Mam małego niejadka:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-13, 09:14   #1
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346

Mam małego niejadka:(


Witam serdecznie
Mam póltora roczną córeczke która nic nie chce jeść;/ a jak juz cos zje to bardzo malutko Oczywiście za słodyczami i chipsami to glupiotka jest ale staram się jej nie dawac... Za to moj mąż zawsze jej da gdy tylko chce Co mam robić żeby zmusić ją do jedzenia? Może znacie jakieś syropy na apetyt takie które skutkują? albo cos innego...
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 09:43   #2
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mam małego niejadka:(

Po 1 nie zakładaj kolejnych wątków, już stworzyłaś cztery.

Po 2 palnij męża w czubek głowy. Dziecko zasłodzone nie będzie miało apetytu. Uzależni się od cukru, zabije kubki smakowe i przestanie jeść cokolwiek poza cukrem.
Dalej pójdą: brak witamin, nadwaga, zmęczenie, niechęć do ruchu, ciągły brak apetytu przy chęci na słodkie, fazy pobudzenia i niechęci do wszystkiego, problemy w nauce, brak koncentracji itd. itd.

To nie jest wiek na karmienie słodyczami.

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

"staram się jej nie dawac"
Ty się nie staraj, tylko nie dawaj.

"Za to moj mąż zawsze jej da gdy tylko chce "
Super.

"Co mam robić żeby zmusić ją do jedzenia?"
Zmusić się nie da. Chyba że chcesz ją zniechęcić całkiem.

"Oczywiście za słodyczami i chipsami to glupiotka jest"
A skąd w diecie takiego małego dziecka chipsy?

"Może znacie jakieś syropy na apetyt takie które skutkują?"
Syropy nie pomogą, jeśli dziecko jest zapchane cukrem i chipsami.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2011-12-13 o 11:44
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 09:49   #3
luhashem
Raczkowanie
 
Avatar luhashem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 82
Dot.: Mam małego niejadka:(

Przede wszystkim nie zmuszać, pokręci noskiem, pomarudzi, ale jeśli będzie głodna zje co mama poda, byle nie słodycze To co dziecko chce w tym wieku nie zawsze (można się nawet pokusić o stwierdzenie - bardzo rzadko) jest dobre dla jego zdrowia, najlepiej nie kupować tego typu produktów, bo czego oczy nie widzą, tego....
luhashem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 09:54   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mam małego niejadka:(

Całkowicie odstaw śmieci, nie dawaj soków (zapychają jak szlag) tylko wodę lub niesłodzoną, słabą herbatę (moja córa np. upodobała sobie owocowe - maliny, owoce leśne, truskawki, daję niesłodzone, a smak jest). Zacznie jeść.

A przede wszystkim przeczytaj, co napisałaś i nie dziw się, że nie je. Roczne dziecko i chipsy...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 12:17   #5
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Mam małego niejadka:(

Cytat:
Napisane przez lookka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Mam póltora roczną córeczke która nic nie chce jeść;/ a jak juz cos zje to bardzo malutko Oczywiście za słodyczami i chipsami to glupiotka jest ale staram się jej nie dawac... Za to moj mąż zawsze jej da gdy tylko chce Co mam robić żeby zmusić ją do jedzenia? Może znacie jakieś syropy na apetyt takie które skutkują? albo cos innego...
syropki są , tylko najpierw odstaw wszystkie zapychacze, mała nawsuwa się chipsów i nic dziwnego,że później obiadku nie chce jeść, ewentualnie po głównych posiłkach możesz podać przegryzkę typu słonecznik.
utrwalaj jej nawyki zdrowego żywienia bo jeśli od takiego maluszka przyzwyczaisz ją do ''śmieci'' to z czasem zrobi się problem
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 12:56   #6
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Mam małego niejadka:(

tak jak już zostało napisane, jak odstawisz słodycze i inne zapychacze i dziecko będzie mieć w miarę stałe (choć też niekoniecznie, dziecko samo komunikuje, kiedy jest głodne) pory posiłków i będą to posiłki pełnowartościowe zgodne z piramidą żywienia dla dzieci to syropki nie będą potrzebne
polecam za to dużo ruchu na świeżym powietrzu, jeśli dziecko ogląda tv to ograniczenie do minimum albo zrezygnowanie całkiem i zapewnienie zabaw ruchowych w ciągu dnia
tu jest potrzebna przede wszystkim zmiana myślenia rodziców i zmiana nawyków żywieniowych całej rodziny
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 13:51   #7
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Mam małego niejadka:(

