Dom pasywny - wasze opinnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-18, 18:22   #1
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944

Dom pasywny - wasze opinnie


Czytam ostatnio trochę o domach pasywnych i tak sobie myślę, że ta ilość energii jaka jest potrzebna na jego ogrzewanie jest niesamowicie mała, tak mała, że aż mi się to w głowie nie mieści. Z drugiej strony szacowane koszty budowy są około 25% wyższe. Może jeśli on, rzeczywiście jest taki oszczędny to warto... W związku z powyższym zastanawiam się nawet nad wybudowaniem takiego w przyszłości. (oczywiście jak będę miała odpowiednią działkę i wystarczające finanse).

A wy co myślicie na ich temat? A może któraś z was już zdecydowała się na taki dom? Szczerze powiedziawszy cały czas się zastanawiam jak taki dom wybudować i jak się w takim domu mieszka. Proszę podzielcie się ze mną waszymi opiniami i doświadczeniami .
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 08:37   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Ja nie mogłabym mieszkać w takim domu, ponieważ przypomina mi trumnę. Ja jestem wielbicielką słońca i świeżego powietrza i kiedy tylko zaczyna robić się ciepło otwieram w domu wszystkie okna, wpuszczam słońce, powietrze, owady, po prostu wychodzę na świat. Nie wyobrażam więc sobie wiecznie zamkniętych okien i jakichś rur przepływowych.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 09:58   #3
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

koszty budowy domu pasywnego w zysku energii zwracają sie podobno po ok 20 latach...poza tym zeby sie zwróciły trzeba życ pod dyktando domu .
Pozatym wyliczenia opłacalności sąliczone dla standartu-gdzie tem. w pokoju powinna wynosić 19-21 st, ja np potrzebuje 23 st...więc wyliczenia idą w łeb. Wg mnie praktyka bedzie wyglądała tak ze owszcem ktoś zbuduje dom pasywny,ale potem nie będzie ściśle przestrzegał reguł ..no i w rezultacie efekt oszczedzania bedzie mizerny

Z tego co czytałam na forach idea dp potrafi doprowadzic ludzi do paranoi...ja bym sie za to nie brała
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 19:34   #4
pumciaa
Raczkowanie
 
Avatar pumciaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 47
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
koszty budowy domu pasywnego w zysku energii zwracają sie podobno po ok 20 latach...poza tym zeby sie zwróciły trzeba życ pod dyktando domu .
Pozatym wyliczenia opłacalności sąliczone dla standartu-gdzie tem. w pokoju powinna wynosić 19-21 st, ja np potrzebuje 23 st...więc wyliczenia idą w łeb. Wg mnie praktyka bedzie wyglądała tak ze owszcem ktoś zbuduje dom pasywny,ale potem nie będzie ściśle przestrzegał reguł ..no i w rezultacie efekt oszczedzania bedzie mizerny

