Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-23, 08:39   #661
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam prośbę o analizę kilku produktów.

Między innymi czy nie zawierają szkodliwych składników oraz:


Czy będzie dobrze nawilżał?

BALSAM NAWILŻAJĄCY ZIAJA MED.
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Sorbitan Sesquioleate, Cyclopentasiloxane, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Allantoin, Panthenol, Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Citric Acid


To krem raczej na zimę, ale czy będzie mocno zapychał? No i czy filtr jest stabilny (deklarują SPF6)?

KREM OCHRONNY KOKOSOWY ZIAJA
Aqua (Water), Hexyl Laurate, Isononyl Isononanoate, Octocrylene, Hydrogenated Coco-Glycerides, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate Citrate, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Paraffin, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Lanolin, Ethyl Linoleate, Ethyl Oleate, Ethyl Linolenate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Coumarin
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 13:25   #662
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Exclamation Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
prosze bardzo o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu,chodzi mi o to czy nada się do skóry mieszanej,odwodnionej,prz esuszonej w wyniku leczenia przeciwtrądzikowego jak również spowodowanego klimatyzacją.Chcę dowiedzieć się czy dobrze będzie nawilżał,koił,czy nie powinien zatykać porów,powodować zaskórników?

La Roche Posay, Toleriane Riche, Kojący krem ochronny o bogatej konsystencji

Skład: aqua, isocetyl stearate, cyclopentasiloxane, squalane, butyrospermum parkii/shea butter, glycerin, cetyl alcohol, aluminium starch octenylsuccinate, pentylene glycol (max. 7%), PEG-100 stearate, glyceryl stearate, dimethiconol, sodium hydroxide (max. 0.1%), citric acid (max. 1%), ethylhexylglycerin (max. 2%), acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer

Pozdrawiam serdecznie!
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 08:19   #663
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam,
prosze bardzo o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu,chodzi mi o to czy nada się do skóry mieszanej,odwodnionej,prz esuszonej w wyniku leczenia przeciwtrądzikowego jak również spowodowanego klimatyzacją.Chcę dowiedzieć się czy dobrze będzie nawilżał,koił,czy nie powinien zatykać porów,powodować zaskórników?

La Roche Posay, Toleriane Riche, Kojący krem ochronny o bogatej konsystencji

Skład: aqua, isocetyl stearate, cyclopentasiloxane, squalane, butyrospermum parkii/shea butter, glycerin, cetyl alcohol, aluminium starch octenylsuccinate, pentylene glycol (max. 7%), PEG-100 stearate, glyceryl stearate, dimethiconol, sodium hydroxide (max. 0.1%), citric acid (max. 1%), ethylhexylglycerin (max. 2%), acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer

Pozdrawiam serdecznie!

Krem ma swietny sklad czyli bedzie sie wywiazywal z obietnic producenta-zdecydowanie polecam dla cer odwodnionych/przesuszonych itd.
Co do zapychania moze byc roznie ale nie mozna tego generalizowac bo kazda cera zareaguje inaczej.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 10:28   #664
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosiłabym również o analizę:

Ingrid Cosmetics - puder w kamieniu (seria SHAKIRA)

INCI: Talc, Zinc Stearate, Isocetyl Stearate, Calendula Officinalis Flower Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Fragrance, +/- CI 77891, CI 77492, Mica, CI 77400, CI 77742, CI 77491, Ci 77499.


Nie znalazłam kompletnie żadnych opinii na temat tego kosmetyku, więc tym bardziej proszę o Waszą pomoc
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 10:41   #665
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

pojawiła się nowa seria La Roche Posay - dla mężczyzn - XY Homme. chciałabym się dowiedzieć, czy te kremy mają szansę spełniać obietnice producenta i do jakiej skóry się faktycznie nadają (mój facet preferuje póki co oliwki, skóra raczej z niewielkimi skłonnościami do wyprysków, miejscami przesuszona, szczególnie od kranówy; no i jak to facet, smaruje się, jak się mu przypomni):

1. żel nawilżający - wskazania: skóra sucha, cera "zmęczona"; nawilża, redukuje opuchnięcia i szorstkość, lekka tekstura:
AQUA, ALCOHOL DENAT., CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERIN, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, CYCLOPENTASILOXANE, CARBOMER, DIMETHICONOL, MANGANESE GLUCONATE, ISOHEXADECANE, SODIUM HYDROXIDE, HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID, THERMUS THERMOPHILLUS FERMENT, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 80, ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, CHLORPHENESIN, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM

