Wymarzony sklep i czym się kierujemy wybierając go ;)-wątki zebrane - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-24, 07:58   #121
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Wymarzony sklep i czym się kierujemy wybierając go ;)

Cytat:
Napisane przez kier12 Pokaż wiadomość
To że trzeba się wspomagać netem to już standart w handlu na allegro jestem już od dawna a do końca maja powinien ruszyć sklep internetowy. Ale jest pewna sprawa o której nie pisałyście a dla mnie była bardzo istotna podcza realizacji pomysłu sklepu stacjonarnego - atmosfera
No jak to nie? A "- dobre podejście do klienta" ??? U mnie jest na pierwszym miejscu.. chociaż jeśli towar jest beznadziejny, to najlepsze podejście, wystrój, atmosfera nie pomogą, niestety..
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 19:15   #122
kier12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Wymarzony sklep i czym się kierujemy wybierając go ;)

"dobre podejście do klienta" to można mieć za przeproszeniem w domu publicznym. Sama dużo kupowałam w necie zanim otworzyłam sklep, a i teraz zdarza mi się polować na różne okazje w detalu i wierzę w to że nie jest to branża jak każda inna. Klientki sklepów tego typu to dość specyficzne osobowości i osobiście nie wracam do sklepów w których traktowana jestem jako kolejny klient.
kier12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 16:09   #123
aftkam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

Czesc Dziewczyny,

Planuje zalozenie sklepu z akcesoriami do wyrobu bizuterii. Bardzo zalezy mi na zadowoleniu moich klientek, na roznorodnosci i przydatnosci wyrobow oraz na szybkosci realizowania zamowienia przy bardzo dobrej jakosci i cenie produktow. Jesli mozecie prosze napiszcie mi na co najbardziej zwracacie uwage przy zakupie produktow do wyrobu Waszej bizuterii w sklepach internetowych, jakie produkty najchetniej wybieracie i jakich funkcjonalnosci waszym zdaniem brakuje. Postaram sie sprostac Waszym wymaganiom J za wszelkie uwagi bede niezmiernie wdzieczna.
aftkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 04:49   #124
fugeela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 148
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

Bardzo mi przeszkadzał brak informacji o wielkości otworu koralika w opisie produktu.Niektóre strony podają tylko wielkość całego koralika,i potem trzeba pisać mejle żeby zmierzyli dziurkę...albo brać w ciemno i liczyć,że linka/rzemyk przejdzie

Mając do wyboru podobne koraliki w dwóch sklepach prędzej kupiłabym droższe z podanymi wymiarami mając pewność że mi podpasują niż zaoszczędziła na niezmierzonych ryzykując,że nie będę ich mogła użyć


Poza tym rzemienie - tych ekologicznych jest mnóstwo,ale ja szukałam naturalnych i niektóre sklepy (szczególnie na allegro) w ogóle nie mają ich w ofercie.Co mi po tym,że sklep ma ogromny wybór tanich koralików,skoro będę musiała zapłacić dodatkowe 5-8 zł za przesyłkę 5 rzemyków z innego sklepu.

Jeśli chodzi o stronę internetową,to bardzo wygodna jest opcja z dzięki której już przy przeglądaniu produktów z danej kategorii można najechać na zdjęcie żeby się powiększyło,zamiast wchodzić osobno na stronę każdego produktu (beadshop,allegro)

Edytowane przez fugeela
Czas edycji: 2010-04-29 o 05:16
fugeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 21:39   #125
aftkam2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

Dzięki wielkie fugeela. Twoje uwagi są bardzo przydatne. Już dodaję je do mojej listy.

Zatem dobry sklep internetowy z artykułami do wyrobu biżuterii powinien:
1. mieć dokładny opis produktu - wymiar koralika, otworu, itd
2. mieć w swojej ofercie rzemyki naturalne
3. posiadać opcję powiększenia zdjęcia produktu po najechaniu na obrazek.

Jeszcze raz dzięki ogromne.
Dziewczyny jakie jeszcze macie uwagi odnośnie sklepu?
aftkam2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 10:11   #126
IwonnaH
Raczkowanie
 
Avatar IwonnaH
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 371
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

Zawsze pamiętaj o tym, żeby kolor na zdjęciu się mniej więcej zgadzał z rzeczywistym, albo go opisz dokładnie.
__________________
Mój wątek biżuteryjny
IwonnaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 10:27   #127
Amambada
Wtajemniczenie
 
Avatar Amambada
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 342
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

Dla mnie przy dużym asortymencie ważne jest wyszukiwanie. Niezłym udogodnieniem byłoby sortowanie koralików według kolorów/rozmiarów/kształtów. Dobrze by było aby przy takim rozwiązaniu nie wyskakiwało 50 stron produktów... tylko żeby to bylo jakoś fajnie zorganizowane. np. żeby można było wybrać wszystkie czerwone, szklane i w rozmiarze 6mm. Normalne wyszukiwarki niestety często zawodzą i trzeba wpisywać milion opcji żeby coś znaleźć
Jak dla mnie to w idealnym sklepie powinno być dużo fasetowanych kamieni, spory wybór różnych kolorów drobnicy i półfabrykaty nie tylko srebrne i posrebrzane...za innymi trzeba się nalatać, a w dodatku nie wszystkie sklepy mają wszystko i trzeba kupować w różnych miejscach.
Generalnie wydaje mi się, że trudno będzie stworzyć sklep, który każdemu będzie pasował
Amambada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-02, 11:11   #128
Letike
Rozeznanie
 
