Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 17:05   #2641
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Warunki przyłączy to zawsze załatwia inwestor, nie projektant. Eileen chodziło o projekt instalacji, konstrukcje, uzgodnienie ZUDP, wyłączenie z prod. rolnej itp - masa papierkowej roboty.
Jak rozumiem 3 tys. za sam projekt architektoniczny - bez instalacji, konstrukcji, itp? Sam projekt wod-kan kosztuje coś około 1,5 tys., konstrukcja ok. 1 tys. a jeszcze elektryka, projekt drogowy...
szczerze mówiąc to nie wiem co dokładnie będzie zawierał ten projekt (na pewno nie ma instalacji)bo to dopiero początek naszej papierologii, ale tego projektanta poleciła mi szwagierka, która sama pracuje w starostwie przy wydawaniu pozwoleń na budowę więc obiecała pomóc z całą resztą. jak tak czytam to forum to widzę, że jeszcze dużo rzeczy nie wiem
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 17:10   #2642
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc to nie wiem co dokładnie będzie zawierał ten projekt (na pewno nie ma instalacji)bo to dopiero początek naszej papierologii, ale tego projektanta poleciła mi szwagierka, która sama pracuje w starostwie przy wydawaniu pozwoleń na budowę więc obiecała pomóc z całą resztą. jak tak czytam to forum to widzę, że jeszcze dużo rzeczy nie wiem
Wiesz, bardzo Ci się dziwię, że nie wiesz, co będzie zawierał projekt.. Nie spisaliście żadnej umowy?
Szwagierka, rozumiem, ma uprawnienia do tworzenia projektów, skoro "pomoże z całą resztą"?

Wybacz złośliwość, ale przecież na budowę domu idą takie pieniądze, że ja nie wyobrażam sobie takiego podejścia..
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 17:32   #2643
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2475479 4]Wiesz, bardzo Ci się dziwię, że nie wiesz, co będzie zawierał projekt.. Nie spisaliście żadnej umowy?
Szwagierka, rozumiem, ma uprawnienia do tworzenia projektów, skoro "pomoże z całą resztą"?

Wybacz złośliwość, ale przecież na budowę domu idą takie pieniądze, że ja nie wyobrażam sobie takiego podejścia..[/QUOTE]

no tak może ktoś kto patrzy na to z boku, może tak to odebrać, ale ja mieszkam w małym miasteczku gdzie wszyscy wszystkich znają i spisywanie umowy naprawdę nie jest konieczne. A ze szwagierką chodzi o to że ona już lepiej zna te wszystkie kruczki prawne i wie co ma zawierać taki projekt i powiedziała że nie opłaca się brać gotowca. Z tego co się orientuje rodzice mojego męża ze 3 lata temu jak budowali dom to mieli projekt do pozwolenia bez jakichkolwiek instalacji. I pozwolenie uzyskali.
Nie były potrzebne instalacje (wystarczy architektura + konstrukcja, ale może to się zmieniło więc wypytam o konkrety przy następnym spotkaniu
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png