2. balsam (po goleniu) - redukuje zaczerwienienia, koi skórę po goleniu (ale chyba można normalnie na całą twarz nakładać, nie tylko po goleniu ale ogólnie przy wrażliwej skórze, czy nie?) - obiecane również szybkie wchłanianie, działanie przeciwko zaczerwienieniom ma być długotrwałe, nie tylko doraźne:
AQUA, CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERIN, ISOHEXADECANE, ZEA MAYS STARCH/CORN STARCH, SORBITAN STEARATE, PROPYLENE GLYCOL, STEARYL ALCOHOL, SUCROSE COCOATE, HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID, POLOXAMER 338, ALLANTOIN, CHLORPHENESIN, POLYSORBATE 80, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMID E/AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, ROSA GALLICA EXTRACT/ROSA GALLICA FLOWER EXTRACT, CITRIC ACID, PARFUM
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 11:35   #666
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Exclamation Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Krem ma swietny sklad czyli bedzie sie wywiazywal z obietnic producenta-zdecydowanie polecam dla cer odwodnionych/przesuszonych itd.
Co do zapychania moze byc roznie ale nie mozna tego generalizowac bo kazda cera zareaguje inaczej.
No właśnie-tak jak Pani napisała- każda cera zareaguje inaczej.
Na poczatku super,cera gładka,dobrze nawilżona,wypryski sie złagodziły,a teraz jakby powyłaziły nowe,a także widzę prosaki na swojej twarzy,czy to możliwe by ten krem mnie zapchał?
Czy jak będę go stosować rzadziej,np.2 razy w tygodniu jest szansa że nie pogorszy mi stanu skóry?
Ogólnie bardzo polecam te krem,bo świetnie nawilża,koi,wygładza.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 11:47   #667
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ziaja Biobalans, krem matujący
KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...wa-wersja.html

Skład: Aqua (Water), Aluminum Starch Octenylsuccinate, Isohexadecane, Ethylexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclomethicone, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, PEG-20 Stearate, Cetearyl Alcohol,
Butyl Methoxydibenzoylmethane(P arsol), Octocrylene, Glyceryl Stearate Citrate, Allantoin, Panthenol, Tocopheryl, Phenoxyehanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Linalool, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl, 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Sodium Hydroxide (27.01.2009)

Dokonałam analizy pod kątem filtrów. Czy ochrona anty-uv będzie skuteczna? Czy jest szansa że będzie zapychać? I czy są jeszcze jakieś złe składniki które mogą zrobić ewentualną krzywdę?

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-05-24 o 11:50
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-24, 16:44   #668
La Canela
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 463
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

.

Edytowane przez La Canela
Czas edycji: 2009-06-27 o 14:51
La Canela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 14:12   #669
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
pojawiła się nowa seria La Roche Posay - dla mężczyzn - XY Homme. chciałabym się dowiedzieć, czy te kremy mają szansę spełniać obietnice producenta i do jakiej skóry się faktycznie nadają (mój facet preferuje póki co oliwki, skóra raczej z niewielkimi skłonnościami do wyprysków, miejscami przesuszona, szczególnie od kranówy; no i jak to facet, smaruje się, jak się mu przypomni):

1. żel nawilżający - wskazania: skóra sucha, cera "zmęczona"; nawilża, redukuje opuchnięcia i szorstkość, lekka tekstura:
AQUA, ALCOHOL DENAT., CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERIN, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, CYCLOPENTASILOXANE, CARBOMER, DIMETHICONOL, MANGANESE GLUCONATE, ISOHEXADECANE, SODIUM HYDROXIDE, HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID, THERMUS THERMOPHILLUS FERMENT, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 80, ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, CHLORPHENESIN, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM

2. balsam (po goleniu) - redukuje zaczerwienienia, koi skórę po goleniu (ale chyba można normalnie na całą twarz nakładać, nie tylko po goleniu ale ogólnie przy wrażliwej skórze, czy nie?) - obiecane również szybkie wchłanianie, działanie przeciwko zaczerwienieniom ma być długotrwałe, nie tylko doraźne:
AQUA, CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERIN, ISOHEXADECANE, ZEA MAYS STARCH/CORN STARCH, SORBITAN STEARATE, PROPYLENE GLYCOL, STEARYL ALCOHOL, SUCROSE COCOATE, HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID, POLOXAMER 338, ALLANTOIN, CHLORPHENESIN, POLYSORBATE 80, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMID E/AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, ROSA GALLICA EXTRACT/ROSA GALLICA FLOWER EXTRACT, CITRIC ACID, PARFUM
Nie bardzo podoba mi sie zel,ktory ma bardzo delikatna baze(pochodne silikonu) i w czolowce alkohol denat a pozniej rozpuszczalnik propylene glikol-niby wskazanie dla skory suchej ktora taka kombinacja moze podraznic i wysuszyc....niby jest gliceryna ale sama w sobie bedzie za slaba dla rownowagi.

Balsam nieco lepszy i dosc wysoko zawartosc alantoiny,ktora bedzie lagodzila.
Z dwojga produktow wybralabym balsam

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
No właśnie-tak jak Pani napisała- każda cera zareaguje inaczej.
Na poczatku super,cera gładka,dobrze nawilżona,wypryski sie złagodziły,a teraz jakby powyłaziły nowe,a także widzę prosaki na swojej twarzy,czy to możliwe by ten krem mnie zapchał?
Czy jak będę go stosować rzadziej,np.2 razy w tygodniu jest szansa że nie pogorszy mi stanu skóry?
Ogólnie bardzo polecam te krem,bo świetnie nawilża,koi,wygładza.
Jezeli jakis skladnik jest odpowiedzialny za zapychanie to odstawienie kosmetyku na jakis czas czy uzywanie go rzadziej w niczym nie pomoze,poza tym musialbys byc pewny 100% ze to akurat wina kremu a nie czegos innego.Na zapaychanie czesto sklada sie cale mnostwo czynnikow i trzeba naprawde z uwaga przesledzic stosowane rzeczy by wiedziec gdzie pojawila sie przyczyna.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 21:44   #670
migotka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 64
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

chcialam sie dowiedziec czy jezeli na podkladzie jest napisane mat np nowość Rimmel Stay Matte Clarifying Matte Foundation lub z avonu personal match liquid to oznacza ze jest to wylacznie do tłustych cer i ze cerom ze skłonnosciami do suchej moze zaszkodzic w znaczeniu wysuszac .* czy takie podkłady maja w sobie duzo alkocholu i dlatego odpowiadaja za matowienie i * jak wogóle jest nazywany alkochol w podkladach z góry dziekuje.
migotka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 10:21   #671
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

migotka007 - ale ten podkład z Avonu jest adaptacyjny, a nie matujący: "match", a nie "matte"... Podkłady matujące często wysuszają i podkreślają suche skórki. Lepiej jest zastosować nawilżający, a na to po prostu sypki puder, który zmatuje i dodatkowo nada jedwabiste wykończenie makijażowi. Alkohol to alkohol (alcohol denat.), nie ma innej nazwy dla każdego z kosmetyków.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 10:26   #672
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, co sądzicie o składzie tego kremu: Lierac, Deridium:

Skład: /wersja dla cery suchej/ aqua, hydrogenated coconut oil (huile de coprah hydrogenee), zea mays (huile de mais), glycerin, squalane, alchemiua vulgaris (alchemille), octyl methoxycinnamate, glyceryl stearate se, hedera helix (lierre), echinacea angustifolia iechinacee), equisetum arvense (prele), tocopheryl acetate (vit el, tromethamine, carbomer, cucurbita pepo (huile de pepin de courge) tetrasodium edta, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, benzoic acid, dehydroacetic acid
/wersja dla cery normalnej i mieszanej/

Water (Aqua), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Alchemilla Vulgaris Extract, Hedera Helix (ivy) Extract, Propylen Glicol, Squalane, Echinace Angutifolia Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, C10-30 Cholesterol/Lanosterol Esters, Carbomer, Tromethamine, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid

Nie mogę się zdecydować, którą wersję wybrać. Moja cera się przetłuszcza, ale też jest bardzo odwodniona. Czy ten do cery normalnej/mieszanej wystarczy?
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 14:37   #673
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Exclamation Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Malla - dziękuję Ci serdecznie za analizę

Kupiłam wczoraj ten żel szałwiowy Flos-lek i okazało się, że ma troszkę zmieniony skład

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, Butylene Glycol, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone

Bardzo prosiłabym o opinię i przepraszam za zamieszanie
Dołączam się do prośby
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 23:07   #674
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Mnie ostatnio strasznie zapchał żel Pharmaceris R, Puri-Rosalgin.

