Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-23, 13:38   #2611
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Bardzo dziękuje za foachowe opinie, to na pewno ułatwi na wybór projektu
pozdrawiam
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 07:24   #2612
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Exclamation Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
Znalazłam jeszcze na stronie zupełnie inne rzuty parteru i pietra projektu Zx15

ten wiekszy salon, i możliwość zasłonienie, choćby częściowego klatki schodowej

no i na górze, wieksze pokoje
Mam nadzieję że mój TZ zaakceptuje płaski dach
płaski dach to "akceptują"warunki zabudowy na początku ...
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 08:58   #2613
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam Was dziewczyny
Od tygodnia jesteśmy z Tżtem posiadaczami własnej uzbrojonej działeczki
Teraz czeka nas wybór projektu, kredyt i wbijamy łopaty
Co sądzicie o tym projekcie? http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112b.html

Wjazd jest od strony zachodniej.
Domek chcemy mały, ale funkcjonalny.
Moje zastrzeżenia do tego projektu to:
- dziwne usytuowanie kominka (albo ja sobie tego wyobrazić nie umiem? )
- brak garderoby, którą bym wydzieliła z pokoju na górze o powierzchni 13,2.

Widok na łazienkę z sypialni mi nie przeszkadza
A Wy co o nim myślicie?

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

I zapomniałam... Z balkonu rezygnujemy.
__________________

Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 10:20   #2614
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
Teraz czeka nas wybór projektu, kredyt i wbijamy łopaty
Od wyboru projektu do wbijania łopat długa droga
Wybór projektu -> adaptacja -> sprawy urzędowe, które zwykle się ciągną i ciągną -> pozwolenie na budowę -> kredyt -> łopaty

Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
Co sądzicie o tym projekcie? http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112b.html

- dziwne usytuowanie kominka (albo ja sobie tego wyobrazić nie umiem? )
Czemu dziwne??

Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
- brak garderoby, którą bym wydzieliła z pokoju na górze o powierzchni 13,2.
Mały domek = brak garderoby, schowków, pomieszczeń gospodarczych... Coś za coś.

Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
Widok na łazienkę z sypialni mi nie przeszkadza
Sypialnie z reguły się zamyka drzwiami, więc nie ma co i jak przeszkadzać


Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
płaski dach to "akceptują"warunki zabudowy na początku ...
Pisała, że miejscowy plan dopuszcza... Jak jest miejscowy plan to nie ma warunków zabudowy...
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 11:08   #2615
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Od wyboru projektu do wbijania łopat długa droga
Wybór projektu -> adaptacja -> sprawy urzędowe, które zwykle się ciągną i ciągną -> pozwolenie na budowę -> kredyt -> łopaty


Czemu dziwne??


Mały domek = brak garderoby, schowków, pomieszczeń gospodarczych... Coś za coś.


Sypialnie z reguły się zamyka drzwiami, więc nie ma co i jak przeszkadzać
Wiem wiem, że to jeszcze długa droga do łopaty, ale już się człowiek cieszy jak sobie pomyśli

Co do kominka... Chodzi mi o to, że jak ja tam przy nim będę siedziała? A telewizor na ścianie od kuchni? Powinno być na odwrót... chyba...

Chcemy pod schodami zrobić schowek, garderobę wyznaczyć, spiżarnia jest i skłaniamy się do dobudowania garażu, więc z tyłu garażu pomieszczenie gospodarcze jest

No a jeśli chodzi o tą sypialnię, to oczywiście miało być pokój dzienny. Nie wiem czemu takiego byka walnęłam
__________________

Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 13:38   #2616
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
Chcemy pod schodami zrobić schowek, garderobę wyznaczyć, spiżarnia jest i skłaniamy się do dobudowania garażu, więc z tyłu garażu pomieszczenie gospodarcze jest
Sypialnie są i tak małe, więc wydzielanie garderoby jest bardzo niekorzystne. Nie będzie gdzie postawić łóżka tak żeby swobodnie do niego dojść, będzie duszno ze względu na małą powierzchnię i nieprzyjemnie. Jak już się buduje domek, to tak żeby się wygodnie mieszkało, a nie coś a'la mieszkanie w bloku. Sypialnia 2 os. = 16m2 minimum połączona z własną łazienką (8-12m2) i garderobą (6-8m2) i wtedy można mieszkać .
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 16:22   #2617
agnietka1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.
agnietka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 17:49   #2618
tesia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 12
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

chcialabym zapytac co sadzicie o projekcie http://www.galeriadomow.pl/projekt,u...ecznej,98.html i czy waszym zdaniem sensowne byloby w nim zrobienie garazu 2stanowiskowego? czekam na opinie i rady
tesia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:41   #2619
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 16:58   #2620
dorota1710
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 41
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam dziewczyny postanowiłam też skorzystać z waszej opiny ,porady,z meżem chcemy wybudować mały domek i nie wiemy co mamy brać pod uwage
narazie takie mamy wybrane projekty

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m48fecf928213d

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m435790cf45e2f

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...o-krh1285.aspx





co o nich sądzicie??
dorota1710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 17:19   #2621
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez dorota1710 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny postanowiłam też skorzystać z waszej opiny ,porady,z meżem chcemy wybudować mały domek i nie wiemy co mamy brać pod uwage
narazie takie mamy wybrane projekty

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m48fecf928213d

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m435790cf45e2f

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...o-krh1285.aspx





co o nich sądzicie??
To ma być dom dla 1-2 osób, tak? Bo strasznie ciasny będzie jeśli planujesz/masz większą rodzinę. Gdzie będziesz trzymała ubrania? No chyba, że zmieścisz swoje i partnera w szafie 120x60cm...
Jeden z projektów ma 3 sypialnie, drugi 4 - wiesz czego chcesz? (oprócz tego, że ma być mały, co jest nieracjonalne, bo nawet jak ktoś ma małą działkę, to stara się o jak największy dom a nie kurniczek)
__________________


Edytowane przez Velvet Acid Kitty
Czas edycji: 2011-01-28 o 17:20
Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 17:42   #2622
dorota1710
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 41
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dzieki za odpowiedz
co do rodziny chcemy dom dla 4 osób,mówisz ze kurniczek hmm każdy ma inną wizje mieszkania ,dla mnie duzy dom jest niefunkcjonalny,bo w takim mieszkam wiec napewno nie bedziemy brali domu wiekszego pod uwage
dorota1710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 20:54   #2623
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez dorota1710 Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedz
co do rodziny chcemy dom dla 4 osób,mówisz ze kurniczek hmm każdy ma inną wizje mieszkania ,dla mnie duzy dom jest niefunkcjonalny,bo w takim mieszkam wiec napewno nie bedziemy brali domu wiekszego pod uwage
Ja nie mam "wizji mieszkania". Jestem architektem. Trochę się na tym znam.
Nie chodzi o duży dom, tylko o taki, który nie będzie mikroskopijny - taki to jest "niefunkcjonalny", bez garderoby, schowka, pom. gospodarczego - gdzie ty się pomieścisz z ubraniami, gratami, itp? Gdzie schowasz sanki, narty, rower, sprzęt ogrodniczy, narzędzia? W blokach to przynajmniej są komórki lokatorskie, a tu?
Do dziecka przyjdzie kolega/koleżanka, gdzie będzie siedzieć jak nie ma miejsca w pokoju?
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 21:51   #2624
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 22:02   #2625
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez dorota1710 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny postanowiłam też skorzystać z waszej opiny ,porady,z meżem chcemy wybudować mały domek i nie wiemy co mamy brać pod uwage
narazie takie mamy wybrane projekty