Wiem że nie powinna jeść slodyczy i chipsów , moja mama ją strasznie rozpieściła i dawała jej słodycze a ja nie zareagowałam stanowczo<wiem wiem moja wina>
Tak samo mój mąż zawsze dzieli sie z nią chipsami.
Koniec bedę bardziej stanowcza...
To moje pierwsze dziecko i może dlatego dostawała co chciała
Odstawie jej soczki bo potrafi ich sporo wypić a one są dość słodkie , jak rozcieńczam z wodą to juz kręci noskiem.

Ach a tyle wątków wstawiłam pomyłkowo juz zgłosiłam żeby usuneli
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-13, 18:10   #8
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mam małego niejadka:(

Najpewniej wcale nie masz niejadka. Ale możesz mieć, niedługo, jak piszą wyżej dziewczyny. Dziecku w tym wieku wystarczą 2 chipsy by się zapchać zamiast posiłku. Dodaj do tego całą resztę, którą otrzymuje (piszesz o słodyczach, mniemam, ze skoro dostaje chipsy to te słodycze to raczej też nie rodzynki czy morele suszone) - ona po prostu nie jest głodna, mało tego, może się od tego źle czuć, a wtedy nie chce się jeść. Uświadom mężowi, i sobie, że jeśli czegoś radykalnie nie zmienicie to faktycznie wyhodujecie niejadka na całe życie, jeśli nie uprzedzą Was jej przewlekłe problemy z trawieniem, a później to już prosta droga do nieumiejętnego przyswajania pożywienia, braku witamin i wszystkiego o czym pisze Kropka.


Syropy? Najpierw zmiencie nawyki żywieniowe...
Nie wyobrażam sobie chipsów u tak małego dziecka...moja ma 4,5 roku, a jak mamy z mężem ochotę na chipsy to otwieramy jak córa zaśnie.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-12-14 o 00:46
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 20:28   #9
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Mam małego niejadka:(

Nawt mi się niedobrze robi po zjedzeniu chipsów
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 09:28   #10
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Mam małego niejadka:(

Nie dziwię się, że coraz więcej dzieci jest otyłych, skoro ,,niejadkowi,, zapchanemu słodyczami proponuje się syrop na pobudzenie apetytu
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 10:27   #11
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mam małego niejadka:(

Cytat:
Napisane przez lookka Pokaż wiadomość
Wiem że nie powinna jeść slodyczy i chipsów , moja mama ją strasznie rozpieściła i dawała jej słodycze a ja nie zareagowałam stanowczo<wiem wiem moja wina>
Tak samo mój mąż zawsze dzieli sie z nią chipsami.
Koniec bedę bardziej stanowcza...
To moje pierwsze dziecko i może dlatego dostawała co chciała
Odstawie jej soczki bo potrafi ich sporo wypić a one są dość słodkie , jak rozcieńczam z wodą to juz kręci noskiem.

Ach a tyle wątków wstawiłam pomyłkowo juz zgłosiłam żeby usuneli
To nie jest rozpieszczanie. Robicie dziecku krzywdę, zwyczajnie.
Zwłaszcza Twoja mama i mąż.

Czy dziecko pierwsze, czy ósme nie ma znaczenia.

Cukier uzależnia! Teraz mała pewnie nie będzie nic piła i przejdzie na głodówkę, która potrwa z kilka tygodni.

Odstaw (całkiem) słodycze i chipsy, podawaj porcjami owoce (jak już cukier to zdrowy i dozowany), żeby szoku nie było, do soków dodawaj wody po trochę, aż całkiem je rozcieńczysz. Kup jakiś fajny sprzęt, np. bidon i nalewaj do niego tylko wodę. Musisz dziecko przekonać do picia czegoś nie słodkiego.