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Butylene Glycol, Coco-Glucoside, PEG-70 Mango Glycerides, Hydroxyethylcellulose, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Allantoin, Quaternium-15

Przeszukałam cały watek w poszukiwaniu tych składników i nie znalazłam nic co mogłoby aż tak zapchać Może Wy się bardziej znacie i wiecie który składnik tak działa?
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 08:09   #675
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio strasznie zapchał żel Pharmaceris R, Puri-Rosalgin.

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Butylene Glycol, Coco-Glucoside, PEG-70 Mango Glycerides, Hydroxyethylcellulose, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Allantoin, Quaternium-15

Przeszukałam cały watek w poszukiwaniu tych składników i nie znalazłam nic co mogłoby aż tak zapchać Może Wy się bardziej znacie i wiecie który składnik tak działa?
a moze nie zapchal cie zel (do tego jeszcze do mycia i to z takim skladem - naprawde malo prawdopodobne), tylko mialas zachwianie gospodarki hormonalnej i po prostu niezaleznie od tego, czy bys stosowala jakiekolwiek kosmetyki czy nie - wyskoczyly ci pryszcze nie mozna zwalic kazdego pryszcza na kosmetyk. to nie kremy sa pierwotna przyczyna tradziku, tylko hormony. nie zaprzeczam, ze kremy moga dodatkowo pogarszac stan skory, ale to tylko jeden z czynnikow. tak wiec spokojnie, zel wyglada fajnie i mozesz go stosowac. jesli obawiasz sie jednak, ze to na pewno on jest twoim zloczynca, to odstaw na jakis czas i sprobuj ponownie za pare tygodni
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 08:20   #676
Peter Griffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 291
Które błotko lepsze?

Witajcie!
Nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie przeszukując forum i nie za bardzo wiem pod jaki wątek się z nim podpiąć, dlatego postanowiłam nieśmiało umieścić go tutaj. Bardzo zależy mi na pomocy osób obeznanych ze składami kosmetyków, aby pomogły mi w ustaleniu tego, które błotko antycellulitowe jest lepsze pod względem tego, co w nim się znajduje.

Pierwsze z nich to Collistar Multi-Active Anticellulite Mud:

Ingredients:
Aqua, Solum Fullonum, Sodium Chloride, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Kaolin, Cocamidopropyl Betaine, Fucus Vesiculosus Extract, Laminaria Digitata Powder, Lithothamnium Calcarum Extract, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ascophyllum Nodosum Extract, Centella Asiatica Extract, Corallina Officinalis Extract, Vaccinium Myrtillus Extract, Coffea Arabica Extract, Aesculus Hippocastanum Extract, Hedera Helix Extract, Maris Sal, Lauryl Methacrylate/Glycol Dimethacrylate Crosspolymer, Citrus Medica Limonum Oil, Rosmarinus Officinalis Oil, Origanum Vulgare Oil, Guaiacum Officinale Oil, Niacinamide, Sphacelaria Scoparia, Dipropylene Glycol, Ethyl Nicotinate, Zea Mays Oil, Xanthan Gum, Isopropyl Myristate, Tetrasodium EDTA, Limonene, Phenoxyethanol, Methylparaben, Methylsilanol, Mannuronate, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben.

Drugi to Geomar Fango D'Alga Oceanica[/B] [Ocean Seaweed Mud]:

Ingredients:
Acqua
kaolin
propylene glycol
Fucus vesiculosus extract
Algae extract
polysorbate-20
Aesculus hippocastanum extract
Hedera helyx extract
Paullina cupana extract
Centella asiatica extract
Salvia officinalis extract
Thymus vulgaris extract
Melissa officinalis extract
Eucalyptus globulus extract
Lavandula angustifolia extract
hydroxyethylcellulose
glycerin
sodium
potassium
magnesium
ferric
manganese
strontium
ammonium
chloride
bromide
fluoride
jodide
bicarbonate
sulfate
phosphate
hydrated silica
methyl nicotinate
bentonite
xantham gum
hydroxypropil bistrimonium diiodide
sodium dehydroacetate
methylparaben
ethylparaben
propylparaben
butylparaben
imidazolidinyl urea
2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol
CI 77289
limonene
citral
linalool

A trzeci to Lacote Guam Fanghi d'Alga:

Ingredients:
Aqua (Water), Solum Fullonum (Fuller's Earth), Algae (Algae Extract), Glycerin, Sodium Chloride, Parfum (Fragrance), Citral, Limonene, Fucus Vesiculosus Extract, Hedera Helix Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Aesculus Hippocastanum Bark Extract (Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Bark Extract), Citrus Limonum Peel Oil (Citrus Limonum (Lemon) Peel Oil), Origanum Vulgare Flower Extract.

