jakich kremów używać niezdefiniowany rodzaj skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-08, 11:43   #1
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389

jakich kremów używać niezdefiniowany rodzaj skóry


Witam i bardzo proszę Was o porady.
Nie mam pojęcia jak odpowiednio dobrać krem do mojej cery.
Dużo czytam nt kosmetyków, pielęgnacji, testuje, ale nie mogę znaleźć tego odpowiedniego.
Nie wiem do końca jaki mam rodzaj skóry, jako nastolatka była to skóra sucha i za taka ją uważałam, ale później gdy zaczęłam się malować zauważyłam, że błyszczy się w strefie T, więc typowo sucha ona nie jest. wrażliwa? Jest skłonna do zapychania, nie mogę też używać wielu kosmetyków, żeli do mycia twarzy bo wysuszają mi starsznie twarz.
Mój problem jest taki, że częsot odczuwam taką cierpką skórę na twarzy, suchą, poza latem widocznie suche skórki, w zimę zdarza się, że schodzi skóra z policzków, nosa... Najgorsze jest to, że zawsze podkład jest widoczny na mojej twarzy, mimo, że używałam również bardzo lekkich podkładów w małej ilości.
Koleżanka powiedziała, kup dobry nawilżający krem. Ale tu pytanie, nie mam pojęcia jaki będzie dobry.
Aktualnie używam na dzień kremu hydrain 2, ale niestety zapycha mnie mocno i skóra się świeci. Na noc używam kremu alantan, niby nawilża ale to tylko chwilowy efekt.
Szukam czegoś dobrze nawilżającego, ale nie natłuszczającego, czegoś co nie zapycha i można stosować pod podkład.
Czytałam o cethapilu, czy używanie go na noc coś zmieni? Czy to raczej mocny kosmetyk?
Może używać jednego kremu na noc i na dzień?

Edytowane przez halucynogenna
Czas edycji: 2015-11-08 o 11:45
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 16:01   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: jakich kremów używać niezdefiniowany rodzaj skóry

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Witam i bardzo proszę Was o porady.
Nie mam pojęcia jak odpowiednio dobrać krem do mojej cery.
Dużo czytam nt kosmetyków, pielęgnacji, testuje, ale nie mogę znaleźć tego odpowiedniego.
Nie wiem do końca jaki mam rodzaj skóry, jako nastolatka była to skóra sucha i za taka ją uważałam, ale później gdy zaczęłam się malować zauważyłam, że błyszczy się w strefie T, więc typowo sucha ona nie jest. wrażliwa? Jest skłonna do zapychania, nie mogę też używać wielu kosmetyków, żeli do mycia twarzy bo wysuszają mi starsznie twarz.
Mój problem jest taki, że częsot odczuwam taką cierpką skórę na twarzy, suchą, poza latem widocznie suche skórki, w zimę zdarza się, że schodzi skóra z policzków, nosa... Najgorsze jest to, że zawsze podkład jest widoczny na mojej twarzy, mimo, że używałam również bardzo lekkich podkładów w małej ilości.
Koleżanka powiedziała, kup dobry nawilżający krem. Ale tu pytanie, nie mam pojęcia jaki będzie dobry.
Aktualnie używam na dzień kremu hydrain 2, ale niestety zapycha mnie mocno i skóra się świeci. Na noc używam kremu alantan, niby nawilża ale to tylko chwilowy efekt.
Szukam czegoś dobrze nawilżającego, ale nie natłuszczającego, czegoś co nie zapycha i można stosować pod podkład.
Czytałam o cethapilu, czy używanie go na noc coś zmieni? Czy to raczej mocny kosmetyk?
Może używać jednego kremu na noc i na dzień?
Czym myjesz twarz? Jeśli popełniasz błędy na tym etapie pielęgnacji, stosujesz zbyt mocno oczyszczające produkty, to żaden krem tego nie naprawi.
Skóra może się przetłuszczać z powodu odwodnienia i przesuszenia (znowu mycie się kłania).

Możliwe też, że masz skórę mieszaną, odwodnioną, podatną na wysuszenie.

