Wszystko o Avonie - cz. 9 - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-12, 15:04   #1081
Dziewczyna822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez myszka1313 Pokaż wiadomość
Właściwie tak ale na stronie napisali że przy zamówieniu powyżej 150zł...
Specjalna oferta na przesyłki kurierskie i Koszt Realizacji Małego Zamówienia
Brak Kosztu Realizacji Małego Zamówienia, oraz Przesyłka Kurierska w cenie 9, 90 zł dla zamówień elektronicznych, na co najmniej 150 zł* obowiązuje:
- w III terminie katalogu 17,
- w trakcie trwania katalogu 01/2010.

Uwaga! Do zamówień kurierskich składanych tradycyjnymi kanałami (na formularzu uniwersalnym lub dyktowanych telefonicznie) nadal będzie doliczana opłata w wysokości 28zł.
Do wartości zamówienia będą wliczały się wszystkie produkty doliczane do bazy opustu.
*W katalogu 01/2010 z braku Kosztu Realizacji Małego Zamówienia i z opłaty 9, 90 za zamówienie na min. 150 zł, można skorzystać tylko raz.

zamówienie na 150 zl dotyczy PRZESYLKI KURIERSKIEJ a nie KRMZ, ktorego przy zamowieniu za 150 zl i tak nie ma.

Edytowane przez Dziewczyna822
Czas edycji: 2010-01-12 o 15:05
Dziewczyna822 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:10   #1082
nocandy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 229
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Torebka Heidi - bardzo pojemna co z jednej strony mnie martwi, bo czy te rączki długo wytrzymają to wszystko co w niej zmieszcze... Co do wyglądau, to kwestia gustu wg mnie jest naprawdę ładna
Anew Intensywna kuracja antycelulitiowa - fajny pomysł z tą tubą w tubie, sam kremik bardzo szybko się wchłania i nie zostawia, żadnej klejącej się warstwy. Zdecydowanie warto go kupić
__________________
"Egoista - ten, który więcej dba o siebie niż o mnie."
— Julian Tuwim

nocandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:14   #1083
martusiek1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Witam Was Wizażanki wyszukałam to forum przez google Mam na imię Marta i mam do Pań pytanie, poniewaz zapisałam sie do avonu w katalogu 16 i nie orientuje sie jeszcze zbyt dobrze, wiem ze powinnam zapytać o to swoją liderkę ale pokłociłyśmy się i nie odzywa się, a ja mam problem widziałam ze pisałyście ze jak jakiś produkt jest opózniony to automatycznie obniża mi wartośc zamówienia i to nie koniecznie musi być produkt z ofert wyprzedażowych, przeszukałam wszystkie wiadomopśći w strefie konsultantki ale nic o tym nie znalazłam. Chciałabym się też dowiedzieć bo jeszcze nigdy nie zamawiałam demo czy jezeli mam zamówienie z katalogu na 137 zł i do tego wezmę krem do biustu z demo za 16,70, i próbki nowego zapachu aromadisac i pakiet 5 katalogów to wtedy przekrocze 150zł ale czy bd wtedy mieć upust 25%? ( i czy zestaw solutions na zimę z Hello Tommorow i takie karteczki z 3 długopisami też mi się wliczą? ) wiem ze o tym pisze w strefie ale czytałam to już z dziesięc razy i dalej nie wiem, Przepraszam, że tak się tu rozpisuje ale naprawde nie wiem kogo zapytać wybaczcie nowa jestem Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
martusiek1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:23   #1084
smerfetka25
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 6 815
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Yorki Pokaż wiadomość
To fajnie, że zadowolona Ale mi narobiłaś apetytu na ETERNAL MAGIC Kurde, teraz mam dylemat, bo tyle mi stoi perfum na półce, w każdej buteleczce zużycia z 50% i tak je męczę, a tu nowości korcą

P.S. Do jakich avonowych perfum Ty byś porównała ETERNAL MAGIC?
Sama bym je sobie zostawiła ale mam na półce jeszcze 3 flakoniki innych perfum. A z drugiej strony szkoda mi ich sprzedawać bo są naprawdę ładne.
Kurcze każdy avonowski zapach jest inny, trudno się zdecydować do jakich są podobne. Może trochę do LBD

