Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-02, 18:17   #1531
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

U mnie ostatnio lekkie falki kroluja Nic specjalnego, ale w sumie tylko je zmywam szamponem, wale nieco kremu do lokow, okrecam turban na pol godziny, a potem mawet nie susze tylko na pole lece
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1438535799138.jpg (84,8 KB, 41 załadowań)
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 19:09   #1532
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio lekkie falki kroluja Nic specjalnego, ale w sumie tylko je zmywam szamponem, wale nieco kremu do lokow, okrecam turban na pol godziny, a potem mawet nie susze tylko na pole lece
Ale świetnie wyglądają Ja dziś po basenie umyłam włosy żelem pod prysznic bo nic innego pod ręką nie miałam (woda, sls, olej słonecznikowy, sól, zapach i po tym śmieci)i ogólnie włosy są super cacy. Po powrocie do domu jedynie nałożyłam jeszcze emolientową odżywkę w razie co bo jutro nie chcę wyglądać jak upiór.
A to zasługa olejowania i regularnego używania maski, którą uwielbiam. Generalnie na stronie Rossman widziałam odżywkę z tej serii kiedyś, maską w Anglii można kupić w Lidlu i różnych tanich sklepikach, kosztuje tylko 5 zł. Jak ktoś ma okazję kupić to polecam, podrzucam skład:
Aqua , Cetearyl Alcohol , Dimethicone , Behentrimonium Methosulfate , Propylene Glicol, Macadamia Ternifolia Seed Oil , Parfum , Methylparaben i Propylparaben
http://blog.concordextra.com/wp-cont...demia-copy.jpg
co prawda w Polsce Kallosy składowo są podobne ale chyba teraz rozumiem skąd te zachwyty nad nimi

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-08-02 o 19:13
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-03, 17:30   #1533
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
myszka2020 - też odżywki już w Polsce nie ma, jest z nowym składem ale oleje ma dopiero po regulatorze ph (citric acid)
Przeczytałam właśnie, że wróciła z nowym, gorszym składem. Ale może i tak kupię za jakiś czas i coś swojego dokapię

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Muszę powiedzieć, że u mnie mus najlepiej po myciu i na drugi dzień włosy są taaakie faajne Nawet jak dużo nałożę to nic złego się nie dzieje
Ja teraz po stopniowaniu mam pierwszy raz takie mysie ogonki, wcześniej wyglądało to lepiej, ale w zeszłym roku napaliłam się, że po stopniowaniu będę miała mocniejszy skręt i mocno wystopniowałam i to mi się czkawką odbija w postaci marnych końców, a już i tak 4 cm poszły, jeszcze z 6 muszę się pozbyć. Rozmawiałam z koleżanką i na razie tylko podetnę końcówki, zostawię taki kształt jaki jest i poczekam aż mi się warstwy zrównają, wtedy machne U i lekkie stopniowanie końców i powinno być ok. Czyli na razie nici z zapuszczania do tyłka, zostaje z długością do wcięcia w talii i sukcesywnie ścinam to, co urośnie.
Ja też tak mam - przez spore cieniowanie mam problem z zapuszczeniem, bo coś tam podcinam co chwilę, ale już nie będę na pewno mocno cieniować

Cytat:
Napisane przez magda963 Pokaż wiadomość
Zacznę od tego,że mam kręcone włosy.

