Czy się budować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-29, 09:55   #1
marlena901
Raczkowanie
 
Avatar marlena901
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 90

Czy się budować?


A więc sytuacja wygląda tak. Mąż tylko pracuje ja zajmuje się dzieckiem. Szukalismy domku na sprzedaż ale ceny nas przerażaja. ALbo po prostu za ruine trzeba dac ok 120tys. Tak sobię myslę ze za tą cenę to moż epostawimy mały domek w stanie surowym zamkniętym. Działkę mamy od mojego teścia to już coś. Mury pomoże też nam postawić. Mąż elektryk więc też coś zrobi. Tylko problem w tym że bez kredytu ani rusz a warunki sa takie że w ciągu 2 lat dom musi być wykończony pod klucz. Nie wiem naprawdę już nic i czy damy sobie radę.
marlena901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 10:33   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy się budować?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 11:06   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy się budować?

Sory ale jak widze 1 pensje i budowanie własnym rękami to by mi się odechciało ,wolałąbym sprzedac dziełke i kupić gotowe mieszkanie na rynku wtórnym i nie martwic sie czy starczy na pieluchy / ogrzewanie.

Nie rozumiem po co ludzie rzucają sie na dom bez sporych oszczędności czy 2 dobrych pensji a potem mieszkają w takim potworze nieotynkowanym a wakacje spędzają na własnym 10 metrowych trawniku.Po co ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 11:13   #4
marlena901
Raczkowanie
 
Avatar marlena901
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 90
Dot.: Czy się budować?

Działka jest uzbrojona. A co do mieszkania to mam spłacac kredyt 1000zł mies + czynsz ok 350zł?? To ja wole postawić dom od podstaw mieć 1 pokój wykończony ale wiedzieć że to jest moje. Poza tym mam 2 duż epsy i kota To też kwestia tego co kto lubi. No są plusy i oczywiście minusy. Budując się na działce którą teść nam daje mam możliwość iść do pracy bo wtdy bedzie ktoś kto mi dziecko z przedszkola odbierze a tu gdzie teraz mieszakm własnie nie pracuje bo mąż w delegacje jeździ i gdybym ja poszła do pracy to niestety nie miał by mi kto się synkiem zająć i go odebrać.
marlena901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 11:32   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy się budować?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-01-29 o 11:34
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 12:59   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy się budować?

W takiej sytuacji, jak Wasza, nie zdecydowałabym się. Sorry. Takie mąż "coś tam zrobi" (elektryk, OK, a uprawnienia wszystkie ma? wszystko jest w stanie zrobić? kiedy znajdzie na to czas?), teść/ojciec "coś tam pomoże" (stawiał już ściany? ma na to czas? siłę?) to wiesz jak się najczęściej kończy? Ostatecznie wszyscy są wykończeni, źli na siebie, na sytuację, budowa się ciągnie jak kiepski serial. No niestety, kredyt = pewne obostrzenia, dosyć konkretne ustalenia, harmonogram prac - mnóstwo warunków do spełnienia. W międzyczasie, jak słusznie zauważył(a) mm444, gdzieś mieszkać trzeba, więc koszty nawet jeżeli nie będą podwójne, to przynajmniej wyższe, niż w przypadku mieszkania w jednym miejscu.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 21:17   #7
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy się budować?

Pytanie, czy w ogóle kredyt dostaniecie.
Pomyśl sobie, w jakim stresie będzie musiał żyć Twój mąż, na którego głowie będzie wszystko: utrzymanie rodziny, budowa domu, praca, delegacje.
A dom to jest skarbonka bez dna, jest mnóstwo niewykończonych i niezamieszkałych domów, bo kasa się skończyła. Budowa z byle jakich materiałów poskutkuje tym, że w domu nie będzie dało się mieszkać, kupę kasy będzie kosztowało ogrzewanie, nie daj Boże wejdzie grzyb.

