Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 12:40   #2671
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
a ja rozumiem i sama mam zamiar taki postawić. Każdy buduje taki dom na jaki go stać, i komentarze tego typu że lepiej już kupić mieszkanie o tym metrażu są dla mnie nie zrozumiałe. Nie wiem jak w waszych okolicach, ale tu gdzie ja mieszkam utrzymanie domu kosztuje mniej niz czynsz w mieszkaniu o podobnym metrażu. Jest coprawda więcej pracy, ale wolę to niż wścibskich sąsiadów którzy wiedzą co gotujesz na obiad, o co pokłóciłaś się z mężem itd.W okolicy ostatnio widzę całe mnóstwo pięknych dużych domów w stanie surowym na sprzedaż bo inwestorzy wzieli na siebie za duży ciężar i nie podołali. I zamiast sielanki, rozwód i wieelkie kredyty do spłacenia. Wole mniejszy dom na miare swoich możliwości, niż wielki dom w marzeniach i zawał serca w wieku 35 lat po to żeby go spłacić.
Ja dlatego właśnie teraz nie buduję domu, bo nie stać mnie bez kredytu na dom wygodny dla mnie i moich bliskich, ale jak komuś wygodnie w sypialni 10m , salonie+ jadalni 20-25m i kuchni 7-8 m, to jego sprawa.

Co do prywatności- ja się z mężem nie kłócę za często, a poważnie- to małe domy są najczęściej stawiane również na małych działkach (wiadomo-finanse) i na działce ok. 1000 m nie ma żadnej prywatności, jeżeli wokół są sąsiedzi (no chyba, że przez okrągły rok żyje się przy zamkniętych oknach)- ile razy byliśmy u znajomych w ogródku, to ich sąsiadka akurat musiała wyjść opielić grządkę pod samym płotem i nadstawiać ucha lub sąsiad spacerował z psem wzdłuż płotu od ulicy tam i z powrotem gapiąc się, bo musiał sprawdzić, kto przyjechał, nie mówiąc już o kosiarkach, paleniu liści/śmieci tuż za ogrodzeniem itp. Naprawdę mam wrażenie, że ludzie na wsi/ osiedlach są z reguły bardziej wścibscy, bo tam mniej się dzieje. Wolę anonimowość miasta niż to zagadywanie sąsiadów zza płotu, a nie bardzo można ich ignorować, bo zaraz zmienią się we wrogów Alternatywą jest duża działka, posiadanie/ posadzenie dużych drzew- znowu pieniądze i czas...

Oczywiście niezależność w domu polega np. na tym, że możesz sobie włączyć mikser albo odkurzacz o północy, ale głośno muzyki nie posłuchasz, chyba, że przy zamkniętych oknach- dotyczy to również większych imprez- inaczej też przeszkadzasz sąsiadom.

Co do codziennych hałasów-specjalnie szukaliśmy mieszkania w starszym budownictwie, ze względu na grubość ścian i lepsze wyciszenie. Koszty utrzymania mieszkania u mnie są dużo niższe niż domu, nie wspominając o łatwości utrzymania ( nie mam na myśli pielęgnacji ogrodu, tylko np. targanie worków z ekogroszkiem, jak znajomy).

Oczywiście dom 100m będzie wygodny dla 2 osób, ale dla większej rodziny Nie chciałbym żyć w domu w standardach blokowych- z 1 łazienką, kanapą rozkładaną dla gości w salonie, małymi pomieszczeniami i brakiem przestrzeni i dlatego nie widzę sensu budowania takiego domu.
Kiedy mnie będzie stać na wygodny dom na zapewniającej trochę prywatności sporej działce, to pewnie taki zbuduję, na razie wolę mieszkać w ścisłym centrum w strefie z małym ruchem pojazdów i oszczędzić 1-1.5 h dziennie (czyli stracona cała doba w miesiącu) na dojazdy.
Chciałabym zobaczyć projekt wygodnego domu 100m dla 3-4 osób z choćby odpowiednią ilością sypialni, nie będących klitkami i rozumiem, że kotłownia, garaż (które przecież także kosztują) są przewidziane również w tych 100m powierzchni (jeśli nie, to będzie już 125-130 m do wykończenia).


Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2011-02-05 o 12:58
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 14:26   #2672
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez aldi1174 Pokaż wiadomość
Ja dlatego właśnie teraz nie buduję domu, bo nie stać mnie bez kredytu na dom wygodny dla mnie i moich bliskich, ale jak komuś wygodnie w sypialni 10m , salonie+ jadalni 20-25m i kuchni 7-8 m, to jego sprawa.

Co do prywatności- ja się z mężem nie kłócę za często, a poważnie- to małe domy są najczęściej stawiane również na małych działkach (wiadomo-finanse) i na działce ok. 1000 m nie ma żadnej prywatności, jeżeli wokół są sąsiedzi (no chyba, że przez okrągły rok żyje się przy zamkniętych oknach)- ile razy byliśmy u znajomych w ogródku, to ich sąsiadka akurat musiała wyjść opielić grządkę pod samym płotem i nadstawiać ucha lub sąsiad spacerował z psem wzdłuż płotu od ulicy tam i z powrotem gapiąc się, bo musiał sprawdzić, kto przyjechał, nie mówiąc już o kosiarkach, paleniu liści/śmieci tuż za ogrodzeniem itp. Naprawdę mam wrażenie, że ludzie na wsi/ osiedlach są z reguły bardziej wścibscy, bo tam mniej się dzieje. Wolę anonimowość miasta niż to zagadywanie sąsiadów zza płotu, a nie bardzo można ich ignorować, bo zaraz zmienią się we wrogów Alternatywą jest duża działka, posiadanie/ posadzenie dużych drzew- znowu pieniądze i czas...

Oczywiście niezależność w domu polega np. na tym, że możesz sobie włączyć mikser albo odkurzacz o północy, ale głośno muzyki nie posłuchasz, chyba, że przy zamkniętych oknach- dotyczy to również większych imprez- inaczej też przeszkadzasz sąsiadom.

Co do codziennych hałasów-specjalnie szukaliśmy mieszkania w starszym budownictwie, ze względu na grubość ścian i lepsze wyciszenie. Koszty utrzymania mieszkania u mnie są dużo niższe niż domu, nie wspominając o łatwości utrzymania ( nie mam na myśli pielęgnacji ogrodu, tylko np. targanie worków z ekogroszkiem, jak znajomy).

Oczywiście dom 100m będzie wygodny dla 2 osób, ale dla większej rodziny Nie chciałbym żyć w domu w standardach blokowych- z 1 łazienką, kanapą rozkładaną dla gości w salonie, małymi pomieszczeniami i brakiem przestrzeni i dlatego nie widzę sensu budowania takiego domu.
Kiedy mnie będzie stać na wygodny dom na zapewniającej trochę prywatności sporej działce, to pewnie taki zbuduję, na razie wolę mieszkać w ścisłym centrum w strefie z małym ruchem pojazdów i oszczędzić 1-1.5 h dziennie (czyli stracona cała doba w miesiącu) na dojazdy.
Chciałabym zobaczyć projekt wygodnego domu 100m dla 3-4 osób z choćby odpowiednią ilością sypialni, nie będących klitkami i rozumiem, że kotłownia, garaż (które przecież także kosztują) są przewidziane również w tych 100m powierzchni (jeśli nie, to będzie już 125-130 m do wykończenia).

bardzo dużo zależy od konkretnej sytuacji rodzinnej. nie ma sensu wiec dyskutować czy lepsze mieszkanie w bloku czy małym domku. mi pasuje akurat mały domek( 100 m + matraż garazu) bo działkę całkiem sporą (30 ary) dali nam rodzice, którzy będą naszymi sąsiadami, z drugiej strony mam wujka. W przyszłości jak będzie nas stać można dostawić jakieś pomieszczenia gospodarcze itd. Dojazd do pracy latem 5-10 minut(8 km). W mieście u nas czynsz 90 m mieszkania własnościowego to 900 zł plus normalne opłaty, a rodzicom za dom ponad 200 m wychodzi tyle z opłatami. Koleżanka z pracy mieszkająca w bloku nie raz opowiadała jak szukała np spódnicy, i potem następnego dnia rano, sąsiad na schodach pytał czy znalazła ją w końcu więc nikt mnie nie przekona do bloku, ale to już zostawiam indywidualnym upodobaniom. Tyle w tym temacie ode mnie
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png