Zawsze miałam ładne loki,potrafiłam niemyć 3 dni gdy myłam genialnym szamponem i zawsze byly lsniące,błyszczace i śliczne.Jakieś pół roku temu kupiłam specjalny szampon Balea do loków taki w tubce pomarańczowy,loki miały być po nim piękne,miały być swieże czy coś w tym tylu do 24 godzin.I dupa.
Moje włosy po nim stały się jak nie moje.Jak by były kogoś innego tylko doklejone.Stały się sztywne,matowe,loki zwijają się w takie ale dredy.
teraz nawet odrazu po umyciu,naturalnym wysuszeniu są matowe, szorskie ,sztywne ,oklapnięte,niejakie,stoj ą jak żołnierzyki.Dodam też że to tej pory używałam od czasu do czasu raz w tygodniu maskę ,żadnych odzywek.Teraz te włosy nawet po godzinie po umyciu są ciężkie,jakby tłuste ale nie są w rzeczywistości.W czasie roku szkolnym przychodzę odrazu do domu i wiąże włosy w kok,teraz w wakacje prawie cały czas chodzę w związanych w kok.Zauważyłam też że włosy po umyciu,wysuszeniu suszarką są takie jak były zawsze,grube,lśniśące,maj ą duża objętość no i maja śliczne loki a nie takie coś co teraz.Teraz nawet po 15 minutach albo i krocej włosy zdjęte z koka są takie jak napisałam wcześniej:matowe,szorskie i stoją są poprostu nijakie.Jedyną opcją teraz aby wyjśc normalnie z domu to umycie włosów i wyszuszenie suszarka bo wtedy są cud miód
Więc sprawa jest poważna,dodam tez ze teraz włosy myje codziennie.Więc włosomaniaczki pomożcie mi!


dodam też że ostatnio strasznie mi włosy wypadają.przejade po włosach ręką to zostaje w niej tyle ile bym poł roku temu w jeden dzień albo i wiecej uzbierała a teraz to tyle jednorazowo wychodzi
Koniecznie oczyść włosy prostym szamponem ziołowym, np. barwy Włosy wypadać mogą przez stres, nieodpowiednią dietę czy podrażnienie skóry głowy, np. przez szampon Od siebie bardzo polecam na wypadanie spray antyoksydacyjny fratti, ale jego ciężko dostać stacjonarnie niestety.

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio lekkie falki kroluja Nic specjalnego, ale w sumie tylko je zmywam szamponem, wale nieco kremu do lokow, okrecam turban na pol godziny, a potem mawet nie susze tylko na pole lece
Ale śliczne i urocze

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Ale świetnie wyglądają Ja dziś po basenie umyłam włosy żelem pod prysznic bo nic innego pod ręką nie miałam (woda, sls, olej słonecznikowy, sól, zapach i po tym śmieci)i ogólnie włosy są super cacy. Po powrocie do domu jedynie nałożyłam jeszcze emolientową odżywkę w razie co bo jutro nie chcę wyglądać jak upiór.
A to zasługa olejowania i regularnego używania maski, którą uwielbiam. Generalnie na stronie Rossman widziałam odżywkę z tej serii kiedyś, maską w Anglii można kupić w Lidlu i różnych tanich sklepikach, kosztuje tylko 5 zł. Jak ktoś ma okazję kupić to polecam, podrzucam skład:
Aqua , Cetearyl Alcohol , Dimethicone , Behentrimonium Methosulfate , Propylene Glicol, Macadamia Ternifolia Seed Oil , Parfum , Methylparaben i Propylparaben
http://blog.concordextra.com/wp-cont...demia-copy.jpg
co prawda w Polsce Kallosy składowo są podobne ale chyba teraz rozumiem skąd te zachwyty nad nimi
Oo, coś bez gliceryny i z krótkim składem
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-03, 18:23   #1534
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

myszka2020 - no spróbuj, przyznam że żal mi że wycofano stare składy bo były naprawdę dobre w każdej z tych odżywek. Zawsze jakiegoś gliss kura miałam, a teraz to już takie mocne przeciętniaki.

Chyba sobie strzelę brązową szamponetkę dzisiaj, przywykłam do jaśniejszego brązu ale może ciemny też będzie ładny

Odkryłam że moje popękane 'naczynka' to nie naczynka a rozstępy i pojawiają się nawet przy minimalnym wzroście wagi, made my day no nic, trzeba schudnąć. A ja sie zastanawiałam czemu wtranżalam tyle cytryny i zamiast mieć mniej tego mniej to mam więcej.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-03, 23:46   #1535
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

O! Taki efekt na swoich włosach lubię! Co więcej, to po przespaniu całej nocy w sucharkach!! Tak ładnie dotrwały i się odgniotły rano.