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez martusiek1988 Pokaż wiadomość
Witam Was Wizażanki wyszukałam to forum przez google Mam na imię Marta i mam do Pań pytanie, poniewaz zapisałam sie do avonu w katalogu 16 i nie orientuje sie jeszcze zbyt dobrze, wiem ze powinnam zapytać o to swoją liderkę ale pokłociłyśmy się i nie odzywa się, a ja mam problem widziałam ze pisałyście ze jak jakiś produkt jest opózniony to automatycznie obniża mi wartośc zamówienia i to nie koniecznie musi być produkt z ofert wyprzedażowych, przeszukałam wszystkie wiadomopśći w strefie konsultantki ale nic o tym nie znalazłam. Chciałabym się też dowiedzieć bo jeszcze nigdy nie zamawiałam demo czy jezeli mam zamówienie z katalogu na 137 zł i do tego wezmę krem do biustu z demo za 16,70, i próbki nowego zapachu aromadisac i pakiet 5 katalogów to wtedy przekrocze 150zł ale czy bd wtedy mieć upust 25%? ( i czy zestaw solutions na zimę z Hello Tommorow i takie karteczki z 3 długopisami też mi się wliczą? ) wiem ze o tym pisze w strefie ale czytałam to już z dziesięc razy i dalej nie wiem, Przepraszam, że tak się tu rozpisuje ale naprawde nie wiem kogo zapytać wybaczcie nowa jestem Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
Tak, wszystko ci się wlicza do opustu...
__________________
Dieta "cud" czas Start... 91,5 - 87,5 - 85,0 - ??

Edytowane przez smerfetka25
Czas edycji: 2010-01-12 o 15:24
smerfetka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:25   #1085
martusiek1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Czyli nie muszę mieć katlogowe 150zł bo demo katalogi i próbki sie wliczaja i zwiekszaja mi upust ale one same jemu nie podlegaja? tak?
martusiek1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:27   #1086
smerfetka25
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 6 815
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez martusiek1988 Pokaż wiadomość
Czyli nie muszę mieć katlogowe 150zł bo demo katalogi i próbki sie wliczaja i zwiekszaja mi upust ale one same jemu nie podlegaja? tak?
Tak
__________________
Dieta "cud" czas Start... 91,5 - 87,5 - 85,0 - ??
smerfetka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:28   #1087
martusiek1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Bardzo Pani dziękuje za tak szybką odpowiedz
martusiek1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 15:29   #1088
Yorki
Rozeznanie
 
Avatar Yorki
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Różnie :)
Wiadomości: 851
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez smerfetka25 Pokaż wiadomość
Sama bym je sobie zostawiła ale mam na półce jeszcze 3 flakoniki innych perfum. A z drugiej strony szkoda mi ich sprzedawać bo są naprawdę ładne.
Kurcze każdy avonowski zapach jest inny, trudno się zdecydować do jakich są podobne. Może trochę do LBD
dzięki

Cytat:
Napisane przez martusiek1988 Pokaż wiadomość
Czyli nie muszę mieć katlogowe 150zł bo demo katalogi i próbki sie wliczaja i zwiekszaja mi upust ale one same jemu nie podlegaja? tak?
demo i prbóbki zwiększają wartość upustu, ale mu nie podlegają
Yorki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:38   #1089
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 018
GG do dodaja
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;16401988]najkrocej mowiac zablokowali mozliwosc dobijania brakami;
chcieli-wyeliminowac zamowienia puste
efekt-KK ktora zobaczy ze ma 15% a miala miec 25%juz wiecej nie zrobi zamowienia

najgorsze ze produkty ktore nie mają lampek np. w moim przypadku portfel donatella tez sie nie dolicza[/QUOTE]

To nas zalatwili !
Cytat:
Napisane przez wadercia Pokaż wiadomość
Wiecie dziewczyny co mi sie wczoraj przytrafilo?

Zaczne od tego, ze mialam propozycje zostania liderem, jednak zrezygnowalamz tego narazie z powodu braku czasu. Tak wiec w okresie, gdy ewentualnie mialam awansowac moja LS ciagle byla ze man w kontakcie. To tak o zadzownila co slychac, i zawsze sluzyla pomoca. Gdy oznajmilam jej ze jednak narazie to nie dla mnie kontakt calkowicie ucichl. Dzownilam do niej, jednak ona mnie zbyla.