Trzeba mierzyć siły na zamiary i poczekać na lepsze czasy
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 21:31   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez marlena901 Pokaż wiadomość
Działka jest uzbrojona. A co do mieszkania to mam spłacac kredyt 1000zł mies + czynsz ok 350zł?? To ja wole postawić dom od podstaw mieć 1 pokój wykończony ale wiedzieć że to jest moje.
stara zasada zastaw sie a postwa i tak ludzie pozniej dziaduja na tym 1 pokoju ale wlasnym
kupujac mieszkanie tez masz swoje a jak dach przecieka to zglaszasz i nie musisz sie martwic o naprawy
kredytu na dom sie nie splaca ?nie wiedzialm
ogrzewanie i utrzymanie to jakie koszty ?przy takich zimach to łatwo o kilka tys miesiecznie ,w bloku za ogrzewanie mam zawsze zwrot a nie oszczedzam na ogrzewaniu.

Cytat:
Napisane przez marlena901 Pokaż wiadomość
Poza tym mam 2 duż epsy i kota To też kwestia tego co kto lubi. No są plusy i oczywiście minusy. Budując się na działce którą teść nam daje mam możliwość iść do pracy bo wtdy bedzie ktoś kto mi dziecko z przedszkola odbierze a tu gdzie teraz mieszakm własnie nie pracuje bo mąż w delegacje jeździ i gdybym ja poszła do pracy to niestety nie miał by mi kto się synkiem zająć i go odebrać.
No coz trzeba sie liczyc z tym ,że dziecko to także kłopot a i jak pojdzie do szkoly to tez trzeba pomyslec o odleglosci jaka bedzie mial do dobrej szkoly a tesc to teść ,czasami trzeba wziąć swoje zycie w swoje rece a nie liczyc na innych.
A nikt z nas nie młodnieje.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 10:57   #9
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez marlena901 Pokaż wiadomość
A więc sytuacja wygląda tak. Mąż tylko pracuje ja zajmuje się dzieckiem. Szukalismy domku na sprzedaż ale ceny nas przerażaja. ALbo po prostu za ruine trzeba dac ok 120tys. Tak sobię myslę ze za tą cenę to moż epostawimy mały domek w stanie surowym zamkniętym. Działkę mamy od mojego teścia to już coś. Mury pomoże też nam postawić. Mąż elektryk więc też coś zrobi. Tylko problem w tym że bez kredytu ani rusz a warunki sa takie że w ciągu 2 lat dom musi być wykończony pod klucz. Nie wiem naprawdę już nic i czy damy sobie radę.
Nie napisałaś nic o zarobkach męża, waszych comiesięcznych wydatkach.
Macie zdolność kredytową? Na jaką kwotę? Ile macie oszczędności?

Są zwolennicy budowania domu, są zwolennicy mieszkania w bloku

Za kilka lat też będę budowała dom 100-110 m. Już teraz rozglądam się za projektami, czytam fora budowlane, kosztorysy, dzienniki budów. Wiem, że będzie ciężko Że zamiast szpilek na nogach będę miała kalosze i każdą wolną chwilę będę spędzała na budowie i w sklepach budowlanych Ale dzięki temu nie będziemy bujali się całe życie z kredytem
Coś za coś niestety! Szukanie oszczędności przy budowaniu domu to przede wszystkim mnóstwo pracy własnej Ale pamiętaj, nie każdego stać na takie poświęcenie.

Na pewno nie mam zamiaru pakować się w mieszkanie w bloku .
Po pierwsze kwota kredytu nie byłaby praktycznie mniejsza niż potrzebna na budowę systemem gospodarczym.
Po drugie, koszty utrzymania mieszkania w bloku wcale nie są małe. Czynsz ciągle idzie w górę, opłaty bieżące również. I kwota robi się pokaźna (mieszkanie 60m): 400 czynsz, 100 prąd, 230 c.o +ciepła woda, 40 gaz, 30 zimna woda= 800 zł. Nie liczę kosztu wynajmu garażu
Na utrzymanie 100-metrowego domu (dom parterowy, zwarta forma, żadnych udziwnień, dobrze docieplony, piec na paliwo stałe, rekuperator i system rozprowadzania ciepła z kominka, wywóz śmieci, podatek, itp.) wyjdzie mniejsza kwota.
Kilka tysięcy miesięcznie na ogrzewanie? Chyba, że temp. w domu to 26 stopni, grzeje się olejem opałowym, a chałupa to nieocieplona bryła o pow. 200 m z mnóstwem wykuszy, balkonów, tarasów, przeszkleń itp.