A na apetyt polecam Biostyminę w ampułkach. Praktycznie bez smaku, raz dziennie, można dodać do picia, wody, mleka, jak tam pasuje. Pomaga. Ale trzeba dziecko odłączyć od cukru.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2011-12-14 o 10:29
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 11:13   #12
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Mam małego niejadka:(

Z tymi chipsami nie rozumiem.
Moja córka ma obecnie ponad 5 lat i nie jada chipsów... Ja mam pod 30 i też nie jem....
Córkę koleżanka często częstowała na placu zabaw ale córka nie bierze i mówi że to niezdrowe (kiedyś się sama przekonała jak jednak wzięła i brzuch ją potem rozbolał od tego czasu nie bierze już wcale).

Z sokami nie tak łatwo.
Starsza pije wodę. Zawsze piła i ma tak do teraz. W przedszkolu ma tylko jeszcze jakieś inne napoje - bawarki, kompoty, herbatki itp W domu prosi tylko o wode.

Młodsza wode pije tylko poza domem (plac zabaw itp). W domu męczy ciągle o sok. Mimo że wychowuję ją tak jak starszą sokolubna po prostu i nie idize z nią.... zawsze jest protest jak daje wodę. Raz próbowałam ją "przetrzymać" to by mi się odwodniła....
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:22   #13
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Mam małego niejadka:(

Cytat:
Napisane przez lookka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Mam póltora roczną córeczke która nic nie chce jeść;/ a jak juz cos zje to bardzo malutko Oczywiście za słodyczami i chipsami to glupiotka jest ale staram się jej nie dawac... Za to moj mąż zawsze jej da gdy tylko chce Co mam robić żeby zmusić ją do jedzenia? Może znacie jakieś syropy na apetyt takie które skutkują? albo cos innego...
- nie masz niejadka, masz źle odżywiane dziecko, bo dla mnie kosmosem jest, aby w tak małe dziecko ładować słodycze lub - zgroza !!!!- chipsy, jeśli robi o ojciec dziecka, jest po prostu idiotą.
Dziecku, szczególnie tak małemu, NIE POWINNO się w ogóle dawać słodyczy i chipsów (szczególnie tego ostatniego syfu). JAK dziecko ma jeść normalne, zdrowe jedzenie, jak jest przesolone (chipsy) i przesłodzone (słodycze)???
Na na dodatek zamiast odstawić syf do jedzenia, chcesz poić dziecko syropami. Ogarnij się, kobieto.

I co znaczy "miała wszystko, bo to moje pierwsze dziecko"??? To znaczy, że można karmić dziecko syficznym jedzeniem, bo babcia i ojciec są głupi?????

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2011-12-14 o 17:53
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:25   #14
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Mam małego niejadka:(

mocne słowa poprzedniczki ale jednak ma rację
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 09:23   #15
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Mam małego niejadka:(

Czy nie można delikatniej? Nie ma tu ludzi ktorzy potrafią doradzić ?Tylko wymąrzać się muszą? Zadna z Was nie popełnia błędów? Uspokójcie sie!
Odstawiłam wszytsko córeczce....soki jej rozrabiam pół na pół z wodą, pije z kolorowych bidonów więc nie marudzi
Słodkości i chipsy pochowałam do górynch szafek.
Mąż dostał przez łeb:P Otwiera chipsy jak mała zaśnie.
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 11:07   #16
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Mam małego niejadka:(

owszem każda popełnia błędy i dlatego chcemy Cię przed nimi ustrzec, nie odbieraj tego jako ataku
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 11:31   #17
izabelagw
Przyczajenie
 
Avatar izabelagw
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 8
Dot.: Mam małego niejadka:(