O: Loreal Volume Collagen
M: Garnier Pure Clean
O: Loreal Color Radiance
Stylizacja: odrobina serum Garnier Moroccan Sleek i spora ilość żelu Andalou, dokładne wysuszenie dyfuzorem

Loki wytrzymały nawet mega wiatr na 2 promach, od 6 rano do późnego wieczoru wyglądały super. Czerwona odżywka Loreal nie ma dla mnie żadnej konkurencji (zarówno wersja kanadyjska, jak i polska), a żel Andalou też jest świetny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1 sierpnia 2015.JPG (116,1 KB, 41 załadowań)
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.

Edytowane przez krolewna_smieszka
Czas edycji: 2015-08-03 o 23:47
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 07:52   #1536
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez yarrowia Pokaż wiadomość
Ehm, cześć pewnie nikt mnie nie skojarzy,ale udzielałam się tutaj parę lat temu, ale to właściwie nie ważne

Widziałyście takie oleje w rossmanie? Loton,Oil Therapy coconut & sweet almond oil
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...conut-oil.html
są trzy rodzaje, pozostałe dwa opierają się na oleju słonecznikowym.
Tzn ja nabyłam jakąś nową wersję chyba, poza tym co w KWC skład rozszerzył się o olej ze słodkich migdałów.
Fajna rzecz za 10 zł w promocji.

Kurcze, parę lat temu taki produkt w drogerii byłby cudem, oleje to tylko w sklepach internetowych albo nikomu nieznanych drogeriach były, a tu nawet na etykiecie pisze o olejowaniu włosów! Ależ ten świat poszedł do przodu
skądś Cię kojarzę

Yarr kopa lat !!!
miałam ten produkt dwea dni temu w łapach i nie kupiłam ( ten z makadamią) no musze męża do bierdonki wysłać
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 07:58   #1537
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
O! Taki efekt na swoich włosach lubię! Co więcej, to po przespaniu całej nocy w sucharkach!! Tak ładnie dotrwały i się odgniotły rano.

O: Loreal Volume Collagen
M: Garnier Pure Clean
O: Loreal Color Radiance
Stylizacja: odrobina serum Garnier Moroccan Sleek i spora ilość żelu Andalou, dokładne wysuszenie dyfuzorem

Loki wytrzymały nawet mega wiatr na 2 promach, od 6 rano do późnego wieczoru wyglądały super. Czerwona odżywka Loreal nie ma dla mnie żadnej konkurencji (zarówno wersja kanadyjska, jak i polska), a żel Andalou też jest świetny.
Piękny efekt Też się mogę dopisać do fanek Loreali, lubię niebieską, czerwoną ale biała to już jest poezja.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-04, 17:31   #1538
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Piękny efekt Też się mogę dopisać do fanek Loreali, lubię niebieską, czerwoną ale biała to już jest poezja.
A widziałam tę białą u siebie. Ale już nie mam gdzie chować odżywek. xD Kupię za jakiś czas.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 20:21   #1539
yarrowia
Zadomowienie
 
Avatar yarrowia
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 334
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
Klaudenc podlinkuj tę odżywkę

wróciłam od fryza, bedę nawilżać włosy, bom prawie blondi
że co, że jak, od kiedy?

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Pamiętam Cię, pamiętam
Mam wersję z olejem arganowym i makadamia, ale jeszcze nimi nie olejowałam, na razie używam po kąpieli zamiast balsamu - w biedronce też są, ale nie wszystkie wersje
Ooo hej Jak młody?