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m48fecf928213d

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m435790cf45e2f

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...o-krh1285.aspx





co o nich sądzicie??
Odpuść sobie na pewno ten dom w rododendronach, widziałam to na żywo i to jest klita jakich mało, po 40 metrów kwadratowych na piętro, już naprawdę chyba lepsze sensowne mieszkanie w bloku niż taki kurnik. Łazienki niczym w bloku, po 5m. Na krętych schodach można się zabić. A to chyba dość popularny model, czego kompletnie nie umiem zrozumieć, bo jest tragiczny, i to nawet dla mnie, laika.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 22:20   #2626
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Odpuść sobie na pewno ten dom w rododendronach, widziałam to na żywo i to jest klita jakich mało, po 40 metrów kwadratowych na piętro, już naprawdę chyba lepsze sensowne mieszkanie w bloku niż taki kurnik. Łazienki niczym w bloku, po 5m. Na krętych schodach można się zabić. A to chyba dość popularny model, czego kompletnie nie umiem zrozumieć, bo jest tragiczny, i to nawet dla mnie, laika.
W tym ostatnim projekcie pokoje na piętrze mają po 8 m2, więc nie spodziewajmy się cudów po łazience
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 22:24   #2627
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A łazienka na górze ma 3 metry kwadratowe Jakim cudem tam ma wejść wanna, umywalka i kibelek, bo tak jest na projekcie? Pod skosem jakoś upchnięte?

Tak sobie myślę, że ludziom po prostu szwankuje wyobraźnia przestrzenna i dlatego takie klity i kurniki stawiają.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 22:31   #2628
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 22:42   #2629
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Kiedyś był ciekawy artykuł o projektach gotowych, zdaje się w Wyborczej. Funkcjonalność funkcjonalnością, ale ponoć zdarza się, że wizualizacje nie oddają tego, jak dom będzie wyglądał w rzeczywistości.. Po prostu pewne rzeczy są technicznie niemożliwe.

I oczywiście nie neguję projektów gotowych, bo zdarza się, że czasem dziewczyny tutaj wkleją coś sensownego. Po prostu trzeba się troszkę obeznać z tematem i wiedzieć, na co zwracać uwagę, czego unikać..
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 22:48   #2630
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-01-28 o 22:49
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 16:24   #2631
Coco_Blanco
Raczkowanie
 
Avatar Coco_Blanco
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 377
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam!
Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to na wiosne zaczniemy z TŻ-em budować domek wybraliśmy projekt ROMUS ---> http://www.extradom.pl/projekt-domu-romus-wrw1027.aspx
Przejrzałam setki projektów w internecie i w katalogach, i zawsze było coś co bym zmieniła. W Romusie tych zmian wyszło najmniej więc to chyba będzie TO Zamierzam podnieść ściankę kolankową, powiększyć garaż (i co za tym idzie- powiększy się pomieszczenie nad garażem, gdzie planuję mini siłownię ) i jeszcze kilka niewielkich zmian. Myślałam, żeby zrobić coś ze spiżarką, bo jest w troche dziwnym miejscu ale w końcu uznałam że może tak zostać. Trochę się przeraziłam tym co piszecie o kosztach budowy, ponieważ myślalam ze 400tyś wystarczy mi na wybudowanie domu i częsciowe wykończenie i umeblowanie. Moi rodzice rok temu skończyli budować dom, ktory ma ponad 150m2 pow. użytkowej i wyniosl ich niecale 350tys a nie budowali z najtańszych materiałów... W kosztorysie Romusa koszt budowy to 330tys. Wiem, że te kosztorysy to lipa, ale widziałam że niektóre ceny są nieźle zawyżone... A może po prostu u nas, na Podlasiu są dużo niższe ceny niż np. w okolicach Warszawy? Co o tym sądzicie?
A może ktorejś z Was przyjdzie do głowy jakaś zmiana, lub inne rozwiązanie w tym projekcie, które uczyniłyby domek bardziej funkcjonalnym i wygodnym?
Coco_Blanco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 22:20   #2632
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Jakie są koszty wykonania indywidualnego projektu? Rozglądam się za projektem parterowego domu bez poddasza użytkowego 100-110 m. W każdym projekcie coś bym zmieniła, przesunęła ściany (bez zmiany bryły budynku i dachu), przesunęła pomieszczenia, dodała/zlikwidowała okno. Co byłoby bardziej opłacalne, nanieść zmiany na gotowym projekcie czy wykonać go indywidualnie?