Edytowane przez agnes 20
Czas edycji: 2011-02-05 o 14:31
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:45   #2673
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
W mieście u nas czynsz 90 m mieszkania własnościowego to 900 zł plus normalne opłaty, a rodzicom za dom ponad 200 m wychodzi tyle z opłatami. Koleżanka z pracy mieszkająca w bloku nie raz opowiadała jak szukała np spódnicy, i potem następnego dnia rano, sąsiad na schodach pytał czy znalazła ją w końcu
Tzw. legendy
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 16:25   #2674
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
bardzo dużo zależy od konkretnej sytuacji rodzinnej. nie ma sensu wiec dyskutować czy lepsze mieszkanie w bloku czy małym domku. mi pasuje akurat mały domek( 100 m + matraż garazu) bo działkę całkiem sporą (30 ary) dali nam rodzice, którzy będą naszymi sąsiadami, z drugiej strony mam wujka. W przyszłości jak będzie nas stać można dostawić jakieś pomieszczenia gospodarcze itd. Dojazd do pracy latem 5-10 minut(8 km). W mieście u nas czynsz 90 m mieszkania własnościowego to 900 zł plus normalne opłaty, a rodzicom za dom ponad 200 m wychodzi tyle z opłatami. Koleżanka z pracy mieszkająca w bloku nie raz opowiadała jak szukała np spódnicy, i potem następnego dnia rano, sąsiad na schodach pytał czy znalazła ją w końcu więc nikt mnie nie przekona do bloku, ale to już zostawiam indywidualnym upodobaniom. Tyle w tym temacie ode mnie

Moja ciotka mieszka od jakichś 8 lat w bloku, świeżutko postawiony, kupili nowe mieszkanie i jak tylko się dało to się wprowadzili. Pomijając ilość miejsca (jak to często w blokach bywa-tak naprawdę większość mieszkań zamyka się w metrażu <75 m), WSZYSTKIE ściany (nie licząc zewnętrznych) są z płyty gipsowej, tak naprawdę jak jest cisza w domu to słychać normalną rozmowę u sąsiadów Brachola dziewczyna z kolei ma młode małżeństwo za sąsiadów, do teraz się dziwnie czuje przechodząc obok nich po ich wyczynach pewnej nocy...

Mój kuzyn stawia "super" chatkę (pół rodziny się zachwyca, że taki malutki, a ma tyyyyleeee miejsca-nie wiem gdzie...) - http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m488d7c15e77b4 .
A co się później nasłucham, że czemu sobie jakieś "kolosy" wybieramy...
__________________
W świni siła! W świni moc!