Edytowane przez agnes 20
Czas edycji: 2011-01-31 o 17:58
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 21:10   #2644
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
no tak może ktoś kto patrzy na to z boku, może tak to odebrać, ale ja mieszkam w małym miasteczku gdzie wszyscy wszystkich znają i spisywanie umowy naprawdę nie jest konieczne. A ze szwagierką chodzi o to że ona już lepiej zna te wszystkie kruczki prawne i wie co ma zawierać taki projekt i powiedziała że nie opłaca się brać gotowca. Z tego co się orientuje rodzice mojego męża ze 3 lata temu jak budowali dom to mieli projekt do pozwolenia bez jakichkolwiek instalacji. I pozwolenie uzyskali.
Nie były potrzebne instalacje (wystarczy architektura + konstrukcja, ale może to się zmieniło więc wypytam o konkrety przy następnym spotkaniu
Ktoś zatwierdził projekt bez instalacji? Prawdę mówiąc jakoś w to nie wierzę.
Liczę na sprostowanie przez wizażowe architektki
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 05:29   #2645
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Ktoś zatwierdził projekt bez instalacji? Prawdę mówiąc jakoś w to nie wierzę.
Liczę na sprostowanie przez wizażowe architektki
Musi być projekt instalacji wewnętrznych jako część projektu budowlanego, nie można wydać pozwolenia na budowę samej "konstrukcji" - Prawo Budowlane Art. 5.1 pkt.2:
"Obiekt budowlany wraz ze związanymi z nim urządzeniami budowlanymi należy, biorąc pod uwagę przewidywany okres użytkowania, projektować i budować w sposób określony w przepisach, w tym techniczno-budowlanych, oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając:
warunki użytkowe zgodne z przeznaczeniem obiektu, w szczególności w zakresie:
a) zaopatrzenia w wodę i energię elektryczną oraz, odpowiednio do potrzeb, w energię cieplną i paliwa, przy założeniu efektywnego wykorzystania tych czynników,
b) usuwania ścieków, wody opadowej i odpadów;"
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 07:15   #2646
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Ktoś zatwierdził projekt bez instalacji? Prawdę mówiąc jakoś w to nie wierzę.
Liczę na sprostowanie przez wizażowe architektki
nie chcę się sprzeczać, bo nie znam dokładnych szczegółów jak rodzice męża to załatwili ale jestem pewna że w projekcie nie było żadnych instalacji, bo mąż sam je zakładał i nie miał żadnego projektu. Dom od 3 lat stoi jest wszystko poodbierane i nikt się niczego nie czepiał. Z tego co wiem to w naszym regionie nie jest to potrzebne koniecznie żeby takie instalacje były. Jeśli się jednak mylę to w ciągu 2 miesięcy sprawa się wyjaśni.
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:54   #2647
izuniak
Rozeznanie
 
Avatar izuniak
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 798
GG do izuniak
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Moim zdaniem jako inwestorki już po odbiorze domu projekty instalacyjne są częścią projektu budowlanego jako całości. Nawet kupując gotowca otrzymujemy komplet dokumentacji instalacji wewnętrznych. Ten po zmianach adaptacyjnych wykonanych przez architekta wedruje do starostwa wraz z wnioskiem o PnB.

Nie spotkałam się jeszcze z tym, by instalacje były wykonane identycznie z założeniami projektowymi. sama mam CO, elektrykę i wodę dostosowaną do własnych potrzeb Zmiany nieistotne powstałe podczas budowy nanosi projektant na rysunkach lub kierownik budowy wpisując do dziennika budowy.
__________________
22.12.2001 - Jagódka
14.07.2007 - Emilka
izuniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 10:13   #2648
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
nie chcę się sprzeczać, bo nie znam dokładnych szczegółów jak rodzice męża to załatwili ale jestem pewna że w projekcie nie było żadnych instalacji, bo mąż sam je zakładał i nie miał żadnego projektu. Dom od 3 lat stoi jest wszystko poodbierane i nikt się niczego nie czepiał. Z tego co wiem to w naszym regionie nie jest to potrzebne koniecznie żeby takie instalacje były. Jeśli się jednak mylę to w ciągu 2 miesięcy sprawa się wyjaśni.
Prawo to prawo - nie zależy od "rejonu", zacytowałam przepis i nie może być inaczej.
Jeśli mąż nie miał projektu instalacji, nie był on częścią projektu budowlanego, co za tym idzie nie było na nie pozwolenia na budowę, to jest to samowola budowlana, w związku z czym nie mogło być odbioru lub dokonano czynności niezgodnych z przepisami prawa budowlanego, za co grozi kara.
Mąż sam "zakładał" instalacje elektryczne, wody, kanalizacji, c.o.? Zdolny, nie powiem...
Jedyna opcja to taka, że pozwolenie na budowę jest sprzed 1994r., wtedy rzeczywiście nie potrzeba było projektu instalacji.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 12:58   #2649
olka139
Raczkowanie
 