Choć budowa jest jeszcze lata ode mnie zbieram informacje na przyszłość

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Dorzucę jeszcze od siebie parę słów na temat projektów

Sformułowanie ,,zastaw się, a pokaż się,, sprawdza się w 100 %. Wystarczy przejść się po dzielnicach domków jednorodzinnych żeby zobaczyć jakie projekty królują Udziwnione na siłę molochy, paskudne bryły, przekombinowane dachy, okna, itp. Bo przecież nie można być gorszym od sąsiada
Rzadko spotykam klasyczne, małe domy. Choć zauważyłam, że na różnych forach budowlanych jest duże zainteresowanie projektami 90-110 m
Nie można zapominać, że dom trzeba wykończyć, kupić meble, a przede wszystkim ogrzać i utrzymać.
Niektórzy znajomi na wieść, że chcę budować mały dom robi oczy jak 5 zł. Bo przecież jak już budować to 160 m Ale zapominają o tym, że biorąc kredyt na budowę domu te 60 m robi różnicę w końcowych kosztach. A nie zamierzam całe życie bujać się z dużo większą ratą kredytu i dużo większymi kosztami utrzymania.
Gdy przeglądam ogłoszenia najwięcej domów w stanie surowym jest z bardzo dużym metrażem. Podobnie jest z wykończonymi domami. Królują metraże >150 m.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 22:43   #2633
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Jakie są koszty wykonania indywidualnego projektu? Rozglądam się za projektem parterowego domu bez poddasza użytkowego 100-110 m. W każdym projekcie coś bym zmieniła, przesunęła ściany (bez zmiany bryły budynku i dachu), przesunęła pomieszczenia, dodała/zlikwidowała okno. Co byłoby bardziej opłacalne, nanieść zmiany na gotowym projekcie czy wykonać go indywidualnie?
Z tego, co zdążyłam wyłapać na tym forum, to ceny za projekt indywidualny są naprawdę bardzo zróżnicowane. Dużo zależy od miejsca zamieszkania, od wielkości miasta. Najczęściej, im biuro bardziej znane, popularne tym droższe, nie zawsze jednak najlepsze.

My z TŻ zapłaciliśmy za projekt indywidualny 16 tys., dom 150m2. Architekci załatwiali też za nas wszelkie formalności, uzgodnienia, uzyskali pozwolenie na budowę (ale to chyba standard). Dodam, że projekt zamawiany był w małym biurze, nawet nie szukaliśmy innych ofert, bo podobały nam się wcześniejsze "produkcje" i styl pracy właśnie tych architektów.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 07:42   #2634
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2474060 6]Z tego, co zdążyłam wyłapać na tym forum, to ceny za projekt indywidualny są naprawdę bardzo zróżnicowane. Dużo zależy od miejsca zamieszkania, od wielkości miasta. Najczęściej, im biuro bardziej znane, popularne tym droższe, nie zawsze jednak najlepsze.

My z TŻ zapłaciliśmy za projekt indywidualny 16 tys., dom 150m2. Architekci załatwiali też za nas wszelkie formalności, uzgodnienia, uzyskali pozwolenie na budowę (ale to chyba standard). Dodam, że projekt zamawiany był w małym biurze, nawet nie szukaliśmy innych ofert, bo podobały nam się wcześniejsze "produkcje" i styl pracy właśnie tych architektów.[/QUOTE]
Wiem, że cena zależy od wielu czynników. Chciałam się dowiedzieć jak ma się do ceny projektu+ wprowadzenie do niego zmian. 16 tyś. to z jednej strony dużo, ale z drugiej strony masz dom dopasowany do swoich potrzeb w 100 %
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 12:52   #2635
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2474060 6]Z tego, co zdążyłam wyłapać na tym forum, to ceny za projekt indywidualny są naprawdę bardzo zróżnicowane. Dużo zależy od miejsca zamieszkania, od wielkości miasta. Najczęściej, im biuro bardziej znane, popularne tym droższe, nie zawsze jednak najlepsze.