Edytowane przez Świniaczek
Czas edycji: 2011-02-05 o 16:26
Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 18:15   #2675
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziękuje za opinie, dużo mi wyjaśniły.
Wydaje mi się, że dom parterowy jest droższy w budowie i utrzymaniu, a wiadomo, chodzi o to, żeby kredyt i opłaty nie zabierały całej pensji.
W mojej okolicy ceny mieszkań, koszty eksploatacyjne są zbyt duże w stosunki do domu, a w domu wiadomo własne podwórko, brak sąsiadów (bo duża działka) itp. to duży plus dla wybudowania domu.
W takim razie będę szukać dalej
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 16:02   #2676
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tzw. legendy
U nas czynsz za 90m będzie wynosił 400 zł (+ koszt indywidualnego ogrzewania), w tym podwyższony fundusz remontowym na termomodernizację i malowanie w najbliższym czasie- po remoncie wartości mieszkań sporo wzrosną, więc to także dobra inwestycja (w przeciwieństwie do większości moich znajomych, którzy nigdy nie sprzedadzą domów za tyle, ile w nie włożyli, bo to raczej biedny rejon kraju, poza może jednym przypadkiem z tanim wykończeniem).
... może jeszcze podam orientacyjne ceny budowy w okolicy- dość solidnie zbudowany dom 150-200 m to min.500-650 tys + koszt działki (ok.1000m- 100-150 tys co najmniej 10 km od miasta, bliżej- droższe).
Ten tańszy wyjątek to parterowy dom 135m bez garażu, z 1 łazienką i 3 sypialniami, bez kominka, najtańsze drzwi, plastikowe panele- 400 tys. bez działki i jej zagospodarowania.
Kończy się tym, że oferty domów na rynku wtórnym (nawet nowych) wystawione prawie za cenę budowy + działki tkwią latami w agencjach nieruchomości, bo każdy myśli, ze zbuduje tanio i po swojemu.
Złota myśl wszystkich moich wybudowanych znajomych :"nie ma czegoś takiego , jak tania i dobra ekipa"


Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Moja ciotka mieszka od jakichś 8 lat w bloku...WSZYSTKIE ściany (nie licząc zewnętrznych) są z płyty gipsowej, tak naprawdę jak jest cisza w domu to słychać normalną rozmowę u sąsiadów Brachola dziewczyna z kolei ma młode małżeństwo za sąsiadów, do teraz się dziwnie czuje przechodząc obok nich po ich wyczynach pewnej nocy...
W moim mieście ten, kogo stać wybiera nowe bloki/apartamentowce z ceną 4.5-7.5 tys. (centrum) za m w stanie deweloperskim i cienkimi ścianami mając w pogardzie (na szczęście) stare kamienice ... ja nauczona doświadczeniem brata na warszawskich Kabatach (po roku sprzedał mieszkanie z powodu hałasu sąsiadów) kupiłam mieszkanie z grubymi ścianami w kamienicy z cegły w centrum, a cenę 4.5 tys/m osiągniemy po remoncie (wygładzenie ścian, wymiana drzwi oraz remont kuchni i łazienek- były remontowane 10 lat temu).
Inny znajomy kupił nowy segment- z wykończeniem 6 tys/m- i marznie, bo na parterze zimno od garażu a na poddaszu w sypialni nie ma w czasie mrozu więcej niż 16 st.- okazało się, że ocieplenie budynku spełnia najniższe normy, jak się okazało- niewystarczające.

Plusem budowania domu (oprócz projektu) jest możliwość wyboru materiałów, solidnego ocieplenia i izolacji akustycznej, ale mieszkań w mieście też nie można wrzucać do jednego worka z napisem"drogie, głośne, małe i niewygodne".
Dla mnie dom 100 m dla 3-4 osób jest mały i niewygodny, czekam aż ktoś się pochwali dobrym projektem domu o tym metrażu, naprawdę jestem ciekawa.

Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2011-02-06 o 16:28
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 22:02   #2677
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziewczyny, a co śadzicie o tym projekcie?

http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/..._z_garazem.htm

chcemy przestawic gdzies blizej kuchnie, a zamiast garazu zrobic pralnie i kotlownie.

dom dla 4-os rodzinki, tzn synek 3,5 roku i drugie w drodze narazie bez wykonczonej gory.

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-02-12 o 22:03
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 08:58   #2678
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Co sądzicie o rozkładzie pomieszczeń w tym projekcie? Na co zwrócić uwagę? Dyskusje nt powierzchni proszę sobie darować, bo sama wiem jakiej powierzchni domu potrzebuje i na jaką będzie mnie stać

Projekt na działkę z wjazdem od wschodu ( stąd wersja lustrzana).
Naniosłam kilka zmian w projekcie. Zależało mi na powiększeniu pomieszczenia gosp. aby było miejsce na pralnio-suszarnie. W miejscu małej toalety: toaleta i duży schowek. Dodałam okno w jadalni (ściana od południa).