Wszystkie trzy są bardzo drogie (Collistar 199zł za 700 ml, Geomar 95 zł za 500 ml i Guam 139 zł za 500 ml), dlatego tak bardzo zależy mi na ustaleniu ich faktycznej wartości wynikającej ze składu.
Na pierwszy rzut oka widać, że te składy różnią się nieco od siebie. Czy w takim układzie któryś z nich może być zamiennikiem dla drugiego (Geomar dla Guam czy bardziej Colliastara)?

Pozdrawiam bardzo gorąco i czekam na Wasze opinie.
Peter Griffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 08:23   #677
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

Ja baardzo proszę o analizę kremu do twarzy stopniowo brązującego Oriflame 365 Face Summer Glow:

Aqua, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Dihydroxyacetone, Cetearyl Olivate, Cyclopentasiloxane, Myristyl Myristate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sorbitan Olivate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Helianthus Annuus Seed Oil, Cyclohexasiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Cetyl Palmitate, Parfum, Hydoxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Sorbitan Palmitate, Squalane, Propylene Glycol, Propylparaben, Xanthan Gum, Mica, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Polysorbate 60, Disodium Edta, Phospholipids, Ascorbyl Methylsilanol Pectinate, Citric Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Sorbitan Isostearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Sodium Methylparaben, Bht, Sodium Metabisulfite, Sodium Sulfite, Chondrus Crispus Extract, CI 77019, CI 77891, CI 77120

Czy nadaje się do skóry naczyńkowej/skłonnej do zaczerwienień i do zapychania? Czy nie pogorszy jej stanu (ale stosując go np. 3 razy w tygodniu przez kilka godzin)?

Będę wdzięczna za pomoc

Edytowane przez Nicole
Czas edycji: 2009-05-29 o 09:18
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 09:47   #678
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a moze nie zapchal cie zel (do tego jeszcze do mycia i to z takim skladem - naprawde malo prawdopodobne), tylko mialas zachwianie gospodarki hormonalnej i po prostu niezaleznie od tego, czy bys stosowala jakiekolwiek kosmetyki czy nie - wyskoczyly ci pryszcze nie mozna zwalic kazdego pryszcza na kosmetyk. to nie kremy sa pierwotna przyczyna tradziku, tylko hormony. nie zaprzeczam, ze kremy moga dodatkowo pogarszac stan skory, ale to tylko jeden z czynnikow. tak wiec spokojnie, zel wyglada fajnie i mozesz go stosowac. jesli obawiasz sie jednak, ze to na pewno on jest twoim zloczynca, to odstaw na jakis czas i sprobuj ponownie za pare tygodni
dziękuję Ci bardzo za rady, tylko że ja jestem pewna że to właśnie on kupiłam go ze względu na skład bo mnie bardzo dużo rzeczy zapycha, a tutaj nic nie znalazłam. używałam go przez 5 dni i zaczęły się dziwne rzeczy na czole dziać, później odstawiłam na jakiś tydzień i znów spróbowałam przez 2 dni i sytuacja się powtórzyła, także na 99% to niestety jego wina,
taj więc jakiś wskazówki który składnik może tak działać?
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 08:48   #679
Liczi.Aliczi
Przyczajenie
 
Avatar Liczi.Aliczi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
Smile Skład fluidu : Avene, Couvrance Correcteur de Teint

Bardzo prosze o przeanalizowanie tego składu. Z góry dziekuje i pozdrawiam

Avene, Couvrance Correcteur de Teint

Skład: Aqua, cyclomethicone, butylene glycol, ethylhexyl methoxycinnamate, zinc oxide, dimethicone, phenyl trimethicone, octyldodecanol, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, isononyl isononanoate, magnesium sulfate, sorbitan sesquioleate, ascorbyl palmitate, BHT, ethylene brassylate, methylparaben, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium dehydroacetate, tocopheryl glucoside, trimethylsiloxysilicate, xanthan gum, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77007, CI 77718 (23.04.2008)

p.s Czy są w nim jakieś składniki zdolne do zapychania?