Zapychanie to kwestia osobnicza, nie ma kremu, który wszystkich zapycha tak samo jak nie ma takiego, co na pewno nikogo nie zapycha. Jesteś pewna, że to zapychanie jest od kremu czy może mieć przyczyny wewnętrzne (hormony, faza cyklu, jedzenie, tryb życia, stres)? Jak się to objawia, masz zaskórniki otwarte, zamknięte, wypryski, gule?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 08:08   #3
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: jakich kremów używać niezdefiniowany rodzaj skóry

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czym myjesz twarz? Jeśli popełniasz błędy na tym etapie pielęgnacji, stosujesz zbyt mocno oczyszczające produkty, to żaden krem tego nie naprawi.
Skóra może się przetłuszczać z powodu odwodnienia i przesuszenia (znowu mycie się kłania).

Możliwe też, że masz skórę mieszaną, odwodnioną, podatną na wysuszenie.

Zapychanie to kwestia osobnicza, nie ma kremu, który wszystkich zapycha tak samo jak nie ma takiego, co na pewno nikogo nie zapycha. Jesteś pewna, że to zapychanie jest od kremu czy może mieć przyczyny wewnętrzne (hormony, faza cyklu, jedzenie, tryb życia, stres)? Jak się to objawia, masz zaskórniki otwarte, zamknięte, wypryski, gule?


Zawsze używam łagodnych żeli do mycia, obecnie z Perfecty.
Jeżeli chodzi o zapychanie, to zauważyłam, że po tym kremie miałam jeszcze więcej zaskórników na nosie (ciemne plamki) oraz nad nosem- na dolnej części czoła. Wniosek, że od kremu taki, ponieważ nie zmieniałam kosmetyków kolorowych, ani diety.
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 09:03   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: jakich kremów używać niezdefiniowany rodzaj skóry

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Zawsze używam łagodnych żeli do mycia, obecnie z Perfecty.
Jeżeli chodzi o zapychanie, to zauważyłam, że po tym kremie miałam jeszcze więcej zaskórników na nosie (ciemne plamki) oraz nad nosem- na dolnej części czoła. Wniosek, że od kremu taki, ponieważ nie zmieniałam kosmetyków kolorowych, ani diety.
Próbowałaś innych metod mycia? Olejki myjące, micele? Ja bym zaczęła od tego.
Przy schodzącej skórze samo nawilżanie nie wystarczy, taka skóra potrzebuje okluzji, czegoś bogatego. Na takie sytuacje przydałby się osobny krem. Alantan o którym piszesz to ten KLIK?

Do nawilżenia mogłoby się przydać dodatkowe serum pod krem, coś żelowo-wodnego, lekkiego. Trochę tego się pojawiło na rynku.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 11:40   #5
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: jakich kremów używać niezdefiniowany rodzaj skóry

Tak, to ten krem.
Demakijaż wygląda tak, że myje twarz łagodnym żelem do twarzy,a później resztki makijażu płynem micelarnym.
Twarz pryskam wodą termalną z uriage,a później nakładam krem.
Zastanawiam się nad iwostinem, albo słynnym cethapilem czy byłby dobrym wyborem? Czy apteczne kremy są faktycznie wiele lepsze niż dobre drogeryjne?
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 22:30   #6
Ogonowska Maja
Przyczajenie
 
Avatar Ogonowska Maja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: jakich kremów używać niezdefiniowany rodzaj skóry

Najistotniejsze jest by cera była nawilżona, zazwyczaj jest tak, że bez względu na to czy kobiety mają cerę suchą czy tłustą to i tak prawie zawsze jest ona niewystarczająco nawilżona (nie mylić z natłuszczona).
Ogonowska Maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 11:20   #7
Eyjafjallajokull
Przyczajenie
 
Avatar Eyjafjallajokull
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 25
Dot.: jakich kremów używać niezdefiniowany rodzaj skóry

zapoznaj się z tym artykułem xxx, jezeli nadal masz watpliwosci co do okreslenia swojego rodzaju cery oraz produktów, które powinnas uzywac na pewno dużo wyjaśni i pomoze (mi pomógł )
__________________
Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipe...C5%82%C3%B3wna

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-17 o 12:33 Powód: Link.
Eyjafjallajokull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-14 12:20:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.