Avatar Letike
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 961
GG do Letike
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

A ja jeszcze dodam, że kamienie powinny być dobierane, tak aby były wysyłane takie same lub bardzo podobne. Bo jak dostanie się dwa różne to nie wiadomo co z nimi zrobić. Do tego fajnie by było dołączyć jakieś narzędzia, chemie czy opakowania. I bardzo fajną opcją jest tzw. mały hurt. Niektóre rzeczy bardziej opłaca się kupić na sznury, w większych ilościach niż na sztuki. I oczywiście zaskakiwanie klientów miłymi gratisami dopasowanymi do zamówienia. Bo dawanie plastikowego koralika gdy ktoś zamawia srebrne półfabrykaty mija się z celem i raczej działa odwrotnie niż powinno.
__________________
Letike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 11:45   #129
zuteria
Rozeznanie
 
Avatar zuteria
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 968
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

Otwarcie, prowadzenie i utrzymanie takiego sklepu to z pewnością bardzo trudne zadanie. Ale życzę Ci wytrwałości i powodzenia Od siebie dodam, że dużym udogodnieniem dla klientów jest tzw. "twardy koszyk", który umożliwia klientom kompletowanie zamówienia np. przez kilka dni. Chodzi tu o to, że po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu produkty wrzucone do koszyka nadal tam są- koszyk ma swoją historię.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=351036

Chainmaille w moim wykonaniu, będzie mi miło jeśli skomentujesz

zuteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 13:27   #130
aftkam2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

Dzięki wszystkim za opinie i pomysły.

Dodałam Wasze opinie do mojej listy.

Zatem dobry sklep internetowy z artykułami do wyrobu biżuterii powinien:
1. mieć dokładny opis produktu - wymiar koralika, otworu, itd
2. posiadać opcję powiększenia zdjęcia produktu po najechaniu na obrazek
3. zdjęcia jak najdokładniej pokazujące kolor i kształt produktu
4. wyszukiwanie zaawansowane - po kilku kategoriach - kolor, kształt, wielość
5. dobierać kamienie naturalne jak najbardziej podobne w odcieniu do każdego zamówienia
6. asortyment:
- fasetowane kamienie
- rzemyki naturalne
- urozmaicona drobnica
- półfabrykaty nie tylko w srebrze/posrebrzane
- narzędzia
- chemia
- opakowania
- gratisy dostosowane do zamówienia
7. mały hurt
8. twardy koszyk - pytanie do zuteria - czy przez taki koszyk rozumiesz produkty które są tam zupełnie na stałe czy są przechowtwane np przez tydzień. Bo zastanawiam się co w przypadku gdy mam w asortymencie ostatnie sztuki jakiegoś kamienia, ktoś je doda do twardego koszyka ale nie zatwierdzi transakcji przez dłuższy czas a w tym czasie ktoś inny chciałby je kupić.

Bardzo zależy mi na wysokiej jakości artykułów, które będą dostępne w moim sklepie. Napiszcie mi proszę czy głównie kupujecie kamienie naturalne (ja akurat je uwielbiam), kryształki Svarowskiego i inne droższe ale dobre jakościowo produkty, czy raczej plastikowe koraliki.

Napiszcie mi jakich oprócz wyżej wymienionych artykułów najczęściej Wam brakuje w sklepach. Może macie jakieś produkty z których chciałybyście wykonywać biżuterie a nie są dostępne w e-sklepach.

Za wszystkie Wasze opinie z góry ogromne dzięki
aftkam2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 13:43   #131
zuteria
Rozeznanie
 
Avatar zuteria
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 968
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

Aftkam, w innych sklepach z tego co się orientuję produkty w koszyku mogą być zapamiętane nawet przez miesiąc czy dwa, ale jednocześnie nie blokuje to sprzedawcy asortymentu. Czyli np. wrzucam konkretne kamyczki do koszyka, mam je na swojej liście, ale póki za nie nie zapłacę Ty jako sprzedawca masz je na stanie i każda inna osoba może je kupić. Jeśli ktoś inny zdecyduje się szybciej i zapłaci za zakupy, w moim koszyku po prostu znajdę informację przy danym produkcie, że nie jest już dostępny. Mam nadzieję, że wytłumaczyłam to w sposób w miarę zrozumiały?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=351036

Chainmaille w moim wykonaniu, będzie mi miło jeśli skomentujesz

zuteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-02, 14:25   #132
KatiW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 185
GG do KatiW
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

Mi najbardziej brakuje fajnych talerzyków czy miseczek srebrnych. Zazwyczaj jest bardzo mały wybór. Bardzo lubię elementy srebrne ozdobne typu róża czy jakiś kwiatek, listek itp. a jest tego bardzo mało. Wczoraj udało mi się znaleźć jednego dostawcę na allegro.
KatiW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 14:20   #133
niezwykłości
Raczkowanie
 