Właśnie kupiłam go i jak na razie użyłam tylko na nogi mocny zapach ma, nie wiem czy dla mnie nie za mocny. Ten z makadamią mnie nie przekonał, bo pierwszy tam jest olej słonecznikowy, który mi nigdy jakoś nie pasował. No ale i tak jestem pod wrażeniem, że takie rzeczy w sklepach


Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
skądś Cię kojarzę

Yarr kopa lat !!!
miałam ten produkt dwea dni temu w łapach i nie kupiłam ( ten z makadamią) no musze męża do bierdonki wysłać
ło ło cześć
ja to tylko te oleje kolekcjonuje ostatnio, potem używać zapominam

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
Klaudenc podlinkuj tę odżywkę

wróciłam od fryza, bedę nawilżać włosy, bom prawie blondi
że co, że jak, od kiedy? co to się porobiło

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
One są kochana nawet w Biedronce albo przynajmniej były. Kokos, argan, makadamia. Za 10,99 zł. Makadamia ma najlepszy skład podobno.
Tak podejrzewałam, że wszyscy już je znają, a ja troche nie w temacie jestem
__________________
Mały mistrz na tropie
yarrowia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 06:14   #1540
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez yarrowia Pokaż wiadomość

ło ło cześć
ja to tylko te oleje kolekcjonuje ostatnio, potem używać zapominam


że co, że jak, od kiedy? co to się porobiło

od stycznia zaczęłam schodzic z czerni poprzez ombre
paczaj https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=280
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...7&d=1438344309
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 06:47   #1541
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dodaje po scieciu zdjecia myte wczoraj wieczorem ulozone na odrobinie pianki

Miskaa78
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1438752284178.jpg (37,6 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1438752297386.jpg (32,5 KB, 42 załadowań)
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2015-08-05 o 12:29 Powód: pod pod postem
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-05, 13:49   #1542
nez123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 707
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Hej dziewczyny, wpadam do Was póki mam chwile czasu, przyjmiecie? Staram sie podczytywać regularnie. I pomyśleć, że to już jakieś 5 lat odkąd trafiłam na to forum Moje włosy w załączniku

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Nie kuście tak maskami i odżywkami, bo mam bana, a i tak poleciałam do Rossmanna po ten mus z Pantene, bo jeżeli ogranicza puszenie to muszę spróbować
Uwielbiam ten mus. Jedyna rzecz, która u mnie "odpusza".

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
O! Taki efekt na swoich włosach lubię! Co więcej, to po przespaniu całej nocy w sucharkach!! Tak ładnie dotrwały i się odgniotły rano.
to na drugi dzień?! Też tak chce...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150801_153432.jpg (255,7 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150801_153642.jpg (148,6 KB, 30 załadowań)
__________________
Paradise
Every time she closed her eyes
nez123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 14:10   #1543
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez nez123 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, wpadam do Was póki mam chwile czasu, przyjmiecie? Staram sie podczytywać regularnie. I pomyśleć, że to już jakieś 5 lat odkąd trafiłam na to forum Moje włosy w załączniku


Uwielbiam ten mus. Jedyna rzecz, która u mnie "odpusza".


to na drugi dzień?! Też tak chce...
A ja właśnie czuje się skuszona...
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 17:18   #1544
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ja też tak mam - przez spore cieniowanie mam problem z zapuszczeniem, bo coś tam podcinam co chwilę, ale już nie będę na pewno mocno cieniować
Oo, dokładnie! Ja chyba też zrezygnuje ze stopniowania/cieniowania i następnym razem zetnę w U, nie mam mocnego skrętu, więc może się sprawdzi

Cytat:
Napisane przez nez123 Pokaż wiadomość
Uwielbiam ten mus. Jedyna rzecz, która u mnie "odpusza".
Fajnie by było jakby moje włosy też "odpuszał", ale nie wiem jeszcze dokładnie jak to z nim jest