Z tego co czytałam na forach idea dp potrafi doprowadzic ludzi do paranoi...ja bym sie za to nie brała
Oj widzę, że strasznie negatywnie do tego podchodzisz...
Koszty budowy takiego domu są napewno wysokie i długo się zwracają, ale z tego co wiem w takich domach stosuje się też energię słoneczną, co znaczy, że masz więcej energii do dyspozycji i gdy jest Ci za zimno możesz się dogrzać. Zwłaszcza, że z tego co slyszałam NIC się już za to nie płaci (żadnych rachunków, nie mówie o ewentualnych naprawach czy przeglądach). Na wykładzie z budownictwa profesor opowiadał nam nawet o takim rozwiązaniu: woda np z kranu w łazience, gdzie myjemy ręcę czy zęby zostaje składowana w jakimś wielkim pojemniku i potem w momencie gdy np spuszczamy wodę zostaje zużyta co pozwala oczywiście oszczędzić wodę i zmniejszyc liczbę ścieków. Słyszałam też o specjalnym systemie fliltrującym powietrze, dzieki czemu powietrze jest zawsze świeże i nie trzeba otwierac okien co pozwala zaoszczędzić energię. To co tu piszę to oczywiście nie musi być obiektywna opinia. Wiem to z wykładów, mój wykładowca niekoniecznie musiał wspomnieć o ewentualnych wadach tego typu rozwiązań.
Ja osobiście w swoim przyszłym domu chciałabym zastosować zasilanie energią słoneczną jeśli oczywiście będzie mnie na to stać.
Myślę, że dobrze że technologia idzie w tym kierunku, nawet jesli teraz ma jakieś wady, to na pewno wkrótce będzie ich coraz mniej
Pozdrawiam
pumciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 19:59   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Cytat:
Napisane przez pumciaa Pokaż wiadomość
Zwłaszcza, że z tego co slyszałam NIC się już za to nie płaci (żadnych rachunków, nie mówie o ewentualnych naprawach czy przeglądach).
A skąd ma się prąd i gaz w takim domu ?
Cytat:
Słyszałam też o specjalnym systemie fliltrującym powietrze, dzieki czemu powietrze jest zawsze świeże i nie trzeba otwierac okien co pozwala zaoszczędzić energię.
Co kto lubi - choćby nawet było najczystsze i najpiękniej filtrowane to dla mnie idea braku możliwości otwarcia okna jest przerażająca. Jak w trumnie albo więzieniu.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 20:26   #6
pumciaa
Raczkowanie
 
Avatar pumciaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 47
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A skąd ma się prąd i gaz w takim domu ? Co kto lubi - choćby nawet było najczystsze i najpiękniej filtrowane to dla mnie idea braku możliwości otwarcia okna jest przerażająca. Jak w trumnie albo więzieniu.
Co do gazu to nie słyszalam ani nie mówiłam o żadnych niekonwencjonalnych rozwiązaniach. Także pozostaje metoda tradycyjnego podłączenia. Prąd - z energii słonecznej. Z tego co słyszałam i oglądałam równiez oferty wystarczy to na zasilenie jednorodzinnego domku.
Jęśli chodzi o filtrowanie powietrza to zgodzę się! Żadne powietrze nie jest napewno tak dobre jak świeże. Ale wydaje mi się że tu nie chodzi o to że nie możesz otworzyc okna, tylko że masz możliwość jego nie otwierania i wtedy wiesz że nie będziesz się "dusić" jednocześnie mając ciepło.
pumciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 09:54   #7
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Cytat:
Napisane przez pumciaa Pokaż wiadomość
Oj widzę, że strasznie negatywnie do tego podchodzisz...
Koszty budowy takiego domu są napewno wysokie i długo się zwracają, ale z tego co wiem w takich domach stosuje się też energię słoneczną, co znaczy, że masz więcej energii do dyspozycji i gdy jest Ci za zimno możesz się dogrzać. Zwłaszcza, że z tego co slyszałam NIC się już za to nie płaci (żadnych rachunków, nie mówie o ewentualnych naprawach czy przeglądach). Na wykładzie z budownictwa profesor opowiadał nam nawet o takim rozwiązaniu: woda np z kranu w łazience, gdzie myjemy ręcę czy zęby zostaje składowana w jakimś wielkim pojemniku i potem w momencie gdy np spuszczamy wodę zostaje zużyta co pozwala oczywiście oszczędzić wodę i zmniejszyc liczbę ścieków. Słyszałam też o specjalnym systemie fliltrującym powietrze, dzieki czemu powietrze jest zawsze świeże i nie trzeba otwierac okien co pozwala zaoszczędzić energię. To co tu piszę to oczywiście nie musi być obiektywna opinia. Wiem to z wykładów, mój wykładowca niekoniecznie musiał wspomnieć o ewentualnych wadach tego typu rozwiązań.
Ja osobiście w swoim przyszłym domu chciałabym zastosować zasilanie energią słoneczną jeśli oczywiście będzie mnie na to stać.
Myślę, że dobrze że technologia idzie w tym kierunku, nawet jesli teraz ma jakieś wady, to na pewno wkrótce będzie ich coraz mniej
Pozdrawiam
nie podchodze negatywnie do tego, podchodze racjonalnie. Kolektor słoneczny-ok mozna miec, ale to akurat jest proste rozwiązanie i do zastosowania w normalnym domu-nie koniecznie pasywnym.
Zeby nic nie płacić to pasowałoby miec jeszcze przydomową oczyszczalnie scieków, woda rozumiem z deszczówki tylko? Prądu z kolektora nie starczy Ci na prąd do pralki,zmywarki,komputera i oświetlenia domu. Tak ze z tym niepłaceniem to taka teoria...Poza tym prąd z sieci energetycznej musisz mieć podłączony.