Cytat:
Napisane przez lookka Pokaż wiadomość
Czy nie można delikatniej? Nie ma tu ludzi ktorzy potrafią doradzić ?Tylko wymąrzać się muszą? Zadna z Was nie popełnia błędów? Uspokójcie sie!
Odstawiłam wszytsko córeczce....soki jej rozrabiam pół na pół z wodą, pije z kolorowych bidonów więc nie marudzi
Słodkości i chipsy pochowałam do górynch szafek.
Mąż dostał przez łeb:P Otwiera chipsy jak mała zaśnie.
czasami potrzebne są mocne słowa
Moja mała nie dostawała słodyczy przez pierwszy rok, potem po troszku, bo bacie przecież by nie wytrzymały... Ala na szczęście teraz je ale potrafi tylko trochę i nie woła jak powiem ze wiecej dzisiaj już nie można. dostawała orzechy chipsy bananowe, możesz jej dawać chipsy jabłkowe ale patrz na takie by były naturalnie suszone bez żadnej chemii. Napoje rzeczywiście jak pozna to trudno przekonać do wody, ale moja mama daje jej też własnej roboty kompociki z owocami i te lubi popijać i pojadać. No i zawsze lepiej by miała na widoku butelkę z wodą mineralną, jakiś ładny bidon, zobaczysz sama zacznie popijać. Na stoliku kładź jej obrane jabłuszko, banana, będzie widzieć to sama sięgnie. A rózne inne paskudztwa lepiej samemu też ograniczyć. Ja sposób żywienia dostosowałam do dziecka, zresztą sama wolałam zjeść jakieś naprawdę dobre jedzonko. Teraz jest ostatni moment w wyrabianiu nawyków, bo potem w przedszkolu pojawią się słodkości Na szczęście tylko okazyjnie... Przy innych dzieci nauczy się twoje dziecko wiele rzeczy fajnych jeść, więc się nie przejmuj że niejadek, póki rośnie i przybiera odpowiednio na wadze... Tylko odstaw te śmieciowe jedzenie i nie podpieraj się na razie syropkami na apetyt...
izabelagw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:06   #18
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Mam małego niejadka:(

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- nie masz niejadka, masz źle odżywiane dziecko,
trafne podsumowanie (nie mam dzieci, ale mi się spodobało)
i nic poza to co dziewczyny napisały nie doradzę, ale kiedyś strasznie mnie urzekło jedno zdanie, Korczaka bodajże - coś w stylu, że dziecko powinno jeść tyle, ile chce - ani mniej ani więcej. Mam jednak wrażenie, że nie miał na myśli czekoladowo-chipsowego dzieciaczka, tylko zdrowego malucha..
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 14:24   #19
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Mam małego niejadka:(

Kupiłam chipsy bananowe ale z miodem bez chemi Jedyne słodkości jakie dostaje.
Dostała na deser po obiadku Smakowały jej
Dziś obiad zjadła bardzo ładnie. Zupkę pomidorową robioną na pomidorach. Zjadła całą swoją miseczkę i chciała jeszcze
Dzięki dziewczyny Nawet za te ostre słowa
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 14:27   #20
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Mam małego niejadka:(

Cytat:
Napisane przez lookka Pokaż wiadomość
Czy nie można delikatniej? Nie ma tu ludzi ktorzy potrafią doradzić ?Tylko wymąrzać się muszą? Zadna z Was nie popełnia błędów? Uspokójcie sie!
Odstawiłam wszytsko córeczce....soki jej rozrabiam pół na pół z wodą, pije z kolorowych bidonów więc nie marudzi
Słodkości i chipsy pochowałam do górynch szafek.
Mąż dostał przez łeb:P Otwiera chipsy jak mała zaśnie.
- pewnie można delikatniej, ale nerw mnie szarpie, gdy czytam, czym można karmić 1,5 roczne dziecko. I błędy popełnia każda, ale nigdy w życiu nie kupiłam swoim synom chipsów, nie ma u nas takiego "jedzenia" w ogóle; słodycze jedzą, ale nie w tak małym wieku.
Jeśli odstawisz faktycznie na stałe chipsy i słodycze, sama zobaczysz, jak małej poprawi się apetyt.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez lookka Pokaż wiadomość
Kupiłam chipsy bananowe ale z miodem bez chemi Jedyne słodkości jakie dostaje.
Dostała na deser po obiadku Smakowały jej
Dziś obiad zjadła bardzo ładnie. Zupkę pomidorową robioną na pomidorach. Zjadła całą swoją miseczkę i chciała jeszcze
Dzięki dziewczyny Nawet za te ostre słowa
- o, i to jest w porządku, sama widzisz, że żaden z niej niejadek.
Dobrze też, że deser dostaje mała po obiedzie, sama przestrzegałam tego z żelazną konsekwencją.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 11:09   #21
wiktoriasb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: koszalinek
Wiadomości: 77
Dot.: Mam małego niejadka:(

no tak, proponuję ją przegłodzić.... wiem brzmi strasznie ale to prawda ... Mój mały miał okres wciągania wszystkiego co dało się zjeść. Zaczął sie etap NIE BĘDĘ. To mama też, skończyły się nagrody. Nic nie podjadał, miałam gotową odpowiedz" nie chcesz jesć to nie". chyba wyrósł z tego etapu nie jedzienia bo po jakmiś czasie pieknie zjadfał wszystko ale słodycze to tylko z okazji wyjątkowych okazjach
wiktoriasb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 17:37   #22
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Mam małego niejadka:(