Byłam u fryzjera i normalnie nie wiem jakim cudem po wizycie zobaczyłam to, co na pierwszym zdjęciu. Ścinała 1 cm i to dokładnie ten 1 cm, warstwy też tylko podcięła o 1 cm. I nawet mierzyłam w domu i przed wizytą długość od linii czoła była 81, a po fryzjerze 80. Niestety musiałam to wyrównać no i ostatecznie długość jest ok. 77-78 od linii czoła (drugie zdjęcie). Przynajmniej końce wyglądają trochę lepiej, zobaczę jak to będzie, gdy ułożę je po swojemu.
W dodatku fryzjerka powiedziała, że mam włosy jak nie swoje, że się zmieniły i są strasznie leciutkie. No i ogólnie strasznie się puszą. Ja podejrzewam, że to przenawilżenie, bo pantenol ładuje wszędzie, no i w musie z Pantene jest i w serum YR, a keratyny używam nie dużo. Może ktoś coś doradzić mi odnośnie tego? Wystarczy, że machnę proteiny na włosy i będzie cacy? Zależy mi, by w piątek jakoś wyglądały, albo przynajmniej by współpracowały, np. jak wygładzę je prostownicą by było ok z nimi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png q2.png (756,3 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: png q3.png (617,3 KB, 26 załadowań)
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 20:54   #1545
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Na przenawilżenie ulubiony olej plus lubiany produkt proteinowy i po tym emolientowy najlepiej i wyłączenie nawilżaczy całkowicie. Czyli olejujesz albo nie, jak ci pasuje, potem myjesz czym lubisz i dajesz produkt proteinowy na 15 minut (tyle starczy szczególnie jeśli używasz keratyny to nie potrzeba dłużej), potem spłukujesz i dajesz coś czysto emolientowego na 5-15 minut. Możesz też pomieszać np. do emolientowej maski keratyny dokapać. Ale nawilżacze omijaj
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 22:04   #1546
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Czyli Kallosy odpadają bo mają glikol.
Naolejowała bym jojobą. Bez nawilżaczy jest Serical Latte - nim zmywam olej, PO Afryka maska arganowa - ona jest emolientowa, także mogła by iść na sam koniec, poza tym mam PO balsam cedrowy i rokitnikowy, ale nie wiem, czy się nadają by keratyny dokapać do tych balsamów, bo tak to już nic nie mam bez nawilżaczy.
Chyba, że bez olejowania i do Sericala dokapać keratyny, potem maska arganowa. Tylko potem chyba stylizacja na glucie odpada? I na musie z Pantene? No i serum z YR chyba też, bo pantenol ma
Dziękuję za pomoc Klaudenc tak w ogóle!
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 22:12   #1547
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Glut to nie bo będzie masakra ^^ panthenol też nie. Generalnie jedno mycie możesz mieć ratownicze, żeby się przenawilżenia pozbyć po prostu nawet kosztem wyglądu bo jak sie wychodzi z przenawilżenia to włosy i tak nie będą wyglądać super. Nałóż sobie tego sericala z keratyną i potem daj tą arganową. Generalnie po to nakładasz ten emolientowy specyfik żeby trochę to wszystko wygładzic i dociążyć już bez stylizatora. Ogólnie to potrzeba kilka takich myć nawet bez nawilżaczy i dobrze, gdybyś umyła szamponem żeby proteiny mogły lepiej zadziałać.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 22:18   #1548
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Rozumiem, rozumiem, w takim razie odpuszczę stylizację, niech dochodzą do siebie w spokoju
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 20:46   #1549
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez yarrowia Pokaż wiadomość
Ooo hej Jak młody?

Właśnie kupiłam go i jak na razie użyłam tylko na nogi mocny zapach ma, nie wiem czy dla mnie nie za mocny. Ten z makadamią mnie nie przekonał, bo pierwszy tam jest olej słonecznikowy, który mi nigdy jakoś nie pasował. No ale i tak jestem pod wrażeniem, że takie rzeczy w sklepach
Widzisz że Cię wszyscy pamiętają
Młody już nie taki młody hehe, 3,5 roku i do przedszkola idzie od września, będę to przeżywać chyba bardziej niż on

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Dodaje po scieciu zdjecia myte wczoraj wieczorem ulozone na odrobinie pianki
Ale im ślicznie teraz


Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Oo, dokładnie! Ja chyba też zrezygnuje ze stopniowania/cieniowania i następnym razem zetnę w U, nie mam mocnego skrętu, więc może się sprawdzi