Sam projekt takiego domu jest specyficzny...pasowałoby miec duze przeszklenia od południa i w pokoju czarną ścianę akumulacyjną...

Znam osoby opętane ideą pasywności, które zresztą zaprojektowały pierwszy pasywny kościół w Polsce...mnie jakoś ta idea nie kręci. Powiem tak- energooszczędnośc tak-pasywność nie


Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A skąd ma się prąd i gaz w takim domu ? Co kto lubi - choćby nawet było najczystsze i najpiękniej filtrowane to dla mnie idea braku możliwości otwarcia okna jest przerażająca. Jak w trumnie albo więzieniu.
gaz nie jest niezbędny w domu i w domach pasywnych raczej sie go nie stosuje
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 16:59   #8
pumciaa
Raczkowanie
 
Avatar pumciaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 47
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
nie podchodze negatywnie do tego, podchodze racjonalnie. Kolektor słoneczny-ok mozna miec, ale to akurat jest proste rozwiązanie i do zastosowania w normalnym domu-nie koniecznie pasywnym.
Zeby nic nie płacić to pasowałoby miec jeszcze przydomową oczyszczalnie scieków, woda rozumiem z deszczówki tylko? Prądu z kolektora nie starczy Ci na prąd do pralki,zmywarki,komputera i oświetlenia domu. Tak ze z tym niepłaceniem to taka teoria...Poza tym prąd z sieci energetycznej musisz mieć podłączony.

Sam projekt takiego domu jest specyficzny...pasowałoby miec duze przeszklenia od południa i w pokoju czarną ścianę akumulacyjną...

Znam osoby opętane ideą pasywności, które zresztą zaprojektowały pierwszy pasywny kościół w Polsce...mnie jakoś ta idea nie kręci. Powiem tak- energooszczędnośc tak-pasywność nie




gaz nie jest niezbędny w domu i w domach pasywnych raczej sie go nie stosuje
Chyba nie wyraziłam się jasno mówiąc o braku rachunków miałam na myśli tylko te odnośnie prądu. Nie pisałam nic o wodzie.
Jeśli chodzi o to że ta energia nie wystarczy, to właśnie słyszałam że niekoniecznie. Owszem najbardziej spopularyzowane baterie słoneczne to takie które wystarczą tylko na ogrzewanie, ale jesli ja sama miałabym się decydować, to wolałabym taką baterią zasilać cały dom.
Osobiście nie zamierzam mieszkać w domu pasywnym, ale właśnie zwykłym zasilanym tą baterią Chociaż uważam żę sama idea takiego domu jest ok, gdyby każdy dom był tak zasilany rozwiązałoby to na pewno wiele problemów gospodarczych. Oczywiście pewnie nie dożyję takiej chwili, może ona nigdzie nie nadejdzie, ale cóż. Może taki dom nie jest "ładny", wierze że niekoniecznie musiałoby się w nim przyjemnie mieszkać, ale może i to się kiedyś zmieni?
pumciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 20:20   #9
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ja nie mogłabym mieszkać w takim domu, ponieważ przypomina mi trumnę. Ja jestem wielbicielką słońca i świeżego powietrza i kiedy tylko zaczyna robić się ciepło otwieram w domu wszystkie okna, wpuszczam słońce, powietrze, owady, po prostu wychodzę na świat. Nie wyobrażam więc sobie wiecznie zamkniętych okien i jakichś rur przepływowych.
Wydawało mi się, że w takich domach są nawet całkiem duże okna od południa i z tego co wiem chyba można je od czasu do czasu otwierać
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 13:25   #10
AK47RP
Przyczajenie
 