Cytat:
Napisane przez wiktoriasb Pokaż wiadomość
no tak, proponuję ją przegłodzić.... wiem brzmi strasznie ale to prawda ... Mój mały miał okres wciągania wszystkiego co dało się zjeść. Zaczął sie etap NIE BĘDĘ. To mama też, skończyły się nagrody. Nic nie podjadał, miałam gotową odpowiedz" nie chcesz jesć to nie". chyba wyrósł z tego etapu nie jedzienia bo po jakmiś czasie pieknie zjadfał wszystko ale słodycze to tylko z okazji wyjątkowych okazjach
nie każde dziecko nadaje się na tak drastyczne metody
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 18:24   #23
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Mam małego niejadka:(

Cytat:
Napisane przez lookka Pokaż wiadomość
Czy nie można delikatniej? Nie ma tu ludzi ktorzy potrafią doradzić ?Tylko wymąrzać się muszą? Zadna z Was nie popełnia błędów? Uspokójcie sie!
Odstawiłam wszytsko córeczce....soki jej rozrabiam pół na pół z wodą, pije z kolorowych bidonów więc nie marudzi
Słodkości i chipsy pochowałam do górynch szafek.
Mąż dostał przez łeb:P Otwiera chipsy jak mała zaśnie.
Brawo, a teraz czekaj na efekty i nie poddawaj się
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 11:55   #24
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Mam małego niejadka:(

Faktycznie zjada więcej obiadku i zaczeła jeść jogurciki
Mozna powiedzieć że efekt był natychmiastowy.
Jak nie widzi słodyczy to się nawet nie domaga
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 23:31   #25
wiktoriasb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: koszalinek
Wiadomości: 77
Dot.: Mam małego niejadka:(

Cytat:
Napisane przez joannajj Pokaż wiadomość
nie każde dziecko nadaje się na tak drastyczne metody
każde jest inne wiem... tylko nie wpychać dziecku jedzenia bo skończy tak jak ja
wiktoriasb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 13:47   #26
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Mam małego niejadka:(

Cytat:
Napisane przez wiktoriasb Pokaż wiadomość
każde jest inne wiem... tylko nie wpychać dziecku jedzenia bo skończy tak jak ja
Jeśli moge zapytać to jak skończy?
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 16:03   #27
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Mam małego niejadka:(

ja też jestem ciekawa? na siłę to chyba się nie da wepchnąć dziecku jedzenia do buzi...? tylko rodzice też są różni
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 17:16   #28
izabelagw
Przyczajenie
 
Avatar izabelagw
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 8
Dot.: Mam małego niejadka:(

Cytat:
Napisane przez lookka Pokaż wiadomość
Jeśli moge zapytać to jak skończy?
hihi też jestem ciekawa
Ja lubię podawać sobie i dziecku jedzenie tak by nie było za wiele (zawsze lepiej dać dokładkę) ale żeby i ładnie wyglądalo. Np. ziemniaki nakładam galkownicą do lodów i mamy ładne kuleczki na talerzu. Fajnie jest pzowolić dziecku uczestniczyć w przygotowaniu posiłku. Czasami rrobimy pizze ale teraz tylko taką domowej roboty i moja córcia już od najmłodszego mi pomagała, to malując ciasto sosem pomidorowym, rozkładając składniki. Teraz tez sama się pcha do pomocy i jest dumna że z mamą razem robi.
Jak była mała ja dopiero uczyłam się wszystkiego gotować, ale teraz pękam z dumy jak córcia mówi: mamo, jakie ty pyszne zupki gotujesz i inne rzeczy tez robisz pyszne
piszę bloga i córcia wie, że często jak coś robimy, to ładnie układamy bierzemy aparat i robimy zdjęcia, a później jak kiedyś widzi na naszym blogu zdjęcia, pamięta co to było i czy jej smakowało
izabelagw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.