Byłam u fryzjera i normalnie nie wiem jakim cudem po wizycie zobaczyłam to, co na pierwszym zdjęciu. Ścinała 1 cm i to dokładnie ten 1 cm, warstwy też tylko podcięła o 1 cm. I nawet mierzyłam w domu i przed wizytą długość od linii czoła była 81, a po fryzjerze 80. Niestety musiałam to wyrównać no i ostatecznie długość jest ok. 77-78 od linii czoła (drugie zdjęcie). Przynajmniej końce wyglądają trochę lepiej, zobaczę jak to będzie, gdy ułożę je po swojemu.
W dodatku fryzjerka powiedziała, że mam włosy jak nie swoje, że się zmieniły i są strasznie leciutkie. No i ogólnie strasznie się puszą. Ja podejrzewam, że to przenawilżenie, bo pantenol ładuje wszędzie, no i w musie z Pantene jest i w serum YR, a keratyny używam nie dużo. Może ktoś coś doradzić mi odnośnie tego? Wystarczy, że machnę proteiny na włosy i będzie cacy? Zależy mi, by w piątek jakoś wyglądały, albo przynajmniej by współpracowały, np. jak wygładzę je prostownicą by było ok z nimi.
Uhm, no fryzjerzy potrafią być zdolni inaczej
Nawilżacze na takie upały to jedna wielka tragedia, sama wczoraj użyłam gliceryny i dziś miałam suszę niej z tej ziemi Za leciutkie mogą być przez za dużą ilość nawilżaczy właśnie i być może za małą emolientów


Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Czyli Kallosy odpadają bo mają glikol.
Naolejowała bym jojobą. Bez nawilżaczy jest Serical Latte - nim zmywam olej, PO Afryka maska arganowa - ona jest emolientowa, także mogła by iść na sam koniec, poza tym mam PO balsam cedrowy i rokitnikowy, ale nie wiem, czy się nadają by keratyny dokapać do tych balsamów, bo tak to już nic nie mam bez nawilżaczy.
Chyba, że bez olejowania i do Sericala dokapać keratyny, potem maska arganowa. Tylko potem chyba stylizacja na glucie odpada? I na musie z Pantene? No i serum z YR chyba też, bo pantenol ma
Dziękuję za pomoc Klaudenc tak w ogóle!
U mnie akurat te kallosy, mimo że z glikolem to na przenawilżenie dają radę, tylko dokapać im oleju jeszcze I serical z dodatkowym olejem super się u mnie na przenawilżenie spisał Lepiej nie stylizuj, a już na pewno nie na glucie Do zabezpieczenia końcówek zamiast yr - może 2 krople oleju?

Widzę, że nie tylko ja nie przepadam za nawilżaczami, to trochę budujące, bo myślałam, że jestem jakaś inna

U mnie dziś znowu złożona pielęgnacja - wymyte barwą, bo już im się należało, następnie na 15 minut odżywka mythos z dodatkiem keratyny hydrolziowanej, zmyte i na 5 minut gloria z kilkoma kroplami oleju z pestek moreli. Zobaczymy, co to będzie
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-06, 20:54   #1550
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

U mnie też dzisiaj po nawilżaczach za dobrze nie było. W ogóle strasznie zmatowiono i obciążono- a że mykłam pod prysznic to umyłam 2gi raz bo takie zmatowione włosy łatwo przerwać. Zmyłam johnsons baby, nałożyłam loreal total repair na jakieś 10 minut i jest elegancko. Bardzo dobrze ta odżywka u mnie działa, zawsze jak jest jakaś draka to wiem że jak jej użyję to będzie przyzwoicie.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 23:23   #1551
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Uhm, no fryzjerzy potrafią być zdolni inaczej
Nawilżacze na takie upały to jedna wielka tragedia, sama wczoraj użyłam gliceryny i dziś miałam suszę niej z tej ziemi Za leciutkie mogą być przez za dużą ilość nawilżaczy właśnie i być może za małą emolientów

U mnie akurat te kallosy, mimo że z glikolem to na przenawilżenie dają radę, tylko dokapać im oleju jeszcze I serical z dodatkowym olejem super się u mnie na przenawilżenie spisał Lepiej nie stylizuj, a już na pewno nie na glucie Do zabezpieczenia końcówek zamiast yr - może 2 krople oleju?