Avatar AK47RP
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Jako że zamierzam zbudować dom Pasywny metoda gospodarczą postaram się troszkę podzielić.
Ci co wszystko wiedza nie musza czytać.
Po kupnie działki zrobiłem gwc rurowe 2 nitki rury kanalizacyjnej fi 160 zredukowane w czerpnie i wyrzutnie fi 200 mm
Koszt wykopanie ułozenie rur rury i kolanka oraz zasypanie kosztowało mnie 2800 zł
Fundamenty właśnie zaczołem i jest lane tradycyjnie chudziak -ława bloczki na ostatni wiersz idzie (isoumr)
Sciana fundamentowa ocieplona 20 cm styropianu. Fundament wychodzi na to że zamkne się w 22 tyś materiał +Robota, na resztę kosztorysu za 180m2 dom mieści się za 250 tyś mam nadzieję że się uda. Z obliczeń wychodzi zapotrzebowanie do ogrzewania 12,7 kwh/m2 Czyli jakieś 700 zł za rok.
Nie warto wtedy wkładac pomp ciepła solarów i innych drogich rzeczy.
Za projekt wraz z projektem wentylacji zapłaciłem 5 tyś
Za projekt instalacji elektrycznej nagłasniającej oraz komputerowo telefoniczna 11,20 zł
Radzę robic płaski dach juz na wstępnym najdroższum liczeniu zaoszczedzamy mase kasy .{=<=={
Za jakiś czas napiszę ile tak faktycznie będzie to kosztować. I czy się udało dobrze wybudować.
__________________
Jak ktoś niewie co robić z kasą to może tu wpłacać.
78 1050 1520 1000 0022 7911 0841
Na pewno będzie mi łatwiej.
AK47RP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 16:49   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-10, 21:32   #12
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Cytat:
Napisane przez AK47RP Pokaż wiadomość
Jako że zamierzam zbudować dom Pasywny metoda gospodarczą postaram się troszkę podzielić.
Ci co wszystko wiedza nie musza czytać.
Po kupnie działki zrobiłem gwc rurowe 2 nitki rury kanalizacyjnej fi 160 zredukowane w czerpnie i wyrzutnie fi 200 mm
Koszt wykopanie ułozenie rur rury i kolanka oraz zasypanie kosztowało mnie 2800 zł
Fundamenty właśnie zaczołem i jest lane tradycyjnie chudziak -ława bloczki na ostatni wiersz idzie (isoumr)
Sciana fundamentowa ocieplona 20 cm styropianu. Fundament wychodzi na to że zamkne się w 22 tyś materiał +Robota, na resztę kosztorysu za 180m2 dom mieści się za 250 tyś mam nadzieję że się uda. Z obliczeń wychodzi zapotrzebowanie do ogrzewania 12,7 kwh/m2 Czyli jakieś 700 zł za rok.
Nie warto wtedy wkładac pomp ciepła solarów i innych drogich rzeczy.
Za projekt wraz z projektem wentylacji zapłaciłem 5 tyś
Za projekt instalacji elektrycznej nagłasniającej oraz komputerowo telefoniczna 11,20 zł
Radzę robic płaski dach juz na wstępnym najdroższum liczeniu zaoszczedzamy mase kasy .{=<=={
Za jakiś czas napiszę ile tak faktycznie będzie to kosztować. I czy się udało dobrze wybudować.
Jak na razie to nic nie wskazuje na to, że budujesz dom pasywny, a raczej energooszczędny, czyli standard. Jak chcesz osiągnąć zapotrzebowanie 12,7 kw bez pompy ciepła i solarów?
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 10:18   #13
AK47RP
Przyczajenie
 