Po trzecie nie mam sąsiadów za każdą ścianą Nikt nie nie włączy pralki o 23, nie będzie wiercił o 7 rano w sobotę, nie będzie trzaskał drzwiami, biegał w szpilkach po klatce, nie trzeba słuchać łóżkowych ekscesów czy kolejnej imprezy.
Na studiach mieszkałam na kilku stancjach. I w każdym bloku/klatce znajdzie się uciążliwy sąsiad, który zechce zapalić na klatce schodowej, narobić syfu w windzie albo zrobić grila na balkonie

I w zamian za ciszę, spokój i picie kawki na tarasie, a nie ciasnym balkonie jestem w stanie biegać z kosiarką, a w zimie z łopatą ( choć to zimą również robię, bo mieszkam we wspólnocie i sami z oszczędności musimy odśnieżać parking i podjazd, swoją drogą bardzo to lubię ).

Co do napraw w bloku. Moim rodzicom w mieszkaniu cieknie woda na łączeniu balkonu. Od kilku lat ,,fachowcy,, ze spółdzielni naprawiają usterkę i jakoś im to nie wychodzi . Nie chce się już nam pisać pism, próśb i czekać na wizyty kolejnych komisji Dlatego na wiosnę we własnym zakresie naprawiamy usterkę Sąsiadom na górze czasami minimalnie cieknie dach i nie mogą doprosić się o naprawę usterki. Na klatce schodowej mamy piękne drewniane drzwi, które wypaczyły się po jednej jesieni i teraz na klatce schodowej jest bardzo zimno i wzrastają tym samym koszty ogrzewania mieszkania. I tak mogę na własnym i znajomych przykładzie wymieniać dalej

MARLENA zastanówcie się 1000 razy na co możecie sobie pozwolić, może jakbyś się postarała to i ty mogłabyś iść teraz do pracy i odłożyć trochę gotówki. Zastanówcie się jaki ma być ten dom, ile kosztuje jego budowa. Na forach budowlanych znajdziecie mnóstwo informacji. Budowa domu to nie zabawa, trzeba się do tego przygotować, nie tylko finansowo, ale także pod względem merytorycznym.
Życzę powodzenia!
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 12:40   #10
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy się budować?

Na miejscu autorki nie pakowalabym sie w budowanie domu. Trzeba mierzyc sily na zamiary. Tylko maz pracuje- co bedzie jak straci prace>?
Lepiej sprzedac dzialke i kupic mieszkanie.
Nie opowiadajcie jaki to czynsz jest wysoki bo utzymanie mieszkania jest tansze od utrzymania domu. Mieszkanie poza tym moze byc bezczynszowe.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 12:48   #11
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Nie opowiadajcie jaki to czynsz jest wysoki bo utzymanie mieszkania jest tansze od utrzymania domu. Mieszkanie poza tym moze byc bezczynszowe.
Dokładnie, można kupić mieszkanie we wspólnocie i nie płacic czynszu, tylko opłaty eksploatacyjne, dośc niskie zresztą.

Ja z okna mam widok na niewykończony od paru lat dom. Przestroga na przyszłośc, żeby nie pakować się w budowę domu, kiedy nie ma na to odpowiednich środków materialnych.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 15:23   #12
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Czy się budować?

tootsie dobrze piszesz
zgadzam siez toba we wszystkim

my mieszkamy w domu-blizniaku, ale praktycznie jest on do ocieplenia caly, bo owczesne materialy budowlane z lat komunizmu teraz wychodzą[plesn, nie dogrzewa sie tom, straszan jest wnim wilgotnosc]


kupilismy działeczkę pod laem i marzy nam sie domek szkieletowy, juz wiemy nawet jaki...

ale póki co to na działeczce rosna drzewa..
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 16:00   #13
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Czy się budować?

