być pilotką :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-24, 21:06   #1
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290

być pilotką :)


hej czy któraś z was umie latać? mogłybyście mi przybliżyć co trzeba zrobić by zostać pilotem i gdzie są w Polsce takie szkoły?
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:07   #2
*sloneczko*
Zadomowienie
 
Avatar *sloneczko*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 229
Dot.: być pilotką :)

szukalas na google.pl?
__________________
dno
*sloneczko* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:22   #3
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: być pilotką :)

szukałam, ale myślę, że może to zainteresować kilka osób i że może z tego być fajny wątek, więc piszę, chyba mogę?
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:29   #4
*sloneczko*
Zadomowienie
 
Avatar *sloneczko*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 229
Dot.: być pilotką :)

Cytat:
Napisane przez parapet16 Pokaż wiadomość
szukałam, ale myślę, że może to zainteresować kilka osób i że może z tego być fajny wątek, więc piszę, chyba mogę?
a czy ktos pisze ze nie mozesz?? spytalam, zeby pi razy oko dowiedziec sie czy zebralas juz jakies info
nie wiem skad jestes, ale w warszawie na lotnisku bemowo jest aeroklub, gdzie mozna sie uczyc latania
__________________
dno
*sloneczko* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 22:17   #5
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: być pilotką :)

w Deblinie jest szkoła lotnicza.
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 22:22   #6
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: być pilotką :)

3km od mojego miasta znajduje się szkoła: http://www.technikumlotnicze.pl/

A tutaj - taki sam wątek znaleziony w Internecie
http://zapytaj.com.pl/Category/018,0...z_deblina.html

Mam nadzieję, że pomogłam
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 22:24   #7
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: być pilotką :)

Żeby zsotać pilotem trzeba być w pełni zdrowym. Nie można mieć żadnych urazów typu złamanie/zwichnięcie w przeszłości. Podobno najlepsza szkoła znajduje się w Dęblinie i żeby się tam dostać trzeba przejść przez szereg badań i testów.
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 08:38   #8
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: być pilotką :)

Na Politechnice Rzeszowskiej jest lotnictwo.
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 14:04   #9
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: być pilotką :)

Odbiegnę od rzeczywistości w tym temacie, ale kiedyś miałam cudowny sen - byłam pilotem bombowca Żadnego snu tak mile i dokładnie nie wspominam jak tego, obudziłam się we wspaniałym nastroju
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 15:09   #10
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: być pilotką :)

Ja chciałam być pilotem kilka lat temu. Robiłam nawet licencję, ale życie zweryfikowało moje plany. Drogi są dwie. Najlepiej na początek iść do liceum lotniczego w Dęblinie, bo po nim przyjmują praktycznie wszystkich na studia do szkoły lotniczej także z Dęblina. Niestety studia są cholernie ciężkie, wymagany jest umysł ścisły. Plusy są takie, że uczysz się latać praktycznie za darmo a nawet dostajesz stypendium za dobre wyniki. Druga droga to robienie licencji prywatnie, czyli tak jak ja. Niestety jest to spory wydatek. Nie wiem jak teraz, ale jeszcze 2 lata temu licencja PPL(A) - pilota turystycznego, czyli takiego, który lata dla samego siebie, bo lubi - kosztowała ok 22-30 tys.zł. szkolenie odbywa się na treningowym samolocie cessna i obejmuje 45 godzin lotów, w tym 35 z instruktorem i 10 samodzielnych. 1 godzina lotów cessną z instruktorem to koszt ok. 350-650zł zależy od szkoły. Jeśli nie masz kasy to proponuję zrobić to co ja czyli zapisać się do aeroklubu i zrobić licencję szybowcową na początek, ponieważ taka kosztuje średnio 2.500-3.500 zł. (2.500 jeśli latasz za wyciągarką (szybowiec nie ma własnego silnika więc coś go musi wzbić w górę), 3.500 jeśli latasz za cassną). Mając licencję szybowcową taniej o kilka tysięcy Cię wyjdzie licencja PPL(A), bo odliczają ci ileś tam godzin, przynajmniej kiedyś tak było. Jeśli natomiast chcesz być pilotem samolotu pasażerskiego to droga jest piekielnie trudna, bo już nie pamiętam ile, ale wymagany nalot jest liczony w tysiącach godzin. A na sam start proponuję wykupić w aeroklubie godzinkę lotu z pilotem cessną jako pasażer. Musisz przyzwyczaić swój organizm do zmiany ciśnienia. Ludzie często wymiotują