Avatar niezwykłości
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :))))
Wiadomości: 187
GG do niezwykłości
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

Ja wykorzystuję w swojej biżu najczęściej tylko małe kamienie....najczęściej kuleczki i oponki...i niekoniecznie fasetowane.
Żeby mieć to czego potrzebuję najczęściej robię zakupy w 2-4 miejscach
Chodzi mi o małe 3-4mm kuleczki ,oponki kamieni w różnej kolorystyce. Największy deficyt jest chyba sodalitów -w sumie chyba ich wogóle nie ma w takim rozmiarze.
Ilość -taki mały hurt byłby fajnym rozwiązaniem.
Życzę powodzenia ,bo konkurencja na rynku jest ogromna.
__________________
Moja biżuteria ceramiczna
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=427281

niezwykłości jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 14:34   #134
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

ja od siebie dodam ze wazna jest informacja ile zostalo jeszcze produktow w sklepie - wtedy wiem czy spieszyc sie z zamowieniem czy moge jeszcze sie zastanowic.
i ozdobne sztyfty, zawieszki itp w formie zoksydowanej i nie- niestety nie wszyscy lubia oksyde...
z produktow to jak dziewczyny juz powiedzialy: wszelkiego rodzaju ozdobne laczniki, listki, kwiatki, oczywiscie srebrne, trzeba sie troche tego naszukac i zwykle zamawiac z roznych miejsc....
do tego zwymiarowane wszystkie lancuszki np typu zmijka, aby latwo bylo dobrac koncowki.
z miseczek brakuje mi tych najmniejszych, =<6mm, zwykle takie sa tylko talerzyki....
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 15:18   #135
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Sklep z artykulami do wyrobu bizuterii

Wg mnie przydałyby się mniejsze kamienie 3-4mm, gładkie i fasetowane, oponki i kule. Zdecydowanie jest tego mało.
Dobrym rozwiązaniem jest też możliwość kupienia produktów zarówno na sztuki, jak i w małym hurcie np. w "pakietach" po kilkadziesiąt sztuk, bądź na sznury.
Osobiście preferuję bardziej zakupy w małym hurcie niż kupowanie na sztuki.
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 10:27   #136
tajoza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 77
Kamienie, półfabrykaty, czyli co i za ile?

Hej dziewczyny, mam pewne pytanie.

Zapewne było ono już mnóstwo razy poruszane na forum, ale nie znalazłam dokładnie tego czego chciałam.

Chciałabym założyć sklep internetowy dla osób produkujących biżuterię z półfabrykatami, kamieniami itd.

Jestem ciekawa jakie kamienie, minerały, koraliki itd. są przez Was najczęściej kupowane i w jakich cenach. Czy wg Was te ceny są wygórowane i czy oczekujecie czegoś o dobrej jakości, ale o niższej cenie?

Interesują mnie również półfabrykaty - jakie(posrebrzane, srebrne, miedziane.....) i co (bigle, karabińczyki....) i za jaką cenę chętnie kupujecie.
I czy są jakieś produkty, które trudno dostać i trzeba się ich oszukać?

Mam nadzieje, że mi pomożecie w tej kwestii.

Pozdrawiam.
tajoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 11:54   #137
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: Kamienie, półfabrykaty, czyli co i za ile?

Tanio i dobrej jakości, duży wybór Najlepiej takie polskie FMG
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 13:07   #138
E_W
Wtajemniczenie
 
Avatar E_W
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 2 693
Dot.: Kamienie, półfabrykaty, czyli co i za ile?

Cytat:
Napisane przez kulkam Pokaż wiadomość
Tanio i dobrej jakości, duży wybór Najlepiej takie polskie FMG
Popieram
E_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 15:27   #139
gwiaz_deczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 197
Dot.: Kamienie, półfabrykaty, czyli co i za ile?

i różnymi nowinkami i oryginalnymi rzeczami, takimi, których nikt nie ma w ofercie też jesteśmy zainteresowane.
Ja, i pewnie nie tylko ja, kupuję często coś, co wpadnie mi w oko, bo ładnie wygląda, i dopiero potem zastanawiam się do czego to wykorzystać.

Ceny zawsze mogłyby być niższe, jakość jak najlepsza, jak największy wybór produktów u jednego sprzedawcy.
gwiaz_deczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 20:49   #140
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Kamienie, półfabrykaty, czyli co i za ile?

Jak dla mnie - brakuje ogólnie na rynku półfabrykatów w innych kolorach niż srebrne (miedź, pozłacane itp). I łańcuszków w dużym wyborze, innych niż srebrne. Trochę też wkurza mnie że jak już chcę zrobić zamówienie, to rozdziela się ono na 2-3 sklepy bo nie ma wszystkiego w jednym miejscu, ale to chyba zawsze tak jest...
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:15   #141
tajoza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 77
Dot.: Wymarzony sklep i czym się kierujemy wybierając go ;)-wątki zebrane

Dzięki za odpowiedzi
A jakie kamienie najchętniej kupujecie? A ceramika itp. również Was interesuje?
tajoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.