Wybacz, ale was zwyczajnie nie stać na dom i tyle, tym bardziej, że należy w takich wypadkach brać też wersję pesymistyczną, a tu pracuje tylko mąż. Pewnie inaczej to wyglądałoby, gdyby pensje były dwie.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 16:54   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość

Są zwolennicy budowania domu, są zwolennicy mieszkania w bloku

To nie jest kwestia lubienia tego czy tego tylko kwestia zdrowego rozsądku i mierzenia siły na zamiary .
Wystarczy spojrzec na strony agencji nieruchomości ile jest ofert domów niedokończonych ,a i wykończonych wystawionych przez ludzi ,którzy kilka lat temu je postawili ale okazało się ,że nie ma z czego utrzymać i ,że jednak dojeżdzanie do pracy godzinę w 1 stronę wychodzi im kiepsko.

A ilośc dni ,które mozna spędzić w ogródku w polsce jest dośc ograniczona i większośc roku siedzi się w domu i pali w kominku ,co po 2 miesiącach wychodzi bokiem i chciało by sie poprostu odkręcić kaloryfer (jak w bloku ) i mieć w nosie koszty ogrzewania.

No i jak mówi przysłowie 1 dom dla wroga,2 dla tesciowej a dopiero 3 dla nas

Ludziom bez wyobrażni zawsze sie wydaje ,że u innych trawa jest bardziej zielona .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:08   #15
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
To nie jest kwestia lubienia tego czy tego tylko kwestia zdrowego rozsądku i mierzenia siły na zamiary .
Wystarczy spojrzec na strony agencji nieruchomości ile jest ofert domów niedokończonych ,a i wykończonych wystawionych przez ludzi ,którzy kilka lat temu je postawili ale okazało się ,że nie ma z czego utrzymać i ,że jednak dojeżdzanie do pracy godzinę w 1 stronę wychodzi im kiepsko.

A ilośc dni ,które mozna spędzić w ogródku w polsce jest dośc ograniczona i większośc roku siedzi się w domu i pali w kominku ,co po 2 miesiącach wychodzi bokiem i chciało by sie poprostu odkręcić kaloryfer (jak w bloku ) i mieć w nosie koszty ogrzewania.

No i jak mówi przysłowie 1 dom dla wroga,2 dla tesciowej a dopiero 3 dla nas

Ludziom bez wyobrażni zawsze sie wydaje ,że u innych trawa jest bardziej zielona .
Paula dobrze radzi. Autorko popatrz na ogloszenia o sprzedazy domow. Naprawde sporo jest takich wybudowyanych niedawno ktorych ludzie nie daja rady utzymywac,,,
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:27   #16
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy się budować?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:34   #17
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: Czy się budować?

to jest inwestycja na lata...trzeba ją dokładnie przemyśleć....wszystkie plusy i minusy...a przede wszystkim ustalić wstępny kosztorys....jak to w naszym biurokratycznym kraju bywa...samych formalności może być sporo...myślenie "po łebkach" nic nie da....albo wiecie, że dacie sobie rade (wg ustalonego planu) albo lepiej zrezygnujcie

...aha jest jeszcze kwestia...postawić dom to jedno...a utrzymać drugie......

Edytowane przez Dagusiowa87
Czas edycji: 2011-01-31 o 18:36
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:36   #18
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zwłaszcza, że teraz w większości działki są tak malutkie, że sąsiad jest kilka metrow za płotem. Też mi przyjemnośc robić grilla, jak dwa metry dalej za płotem sąsiad wszystko widzi
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 19:06   #19
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez Dagusiowa87 Pokaż wiadomość
to jest inwestycja na lata...trzeba ją dokładnie przemyśleć....wszystkie plusy i minusy...a przede wszystkim ustalić wstępny kosztorys....jak to w naszym biurokratycznym kraju ....
ale jak sie do tego zabrac....
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 19:09   #20
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: Czy się budować?