No i tu nagle wczorajsza sytuacja.... Rano zadzowilam do avonu, zeby mi skasowali zlozone zamowienie poniewaz jeszcze nie poszlo do realizacji. Mily pan powiedzial ze nie ma problemu i zrobil to. Zebralam nowe zamowienie, wchodze na stronke patrze a tu moje stare zamowienie na nowo aktywowane. Zdezorientowana dzownie do avonu, i w tym momencie slysze 'Pani Liderka poprosila o ponowne aktywowanie tamtego zamowienia'
Umarlam w tamtym momencie..... ^^

Analizujac cala wspolprace z owa pania stwierdzialam, ze jednak jest ona dosc beszczelna i nie raz juz zrobila cos wbrew mojej woli...
Brak mi slow, kobieta nei odbiera telefonow ode mnie....
Masakra!
dodaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:56   #1090
ankoro
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Na 5 zamowionych katalogów 02 dostałam cztery, a policzyli za pakiet 5 sztuk. To jest brak 20%. Chyba szukaja oszczędności nie tam gdzie trzeba.Teraz każę przysłać sobie ten brakujacy katalog poleconym, bo wyjeźdzam na ferie i potrzebny jest mi już.
__________________
Wszak to rzecz jest oczywista, że się nie wysyła LISTA. Więc jakiż rogaty wciąż kusi cię bies, że ślesz ESEMESA, a nie ESEMES?
ankoro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:58   #1091
kashka
Rozeznanie
 
Avatar kashka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 806
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez anulkaandzia Pokaż wiadomość
tutaj Drogie Panie macie charmsy na bransoletce

http://www.avon-forum.ru/4images/det...p?image_id=671
Ta bransoletka była kilka lat temu, mam ją.
kashka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 15:59   #1092
Yorki
Rozeznanie
 
Avatar Yorki
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Różnie :)
Wiadomości: 851
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez ankoro Pokaż wiadomość
Na 5 zamowionych katalogów 02 dostałam cztery, a policzyli za pakiet 5 sztuk. To jest brak 20%. Chyba szukaja oszczędności nie tam gdzie trzeba.Teraz każę przysłać sobie ten brakujacy katalog poleconym, bo wyjeźdzam na ferie i potrzebny jest mi już.
Heh, to już 2 wizażanka, której zamiast 5 przysłali 4 katalogi w ostatnim tygodniu...Nieły tam mają bajzel... Też bym sobie kazała dosłać w trybie natychmiastowym...Litości .
Yorki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 16:05   #1093
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez pycia17 Pokaż wiadomość
dziewczyny interesują mnie perfumy Full Speed z kat 2 w cenie promocyjnej 19,90 zł , te perfumy posiadają atomizer??
mam nadzieje że nie są lane , atomizer to podstawa ;p jeszcze mam pytanie odnoście lakieru do paznokci z strony 23 kat 2 interesuje mnie kolor Viva pink ładny jest różowy czy jakis taki nie bardzo???która odżywka lepsza z złotymi drobinkami czy do paznokci łamliwych i rozdwajających się??
Jeśli chodzi o odżywki to ze swojej strony mogę polecić Strong Results

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość


Mogłabyś zrobić zdjęcie i wrzucić??
Zaraz postaram się wrzucić
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 16:12   #1094
ankoro
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Yorki Pokaż wiadomość
Heh, to już 2 wizażanka, której zamiast 5 przysłali 4 katalogi w ostatnim tygodniu...Nieły tam mają bajzel... Też bym sobie kazała dosłać w trybie natychmiastowym...Litości .
Ja ich posądzam o celowe dzialanie, bo to wystepuje zbyt regularnie. Zalecenia od gory kazdej dajemy 1 katalog mniej. Tylko to inaczej wyglada jak ktoś zmawia 15 katalogów, a inaczej jak tylko 5.
__________________
Wszak to rzecz jest oczywista, że się nie wysyła LISTA. Więc jakiż rogaty wciąż kusi cię bies, że ślesz ESEMESA, a nie ESEMES?
ankoro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 16:17   #1095
wadercia
Wtajemniczenie
 