Avatar AK47RP
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Narazie oczywiście to tylko progogramowe obliczenia . życie oczywiście zweryfikuje starannośc wykonania.
Na fundament zapomniałem dopisac idzie isomur+
Dom ma straty wg programów komputerowych:

przegrody

M.
Ai [m2]
[W / m2 K]
[kWh / rok]
BEZ KOSZTÓW OBSŁUGI
okna


100
32,0
0,80
2 560
Rodzaj
sprawność
drzwi


100
2,0
1,00
200
paliwa
Nw kotła w %
stropodach


100
115,0
0,08
920
drew.opałowe
65
strop nad przejazdem

100
0,0
0,00
0
torf
60
ściany netto: zewnętrzne nadziemne
100
266,0
0,13
3 458
koks
70
i stykające się z gruntem (podziemne)
100
56,0
0,10
560
węgiel
65
wewnętrznegrzewane / nieogrzewane
70
0,0
1,00
0
olej opałowy
90
strop nad piwnicą nieogrzewaną
70
0,0
0,00
0
gaz ziem.GZ-50
90
Podłoga na gruncie : strefa 1
100
0,0
0,12
0
prąd
100
strefa 2
70
115,0
0,10
805
gaz propan
90
Razem straty przez przenikanie przegród o pow. Ab=
586,0
QT =
8 503
wsp.W oraz N wg. Arkusza2


Zyski słoneczne
Północna807,50,80480Północno - Wschodnia900,00,000Wschodnia1300,00,000Południowo - Wschodnia1750,00,800Południowa19016,50,802 508Południowo - Zachodnia1707,60,801 034Zachodnia1202,20,80211Północno - Zachodnia850,00,000Razem zyski od słońca przez okna o powierzchni O = 33,8QS = 4 233Uwaga! Przyjmij : Ti = 0,82 (szyby pojedyńczo); 0,70 (podwójnie); 0,64 (potrójnie)


Zakładając strefa 2 w domu 21 c
I jeszcze pytanie ile strat będzie przez wentylację, Reku+ Gwc rurowe 68 mb
Jeżeli osiągne sprawność 80% to wychodzi pasywny.
Powierzchnia do ogrzania 182m2
Po czym stwierdziłeś że wyjdzie energooszczędny, cos przeoczyłem?
__________________
Jak ktoś niewie co robić z kasą to może tu wpłacać.
78 1050 1520 1000 0022 7911 0841
Na pewno będzie mi łatwiej.
AK47RP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:04   #14
indiewa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 93
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

moim zdaniem w Polsce nie opłaca się jeszcze budować domu pasywnego. ktoś wyżej napisał, że nakłady finansowe zwrócą się po 20 latach. czyli te wszystkie inwestycje w pompy ciepła, kolektory i rekuperację (spójrzmy prawdzie w oczy - dom pasywny musi mieć te systemy a są one bardzo kosztowne) też ulegają zniszczeniu/przepracowaniu.
ja zdecydowałam się na dom bardzo ciepły, drewniany, który ma wszystkie przegrody bez mostków. Żałuję tylko, że nie mogę mieć parterowego (nie zmieści mi się na działkę
ale pasywnego z niego nie będę robić, bo to taka sztuka dla sztuki trochę.
ale odkąd byłam w domu pokazowym firmy z którą będę budować ( http://fdpl.eu/realizacje/konstantyn...owa-160-m2-61/ ) to np domu bez rekuperacji sobie nie wyobrażam
indiewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 19:59   #15
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Cytat:
Napisane przez indiewa Pokaż wiadomość
moim zdaniem w Polsce nie opłaca się jeszcze budować domu pasywnego. ktoś wyżej napisał, że nakłady finansowe zwrócą się po 20 latach. czyli te wszystkie inwestycje w pompy ciepła, kolektory i rekuperację (spójrzmy prawdzie w oczy - dom pasywny musi mieć te systemy a są one bardzo kosztowne) też ulegają zniszczeniu/przepracowaniu.
ja zdecydowałam się na dom bardzo ciepły, drewniany, który ma wszystkie przegrody bez mostków. Żałuję tylko, że nie mogę mieć parterowego (nie zmieści mi się na działkę
ale pasywnego z niego nie będę robić, bo to taka sztuka dla sztuki trochę.
ale odkąd byłam w domu pokazowym firmy z którą będę budować ( http://fdpl.eu/realizacje/konstantyn...owa-160-m2-61/ ) to np domu bez rekuperacji sobie nie wyobrażam
hej, już dziś na Twoj drugi post w tym temacie trafiam, powiedz mi na ile Wam wycenili postawienie takiego domku?
macie już wylaną płytę pod fundament?
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 14:59   #16
indiewa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 93
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
hej, już dziś na Twoj drugi post w tym temacie trafiam, powiedz mi na ile Wam wycenili postawienie takiego domku?
macie już wylaną płytę pod fundament?
marsi, bo ja mam teraz fiołka na punkcie pisania wszędzie o tym co chcę pobudować nie jest to pierwsze forum, które w tym temacie zahaczam i na każde forum trafiam, bo szukam info albo o fdpl albo o fińskich domach prefabrykowanych