Avatar olka139
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 79
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witajcie! Potrzebuję porady. Chcemy stawiać domek na wsi, gdzie jest możliwość budowania się na granicy jeśli otwory drzwiowe i okienne nie wychodzą na sąsiada i dach nie ma spadku także na działkę sąsiada. Ale nasza działka jest bardzo wąska bo 13,50m, za to długaśna na prawie 430m. Zrezygnowaliśmy więc ze stawiania domu wejściem od drogi i budowania się na granicy (gdyż nie wpadł nam w ręce żaden sensowny projekt domku). Chcąc pobudować się blisko sąsiada aby zyskać na szerokości domku, nie możemy mieć okien i drzwi na jego stronę a domek może mieć max 7,6 m szerokości, długi może być gdyż działka na to nam akurat pozwala, z tym że nie chcemy dużego domu , chociażby z racji finansowej. Druga rzecz to zależy nam na domku parterowym, z dwuspadowym dachem, prosta bryła.
Spodobał nam się projekt wynaleziony w internecie który załączam. Domek w projekcie jest szeroki na 8,18(więc trzeba go zwęzić) i długi na 11,50 m więc można go podłużyc. Rozkład ten podoba mi się najbardziej ale niestety nie możemy mieć okien w miejscu które zaznaczyłam, zależy nam na większej kotłowni gdyż chcemy mieć piec na eko groszek a nie będziemy mieć piwnicy, jedynie dalej w podwórku garaż wolnostojący z pomieszczeniem gosp.
Wymyśliłam sobie swoje rozwiązanie, które narysowałam na kartce gdzie dom ma 13,5m na 7,6m (oczywiście w moim dziecinnym rysowaniu na kartce w kratkę ).
Pozamieniałam nie co miejscami pomieszczenia, tak aby rozwiązać to że nie mogę mieć okien na jednej stronie i zyskać na powierzchni kotłowni.
Kotłownię wolę mieć przy wiatrołapie bo wiadomo nie chcę chodzić do niej przez cały dom, ale też wiem że w łazience zamiast luxferów lepsze byłoby okienko...
Czekam na Wasze opinie co do mojego pomysłu, a także Wasze sugestie.

Przepraszam za dosyć zamotany opis

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tk.jpg (23,7 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tko.jpg (56,8 KB, 58 załadowań)
__________________
25.06.2011
olka139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 13:06   #2650
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Przy takiej trudnej działce to tylko projekt indywidualny wchodzi w grę...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 13:11   #2651
olka139
Raczkowanie
 
Avatar olka139
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 79
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Przy takiej trudnej działce to tylko projekt indywidualny wchodzi w grę...
Tak, zdaję sobie sprawę Ale też chcę mieć trochę swojego pomysłu na ten domek. Myślałam i o stawianiu na granicy, wejściem do drogi i o innych rozwiązaniach i sama nie wiem. Wiem jedno ,że zależy mi na parterowym. Działka niestety problemowa ale w spadku po dziadku, za darmo no i przepięknie usytuowana...zakochałam się w tym miejscu
__________________
25.06.2011
olka139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 13:40   #2652
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez olka139 Pokaż wiadomość
Tak, zdaję sobie sprawę Ale też chcę mieć trochę swojego pomysłu na ten domek. Myślałam i o stawianiu na granicy, wejściem do drogi i o innych rozwiązaniach i sama nie wiem. Wiem jedno ,że zależy mi na parterowym. Działka niestety problemowa ale w spadku po dziadku, za darmo no i przepięknie usytuowana...zakochałam się w tym miejscu
Skoro działka wąska to nie rozumiem skąd pomysł na dom parterowy. Dom ma być na lata, tak więc raczej dąży się do tego aby jak najlepiej wykorzystać działkę, czy małą, czy wąską, czy o znacznym spadku... Na dom parterowy można sobie pozwolić, gdy ma się dużą działkę, gdyż zabiera on sporo powierzchni.
Kotłownia przy salonie to nieporozumienie. Nie spotkałam się z czymś takim.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 13:58   #2653
olka139
Raczkowanie
 
Avatar olka139
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 79
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Skoro działka wąska to nie rozumiem skąd pomysł na dom parterowy. Dom ma być na lata, tak więc raczej dąży się do tego aby jak najlepiej wykorzystać działkę, czy małą, czy wąską, czy o znacznym spadku... Na dom parterowy można sobie pozwolić, gdy ma się dużą działkę, gdyż zabiera on sporo powierzchni.
Kotłownia przy salonie to nieporozumienie. Nie spotkałam się z czymś takim.
Tak jak napisałam wcześniej to jest tylko mój pomysł jak uciec od niemożliwości wstawienia okien na jednej ścianie i jak umiejscowić kotłownię by zyskać na jej powierzchni. Nie pomyślałam, że jest jakaś przeszkoda w umiejscowieniu kotłowni przy salonie(wejście z wiatrołapu), tym bardziej że na różnych projektach spotyka się usytuowanie kotłowni wręcz w środku domu pomiędzy pokojami. Chociaż domyślając się są to pewne kotłownie na piece gazowe...