1. moja wersja + odbicie lustrzane
2. projekt standardowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg antek II.jpg (56,5 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg antek II podst..jpg (33,6 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg antek IIa.jpg (56,8 KB, 65 załadowań)
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 09:25   #2679
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Wydaje mi się, że ta pomniejszona toaleta będzia maciupeńka...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 10:25   #2680
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że ta pomniejszona toaleta będzia maciupeńka...
Będzie malutka (ok. 1,8 m2)
Ale takie było moje założenie dobrego projektu: spora łazienka (dla mnie 7 m2 to dużo) + malutka toaleta z małą umywalką. Kosztem toalety wolę mieć większy schowek, to to bardziej mi się przyda.
__________________



Edytowane przez tootsie
Czas edycji: 2011-02-15 o 10:27
tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 10:41   #2681
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

tootsie, a czy to jest dom parterowy z mozliwoscią wykorzystania poddasza?

ogolnie projekt ciekawy. Z tym że jak dla mnie za mała kuchnia. Ja w swoim projekcie tez mam tylko 8,5 m2, i bedzie przemieszczona tak ze w konsekwencji bedzie miec 12. Uwielbiam gotowac i musze miec wiecej przestrzen do przygotowywania posilkow.
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 20:51   #2682
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Bartessa Pokaż wiadomość
tootsie, a czy to jest dom parterowy z mozliwoscią wykorzystania poddasza?

ogolnie projekt ciekawy. Z tym że jak dla mnie za mała kuchnia. Ja w swoim projekcie tez mam tylko 8,5 m2, i bedzie przemieszczona tak ze w konsekwencji bedzie miec 12. Uwielbiam gotowac i musze miec wiecej przestrzen do przygotowywania posilkow.
Projekt to Antek.

Poddasze jest nieużytkowe. Ale może jest wersja z użytkowym.
Kuchnia na 100% będzie zabudowana na miarę, bez żadnych wysp, itp. więc wystarczy mi taka powierzchnia. Teraz mam kuchnię robioną na miarę o pow. 7 m2, ma regularny kształt i wystarcza mi w 100%
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 13:54   #2683
NICO11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam,
zamierzam wybudować dom wg projektu:
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4c24a426db762

Proszę o opinie o tym projekcie. Będę też wdzięczny za podpowiedzi odnośnie modyfikacji.
NICO11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 15:45   #2684
Agusia_a9
Zadomowienie
 
Avatar Agusia_a9
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 463
GG do Agusia_a9
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam. Mam dużą działkę na budowę swojego wymarzonego domku i właśnie wpadł mi w oko ten oto projekt:

http://pprojekt.pl/projekt131-arjuna_ii.html

podoba mi się wizualnie, ma być dla conajmniej 4 osobowej rodziny. Co myślicie o tym projekcie? co byśącie w nim zmieniły ?

dziękuję za każdą cenna opinie
__________________


'Uwielbiam ludzi, którzy umieją cieszyć się najbardziej zwykłą chwilą, ludzi którym nie potrzeba zbyt wiele.'

Fifi









Agusia_a9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:03   #2685
joooasiaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez gosia2121 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Kto z Was ma taki dom lub jest w trakcie budowy tego domu?
Dom to projekt o nazwie APS 100,prosze wpisac w wyszukiwarke i beda zdjecia oraz opis.
Prosze o Wasze opinie i zdjecia.

www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty
Ja Tobie polecam ten projekt http://archi-projekt.com.pl/index.ph...wDetails&id=69 moi znajomi maja i sa zachwyceni mnie tez sie bardzo podoba
joooasiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:08   #2686
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez joooasiaaaa Pokaż wiadomość
Ja Tobie polecam ten projekt http://archi-projekt.com.pl/index.ph...wDetails&id=69 moi znajomi maja i sa zachwyceni mnie tez sie bardzo podoba
Pewnie nie mają innego wyjścia niż się zachwycać, jak już wybudowali..
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 07:41   #2687
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez joooasiaaaa Pokaż wiadomość
Ja Tobie polecam ten projekt http://archi-projekt.com.pl/index.ph...wDetails&id=69 moi znajomi maja i sa zachwyceni mnie tez sie bardzo podoba
Nie widzę w tym projekcie nic specjalnego Kuchnia w mojej ocenie jest beznadziejnie umiejscowiona. Ale to kwestia gustu.
Dla mnie rzeczą nie do przyjęcia jest brak jakiejkolwiek garderoby. Dzięki temu cały dom mamy zastawiony szafami, bo ubrania, buty, klamoty codziennego użytku trzyma się przecież w domu, a nie na strychu
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 14:25   #2688
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam,