Avatar wadercia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Olsztyn :)
Wiadomości: 2 575
GG do wadercia
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez ankoro Pokaż wiadomość
Ja ich posądzam o celowe dzialanie, bo to wystepuje zbyt regularnie. Zalecenia od gory kazdej dajemy 1 katalog mniej. Tylko to inaczej wyglada jak ktoś zmawia 15 katalogów, a inaczej jak tylko 5.
no tak, jak potrzeba to odejmują, a tak to wysylaja stare dodatkowe katalogi.
__________________
Ich pocałunek trwał wieczność
Zapatrzyła się w jego niebieskie oczy, widząc w nich
odbicie własnych uczuć... ♥

wymienię

wadercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 16:23   #1096
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Zdjęcia lakierów i tuszu diamond wrzucone na katalogowy
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 17:29   #1097
krystell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 159
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez anulkaandzia Pokaż wiadomość
Szanowna Konsultantko,

W odpowiedzi na Pani zapytanie informujemy, iż jeśli wysokość zarobku jako
Konsultantki nie przekracza wyznaczonej przez Urząd Skarbowy kwoty
kwalifikującej do opodatkowania, to zgłaszanie działalności gospodarczej nie
jest konieczne.
W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z Pani Urzędem
Skarbowym.

dochodow z avon mam stosunkowo mało nie mam zamowien przekraczajacych 1100 zl wiec w moim przypadku chyba nie bede musiala sie rozliczac

To jestem bardzo ciekawa jak nazywa się ten pracownik, które takie bajki Ci odpisał, gdyż jest ewidentne kłamstwo.
Akurat znam te aspekty prawne i mogę Wam napisać, iż KAŻDA forma działalności (niezależnie od dochodu), która jest prowadzone w sposób ciągły i zorganizowany, a działalność Konsultantki takowa jest - podlega zgłoszeniu do US do opodatkowania i założenia działalności gospodarczej.

Dużo dziewczyn pisze tak:
"a ja nic nie zarabiam, bo to co mam w opuście to wydam na swoje kosmetyki i na prezenty dla klientek"

- błąd: Konsultantka zarabia, gdyż dzięki temu "wydaje na swoje kosmetyki i na prezenty dla klientek"
- Urzędu Skarbowego czy to w Polsce i czy gdziekolwiek indziej na świecie nie interesuje czy zarabiasz i to co zarabiasz wydajesz na kosmetyki, prezenty dla klientek czy też wrzucasz osobie potrzebującej na ulicy do czapki - to jest Twój prywatny interes
- jednak to czy suma zarobków z całego roku przekroczy kwotę wolną od podatku czy też nie - TO JEST MERITUM SPRAWY "CZY ZAPŁACĘ PODATEK Z DZIAŁALNOŚCI W AVON?"
- jeśli ktoś nie przekroczy owej kwoty wolnej od podatku to po prostu nie zapłaci podatku i tyle

Oczywiście to jest teoria, a w kwestii praktyki - czyli tego ile KK rozlicza się z US - nie będę się wypowiadać, bo jak widać nawet niektórzy nieuczciwi Liderzy oszukują twierdząc, że to Avon nas rozlicza w US.
Wyjaśniam - Avon (poza swoim pracownikami etatowymi) nikogo nie rozlicza w US! Avon ewidencjonuje wszystkie faktury, wpłaty itp. zgodnie z zapisami prawa i na każde żądanie służb fiskalnych ma obowiązek je okazać, natomiast za Konsultantkę / Lidera / OMS nie rozlicza tych podatków, które powinni (wg przepisów prawa) rozliczać oni sami.

Dlatego to co napisał powyżej pracownik Avon odnosi się tylko i wyłącznie do kwestii podatku i jego zapłaty, a nie do kwestii założenia działalności gospodarczej - bo to są 2 różne sprawy.

Pamiętać trzeba, że wiele firm przynosi straty, czyli koszty prowadzenia działalności są większe od zysków i mimo to prowadzą działalność gospodarczą. Czyli przekładając na Avon:
Konsultantka sporo inwestuje w swój biznes (próbki, katalogi, reklama itp.) tak, że cały opust + inne własne środki przeznacza na te inwestycje. Mimo to dzięki właśnie temu opustowi (zarobkowi) stać ją na te wydatki, których nie mogłaby ponieść, gdyby nie sprzedaż produktów Avon.

To tak w wielkim skrócie. Jak ktoś ma szczegółowe pytania to piszcie na forum.