to coś takiego jak gdybym chciała sama siebie upewnić że dobrze robię, chociaż wiem, że dobrze robię.
podobnie jak Ty, opisując pod innym wątkiem reakcje ludzi na Twojego szkieleciaka, ja też mam w du.pie zdanie innych. Tyle się naczytałam, że wiem czego chcę, wiem czego szukać itp. Mój narzeczony jest audytorem energetycznym i co znalazłam wcześniej firmę/technolgię to nosem kręcił a przy tym fińskim powiedział, że spoko (w ogóle mamy śmieszny układ, bo to ja mam znaleźć wykonawcę i projekt i wszystko on ma tylko głos doradczy z prawem veta czyli najlepszą możliwą fuchę, bo jest jak prezydent )

do meritum: w stanie surowym (opisany na ich stronie w takiej tabelce: http://fdpl.eu/dla-inwestora/porowna...y-z-innymi-79/ ) ten classic 136 kosztuje ok 1700 brutto za m2 pow użytkowej
z tymże ja się na cenie naprawdę nie zafiksowuję, bo w tym roku z budową się nie wyrobię (ta cena też jest z początku roku).
co do fundamentów ( nie będzie płyty, bo i po co wydawać na nią kasę) to jeszcze nie ma. ja nawet warunków nie dostałam jeszcze na działkę - już 7 miesiąc czekam
jak na dziecko prawie
indiewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 20:09   #17
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

wiesz, ja też na szczęście w życiu wiem co chce i moj mąż tak samo

co do ceny to nasz wychodzi taniej ale też wiadomo to jednak inna technologia

a powiedz mi kochana, czy Ty masz wybór co do stolarki- okna, drzwi itp? bo widzę,że jak montują ściany to już od razu z oknami , no i tak się zastanawiam czy w tej kwestii masz duże pole do popisu czy ograniczone możliwości?

my na pozwolnienie czekaliśmy też strasznie długo w zasadzie nawet nie chce mi się tego komentować bo nasze biuro projektowe po prostu nas wydymało

noooo ale warto było czekać, ja już nie mogę się doczekać kiedy się wprowadzę, codziennie chodzę po budowie, oglądam pokoiki moich dzieci, swoją upragnioną łazienkę, wącham ściany bo pięknie drewnem pachną i wogóle już marzę,że gotuję risotto w mojej pięknej kuchni
a co do gadania ludzi to nie ma się absolutnie czym przejmować, niestety ludzie są podli i zazdrośni

ja w każdym bądź razie gratuluje pomysłu i gustu oczywiście, bo dom jest jak z marzeń

no i odzywaj się tu od czasu do czasu i daj znać jak idzie- jak moj TZ wróci z delegacji to wrzucę kilka fotek jak ściany u nas stawiali
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 13:29   #18
indiewa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 93
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