Pozdrawiam
__________________
25.06.2011
olka139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 14:22   #2654
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez olka139 Pokaż wiadomość
Tak jak napisałam wcześniej to jest tylko mój pomysł jak uciec od niemożliwości wstawienia okien na jednej ścianie i jak umiejscowić kotłownię by zyskać na jej powierzchni. Nie pomyślałam, że jest jakaś przeszkoda w umiejscowieniu kotłowni przy salonie(wejście z wiatrołapu), tym bardziej że na różnych projektach spotyka się usytuowanie kotłowni wręcz w środku domu pomiędzy pokojami. Chociaż domyślając się są to pewne kotłownie na piece gazowe...

Pozdrawiam
Gotowe projekty mają różne cuda typu kotłownia w środku domu, co nie znaczy, że jest to funkcjonalne i normalne..

Przy takiej działce naprawdę warto wybrać się do architekta i zrobić projekt indywidualny. Przecież na taki projekt również masz decydujący wpływ, bo dom ma być dla Ciebie. Architekt pomoże, żeby wszystko trzymało się kupy, było funkcjonalne i wygodne. Na pewno może zaproponować ciekawe rozwiązania, które Tobie nie przyszłyby do głowy.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 14:28   #2655
olka139
Raczkowanie
 
Avatar olka139
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 79
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2480128 5]Gotowe projekty mają różne cuda typu kotłownia w środku domu, co nie znaczy, że jest to funkcjonalne i normalne..

Przy takiej działce naprawdę warto wybrać się do architekta i zrobić projekt indywidualny. Przecież na taki projekt również masz decydujący wpływ, bo dom ma być dla Ciebie. Architekt pomoże, żeby wszystko trzymało się kupy, było funkcjonalne i wygodne. Na pewno może zaproponować ciekawe rozwiązania, które Tobie nie przyszłyby do głowy.[/QUOTE]
Dziękuję serdecznie za odpowiedź Architekt już ugadany ale wiadomo człowiek siedzi, przeżywa, duma i ogląda te projekty Mam nadzieję, że poradzi mi coś funkcjonalnego bo domek może być tylko parterowy...

Pozdrawiam
__________________
25.06.2011
olka139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 16:40   #2656
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam
a co powiecie na ten projekt?
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Jab...idp,13474.html
wjazd na działkę od południa.
Dziękuje za opinię
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 08:16   #2657
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziecko w podstawówce lepiej by wybrało projekt.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 21:02   #2658
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Dziecko w podstawówce lepiej by wybrało projekt.

Fajnie. A coś sensownego się dowiemy czy tylko to?
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 21:24   #2659
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Fajnie. A coś sensownego się dowiemy czy tylko to?
ja nie chciałam już nic więcej mówić, bo tego typu komentarze lepiej przemilczeć
A Ty co sądzisz o tym projekcie?
Mi nie podoba się ta mała garderoba do góry, bo przez skosy niewiele się w niej zmieści, wolałabym raczej pralnio-suszarnie, ale w tym miejscu też odpada.
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 21:55   #2660
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Michasia222 Pokaż wiadomość
ja nie chciałam już nic więcej mówić, bo tego typu komentarze lepiej przemilczeć
A Ty co sądzisz o tym projekcie?
Mi nie podoba się ta mała garderoba do góry, bo przez skosy niewiele się w niej zmieści, wolałabym raczej pralnio-suszarnie, ale w tym miejscu też odpada.