Przepraszam, że tyle opisałam, ale irytuje mnie ignorancja pracowników Avon w takich kwestiach formalnych.
krystell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 17:41   #1098
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 590
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Vanilla:) Pokaż wiadomość
Zdjęcia lakierów i tuszu diamond wrzucone na katalogowy

mam pytanie odnośnie poczwórnych cieni Mocha-albo z moim wzrokiem jest coś nie tak albo one tak wygladają- chodzi mi o te dwa odcienie u góry- ten po lewej wygląda jak blady róż a ten po prawej jak szary- chciałam zamówić te cienie z nadzieją, że będą to różne odcienie brązu


czy na zdjęciu są napewno Mocha Latte??

Edytowane przez patusia22
Czas edycji: 2010-01-12 o 17:43
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 17:47   #1099
krystell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 159
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez jabuho Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi coś na temat zwrotów - nigdy nie robiłam, ale stwierdzam, że za dużo już wszystkiego u mnie leży, więc chyba będzie trzeba zacząć...
Ciekawi mnie tylko jedno ;> Ciągle czytam, ze zastanawiacie się, czy uznają reklamację, a nie jest tak, że można wysłać produkt (częściowo zużyty bądź nie, nawet całkiem nową torebkę czy biżuterię) tylko z tego powodu, że klientowi jednak nie odpowiada i się rozmyślił?!

I zastanawia mnie jeszcze to co piszecie o tych brakach, że już wcale się nie doliczają - przecież to jawne oszustwo!! Ostatnio miałam czerwoną kropę na płynie do demakijażu, więc musiałam domówić coś jeszcze, żeby akurat było na styk to 150zł. A gdyby zabrakło czegoś innego, co nie jest światłem oznaczone?! Coś tu chyba zaczyna być nie tak....

Jeśli chodzi o zwroty to należy przeczytać zasady realizacji takowych, czyli w skrócie:
- zużycie nie większe niż 25%
- biżuteria / galanteria nie uszkodzona w wyniku noszenia, tylko wady fabryczne lub fakt, iż "nie podoba się klientce"
- wysyłka w ciągu 3 m-cy od daty zakupu
- wypełniony formularz przesyłki zwrotnej

Produkty z ofert netto/demo / literatura można reklamować, jeżeli wada tych produktów dotyczy takich sytuacji jak:
- uszkodzony w transporcie (zalany, pognieciony)
- uszkodzone opakowanie produktu (np. pęknięte, przecięte itp.)
- nastąpiło uczulenie na produkt
Oznacza to, iż w przypadku takich produktów wada produktu musi leżeć po stronie producenta (czyli nie można oddać "bo mi się nie podoba").

W przypadku zwrotów produktów z promocji: "Kup produkt X, a produkt Y otrzymasz gratis" należy oddać zarówno produkt X, jak i produkt Y.

Wątpliwości najczęściej zdarzają się, gdy:
- biżuteria / torebki itp. produkty w wyniku ich użytkowania ulegną takim deformacjom, np. oberwie / przetrze się rączka, iż produkt nie nadaje się do użytku
Wówczas najbezpieczniej skontaktować się z biurem obsługi, by uzyskać zgodę na zwrot takiego produktu (warto wówczas na formularzu przesyłki zwrotnej dopisać adnotację: "uzgodniono wysyłkę zwrotu dn. .... z panią .... z działu obsługi")

CO DO BRAKÓW:
Jak w 1992 roku powstał Avon w Polsce podjęto decyzję, że produkty brakujące będą podnosiły bazę do opustu. Jednocześnie do bodajże 2000 roku braki podnosiły nawet kwotę kwalifikacyjną Klubu Róży!
Jednak było tak dużo nieuczciwych osób, które podnosiły sobie poziom KR, że wyeliminowano wówczas tylko braki z doliczania się do kwoty kwalifikacyjnej KR, co było w sumie sprawiedliwe, bo liczy się rzeczywista, a nie wirtualna sprzedaż.
Co do obecnej sytuacji to niestety, ale są w Avonie KK / Liderzy, którzy wpisują np. po 100 sztuk brakującego produktu i nagle płacą za fakturę 200zł, a mają opust 35 czy nawet 40%. I zgodzicie się, że to nie jest sprawiedliwe, gdy jedna KK nabiega się, by mieć 30-35% opustu, a ktoś sprytny ma to za friko.
Prawdopodobnie Avon dąży do tego, by tyko produkty dostarczone wliczały się do bazy opustu. Tłumaczą to oficjalnie kryzysem, ale też patrzą na to, ile dopisywanych jest tzw. wirtualnych braków.
krystell jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 17:49   #1100
mouka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 24
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

hej dziewczyny !
zrobiłam tak, jak mówiłam: mianowicie w 3 klatkach schodowych zostawiłam po 3 katalogi i znikły już wszystkie, lecz nie znikały wszystkie naraz, w tym samym czasie (czyli podejrzewam, że inna konsultantka ich nie przechwyciła ), ale niestety nikt się nie zgłosił, chociaż zostawiłam numer telefonu... może innym razem się ktoś skusi... Dziewczyny nie wstydzcie się i też tak zróbcie, a nóż widelec ktoś się do Was odezwie
mouka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 17:55   #1101
Yorki
Rozeznanie
 