wiem wiem nie jest to łatwe....myślałam raczej o takim ogólnym....żeby wylicz ile pieniędzy trzeba wyłożyć na A,B,C...itd....żeby nie było sytuacji, że opssss a tu nam brakuje....trzeba dopożyczyć albo kredyt ....tak ogólnie zorientować się na rynku budowlanym....nie tylko pod względem materiałów...ale i robocizny....na pewno będzie łatwiej jak się ma wstępny wgląd
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 19:13   #21
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy się budować?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 19:34   #22
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez Dagusiowa87 Pokaż wiadomość
wiem wiem nie jest to łatwe....myślałam raczej o takim ogólnym....żeby wylicz ile pieniędzy trzeba wyłożyć na A,B,C...itd....żeby nie było sytuacji, że opssss a tu nam brakuje....trzeba dopożyczyć albo kredyt ....tak ogólnie zorientować się na rynku budowlanym....nie tylko pod względem materiałów...ale i robocizny....na pewno będzie łatwiej jak się ma wstępny wgląd
a budujesz sie czy wybudowalas ze masz takie rozeznanie?
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 19:48   #23
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: Czy się budować?

ja nie...nie stać mnie....napisałam tak bo to wydaje mi się słuszne...przynajmniej ja bym tak zrobiła
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 20:58   #24
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Na miejscu autorki nie pakowalabym sie w budowanie domu. Trzeba mierzyc sily na zamiary. Tylko maz pracuje- co bedzie jak straci prace>?
Lepiej sprzedac dzialke i kupic mieszkanie.
Nie opowiadajcie jaki to czynsz jest wysoki bo utzymanie mieszkania jest tansze od utrzymania domu. Mieszkanie poza tym moze byc bezczynszowe.
Ja na miejscu autorki też nie pakowałabym się teraz w budowę domu.
Marlena nic nie pisze o działce, więc nie wiadomo czy można ją sprzedac (może jest wydzielona z działki teścia?). Rozmawiałam z osobami, które mają energooszczędne domy ile kosztuje ich utrzymanie. Ja już wszystko policzyłam i mam czarno na białym co jest tańsze. Ale wszystko zależy od tego ile powierzchni ma dom, jaka jest bryła i sposób ogrzewania

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dokładnie, można kupić mieszkanie we wspólnocie i nie płacic czynszu, tylko opłaty eksploatacyjne, dośc niskie zresztą.
Nie znam osobiście wspólnoty w której nie płaci się czynszu. Sam ,,czynsz,, faktycznie nie jest wysoki, ale gdy doliczy się do tego fundusz remontowy, który płaci się co miesiąc to wychodzi pokaźna kwota. Sama mieszkam we wspólnocie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Wystarczy spojrzec na strony agencji nieruchomości ile jest ofert domów niedokończonych ,a i wykończonych wystawionych przez ludzi ,którzy kilka lat temu je postawili ale okazało się ,że nie ma z czego utrzymać i ,że jednak dojeżdzanie do pracy godzinę w 1 stronę wychodzi im kiepsko.
Jestem w temacie i orientuję się jakie domy się sprzedają. Na rynku wtórnym praktycznie nie ma domów 90-100 m. Królują domy o bardzo dużych powierzchniach, drogie w budowie i późniejszym utrzymaniu To są słowa agentów nieruchomości.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A ilośc dni ,które mozna spędzić w ogródku w polsce jest dośc ograniczona i większośc roku siedzi się w domu i pali w kominku ,co po 2 miesiącach wychodzi bokiem i chciało by sie poprostu odkręcić kaloryfer (jak w bloku ) i mieć w nosie koszty ogrzewania.
Ja nawet tą ograniczoną ilość dni wolę spędzić w ogródku niż patrzeć na kupy na trawniku, który często jest jedynym zielonym miejscem w okolicy

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Gdy masz już wybrany projekt najlepiej jest kupić dokładny kosztorys
Nie kosztuje majątku ok. 150-300 zł, a znajdziesz w nim wszystkie niezbędne informacje. Na tej podstawie wyliczysz ile będziesz musiała wydać na poszczególne materiały, robociznę, itp. Przydatna rzecz
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 21:15   #25
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Czy się budować?