Mi się nie podoba za bardzo. Głównie przez mikrusowatą kuchnię. No i ostatnio od ciągłego oglądania przeróżnych projektów zbrzydły mi wszystkie skosy Za dużo kombinowania co się zmieści, a co nie. Brakuje mi też sensownej pralni (z tym, że sensowna pralna DLA MNIE zaczyna się już od ok. 5m2 czyli tak naprawdę mikrus, ale mi taka wystarczy w zupełności)
Ale ogólnie to tak patrząc na ten projekt, to to jest i tak jeden z sensowniejszych (moim zdaniem) z użytkowym poddaszem przy tej powierzchni jakie udało mi się znaleźć. A nad parterowym się nie zastanawialiście? Zazwyczaj mają lepiej zagospodarowaną przestrzeń, takie przynajmniej odnoszę wrażenie. Zaznaczam, że jest to opinia laika, który mniej więcej się orientuje, czego chce od własnego domu i czego mnie więcej unikać, ale nic poza tym
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 22:29   #2661
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-02-04 o 22:46
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 09:04   #2662
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Fajnie. A coś sensownego się dowiemy czy tylko to?
To nie jest dom na działkę z wjazdem od południa. Usytuowanie salonu, który będzie oświetlony tylko ok. godz. 17-18, a w zimie w ogóle - ponadto będzie najzimniejszym pomieszczeniem w budynku - jest absolutnie nie do przyjęcia i dyskwalifikuje projekt.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 09:26   #2663
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Michasia222 Pokaż wiadomość
Witam
a co powiecie na ten projekt?
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Jab...idp,13474.html
wjazd na działkę od południa.
Dziękuje za opinię
Dobre usytuowanie pomieszczeń względem stron świata- kuchnia północ, część dzienna-zachód (mam okna w pokojach wyłącznie od zachodu i jest to po południu bardzo słoneczne-nawet zimą- i ciepłe mieszkanie- a rano jest się zazwyczaj w pracy ) .
Zastanowiłabym się nad rozmiarami pokoju 10m, kuchni 7m i łazienki 2.5m w domu- to są wielkości pomieszczeń w bloku, chodzi chyba o to, żeby w domu było wygodniej
Salon 26 m z jadalnią- mały, ja połączyłabym go z tym pokojem 10 m- można by powiększyć nieco łazienkę (lub zamienić na wc), oczywiście kuchnię, jadalnię zrobić nieco dalej- tam gdzie kanapa, a salon miałby wtedy słońce cały dzień- okno południowe i drzwi tarasowe zachodnie.
Powierzchnie sypialni na górze- wystarczające.
Likwidując pokój i łazienkę na dole (wc) wolałabym w miejscu garderoby przy głównej sypialni zrobić małą własną łazienkę (tylko kabina prysznicowa, umywalka i sedes- 3 m to i tak więcej niż ta na dole) a garderobę może wygospodarować pod tym skosem za wezgłowiem łóżka lub umieścić szafę tu gdzie biurko.
Schody-bardzo niewygodne.
Mały garaż i kotłownia, brak miejsca na suszenie prania.
Za dużo balkonów

Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2011-02-05 o 09:32
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 09:34   #2664
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Fajnie. A coś sensownego się dowiemy(...) ?
Tak. Na 88 stronach wątku.
Cytat:
Napisane przez aldi1174 Pokaż wiadomość
Dobre usytuowanie pomieszczeń względem stron świata- kuchnia północ, część dzienna-zachód (mam okna w pokojach wyłącznie od zachodu i jest to po południu bardzo słoneczne-nawet zimą- i ciepłe mieszkanie- a rano jest się zazwyczaj w pracy ) .
To jest może dobre usytowanie we Włoszech albo w Hiszpanii. W Polsce prawdziwe słońce mamy miesiąc, w lipcu, i pozbawianie się okien od południa jest idiotyzmem.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 09:38   #2665
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tak. Na 88 stronach wątku.
To jest może dobre usytowanie we Włoszech albo w Hiszpanii. W Polsce prawdziwe słońce mamy miesiąc, w lipcu, i pozbawianie się okien od południa jest idiotyzmem.
Dlatego nieco niżej napisałam o połączeniu z tym drugim pokojem i zyskaniu okna południowego w salonie.
Najlepszym wg mnie usytuowaniem salonu jest cała szerokość domu (jeśli to możliwe) przy południowej ścianie- mamy wtedy światło cały dzień.

Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2011-02-05 o 09:41
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 09:40   #2666
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez aldi1174 Pokaż wiadomość
Dlatego nieco niżej napisałam o połączeniu z tym drugim pokojem i zyskaniu okna południowego w salonie.
Biorąc pod uwagę całościową beznadziejność projektu ... jedno okienko projektu nie czyni.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 10:09   #2667
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Mam wrażenie, że większość przedstawianych tu projektów była gorsza niż ten