Avatar Yorki
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Różnie :)
Wiadomości: 851
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez ankoro Pokaż wiadomość
Ja ich posądzam o celowe dzialanie, bo to wystepuje zbyt regularnie. Zalecenia od gory kazdej dajemy 1 katalog mniej. Tylko to inaczej wyglada jak ktoś zmawia 15 katalogów, a inaczej jak tylko 5.
No nie dziwię się skoro takie postępowanie się powtarza. Tym bardziej, że za to się płaci! Względnie, wybaczalne by było, jakby za darmochę "zapomnieli" jednego dorzucić

Kurde nie mogę się do strefy zalogować!! JAkiś Error 500: wyskakuje
Yorki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 17:56   #1102
Bla_watek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 263
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Chciałam tak zrobić jak Ty... ale chyba jednak się troche krępuję. Mogłybyście sprawdzić czy bez problemu można zalogować się do strefy? Jakiś błąd mi wyskakuje a muszę dziś złożyć zamówienie w 2 terminie... Jeśli chodzi o sytuację z tymi brakami to aż ciśnienie mi podskoczyło! Tym bardziej, że nie kombinowałam nigdy z brakami...
Bla_watek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 17:58   #1103
Iza1801
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 99
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez krystell Pokaż wiadomość
To jestem bardzo ciekawa jak nazywa się ten pracownik, które takie bajki Ci odpisał, gdyż jest ewidentne kłamstwo.
Akurat znam te aspekty prawne i mogę Wam napisać, iż KAŻDA forma działalności (niezależnie od dochodu), która jest prowadzone w sposób ciągły i zorganizowany, a działalność Konsultantki takowa jest - podlega zgłoszeniu do US do opodatkowania i założenia działalności gospodarczej.

Dużo dziewczyn pisze tak:
"a ja nic nie zarabiam, bo to co mam w opuście to wydam na swoje kosmetyki i na prezenty dla klientek"

- błąd: Konsultantka zarabia, gdyż dzięki temu "wydaje na swoje kosmetyki i na prezenty dla klientek"
- Urzędu Skarbowego czy to w Polsce i czy gdziekolwiek indziej na świecie nie interesuje czy zarabiasz i to co zarabiasz wydajesz na kosmetyki, prezenty dla klientek czy też wrzucasz osobie potrzebującej na ulicy do czapki - to jest Twój prywatny interes
- jednak to czy suma zarobków z całego roku przekroczy kwotę wolną od podatku czy też nie - TO JEST MERITUM SPRAWY "CZY ZAPŁACĘ PODATEK Z DZIAŁALNOŚCI W AVON?"
- jeśli ktoś nie przekroczy owej kwoty wolnej od podatku to po prostu nie zapłaci podatku i tyle

Oczywiście to jest teoria, a w kwestii praktyki - czyli tego ile KK rozlicza się z US - nie będę się wypowiadać, bo jak widać nawet niektórzy nieuczciwi Liderzy oszukują twierdząc, że to Avon nas rozlicza w US.
Wyjaśniam - Avon (poza swoim pracownikami etatowymi) nikogo nie rozlicza w US! Avon ewidencjonuje wszystkie faktury, wpłaty itp. zgodnie z zapisami prawa i na każde żądanie służb fiskalnych ma obowiązek je okazać, natomiast za Konsultantkę / Lidera / OMS nie rozlicza tych podatków, które powinni (wg przepisów prawa) rozliczać oni sami.

Dlatego to co napisał powyżej pracownik Avon odnosi się tylko i wyłącznie do kwestii podatku i jego zapłaty, a nie do kwestii założenia działalności gospodarczej - bo to są 2 różne sprawy.