G
Cytat:
dy masz już wybrany projekt najlepiej jest kupić dokładny kosztorys
Nie kosztuje majątku ok. 150-300 zł, a znajdziesz w nim wszystkie niezbędne informacje. Na tej podstawie wyliczysz ile będziesz musiała wydać na poszczególne materiały, robociznę, itp. Przydatna rzecz
kurcze a kto to sprzedaje??
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 21:34   #26
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Czy się budować?

Z tego co zauważyłam praktycznie każde biuro ma w dodatkowej ofercie kosztorysy projektów
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:00   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Ja nawet tą ograniczoną ilość dni wolę spędzić w ogródku niż patrzeć na kupy na trawniku, który często jest jedynym zielonym miejscem w okolicy



Rozumiem ,że nie wychodzisz z domu

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
J

Jestem w temacie i orientuję się jakie domy się sprzedają. Na rynku wtórnym praktycznie nie ma domów 90-100 m. Królują domy o bardzo dużych powierzchniach, drogie w budowie i późniejszym utrzymaniu To są słowa agentów nieruchomości.



J
Pytanie po co mi dom 100 m ,skoro mam takie mieszkanie ?
zawsze mi się wydawało ,że sie człowiek buduje aby mieć przestrzenie ,teraz mieszkania budują o takich samych powierzchniach i odpada samodzielne noszenie cegieł,dorzucenie do pieca i wynajmowanie ochrony.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:15   #28
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Rozumiem ,że nie wychodzisz z domu
Gdybyś nie zauważyła, moja wypowiedź dotyczyła najbliższego otoczenia miejsca zamieszkania

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------



Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Pytanie po co mi dom 100 m ,skoro mam takie mieszkanie ?
zawsze mi się wydawało ,że sie człowiek buduje aby mieć przestrzenie ,teraz mieszkania budują o takich samych powierzchniach i odpada samodzielne noszenie cegieł,dorzucenie do pieca i wynajmowanie ochrony.
Właśnie ludzie o takim toku myslenia budują wille, których nie sa w stanie utrzymać. Bo jak już budować dom to z pompą
Ja wiem dokładnie jakiej powierzchni potrzebuję.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:25   #29
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy się budować?

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Gdybyś nie zauważyła, moja wypowiedź dotyczyła najbliższego otoczenia miejsca zamieszkania
pisząc "dom" mialam na myśli dom z ogródkiem dookoła

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------




Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Właśnie ludzie o takim toku myslenia budują wille, których nie sa w stanie utrzymać. Bo jak już budować dom to z pompą
Ja wiem dokładnie jakiej powierzchni potrzebuję.
Pytanie czy dom 150-200 m dla 4 osobowej rodziny to wielki dom ale masz rację ,jako ,że szukam mieszkania to jestem na bieżąco z agencjami i przeglądam także i domy ,ludzie buduja takie wielkie brzydactwa ,ze szok i o ile funkcjonalnośc domu na podstawie fotek ocenic nie mozna to wystrój jest kosmzarny a potem płacz ,ze marmuru nie ma z czego utrzymać
Widac jednak po tym forum ,że mało kto budując się chce indywidualny projekt,raczej kupuja gotowe projekty ,które są zwyczajnie złe,co oceniają mądrzejsi ode mnie w tej kwestii np.szugar.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 12:15   #30
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Czy się budować?

Tyle że cała dyskusja i tak rozbija się o to, że ich zwyczajnie nie stać ani na mieszkanie, ani na dom. Pracuje tylko mąż, na utrzymaniu ma żonę i dziecko, które rosnąc będzie generować wydatki (przedszkole, zajęcia dodatkowe itp). No chyba że mąż zarabia spokojnie min. 6-7 tyś. na rękę, aby myśleć o kredycie, wtedy dałoby się jakoś ratę pogodzić z życiem na sensownym poziomie. Pomijam, że postawienie domu w stanie surowym to pikuś, drogie jest wykończenie (akurat mam teraz pojęcie, bo kolega z pracy z żonę wykańczają dom, ale tam są 2 pensje). Dużo budów rozpoczętych i straszących jest tego najlepszym przykładem, że ludzie przeliczyli się z kosztami. A i tak, jak zawsze przy każdym remoncie trzeba dodać min,20-30% więcej od zakładanej pierwotnie sumy.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.