Ja sama mój pierwszy lot cessną wspominam wspaniale, to było lepsze od wszystkich moich marzeń. Latałam w Katowicach na muchowcu, instruktor miał raptem 21 lat i był już tytułowanym pilotem akrobatycznym (!). Pokazał mi takie sztuczki, że głowa boli, zaliczyłam wszystkie obroty, korkociągi itd. Najfajniej wspominam jego wyczyny na jakimś polu otoczonym lasem. Wszędzie snopki siana, dalej jezioro a on poleciał tak nisko, że prawie zahaczał o trawę a potem o wodę. Leciał prosto na drzewa i dopiero w ostatnim momencie, dosłownie kilka metrów od lasu wzbił się pionowo w górę! Niesamowite. Pozwalał mi sterować, wznosić się i opadać, skręcać, zawracać i co tylko chciałam. A potem jeszcze uczył mnie robić korkociąg Wyszłam zielona, ale przeszczęśliwa.
I mówię Wam, śląsk z góry wbrew pozorom jest... kolorowy. A domki wyglądają jak z papieru

Edytowane przez MacyRose
Czas edycji: 2008-11-27 o 11:56 Powód: dopisek
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 15:26   #11
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: być pilotką :)

ciekawy watek - sa wogole kobiety - piloci? (samolotow pasazerskich?)
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 15:34   #12
Hillary99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 63
Dot.: być pilotką :)

Nie wiecie czy da sie jakoś dostać na te studia w Dęblinie jeśli sie ukończyło normalne liceum??
Hillary99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 15:37   #13
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: być pilotką :)

W Polsce nie ma, gdzieś na świecie pewnie tak, ale nieliczne. Prawda jest taka, że do tego trzeba mieć pasję i olbrzymie pieniądze na kształcenie. Plusem jest to, że kasa się potem zwraca, bo gdzieś czytałam, że w Polsce, jak i w wielu innych krajach na świecie pilotów brakuje, więc odpowiednio doświadczone w lataniu osoby są rozchwytywane za spore pieniądze.

Hillary99 - da się, ale testy wstępne są bardzo trudne. Kiedyś byłam na nie zapisana, ale zrezygnowałam, bo ogrom materiału mnie powalił a przypomniałam sobie o nich na 2 tyg. przed. Jeśli masz umysł ścisły to próbuj, zawsze może się udać ja byłam zapisana na jakiś zimowy termin, albo przed świętami, albo zaraz po nowym roku, więc niedługo. Z tym, że wtedy to był jakiś 'dodatkowy' nabór, już nie pamiętam dokładnie.

Edytowane przez MacyRose
Czas edycji: 2008-11-25 o 15:50 Powód: dopisek
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 23:38   #14
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: być pilotką :)

kurczę ja już chodze do liceum i raczej mega ścisłego umysłu nie mam, chyba moje marzenia sie oddalają
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 00:12   #15
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: być pilotką :)

Cytat:
Napisane przez olenkaa Pokaż wiadomość
Nie można mieć żadnych urazów typu złamanie/zwichnięcie w przeszłości.
Serio, nie można mieć złamania albo nawet zwichnięcia w przeszłości? Dlaczego?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 00:22   #16
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: być pilotką :)

he?
oczywiscie ze mozna, moj brat zrobil licencje turystycznego a byl i polamany i zwichniecia zaliczyl...
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 08:30   #17
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: być pilotką :)

Cytat:
Napisane przez parapet16 Pokaż wiadomość
hej czy któraś z was umie latać? mogłybyście mi przybliżyć co trzeba zrobić by zostać pilotem i gdzie są w Polsce takie szkoły?
ale pilotka to przecież rodzaj czapki

Edytowane przez istari
Czas edycji: 2008-11-26 o 08:33
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:57   #18
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: być pilotką :)

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Odbiegnę od rzeczywistości w tym temacie, ale kiedyś miałam cudowny sen - byłam pilotem bombowca Żadnego snu tak mile i dokładnie nie wspominam jak tego, obudziłam się we wspaniałym nastroju
Wspanialy sen - bylam pilotem bombowca, robilam nalot dywanowy Nie ma to jak zapach napalmu o poranku
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 00:21   #19
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: być pilotką :)

A, chyba więc to nie był bombowiec...
Bo zestrzeliłam innego, nie wiem czy z bombowca bym tak mogła W każdym razie był duży, piękny i była wojna. Muszę ograniczyć filmy wojenne
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 05:30   #20
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: być pilotką :)

a jest jakas tajna mozliwosc zeby wejsc do kabiny pilota podczas lotu i popatrzec ? zawsze chcialam w takim boeingu wlezc do pilotow
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 10:49   #21
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: być pilotką :)

Wow, MacyRose, podziwiam i troche zazdroszcze.
Tez myslalam kiedys o zrobieniu tej licencji PPL, tak hobbystycznie, ale zostalam stewka i na razie wystarczajaco duzo czasu spedzam w powietrzu .
Ale wciaz jest to na liscie moich marzen, to musi byc niesamowite uczucie samemu pilotowac samolot .