Ostatnio czytałam tutaj o wygodnych 100m domach- chyba,że dla 2 osób

Bardzo długo zgłębialiśmy temat budowy domu (wszyscy nasi "budujący się" znajomi nas zachęcali), ale wolimy jednak wziąć kredyt na rozwój firmy niż na dom, natomiast kupić coś o większym metrażu i na co nas stać (lokal 80-100m- taki dom byłby malutki ).
Właśnie kupiliśmy mieszkanie 90m w ścisłym centrum miasta w kamienicy (4 pokoje-2 po 20 m i 2 mniejsze, kuchnia 10m, 2 łazienki (4 i 3 m)- na tym mi szczególnie zależało, korytarz z miejscem na 2 szafy do zabudowy, do tego 2 duże piwnice na graty) i będzie to lokum wystarczające, ale nie jakieś super wygodne, a tego chyba się oczekuje po budowanym domu
...nie wiem, gdzie na 100 m powierzchni domu zmieścić 40 m salon z jadalnią, kilkunastometrową kuchnię, 2 wygodne, przynajmniej 5m łazienki i ze 3-4 sypialnie (w zależności od ilości dzieci+ pokój gościnny) po min. 15m, 2 garderoby, przestrzeń komunikacyjną + garaż min.20m, kotłownia/ pomieszczenie gospodarcze, pralnia/suszarnia- to raczej ponad 150m
Nie rozumiem pomysłów budowania domów z pomieszczeniami rozmiarów tych w mieszkaniach

Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2011-02-05 o 10:34
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:21   #2668
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez aldi1174 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że większość przedstawianych tu projektów była gorsza niż ten

Ostatnio czytałam tutaj o wygodnych 100m domach- chyba,że dla 2 osób

Bardzo długo zgłębialiśmy temat budowy domu (wszyscy nasi "budujący się" znajomi nas zachęcali), ale wolimy jednak wziąć kredyt na rozwój firmy niż na dom, natomiast kupić coś o większym metrażu i na co nas stać (lokal 80-100m- taki dom byłby malutki ).
Właśnie kupiliśmy mieszkanie 90m w ścisłym centrum miasta w kamienicy (4 pokoje-2 po 20 m i 2 mniejsze, kuchnia 10m, 2 łazienki (4 i 3 m)- na tym mi szczególnie zależało, korytarz z miejscem na 2 szafy do zabudowy, do tego 2 duże piwnice na graty) i będzie to lokum wystarczające, ale nie jakieś super wygodne, a tego chyba się oczekuje po budowanym domu
...nie wiem, gdzie na 100 m powierzchni domu zmieścić 40 m salon z jadalnią, kilkunastometrową kuchnię, 2 wygodne, przynajmniej 5m łazienki i ze 3-4 sypialnie (w zależności od ilości dzieci+ pokój gościnny) po min. 15m, 2 garderoby, przestrzeń komunikacyjną + garaż min.20m, kotłownia/ pomieszczenie gospodarcze, pralnia/suszarnia- to raczej ponad 150m
Nie rozumiem pomysłów budowania domów z pomieszczeniami rozmiarów tych w mieszkaniach
a ja rozumiem i sama mam zamiar taki postawić. Każdy buduje taki dom na jaki go stać, i komentarze tego typu że lepiej już kupić mieszkanie o tym metrażu są dla mnie nie zrozumiałe. Nie wiem jak w waszych okolicach, ale tu gdzie ja mieszkam utrzymanie domu kosztuje mniej niz czynsz w mieszkaniu o podobnym metrażu. Jest coprawda więcej pracy, ale wolę to niż wścibskich sąsiadów którzy wiedzą co gotujesz na obiad, o co pokłóciłaś się z mężem itd.W okolicy ostatnio widzę całe mnóstwo pięknych dużych domów w stanie surowym na sprzedaż bo inwestorzy wzieli na siebie za duży ciężar i nie podołali. I zamiast sielanki, rozwód i wieelkie kredyty do spłacenia. Wole mniejszy dom na miare swoich możliwości, niż wielki dom w marzeniach i zawał serca w wieku 35 lat po to żeby go spłacić.
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:41   #2669
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-02-05 o 11:43
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:14   #2670
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
a ja rozumiem i sama mam zamiar taki postawić. Każdy buduje taki dom na jaki go stać, i komentarze tego typu że lepiej już kupić mieszkanie o tym metrażu są dla mnie nie zrozumiałe.
Ale to prawda, nie ma co budować malutkiego domu dla cztero, pięcio-osobowej rodziny bez garderoby, graciarni, spiżarni, miejsca gdzie można rozwiesić pranie, wewnętrznego przejścia do garażu itd itp. Nie ma co się oszukiwać, że w ciasnym domu, z poddaszem całym w skosach i ogólnie źle rozplanowanym będzie się dobrze, wygodnie mieszkało.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.