dziewczyny co powiecie na projekt tego domu ?

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...i-waj1403.aspx

jest wg Was funkcjonalny i dobrze rozplanowany dla rodziny 2+1(w przyszłości 2+2 po wykończeniu poddasza)? Na jaka działkę byłby najbardziej odpowiedni ( jestem w takiej sytuacji że mam do wyboru kilka działek budowlanych i chciałabym wybrać optymalną pod względem ułożenia co do stron świata)?


Ja niestety mieszkam w typowym domu z lat 80 (wysokie pudełko,dużo ścian,małe pomieszczenia, błędy budowlane) , chce wybudować coś swojego a nie znam się jakos wybitnie na budowie, dlatego proszę o radę.

Z góry dziekuję
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 15:50   #2689
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
Witam,

dziewczyny co powiecie na projekt tego domu ?

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...i-waj1403.aspx

jest wg Was funkcjonalny i dobrze rozplanowany dla rodziny 2+1(w przyszłości 2+2 po wykończeniu poddasza)? Na jaka działkę byłby najbardziej odpowiedni ( jestem w takiej sytuacji że mam do wyboru kilka działek budowlanych i chciałabym wybrać optymalną pod względem ułożenia co do stron świata)?
To jest projekt na działkę z wjazdem od wschodu (okna kuchenne - wschód, salon południe/zachód, garaż - północ).
Na poddaszu jest strasznie nisko i nie wiem czy da się zaadaptować jako użytkowe bez podnoszenia ścianki kolankowej.
Ogólnie projekt jako dom parterowy jest w porządku, aczkolwiek rozmieszczenie sprzętu w łazience do przeróbki, umywalka upchana na styk przy prysznicu strasznie daleko od drzwi.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 16:54   #2690
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
To jest projekt na działkę z wjazdem od wschodu (okna kuchenne - wschód, salon południe/zachód, garaż - północ).
Na poddaszu jest strasznie nisko i nie wiem czy da się zaadaptować jako użytkowe bez podnoszenia ścianki kolankowej.
Ogólnie projekt jako dom parterowy jest w porządku, aczkolwiek rozmieszczenie sprzętu w łazience do przeróbki, umywalka upchana na styk przy prysznicu strasznie daleko od drzwi.

Dziekuje za odpowiedź, najbardziej liczyłam na Twoją opinie i Szugarbejb
Jak wjazd od wschodu to cudownie nam pasuje Nad łazienka sama myslałam podobnie, ten układ jest straszny wg mnie. Co do poddasza to podobno jest drugi wariant tego domu z poddaszem uzytkowym ale nie wiem jak sie ma do tej wersji, jak ze ścianka kolankową. Ale sprawdzę. jeszcze raz dziekuje
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 09:23   #2691
Agusia_a9
Zadomowienie
 
Avatar Agusia_a9
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 463
GG do Agusia_a9
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam. Mam dużą działkę na budowę swojego wymarzonego domku i właśnie wpadł mi w oko ten oto projekt:

http://pprojekt.pl/projekt131-arjuna_ii.html


podoba mi się wizualnie, ma być dla conajmniej 4 osobowej rodziny. Co myślicie o tym projekcie? co byśącie w nim zmieniły ?

dziękuję za każdą cenna opinie
__________________


'Uwielbiam ludzi, którzy umieją cieszyć się najbardziej zwykłą chwilą, ludzi którym nie potrzeba zbyt wiele.'