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
a jest jakas tajna mozliwosc zeby wejsc do kabiny pilota podczas lotu i popatrzec ? zawsze chcialam w takim boeingu wlezc do pilotow
Nie ma takiej mozliwosci .
Ale jak juz zostaniesz stewardessa to bedziesz mogla sobie do woli wchodzic do kokpitu. Fakt, widoki sa czasem przepiekne...
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 12:43   #22
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: być pilotką :)

Tak nawiasem mówiąc interesuje mnie zrobienie kursu szybowcowego. Wiem, że na bemowie jest taka możliwośc. Czy któraś z Was robiła tam kurs? Ile to kusztuje? Ile to trwa? Ile trwa część teoretyczna? Jak często są organizowane takie kursy? Jak to w ogóle wygląda?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 12:46   #23
Alekss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 131
Dot.: być pilotką :)

Ja bylam juz 2 razy w kabinie u pilotow, ale nigdy podczas lotu, zawsze po wyladowaniu juz w Polsce. Niestety po tych zamachach oni bardzo sie boja i tylko stewki moge wchodzic podczas lotu. A to zwiedzanie kabiny dzieki mojemu chlopakowi, ktory potrafi sie wszedzie wkrecic Wystarczy zagadac z pilotem ( np gdy przechadza sie po samolocie) i moze sie zgodzi.
Alekss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 17:48   #24
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: być pilotką :)

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
a jest jakas tajna mozliwosc zeby wejsc do kabiny pilota podczas lotu i popatrzec ? zawsze chcialam w takim boeingu wlezc do pilotow
Da się poza europą. Ja wchodziłam juz z 4 razy, za kazdym, razem stewart do mnie podszedl i pytal czy nie chce popatrzec
W Meksyku, podczas lotu na Djerbę...
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 19:02   #25
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: być pilotką :)

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Tak nawiasem mówiąc interesuje mnie zrobienie kursu szybowcowego. Wiem, że na bemowie jest taka możliwośc. Czy któraś z Was robiła tam kurs? Ile to kusztuje? Ile to trwa? Ile trwa część teoretyczna? Jak często są organizowane takie kursy? Jak to w ogóle wygląda?

Najpierw musisz się zapisać do aeroklubu. Kurs obejmuje ok. 60 godzin teorii (czasami jest bezpłatna) a co do praktyki hmm... w necie znalazłam takie zdanie:
"Większość uczniów opanowuje podstawowy pilotaż szybowcowy po 50-60 lotach z instruktorem, i 10 lotach samodzielnych w łącznym czasie około 4-5 godzin lotu"
Najlepiej zadzwoń do wybranego aeroklubu i popytaj. Cena to ok. 2.000 tys. w Warszawie może być drożej, nie wiem. Do tego dochodzą zawsze dodatkowe opłaty za członkostwo w aeroklubie itp. ale jest to wymagane aby się zapisać prawie wszędzie. No i są różne kursy szybowcowe, ja Ci piszę o podstawowym. No i pamiętaj, że kurs nie zawsze = się licencja, zazwyczaj tak nie jest. Obowiązkowe są też badania lekarskie, które można wykonać tylko w wybranych punktach w polsce, ich koszt to 200-300zł.
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 02:35   #26
annamariar
Raczkowanie
 
Avatar annamariar
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 72
GG do annamariar
Dot.: być pilotką :)

odświeżam temat

'czy leci z nami pilot?' może jest już jakaś wizażanka studiująca pilotaż? ja dostałam się teraz do dęblina, ale studiuję już co innego i nie wiem czy zmieniać studia. zresztą od dostania się na studia do latania to jeszcze daleka droga ale gdyby któraś z was studiowała pilotaż to proszę podzielcie się wrażeniami dotyczącymi 1) studiów i 2) traktowania pań na tej specjalizacji
annamariar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.