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-05-29 o 08:58
Liczi.Aliczi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-29, 08:58   #680
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Skład fluidu : Avene, Couvrance Correcteur de Teint

Cytat:
Napisane przez Liczi.Aliczi Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o przeanalizowanie tego składu. Z góry dziekuje i pozdrawiam

Avene, Couvrance Correcteur de Teint

Skład: Aqua, cyclomethicone, butylene glycol, ethylhexyl methoxycinnamate, zinc oxide, dimethicone, phenyl trimethicone, octyldodecanol, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, isononyl isononanoate, magnesium sulfate, sorbitan sesquioleate, ascorbyl palmitate, BHT, ethylene brassylate, methylparaben, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium dehydroacetate, tocopheryl glucoside, trimethylsiloxysilicate, xanthan gum, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77007, CI 77718 (23.04.2008)

p.s Czy są w nim jakieś składniki zdolne do zapychania?

Prosze korzystac z JUZ istniejacych watkow!
Pozdrawiam i lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-30, 12:38   #681
Neni1984
Zakorzenienie
 
Avatar Neni1984
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 698
Dot.: Skład fluidu : Avene, Couvrance Correcteur de Teint

Bardzo bym prosiła o analizę filtra aptecznego La Roche Posay. To mój pierwszy filtr, zrobiłam do niego 2 podejścia, niestety za każdym razem dostaję dziwnej kaszki na twarzy po kilu dniach używania Kaszka ta zmienia się z czasem w bolące chrostkiL Który z poniższych składników może być winowajcą?

Sklad: Aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, titanium dioxide, glycerin, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane,
polymethylsilsesquioxane, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, drometrizole trisiloxane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, diphenyl dimethicone, disteardimonium hectorite, dodecene, ethylhexyltriazone, lauryl peg/ppg-18/18 methicone, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, poloxamer 407, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine


Ten filtr niestety będę musiała odstawić. Oblatałam wszystkie apteki w moim mieście i nie ma mowy o próbkach aptecznych filtrów, a nie stać mnie na wyrzucenie kolejnych 70 zł.
W związku z tym planuję kupić filtr Lirene Dermoprogram SPF 50. Czy on też może mi zaszkodzić?

Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben
Neni1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-30, 14:49   #682
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Exclamation Dot.: Skład fluidu : Avene, Couvrance Correcteur de Teint

Cytat:
Napisane przez Neni1984 Pokaż wiadomość
Bardzo bym prosiła o analizę filtra aptecznego La Roche Posay. To mój pierwszy filtr, zrobiłam do niego 2 podejścia, niestety za każdym razem dostaję dziwnej kaszki na twarzy po kilu dniach używania Kaszka ta zmienia się z czasem w bolące chrostkiL Który z poniższych składników może być winowajcą?

Sklad: Aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, titanium dioxide, glycerin, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane,
polymethylsilsesquioxane, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, drometrizole trisiloxane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, diphenyl dimethicone, disteardimonium hectorite, dodecene, ethylhexyltriazone, lauryl peg/ppg-18/18 methicone, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, poloxamer 407, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine

Ten filtr niestety będę musiała odstawić. Oblatałam wszystkie apteki w moim mieście i nie ma mowy o próbkach aptecznych filtrów, a nie stać mnie na wyrzucenie kolejnych 70 zł.
W związku z tym planuję kupić filtr Lirene Dermoprogram SPF 50. Czy on też może mi zaszkodzić?

Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben
jaką nazwę ma ten filtr? jak ten do tłsutej to moge od Ciebie odkupic jak chcesz?

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Witam

Ja baardzo proszę o analizę kremu do twarzy stopniowo brązującego Oriflame 365 Face Summer Glow:

Aqua, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Dihydroxyacetone, Cetearyl Olivate, Cyclopentasiloxane, Myristyl Myristate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sorbitan Olivate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Helianthus Annuus Seed Oil, Cyclohexasiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Cetyl Palmitate, Parfum, Hydoxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Sorbitan Palmitate, Squalane, Propylene Glycol, Propylparaben, Xanthan Gum, Mica, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Polysorbate 60, Disodium Edta, Phospholipids, Ascorbyl Methylsilanol Pectinate, Citric Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Sorbitan Isostearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Sodium Methylparaben, Bht, Sodium Metabisulfite, Sodium Sulfite, Chondrus Crispus Extract, CI 77019, CI 77891, CI 77120

Czy nadaje się do skóry naczyńkowej/skłonnej do zaczerwienień i do zapychania? Czy nie pogorszy jej stanu (ale stosując go np. 3 razy w tygodniu przez kilka godzin)?