okna są czteroszybowe, jakiś super hiper współczynnik przenikania mają ( http://fdpl.eu/technologia/okna-w-domach-omatalo-59/ )
ale domyślam się, że Tobie chodzi o kształt, wielkość itp.
Mają na to normalny oddzielny katalog i trzeba się zdecydować w momencie generowania zamówienia. wszystko jest wpisywane w załącznik do umowy, więc nawet jak się "po drodze" gdzieś zmieni to ma się "podkładkę".
Na drzwi też jest katalog chyba, ale go jeszcze nie przeglądałam - dobrze żeś mi przypomniała

chętnie pooglądam fotki z Twojej budowy!!!
indiewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 11:28   #19
bohochic
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 45
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ja nie mogłabym mieszkać w takim domu, ponieważ przypomina mi trumnę. Ja jestem wielbicielką słońca i świeżego powietrza i kiedy tylko zaczyna robić się ciepło otwieram w domu wszystkie okna, wpuszczam słońce, powietrze, owady, po prostu wychodzę na świat. Nie wyobrażam więc sobie wiecznie zamkniętych okien i jakichś rur przepływowych.
A skąd pomysł, że dom energooszczędny to dom pozamykany na cztery spusty? To nie tak. Chodzi o to, żeby był odpowiednio zaprojektowany i skonstruowany tak aby pobierał energię z natury i jak najmniej oddawał kiedy jest zimno. Takie domy wręcz przepuszczają światło słoneczne, bo po stronie południowej powinny mieć jak najwięcej przeszkleń.

Inna sprawa, że domy energooszczędne mają służyć nie tylko nam, ale też środowisku i oddawać jak najmniej CO2. Nie można o tym zapominać, że nie dbamy tylko o swoją kieszeń, ale też o atmosferę.

indiewa jak wasza budowa? xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-29 o 09:38 Powód: link
bohochic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 09:57   #20
Mayn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

A ja zainwestowałam inaczej, ociepliłam dom, wymieniłam drzwi, przez które uciekało mi ciepło, okna wymieniłam na oknoplas, dach ociepliłam wełna rockwool a ściany styropianem w kropki termoorganiki, zrobiłam ogrzewanie podłogowe. Może nie mały koszt tego wszystkiego, ale robiłam to co roku, więc się rozłożył. Pozatym teraz widzę po rachunkach, że mam dom energooszczędny.
Mayn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 11:33   #21
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Nie ma to jak świeże powietrze. Krakowskie
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 14:47   #22
Ameba50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 18
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Teraz jest bardzo wiele różnych technologii robienia domów pasywnych, nie koniecznie musimy decydować się na rozwiązanie w wyniku którego nie będziemy mogli zamknąć okien Warto w tym przypadku konsultować się z projektantami i inżynierami by dobrać optymalne rozwiązania dla siebie

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-11-18 o 20:13 Powód: ukryty link reklamowy
Ameba50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 23:32   #23
AK47RP
Przyczajenie
 
Avatar AK47RP
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

No już na finiszu Dom w budowie tańszy od tradycyjnego
wydałem ok 25 tyś więcej ale nie mam nic oprócz kominka z płaszczem za 2,5 tyś bufora na c.w.u super a Rekuperacja wraz z GWC likwiduje zapach palonego węgla u sasiadów
__________________
Jak ktoś niewie co robić z kasą to może tu wpłacać.
78 1050 1520 1000 0022 7911 0841
Na pewno będzie mi łatwiej.
AK47RP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 12:25   #24
migdaska
Raczkowanie
 
Avatar migdaska
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 309
Dot.: Dom pasywny - wasze opinnie

Mi osobiście podobają się domy pasywne. Mają prostą, zwartą konstrukcję i wyglądają minimalistycznie. Ważne żeby spełniały swoją funkcję - dlatego też, tak dużą uwagę podczas projektowania zwraca się na poszczególne elementy architektury. Dużo informacji na temat domów pasywnych przeczytałam na stronie http://domy.procyon.com.pl/projektowanie-domu-w-standardzie-pasywnym Jeżeli ktoś jest zainteresowany budową takiego domu, to zachęcam do poczytania. Jest to decyzja na całe życie, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw.
migdaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-08 13:25:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.