Fifi









Agusia_a9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 10:25   #2692
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Co sądzicie o tym projekcie http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/da_gracjan.htm

wjazd od wschodu.

Jeżeli ma błędy to proszę o podanie wad żebym miała argumenty dla męża.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 10:46   #2693
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Hej.
Po kolejnych długich poszukiwaniach znalazłam projekt, który wydaje mi się funkcjonalny.
Elewację zmienimy, wykusz zlikwidujemy i te śmieszne malutkie narożne okienka też trzeba byłoby wymienić na jedno duże.
Co myślicie?
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...0c4e0f8c5,2598
__________________

Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 15:38   #2694
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 16:33   #2695
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

ale tam jest strych - pomieszczenie gosp.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 17:14   #2696
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 09:32   #2697
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

http://projektydomow3d.eu/projekty/i...rbniewo-b.html

Daje konia z rzedem za Wasze opinie.
Prawdopodobnie malo ekonomiczny w uzytkowaniu () - wielopolaciowy dach... Prawdopodobnie strasznie kosztowny w budowie, bo duzy? Dla rodzinki 2+2.

Jesli w ogole ocenicie go na plus - to jakie obiektywne (o ile jakiekolwiek da sie okreslic) warunki powinna spelniac dzialka (wymiary minimalne, uksztaltowanie terenu, etc?) na ktorej stanie taki dom - pomijajac oczywiscie konkrety wynikajace juz tylko z warunkow zabudowy? --> innymi slowy, czym na pierwszy rzut oka powinnam sugerowac sie poszukujac odpowiedniej dzialki?)
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 09:38   #2698
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Koszmar. Nawet nie ma co omawiać. Jedynym plusem jest piwnica.
Cytat:
czym na pierwszy rzut oka powinnam sugerowac sie poszukujac odpowiedniej dzialki?)
1. Lokalizacją (mpzp).
2. Dostępnością mediów, drogi, infrastruktury (sklepów, przychodni, przedszkola).
3. Lokalizacją w stosunku do terenów zalewowych.
4. Wjazdem od północy/wschodu.
5. Sąsiedztwem (czy sąsiad na działce obok nie hoduje gołębi na przykład).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:08   #2699
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Koszmar. Nawet nie ma co omawiać. Jedynym plusem jest piwnica.

1. Lokalizacją (mpzp).
2. Dostępnością mediów, drogi, infrastruktury (sklepów, przychodni, przedszkola).
3. Lokalizacją w stosunku do terenów zalewowych.
4. Wjazdem od północy/wschodu.
5. Sąsiedztwem (czy sąsiad na działce obok nie hoduje gołębi na przykład).
Dziekuje, Szugarbejb, nie liczylam na odpowiedz tak szybko.
Nawiasem mowiac, ciesze sie, ze jestes z Wroclawia
Jakbys mogla rozwinac dlaczego koszmar (i miala czas na to), bede wdzieczna - zebym wiedziala, czego unikac jak ognia zanim nastepny projekt upatrze jakis i wrzuce tu z prosba o opinie
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:27   #2700
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Jakbys mogla rozwinac dlaczego koszmar (i miala czas na to), bede wdzieczna - zebym wiedziala, czego unikac jak ognia zanim nastepny projekt upatrze jakis i wrzuce tu z prosba o opinie
Wyboru projektu domu zanim kupi się działkę.

Dodatkowo właściwie wszystkie wskazówki dotyczące błędów w projektach domów są w tym wątku, jego przeczytanie zajmie Ci ok. 3 godzin, ale nie będzie to czas stracony, bo naprawdę dużo się dowiesz.

Jeśli jesteś z Wrocławia i planujesz zakup działki w okolicach to pamiętaj, że większość znajduje się na terenach zalewowych, właściwie żadna podwrocławska miejscowość nie oferuje dobrej infrastruktury jeśli chodzi o komunikację czy też opiekę nad dziećmi , a domy duże wybudowane w dalekich okolicach (powyżej 10 - 15 km od Wrocławia) są praktycznie niesprzedawalne i jest to utopienie pieniędzy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.