Będę wdzięczna za pomoc
Dołączam się do prośby
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-30, 19:21   #683
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o opinię - krem nawilżająco-matujący Kolastyna City Line SPF10 na dzień.

skład : aqua,isohexadecane, octocrylene, glycerin, dicaprylyl ether, cyclomethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, distarch phosphate, pentylene glycol, panthenol, steareth-21, steareth-21, triethanolamine, carbomer, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, cereus grandiflorus flower extract, butylene glycol, dipeptide-4, tocopheryl acetate, allantoin, sodium lactate, lactic acid, imidazolidinyl urea, serine, urea, sorbitol, phenoxyethanol, disodium edta, parfum, sodium chloride, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, benzyl salicytate, cinnamyl alcohol, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, butylphrnyl, methylpropional, limonene, linalool.

Tych "cośtamparaben" ów jest chyba strasznie dużo, a to chyba niezbyt dobrze kurcze... Będę wdzięczna za opinie bardziej zorientowanych niż ja.

Edytowane przez Eti_
Czas edycji: 2009-05-30 o 19:23
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-31, 23:01   #684
wurpdaborbuko
Raczkowanie
 
Avatar wurpdaborbuko
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Będę wdzięczna za ocenę tych specyfików Ziaji do cery naczynkowej:

Ziaja PhytoAktiv na dzień:
Skład:
Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Hexyl Laurate, Octyldodecanol, Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Lecithin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Stearyl Alcohol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol,
Tocopheryl Acetate, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Eugenol, Triethanolamine.

Ziaja Med Kuracja Naczynkowa, Skoncentrowana emulsja redukująca podrażnienia na dzień/noc:
Skład: Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Elaeis Guineensis (Palm) Oli*, Octyldodecanol, Glycerin, Cetearyl Glucoside*, CetearylAlcohol*, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Troxerutin, Escin, Propylene Glycol, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate, Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea
* - surowiec ECO-certyfikowany

Ziaja Pro Niebieska, Serum łagodzące:
Skład:
Aqua (Water), Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocasianum (Horse Chestnut) Seed Extract, Lecithin, Propylene Glycol, Glycyrriza Glabra (Licorice) Root Extract, Panthenol, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf, Carbomer, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide.

Ziaja Pro Zielona/ Niebieska, Serum energizująco-dotleniające:
Skład:
Aqua (Water), Glycerin, Butylene Glycol, Laminaria Digitata Extract, Propylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Carbomer, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide.


wurpdaborbuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-01, 00:53   #685
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Naczelna zasada watku jest podane skladow i opisow nie linkow
Prosze wyedytowac post i uzupelnic go nalezycie.

Pozdrawiam
Ups, gapiostwo, a myślałam, że zaoszczędzę miejsca
Post został uzupełniony, zatem proszę o porównanie tych 2 kremów

- Bioderma, Hydrabio, Light Cream (Krem nawilżający o lekkiej konsystencji)
- Bioderma, Hydrabio, UV Cream SPF15 (Krem nawilżający z filtrem ochronnym)

(chodzi mi głównie o to, czy wersja UV może zapychać)

i o skasowanie niniejszego posta, jako że nic do wątku nie wnosi

Pozdrawiam
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-01, 13:58   #686
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego składu. Jestem tutaj całkowicie nowa, zapoznam się na pewno ze słownikiem, ale póki co wolę zasięgnąć opinii ekspertów.
Lirene: esencja wygładzająco-rozjaśniająca na dzień z filtrem UV.
Skład: Aqua, Gliceryn, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Prunus Persica (Peach) Kernel Oil, Dimethicone, Sucrose Cocoate, Paraffinum Liquidum, Sorbitan Stearate, Tocopheryl Acetate, Octocrylene, Polyacrylamide, Cyclopentasiloxane, Cycklohexasiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Polysorbate 80, Hydrolyzed Elastin, BHA, Nonapeptide-1, Methylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantion, Propylparaben, Parfum.

