biore tlko wieczorem, rano żadko ale chodzi mi o higienie miejsc intymnych , że robie to 3 razy dziennie
ImYourDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 12:01   #17
mngh
Raczkowanie
 
Avatar mngh
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Cytat:
Napisane przez nikamar5 Pokaż wiadomość
Pomóżcie,
Ja mam podobny problem, który trwa już od kilku miesięcy i zaczyna mnie to już męczyć. Byłam u ginekologa, powiedział, że to grzybica, przepisał antybiotyki ale niestety problem pojawił się na nowo. Czytałam w internecie wszystko na temat grzybicy i ze wszystkich podanych objawów ja mam tylko gęste, czasami "twarożkowate" upławy i towarzyszy temu bardzo nieprzyjemny zapach. Nie mam żadnego świądu, pieczenia czy zaczerwienienia, które są typowymi objawami tego schorzenia. O higienę dbam bardzo,(seksu analnego nie uprawiam!) dlatego nie rozumie skąd coś tak przykrego?
Proszę o radę w jaki sposób pozbyć się tego raz na zawsze!!!

Miałam cos takiego kiedys. Zrobilam posiew z pochwy w kierunku z bakterii i okazalo sie ze to nie infekcja gdzybiczna a bakteryjna, a na to leki sa nieco inne..Proponuje zrobic ci takie badanie, od razu wtedy wiadomo co leczyc
mngh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 18:25   #18
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: co to może być? mam już dość :/

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
W takim razie to nie jest nadmierna higiena moim zdaniem. Chyba, że masz na myśli poranny prysznic, wieczorną kąpiel plus trzykrotne podmywanie się. Wtedy to faktycznie może być nadmierna higiena.

generalnie to żadna z nas nie wie jaka jest dokładna przyczyna Twojego problemu...my tylko domniemamy i próbujemy powiedziec, że stosunek analny bez ochronki nie przyniesie nic dobrego...sprobuj moze zamiast tego z ziaji kupic sobie Lactacyd..jest naprawde bardzodobry i skuteczny...(o tym też już był szeeeeerokiii wątek)
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.