Widzę, że nie tylko ja nie przepadam za nawilżaczami, to trochę budujące, bo myślałam, że jestem jakaś inna

U mnie dziś znowu złożona pielęgnacja - wymyte barwą, bo już im się należało, następnie na 15 minut odżywka mythos z dodatkiem keratyny hydrolziowanej, zmyte i na 5 minut gloria z kilkoma kroplami oleju z pestek moreli. Zobaczymy, co to będzie

Do tej pory pantenol był super, ale chyba przesadziłam z częstotliwością No ale zazwyczaj olejowałam na mieszankę z pantenolem, albo dokapywałam go do emolientowej maski. Dziś zrobiłam tak, jak Klaudenc mi pisała i w sumie nie ma różnicy, ale sądzę, że jeden raz to po prostu za mało, następnym razem dowale więcej keratyny Odwala tym kłakom, niestety

To chyba spróbuje Sericala z olejem jeszcze Pamiętam jak kiedyś mnie obciążał Serical, aktualnie super się sprawdza do zmywania oleju, a dziś ani nie obciążył, ani nic, w dodatku potem poszła maska arganowa PO Afryka i w sumie na włosach nie zrobiło to specjalnego wrażenia.

U mnie nakładanie oleju na suche włosy daje dziwny efekt, nawet jeżeli to tylko 2 krople Mam potem pojedyncze tłuste pasma, a olej dokładnie rozcieram w rękach i delikatnie wygładzam włosy dłońmi.

A no nie jesteś z tym sama




Olejowanie na mgiełkę keratynową, a potem Serical z olejem, nadało by się to?
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-07, 00:40   #1552
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Keratyny bym nie kładła na włosy na długo, ona ma mocne działanie a takie olejowanie to zależy ile czasu - jak godzinę to ok ale dłużej to może być różnie.

W ogóle mam patent na szybkie zużycie odżywek których nie lubię. Co 2 dni robię sobie peeling kawowy i jako bazę daję taką nielubianą odżywkę, mieszam to sobie z kawą i jakimś olejem i peelinguję od pośladów w dół. Skóra jest mega gładziutka i napięta - jedyny minus to taki że kawa szybko schodzi ale można użyć też czarnej herbaty czy co tam lubicie do zdzierania.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-07, 07:35   #1553
monika1983k
Rozeznanie
 
Avatar monika1983k
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 556
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

dziewczyny, jest tu może jakaś zakręcona z okolic świętokrzyskiego? szukam fryzjerki w Kielcach lub okolicach, która by się znała na ich dobrym strzyżeniu i pielęgnacji
__________________
monika1983k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-07, 11:13   #1554
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Keratyny bym nie kładła na włosy na długo, ona ma mocne działanie a takie olejowanie to zależy ile czasu - jak godzinę to ok ale dłużej to może być różnie.
Na dłużej niż godzinę nie olejuję, także chyba powinno być ok
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-07, 11:17   #1555
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

A olejuje ktos na mokro? Ja w te upaly chyba zaczne zostawiac naolejowane na noc, bo mam normalnie jeden wielki susz na glowie.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-07, 11:53   #1556
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
A olejuje ktos na mokro? Ja w te upaly chyba zaczne zostawiac naolejowane na noc, bo mam normalnie jeden wielki susz na glowie.
ja kłade olej zawsze na mokre włosy - obojetnie czy zwilżam wodą, czy aloesem, no i zawsze na odżywkę, jakoś sie tak juz przyzwyczaiłam że nie mam problemu ze zmywaniem etc..
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-07, 15:55   #1557
nez123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 707
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A ja właśnie czuje się skuszona...
Na razie, u wszystkich którym go polecałam sie sprawdził
Mam tylko problem z wydobyciem odpowiedniej ilości... :\