Pamiętać trzeba, że wiele firm przynosi straty, czyli koszty prowadzenia działalności są większe od zysków i mimo to prowadzą działalność gospodarczą. Czyli przekładając na Avon:
Konsultantka sporo inwestuje w swój biznes (próbki, katalogi, reklama itp.) tak, że cały opust + inne własne środki przeznacza na te inwestycje. Mimo to dzięki właśnie temu opustowi (zarobkowi) stać ją na te wydatki, których nie mogłaby ponieść, gdyby nie sprzedaż produktów Avon.

To tak w wielkim skrócie. Jak ktoś ma szczegółowe pytania to piszcie na forum.

Przepraszam, że tyle opisałam, ale irytuje mnie ignorancja pracowników Avon w takich kwestiach formalnych.

Hmm...a jaki jest ten próg kwoty wolnej od podatku w skali roku?
Iza1801 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 17:59   #1104
jblaszczyk11
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 255
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

dziewczyny a ja mam pyt proboje wejsc na str avonu i zrobic zamowionko a tam predzej czy pozniej wyskakuja mi albo pusta str z napisem error albo cale strony zapisane po angielsku czy u was tez tak jest wkurze sie jak nie bede mogla zlozyc zam
jblaszczyk11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 18:00   #1105
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez patusia22 Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie poczwórnych cieni Mocha-albo z moim wzrokiem jest coś nie tak albo one tak wygladają- chodzi mi o te dwa odcienie u góry- ten po lewej wygląda jak blady róż a ten po prawej jak szary- chciałam zamówić te cienie z nadzieją, że będą to różne odcienie brązu


czy na zdjęciu są napewno Mocha Latte??
To na pewno te, z tym ,że zdjęcia robione były w sztucznym świetle więc nie odają kolorów idealnie. Odcień po lewej od góry to dla mnie bardzo jasny beż/bardzo mleczna kawa po prawej to średni brąz zgaszony szarością, na dole z lewe- ciepły, złocisty brąz, na dole z prawej-ciemny brąz. Takie moje wrażenia- nie jestem zbyt dobra w określaniu kolorów- ale mam nadzieję, że choć trochę pomogłam
Znalazłam na katalogowym jeszcze jedno zdjęcie:
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...4&d=1253956248
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 18:01   #1106
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez jblaszczyk11 Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja mam pyt proboje wejsc na str avonu i zrobic zamowionko a tam predzej czy pozniej wyskakuja mi albo pusta str z napisem error albo cale strony zapisane po angielsku czy u was tez tak jest wkurze sie jak nie bede mogla zlozyc zam

Tak, w tej chwili nie można wejść do strefy.
despa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 18:01   #1107
Bla_watek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 263
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez jblaszczyk11 Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja mam pyt proboje wejsc na str avonu i zrobic zamowionko a tam predzej czy pozniej wyskakuja mi albo pusta str z napisem error albo cale strony zapisane po angielsku czy u was tez tak jest wkurze sie jak nie bede mogla zlozyc zam
Widocznie nie jestem sama
Bla_watek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 18:07   #1108
mouka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 24
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Yorki Pokaż wiadomość
No nie dziwię się skoro takie postępowanie się powtarza. Tym bardziej, że za to się płaci! Względnie, wybaczalne by było, jakby za darmochę "zapomnieli" jednego dorzucić

Kurde nie mogę się do strefy zalogować!! JAkiś Error 500: wyskakuje
ja też się nie mogę zalogować...

a co do katalogów: w K17 przyszly mi zalane katalogi bo rozlal sie balsam... napisalam do avonu zeby mi dosłali balsam i katalogi to przysłali tylko balsam....
a teraz w kampanii K01 zamawiałam 5 katalogów a przyszło mi aż 8 nowych (+15 starych)
mouka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 18:10   #1109
Yorki
Rozeznanie
 
Avatar Yorki
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Różnie :)
Wiadomości: 851
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

Dziewczyny mam pytanko. Tusz do rzęs FULL "Pełnia rzęs" w edycji specjalnej MIDNIGHT Blackest Black to ten sam tusz "Pełnia rzęs" (black) różniący się jedynie opakowaniem czy także kolorem? Może któraś z Was ma ten tusz z edycji specjalnej i mogłaby go porównać do wersji normalnej?
Yorki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 18:10   #1110
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Wszystko o Avonie - cz. 9

krystell
bravo wyczerpująca wypowiedź
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.