Z góry bardzo dziękuję.
Dodam, że obecnie na noc stosuję Acne Derm w celu likwidacji przebarwień i chciałam czymś wzmocnić jego działanie. Czy ta esencja da radę?
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 23:35   #687
*magda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej
szukam sobie kremiku do moich zeszlorocznych, pociazowych przebarwien a troche nagrzeszylam na sloneczku...
napiszcie co sadzicie plissssss
Eucerin Anti-Edad Fluido Despigmentante
sklad:
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Alcohol Denat., PEG-40 Stearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Xanthan Gum, Tetrasodium Iminodisuccinate, Sodium Carbomer, Propylparaben, Octadecenedioic Acid, BHT, Parfum

ciekawe czy mnie nie zapcha, bo cos mi tu za duzo gliceryn itp
ciekawe co o tym sadzicie. dodam, ze bym chciala go uzywac raczej na noc
pozdrowki
*magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 11:12   #688
Tiili
Raczkowanie
 
Avatar Tiili
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie, prosiłabym o rozszyfrowanie tego oto kremu:

Nivea, Natural Beauty, rozświetlajacy krem pod oczy

Skład: Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Mica, Hydrogenated Coco-Glycerides, Isopropyl Stearate, Panthenol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Mangifera Indica Fruit Juice, Sine Adipe Lac, Hydrolyzed Keratin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Carbomer, Titanium Dioxide, Trimethoxycaprylylsilane, Talc, Trideceth-9, Citric Acid, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Methylparaben, Ethylparaben CI 77891, CI 77491, CI 75470.

Producent zapewnia, ze zawiera system filtrów UVA/UVB, nie kłamie? i czy ten krem jest w stanie rozjasnic cienie pod oczami?

Z góry dziekuje za analizę
Tiili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 12:43   #689
wurpdaborbuko
Raczkowanie
 
Avatar wurpdaborbuko
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Tiili Pokaż wiadomość
Witajcie, prosiłabym o rozszyfrowanie tego oto kremu:

Nivea, Natural Beauty, rozświetlajacy krem pod oczy

Skład: Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Mica, Hydrogenated Coco-Glycerides, Isopropyl Stearate, Panthenol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Mangifera Indica Fruit Juice, Sine Adipe Lac, Hydrolyzed Keratin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Carbomer, Titanium Dioxide, Trimethoxycaprylylsilane, Talc, Trideceth-9, Citric Acid, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Methylparaben, Ethylparaben CI 77891, CI 77491, CI 75470.

Producent zapewnia, ze zawiera system filtrów UVA/UVB, nie kłamie? i czy ten krem jest w stanie rozjasnic cienie pod oczami?

Z góry dziekuje za analizę
składu nie przeanalizuję, ale z tego, co zaobserowowałam używając próbki tej serii, to jedyne rozświetlające i upiększające działanie polega tu na napakowaniu tych specyfików złotymi drobinkami. jak dla mnie lipa straszna.
wurpdaborbuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 21:07   #690
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wygrałam w krzyżówce serum zmniejszające cienie pod oczami Elixine. Mam pokaźne cienie, ale to jest seria przeciwzmarszkowa i się obawiam czy sobię nie rozleniwię czymś takim za bardzo skóry. Mam 24 lata i zmarchy dopiero przede mną. Podaję skład i proszę o analizę: używać czy oddać przyszłej teściowej ?

Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Polygryceryl-3, Methylglucose, Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Silica, Diethylene Glycol Monoethyl Ether, Glycerin, Methylpropanediol, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Sodium Acrylate, Acryloydimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Biosaccharide Gum, Glyceryl Stearate, Pentaerythrityl Distearate, Titanium Dioxyde, Iron Oxides, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Palmitate, Silica Dimethyl Silylate, Butylene Glycol, Sodium Hyalyronate, Steareth-20, Hydroxysuccinimide, Chrysin, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Sodium PCA, Glucose, Urea, Glutamic Acid, Lysine, Allantoin, Lactic Acid, Propylene Glycol, Pseudoalteramonas Ferment Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tripeptide-10 Citrulline, Tripeptide-1, Lecithin, Xanthan Gum, Carbomer, Triethanolamine, Caprylyl Glycol, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Polymethyl Methacrylate, Palmitoyl PG-Lynoleamide, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben,. Parfum, Disodium EDTA, Dimethylmethoxy Chromanol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.