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
A olejuje ktos na mokro? Ja w te upaly chyba zaczne zostawiac naolejowane na noc, bo mam normalnie jeden wielki susz na glowie.
U mnie, jak nigdy, sprawdza sie ostatnio olejowanie na noc. Raczej na mocno wilgotne niż mokre - mieszam aloes z mleczkiem pszczelim na glicerynie i wodą i tym spryskuje włosy, na to olej
__________________
Paradise
Every time she closed her eyes
nez123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-07, 22:50   #1558
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cześć, dziewczęta! Jestem z forum perfumowego, zatwardziała perfumoholiczka
Pierwszy raz jestem tutaj, a to dzięki temu, ze w zeszłym tygodniu odkryłam, że mam fale . Wsiąkłam w blog Kokardka na cały dzień i jeszcze zbieram szczękę
Przedtem suszyłam włosy na prosto za pomocą szczotki, ale nie wyglądały dobrze - przede wszystkim są chyba (?) przesuszone, ciągną się na mokro, a to za sprawą pomysłu, żeby z brązu przerobić się na blondynkę, w kwietniu tego roku. Doszłam za pomocą rozjaśniacza do średnio rudych, ale przestraszyłam się zmiany w ich strukturze... Część się wykruszyła, na różnych długościach, chciałam ściąć na krótko, ale się powstrzymałam i mam wreszcie boba, takiego, żeby je wiązać w kucyk.
Ponieważ mam dużo siwych, farbuję je odsiwiaczem Just for Men z Superpharmu.
Po umyciu barwą rumiankową, nałożeniu Kallosa z algami i położeniu olejku z Garniera na końce oraz ugnieceniu na mokro i potem przeczesaniu mam takie, jak na zdjęciu.
Mam dwa szampony - wspomnianą Barwę Rumiankową i jeszcze Radical brzozowy (albo odwrotnie ). Pozbyłam się alkoholowych odżywek - mgiełek, nabyłam Glisskur serum i dwufazowego, zielonego Radicala.

I teraz tak : mówi się, że trzeba nawilżać, nawilżać i nawilżać oraz odżywiać, odżywiać i odżywiać - ale tu się dowiedziałam, że można z tym przesadzić... Jestem kompletnie zielona, nie znam się na niczym (poza perfumami ). Chyba nie potrafiłabym nawet rozpoznać, czy moje włosy są ok po jakimś produkcie, czy nie... no ew. po dotyku.
Ale nie mają elastyczności + ciągnięcie się
Boję się, czy nie przesadzę - bo jak często stosować te preparaty, jeśli myję co drugi dzień? Zmieniać, czy zostać przy tych produktach, które mam aż do zużycia?
O glucie lnianym coś mi się obiło o uszy, ale jeszcze nie stosowałam.
Do tego boki mam znacznie rzadsze, niż tył
no i pytanie dodatkowe - czy dzięki ugniataniu i robieniu fal włosy staną się bardziej kręcone? Mają one podobno jakaś pamięć...?

Widzicie, ciemna jestem, jak tabaka w rogu
Jak żyć?
Z góry dziękuję za odpowiedź, a gdyby się okazało, że napisałam nie w tym miejscu, to proszę mnie wyrzucić

włosy 1.jpeg

włosy.jpeg
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-07, 23:30   #1559
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Padam już z nóg i na wpół usypiam, więc napiszę tylko, że to:

Cytat:
no i pytanie dodatkowe - czy dzięki ugniataniu i robieniu fal włosy staną się bardziej kręcone? Mają one podobno jakaś pamięć...?
To wierutna bzdura i tak na pewno się nie stanie. Można wydobyć z nich skręt, ale nie da się ich zmusić do afro jeśli są falami.

PS. Ładne włoski

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2015-08-07 o 23:31
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-08, 00:57   #1560
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Wkleicie linka, o który dokładnie mus chodzi?
I jeszcze takie pytanie: czy po nim włosy są miękkie czy raczej mocno utrwalone?
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.