My z TŻ zapłaciliśmy za projekt indywidualny 16 tys., dom 150m2. Architekci załatwiali też za nas wszelkie formalności, uzgodnienia, uzyskali pozwolenie na budowę (ale to chyba standard). Dodam, że projekt zamawiany był w małym biurze, nawet nie szukaliśmy innych ofert, bo podobały nam się wcześniejsze "produkcje" i styl pracy właśnie tych architektów.[/QUOTE]
my z mężem zapłaciliśmy 3 tyś. za projekt narysowany indywidualnie, ale wzorowany na projekcie gotowym, chcieliśmy dostawić ganek, garaż, zmienić trochę wymiary więc nie chciało nam się robić adaptacji gotowego projektu
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 13:43   #2636
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
my z mężem zapłaciliśmy 3 tyś. za projekt narysowany indywidualnie, ale wzorowany na projekcie gotowym, chcieliśmy dostawić ganek, garaż, zmienić trochę wymiary więc nie chciało nam się robić adaptacji gotowego projektu
Co masz na myśli pisząc narysowany? A instalacje, konstrukcja? Dokumentacja?
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 15:49   #2637
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2474957 5]Co masz na myśli pisząc narysowany? A instalacje, konstrukcja? Dokumentacja?[/QUOTE]
właściwie to jeszcze mu nie zapłaciliśmy całej kwoty, tylko zaliczkę bo czekamy na decyzję o warunkach zabudowy, ale to on odpowiada za to żebyśmy dostali pozwolenie na budowę, sami musimy załatwiać warunki przyłączenia energii, wodociągów i uzgodnienia z telekomunikacją. On Nam tylko podpowiada co gdzie, jak i u kogo ale to my jeździmy i załatwiamy> mamy już warunki przyłączenia energi, czekamy od geodety na mapę do celów projektowych, jak będzie dec. o wz to zaczniemy załatwiać resztę
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 16:13   #2638
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
właściwie to jeszcze mu nie zapłaciliśmy całej kwoty, tylko zaliczkę bo czekamy na decyzję o warunkach zabudowy, ale to on odpowiada za to żebyśmy dostali pozwolenie na budowę, sami musimy załatwiać warunki przyłączenia energii, wodociągów i uzgodnienia z telekomunikacją. On Nam tylko podpowiada co gdzie, jak i u kogo ale to my jeździmy i załatwiamy> mamy już warunki przyłączenia energi, czekamy od geodety na mapę do celów projektowych, jak będzie dec. o wz to zaczniemy załatwiać resztę
Warunki przyłączy to zawsze załatwia inwestor, nie projektant. Eileen chodziło o projekt instalacji, konstrukcje, uzgodnienie ZUDP, wyłączenie z prod. rolnej itp - masa papierkowej roboty.
Jak rozumiem 3 tys. za sam projekt architektoniczny - bez instalacji, konstrukcji, itp? Sam projekt wod-kan kosztuje coś około 1,5 tys., konstrukcja ok. 1 tys. a jeszcze elektryka, projekt drogowy...
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 16:45   #2639
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Warunki przyłączy to zawsze załatwia inwestor, nie projektant. Eileen chodziło o projekt instalacji, konstrukcje, uzgodnienie ZUDP, wyłączenie z prod. rolnej itp - masa papierkowej roboty.
Jak rozumiem 3 tys. za sam projekt architektoniczny - bez instalacji, konstrukcji, itp? Sam projekt wod-kan kosztuje coś około 1,5 tys., konstrukcja ok. 1 tys. a jeszcze elektryka, projekt drogowy...
Właśnie o to mi chodziło. Z tym, że u nas na podstawie pełnomocnictwa, biuro załatwiało również warunki przyłączy. Ale to już kwestia do uzgodnienia.

Nie wiem, czy chciałabym się bawić w takie zamieszanie. Architekt miałby mi "narysować" projekt, z którym mam iść jeszcze gdzieś indziej, żeby zrobili instalacje wod-kan, ktoś inny z kolei ma robić konstrukcje.. Mi było wygodnie zrobić wszystko w jednym biurze, które zrobiło projekt od A do Z. Zawsze projektanci reszty mogą się na bieżąco skonsultować z architektami. Od razu mówię, że nie wiem, jak wyglądają tzw. standardy tworzenia takiego projektu, bo miałam do czynienia tylko i wyłącznie z jednym biurem.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 16:55   #2640
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.